اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان فارس:توسعه فرهنگ زکات در فارس نیازمند همکاری فکری دانشگاههاست

رئیس اداره زکات اداره کل کمیته امداد استان فارس خواستار استفاده از فضای فکری دانشگاه ها برای توسعه فرهنگ زکات دراستان شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس،حجت الاسلام خوشنویس که درجمع اعضای شورای فرهنگی این دانشگاه سخن می گفت، با اشاره به اینکه جاذبه ها برای پرداخت زکات درجامعه کم است، تصریح کرد: طبق بررسی های صورت گرفته درخصوص 35 چالش موجود در استان ، عامل93 درصد ناامنی ها، فقر است که اگر بتوانیم زکات را به پیکره جامعه وارد کنیم، بسیاری از چالش های موجود از بین خواهد رفت.

وی درخصوص نحوه تعامل با دانشگاه ها برای ترویج فرهنگ زکات اظهارداشت: دانشگاه ها برای رفع ابهام و ایجاد ذهنیت مثبت درباره زکات می توانند نقش آفرینی کنند که یکی از راه های آن تدوین طرح های پژوهشی وتحقیقات میدانی و تدوین پایان نامه های دانشجویان در حوزه زکات است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد درباره حمایت از پایان نامه ها نیز اظهارداشت: از پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد درحوزه زکات مبلغ 700هزار تومان واز رساله دانشجویان دکتری مبلغ یک میلیون تومان حمایت مالی می کنیم.

حجت الاسلام خوشنویس در بخش دیگری از اظهارات خود،فاصله بین وضعیت مطلوب پرداخت زکات با وضعیت موجود دراستان فارس را بسیار شگفت انگیز عنوان کرد و تصریح نمود: با پرداخت کامل زکات از سوی مردم،طی 2سال می توان کل فقر از استان فارس را برطرف کرد.

لازم به ذکر است دربخش دیگری از این نشست اعضای شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور به بیان راهکارها ونظرات خود درباره زکات پرداختند و مقرر گردید زمینه تهیه طرح های تحقیقاتی در حوزه زکات در دانشگاه فراهم شده واساتید نیز به فرهنگ سازی دراین حوزه همت بیشتری بگمارند.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم مهر ۱۳۹۲ساعت 9:30  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اولین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه پیام نوراستان فارس در سال جدید تحصیلی برگزار شد

نشست شورای فرهنگی دانشگاه پیام نوراستان فارس با حضور اعضای جدید این شورا برگزار شد.

بنابراین گزارش دراین نشست رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس درسخنانی با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهارداشت: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران با عزت وافتخار با دنیا سخن می گوید، مرهون جانفشانی های شهدا،ایثارگران وخانواده های آنان است که باید قدردان آنان باشیم.

وی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی در دانشگاه پیام نور یادآور شد: کار درحوزه فرهنگی نامحدود است چرا که برای رسیدن به جایگاه واقعی استان دراین بخش نیازمند تلاش بیشتر وفعالیت های گسترده تری هستیم.

دکتر مظلومیان با بیان این مطلب که درحوزه فرهنگی نتوانسته ایم از خدمات وتوانمندی مناسب اعضای هیئت علمی استفاده کنیم،خواستار زمینه  سازی برای حضور بیشتر اساتید در فعالیت های فرهنگی شد.

وی  تصریح کرد: در حوزه فرهنگی  نیازمند کارهای نو و خلاقانه هستیم که باید به تناسب شهرها کارهای جدید صورت گرفته وچهره مراکز وواحدها فرهنگی شود.

گفتنی است در ادامه این نشست براساس تصمیم اخذ شده مبنی بر تغییردوره ای اعضای شورای فرهنگی، از زحمات آقایان هدایت اله اردالی رئیس مرکز فسا،هاشمی رئیس واحد سپیدان و دکتر رمضانی رئیس سابق مرکز شیراز تجلیل شد و آقایان دکتر توللی مسئول امورجاری مرکز شیراز، دکترقناعتیان سرپرست مرکز جهرم و دکتر جعفری مسئول مرکز کازرون به عنوان اعضای شورای فرهنگی سال تحصیلی 93-92 در اولین جلسه شورا حضور یافتند.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم مهر ۱۳۹۲ساعت 8:47  توسط روابط عمومی لامرد  | 

در نشست مشترک نمایندگان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس ودانشگاه پیام نور عنوان شد

حمایت از پایان نامه وطرح های پژوهشی دانشجویان و اساتید فارس با موضوع اعتیاد

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس از پایان نامه ها و طرح های پژوهشی دانشجویان واساتید دانشگاه پیام نور پیرامون اعتیاد حمایت می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورفارس، در نشستی با حضور اعتماد مسئول پژوهش وبرنامه ریزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دکترصیف رئیس گروه پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه پیام نور استان فارس،راه های گسترش همکاری بین دانشگاه پیام نور و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس بررسی شد.

بنابر مصوبات این نشست، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس برای حمایت از مقالات وطرح های پژوهشی اساتید ودانشجویان پیرامون اعتیاد اعلام آمادگی نمود. همچنین مقرر شد همایش های پیشگیری از اعتیاد با حضور کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در مراکز وواحدهای استان فارس برگزار شود.حمایت از انتشار کتاب ومقالات اعضای هیئت علمی درخصوص اعتیاد نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

دکترصیف مدیرپژوهشی رئیس گروه پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه پیام نور فارس دراین نشست ابراز امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه ،زمینه همکاری بیشتر این دو مرکزفراهم شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:37  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و احدها - 28 شهریورماه 92

ویزه برنامه های دانشگاه پیام نور جهرم در سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع)

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهرم در جمع کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور جهرم در سالروز میلاد امام رضا(ع) درخصوص کرامات و فضائل حضرت ثامن الحجج (ع) سخنان مبسوطی ایراد نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، به مناسبت فرارسيدن سالروز ميلاد امام رضا(ع) جشن گراميداشت ميلاد آن حضرت، در محل نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

در اين مراسم که با مشاركت و همكاري اداره فرهنگي و اجتماعي دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد، حجت الاسلام حسینی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان، ضمن نقل حدیثی به ثواب زیارت قبور اهل بیت اشاره نمود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهرم ضمن اشاره به ظلم های بنی امیه و بنی عباس در طول تاریخ به شرح علت مهاجرت امامزادگان و اهل بیت به ایران پرداخت.

حجت الاسلام حسنی در ادامه به بیان علوم و معارفی که در زمان امام رضا(ع) از زبان ایشان نقل شد پرداخت و اظهار داشت: بیان چنین علوم و معارفی تا آن زمان به این گستردگی سابقه نداشته است. وی در این زمینه به عنوان نمونه به نقل حدیثی از کتاب عیون اخبار الرضا در زمینه حروف الفبا از زبان امام رضا (ع)پرداخت.

 

محوطه سازی دانشگاه پیام نور آباده پایان یافت

محوطه دانشگاه پیام نور آباده زیرسازی، آسفالت و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، محوطه این دانشگاه به مساحت 3هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت شد. این پروژه بالغ بر 500میلیون ریال هزینه دربرداشت که با همکاری واحد عمرانی دانشگاه پیام نور استان فارس خاکبرداری، زیرسازی و آسفالت آن به اتمام رسید.

 

پذيرش و چاپ مقالات عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور صفاشهر در كنفرانس ملي و ژورنال بين المللي

مقاله مختار باصري عضو هيات علمي رشته حسابداري دانشگاه پيام نور صفاشهر درof Basic and Applied Sciences  Australian journal  به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، مقاله مختار باصري عضو هيات علمي رشته حسابداري این دانشگاه با عنوان "بررسي تاثير رشد فروش بر عوامل تعيين كننده ساختار سرمايه در شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران" در of Basic and Applied Sciences  Australian journal  منتشر شد.

همچنين دو مقاله ديگر مختار باصري عضو هيات علمي كه با همكاري اساتيد مدعو  دانشگاه پيام نور صفاشهر  تحت عنوان هاي  بررسي مقايسه اي نقش كيفيت و هموارسازي سود بر چگونگي ارزيابي عملكرد شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  و بررسي محتواي نسبي و فزاينده اطلاعاتي ارزش افزوده اقتصادي(EVA) و ارزش افزوده اقتصادي پالايش شده (REVA) براي پيش بيني سود در شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در اولين كنفرانس ملي حسابداري و مديريت كه در تاريخ 25 و 26 شهريور ماه 92 توسط موسسه بين المللي آموزشي و پژوهشي خوارزمي صفاشهر در دانشگاه شيراز برگزار شد، پذيرفته و پس از ارائه در مجموعه مقالات اين كنفرانس به چاپ رسيد.

  

درخشش دانشجوی پیام نور کازرون در بخش دانشگاهی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

دانشجوی دانشگاه پیام نور کازرون در بخش دانشگاهی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، فاطمه شنبه ای دانشجوی رشته تربیت بدنی در بخش دانشگاهی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بخش آثار هنری رشته شکسته نستعلیق شایسته تقدیر شد.

لازم به ذکر است بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت علوم در تهران برگزار شد.

  

انتشار ویژه نامه نگین خراسان در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت امور فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون ویژه نامه نگین خراسان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، این ویژه نامه شامل قسمت های متنوعی از جمله مقدمه ای بر زندگانی امام رضا(ع)، ویژگی های برجسته اخلاقی امام رضا(ع)، حیات اجتماعى امام رضا(ع)، تواضع و فروتنی حضرت ثامن الائمه(ع)، معیار برتری در نگاه امام رضا(ع) می باشد که به مناسبت میلاد فرخنده میلاد امام رضا(ع) منتشر شده است.

  

برنامه ریزی گسترده برای استقبال از دانشجویان جدید در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه استقبال از دانشجویان جدیدالورود با حضور اعضا ستاد مهر در دانشگاه پیام نور کازرون تشکیل شد.  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتراسداله جعفری مسئول امور جاری این دانشگاه ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت به همکاران اظهار داشت: به منظور برگزاری منسجم و باشکوه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود و مراسم توجیهی فرهنگی و آموزشی لازم است توجهات بیشتری صورت پذیرد.

در ادامه دکتر جعفری حضور جدی دانشجویان در برنامه های مختلف فرهنگی دانشگاه را خواستار شد.

لازم به ذکر است در این جلسه برگزاری ایستگاه سلامت، نمایشگاه کتاب، غرفه حجاب و عفاف، چاب بروشور از ضوابط و مقررات آموزشی، اجرای برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی، مشاوره تحصیلی، پذیرایی از دیگر برنامه های استقبال از دانشجویان جدیدالورود خواهد بود.

  

برگزاری طرح سحاب توسط کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور کازرون

طرح سحاب توسط جمعیت هلال احمر و کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور کازرون درنقاط گردشگری و مسافرپذیر این شهرستان درحال اجراست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در طرح سحاب و سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه، گروه های امدادی سازمان جوانان هلال احمر درقالب تیم های ۲ نفره به صورت پیاده یا با دوچرخه درنقاط گردشگری و مسافرپذیر شهرستان گشت زنی و درصورت نیاز، به راهنمایی و امدادرسانی می پردازند . این طرح درحال حاضر به صورت ۱۲ ساعته در کازرون درحال اجرا می باشد.

 

بازدید مسئول عمرانی دانشگاه پیام نور فارس از کازرون

مسئول عمرانی دانشگاه پیام نور فارس از پروژه های عمرانی دانشگاه پیام نور کازرون بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این مراسم دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون با بیان گزارشی از عملکرد عمرانی دانشگاه در خصوص تکمیل نمای سردرب دانشگاه اظهار داشت: کار نماکاری سردرب دانشگاه در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در دست اقدام است. 

دکتر جعفری با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح اعتباری معادل 600 میلیون ریال از محل عمرانی اختصاص یافته است، یادآور شد: پیش بینی می شود تا نیمه دوم مهرماه سال جاری، عملیات نماکاری این سردرب به اتمام برسد. 

وی پروژه مجتمع فرهنگی، سالن ورزشی و ساماندهی ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه را از دیگر اقدامات این مرکز دانشگاهی عنوان کرد.

دراین دیدار مهندس محمدیان مسئول عمرانی دانشگاه پیام نور فارس با اعلام رضایت از فعالیت های عمرانی صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد با تکمیل ساخت نمای سردرب ورودی دانشگاه و مجتمع فرهنگی، برای تجهیز سوله ورزشی اعتبار مناسب اختصاص یابد.

  

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور کازرون

اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، اردوهای جهادی بسیج دانشجویی علاوه بر محرومیت زدایی و خدمت رسانی در عرصه های مختلف فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و عمرانی دارای تأثیرات و فواید چندسویه و متقابل بسیاری برای اهالی روستا و دانشجویان بسیجی دارد که از جمله آن ها می توان به ایجاد شور و حال و پویایی مذهبی در روستا، کشف استعدادهای گوناگون در روستا، محور قرار گرفتن مساجد و حسینیه ها برای فعالیت های مذهبی و تقویت روحیه همدلی، ایثار، برادری، اعتماد به نفس برای اهالی روستا اشاره کرد.

 همچنین برای دانشجویان زمینه ایجاد و تقویت روحیة جمعی و ایجاد بستر مناسب برای حضور منسجم و موثر دانشجویان درصحنه های خدمت رسانی، زمینه سازی برای حداکثر استفاده از قابلیتهای علمی دانشجویان جهت حفظ منابع ملی و زیرساختی و رفع مشکلات مردم، سازماندهی توان علمی، انرژی جوانی و روحیه انقلابی دانشجویان بسیجی برای نقش آفرینی در عرصه های خدمت رسانی و سازندگی، تقویت روحیه خودباوری،اعتماد به نفس و امید و مسئولیت پذیری در دانشجویان بسیجی بوسیله کمک دررفع مشکلات مردم را فراهم می آورد.

لازم به ذکر است 20 دانشجوی بسیجی دانشگاه پیام نور کازرون در این اردوها حضور فعال داشتند.

  

پذیرش مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ممسنی در همایش ملی "نقد ادبی و مکتب های ادبی"

مقاله جواد رنجبر عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ممسنی در همایش ملی" نقد ادبی و مکتب های ادبی" پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، مقاله جواد رنجبر عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ممسنی با عنوان "دستاوردها و نگرش ناقدان عرب درباره ی تناص یا بینامتنیت" جهت ارائه در همایش ملی " نقدِ نقد: نقد ادبی و مکتب های ادبی" پذیرفته شد. شایان دکر است این همایش در 28 شهریورماه 92 در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

  

برگزاری جلسات توجیهی اساتید مدعو در دانشگاه پیام نور شیراز

مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز بر تأسي ازسيره و روش زندگي ائمه معصومين(ع)، حفظ ارزشهاي ديني و اخلاقي و التزام به ارزش های والاي نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در امر تدريس و تعليم و تربيت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، با همزمان شروع سال تحصيلي جديد و در راستاي ارتقاي كيفيت آموزشي اساتيد در امر تدريس، دانشگاه پيام نور شيراز اقدام به تشكيل جلسه توجيهي اساتيد مدعو و برگزاري نشست و كارگاه آموزشي نمود.

دكتر حسين توللي مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز در اين نشست ضمن تبريك ولادت با سعادت امام رضا (ع) و همچنين شروع سال تحصيلي جديد ، با اشاره به مقام و مرتبه  استاد و مسئوليت خطير استادي، بر الگو قرار دادن سيره  و روش ائمه معصومين (ع)، حفظ ارزشهاي ديني و اخلاقي و التزام به ارزش های والاي نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در امر تدريس و تعليم و تربيت تاكيد كرد.

وي با اشاره به اینکه دانشجويان، اساتيد خود را به عنوان الگو قرار مي دهند، اظهار داشت: گفتار، رفتار و اخلاق اساتيد مي تواند بسيار تاثير گذار باشد، بنابراين اساتيد بايد به رسالت حساس و خطير خود آگاه باشند.

توللي افزود: در كنار تعهد، تخصص و تجربه لازم، آشنايي به ضوابط و آئين نامه هاي آموزشي و داشتن اطلاعات لازم و كافي در خصوص اهداف كلي  و همچنين ايجاد ارتباط و تعامل و همكاري بيشتر اساتيد با دانشگاه، تا حد بسيار زيادي مي تواند در ارتقاء سطح آموزش دانشگاه تاثير گذار باشد.

در ادامه جلسه  دكتر مكارم معاون فرهنگي و امور دانشجويي و مهندس مسعود  عباسي فارسي  مدير آموزش دانشگاه پیام نور شیراز به ترتيب در خصوص ضوابط  فرهنگي و  آموزشي دانشگاه  به تشريح صلاحيت هاي استادي و همچنين قواعد آموزشي پرداختند.

شايان ذكر است در اين نشست ضمن ارائه مطالب لازم در خصوص جلسه، اساتيد با سياست هاي كلي، برنامه ها، اهداف و  همچنين فضاي دانشگاه پيام نور شیراز آشنا شدند و سوالات و نظرات خود را مطرح كردند.

  

توديع و معارفه معاونين دانشگاه پيام نور شيراز

معاون فرهنگي و اموردانشجويي توديع و معاون اجرايي دانشگاه پيام نور شيراز معرفي شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور شيراز ،در اين جلسه كه با حضور رييس، معاونين، مديران و كارشناسان  فرهنگي دانشگاه برگزار شد، دكتر حسين توللي مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز، مهمترين مولفه در پيشبرد هرچه بهتر اهداف دانشگاه را همدلى و همراهى تمام قسمت هاي دانشگاه با همديگر دانست و گفت: اميدواريم با اعمال چارت سازماني جديد اهداف سازماني را به صورت منظم تر و فعال تر به سمت جلو هدايت كنيم.

وي در ادامه از خدمات و تلاشهاي ارزنده حجت الاسلام و المسلمين دكترمحسن مكارم در زمان تصدي معاون فرهنگي و اموردانشجويي دانشگاه پیام نور شيراز، تقدير و تشكر كرد و ابراز اميدواري كرد اين همكاري نيز در مراحل بعدي ادامه داشته باشد و بتوانيم از همفكري و تجربيات موثر وي بهره مند شويم.

دکتر حسين توللي همچنين ضمن معرفي سرپرست جديد معاون اجرايي دانشگاه با بيان تجربيات، سابقه درخشان دكتر محمود كمالي، وي را شخصي مومن، متعهد، توانمند و متخصص برشمرد كه مي تواند منشاء خير، تحول و خدمات شايان در دانشگاه پيام نور شيراز باشد.

در پایان جلسه لوح سپاسی از طرف مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز به پاس زحمات و تلاشهاي ارزنده حجت الاسلام و المسلمين دكتر مكارم به وي اهداء كرد و طی حکمی از سوی رييس دانشگاه پيام نور استان فارس، دکتر محمود كمالي به سمت سرپرست معاونت اجرايي دانشگاه پيام نور شيراز منصوب شد .

شایان ذکر است دكتر محمود كمالي، عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور استان فارس مي باشد كه پيش از اين رييس دانشگاه پيام نور مراکز بوانات و آباده را در كارنامه فعالیت خود دارد.

    

برگزاری نمایشگاه راههای مبارزه با موارد مخدر در دانشگاه پیام نور رستم

نمايشگاهي پيرامون اعتياد و مواد مخدر و راههاي مبارزه با آن در خانواده در دانشگاه پیام نور رستم برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور رستم، اين نمايشگاه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و آشنايي جوانان بخصوص دانشجويان با آسيب ها وبحرانهاي ناشي ازاستعمال اين ماده خانمان سوز در اجتماع و خانواده به همت مصيب پيراني یکی از دانشجويان بسيجي اين دانشگاه برگزار شده است.

  

اعزام دانشجويان دانشگاه پيام نور لامرد به شهر مقدس قم

دانشجويان دانشگاه پيام نور لامرد در قالب اردوي سياحتي زيارتي چهار روزه به شهر مقدس قم اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لامرد، تعداد 40 نفر از دانشجويان عضو كانون قرآن و عترت و ممتازين رشته هاي مختلف اين دانشگاه به مناسبت گراميدشت دهه كرامت و در سالروز ولادت با سعادت امام علي بن موسي الرضا (ع) اماكن مذهبي شهر مقدس قم، مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد جمكران را زيارت نمودند.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:34  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مدیرجدید عمرانی دانشگاه پیام نورفارس معرفی شد

در نشستی با حضور روسای مراکز وواحدها و مدیران دانشگاه پیام نوراستان فارس ،مدیر جدید عمرانی استان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورفارس دراین نشست، با تقدیر از تلاشهای 7ساله مهندس صالحی در حوزه عمرانی دانشگاه پیام نوراستان فارس، مهندس امید محمدیان به عنوان مدیرجدید عمرانی این استان معرفی شد.

بنابراین گزارش،دراین مراسم دکترسعید مظلومیان رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس در سخنانی با اشاره به اینکه دوران مسئولیت یک صحنه آزمایش و یک  فرصت خدمت گذاری است،تصریح کرد: همه مدیران باید طوری تلاش کنند تا نتیجه این تلاشها ،رضایت خداوند  و مجموعه را فراهم نموده و موجبات توسعه دانشگاه را فراهم سازند.

وی یادآور شد: گردش مدیریتی یک اصل است لذا  با تغییر وتحولات  زمینه ارائه خلاقیت ها وابتکارات جدید فراهم خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام نور فارس اضافه کرد: همه همکاران می دانند که فعالیت در واحد عمرانی دانشگاه وسیع بوده و نیازمند همت زیادی است  که مهندس صالحی در طول 7سال فعالیت خود با جدیت تمام،برای توسعه واحداث فضاهای آموزشی مراکز وواحدها تلاش کرد.

وی با ابراز رضایت از فعالیت های مهندس صالحی ،دلیل جابه جایی صورت گرفته را  اصرار براستعفا از سوی خود ایشان عنوان کرد ویادآور شد:مهندس محمدیان از نیروهای جوان و با تجربه چندین ساله فعالیت در واحد عمران استان است که امیدواریم با حضور ایشان شاهد توسعه بیشتر فعالیتهای عمرانی در سطح استان باشیم.

مهندس صالحی مدیرسابق عمرانی استان نیز با تقدیر از مجموعه مدیریتی استان،اظهارداشت: خوشحالم که در حوزه ای خدمت کرده ام که در اغلب سالها مانند سایر بخشهای استان رتبه های اول تا سوم کشور را کسب کرده است.

محمدیان،مدیرجدید عمرانی دانشگاه نیز ضمن تشکر از خدمات مدیر عمرانی سابق ابراز امیدواری کرد با همکاری ومساعدت همکاران، شاهد توسعه بیشتر فعالیت های عمرانی استان باشیم.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:29  توسط روابط عمومی لامرد  | 

تقدیر از مدیر سابق مالی دانشگاه پیام نوراستان فارس

مدیرجدید مالی دانشگاه پیام نورفارس معرفی شد.

در نشست روسای مراکز وواحدهای استان فارس در بوانات،از خدمات خانم آمنه پیروی مدیر مالی دانشگاه پیام نور استان فارس تقدیر و آقای آقارضا کوثری به عنوان مدیرمالی جدید استان معرفی شد.

بنابراین گزارش ،دکتر مظلومیان رئیس دانشگاه پیام نور فارس دراین نشست با بیان گوشه هایی از خصوصیات شخصیتی خانم پیروی مدیرسابق مالی استان اظهارداشت: سرکارخانم پیروی در 6سال فعالیت مدیریت  مالی استان، زحمات زیادی متقبل شدند. وی افزود:پیگیری و هماهنگی با مجموعه استان از ویژگی های مهم مدیر مالی دانشگاه بود.

وی اضافه کرد: بحث تغییر مدیریت مالی استان در پی استعفای ایشان صورت گرفت که علیرغم میل باطنی ما، مجبور به پذیرش استعفای نامبرده شدیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس آقا رضا کوثری مدیر جدید مالی استان را نیز فردی فعال و باانگیزه بالای فعالیت معرفی کرد و یادآور شد: ایشان در زمان فعالیت چندین ساله در امورمالی مرکز آباده، تلاش زیادی داشته اند که انتظار داریم در مدیریت مالی استان نیز با استفاده از تجارب و موفقیت های قبلی، شاهد رشد اعتبارات، نظم بخشی و ارتقای امور باشیم.

پیروی مدیر سابق مالی استان نیز با ارائه گزارشی مختصر از فعالیت های صورت گرفته، از مجموعه رئیس استان، روسا ومراکز و همچنین عاملین مالی مراکز وواحدها تقدیر کرد.

وی اظهارداشت: به روز بودن کارها،کسب جایگاه ممتاز در کشور و سایر موفقیت های کسب شده به خاطر تلاش همه همکاران استان خصوصاَ همکاران مالی بوده است.

کوثری مدیرجدید مالی دانشگاه نیز ضمن تشکر از خدمات مدیر مالی سابق از همه همکاران درخواست کرد برای توسعه فعالیت های مالی استان با وی همکاری نمایند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:23  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاری نشست روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نورفارس در بوانات

نشست روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور فارس به میزبانی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر علی خلج،سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بوانات،با بیان خیرمقدم به روسای مراکز وواحدها و مدیران استان به شهر سوریان، به بیان توضیحاتی درباره دانشگاه پیام نور این شهرستان پرداخت.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور مرکز بوانات به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز وواحدهای استان فارس در سال 1374 تاسیس شده است که در حال حاضر 1100دانشجو در قالب 22 رشته در آن به تحصیل مشغولند.

دکترمظلومیان رئیس دانشگاه پیام نور فارس نیز این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارداشت: دفاع مقدس یادآور قهرمانی جوانانی است که با جانفشانی خود برای همیشه تاریخ،ایران اسلامی را بیمه کردند.

وی با بیان اینکه ایران وایرانی به ایثارگری های رزمندگان در طول 8سال جنگ تحمیلی افتخار می کند،اظهارداشت:به خاطر ایثارگری و ازخودگذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس،امروز کشورهای غربی و استکبار،علیرغم فشارهای گسترده و توطئه های متعدد،جرات حمله به ایران را ندارند.

وی درادامه سخنان خود به موفقیت های کسب شده توسط دانشگاه پیام نور فارس  پرداخت و یادآور شد: با موفقیت های کسب شده، سال طلایی برای دانشگاه پیام نور فارس رقم خورد که فرموده مقام معظم رهبری درخصوص درقله بودن استان فارس،تحقق یافت.

دکترمظلومیان تصریح کرد: دانشگاه پیام نور فارس موفق شد در ارزیابی همه جانبه ای که با شاخص های بسیار دقیق از 31 استان صورت گرفت، برای اولین بارمقام نخست کشور را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: رشد 100درصدی دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور فارس نیز موفقیت دیگری بود که برای اولین بار در سطح کشور شاهد رشد 100درصدی ایجاد مقاطع دکتری وکارشناسی ارشد درسطح دانشگاه پیام نور بودیم.

رئیس دانشگاه پیام نور فارس تصریح کرد: علیرغم اینکه سال 1391،بدترین سال مالی دولت بود اما دانشگاه پیام نور فارس در زمینه جذب اعتبارات با رشد 51درصدی مواجه گردید. همچنین موفق به جذب 6 برابری منابع استانی و10برابری اعتبارات خیرین برای توسعه وپیشرفت مراکز وواحدها شدیم.

وی یادآور شد: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته  100درصد اعتبارات مصوب سفر مقام معظم رهبری و95درصدی ریاست جمهوری به این دانشگاه اختصاص یافت و از مصوبات سفر هیئت محترم وزیران نیز تا کنون 95درصد اعتبارات جذب شده است.

دکتر مظلومیان، یادآور شد: همه سعی وتلاش خود را بکار بستیم تا پروژه های عمرانی درحال احداث تداوم یابد و تعطیل نشود.

رئیس دانشگاه پیام نور فارس ،افزود: در زمینه برگزاری اجرای آزمون بدون کاغذ به عنوان تنها استان توانستیم آزمون مکانیزه را در نیمسال دوم سال گذشته و دوره تابستانی در 100درصد مراکز وواحدها اجرا کنیم.

دکترمظلومیان از رشد 24درصدی تولید علم در دانشگاه پیام نور استان فارس خبر داد وتصریح کرد: دانشگاه پیام نور کشور موفق به کسب رتبه 8 تولیدات علمی در ارزیابی ISC در بین تمامی دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی کشور شده است که این امر نیز موفقیت بزرگی برای دانشگاه می باشد.

 تجهیز کارگاه ها ، آزمایشگاه ها،توسعه خدمات الکترونیکی از دیگر مواردی بود که رئیس دانشگاه پیام نورفارس به عنوان فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه پیام نور فارس از آن نام برد.

دکتر مظلومیان اضافه کرد: خدمات جدید الکترونیکی صورت گرفته از سوی روابط عمومی استان ،از جمله راه اندازی روزنامه آنلاین،سامانه راهنمای دانشجو و سامانه پرسش وپاسخ الکترونیکی برای اولین بار درکشور صورت گرفته است.

وی در پایان یادآور شد: استان فارس بازهم پتانسیل موفقیت های بیشتردر سطح کشور را داراست که امیدواریم با همت بیشتر همکاران، مدیران وروسای مراکز وواحدها شاهد کسب موفقیت های جدید باشیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:21  توسط روابط عمومی لامرد  | 

دو خبر از دانشگاه پیام نور شیراز

برگزاری جلسه هماهنگی گروه فنی و مهندسی دانشگاه پيام نور شيراز

نشست هماهنگي و آمادگي مديران گروه فني و مهندسي با حضور مسئول امور جاري دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همزمان با شروع سال تحصيلي جديد، اولين جلسه مديران گروه رشته هاي فني و مهندسي دانشگاه در محل دفتر مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين جلسه در خصوص رفع مشکلات و آمادگی هر چه بيشتر دانشکده فنی مهندسی در شروع سال جديد، تاسيسات و  تجهيز كارگاهها و آزمايشگاههاي مربوطه، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصميماتي اتخاذ شد.

توللي، مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز، توسعه رشته هاي فني و مهندسي را دومين اولويت كاري خود پس از توسعه تحصيلات تكميلي دانست و افزود: رشد علم و فناوري و همچنين نياز كشور به رشته هاي فني و مهندسي، اين مساله را آشكار مي كند كه دانشگاهها در اين خصوص بيشتر سرمايه گذاري كنند و زمينه توليد و توسعه صنعت را فراهم آورند.

در حاشيه اين جلسه مديران گروه رشته هاي فني و مهندسي به ارائه گزارش در خصوص رشته هاي مربوط و همچنين عملكرد يكساله پرداختند و مديران گروه جديد دانشكده فني و مهندسي به حاضرين در جلسه معرفي شدند.

 

 برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور شيراز

همزمان با ميلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) و همچنين در آستانه هفته دفاع مقدس، جلسه شوراي فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز با حضور اعضاء شوراء در محل دفتر دكترحسين توللي، مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در اين جلسه مسئول امور جاري دانشگاه ضمن تبريك  ولادت هشتمين اختر تابناك امامت و ولايت، حضرت امام رضا(ع) ابراز اميدواري كرد: به یاری خدا همواره بتوانيم در سايه ائمه معصومين(ع) و شناخت عميق تر زندگي آن بزرگواران، راه سعادت را در پيش گيريم.

توللي همچنين در خصوص تقويت، ارتقاء، بهبود و توسعه فعالیتها و برنامه های فرهنگی با توجه  به امكانات و ظرفيتهاي موجود تاكيد كرد و افزود: بايد فضاي لازم را جهت مشاركت تمامي دانشجويان در فعاليتهاي فرهنگي فراهم كرد .

وي با اعلام حمايت از طرحها و پيشنهادهاي معاونت فرهنگي و امور دانشجويي، اجراي برنامه هاي فرهنگي دانشگاه را مثبت ارزيابي كرد و افزود: برنامه هاي فرهنگي بصيرت دانشجويان را افزايش خواهد داد.

در این جلسه برنامه های پیشنهادی انجمنهاي علمي، كانونهاي فرهنگي و تشكلهاي اسلامي دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و درانتهاي جلسه برخي از برنامه هاي پيشنهادي جلسه جهت اجرا تصوب شد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:27  توسط روابط عمومی لامرد  | 

جشن های میلاد امام رضا(ع) در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور فارس

جشن میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه پیام نور ارسنجان

به مناسبت میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا(ع) در دانشگاه پیام نور ارسنجان برنامه های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ارسنجان، امور فرهنگی این دانشگاه با انجام برنامه های مختلفی از جمله نصب پلاکارد و تراکت از سخنان حضرت امام رضا(ع) و همچنین پخش شیرینی و شربت و ارائه بسته های فرهنگی این روز عزیز را گرامی داشتند.

برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه پیام نور داراب

جشن میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا (ع) و آخرین روز دهه کرامت به همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور داراب، مراسم جشن و شادی باحضور کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

در این مراسم نصیری مداح اهل بیت به مداحی و مولودی خوانی پرداخت.

برگزاری جشن ميلاد امام رضا(ع) در دانشگاه پيام نور شيراز

دانشگاه پيام نور شيراز در سالروز ولادت با سعادت امام هشتم شيعيان امام رضا (ع) غرق در شادي و سرور بود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در سالروز ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت ثامن الحجج، امام رضا (ع) محوطه دانشگاه پيام نور شيراز با نصب پرچم آذين بندي شد.

پخش مولودي ويژه ولادت امام رضا (ع)، برپايي ايستگاه صلواتي در محل ورودي دانشگاه، توزيع ويژه نامه ميلاد امام رضا (ع)، توزيع  نقل و شيريني، نصب پوستر و بنر، ارسال پيامك تبريك و ختم صلوات از ديگر برنامه هاي جشن ميلاد امام رضا (ع) بود.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:26  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و احدها - 26 شهریورماه 92

کسب مدال برنز کاراته توسط دانشجوی دانشگاه پیام نور آباده

محمدرضا نوروزی دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور آباده در ششمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های پیام نور موفق به کسب مدال برنز در وزن منهای شصت و هفت کیلوگرم شد.

مصاحبه ای توسط مسوول روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده با وی انجام شد.

لطفاً ضمن معرفی خودتان سابقه فعالیت های ورزشی تان را ذکر نمایید؟

محمدرضا نوروزی متولد سال 1369، ورودی بهمن 89 در رشته تربیت بدنی و از سال 1381 کاراته را به صورت مبتدی شروع کردم و از سال 1388 تا کنون نیز به صورت حرفه ای کار می کنم.

از کسب مدال و مقام هایتان بگویید؟

تاکنون موفق به دریافت بیش از 40 مدال رنگارنگ در سطح استان شده ام و در زمان تحصیل در دانشگاه نیز در مسابقات و المپیادهای ورزشی داشگاه پیام نور در سال 88 مقام دوم،  در المپیاد سال 90 در قالب تیم فارس در ساری مقام اول و در ششمین المپیاد ورزشی نیز که در شهریور ماه در اصفهان برگزار شد موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز شدم .

  

راه اندازی سیستم اتوماسیون تغذیه در دانشگاه پیام نور خرامه

سیستم اتوماسیون تغذیه در دانشگاه پیام نور خرامه راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه، جهت رفاه حال دانشجویان، سیستم اتوماسیون تغذیه با امکان رزرو قبلی غذا راه اندازی شده است.

علی حیدری مسئول امور دانشجویی دانشگاه پیام نور خرامه با بیان اینکه توزیع غذا از اول مهر به صورت سیستمی انجام  خواهد گرفت، گفت:کارت اتوماسیون تغذیه به تعداد دانشجویان موجود می باشد و دانشجویان می توانند با مراجعه به امور دانشجویی و پرداخت مبلغ تعیین شده نسبت به تهیه کارت اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: دانشجویان می توانند در طول ایام هفته بجز روز جمعه برای هفته بعد غذا رزرو کنند.

  

زيارت جمعی از کارکنان و اساتید دانشگاه پيام نور شيراز از حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) 

دانشگاهیان پیام نور شیراز در روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسي شاهچراغ (ع)، به پابوس این امامزاده  عزیز رفتند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، جمعی از كاركنان و اساتید اين دانشگاه به مناسبت دهه كرامت و در روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسي شاهچراغ (ع)، ضريح شریف و مطهر شاهچراغ(ع) را زیارت کردند.

این گروه از اساتید و کارکنان دانشگاه پيام نور شيراز  پس از زیارت و اقامه نماز جماعت، از موزه و كتابخانه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)  دیدن کردند و از نزدیک با آثار موجود در موزه و بخش هاي مختلف كتابخانه آشنا شدند.

پس از استماع تاریخچه کتابخانه، به سئوالات حاضران در رابطه با بخش هاي مختلف کتابخانه پاسخ داده شد و بسته فرهنگي از طرف آستان مقدس به كاركنان و اساتيد دانشگاه پيام نور شيراز اهدا شد.

لازم به ذکر است موزه حرم مطهر آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) بیش از چهارهزار شئ با ارزش در خود جاي داده است و همه روزه مورد بازدید جمع کثیری از زائران و مجاورین قرار می گیرد.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۲ساعت 15:2  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاری کارگاه آموزشی "انجمن علمی مطلوب" توسط دانشگاه پیام نور استان فارس

کارگاه آموزشی ویژگیهای انجمن علمی مطلوب با حضور مدیران فرهنگی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی که توسط اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور فارس با هدف آشنایی با برنامه های راهبردی معاونت فرهنگی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری،آسیب شناسی فعالیتهای فرهنگی،گروههای دانشجویی، انجمن های علمی در دانشگاهها،جشنواره ملی حرکت و درگاه فرهنگی وزارت علوم برگزار شد رییس دانشگاه پیام نور استان فارس طی سخنانی با اشاره به نقش بخش فرهنگی در ارتقاء جایگاه دانشگاه پیام نور خواستار توجه بیشتر به پتانسیل و ظرفیت های دانشجویی در کیفیت بخشیدن به فعالیتهای فرهنگی شد.

دکتر سعید مظلومیان  افزود: در شرایطی که حوزه فعالیتهای فرهنگی وسیع و گسترده است استفاده از ظرفیت و تواناییهای دانشجویان می تواند کمبود نیروی انسانی در این حوزه را تا اندازه زیادی جبران کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه متولیان فرهنگی دانشگاهها باید وظیفه هدایت و تسهیل فعالیتها را برای دانشجویان علاقه مند ایفا کنند اظهار داشت: تجربه نشان می دهد وقتی دانشجویان خود برنامه های علمی، فرهنگی را اداره و اجرا کنند مفید تر و موثر تر خواهد بود.

رییس دانشگاه پیام نور استان فارس با تاکید بر اینکه ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در تمامی مراکز و واحدها به استقبال ورودی های جدید خواهد رفت گفت: شناسایی دانشجویان نخبه و دارای مهارتهای خاص یک ضرورت است.

دکتر مظلومیان با بیان اینکه علاوه بر کسب رتبه اول دانشگاه پیام نور استان فارس در ارزیابی استانی دانشگاه پیام نور ، کسب رتبه هشتم دانشگاههای وابسته به وزارت علوم از سوی دانشگاه پیام نور مایه افتخار و اعتماد به نفس دانشجویان این دانشگاه است راه اندازی اولین روزنامه آنلاین کشور،راه اندازی سامانه های الکترونیکی پاسخگویی، پوشش 100 درصدی در آزمون بدون کاغذ،ک سب رتبه اول روابط عمومی در کشور، راه اندازی دوره های جدید کارشناسی ارشد و دکتری و رشد چشمگیر در جذب اعتبارات مالی را از دیگر دستاوردهای دانشگاه پیام نور فارس عنوان کرد و حوزه فعالیتهای فرهنگی را بهترین حوزه برای خلاقیت،ابتکار و نوآوری دانست.

کریم پورمرجان کارشناس نظارت و ارزیابی فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جریان این کارگاه ضمن ارائه آخرین آیین نامه های فرهنگی وزارت علوم در مورد انجمن های علمی و سایر تشکل های دانشجویی مدیران فرهنگی را با انواع مهارتها و همچنین آسیبها و موانع فعالیت در حوزه فرهنگی آشنا کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:1  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 23 شهریورماه 92

کارگاه آموزشی  ویژه دبيران انجمنهاي علمي مراكز و واحد هاي دانشگاه پيام نور استان فارس

كارگاه آموزشي با موضوع "ويژگيهاي انجمن هاي علمي،دانشجويي مطلوب" توسط اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پيام نور فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، به همت اداره فرهنگي و اجتماعي دانشگاه پيام نور استان فارس و همكاري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، كارگاه آموزشي ويژه دبيران انجمنهاي علمي مراكز و واحدهاي استان در محل سالن شهيد مطهري دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در ابتداي اين كارگاه دكتر سعيد زحمتكش معاون آموزشي دانشگاه پيام نور استان فارس ضمن تبريك دهه كرامت و روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسي، شاهچراغ(ع)، حضور كليه مهمانان را در سومين حرم اهل بيت (ع) و در دانشگاه پيام نور شيراز خير مقدم گفت.

وي در خصوص موفقيت هاي اخير دانشگاه پيام نور استان فارس گفت: دانشگاه پيام نور استان فارس با دارا بودن 44 مركز و واحد يكي از مراكز بزرگ و تاثيرگذار كشور محسوب مي شود كه امسال توانست در بين 31 استان كشور، مقام اول را كسب نمايد .

زحمتكش با بيان اين خبر كه در دانشگاه پيام نور استان فارس 210 انجمن علمي فعال در حال فعاليت مي باشند، افزود :دانشگاه پيام نور استان فارس بحمدالله در تمامي حوزه هاي مديريتي به ويژه حوزه فرهنگي داراي رتبه ممتاز در كشور مي باشد كه اين نشان از تلاش و پشتكار دانشجويان و فعالين فرهنگي دانشگاه پيام نور استان فارس مي باشد.

وي اظهار داشت: انجمنهاي علمي بايد تمامي فعاليت ها، نتايج و آثار مثبت فعاليت هاي خود را ثبت، هدايت و مستند نمايند و با آمادگي كامل جهت حضور در مسابقات و جشنواره هاي  علمي  بويژه جشنواره ملي حركت كه در آينده برگزار مي شود حضور فعال داشته باشند.

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس  افزود: يكي از مهمترين  فعاليت هاي علمي كه تحت نظارت انجمنهاي علمي برگزار مي شود، تشكيل دوره هاي آموزشي تخصصي و تكميلي است كه كارگاه "ويژگي هاي انجمنهاي علمي،دانشجويي مطلوب" در راستاي همين دوره های آموزشی برگزار شده و اميدواریم دبيران انجمنها  از اين كارگاه بيشترين بهره را ببرند.

زحمتكش گفت: انجمنهاي علمي بايد در اجراي جشنواره ها، سمينارها،  كنفرانس ها و مسابقات علمي حضور حداكثري داشته باشند و به سهم خود به توليد و انتشار نشريه هاي علمي، كتب و نشريات الكترونيكي، فيلم  آموزشي و نرم افزار رايانه اي و بازديد از مراكز علمي، صنعتي و فناوري  بپردازند و در خصوص كليه اهداف و فعاليتهاي مرتبط با انجمن به عنوان يك شاخص گام بردارند.

در ادامه این کارگاه آموزشی كريم پورمرجان مدرس كارگاه  و كارشناس فرهنگي وزارت علوم،تحقيقات و فناوري گفت: در راستاي اولويت هاي معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم مبني بر توسعه آموزش فرهنگي، كارگاههاي متنوعي در دانشگاه برگزار مي شود كه اين موضوع در راستاي مهارت افزايي فعالين فرهنگي مي باشد.

وي در اين كارگاه در خصوص گروه هاي دانشجويي فعال در دانشگاه با اولويت انجمن علمي دانشجويی، كاركرد و آسيب شناسي انجمنهاي علمي، فرصت ها و تهديدها، مستندسازي انجمنها، پويايی انجمنها با فعالين و دبيران انجمنهاي علمي  سخن گفت .

در حاشيه اين مراسم، دبيران انجمنهاي علمي به بيان نظرات، ديدگاهها و انتظارات خود پرداختند و سئوالات خود را در زمينه موضوع كارگاه مطرح نمودند.

  

توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پيام نور شيراز جزء مهمترين اولویت ها است

در جلسه اي مسايل مربوط به تحصيلات تكميلي دانشگاه پيام نور شيراز مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در جلسه اي با حضور مسئول امور جاري، معاون آموزشي، مديران گروه و كارشناسان تحصيلات تكميلي دانشگاه پيام نور شيراز، مسايل مربوط به  اين حوزه مورد بررسي و تبادل نظر اعضاء قرار گرفت.

دکتر حسين توللي مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز گفت: توسعه رشته‌هاي متنوع تحصيلات تكميلي از جمله اولويت‌هاي اين دانشگاه در پيشبرد اهداف آموزشي دانشگاه محسوب مي شود و تمام تلاش خود را در جهت گسترش رشته هاي مختلف در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري به كار مي بندد. 

وي رشد پرشتاب علم و فناوري، ظرفيت و پتانسيل علمي دانشجويان دانشگاه پيام نور، نیاز جامعه، پژوهش و تحقيق، علاقه دانشجويان به ادامه تحصيل و نگرش و سياست نظام آموزشي کشور را از مهمترين دلايل طرح اين نگرش و اولويت در دانشگاه برشمرد .

توللي اضافه كرد: توسعه تحصيلات تكميلي فضاي علمي دانشگاه را رشد مي دهد و در علم و فناوري تحول ايجاد مي كند كه اين دو عامل تربيت نيروهاي متخصص و در نهايت خودكفايي كشور را رقم خواهد زد.

در ادامه اين نشست حاضرين به طرح سئوالات خود پرداختند و در خصوص موضوع نشست، ديدگاههاي اعضاء مطرح شد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت 12:58  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 21 شهریورماه 92

برگزاری مراسم بزرگداشت دهه کرامت در دانشگاه پیام نور داراب

مراسم بزرگداشت دهه کرامت در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پبام نور داراب، به همت امورفرهنگی دانشگاه پیام نور داراب ایستگاه صلواتی به مناسبت دهه کرامت در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

همچنین جلسه ای با حضور کارکنان و اعضای هئیت علمی برگزار  و محمودی رئیس دانشگاه پیام نور داراب ضمن تبریک دهه کرامت گفت: مهمترین پیام دهه کرامت پاسداری از ارزشهای دینی و ولایت و حفظ ارزشهای والای اسلامی است.

در این جلسه از وطن خواه مسئول دبیرخانه دانشگاه پیام نور داراب به عنوان کارمند نمونه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

پایان بخش این برنامه نظرات اساتید و کارکنان در خصوص برنامه های آتی سال تحصیلی جدید بود.

 

زیارت کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور از اماکن مذهبی داراب

کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور داراب به مناسبت دهه کرامت از اماکن مذهبی داراب دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور داراب به مناسبت دهه کرامت و روزتجلیل از امامزادگان در بقعه متبرک امامزاده سیدابوالقاسم داراب حاضر شدند و به زیارت پرداختند.

همچنین کارکنان از مسجد جامع داراب که یکی از قدیمی ترین مساجد دوره سلجوقیان است دیدن کردند.

  

کسب مقام سوم مسابقات دو ومیدانی قهرمانی جوانان کشور توسط دانشجوی پیام نور داراب

یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور داراب در مسابقات قهرمانی جوانان کشور حائز رتبه سوم شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، سیدایمان میرپور دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نور داراب در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان کشور در دو ماده 110 متر با مانع و 200 متر حائز رتبه سوم شد.

  

برپايي "ميز مشاوره و اطلاع رساني" در دانشگاه پيام نور شيراز

همزمان با ورود دانشجويان جديدالورود و همچنين انتخاب واحد دانشجويان، ميز مشاوره و راهنمايي دانشجويان با هدف در اختيار قرار دادن اطلاعات لازم به دانشجويان و تسهيل در روند آموزشي و اداري دانشجويان در ساختمان اداري اين دانشگاه پیام نور شیراز برپا شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، دانشجويان علاوه بر مشاوره و گرفتن اطلاعات لازم  آموزشي، بروشورهاي مربوط به دانشجويان ورودي جديد، دفترچه ويژه ثبت نام دانشجويان، تراكت راهنماي ويژه دانشجویان و بروشور دانشگاه و دانشجو را دريافت مي كنند.

گفتنی است همزمان با شروع سال تحصيلي جديد و ورود دانشجويان جديدالورود، ويژه نامه دانشگاه و دانشجو از ديدگاه امام خميني(ره) در دانشگاه پيام نور شيراز توزيع شد .

  

نشست هم اندیشی اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز

نشست هم اندیشی اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز با موضوع بررسی مسايل آموزشي و پژوهشي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در آستانه شروع سال تحصيلي جديد، اولين نشست هم اندیشی رييس جديد و اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز با موضوع بررسی مسايل آموزشي و پژوهشي و همچنين جايگاه دانشگاه پيام نور و موفقيت هاي اخير اين دانشگاه در بين دانشگاههاي وزارت علوم تحقيقات و فناوري، برگزار شد.

در اين نشست  دکتر توللي مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز، تقویت همکاری بين اعضاء هيئت علمي دانشگاه را خواستار شد و همكاري بين اعضاء علمي  دانشگاه را مهمترين عنصر ارتقاء سطح آموزشي و پژوهشي دانشگاه دانست.

وي گفت: بايد زيرساخت هاي بهبود وضعیت علمي، آموزشي، پژوهشي و فرهنگي دانشگاه را شناسايي كرد و با همكاري و همدلي و احساس مسئوليت در جهت اهداف متعالي دانشگاه گام برداشت.

توللي همچنين اضافه كرد: اعضاء هيئت علمي دانشگاه بايد رسالت واقعی خویش را شناخته و علاوه بر آموزش، تحقيق و پژوهش نسبت به معرفی توانمندیهای دانشگاه به مردم و جامعه تلاش مضاعف كنند.

مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز با بيان توانمندی های دانشجويان دانشگاه پیام نور شیراز كه بخش بزرگي از جامعه دانشجويي استان را تشكيل مي دهند، گفت: بايد پتانسیل ها و امكانات لازم در بخش هاي مختلف به ويژه تجهيز آزمایشگاه ها و کارگاه ها سريعا انجام شود تا زمينه فعاليت هاي پژوهشي دانشجويان بيش از پيش فراهم گردد.

توللي با اعلام آمادگی همه بخش های دانشگاه در آغاز سال تحصيلي جديد و استقبال از دانشجويان جديدالورود افزود: اميد است با همت اعضای هیات علمی و كاركنان دانشگاه و با ارایه طرح و برنامه های مناسب، زمینه گسترش ارایه خدمات آموزشي، فرهنگي و پژوهشي  به دانشجويان به نحو مطلوب انجام پذيرد.

در پایان حاضرین در این نشست ضمن طرح سئوالات مختلف به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع نشست پرداختند.

شايان ذكر است در حاشيه اين نشست حسين توللي مسئول امور جاري دانشگاه پيام نور شيراز با اهداء لوح سپاس از خدمات شايسته دکتر حسام الدين رمضاني، رييس پيشين اين دانشگاه تقدير و تشكر كرد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت 12:55  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اختصاص 3ميليارد ريال اعتبار جهت وام دانشجويي دانشجويان پيام نور فارس

3ميليارد ريال جهت وام شهريه دانشجويي نيسمال اول دانشجويان پيام نور استان فارس اختصاص يافت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استان فارس، میزان وام شهريه دانشجويان دوره كارشناسي مبلغ 250هزار تومان، دوره كارشناسي ارشد يك ميليون تومان و در دوره دكتري 2ميليون و500هزار تومان مي باشد كه دراختيار دانشجويان متقاضي و واجد شرايط قرار مي گيرد.

بنابراين گزارش،دانشجويان دانشگاه پيام نور شهرهاي فارس براي استفاده از اين تسهيلات لازم است هر چه سريعتر به اموردانشجويي مركز يا واحد محل تحصيل خود مراجعه و مدارك لازم را ارائه نمايند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت 12:4  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مدال آوری دانشجویان فارس در المپیاد ورزشی پسران دانشگاه پیام نور

دانشجویان پیام نور استان فارس در ششمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های پیام نور سراسر کشورموفق به کسب  یک نشان طلا،یک نقره و دو نشان برنز شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس،مدیر تربیت بدنی دانشگاه پیام نوراین استان با بیان اینکه 30 نفر از دانشجویان مراکز وواحدهای استان در المیپاد ورزشی دانشجویان در اصفهان حضور داشتند،اظهارداشت: پس از پایان این رقابت ها، حسن حسین پور از مرکز شیراز در رشته تکواندو موفق به کسب مقام طلا ومصطفی فلاحی از شیراز موفق به کسب مدال نقره وفرید رفیعی از شیراز ومحمدرضا نوروزی از آباده نیز در رشته کاراته موفق به دریافت مدال برنز این دور از مسابقات شدند.

هادی مسلمی اضافه کرد: ششمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های پیام نور از روز 12 الی18 شهریورماه در اصفهان برگزار شد که دراین مسابقات بیش از هزارو 400نفر از ورزشکاران از 30استان کشور حضور داشتند که به مدت 6 روز در 12رشته ورزشی والیبال ، فوتسال ، بسکتبال ، هندبال، دوومیدانی ،تنیس روی میز ، بدمینتون ،شنا ، تکواندو ، کاراته ، کشتی آزاد و کشتی فرنگی به رقابت پرداختند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۲ساعت 9:32  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 20 شهریورماه 92

حضور مسئولین دانشگاه پیام نور ممسنی در همایش بزرگداشت دومین شهید محراب

مراسم یادواره گرامیداشت دومین شهید محراب، آیت الله مدنی (رحمت الله) با حضور مسئولین دانشگاه پیام نور ممسنی در مسجد جامع امام سجاد(ع)این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، همایش یادواره بزرگداشت دومین شهید محراب، آیت الله مدنی با حضور داماد و خانواده این مقام شامخ در مسجد جامع امام سجاد (ع) شهرستان ممسنی با حضور مسئولین دانشگاه پیام نور در کنار آحاد مردم این شهرستان برگزار شد.دراین مراسم سخنرانان و مداحان اهل بیت (ع) در ثنای مقام شامخ شهدا و یاد و خاطره این شهیدوالامقام به مداحی وسخنرانی پرداختند. گفتنی است شهیدآیت الله مدنی توسط ساواک شهرستان خرم آباد به شهرسستان ممسنی تبعید شد و سالها در این شهرستان به مبارزات خود علیه رژیم پهلوی ادامه داد و شهرستان ممسنی به پایگاه مبارزه علیه رژیم پهلوی تبدیل شد.

  

اعزام دانشجویان بسيجي دانشگاه پيام نور شيراز به اردوی جهادی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نور شيراز از اعزام 25 دانشجوي بسيجي اين دانشگاه به اردوي جهادي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، به همت كانون جهادي بسيج دانشگاه و آموزش و پرورش بخش خفر، 25 دانشجوي بسيجي اين دانشگاه به روستاي كرفت از توابع بخش خفر شهرستان جهرم اعزام شدند.

خلوصيان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نور شيراز تصریح کرد: دانشجویان در این روستا به مدت 10 روز در عرصه های مختلف عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اعتقادي فعالیت خواهند داشت.

وی همچنین ترميم و نوسازي حسینیه، مسجد و كلاس درس، برگزاری کلاس های کمک درسی برای دانش آموزان این روستا، برگزاري كلاسهاي قرآن، احكام، عقيدتي، رفع شبهات فرهنگي، اجتماعي، سياسي و مذهبي و بالا بردن اطلاعات اهالي روستا را از دیگر برنامه های این اردو عنوان کرد.

مسئول بسيج دانشجويي شهيد شاهچراغي دانشگاه پيام نور شيراز، هدف از برگزاري اين اردوي جهادي را خودسازی و تقویت روحیه مسئولیت پذیری، تهذيب و ارتقاء سطح معنويت، بالابردن سطح اطلاعات اهالي روستا از مسايل روز كشور، بالابردن سطح معلومات ديني و مذهبي و همچنين تقويت روحيه جهادي در دانشجويان دانست .

وي گفت: محروميت زدايي، ترويج همدلي و نوع دوستي، نهادينه شدن فرهنگ جهادي، تمرين خدمت‌رساني و كارگروهي آثار مثبتي براي جهادگران دانشجو و مردم محروم اهالي خواهد داشت.

 

پذیرش مقاله عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور آباده در دومین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی

مقاله طیبه محمدی نیا عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور  آباده در دومین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، این مقاله با همکاری سمیه نگهداری عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور اقلید تحت عنوان "بررسی میزان آگاهی و گرایش دانشجویان به کارآفرینی" در دومین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی پذیرفته شد. این کنفرانس در تاریخ 23 و 24 شهریور ماه در شهرستان قم برگزار می شود و ارائه مقاله فوق به صورت شفاهی خواهد بود.

  

تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور ممسنی

جلسه ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، جلسه ستاد استقبال مهر به منظور استقبال از دانشجویان جدیدالورود و ساماندهی ثبت نام ورودیهای جدید با حضور کلیه اعضای ستاد در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

در این نشست دکتر غفاری پور، رییس دانشگاه پیام نور ممسنی در خصوص اهمیت برگزاری برنامه های ویژه آغاز سال تحصیلی جدید ویژه دانشجویان جدیدالورود، بر برگزاری هرچه با شکوهتر مراسم استقبال با انسجام و نظم خاص تاکید کرد.

در ادامه جلسه اعضای ستاد به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون نحوه برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود پرداختند.

گفتنی است در پایان جلسه در خصوص برگزاری جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود همراه با برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی مواردی مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

 

تشکیل ستاد مهر در دانشگاه پیام نور آباده

به منظور برنامه ریزی لازم برای استقبال از دانشجویان پذیرفته شده در سال جاری و همچنین نظارت بر حسن اجرای برنامه های استقبال، ستاد مهر دانشگاه پیام نور آباده تشکیل و اعضای آن مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در نشست کارگروه فرهنگی که اعضای شورا و مسئول بسیج دانشجویی شهرستان حضور داشتند، بر اساس دستورالعمل اجرایی مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود با معرفی اعضاء، برنامه های ستاد مهر مورد بررسی قرار گرفت و تمهیدات لازم برای این منظور در نظر گرفته شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:59  توسط روابط عمومی لامرد  | 

در نشست نماینده مردم جهرم درمجلس با رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس صورت گرفت

بررسی آخرین وضعیت پروژه عمراني دانشگاه پيام نورشهرهای جهرم و خاوران

جلسه ای پیرامون پیگیری امور مربوط به مرکز و واحدهای دانشگاه های پیام نور شهرستان جهرم با حضور دکتر رضائی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی و دکتر سعید مظلومیان رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر رضایی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور موفقیت های فراوانی در بدو فعالیت خود داشته ابراز داشت: دانشگاه پیام نور از لحاظ تعداد استاد و دانشجو و هم از منظر کیفیت خصوصا در چند سال اخیر یک دانشگاه مهم و موفق بوده است.

وی با اشاره به کمبود سرانه بودجه این دانشگاه نسبت به دانشگاهای دولتی گفت : با بوجود کمبود سرانه دانشگاه پیام نور دانشجویان این دانشگاه توانسته اند در رقابت با دانشگاه های دولتی گوی سبقت را در دست بگیرند و می بایست وزارت علوم با اهتمام بیشتری در تخصیص رشته های فنی مهندسی به این دانشگاه عمل کند.

نماینده مردم جهرم فضاهای فیزیکی و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه پیام نور را نامتناسب با نیازهای آموزشی دانست و خواستار حمایت و همراهی بیشتر دولت و وزارت علوم در رویکرد جدید شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تشریح وضعیت مراکز و واحدهای دانشگاه های پیام نور در شهرستان جهرم از اختصاص زمین جهت شروع عملیات اجرایی ساختمان دانشگاه پیام نور قطب آباد، پذیرش دانشجو در واحد سیمکان و تکمیل پروژه های عمرانی پیام نور جهرم و خاورن خبر داد.

دکتر سعید مظلومیان، رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز در این نشست در خصوص جایگاه دانشگاه پیام نور جهرم ابراز داشت : پیام نور مرکز جهرم دومین مرکز بزرگ استان چه از حیث دانشجو و چه از لحاظ عضو علمی می باشد که دانشگاه پیام نور استان در حوزه اعتبارات، عمرانی و توسعه تحصیلات تکمیلی نگاه بعد از شیراز به آن دارد.

مظلومیان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور جهرم بدلیل قدمت از کیفیت آمورشی خوبی برخوردار است گفت: این دانشگاه در توسعه تحصیلات تکمیلی با سه رشته شروع کرده و در صدد اخذ مجوز چندین رشته دیگر نیز بوده و پتانسیل اخذ دوره دکتری دارد.

مظلومیان با اشاره به ممنوع شدن ایجاد تعدادی از رشته های علوم انسانی و نیز فنی مهندسی خواستار پیگیری های نمایندگان مجلس در این خصوص و اختصاص و جذب اعتبارات مناسب جهت دانشگاه پیام نور شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۲ساعت 8:6  توسط روابط عمومی لامرد  | 

همکاری بین ISC و دانشگاه پیام نور استان فارس گسترش می‌یابد

طی نشستی با حضور مسئولین دو نهاد پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و دانشگاه پیام نور استان فارس بر گسترش همکاری های علمی تأکید شد.

نشست گسترش همکاری های علمی بین ISC و دانشگاه پیام نور استان فارس در محل مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در 16 شهریور 92 برگزار گردید.

این نشست که با حضور دکتر جعفر مهراد، سرپرست ISC، دکتر محمدرضا قانع، معاونت اداری و مالی و عضو هیأت علمی مرکز منطقه ای، دکتر گزنی، معاونت پژوهشی و فناوری ISC ، دکتر مظلومیان، رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس و دکتر توللی رئیس دانشگاه پیام نور شیراز صورت پذیرفت، دکتر مهراد ISC را به عنوان درگاه ورود دانشگاه ها به عرصه های علمی بین المللی معرفی نمود.

رئیس مرکز منطقه ای اظهار داشت: ISC ارتباطات علمی بسیار گسترده ای با دانشگاه ها و مجلات علمی کشور های اسلامی دارد که گسترش روز افزون این فعالیت ها و انعکاس فعالیت های علمی انجام گرفته باعث مباهات جمهوری اسلامی ایران است. از این رو، ISC به دلیل ماهیت و نقش علمی که بر عهده دارد همواره درصدد گسترش فعالیت های ملی و بین المللی خود می باشد.

سرپرست ISC در این نشست ضمن معرفی فعالیت های علمی که در این پایگاه انجام می گیرد در خصوص گسترش همکاری با دانشگاه پیام نور گفت: ISC آمادگی خود را برای  همکاری با دانشگاه پیام نور در چاپ و انتشار مجلات علمی پژوهشی، برگزاری کارگاه ها و کنفرانس های علمی اعلام می دارد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور شیراز باید برتر بودن در سطح ملی را جزو اهداف خود قرار دهد که این امر به توسعه علمی ایران در آینده کمک خواهد کرد.

مهراد ادامه داد: ISC می تواند نگاشت علم دانشگاه پیام نور را با ارائه مستندات علمی به تصویر بکشد تا این دانشگاه بتواند به رقابت علمی هرچه بیشتر با سایر دانشگاه ها بپردازد که این امر می تواند به توسعه علمی این دانشگاه منجر گردد.

 دکتر مظلومیان رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس ضمن اظهار قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در ISC و مرکز منطقه ای گفت: رونق تولید علم در دانشگاه پیام نور در سال های اخیر بسیار چشمگیر بوده است و علاقمندی وافر این دانشگاه برای تولیدات با کیفیت بالای علمی را یکی از برنامه های دانشگاه پیام نور برشمرد.

وی افزود: تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور رو به افزایش است و با وجود پتانسیل فراوان در شهر شیراز، این دانشگاه درصدد آن است تا شیراز را تبدیل به قطب تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور سازد.

در پایان دکتر مهراد افزود: ISC دارای پایگاه اطلاعاتی بسیار قوی از مجلات و مقاله های علمی به زبان های فارسی و انگلیسی می باشد که ایجاد شبکه علمی کتابخانه ای در دانشگاه پیام نور توسط مرکز منطقه ای می تواند گامی موثر در توسعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی واقع گردد. 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۲ساعت 8:5  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاری دوکارگاه آموزشی ویژه اعضای انجمن های علمی،دانشجویی دانشگاه پیام نورفارس

 مدیرفرهنگی دانشگاه پیام نوراستان فارس از برگزاری دوکارگاه آموزشی جهت انجمن های علمی،دانشجویی این دانشگاه خبرداد.

فرزانه ارفعی افزود: کارگاه آموزشی « ویژگی های انجمن علمی ، دانشجویی مطلوب » به همّت اداره فرهنگی و اجتماعی استان فارس و همکاری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با حضور حدود 150 نفر از دبیران انجمن های علمی  مراکز و واحدهای استان ، روز پنج شنبه مورخ 21/06/1392 در محل سالن شهید مطهری مرکز شیراز برگزار خواهد شد .

وی افزود: کارگاه دیگری نیز در روز شنبه مورخ 23/06/1392 ویژه مسئولین فرهنگی مراکز و واحدهای استان فارس و با حضور کارشناسان مدرس وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در محل سالن ولایت مرکز شیراز برگزار می گردد .                                                                       

 

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 13:50  توسط روابط عمومی لامرد  | 

تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور فارس

ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور استان فارس تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس،این ستاد با عنوان"ستادمهر" در راستای برنامه ریزی برای استقبال هرچه باشکوه از دانشجویان جدید در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نورشهرهای فارس تشکیل شده است.

مشارکت دانشجویان با راه اندازی کمیته های دانشجویی و استفاده از توانمندیهای ایشان،عضوگیری کانونها ، انجمنهای علمی و بسیج دانشجویی، برگزاری مراسم استقبال و اردوهای توجیهی و آموزشی دانشجویان جدید الورود ، تقدیر از دانشجویان برتر در زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی و ورزشی و ...، برپایی نمایشگاه های مختلف از قبیل دستاوردهای دانشگاه ، حجاب و عفاف و کتابهای پیام نور و ... از جمله برنامه های پیش بینی شده درستاد مهر می باشد.

بنابراین گزارش  اعضاء ستاد مهر استان در سال 92  شامل آقایان دکتر مظلومیان ،دکتر زحمتکش ، صادقیان،حجتی،اژدری و خانمها پیروی،ارفعی ونیک منش می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 12:49  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر