X
تبلیغات
اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

خبرهای19 آبان92

شرکت دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه پیام نور آباده درهمایش بزرگ دانشجویان شاهد و ایثارگر

همایش دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان با همکاری واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه های پیام نور ، آزاد اسلامی، علمی و کاربردی، غیرانتفاعی، دانشکده پرستاری الزهرا(س)، دانشکده فنی سماء و آموزشکده فنی و حرفه ای امام خمینی (ره) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این همایش که به مناسبت سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز و سالروز تبعید امام خمینی (ره) برگزارشد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پادگان ولی عصر آباده بر نقش تأثیر گذار نیروی انسانی در حرکت های سیاسی و انقلاب تأکید کرد و گفت: دنیایی که خسته زورگویی است چشمش به کسانی است که رشید واقعی هستند و اگر دیروز کاری انجام شده و امروز و فردا نیز کاری انجام خواهد شد انسان ها در آن سهیمند.

حجه الاسلام والمسلمین حسینی دانشور افزود: این که چه قدر از حرکات میدانی را بفهمیم اسرار مگویی دارد که باید به آن ها دست یابیم و شما فرزندان شهدا هستید که عرق آن را دارید.

در ادامه معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز دانشجویان را با توصیه به شناخت هویتشان مورد خطاب قرار داد و گفت: اصالت شما به هویت شما و هویت شما ایثارگری شماست.

در این همایش فاطمه جلودار دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور آباده دکلمه ای در رثای سالار شهیدان قرائت نمود و همچنین حاضران نیز با سردادن شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل هر گونه مذاکره را محکوم کردند.

 

 

برگزاری دومین کارگاه آموزشی «اعتیاد ، شناسایی و پیشگیری » در دانشگاه پیام نور داراب

دومین کارگاه آموزشی «اعتیاد ، شناسایی و پیشگیری » در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، دومین کارگاه آموزشی تحت عنوان «اعتیاد ، شناسایی و پیشگیری » به همت انجمن علمی رشته روان شناسی و با حضور دانشجویان علاقه مند برگزار شد . سرهنگ علی ژیانی مربی پیشگیری از اعتیاد سازمان بسیج سازندگی ضمن معرفی انواع گونه های مواد مخدر در بخشی از سخنان خود گفت : اعتیاد به مواد مخدر ضمن زیان های اقتصادی که به همراه دارد یکی از عوامل اصلی گسترش بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت است. سخنران این کارگاه در پایان به پرسش های دانشجویان پاسخ داد . 

 

 

برگزاری نمایشگاه زیست شناسی در دانشگاه پیام نور داراب

نمایشگاه زیست شناسی در دانشگاه پیام نورداراب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، در این نمایشگاه که به همت انجمن علمی رشته زیست شناسی برگزار شد ، ایستگاه های مختلف گیاهی و جانوری از جمله : نمونه های مهره داران ، بی مهرگان ، تعیین فشار خون ، گروه های خونی ، نمایش اسلاید ، جنین شناسی و بافت شناسی و ... به مدت دو روز به معرض دید دانشجویان گذاشته شد .

 

دیدار دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور لارستان با خانواده شهید حق خواه

دانشجویان و کارمندان دانشگاه پیام نور لارستان با حضور در جمع خانواده شهید حق خواه با آنان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان خانواده محترم شهید حق خواه ضمن تشکر و قدردانی از حضور دانشجویان ، در مورد خصوصیات اخلاقی شهید نکاتی بیان کرده و گوشه ای از خاطرات خود را از دوران کودکی و هنگام شهادت ایشان بازگو کردند.

 

 

اعزام دانشجویان دانشگاه پیام نور استهبان به مشهد مقدس

همزمان با فرارسیدن ماه محرم تعدادی از دانشجويان فعال واحد فرهنگی دانشگاه پیام نور استهبان به پابوسي امام رئوف مشرف شدند.  به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز استهبان در این سفر زیارتی 6 روزه که همزمان با ایام سوگ واندوه سرور وسالار شهیدان و با همکاري امور فرهنگي دانشگاه برگزارشد تعداد 40 نفر از فعالان فرهنگی دانشگاه ضمن زيارت حرم با صفاي امام رضا (ع) در برنامه هاي متعددي از جمله شرکت درمراسم دعا وسخنراني هایي پيرامون مباحث مختلف وهمچنين بازديد ازبخش هاي مختلف موزه حضرت رضا (ع) وديگر برنامه هاي فرهنگي حرم مطهر رضوي شرکت کردند.

 

همایش غباروبی و پاکسازی گلزار شهدا توسط دانشجویان کانون هلال احمر

به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه و با همکاری هلال احمر شهرستان همایش غباروبی و پاکسازی گلزار شهدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند ،بهرامی مسئول کانون دانشجویی دانشگاه گفت: بیش از 70 نفر از علاقه مندان به طبیعت روز گذشته همکاری لازم را با همیاران طبیعت انجام دادند. وی افزود علاوه بر دانشجویان از بخش دانش آموزی و آزاد هم در این همایش با ما همکاری داشتند.

 

بازديد دانشجويان علوم تربيتي  از مراكز توانبخشي شيراز

دانشجويان رشته علوم تربيتي دانشگاه پيام نور كوار  از مراكز توانبخشي شيراز بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، در راستاي بازديدهاي علمي دانشگاه، گروهي از دانشجويان رشته علوم تربيتي به سرپرستي دكتر محمدحسن زارع از اساتيد دانشگاه از مراكز توانبخشي شهرستان شيراز بازديد كردند. در اين اردوي علمي يك روزه دانشجويان ضمن بازديد از مهد توانبخشي، مهد آسايش مخصوص بیماران روحی وروانی با عقب ماندگان ذهني بالاتر 14 سال ديدار كردند.

 

 

بازديد دانشجويان مديريت جهانگردي از اماكن تاريخي، فرهنگي و گردشگري شيراز

دانشجويان مديريت جهانگردي دانشگاه پيام نور كوار در يك تور شيراز گردي شركت كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، در راستاي بازديدهاي علمي دانشگاه، گروهي از دانشجويان رشته مديريت جهانگردي در قالب تور شيراز گردي یکروزه  علمی از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان شيراز بازديد كردند. شايان ذكر است در اين بازديد علمي كه با راهنمايي و توضيحات استاد سعيد نگهبان از اساتيد دانشگاه انجام شد از باغ ارم، حمام وكيل، بازار وكيل، مدرسه خان، درب شيخ  وخانه زينت الملك بازديد بعمل آمد.

 

 

آخرین روند نمای ساخت سردرب دانشگاه پیام نور کازرون

تا پایان آبان ماه امسال ساختمان سردرب دانشگاه پیام نور به بهره‌برداری می‌رسد.                                                         

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه در بازدید از آخرین روند نمای ساخت سردرب دانشگاه اظهار داشت: ساخت سردرب دانشگاه كه از دو ماه قبل آغاز شده بود، با پيگیريهاي مستمر اعتباري بالغ بر 600 میلیون ريال از محل اعتبارات به اين امر اختصاص داده شد.

دکتر جعفری اظهار امیدواری کرد که این پروژه تا پایان آبان ماه به بهره برداري خواهد رسيد.

 

 

برگزاری کارگاه زندگی به سبک مهدوی در دانشگاه پیام نور کازرون

برگزاری کارگاه زندگی به سبک مهدوی در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور کازرون، حجه الاسلام و المسلمین کیان نژاد اظهار داشت: تلاش برای تحقق منویات رهبری در زمینه سبک زندگی اسلامی نیازمند کار کیفی و بهره گیری از حضور پژوهشگران و محققان است.

کیان نژاد با اشاره به دایره گسترده ارتباطات میان انسان‌ها بیان داشت: هر یک از اعضای جامعه می‌توانند در این دایره بزرگ تأثیرگذار بوده یا تأثیر بپذیرند. زیرا انسان موجودی پیچیده بوده و بسیاری از چیزهایی که امروزه دیده می‌شود، نتیجه تفکر و اندیشه آدمی است.

وی با بیان اینکه انبیای الهی برای هدایت انسان‌ها به رسالت برگزیده شده‌اند، گفت: اگر بخواهیم زندگی مهدوی‌گونه داشته باشیم، باید اخلاق و رفتاری مطابق با آموزه‌های مهدوی از خود بروز دهیم.

کیان نژاد خاطر نشان کرد: آشنایی با فرهنگ انتظار، زندگی ما را مهدوی‌گونه خواهد کرد، ضمن اینکه رفتار ما باید متناسب با عملکردها بوده و در کنار این مسئله باید از زیبایی اخلاقی نیز برخوردار باشیم.

این استاد حوزه ظهور امام زمان(عج) را بهار زندگی مسلمانان و همه مردم جهان دانست و افزود: ظهور آن حضرت در گرو اعمال و رفتار ماست بنابراین باید با عملکرد و رفتار صحیح زمینه ظهور را فراهم کنیم.

 

افتخارآفرینی دانشجوی پیام نور کازرون در جشنواره کشوری تئاتر مهر کاشان

دانشجوی پیام نور کازرون در جشنواره کشوری تئاتر مهر کاشان خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، زهرا علوی دانشجوی رشته روانشناسی مقام اول بازیگری را در جشنواره کشوری تئاتر مهر کاشان که به میزبانی شهرستان کاشان برگزار شد، کسب نمود. لازم به ذکر است نمایش " پچ پچه هامون روی یه خط ممتد " به نویسندگی علی دل پیشه و کارگردانی مجتبی راوش کاری از گروه نمایش دوکوهه به جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان راه یافته بود.

گفتنی است نهمین جشنواره کشوری تئاتر مهر که به همت فرهنگسرای مهر سازمان رفاهی تفریحی این شهرستان از 30 مهرماه کار خود را آغاز کرد، پس از شش روز رقابت بین 28 گروه نمایشی از سراسر کشور به کار خود پایان داد.

 

پذیرش مقاله کارمند دانشگاه پیام نور کازرون در همایش علوم، فناوری و سامانه های مهندسی برق

مقاله کارمند دانشگاه پیام نور کازرون در همایش علوم، فناوری و سامانه های مهندسی برق تهران پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مقاله محمدجعفر شفیعی کارمند دانشگاه پیام نور کازرون با عنوان " بررسی ساختار مغناطیسی نانوذرات منگنایت La0.8Sr0.2Mno3 به روش سل ژل"  در همایش علوم، فناوری و سامانه های مهندسی برق تهران پذیرفته شد. شفیعی با اشاره به اینکه ویژگی های مغناطیسی و ساختاری نمونه های این پژوهش با آزمایشهای پراش اشعه ایکس، میکروسکوپ الکترونی روبشی گسیل میدانی و پذیرفتاری مغناطیسی مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: نتایج اندازه گیری پذیرفتاری مغناطیسی در پژوهش حاضرنشان داد که با کاهش دمای بازپخت، دمای گذار نمونه افزایش پیدا کرده است. وی ادامه داد: اندازه ذرات با کاهش دما کوچکترشده و مقدار آن برای دمای800 درجه سانتیگراد حدود50  نانومتر بدست آمد که در صنایع امروزی کاربرد زیادی دارد.                                                                                                                     گفتنی است این همایش در مهرماه سال جاری در دانشگاه پیام نور تهران برگزار شد.

 

افتخار آفريني تيم واليبال دانشجويان دختر دانشگاه پيام نور مركز لامرد

واليباليست هاي دختر دانشگاه پيام نور لامرد مقام قهرماني مسابقات واليبال بانوان لامرد را از آن خود كردند . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لامرد يك دوره مسابقه چهار جانبه با حضور تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي  ، سهيل كندر ، فدك و دانشگاه پيام نور در سالن ورزشي انقلاب شهر لامرد برگزارشد كه در اين دوره از مسابقات تيم واليبال  دختران دانشجوي پيام نور لامرد با سرپرستي فريده منصوري مدرس رشته تربيت بدني به مقام اول و قهرماني اين دوره از مسابقات دست يافت  و تيم هاي سهيل كندر و دانشگاه آزاد  به ترتيب به مقام هاي دوم و سوم دست يافتند .   

 

برگزاري كرسي آزاد انديشي حجاب و عفاف در دانشگاه پيام نور نودان

به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف نخستین کرسی آزاد اندیشی با محوریت حجاب و عفاف در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور واحد نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان – در این مراسم حجت الاسلام هاشمی  با اشاره به این که عفاف به معنای خویشتن‌داری و با حیا بودن است بیان داشت: در اندیشه اسلامی سه نوع عفاف وجود دارد که شامل عفاف جنسی، گفتاری و مالی است.

این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: قرآن کریم در چند جا از سه الگوی عفاف یاد می کند و آنها کسی نیستند جز حضرت یوسف، حضرت مریم و دختر حضرت شعیب که الگوی بسیار مناسبی برای جامعه اسلامی به حساب می آیند.

وی اظهار داشت: دلیل برهانی قرآن برای حفظ و اهمیت به حجاب، آرامش انسان و نبود آزار از سوی دیگران است.

حجت الاسلام هاشمی حفظ حریم خانواده و عدم تخریب اجتماع به خصوص جوانان جامعه را از آثار حفظ حجاب دانست و ادامه داد: جلوگیری از عوامل تحریک آمیز و داشتن تقوا دو عامل اصلی کنترل غریزه سرکش است.

همچنين در اين كرسي آزاد انديشي كه تعداد زيادي از دانشجويان در آن حضور داشتند، مسائل و سئوالات دانشجويان در رابطه با حجاب و عفاف مورد بحث و بررسي قرار گرفت و حجت الاسلام هاشمی به عنوان كارشناس مذهبي و مهرداد طهماسبی و به عنوان كارشناس حقوقی به سوالات دانشجويان پاسخ دادند.

 

 

نمایشگاه گروهی عکس دانشجویی در شیراز

سومین نمایشگاه گروهی عکس دانشجویان رشتهٔ عکاسی دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، سومین نمایشگاه گروهی عکس دانشجویان رشتهٔ عکاسی اين دانشگاه در محل نگارخانهٔ حوزه هنری استان فارس برگزار شد.

 در این نمایشگاه که به همت انجمن علمی دانشجویی هنر دانشگاه پیام نور شیراز برپا شد، هیات داوران متشکل از محمدباقر خدادوست، مهدی پیراحمدیان و روشنک حسنی پس از بررسی ۱۸۳ عکس ارسالی ، ۳۷ اثر با موضوع آزاد را انتخاب  و در ابعاد ۴۰ ×۶۰ سانتی‌متر به نمایش گذاشته شد.

مهدی پیرنیای شیرازی، فروزان بی‌طرف حقیقی، شهرزاد مددی، صالح اخلاقی، علی کاظمی ، سولماز ساحل، بهار جعفری ،سعیده خدابخشی، سعید آراسته ، آرش روئین‌تن، مهسا ابراهیمی، شمیم بهاری‌زاده ، یلدا دانش‌پور، ناصر زارع شیبانی، مریم رحیمی‌نسب، فاطمه یزدانی، امین قویدل، الهام عابدی، مریم محمدی ، یاسمین زارع ، مهدی طهماسبی، امیر کوهنورد، علی محمدزاده، حامد نظری ، فریبا مساعدی، امیر دلشاد و علی موسوی ، عکاسان پيام نور شيراز حاضر در این نمایشگاه گروهی بودند .

شايان ذكر است ، اين نمایشگاه با هدف ارتقاء سطح علمي و هنري دانشجويان  رشته عكاسي دانشگاه پيام نور شيراز و به مدت 5 روز جهت بازديد عموم داير بود .

 

 

برگزاري كارگاه آموزشي روابط عمومي ورضایت شغلی در دانشگاه پيام نور شيراز

كاركنان دانشگاه پيام نور شيراز با شيوه نوين روابط انساني و رضايت شغلي آشنا شدند.

به همت روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، اولين كارگاه آموزشي روابط عمومي با موضوع روابط انساني و رضايت شغلي با حضور مديران و كارشناسان اين مركز آموزشي برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، اولين كارگاه آموزشي روابط عمومي با موضوع  روابط انساني و رضايت شغلي با هدف آشنايي كاركنان مركز با شيوه نوين روابط انساني ، كاهش استرس و اضطراب و همچنين مفاهيم رضايت شغلي و نقش حساس آن‌ها در ايجاد و افزايش رضايت شغلي ، در قالب 3 كارگاه آموزشي برگزار شد.

دكتر فاطمه محمدي ، مشاور و مدرس كارگاه آموزشي روابط انساني و رضايت شغلي ، عوامل مربوط به ايجاد رضايت شغلي در سازمان‌ها را امري مهم ، حساس و پيچيده دانست كه بايد مديران بدان توجه ويژه اي داشته باشند.

 وي گفت : هر سازمانی بدنبال روشها و تكنيك هايي برای افزایش انگیزه نيروي انساني خود بوده که بدین ترتیب، عملکرد آنان را بهبود بخشیده و تعهدشان را به سازمان افزایش مي دهد كه یکی از این روشها افزایش رضایت شغلی افراد می باشد.

محمدي همچنين افزود: مدیران مي توانند با درک میزان رضایت شغلی کارکنان، به خواسته های آنان پی برده و عواملی همچون پاداش، ارتقاء و تسهیلات رفاهی و ... را مطابق با میزان کار و تلاش افراد، برایشان در نظر گیرند و فرهنگ سازماني را ارتقاء و همواره آن را بين كاركنان سازمان تعميق دهند.

محمدي ، مدير عامل و عضو هيات مديره اولين شركت تعاوني كارآفريني استان ، رضایت شغلی کارکنان را یکی از مسايل رفتاری بسیار مهم در حوزه انسانی سازمان دانست که خود تعیین‌کننده بسیاری از دیگر متغیر‌های سازمانی در جهت پيشرفت و توسعه همه جانبه آن مي باشد.

فاطمه محمدي با بيان بررسی تجربی شیوه‌های مؤثر بر بهبود و توسعه روابط انسانی‌ گفت: ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻫﺮ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﻱ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﻲ ﺍﺳﺖ ﻛـﻪ ﺑـﺎ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.

اين عضو هيئت علمي دانشگاه ، ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ را ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺍﺻﻠﻲ ﺗﺮﻳﻦ ﺟﺰء ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﻳﻚ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ برشمرد و افزود : ﺍﻫﻤﻴﺖ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ ﺩﺭ ﺗﻔﻜﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺟﺎﻳﮕﺎﻩ بسيار ﻭﻳﮋﻩ ﺍﻱ ﺩﺍﺭﺩ.

در اين كارگاه آموزشي همچنين عوامل تاثيرگذار دررسيدن به روابط انساني مطلوب و ايجاد انگيزه و رضايت شغلي مورد بررسي قرار گرفت و كاركنان در كارگاههاي مختلف آموزشي شركت كردند.

شايان ذكر است در پايان دوره به شركت كنندگان در كارگاه آموزشي روابط عمومي ، گواهي معتبر از طرف بنياد كارآفريني استان با مجوز رسمي از وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعي اعطا شد.

 

دانشگاه پیام نور قهرمان مسابقات فوتسال زرین دشت شد

شیراز - ایرنا - تیم فوتسال دانشگاه پیام نور قهرمان مسابقات فوتسال اداره های شهرستان زرین دشت شد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان زرین دشت ، شنبه به ایرنا گفت: دربازی نهایی این رقابت ها که بین تیم های دانشگاه پیام نور و اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزارشد ، تیم دانشگاه پیام نور با نتیجه سه بر دو حریف خود را شکست داد وعنوان قهرمانی را کسب کرد.

رضا حسنی ادامه داد :در این مسابقات اداره آموزش و پرورش زرین دشت درجایگاه دوم ایستاد ، اداره ورزش و جوانان این شهرستان سوم شد وکاپ اخلاق هم به تیم دادگستری زرین دشت رسید.

شهرستان زرین دشت به مرکزیت حاجی آباد در فاصله 250 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است

 

برگزاري نمايشگاه سوگ سرخ در دانشگاه پيام نور شيراز

به مناسبت ماه محرم ، نمايشگاه سوگ سرخ در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به مناسبت فرا رسيدن ايام محرم و مراسم سوگواري سرور و سالار شهيدان امام حسين (ع) و ياران باوفايش ، كانون فرهنگي و مذهبي محبين اهل بيت (ع) ، اقدام به برپايي نمايشگاه سوگ سرخ  در ساختمان قلم دانشگاه كرد.

در اين نمايشگاه معنوي علاوه بر پخش كليپ مراسم سوگواري و عزاداري شهادت جانسوز امام حسين (ع) و برپايي ايستگاه صلواتي ، محصولات و كتابهاي فرهنگي و مذهبي بويژه در خصوص ماه محرم و قيام امام حسين (ع) به دانشجويان ارائه مي گردد.

در نمايشگاه سوگ محرم تمثال های حضرت رقيه (س) و حضرت عباس (ع)، خيمه عاشورايي، تابلونوشته هايي با موضوع شعرمحرم توسط دانشجويان تهيه و در معرض ديد دانشجويان قرار گرفت.

دراين نمايشگاه همچنين نذورات دانشجويي جهت اطعام حسيني در مراسم همايش سوگ سرخ جمع آوري شد و بليط مريوط به حضور در اين همايش ، در اختيار دانشجويان قرارگرفت.

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1392ساعت 14:22  توسط روابط عمومی لامرد  | 

عزاداری های محرم در مراکز وواحدهای فارس

 

دانشگاه پیام نور زاهدشهر در سوگ حسینی نشست

مراسم سوگواری ابا عبداله الحسین(ع) در دانشگاه پیام نور زاهد شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، دانشگاهیان پیام نور زاهدشهر به مناسبت ایام محرم و عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهدای کربلا  در این دانشگاه مراسم عزاداری و سوگواری برپا نمودند.

در این مراسم که همراه با قرائت زیارت عاشورا و مرثیه خوانی همراه بود حجت الاسلام محمدی ابراز داشت: مجلس عزاداری امام حسین(ع) جایگاه خودسازی است، هرکس خودش را به امام وصل کند یقینا به ملکوت و درجات والای معنوی خواهد رسید.

وی با بیان آداب زیارت و سیره تربیتی امام حسین(ع) افزود: نگاه، قلب و گوش انسان برای پذیرش محبت امام حسین (ع) باید مطهر و عاری از تعلقات و هوای دنیوی باشد.

وی با بیان حوادث عاشورا خاطر نشان کرد: دعوت امام امام حسین(ع) به دینداری با حمکت، موعظه و درآخر جدال همراه بود.

 

برگزاری زیارت عاشورا در پیام نور فراشبند

همزمان با ايام دهه ي اول محرم، به همت امور فرهنگی و بسیج دانشجویی مراسم معنوي زيارت عاشورا و عزاداري با حضور كاركنان، اساتيد و دانشجویان دانشگاه های آزاد و پیام در نمازخانه اين دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد فراشبند، بر اساس این گزارش هر ساله در این ایام برنامه هایی هم چون سیاه پوش کردن محیط دانشگاه، برگزاری مراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورا و پخش مداحی در دانشگاه با همت دانشجویان فعال برگزار می گردد.                              

 

 

برگزاری مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) همراه با قرائت زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور  ششده و قره بلاغ

مراسم سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) همراه با زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور  ششده و قره بلاغ برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، همزمان با فرا رسيدن ايام سوگواری سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... الحسين(ع)، مراسم قرائت زيارت عاشورا و مرثيه سرايي همراه با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين صدیق امام جمعه منطقه ششده و قره بلاغ در محل دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم ابتدا زیارت عاشورا بوسیله مسلم قاسمیان از کارکنان این دانشگاه قرائت شد سپس حاج آقا صدیق در خصوص فلسفه قیام عاشورا نکاتی بیان نمود.

امام جمعه منطقه ششده و قره بلاغ در این مراسم گفت : عاشورا و زنده نگه داشتن عاشورا علت بقاء اسلام است. همانگونه که امام حسین (ع) اصل اسلام را حفظ و شجره طیبه اسلام را زنده کرد ، زنده نگه داشتن یاد آن بزرگوار می تواند بقای اسلام را بیمه کند .

حاج آقا صدیق بیان کرد : امام حسین(ع) تمامی هستی خود را از سر محبت خاشعانه به معبود در راه خداوند اهدا کرد و در نهایت سید الشهدا(ع) موفق شدند حق را ظاهر و آشکار نمایند.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن مجید افزود: اگر در زمانی که انسان در ظلمات گرفتار می شود خداوند برایش چراغی را روشن نکند انسان تا قیامت در این ظلمات به سرخواهد برد.

در ادامه پارسایی مداح اهل بیت به مداحی و مرثيه سرايي پرداخت.

 

 

 

برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا  و عزاداری دهه اول محرم در دانشگاه پیام نور کازرون

مراسم پرفیض زیارت عاشورا و عزاداری دهه اول محرم در نماز خانه دانشگاه پیام نور کازرون برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور کازرون، همزمان با فرا رسيدن ايام حزن و اندوه اهل بيت (ع) ماه محرم الحرام، به منظور سهيم شدن در غم مولايمان امام زمان (عج) در سوگ جدشان، مراسم پر فيض قرائت زيارت عاشورا و مداحي مداح اهل بیت عصمت و طهارت حاج محمدخلیل امیریان به همراه پخش نذري سيد الشهداء(ع) به همت امور فرهنگی دانشگاه در نمازخانه این مرکز دانشگاهی برگزار می شود.

 

 

انتشار ویژه نامه مکتب عاشورا در دانشگاه پیام نور کازرون

ویژه نامه مکتب عاشورا در دانشگاه پیام نور مرکز کازرون منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون، محمدجعفر شفیعی مسئول نشریات دانشگاه  در این خصوص اظهار داشت: ماه محرم بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر با تاریخ اسلام، زندگی امام حسین(ع) و همه کسانی که در راه اسلام تلاش کردند و به شهادت رسیدند، می باشد. وی با بیان اینکه امام حسین(ع) برای احیای اسلام و امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند، یادآور شد: عاشورا، در واقع ماه ایثار، شهادت و تجلی عشق و ارادت پاک به ولایت و امامت است. بنابراین تبیین فلسفه قیام عاشورا بسیار مهم و ضروری است.

وی عنوان نمود: در این ویژه نامه موضوعاتی از قبیل نگاهى گذرا به زندگانى پرحماسه سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام، فلسفه قیام عاشورا، اهداف امام حسین(ع) و قرآن  و ... به چشم می خورد.

 

 

برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت ماه محرم در دانشگاه پیام نور داراب

ایستگاه صلواتی به مناسبت ماه محرم در دانشگاه پیام نور داراب برپا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، در روزهای باقی مانده به تاسوعا و عاشورای حسینی جمعی از دانشجویان انجمن های علمی و کانون های هنری دانشجویی اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی نمودند . در این برنامه دانشجویان به اجرای نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند .

 

 

برگزاري مراسم زيارت عاشورا ومرثيه سرائي در دانشگاه پيام نور استهبان

چوگفتم کربلا جان جهان سوخت        نوشتم تشنگی آب روان سوخت

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان همزمان با فرارسيدن ماه محرم ماه عزاي اهل بيت و ماه پيروزي خون بر شمشير مراسم پرفيض زيارت عاشورا ومرثيه سرائي  به همت واحد فرهنگي وبا حضور کارمندان ودانشجويان دانشگاه درمحل نمازخانه دانشگاه برگزارشد. نوبخت مسئول فرهنگي دانشگاه با بيان اين مطلب افزود به مناسبت دهه اول محرم  هر روز صبح مراسم  قرائت زيارت عاشورا ومرثيه سرائي در نمازخانه دانشگاه وشبها مراسم سخنراني وسوگواري به مدت ده شب باهمکاري بسيج دانشجوئي دانشگاه  با حضور گسترده دانشجویان وسخنراني حجت الاسلام حامدی از شهر مقدس قم ومداحي مداحان اهل بيت برگزار مي شود.

 

 

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در  مراسم عزاداری امام حسین(ع)

به مناسبت ماه محرم،دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)،شرکت می کنند. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در ایام دهه اول ماه محرم ،آیین های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور پرشور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های مختلف شهرستان فسا در دانشگاه پزشکی فسا در قالب سینه زنی و مداحی برگزار می گردد و جوانان مومن و متدین دانشگاه پیام نور فسا نیز با حضور در این مراسم سوگوار امام حسین (ع) می باشند.این مراسم باهمکاری بسیج دانشجویی شهرستان برگزار می گردد.

 

 

برگزاري مراسم قرائت زيارت عاشورا  و عزاداري  در دانشگاه پيام نور كوار

مراسم عزاداري و قرائت زيارت عاشورا همزمان با ايام دهه اول محرم در دانشگاه پيام نور كوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، با فرارسيدن ايام محرم امور فرهنگي دانشگاه ضمن سياهپوش نمودن محيط دانشگاه و نصب بنر و پلاكارد،  مراسم عزاداري و قرائت زيارت عاشورا  را با حضور اساتيد، دانشجويان و كاركنان دانشگاه برگزار نمود. شايان ذكر است درپايان مراسم از عزاداران با صرف صبحانه  پذيرايي بعمل آمد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1392ساعت 14:17  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای18 آبان

 

مراسم زیارت عاشورا  در دانشگاه پیام نور فسا

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در مراسم زیارت عاشورا شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، دانشجویان ساکن در خوابگاههای دانشجویی الزهرا(س) مراسم عزاداری امام حسین (ع) را همراه با قرائت زیارت عاشورا  برپا کردند. این مراسم با مداحی و نماز جماعت مغرب و عشا در خوابگاه همراه بود  و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

 

 

دانشگاه پیام نور کازرون سیاهپوش شد

فضای دانشگاه پیام نور کازرون حال و هوای محرم را به خود گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، با فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه، مراسم سوگواری با حضور مسئولان، کارکنان و دانشجویان در دهه اول ماه محرم برگزار می شود. 

                                      

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور خاوران

 مراسم قرائت زیارت عاشورا در محل  نمازخانه دانشگاه پیام نور خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) وطبق سنوات سال های گذشته مراسم زیات عاشورا با حضور پر شور کارکنان،اساتید و دانشجویان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و با همکاری مسئولین دانشگاه زیر پرچم آقا ابا عبدالله حسین(ع) برگزار شد.در پایان مراسم نیز با صرف صبحانه از شرکت کنندگان پذیرایی گردید.

 

دانشگاه پیام نور لارستان رنگ و بوی حسینی گرفت

با آغاز ماه محرم دانشگاه پیام نور لارستان با نمادهای عاشورایی تزیین شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان با شروع ماه عزای سرور و سالار شهیدان دانشجویان اقدام به نصب پرچم ها و پلاکاردهایی با موضوع محرم و عاشورا نمودند.

بر اساس همین گزارش دانشجویان با استفاده از نمادهای مختلف صحنه هایی را بازسازی کردند که یادآور شهادت امام حسین (ع) و یارانش می باشد.

این گزارش حاکی است وصال رئیس دانشگاه پیام نور لارستان در بازدید از این صحنه ها گفت : " یاد آوری مصائبی که بر حسین (ع) و یارانش گذشت قلب عاشقان اهل بیت را مالامال از اندوه می کند."

 

 

دانشجویان پیام نور لارستان در شب شعر عاشورایی

دانشجویان پیام نور لارستان شب شعر عاشورایی را در محفلی صمیمی و عارفانه برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان به همت واحد فرهنگی و با همکاری انجمن شعر آفتاب لارستان ، شب شعری در محل فرهنگسرای مرتضوی برگزار شد.

بر اساس همین گزارش در این مراسم دانشجویان اشعار خود را در وصف سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین قرائت کردند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در پایان مراسم هاشمیان از مداحان حسینی  در وصف آن بزرگوار به نوحه سرایی پرداخت.

 

پیام نور زرقان سیا هپوش عزای حسینی شد

در اولین روز محرم دانشجویان پیام نور زرقان با برپایی تکیه در دانشگاه و انجام عزاداری سرور و سالار شهیدان به استقبال محرم رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، دانشجویان دانشگاه پیام نور زرقان با برپایی تکیه در دانشگاه به عزاداری سرور وسالار شهیدان پرداختند. در این مراسم معنوی حجت الاسلام معلم از مدرسین حوزه علمیه زرقان چرایی قیام عاشورا را تبیین کردند در ادامه این برنامه خاکپور سرپرست دانشگاه پیام نور زرقان ضمن تشکر از برپاکنندگان عزای حسینی خواستار برگزاری با شکوهتر ایام محرم در دانشگاه شدند.

 

 

برگزاری گفتمان غیرت و تعصب در دانشگاه پیام نوربوانات

گفتمان دانشجویی غیرت و تعصب در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات، گفتمان دانشجویی با موضوع غیرت و تعصب با سخنرانی حجه الاسلام خسروی امام جمعه موقت شهرستان بوانات برگزار شد.

در این گفتمان دانشجویی حجه الاسلام خسروی ضمن تعریف غیرت و تعصب و مرتبط ساختن آن با موضوع حیا ، برترین حیا را حیا نسبت به خداوند بیان کرد.

امام جمعه موقت شهرستان بوانات ضمن آسیب شناسی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ، هدف اصلی شبکه های ماهواره ای را ریشه کن کردن حیا در ایران عنوان کرد.

 

پذیرش مقاله استاد دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله روح ا.. تیموری استاد دانشگاه  پیام نور بوانات در کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله روح ا... تیموری عضو هیئت علمی رشته علوم سیاسی با عنوان " شاخص های اساسی اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) از دیدگاه مقام معظم رهبری " در کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی به شکل پوستر پذیرفته شد. قابل ذکر است این کنگره با همکاری دانشگاه پیام نور بوشهر و دانشگاه پیام نور قم در اسفند ماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار می شود.

 

اردوی دانشجویان بواناتی به مشهد مقدس

دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات به ارودی زیارتی مشهد مقدس رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات این اردوی 5 روزه به همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شده بود که 40 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات به زیارت هشتمین امام شیعیان مشرف شدند.

 

امام جمعه شهرستان كوار:

 دانشجويان بايد در همه ابعاد زندگي با مطالعه و تحقيق وشناخت عميق  به حقيقت و يقين برسند 

امام جمعه  شهرستان كوار در ديدار با دانشجويان دانشگاه پيام نور كوار دانشجويان را به تحقيق و مطالعه در همه ابعاد دعوت كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نوركوار، همزمان با ايام محرم ،امام جمعه شهرستان كوار با دانشجويان دانشگاه ديدار و گفتگو كرد. حجه الاسلام والمسلمين آقايي در ابتداي  این دیدار گفت: خداوند در بعضي از مواقع شرايط و مسيري را در پيش روي ما مي گذارد تا ما بتوانيم راه تعالي خود را پيدا كرده و با اين ريسمان به كمال برسيم. از جمله آن مواقع ايام محرم است كه بايد بتوانيم با برنامه ريزي، قدر اين ايام را دانسته و استفاده لازم را ببريم. امام جمعه كوار در بخش ديگري از سخنان خود افزود: ما  نبايد به دليل اينكه در يك خانواده شيعه به دنيا آمده ايم دين اسلام و مذهب شيعه را قبول نماييم كما اينكه اگر در خانواده مسيحي يا يهودي بوديم بدون مطالعه و تحقيق آن دين را بپذيريم، بلكه دانشجويان بايد در همه ابعاد زندگي از جمله مسائل ديني خود با مطالعه و تحقيق  و با شناخت عميق به حقيقت و يقين برسند. آقايي خاطر نشان كرد: ايام محرم فرصت غنيمتي است تا بتوانيم با درس گرفتن از حوادث آن، بدانيم كه ايمان و اعتقاد قلبي و باور دروني چقدر ميتواند به ما كمك كند تا در رويارويي با مشكلات و تصميم هاي مهم در زندگي  دچار دودلي نشويم و تشخيص و  بصيرت لازم  را داشته باشيم. شايان ذكر است در  پايان اين ديدار امام جمعه كوار به سئوالات دانشجويان پاسخ داد.

 

استاد دانشگاه مالک اشتر شیراز:

یکی از مهمترین عوامل طلاق در جامعه ، عدم شناخت کافی زوجین قبل از ازدواج از یکدیگر است

 

استاد دانشگاه مالک اشتر شیراز گفت: یکی از مهمترین عوامل طلاق در جامعه ، عدم شناخت کافی زوجین قبل از ازدواج از یکدیگر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، نادرکشاورز در همایش مدیریت رفتار در خانواده در کازرون بیان داشت: تفاهم، تعهد و جاذبه بعد از ازدواج، از جمله عوامل مهمی است که باید در زندگی مشترک مورد توجه قرارگیرد.

این استاد دانشگاه افزود: استفاده نابجا از فناوری روز دنیا از جمله اینترنت خود تهدیدی جدی و خطرناک برای سست و متزلزل شدن کانون خانواده هاست.

کشاورز گفت: درپنج سال گذشته آمار طلاق ۵/۱۲ درصد بود اما این رقم در سال گذشته به ۲۰ درصد افزایش یافت.

دراین همایش عواملی که موجب استحکام هرچه بیشتر زندگی مشترک زوجین پس از ازدواج می شود و همچنین چگونگی مقابله با اثرات مخرب تهدیدات فناوری روز دنیا برای شرکت کنندگان تبیین شد.

گفتنی است این گردهمایی با شرکت جمعی از دانشجویان دانشگاه های کازرون برپا شد، کارشناسان امور خانواده به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ دادند.

 

                            

تیم ایده پرداز دانشگاه پیام نور کازرون در میان 5 ایده برتر مسابقات "استارت آپ ویکند "استان

مسابقات استانی استارت آپ ویکند استان فارس به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مسابقات استانی استارت آپ ویکند استان فارس که به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، تیم ایده پردازی دانشگاه پیام نور کازرون متشکل از دو دانشجوی فعال مرکز سعید مرادی و ابراهیم رشیدی در میان 65 ایده شرکت کننده در مسابقه مقام پنجم را کسب نمود.

 

 

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور خاوران

 مراسم قرائت زیارت عاشورا در محل  نمازخانه دانشگاه پیام نور خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) وطبق سنوات سال های گذشته مراسم زیات عاشورا با حضور پر شور کارکنان،اساتید و دانشجویان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و با همکاری مسئولین دانشگاه زیر پرچم آقا ابا عبدالله حسین(ع) برگزار شد.در پایان مراسم نیز با صرف صبحانه از شرکت کنندگان پذیرایی گردید.

 

 

برگزاری کرسی آزاد اندیشی  در دانشگاه پیام نور لارستان

دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان در کرسی آزاد اندیشی با عنوان آسیب ها و چالش های خانواده شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این مراسم که به همت بسیج دانشجویی شهید ماشاالله شیخی برگزار شد ، خانم مهاجر از مدرسین حوزه علمیه خواهران پیرامون آسیب ها و چالش های خانواده مطالبی ارائه کرد.

سپس دانشجویان نظرات و پرسش های خود را مطرح و مورد بحث قرار دادند.

 

 

تایید تیم رباتیک شبیه سازی امداد ونجات دانشگاه پیام نور ممسنی

تیم رباتیک شبیه سازی امداد ونجات دانشگاه پیام نور ممسنی با نام لیدوما، آذر ماه سال جاری در چهارمین دوره المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نورکشور شرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، تیم رباتیک شبیه سازی امداد ونجات دانشگاه پیام نور ممسنی با نام لیدوما که از اسفند ماه 91 با برگزاری آزمون ورودی بین دانشجویان رشته کامپیوتر جهت شرکت در چهارمین دوره المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور تشکیل شده بود به تایید هیات داوران رسید ومجوز حضور در این دوره از المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نورکشور را کسب نمود.

 تیم رباتیک این دانشگاه آذرماه امسال به مسابقات المپیاد دانشجویی رباتیک دانشگاه پیام نور در بخش آزاد که در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی برگزار می گردد ، اعزام می شود.

شایان ذکر است ،  احمد خالویی ، حمید فتحی ، عارف دشتیان، مجید خالویی ، حمید زارعی و خانم سهیلا میر حاجی به سرپرستی احسان خرمی اعضاء تیم رباتیک این مرکز را تشکیل می دهند.

 

 

تشیع پیکر مطهر شهید دوران دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشگاه پیام نور ممسنی معطر به عِطر شهیدی گردید که  28 سال قبل، در پاسداری از اسلام و خاک این مرزوبوم به شهادت رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، همزمان با دومین روز از ماه عزای سالار شهیدان ، اباعبدالله الحسین (ع) آیین تشیع پیکر شهید "بیت الله گرجی زاده "با حضور حماسی دانشجویان ، کارکنان واساتید این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که خانواده شهید گرجی زاده نیز حضور داشتند ، دانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دوران دفاع مقدس به سوگواری شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداختند. شهید گرجی زاده 2 تیر 64 در عملیات قدس 3 به شهادت رسید. پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار پس از تشیع بر دستان دانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی در گلزار شهدای شهرستان نورآباد ممسنی در کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت.

 

کسب مقام سومی مسابقات استارت آپ ویکند شیراز توسط دانشجوی دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشجوی دانشگاه پیام نور ممسنی موفق به کسب مقام سوم تیمی startup weekend  شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، از بین 7 دانشجوی انجمن علمی کامپیوتر این مرکز دانشگاهی، اعزامی به مسابقات استارت آپ ویکند شیراز، حامد قاضی دانشجوی رشته it عضو تیم prof. coolwater  (بازی فیزیک وشیمی) در بین 120 شرکت کننده از 11 تیم دراین دوره از مسابقات موفق به کسب مقام سوم تیمی شد.

استارتاپ ویکند یک رویداد هیجان انگیز آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی برگزار می گردد. در این برنامه، شرکت کنندگانِ پرانگیزه ای شامل : برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا در طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح وبا تشکیل گروه، ایده ای را اجرا کنند.

این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه 8 آبان آغاز و تا ساعت ۸ شب جمعه 10 آبان پایان یافت.

شایان ذکر است، حامد قاضی ، محسن افشاری ، فرزاد احمدی ، علی اکبر کاویانی ، ایمان عباسی پور ، محمد تاب و خانم فیروزه حق خواه اعضای تیم prof. coolwater را تشکیل می دهند.

 

 

دانشگاه پیام نور لارستان رنگ و بوی حسینی گرفت

با آغاز ماه محرم دانشگاه پیام نور لارستان با نمادهای عاشورایی تزیین شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان با شروع ماه عزای سرور و سالار شهیدان دانشجویان اقدام به نصب پرچم ها و پلاکاردهایی با موضوع محرم و عاشورا نمودند.

بر اساس همین گزارش دانشجویان با استفاده از نمادهای مختلف صحنه هایی را بازسازی کردند که یادآور شهادت امام حسین (ع) و یارانش می باشد.

این گزارش حاکی است وصال رئیس دانشگاه پیام نور لارستان در بازدید از این صحنه ها گفت : " یاد آوری مصائبی که بر حسین (ع) و یارانش گذشت قلب عاشقان اهل بیت را مالامال از اندوه می کند."

 

 

دانشجویان پیام نور لارستان در شب شعر عاشورایی

دانشجویان پیام نور لارستان شب شعر عاشورایی را در محفلی صمیمی و عارفانه برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان به همت واحد فرهنگی و با همکاری انجمن شعر آفتاب لارستان ، شب شعری در محل فرهنگسرای مرتضوی برگزار شد.

بر اساس همین گزارش در این مراسم دانشجویان اشعار خود را در وصف سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین قرائت کردند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در پایان مراسم هاشمیان از مداحان حسینی  در وصف آن بزرگوار به نوحه سرایی پرداخت.

 

آشنایی با شرکت های دانش بنیان در دانشگاه پيام نور شيراز

اولين كارگاه آشنايي با مراكز رشد و شركت هاي دانش بنيان در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت معاونت پژوهشي و فناوري و گروه پژوهش و كارآفريني دانشگاه ،  اولين کارگاه آشنایی با مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان با حضور اعضاء هيئت علمي در محل سالن ولايت دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در این کارگاه كه با هدف اشتغال دانشجويي و تجاري سازي يافته ها و محصولات پژوهشي  و همچنين آشنايي اعضاء هيئت علمي با مفهوم تجاری سازی تحقیقات علمی برگزار شد ، معاون پژوهش و فناوري دانشگاه پيام نور شيراز ،به تشریح  و بيان  اهداف ، فعالیت ها و برنامه هاي  صورت گرفته در این خصوص پرداخت.

دکتر نرگس عباسي ،همچنين  ضمن معرفی و تشریح نحوه پذیرش و خدمات شركت هاي دانش بنيان از اعضاء هيئت علمي مركز شيراز و صاحبان طرح ها و ایده های نوین جهت مشاركت در زمينه هاي مرتبط با حوزه فعالیت خود دعوت به همكاري نمود.

در اين كارگاه ، دفتري مسئول دفتر كارآفريني  دانشگاه ، در خصوص آشنايي با مراكز رشد و شركت هاي دانش بنيان و نحوه فعاليت اين شركت ها و چگونگي اشتغال زايي براي دانشجويان وهمچنين فرآيند توليد علم به عمل سخن گفت و به سؤالات شرکت کنندگان در این کارگاه پاسخ داد.

در پايان عزيزي مسئول گروه فناوري و كارآفريني دانشگاه ، نحوه تدوین برنامه ها، چگونگی ایجاد شرکت های دانش بینان و نحوه صیانت از مالکیت فکری كارآفرينان را تشريح كرد .

 

برپايي نمايشگاه نرم افزار فرهنگي در دانشگاه پيام نور شيراز

به مناسبت فرارسيدن ايام محرم نمايشگاه فرهنگي-مذهبي در پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز به همت كانون فرهنگي و مذهبي مهدويت و همكاري امور فرهنگي دانشگاه، نمايشگاه فرهنگي – مذهبي با موضوع مهدويت و محرم ، در سالن قلم اين دانشگاه برگزار شد.

در اين نمايشگاه كه با هدف آشنایی و ترویج بیشتر فرهنگ مهدویت و فرهنگ محرم در نسل جوان خصوصا دانشجويان برگزار شده است ، كتب و نرم افزار هاي متنوع فرهنگي و مذهبي به دانشجويان ارائه مي گردد.

برگزاري مسابقه، توزيع بروشور فرهنگي و مذهبي به همراه بروشور شركت در ختم صلوات و ارسال بلوتوث با موضوع محرم و مهدويت از ديگر برنامه هاي اجرايي در نمايشگاه فرهنگي – مذهبي كانون مهدويت دانشگاه پيام نور شيرازمي باشد.

 

 

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم آبان 1392ساعت 13:59  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای18 آبان

 

مراسم زیارت عاشورا  در دانشگاه پیام نور فسا

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در مراسم زیارت عاشورا شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، دانشجویان ساکن در خوابگاههای دانشجویی الزهرا(س) مراسم عزاداری امام حسین (ع) را همراه با قرائت زیارت عاشورا  برپا کردند. این مراسم با مداحی و نماز جماعت مغرب و عشا در خوابگاه همراه بود  و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

 

 

دانشگاه پیام نور کازرون سیاهپوش شد

فضای دانشگاه پیام نور کازرون حال و هوای محرم را به خود گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، با فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه، مراسم سوگواری با حضور مسئولان، کارکنان و دانشجویان در دهه اول ماه محرم برگزار می شود. 

                                      

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور خاوران

 مراسم قرائت زیارت عاشورا در محل  نمازخانه دانشگاه پیام نور خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) وطبق سنوات سال های گذشته مراسم زیات عاشورا با حضور پر شور کارکنان،اساتید و دانشجویان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و با همکاری مسئولین دانشگاه زیر پرچم آقا ابا عبدالله حسین(ع) برگزار شد.در پایان مراسم نیز با صرف صبحانه از شرکت کنندگان پذیرایی گردید.

 

دانشگاه پیام نور لارستان رنگ و بوی حسینی گرفت

با آغاز ماه محرم دانشگاه پیام نور لارستان با نمادهای عاشورایی تزیین شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان با شروع ماه عزای سرور و سالار شهیدان دانشجویان اقدام به نصب پرچم ها و پلاکاردهایی با موضوع محرم و عاشورا نمودند.

بر اساس همین گزارش دانشجویان با استفاده از نمادهای مختلف صحنه هایی را بازسازی کردند که یادآور شهادت امام حسین (ع) و یارانش می باشد.

این گزارش حاکی است وصال رئیس دانشگاه پیام نور لارستان در بازدید از این صحنه ها گفت : " یاد آوری مصائبی که بر حسین (ع) و یارانش گذشت قلب عاشقان اهل بیت را مالامال از اندوه می کند."

 

 

دانشجویان پیام نور لارستان در شب شعر عاشورایی

دانشجویان پیام نور لارستان شب شعر عاشورایی را در محفلی صمیمی و عارفانه برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان به همت واحد فرهنگی و با همکاری انجمن شعر آفتاب لارستان ، شب شعری در محل فرهنگسرای مرتضوی برگزار شد.

بر اساس همین گزارش در این مراسم دانشجویان اشعار خود را در وصف سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین قرائت کردند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در پایان مراسم هاشمیان از مداحان حسینی  در وصف آن بزرگوار به نوحه سرایی پرداخت.

 

پیام نور زرقان سیا هپوش عزای حسینی شد

در اولین روز محرم دانشجویان پیام نور زرقان با برپایی تکیه در دانشگاه و انجام عزاداری سرور و سالار شهیدان به استقبال محرم رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، دانشجویان دانشگاه پیام نور زرقان با برپایی تکیه در دانشگاه به عزاداری سرور وسالار شهیدان پرداختند. در این مراسم معنوی حجت الاسلام معلم از مدرسین حوزه علمیه زرقان چرایی قیام عاشورا را تبیین کردند در ادامه این برنامه خاکپور سرپرست دانشگاه پیام نور زرقان ضمن تشکر از برپاکنندگان عزای حسینی خواستار برگزاری با شکوهتر ایام محرم در دانشگاه شدند.

 

 

برگزاری گفتمان غیرت و تعصب در دانشگاه پیام نوربوانات

گفتمان دانشجویی غیرت و تعصب در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات، گفتمان دانشجویی با موضوع غیرت و تعصب با سخنرانی حجه الاسلام خسروی امام جمعه موقت شهرستان بوانات برگزار شد.

در این گفتمان دانشجویی حجه الاسلام خسروی ضمن تعریف غیرت و تعصب و مرتبط ساختن آن با موضوع حیا ، برترین حیا را حیا نسبت به خداوند بیان کرد.

امام جمعه موقت شهرستان بوانات ضمن آسیب شناسی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ، هدف اصلی شبکه های ماهواره ای را ریشه کن کردن حیا در ایران عنوان کرد.

 

پذیرش مقاله استاد دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله روح ا.. تیموری استاد دانشگاه  پیام نور بوانات در کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله روح ا... تیموری عضو هیئت علمی رشته علوم سیاسی با عنوان " شاخص های اساسی اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) از دیدگاه مقام معظم رهبری " در کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی به شکل پوستر پذیرفته شد. قابل ذکر است این کنگره با همکاری دانشگاه پیام نور بوشهر و دانشگاه پیام نور قم در اسفند ماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار می شود.

 

اردوی دانشجویان بواناتی به مشهد مقدس

دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات به ارودی زیارتی مشهد مقدس رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات این اردوی 5 روزه به همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شده بود که 40 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات به زیارت هشتمین امام شیعیان مشرف شدند.

 

امام جمعه شهرستان كوار:

 دانشجويان بايد در همه ابعاد زندگي با مطالعه و تحقيق وشناخت عميق  به حقيقت و يقين برسند 

امام جمعه  شهرستان كوار در ديدار با دانشجويان دانشگاه پيام نور كوار دانشجويان را به تحقيق و مطالعه در همه ابعاد دعوت كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نوركوار، همزمان با ايام محرم ،امام جمعه شهرستان كوار با دانشجويان دانشگاه ديدار و گفتگو كرد. حجه الاسلام والمسلمين آقايي در ابتداي  این دیدار گفت: خداوند در بعضي از مواقع شرايط و مسيري را در پيش روي ما مي گذارد تا ما بتوانيم راه تعالي خود را پيدا كرده و با اين ريسمان به كمال برسيم. از جمله آن مواقع ايام محرم است كه بايد بتوانيم با برنامه ريزي، قدر اين ايام را دانسته و استفاده لازم را ببريم. امام جمعه كوار در بخش ديگري از سخنان خود افزود: ما  نبايد به دليل اينكه در يك خانواده شيعه به دنيا آمده ايم دين اسلام و مذهب شيعه را قبول نماييم كما اينكه اگر در خانواده مسيحي يا يهودي بوديم بدون مطالعه و تحقيق آن دين را بپذيريم، بلكه دانشجويان بايد در همه ابعاد زندگي از جمله مسائل ديني خود با مطالعه و تحقيق  و با شناخت عميق به حقيقت و يقين برسند. آقايي خاطر نشان كرد: ايام محرم فرصت غنيمتي است تا بتوانيم با درس گرفتن از حوادث آن، بدانيم كه ايمان و اعتقاد قلبي و باور دروني چقدر ميتواند به ما كمك كند تا در رويارويي با مشكلات و تصميم هاي مهم در زندگي  دچار دودلي نشويم و تشخيص و  بصيرت لازم  را داشته باشيم. شايان ذكر است در  پايان اين ديدار امام جمعه كوار به سئوالات دانشجويان پاسخ داد.

 

استاد دانشگاه مالک اشتر شیراز:

یکی از مهمترین عوامل طلاق در جامعه ، عدم شناخت کافی زوجین قبل از ازدواج از یکدیگر است

 

استاد دانشگاه مالک اشتر شیراز گفت: یکی از مهمترین عوامل طلاق در جامعه ، عدم شناخت کافی زوجین قبل از ازدواج از یکدیگر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، نادرکشاورز در همایش مدیریت رفتار در خانواده در کازرون بیان داشت: تفاهم، تعهد و جاذبه بعد از ازدواج، از جمله عوامل مهمی است که باید در زندگی مشترک مورد توجه قرارگیرد.

این استاد دانشگاه افزود: استفاده نابجا از فناوری روز دنیا از جمله اینترنت خود تهدیدی جدی و خطرناک برای سست و متزلزل شدن کانون خانواده هاست.

کشاورز گفت: درپنج سال گذشته آمار طلاق ۵/۱۲ درصد بود اما این رقم در سال گذشته به ۲۰ درصد افزایش یافت.

دراین همایش عواملی که موجب استحکام هرچه بیشتر زندگی مشترک زوجین پس از ازدواج می شود و همچنین چگونگی مقابله با اثرات مخرب تهدیدات فناوری روز دنیا برای شرکت کنندگان تبیین شد.

گفتنی است این گردهمایی با شرکت جمعی از دانشجویان دانشگاه های کازرون برپا شد، کارشناسان امور خانواده به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ دادند.

 

                            

تیم ایده پرداز دانشگاه پیام نور کازرون در میان 5 ایده برتر مسابقات "استارت آپ ویکند "استان

مسابقات استانی استارت آپ ویکند استان فارس به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مسابقات استانی استارت آپ ویکند استان فارس که به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، تیم ایده پردازی دانشگاه پیام نور کازرون متشکل از دو دانشجوی فعال مرکز سعید مرادی و ابراهیم رشیدی در میان 65 ایده شرکت کننده در مسابقه مقام پنجم را کسب نمود.

 

 

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور خاوران

 مراسم قرائت زیارت عاشورا در محل  نمازخانه دانشگاه پیام نور خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) وطبق سنوات سال های گذشته مراسم زیات عاشورا با حضور پر شور کارکنان،اساتید و دانشجویان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و با همکاری مسئولین دانشگاه زیر پرچم آقا ابا عبدالله حسین(ع) برگزار شد.در پایان مراسم نیز با صرف صبحانه از شرکت کنندگان پذیرایی گردید.

 

 

برگزاری کرسی آزاد اندیشی  در دانشگاه پیام نور لارستان

دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان در کرسی آزاد اندیشی با عنوان آسیب ها و چالش های خانواده شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این مراسم که به همت بسیج دانشجویی شهید ماشاالله شیخی برگزار شد ، خانم مهاجر از مدرسین حوزه علمیه خواهران پیرامون آسیب ها و چالش های خانواده مطالبی ارائه کرد.

سپس دانشجویان نظرات و پرسش های خود را مطرح و مورد بحث قرار دادند.

 

 

تایید تیم رباتیک شبیه سازی امداد ونجات دانشگاه پیام نور ممسنی

تیم رباتیک شبیه سازی امداد ونجات دانشگاه پیام نور ممسنی با نام لیدوما، آذر ماه سال جاری در چهارمین دوره المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نورکشور شرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، تیم رباتیک شبیه سازی امداد ونجات دانشگاه پیام نور ممسنی با نام لیدوما که از اسفند ماه 91 با برگزاری آزمون ورودی بین دانشجویان رشته کامپیوتر جهت شرکت در چهارمین دوره المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور تشکیل شده بود به تایید هیات داوران رسید ومجوز حضور در این دوره از المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نورکشور را کسب نمود.

 تیم رباتیک این دانشگاه آذرماه امسال به مسابقات المپیاد دانشجویی رباتیک دانشگاه پیام نور در بخش آزاد که در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی برگزار می گردد ، اعزام می شود.

شایان ذکر است ،  احمد خالویی ، حمید فتحی ، عارف دشتیان، مجید خالویی ، حمید زارعی و خانم سهیلا میر حاجی به سرپرستی احسان خرمی اعضاء تیم رباتیک این مرکز را تشکیل می دهند.

 

 

تشیع پیکر مطهر شهید دوران دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشگاه پیام نور ممسنی معطر به عِطر شهیدی گردید که  28 سال قبل، در پاسداری از اسلام و خاک این مرزوبوم به شهادت رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، همزمان با دومین روز از ماه عزای سالار شهیدان ، اباعبدالله الحسین (ع) آیین تشیع پیکر شهید "بیت الله گرجی زاده "با حضور حماسی دانشجویان ، کارکنان واساتید این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که خانواده شهید گرجی زاده نیز حضور داشتند ، دانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دوران دفاع مقدس به سوگواری شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداختند. شهید گرجی زاده 2 تیر 64 در عملیات قدس 3 به شهادت رسید. پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار پس از تشیع بر دستان دانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی در گلزار شهدای شهرستان نورآباد ممسنی در کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت.

 

کسب مقام سومی مسابقات استارت آپ ویکند شیراز توسط دانشجوی دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشجوی دانشگاه پیام نور ممسنی موفق به کسب مقام سوم تیمی startup weekend  شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، از بین 7 دانشجوی انجمن علمی کامپیوتر این مرکز دانشگاهی، اعزامی به مسابقات استارت آپ ویکند شیراز، حامد قاضی دانشجوی رشته it عضو تیم prof. coolwater  (بازی فیزیک وشیمی) در بین 120 شرکت کننده از 11 تیم دراین دوره از مسابقات موفق به کسب مقام سوم تیمی شد.

استارتاپ ویکند یک رویداد هیجان انگیز آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی برگزار می گردد. در این برنامه، شرکت کنندگانِ پرانگیزه ای شامل : برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا در طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح وبا تشکیل گروه، ایده ای را اجرا کنند.

این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه 8 آبان آغاز و تا ساعت ۸ شب جمعه 10 آبان پایان یافت.

شایان ذکر است، حامد قاضی ، محسن افشاری ، فرزاد احمدی ، علی اکبر کاویانی ، ایمان عباسی پور ، محمد تاب و خانم فیروزه حق خواه اعضای تیم prof. coolwater را تشکیل می دهند.

 

 

دانشگاه پیام نور لارستان رنگ و بوی حسینی گرفت

با آغاز ماه محرم دانشگاه پیام نور لارستان با نمادهای عاشورایی تزیین شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان با شروع ماه عزای سرور و سالار شهیدان دانشجویان اقدام به نصب پرچم ها و پلاکاردهایی با موضوع محرم و عاشورا نمودند.

بر اساس همین گزارش دانشجویان با استفاده از نمادهای مختلف صحنه هایی را بازسازی کردند که یادآور شهادت امام حسین (ع) و یارانش می باشد.

این گزارش حاکی است وصال رئیس دانشگاه پیام نور لارستان در بازدید از این صحنه ها گفت : " یاد آوری مصائبی که بر حسین (ع) و یارانش گذشت قلب عاشقان اهل بیت را مالامال از اندوه می کند."

 

 

دانشجویان پیام نور لارستان در شب شعر عاشورایی

دانشجویان پیام نور لارستان شب شعر عاشورایی را در محفلی صمیمی و عارفانه برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان به همت واحد فرهنگی و با همکاری انجمن شعر آفتاب لارستان ، شب شعری در محل فرهنگسرای مرتضوی برگزار شد.

بر اساس همین گزارش در این مراسم دانشجویان اشعار خود را در وصف سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین قرائت کردند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در پایان مراسم هاشمیان از مداحان حسینی  در وصف آن بزرگوار به نوحه سرایی پرداخت.

 

آشنایی با شرکت های دانش بنیان در دانشگاه پيام نور شيراز

اولين كارگاه آشنايي با مراكز رشد و شركت هاي دانش بنيان در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت معاونت پژوهشي و فناوري و گروه پژوهش و كارآفريني دانشگاه ،  اولين کارگاه آشنایی با مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان با حضور اعضاء هيئت علمي در محل سالن ولايت دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در این کارگاه كه با هدف اشتغال دانشجويي و تجاري سازي يافته ها و محصولات پژوهشي  و همچنين آشنايي اعضاء هيئت علمي با مفهوم تجاری سازی تحقیقات علمی برگزار شد ، معاون پژوهش و فناوري دانشگاه پيام نور شيراز ،به تشریح  و بيان  اهداف ، فعالیت ها و برنامه هاي  صورت گرفته در این خصوص پرداخت.

دکتر نرگس عباسي ،همچنين  ضمن معرفی و تشریح نحوه پذیرش و خدمات شركت هاي دانش بنيان از اعضاء هيئت علمي مركز شيراز و صاحبان طرح ها و ایده های نوین جهت مشاركت در زمينه هاي مرتبط با حوزه فعالیت خود دعوت به همكاري نمود.

در اين كارگاه ، دفتري مسئول دفتر كارآفريني  دانشگاه ، در خصوص آشنايي با مراكز رشد و شركت هاي دانش بنيان و نحوه فعاليت اين شركت ها و چگونگي اشتغال زايي براي دانشجويان وهمچنين فرآيند توليد علم به عمل سخن گفت و به سؤالات شرکت کنندگان در این کارگاه پاسخ داد.

در پايان عزيزي مسئول گروه فناوري و كارآفريني دانشگاه ، نحوه تدوین برنامه ها، چگونگی ایجاد شرکت های دانش بینان و نحوه صیانت از مالکیت فکری كارآفرينان را تشريح كرد .

 

برپايي نمايشگاه نرم افزار فرهنگي در دانشگاه پيام نور شيراز

به مناسبت فرارسيدن ايام محرم نمايشگاه فرهنگي-مذهبي در پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز به همت كانون فرهنگي و مذهبي مهدويت و همكاري امور فرهنگي دانشگاه، نمايشگاه فرهنگي – مذهبي با موضوع مهدويت و محرم ، در سالن قلم اين دانشگاه برگزار شد.

در اين نمايشگاه كه با هدف آشنایی و ترویج بیشتر فرهنگ مهدویت و فرهنگ محرم در نسل جوان خصوصا دانشجويان برگزار شده است ، كتب و نرم افزار هاي متنوع فرهنگي و مذهبي به دانشجويان ارائه مي گردد.

برگزاري مسابقه، توزيع بروشور فرهنگي و مذهبي به همراه بروشور شركت در ختم صلوات و ارسال بلوتوث با موضوع محرم و مهدويت از ديگر برنامه هاي اجرايي در نمايشگاه فرهنگي – مذهبي كانون مهدويت دانشگاه پيام نور شيرازمي باشد.

 

 

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم آبان 1392ساعت 13:59  توسط روابط عمومی لامرد  | 

حضور باشکوه دانشجویان دانشگاه پیام نور استان فارس در مراسم 13 آبان

 

حضور باشکوه دانشجویان دانشگاه پیام نور قیروکارزین در مراسم 13 آبان

مراسم با شکوه 13 آبان با حضور حماسی و پرشور دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور قیروکارزین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور قیروکارزین ، در این مراسم دانشجویان و کارکنان و اساتید دانشگاه همچون سالهای گذشته به حضور فعال و گسترده خود در راهپیمایی 13 آبان با آرمان هایی والای امام راحل (ره) و شهیدان انقلاب و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند. در این مراسم شعار مرگ بر آمریکا متفاوت از سالهای قبل با خروش و طنین خاصی سر داده شد.

 

 

حضور دانشگاهیان پیام نور واحد خنج در راهپیمایی 13 آبان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، جمعی از کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد خنج نیز همگام با سراسر کشور در راهپیمایی 13 آبان حضور یافتند.

 

 

           

 

حضور دانشگاهیان  پيام نور شيراز در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

 دانشجویان، کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه پيام نور شيرازهمراه با اقشار مختلف مردم در سراسر کشور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان شرکت کردند.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی دانشگاه پيام نور شيراز ، در اين راهپيمايي كه در مقابل دانشگاه شيراز و با حضور مسئولان استان برگزار شد ، اساتيد ، كاركنان و دانشجويان پيام نور شيراز با مشت هاي گره كرده همراه با ديگر اقشار جامعه با فرياد مرگ بر آمريکا و مرگ بر سرائيل انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام نمودند 

 

دانشگاهیان پيام نور شيراز با حضور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان یاد شهداي دانش آموز و خاطره تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را گرامی داشتند.

 

 

دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور خرامه در جمع راهپیمایان 13 آبان

همگام و هم نوا با سایر اقشار کارکنان دانشگاه پیام نور خرامه در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه،مراسم راهپیمایی13 آبان با حضور کارکنان و دانشجویان با حمل پلاکارد از دانشگاه شروع و با طی مسیر به خیل عظیم راهپیمایان پیوستند.محمدرضا صفری سخنران جلسه حضور پرشور مردم را بی سابقه اعلام کرد و گفت:13 آبان امسال به خیال استکبار جهانی کمرنگ تر خواهد بود اما مردم ولایت مدار با تاسی از فرمایشات حضرت امام خامنه ای حماسه ای دیگر رقم زدند.ملت شهید پرور و ولایی شهرستان خرامه  در بیانیه ای با گرامیداشت یوم الله سیزدهم آبان ماه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی،جهانگیر شدن "شعار مرگ بر آمریکا" را انعکاس دکترین استکبار ستیزی انقلاب اسلامی و مظهر مقاومت و صلابت ملت ایران برابر نظام سلطه و آمریکای مستکبر ، عهد شکن و غیرقابل اعتماد دانست.

 

شرکت دانشگاهیان پیام نورآباده طشک در راهپیمایی 13 آبان

کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده طشک در راهپیمایی 13 آبان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، به مناسبت روز 13 آبان،روزملی مبارزه با استکبار جهانی و همزمان با سراسر کشور ،دانشگاهیان دانشگاه پیام نور آباده طشک نیز با فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی شرکت نمودند.

در این مراسم که با تجمع در هنرستان امیر کبیر برگزار شد ،حجه الاسلام والمسلمین موسوی ، امام جمعه این شهر، شرکت در راهپیمایی 13 ابان را نشانه اقتدار و عظمت ملت ایران دانست .ایشان کفر ستیزی را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند که همه اقشار جامعه از دستاوردها و ارزشهای اسلامی با حضور در صحنه های مختلف دفاع می کنند.این تجمع در پایان با دادن شعار به پایان رسید

حضور دانشجویان ،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان در راهپیمایی 13 آبان

دانشجویان،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان با حضور در راهپیمایی 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، دانشجویان اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و همگام با سایر اقشار دانشگاهی ودانش آموزی در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت کردند.

راهپیمایان با شعار های مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل  از 35 سال دشمنی و خصومت استکبار جهانی با انقلاب اسلامی و مردم ایران ابراز انزجار کردند.

 

 

 

 

دانشگاهیان پیام نور استهبان دوشادوش مردم مومن و انقلابی در مراسم 13 ابان ماه شرکت کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان،همزمان با فرارسیدن 13 آبان ماه سالروز مبارزه با استکبار جهانی ،اساتید ،کارمندان ودانشجویان دانشگاه پیام نور استهبان هم صدا با مردم مومن وانقلابی استهبان در این مراسم باشکوه شرکت کردند.دراین مراسم امام جمعه استهبان اظهار داشت:۱۳ آبان مظهر مقاومت، ایستادگی و اراده مقدس ملت ایران در عرصه استکبارستیزی و یادآور حوادث سرنوشت سازی است که بر تارک آن مبارزه بی امان ایرانیان حق طلب و ظلم ستیز علیه امپریالیسم آمریکا می درخشد.حجت الاسلام خاوری در ادامه افزودامروز جنایت های قدرت های استکباری بخصوص آمریکا حتی گریبان برخی از همپیمانان آنها را نیز گرفته است و مردم جهان از ظلم و ستم آنها بیشتر از همیشه به ستوه آمده اند.این مراسم با قرائت بیانیه ی وتکبیر همزمان شرکت کنندگان  به پایان رسید.

 

 

 

دیدار دانشجویان پیام نور فراشبند با خانواده دانش آموز 13 ساله شهید فرازی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند بمناسبت 13 آبانماه روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی چند تن از دانشجویان عضو پایگاه بسیج شهید جلالی دانشگاه با خانواده شهید فرازی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار برادر این شهید بزرگروار درباره خصوصیات اخلاقی و همچنین نحوه اعزام و شهادت ایشان که چطور با تاسی از برادر شهیدش حسین فهمیده علی رغم مشکل سال تولد جهت اعزام به جبهه حق علیه باطل توضیحاتی بیان نموده و نکاتی را در باب نصیحت به دانشجویان اظهار داشت.

در ادامه هم مهرداد بهرامی مسئول پایگاه بسیج دانشگاه نیز ضمن ابراز خشنودی از این دیدار بیان نمود: امید است ما دانشجویان بتوانیم با الگو گرفتن از زندگی شهیدانی چون حسین فهمیده و شهید فرازی ادامه دهنده راه شهدا و پاسدار خون پاک آنان باشیم.

 

حضور دانشجویان دانشگاه پیام نور صفاشهر در راهپیمایی 13 آبان

به مناسبت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی،دانشگاهیان دانشگاه پیام نور صفاشهر، در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور صفاشهر، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه ، با حضور در راهپیمایی و سر دادن شعار هایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از سردمدار استکبار جهانی اعلام کردند و به بار دیگر به دنیا نشان دادند که مردم ایران هر چه فرياد دارند بر سر آمريكا مي كشند تا نشان دهند آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند و ملت ايران در برابر فشارهای سیاسی ، اقتصادی و نظامی، عزت و سربلندی خود را زیر پا نمي گذارند. این راهپيمايي امروز راس ساعت 10 صبح و با حضور پرشور احاد مردم  و دانشجویان و دانش آموزان از مقابل مسجد ولي عصر(عج) شروع شد و تا فاطميه صفاشهر ادامه پيدا كرد.

 

حضور دانشگاهيان پيام نور كوار در راهپيمايي 13 آبان

دانشگاهيان پيام نور كوار با حضور در راهپيمايي 13 آبان انزجار خود را از استكبار جهاني اعلام داشتند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، اساتيد، دانشجويان و كاركنان دانشگاه پيام نور كوار همزمان با روز13 آبان روز تسخير لانه جاسوسي و روز مبارزه با استكبار جهاني و همگام با سايراقشار جامعه با حضور در اين راهپيمايي نفرت و انزجار خود را از استكبار جهاني به سركردگي آمريكا و رژيم غاصب صهيونيست اعلام نمودند. شايان ذكر است اين راهپيمايي كه با حضور گسترده  مردم، مسئولين و دانش آموزان و دانشجويان شهرستان همراه بود با سخنراني فرمانده سپاه پاسداران كوار و قرائت بيانيه  به پايان رسيد.

 

 

دانشجویان بواناتی در مراسم 13 آبان

دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با شعار" مرگ بر آمریکا "در بوانات، متفاوت و پرشور تر از همه سالهای گذشته برگزار شد.

دانشجویان ، کارمندان و اساتید دانشگاه پیام نور بوانات نیز همراه با دیگر اقشار مردم در این راهپیمایی شرکت کردند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

در ادامه مراسم پرچم آمریکا توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور بوانات به آتش کشیده شد.

 

 

حضور دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در راهپیمایی 13 آبان

به مناسبت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، دانشگاهیان دانشگاه پیام نور فسا، همگام با دیگر اقشار ایرانی در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، کارکنان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه ، با حضور در راهپیمایی و سر دادن شعار هایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، و «دانشجو می‌میرد سازش نمی‌پذیرد» انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند و به بار دیگر به دنیا نشان دادند که ایران و ایرانی در برابر فشارهای سیاسی و اقتصادی و نظامی حاضر نیست عزت و سربلندی خود را زیر پا بگذارد.

در این تجمع عظیم که با حضور پرشور شهروندان و دانشجویان در میدان مصلی شهرستان برگزار شد حجه الاسلام والمسلمین طهماسبی امام جمعه فسا در سخنانی به اهمیت روز 13  آبان به عنوان سالروز تبعید امام خمینی (ره) در سال 42،کشتار دانش آموزان و دانشجویان در سال 57 و تصرف لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 اشاره کرد و این روز را به عنوان  نقطه عطف و چراغ روشنی از مبارزات انقلاب اسلامی با امریکای جنایتکار برشمرد  . 

 

حضور دانشگاهیان پیام نور سروستان در راهپیمایی یوم  الله 13 آبان

کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور سروستان در راهپیمایی 13 آبان حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور سروستان به همراه مردم مومن و انقلابی شهرستان و همگام با دیگر هموطنان با حضور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان ، سیاستهای متجاوزانه استکبار جهانی را محکوم کردند.

در این مراسم با شکوه که با بارش رحمت الهی همراه بود،زن  و مرد،پیر و جوان و به ویژه دانشجویان و دانش آموزان این شهرستان ضمن اعلام برائت از استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایت کار ، همه با هم متحد و یکصدا فریاد ظلم ستیزی سر دادند و بار دیگر با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) ،شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام پرنیان،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج سروستان در سخنانی ضمن محکومیت جنایات آمریکا علیه مردم مظلوم و ظلم ستیز ایران اسلامی در طول بیش از 3 دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی تاکید کرد: شعار مرگ بر آمریکا یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و برگرفته از قیام خونین عاشورای حسینی است .

وی با اشاره به بیانات دیروز مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان و دانشجویان مبنی بر هوشیاری مردم و مسئولین کشور در مقابله با سیاست های عوام فریبانه دولتمردان آمریکایی اظهار داشت: منویات مقام معظم رهبری به عنوان اصول راهبردی نظام مقدس جمهوری سلامی و چراغ راهنمای دولت و ملت سرافراز ایران اسلامی در مسیر پیشبرد اهداف متعالی امام(ره) ،انقلاب و شهداست .

وی در پایان سخنان خویش ضمن انتقاد از برخی از کسانی که خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند تصریح کرد: شعار مرگ بر آمریکا نماد استکبار ستیزی و ظلم ستیزی مردم ایران اسلامی است و پاسخی کوبنده در مقابل همه دشمنی ها و خیانت های شیطان بزرگ،آمریکای جنایتکار است و حذف نخواهد شد.

به فرموده مقام معظم رهبری:

-اگر تمام امریکا از مساجد پر شود و تمام قدرتمندان برفراز آن فریاد الله و اکبر سردهند ما شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نمیکنیم چون "آمریکا شیطان بزرگ است".

 

 

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون به مناسبت ۱۳ آبان

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَ إِذْ یَمْکُرُ بِکَ الَّذینَ کَفَرُوا لِیُثْبِتُوکَ أَوْ یَقْتُلُوکَ أَوْ یُخْرِجُوکَ وَ یَمْکُرُونَ وَ یَمْکُرُ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْماکِرینَ
۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ، مهمترین روز در تاریخ جنبش دانشجویی است. در جریان فتح لانه ی جاسوسی ، هیمنه ی پوشالی آمریکا در هم شکست و قدرت جوانان این مرز و بوم و در راس آن جریان، جنبش دانشجویی بر همگان روشن شد. یوم الله ۱۳ آبان که به فرموده امام راحل (ره) به انقلاب دوم معروف شد، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از ارزشمند ترین روز های تاریخ ایران و برگ زرین دیگری است که با رویش جوانه های پربار ایمان ، فتوت ، ایثار و دشمن ستیزی عجین گشته است.

 اینک در این برهه از زمان ساحت نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از هرزمان دیگر نیازمند خورشید درخشنده ی ولایت است.طوفان های بی هنگام چنان عامیانه و سرکشانه می وزند که چشم آدمیان را به خار و خاشاک می بندد و هوا چنان غبار آلود می شود که هر حقیقت روشن از نظر پنهان می ماند.ملت ایران دانسته است که عده ای سیادت و بقای خود را در گرو دامن زدن به اختلافات می دانند و در این راه به صورت های مختلفی سرمایه گذاری نموده و از هر وسیله ممکن بهره می گیرند.

 اما جمهوری اسلامی ایران در ظلّ توجهات ولی عصر(عج) وهدایت حکیمانه ی نایب بر حقش امام خامنه ای (مدظله العالی) به عنوان تنها حکومتی که حق قانون گذاری و تشریع را الهی می داند و هر گونه حکمی که از چارچوب قانون الهی خارج باشد مایه کفر و فسق و ستم قلمداد نموده و پیروی از سرکشان و طاغوتیان را برخلاف موازین عقلی و شرعی دانسته و استکبار ستیزی و برائت و لعن بر دشمنان اسلام و ایران را نه لقلقه زبان بلکه وظیفه شرعی و ایمانی خود پنداشته و با شجاعت وصلابت،عزت خود را با صدای بلند فریاد می زند و برعهد خود در قلب، باحضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) ، با تصدیق در زبان خود اقرار می کند.

امروز اعتماد به نفس و عزت ما در جهان مرهون همین واقعیت غیر قابل انکار و پایداری عزتمندانه در برابر قدرتهای سلطه جو است که تعلق قلوب ملت ها ، بویژه آزادی خواهان جهان را به گفتمان توحیدی سوق داده است. امروز نرمش قهرمانانه یک تاکتیک است نه یک راهبرد ، و شعار مرگ بر آمریکا یک راهبرد است نه یک تاکتیک، که بخواهیم از آن برگردیم.

 مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شیطانی که دست از استکبار و استعمارنمی کشد.مرگ بر آمریکا اعتراضی به همه ی تبعیض ها ، شرارتها ،جنایت ها ، تحریم ها و تحت فشارقراردادنهای ملت ایران در طول تاریخ توسط کافران زمان و دشمنان انسانیت انسان است.

 حذف مرگ بر آمریکا اولین قدم استعمار خارجی و ایادی داخلی آنها در جهت تضعیف انقلاب اسلامی و تسلط شیطانی آنها بر انقلاب است.

 ما دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و دعوت از آحاد مردم برای حضور هر چه پرشورتر در راهپیمایی عظیم یوم الله ۱۳آبان، بار دیگربا الهام از فرمایشات امام خامنه ای (مدظله العالی) که فرمودند:تا ذهن مردم از شعار مرگ بر آمریکا پر است تسلط دوباره آمریکا بر این کشور ممکن نیست؛به مستکبران جهان اعلام می داریم که همواره در راه تحقق آرمان ها و اهداف والای نظام اسلامی ایستادگی و سلطه ناپذیری را سر لوحه خود قرار می دهیم که بی تردید این اقدام ادامه راه مقدس شهدا است.

إن تَنصُروا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِت اَقدامَکُم


وَ السَّلامُ عَلَیکُم وَ رَحمَةُ اللهُ وَ بَرکاتةُ

 

 

حضور گسترده دانشگاهیان پيام نورکازرون در راهپيمايي روز ملی استکبارستیزی

دانشگاهیان پيام نورکازرون با حضور گسترده در راهپيمايي 13 آبان بار ديگر انزجار خود را از مستكبران اعلام نمودند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، همزمان با سراسر كشور دانشگاهيان دانشگاه پيام نور کازرون با حضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال که در آستانه ماه محرم حسینی است با الهام از مکتب سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع)، بار دیگر بیعت خویش را با ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای (مدظله العالی) اعلام نمودند.

گفتنی است حضور دانش آموزان نسبت به سالهای گذشته پرشورتر بود.

 

انتشار ویژه نامه استکبارستیزی در دانشگاه پیام نور کازرون

بمناسبت روز 13 آبان ویژه نامه استکبارستیزی در دانشگاه پیام نور کازرون منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، روابط عمومی و امور فرهنگی دانشگاه که به مناسبت های مختلف مذهبی اقدام به انتشاری ویژه نامه های مناسبتی می نماید، این بار ویژه نامه ای به مناسبت روز 13 آبان منتشر نمود. اين ويژه‌نامه که در آستانه فرارسيدن روز مبارزه با استکبار جهانی در دانشگاه منتشر شده است، به بیان مطالبی در مورد دلایل نام گذاری روز دانش آموز، تسخیر سفارت آمریكا كه به لانه جاسوسی آمریکا معروف شد، روز مبارزه با استكبار جهانی، سیزده آبان روز شگفتی و ... پرداخته است.

 

 

حضور حماسی کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور اقلید در راهپیمایی 13 آبانماه

کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور اقلید در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور اقلید همگام با سایر اقشار مردم در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت کرده و انزجار خود را با استکبار جهانی و دشمنان اسلام ومیهن اعلام نمودند .

گفتنی است مراسم راهپیمایی روز 13 آبان امروز با شکوه هرچه بیشتر در مسیر خیابان امام خمینی (ره) شهر اقلید برگزار شد .

 

 

راهپيمايي باشكوه يوم الله سيزده آبان در رستم

راهپيمايي باشكوه يوم الله سيزده آبان با حضور گسترده دانشجويان برگزار گرديد وقطعنامه پاياني اين راهپيمايي باشكوه با قرائت دانشجوي فعال دانشگاه پيام نور شهرستان رستم پايان يافت

 

 

 

شرکت دانشجویان و کارکنان واساتید در راهپیمایی 13آبان

دانشجویان و کارکنان واساتید در راهپیمایی 13آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ،دانشجویان ،کارکنان و اساتید دانشگاه همگام با اقشار مختلف مردم در راهپیمایی باشکوه 13 آبان فعالانه شرکت کردند.گفتنی است همچنین در این مراسم ویژه نامه ی 13 آبان  توسط بسیج دانشجویی در میان مردم توزیع شد.

 

 

 

حضور دانشجویان ،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان در راهپیمایی 13 آبان

دانشجویان،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان با حضور در راهپیمایی 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان:دانشجویان اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و همگام با سایر اقشار دانشگاهی ودانش آموزی در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت کردند.

راهپیمایان با شعار های مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل  از 35 سال دشمنی و خصومت استکبار جهانی با انقلاب اسلامی و مردم ایران ابراز انزجار کردند.

 

 

حضور دانشگاهیان پیام نور زاهدشهر در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

در سی و پنجمین سالگرد تسخیر سفارت یا به فرموده امام انقلاب «لانه جاسوسی» آمریکا خیابان‌های زاهدشهر میزبان قدم‌های محکم و بینش عمیق سیاسی مردم این شهر بود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهد شهر  اساتيد، پرسنل و دانشجويان این دانشگاه  همراه با ساير اقشار مردم در راهپيمايي یوم الله 13 آبان  شركت نموده و با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل در پیوند با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام نمودند.

همچنين در اين روز دانشگاه پيام نور زاهدشهر اقدام به تهيه پرچم آمریکا و اسرائیل و به آتش کشیدن آن و تهیه و توزیع بروشور در بین شرکت کنندگان نمود.

در پایان راهپیمایی مردم زاهدشهر با فریادهای الله اکبر بر قطعنامه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی قرائت‌شده تأکید کرده و برائت از استکبار جهانی و استکبارستیزی را به منصه ظهور رساندند.

 

حضوردانشجویان و کارمندان  دانشگاه پیام نور لارستان در مراسم یوم الله 13آبان

دانشجویان و مسئولین دانشگاه پیام نور لارستان در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، در این مراسم که با حضور پر شور اقشار مردم و خانواده دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد ،آحاد مردم ولایتمدار لارستانی با فریادهای خود ، خشم و انزجارشان را از استکبار جهانی اعلام نمودند.

در پایان این راهپیمایی قطعنامه ای قرائت و با ندای الله اکبر مورد تایید راهپیمایان قرار گرفت.

 

حضور پرشور دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در راهپیمائی 13 آبان 92

دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در راهپیمایی 13 آبان حضوری پرشور داشتند.

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ، راهپیمایی روز سیزدهم آبان در شهر  ششده همزمان با سراسر کشور از ساعت 9 صبح آغاز شد .

گرامیداشت سیزدهم آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور پرشور  دانشجویان ، کارکنان و اساتید این دانشگاه  و دیگر نهادها و مردم منطقه ششده و قره بلاغ برگزار شد.

   در این راهپیمایی دانشجویان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل ، با در دست داشتن پلاکارد و دست‌نوشته‌ ها خشم و نفرت خود را از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

گروههای مختلف مردم با حضور گسترده و یکپارچه در این راهپیمایی بار دیگر با آرمانهای امام راحل ، رهبر معظم انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید پیمان کردند و لبیک دوباره ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفتند.

راهپیمایی با قرائت قطعنامه و تشکر بخشدار منطقه ششده و قره بلاغ از حضور گسترده مردم در روز بارانی به پایان رسید.

 

 

راهپیمایی یوم الله 13 آبان در نودان برگزار شد

همزمان با سراسر کشور راهپیمایی یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور آحاد مردم بخش کوهمره و شهر نودان در مرکز این بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان - در این راهپیمایی شرکت کنندگان با شعارهای همیشگی مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و شعار الله و اکبر خامنه ای رهبر حضور خود را در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ،به رخ جهانیان کشیدند.

در طول این مراسم راهپیمایان با آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی اوج نفرت و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب به نمایش گذاشتند.

در پایان این مراسم بیانیه‌های دانش آموزی و دانشجویی و قطعنامه سراسری يوم الله 13 آبان قرائت شده  و مردم نيز با تكبيرهاي خود به بندهاي اين قطعنامه مهر تاييد مي زنند.

شایان ذکر است حضور گسترده دانشجویان پیام نور واحد نودان در این راهپیمایی چشمگیر بود .

 

 

 

 

شرکت دانشجویان ،اساتیدو کارکنان دانشگاه پیام نور خاوران در راهپیمایی 13 آبان

دانشجویان ،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور خاوران در مراسم راهپیمایی 13 آبان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خاوران جمع کثیری از دانشجویان ،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور خاوران به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و همراه با آحاد جامعه اسلامی با شرکت در راهپیمایی باشکوه 13 آبان یکبار دیگر ضمن اعلام همبستگی با آرمانها و ارزشهای والای امام (ره )و انقلاب  ،دسیسه ها و شیطنت های استکبار جهانی را محکوم و انزجار خود را نسبت به سیاستهای امریکا ،اسرائیل و دولتهای سرسپرده اعلام نمودند.

 

 

کارکنان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی خشم خود را از استکبار جهانی نشان دادند

راهپیمایی ضد استکباری دانش آموزان و دانشجویان در 13 آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکاتوسط دانشجویان، با حضور گسترده کارکنان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی در سطح شهرستان ممسنی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، دانشجویان ، کارکنان و اساتید با شرکت در این مراسم ضمن اعلام پایبندی کامل به آرمانهای مقدس رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی ( ره )  و با فریاد مرگ بر آمریکا نفرت خود را از استکبار جهانی اعلام کردند .

گفتنی است کارکنان ، اساتید و دانشجویان این دانشگاه ، همگام با آحاد مردم در میان تکبیر حضار و شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ، پرچم آمریکا را به آتش کشیده و با قرائت قطعنامه سراسری یوم اله 13 آبان  خشم خودرا از استکبار جهانی نشان دادند .

 

 

شرکت دانشگاهیان دانشگاه پیام نور جهرم  در مراسم راهپمایی 13 آبان

دانشگاهیان دانشگاه  پیام نور جهرم  در مراسم راهپمایی 13 آبان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه  پیام نور جهرم ،استادان،کارکنان، دانشجویان، اعضای بسیج دانشجویی وکانون های دانشجویی  این دانشگاه همراه با سایر اقشار مردم به مناسبت سیزده آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در محل مصلی نماز جمعه شهرستان جهرم  با شعارهای مرگ بر آمریکا،مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند. دکتر محمد قناعتیان سرپرست دانشگاه پیام نورجهرم در جمع کارکنان این دانشگاه  شرکت دانشگاهیان این دانشگاه در این مراسم را تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره)، دستاوردهای انقلاب، خون شهدا و   ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای برشمرد .

 

 

خروش مرگ بر استكبار دانشجويان دانشگاه پيام نور مركز لامرد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد ، دانشجويان ، اساتيد و كاركنان اين دانشگاه با شركت در مراسم راهپيمايي يوم الله سيزده آبان ، انزجارخود را از استكبار جهاني به سركردگي آمريكاي جهانخوار و صهيونيست غاصب ابراز كردند                                                       .                                                                              

 

 

 

بیانیه دانشگاه پیام نور ششده و قره راهپيمايي باشكوه يوم الله سيزده آبان بلاغ به مناسبت 13 آبان

دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ با صدور بیانیه‌ای به مناسبت 13 آبان از آحاد ملت شریف ایران برای شرکت پرشور در راهپیمایی این روز و اعلام انزجار از استکبار جهانی و ایادی آن دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ،‌ دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ به مناسبت یوم الله 13 آبان بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

   سیزدهم آبان ماه یادآور حماسه پرغرور فرزندان ایران اسلامی در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی و همچنین سالروز تبعید حضرت امام‌(ره) و سالروز کشتار دانش آموزان توسط دژخیمان ستمشاهی است. در این بین تسخیر لانه‌جاسوسی از اهمیت خاصی برخوردار می‌گردد چنان که امام عظیم الشأن‌مان، آن حماسه را انقلاب دوم نامیدند. اسناد به دست آمده پس از تسخیر سفارت آمریکا، حکایت از آن داشت که دولت ایالات متحده آمریکا با تمام توان سعی در نابودی فرهنگ غنی اسلامی و از بین بردن هویت ایرانی و گسترش انواع انحرافات و تحریفات در جامعه ایران داشته است. آنچه مقامات آمریکا را به خشم واداشت، برملا شدن حقایق پنهان و اسناد جاسوسی چندین و چند ساله آنان بود که این حقیقت تاکنون نیز ادامه دارد. شنود مکالمات بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی و فاش شدن تلاش سرویس‌های جاسوسی آمریکا در کشورهای مختلف، مؤید دیگری بر سخنان ماست.

   امسال تقارن ۱۳ آبان، روز تسخیر لانۀ جاسوسی با طلیعه ماه محرم و قیام سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) بر علیه ظالمان، فریاد "هیهات من الذله" را با شعار بیزاری از مستکبرین گره خواهد زد تا به دنیا نشان دهد که معیار تعامل ما با جهانیان، همان سیرۀ عاشوراییِ حفظ افتخار، اقتدار و عزت است.

در جهان کنونی که لانه های فساد، از تمام توان خود برای به اسارت کشیدن آزادگان در اقصاء نقاط جهان استفاده نموده و کشورهایی مانند عراق، سوریه، افغانستان و دیگر بلاد اسلامی را محل تاخت و تاز زیاده خواهی های خود قرار داده اند، لازم است شعار کوبنده مرگ بر آمریکا پرشورتر از همیشه طنین انداز شود .

دانشگاه های ما همیشه در متن تحولات جامعه حضور داشته و تاثیر بی بدیل آنها در توسعه و پیشرفت همه جانبۀ کشور، بر کسی مستور نیست و اکنون نیز دانشگاهیان با رهبری های داهیانۀ مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای و اقدامات دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای استقلال واقعی کشور و بلا اثر نمون تحریم های استکبار بکار خواهد بست.

دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ضمن دعوت از عموم مردم، بویژه دانشجویان، دانش آموزان و جوانان برای حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان اعلام می دارد این همایش عظیم حضور، بار دیگر تجدید پیمان با آرمان های پاک معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) و مخالفت با مستکبرین بویژه آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی آنها را به جهان نشان خواهد داد.“

 

 

حضور کارکنان دانشگاه پیام نور بیضاء در راهپیمایی دشمن شکن 13آبان

به گزارش روابط عمومی پیام نور بیضاء ،کارکنان واساتید این واحد دانشگاهی نیز با حضور در راهپیمایی 13آبان با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام نمودند دراین راهپیمایی با شکوه که آحاد مردم حضور داشتند قطعنامه ای با مضمون فریب استکبار را نخوریم درپایان قرائت گردید.

 

 

شرکت دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه پیام نور آباده درهمایش بزرگ دانشجویان شاهد و ایثارگر

همایش دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان با همکاری واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه های پیام نور ، آزاد اسلامی، علمی و کاربردی، غیرانتفاعی، دانشکده پرستاری الزهرا(س)، دانشکده فنی سماء و آموزشکده فنی و حرفه ای امام خمینی (ره) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این همایش که به مناسبت سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز و سالروز تبعید امام خمینی (ره) برگزارشد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پادگان ولی عصر آباده بر نقش تأثیر گذار نیروی انسانی در حرکت های سیاسی و انقلاب تأکید کرد و گفت: دنیایی که خسته زورگویی است چشمش به کسانی است که رشید واقعی هستند و اگر دیروز کاری انجام شده و امروز و فردا نیز کاری انجام خواهد شد انسان ها در آن سهیمند.

حجه الاسلام والمسلمین حسینی دانشور افزود: این که چه قدر از حرکات میدانی را بفهمیم اسرار مگویی دارد که باید به آن ها دست یابیم و شما فرندان شهدا هستید که عرق آن را دارید

در ادامه معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز دانشجویان را با توصیه به شناخت هویتشان مورد خطاب قرار داد و گفت: اصالت شما به هویت شما و هویت شما ایثارگری شماست.

در این همایش فاطمه جلودار دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور آباده دکلمه ای در رثای سالار شهیدان قرائت نمود و همچنین حاضران نیز با سردادن شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل هر گونه مذاکره را محکوم کردند.

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم آبان 1392ساعت 10:2  توسط روابط عمومی لامرد  | 

سوگ حسيني در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

 برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدا.. الحسین در دانشگاه پیام نور جهرم

مراسم زیارت عاشورا و عزاداری ابا عبدا.. الحسین با حضور کارکنان  دانشگاه پیام نور جهرم در محل نما زخانه این دانشگاه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم همچون سالهای گذشته اولین روز مراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورا در دهه اول محرم با حضورکارکنان این دانشگاه برگزار شد . این مراسم که هر ساله از اول دهه محرم شروع می شود و  تا آخر دهه محرم ادامه دارد، ذاکرین مصیبت اهل بیت به مداحی می پردازند و دلها ی عاشقان آن لاله  پرپر شده  را روانه دشت کربلا سرزمین عشق و دلدادگی  می نمایند.

 

سوگ حسيني در دانشگاه پيام‌نور شيراز

برنامه هاي ويژه سوگواري دهه اول ماه محرم در دانشگاه پيام نور شيراز اعلام شد.

رييس دانشگاه پيام نور شيراز: نقش و تاثيرات فرهنگي و معنوي محرم در جامعه انكارناپذير است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام  نور شيراز ، برنامه هاي ويژه مراسم‌ عزاداری دهه اول محرم و  شهادت جانسوز سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله حسين (ع) ، با حضور رييس دانشگاه پيام نور شيراز، معاون اجرايي ، مدير فرهنگي و نمايندگان كانونها، انجمنها و تشكلهاي اسلامي دانشگاه تشريح شد.

حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز گفت: تأثير فرهنگي و معنوي محرم بر اقشار جامعه با توجه به جنبه‌هاي مختلف اجتماعي، سياسي و فرهنگي آن  امري انكارناپذير است

وي افزود دينداري و آزادگي ،  تقويت روحيه ايثار وشهادت ،  گسترش معنويت و تقوا ، كمك به مظلومين  ، ظلم‌ستيزي و عدالت‌جويي از جمله جنبه هاي فرهنگي ماه محرم مي باشد كه روح معنويت و تقوا را در اقشار مردم بويژه در جوانان و دانشجويان افزايش مي دهد.

وی در خصوص ويژه برنامه هاي دهه اول محرم گفت: در دهه اول ماه محرم ، برنامه‌هایی از جمله برگزاری مراسم زيارت عاشورا ويژه كاركنان ،اساتيد و دانشجويان ، برگزاري مراسم سخنراني ،  برگزاري نمايشگاه سوگ سرخ ، برگزاري ايستگاه صلواتي، فضا سازي و سياه پوش كردن دانشگاه ، نصب بنر و پوستر ويژه ماه محرم ، برگزاري نمايشگاه نرم افزار و كتب ويژه ماه محرم، ، توزيع ويژه نامه ماه محرم ، مرثيه سرايي و مداحي ، برگزاري نمايشگاه بزرگ محرم و مراسم شب شعر عاشورا از جمله برنامه‌های ماه محرم است كه در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار خواهد شد.

حسين توللي گفت : برنامه هاي ويژه ماه محرم و ايام سوگواري شهادت جانسوز سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش با همكاري اداره فرهنگي، روابط عمومي، كانونهاي فرهنگي و مذهبي ، انجمنها و تشكلهاي اسلامي دانشگاه و با حضور پرشور اساتيد، كاركنان و دانشجويان برگزار خواهد شد.

 

 

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا، عزاداری  و سینه زنی در دانشگاه پیام نور ممسنی

مراسم قرائت زیارت عاشورا ، عزاداری و سینه زنی حضرت ابا عبداله الحسین (ع) با حضور کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی دراین دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، همزمان با شروع ایام دهه ی اول محرم ، مراسم معنوی زیارت عاشورا ، عزاداری وسینه زنی با مداحی و مرثیه خوانی مداح اهل بیت با حضورکارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور ممسنی در نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

گفتنی است ، این سنت حسنه هرساله از اول تا دهم محرم در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار و در پایان عزاداری و قرائت زیارت عاشورا شرکت کنندگان صبحانه نذری ابا عبداله الحسین (ع) را درکنار هم صرف می کنند.

 

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در دانشگاه پیام نور داراب

مراسم عزاداری امام حسین(ع) در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب،در اولین روز ماه محرم به همت امور فرهنگی دانشگاه مراسم عزاداری امام حسین(ع) همراه با دعای معنوی و پرفیض زیارت عاشورا با حضور دانشجویان ،کارکنان و اساتید در نماز خانه دانشگاه برگزار شد.

 

دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در آستانه محرم رنگ و بوی حسینی به خود گرفت

در آستانه محرم دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ رنگ و بوی حسینی به خود گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، این دانشگاه نیز همراه با مردم عزادار ایران اسلامی سیاه پوش عزاداری سید سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش شد .

گفتنی است قرائت زیارت عاشورا ، سینه زنی و نوحه خوانی توسط مداحان اهل بیت و . . .  از جمله برنامه‌ها در جهت عزاداری و گرامیداشت حماسه و یاد سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم خواهد بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم آبان 1392ساعت 10:1  توسط روابط عمومی لامرد  | 

12-8-92

 

برگزاری نشست روشنگری 13 آبان در دانشگاه پیام نور داراب

نشست روشنگری 13 آبان در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، نشست روشنگری 13 آبان به همت امور فرهنگی دانشگاه و با حضور حجت السلام و المسلمین فاطمی امین نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه داراب و جمعی از کثیری از دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.در این جلسه علاوه بر سخنرانی نماینده ولی فقیه در خصوص روز تاریخی 13 آبان، دانشجویان نیز پرسش های خود را به صورت حضوری و کتبی مطرح کردند.

 

 

برگزاري اردوي فرهنگي و علمي مجلس ويژه دانشجويان رشته حقوق دانشگاه پيام نور داراب

اردوي فرهنگي و علمي مجلس شوراي اسلامي ويژه دانشجويان رشته حقوق دانشگاه پيام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور داراب، اين اردو به همت انجمن علمي رشته حقوق و با هدف آشنايي هر چه بيشتر دانشجويان رشته حقوق با روند قانون گذاري در مجلس شوراي اسلامي و ارتقاي سطح علمي اين دانشجويان و با همكاري احمدي نماينده مجلس شوراي اسلامي شهرستان های داراب و زرين دشت به مدت سه روز برگزار شد . همچنين بازديد از موزه مجلس شوراي اسلامي ، زيارت حرم مطهر امام خمینی(ره)، زيارت بارگاه ملكوتي حضرت معصومه(س) و اقامه نماز جماعت از ديگر برنامه هاي متنوع اين اردو بود.

 

 

بر گزاری همایش علمی " مدیریت آسیب های اجتماعی " با همکاری دانشگاه پیام نور اقلید

همایش علمی منطقه ای " مدیریت آسیب های اجتماعی " به مناسبت هفته بهداشت و روان و روز تکریم خانواده در سالن همایش امام رضا(ع) شهرستان اقلید برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید،  این همایش که به مدت یک روز به طول انجامید، رحیمی دبیر این همایش هدف برگزاری این همایش را کاهش آسیب های اجتماعی و نشر شیوه زندگی سالم بیان نمود و افزود : آسیب های اجتماعی در هر جامعه قابل پیش بینی و انتظار است .یک جامعه شبیه انسانی که در طول عمر و رشد خود دچار بیماری می شود ، مبتلای انحرافات اجتماعی ،کجروی ، بزه و آسیب های اجتماعی می گردد .در حال حاضر گسترش تکنولوژی رسانه های جمعی و امکانت مخابراتی نظیر موبایل ،اینترنت و ماهواره  ، جوامع مواجه با آسیب های اجتماعی نوینی شده اند . وی تاکید کرد: این همایش با هدف شناسایی آسیب های اجتماعی موجود و جمع آوری راهکارهای مدیریت این آسیب ها انجام شد.

 امید می رود نتایج به دست آمده در همین راستا به کار گرفته شود .

 

کسب مقام دوم مقاله دانشجوی دانشگاه پیام نور اقلید در همایش منطقه ای " مدیریت آسیب های اجتماعی "

مقاله الهه علوی دانشجوی رشته راهنمایی مشاوره دانشگاه پیام نور مقام دوم را در همایش آسیب های اجتماعی کسب نمود .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید  نخستین همایش علمی منطقه ای مدیریت آسیب های اجتماعی در سال 92که  به مناسبت هفته بهداشت و  روان در سالن همایش امام رضا شهرستان اقلید برگزار شد مقاله الهه علوی دانشجوی رشته راهنمایی مشاوره تحت عنوان " گرایش به مد گرایی و تاثیر آن بر شخصیت دانش آموزان "  حائز رتبه دوم شد .

علوی در این خصوص گفت : از میان 243 آثار ارسالی به این همایش ، موفق به کسب مقام دوم شدم . وی هدف از این پژوهش را  بررسی گرایش به مدگرایی و تاثیر آن بر شخصیت دانش آموزان مدارس مقطع متوسط شهر بوشهر در سال 92 که به تفکیک 68 پسر و 80 دختر می باشد، عنوان نمود  .وی اظهار داشت :  به این نتیجه رسیدم که : مد گرایی دانش آموزان دختر در مقایسه با دانش آموزان پسر بیشتر می باشد .گفتنی است الهه علوی عضو شورای فعال انجمن علمی روانشناسی دانشگاه پیام نور اقلید می باشد .

 

 

برگزاری محفل انس با قرآن در دانشگاه پیام نور فیروزآباد با حضور قاری بین المللی

محفل انس با قرآن کریم با همکاری دانشگاه پیام نور ، شورای شهر ، اداره اوقاف و امور خیریه و کانون نور شهداء در مجتمع فرهنگی این مرکز دانشگاهی با حضور قاری قرآن بین المللی ،استاد احمد ابوالقاسمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد استاد ابوالقاسمی در این مراسم گفت: قرآن کتاب آسمانی که تلاوت و عمل به آن موجب سعادت دنیوی و اخروی در زندگی انسان می شود .

وی با بیان این که تلاوت آیات الهی زمینه ساز تقواپیشگی انسان به شمار می رود افزود: امروز زنان با شناخت ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) و الگو قراردادن آن بانوی نمونه اسلام و حفظ کرامت می توانند در تمامی زمینه ها نمود و تبلور داشته باشند.

قاری قرآن بین المللی نهادینه شدن قرآن در متن جامعه را از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: برگزاری محفل های انس با قرآن زمینه ساز رهایی جوانان از ناهنجاری های اجتماعی وسلاح کار آمد در برابر جنگ نرم است.

استاد ابوالقاسمی برگزاری محفل انس با قرآن کریم را یکی از ضروریت های جامعه اسلامی دانست و افزود: محفل انس با قرآن تجلی ارادت انسان ها به ذات پروردگار و این کتاب الهی ما را به استوارترین راه ها راهنمایی و پشتوانه ای که انسان ها را از بسیاری از مشکلات رهایی می بخشد و در مسیر عبودیت قرار می دهد.
وی با بیان این که ارزش و اهمیت قرآن و تأثیر آن در زندگی بر هیچ کس پوشیده نیست. گفت: قرآن کتاب آسمانی و راه گشا و حلال تمامی مسائل و مشکلات و برطرف کننده خواست های دنیوی و اخروی انسان ها و منبع عظیمی ثروت برای ترقی و پیشرفت بشریت است.

قاری قرآن بین المللی ، برگزاری محفل های انس با قرآن کریم را کم هزینه ترین روش برای رهایی جوانان از رفتارهای ناپسند دانست و افزود: بسیاری از مسائل و مشکلات جهان امروز و بویژه مسلمانان و کشورهای اسلامی تفرقه است در صورتی که قرآن بهترین محور برای بیداری و وحدت و عاملی محکم و قدرتمند برای دستیابی به تمامی پیشرفت ها و خوشبختی های دنیاست.

در این پایان محفل باشکوه و نورانی، استاد احمد ابوالقاسمی ، نوای دلنشین قرآن کریم را در فضای معنوی طنین انداز و حاضران در مراسم را با صدای دلنشین این کتاب آسمانی سیراب کردند.برگزاری مسابقات دومینو در دانشگاه پیام نور ممسنی

مسابقات دومینو دانشگاه پیام نور ممسنی در روزهای 17 تا 19 آبان ماه در این دانشگاه برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، احمد خالویی، دبیر انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه پیام نور ممسنی ، بیان داشت:  این مسابقات در روزهای 17 تا 19 آبان ماه با حضور تیم های شرکت کننده متشکل از تمامی انجمن ها، کانون ها، دانشجویان، اساتید، کارکنان در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار خواهد شد.

خالویی با اعلام این که جایزه تیم اول 250 هزار تومان می باشد اظهار داشت: پس از داوری مسابقات ، از تیم های برتر تجلیل خواهد شد. وی هدف مسابقات دومینو بین اساتید، کارکنان و دانشجویان را ایجاد تمرکز، مشارکت پذیری، ایجاد حس پویایی و همکاری در بین شرکت کنندگان دانست .

دبیر انجمن علمی دانشجویی کامپیوتر در رابطه با نحوه برگزاری مسابقه افزود : هرگروه باید در مدت زمان 2 ساعت حداقل 1500 مهره و حداکثر 2000 مهره را طبق نقشه ارائه داده خود بچینند و باید سعی کنند در چیدمان خود از مدل های هرمی، پله کانی، مارپیچ و .. استفاده کنند. شرکت کنندگان باید دقت کنند زیبایی هنری، کاربرد رنگ های متنوع و زیبا، منظم چیدمان مهره، اجرای دقیق طرح ارائه شده، ایجاد آهنگ موزون در ریزش مهره، مشارکت نظم تیمی، خلاقیت در طراحی، تصاویر سازی با مهره ها، ایجاد پل، رسیدن دومینو به حداکثر ارتفاع 50 سانتی و استفاده از حرکات همراه با صوت، نور و حرکت و ... در امتیازگری گروه موثر است.

 

 

 

برگزاری مراسم‌ دهه اول محرم در دانشگاه پيام‌نور ممسنی

برنامه هاي ويژه سوگواري دهه اول ماه محرم در دانشگاه پيام نور ممسنی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام  نور ممسنی ، برنامه هاي ويژه مراسم‌ عزاداری دهه اول محرم و  شهادت جانسوز سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله حسين (ع) ، در اين دانشگاه تشريح شد.

دکتر غفاری پور ، سرپرست دانشگاه پیام نور ممسنی ،  با اشاره به قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا بیان داشت: واقعه عاشورا موجب تداوم‌ اسلام‌ در طول تاریخ بوده است و این حادثه عظیم برای ما و همه انسان های آزاده دنیا در سرتاسر تاریخ درس آزادگی و آزادی خواهی به همراه دارد.

وی ادامه داد: شركت در مجالس عزاداري اهل بيت (ع) ، باعث افزايش معنويت و روحيه اعتقادي در جوانان خواهد شد.

شایان ذکر است ، در دهه اول ماه محرم ، برنامه‌هایی از جمله برگزاری مراسم زيارت عاشورا ويژه كاركنان ، اساتيد و دانشجويان ، پخش کلیپ‌های عزاداری ، فضا سازي و سياه پوش كردن دانشگاه ، نصب بنر و پوستر ويژه ماه محرم ، مرثيه سرايي و مداحي ،  اهداء خون توسط کارکنان و اساتید ،  برنامه‌های دهه اول محرم است كه در دانشگاه پيام نور ممسنی برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در سال تحصیلی جدید

اولین جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ با رئیس دانشگاه در محل دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، اولین جلسه هم اندیشی اساتید در خصوص مسائل آموزشی ، پژوهشی و . . . با حضور ریاست دانشگاه برگزار شد.

   جواد بهمنی ضمن خیرمقدم به اساتید،کسب رتبه اول دانشگاه پیام نور استان فارس در ارزیابی همه جانبه از 31 استان کشور و همچنین ارتقای رتبه علمی دانشگاه پیام نور کشور به رتبه هشتم تولیدات علمی در بین دانشگاه های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری را تبریک گفت و مقدمه ای در خصوص مسائل آموزشی و شیوه های مناسب تدریس و انتقال تجربیات بیان نمود.

   رئیس دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در ادامه گفت : اساتید باید به رفتار و گفتار خود توجه کامل داشته باشد زیرا دانشجویان آنها را الگوی خود قرار می دهند. در ادامه حاضرین در جلسه با بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود به بحث و بررسی پرداختند.

 

 

با حضور رييس دانشگاه پيام نور استان فارس برگزار شد:

در آينده تعداد رشته هاي كارشناسي ارشد ارشد در مراكز و واحدها بويژه در مركز شيراز افزايش خواهد يافت

جلسه اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز در سالن ولايت اين دانشگاه برگزار شد.

رييس دانشگاه پيام نور استان فارس در جلسه اعضاء هيئت علمي مركز شيراز، مرجع و الگو قرار گرفتن اعضاء هيئت علمي واساتيد دانشگاه را مورد تاكيد قرار داد و مشاركت اساتيد درمسايل مختلف جامعه بويژه بخشهاي علمي و پژوهشي را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز در اين جلسه دكتر سعيد مظلوميان رييس دانشگاه پيام نور استان فارس ، ضمن معرفي معاون جديد دانشگاه پيام نور استان فارس ، دكتر مهرداد احمدي را شخصي مومن،متعهد، متخصص، جوان ، با انگيزه و با سوابق علمي و اجرايي درخشان معرفي كرد.

وي همچنين با تاكيد بر تلاش و همت در جهت رشد و توسعه تحصيلات تكميلي در تمامي مراكز و واحد هاي استان فارس، كسب مجوز جهت راه اندازي 3 رشته دكتري فيزيك، شيمي تجزيه و دكتري فيزيك را در دانشگاه پيام نور مركز شيراز تبريك گفت.

رييس دانشگاه پيام نور استان فارس همچنين از پيگيري راه اندازي دوره هاي جديد كارشناسي ارشد در مراكز و واحدهاي استان خبر داد و افزود : در آينده تعداد رشته هاي كارشناسي ارشد ارشد در مراكز و واحدها بويژه در مركز شيراز افزايش خواهد يافت.

دکتر مظلوميان در جمع اعضاء هيئت علمي مركز شيرازگفت:  با توجه به پتانسيل و توانايي اعضاء هيئت علمي مركز شيراز ، انتظار آن مي رود كه اعضاء هيئت علمي همكاري بيشتري با دفتر پژوهشي استان و دفتر مجلات تخصصي و علمي داشته باشند.

وي همچنين راه اندازي پژوهشكده را موضوعي معقول و مهم دانست كه بايد با همفكري و همكاري اعضاء هيئت علمي  و گروه پژوهشي و كارآفريني استان فارس هر چه زودتر محقق گردد .

مظلوميان افزود :اعضاء هيئت علمي بايد در تمامي زمينه ها بويژه زمينه فرهنگي و آموزشي ارتباط و همكاري ويژه اي با رييس دانشگاه داشته باشند و با ارائه نظرات و پيشنهادات لازم و طرح سوالات در كميته ها و شوراهاي مختلف استان از جمله شوراي آموزشي و پژوهشي ، دانشگاه را در رسيدن به اهداف مورد نظر ياري نمايند.

وي در ادامه اقدام براي تاليف، ويراستاري و ارزيابي كتاب، ارزيابي از كلاسهايي كه در دانشگاه برگزار مي شود و همچنين ارزشيابي از دانشجو ، مطالعه و تسلط بر آيين نامه هاي جديد از جمله فعاليت هاي علمي، استخدامي و ارتقاء مديريت و  تمديد قرار دادها را از جمله مواردي دانست كه بايد مورد توجه اعضاء قرار گيرد.

وي در خصوص برگزاري امتحانات ميان ترم دانشجويان گفت: بايد امتحانات ميان ترم به صورت منظم برگزار شود و ثبت نمره واقعي دانشجويان در زمان مورد نظر و به موقع به دانشجويان اعلام گردد.

 مظلوميان اظهار داشت: بايد با همكاري اداره تحصيلات تكميلي و اعضاء هيئت علمي ، جلسه مشترك مديران گروه و دبيراني كه جهت رشته ها ي مختلف تعیين شده است به سرعت برگزار و مصوبات جلسه اعلام و پيگيري گردد.

ايجاد تسهيلات مربوط به بيمه تكميلي، ايجاد تفاهمنامه مشترك بين دانشگاه پيام نور استان فارس و بانك صادارات در خصوص اعطاي وام به اعضاء هيئت علمي ، ايجاد مهمانسراي پيام نور در كنار بارگاه ملكوتي امام رضا(ع) ، از ديگر خبرهايي بود كه ريس دانشگاه پيام نور استان فارس در اين جلسه مطرح كرد.

در ادامه اين جلسه دكترمهرداد احمدی معاون رييس دانشگاه پيام نور استان فارس و عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز، ضمن ابراز خرسندي از حضور در سومين حرم اهل بيت (ع) و همكاري با دانشگاه پيام نور استان فارس، با ترسيم افقهاي بزرگتر و استراتژي بلند مدت ، بر گسترش تحصيلات تكميلي و ايجاد دوره هاي مجازي تاكيد كرد و توسعه زيرساخت ها و همكاري با بخش فناوري اطلاعات را اولين قدم در اين راه دانست.

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس گفت : بايد سطح كيفي وكمي دانشگاه ارتقاء پيدا كند و دانشجو را براي ادامه تحصيلات در دانشگاه حفظ و آماده سازيم و تا حد امكان كلاسها را به صورت مجازي و ويدئو كنفرانس برگزار نمائيم تا از اين طريق توسعه و اهداف دانشگاه  محقق گردد.

عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز ،  بهبود نظام مديريت منابع انساني ، ارزيابي مطلوب از اساتيد در كميته جذب، توسعه و برگزاري دوره هاي خارج از سيكل آكادميك به عنوان يك راه درآمد زايي ، آمايش رشته ها از لحاظ كمي ، تكميل پرونده هاي مربوط به توسعه تحصيلات تكميلي ، توسعه رشته هاي تحصيلي ميان رشته اي با هدف توسعه علوم انساني، راه اندازي دانشكده ها در مركز شيراز و  توسعه مجلات علمي و تخصصي را مورد تاكيد و توجه قرار داد .

در پايان جلسه اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز ، اساتيد در نشستي صميمي به بيان ديدگاهها، نظرات و پيشنهادات لازم در خصوص موارد مطرح شده در جلسه پرداختند و دكتر حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز از حضور و همكاري اساتيد بويژه مظلوميان رييس دانشگاه پيام نور استان فارس تقدير و تشكر به عمل آورد.

 

 

 

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهد شهر به مناسبت 13 آبان

از دولتمردان و مسؤولان می‌خواهیم که ضمن حفظ وحدت، همگرایی و وفاق ملی حول محور ولایت فقیه و تمسک به وصایای حضرت امام خمینی (رحمت ا... علیه) آن را عاملی برای ناکامی دشمنان در جهت پیشبرد اهداف خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهد شهر در این بیانیه آمده است :

بسمه تعالی

«سیزدهم آبانماه با تمام حوادث بزرگ خود همچون تابلوی در مقابل چشمان دوستان و دشمنان انقلاب است.

دوستان انقلاب آموخته‌اند که تنها در سایه مجاهدت مبتنی بر بصیرت می‌توان بزرگترین قدرت مادی را به رغم کینه توزی‌ها و دشمنی‌های مستمر و اجرای سناریوهای متعدد تجاوز، تحریم، تهدید و فشارهای بین المللی در حوزه حقوق بشر و پرونده هسته‌ای به خاک ذلت نشاند.

دشمنان نیز فهمیده‌اند که ملت ایران بزرگ‌تر، آگاه‌تر و هوشیارتر از آن است که بتوان آن را فریفت و در قالب دوست در دل آن جایی برای خود فراهم کرد.

سيزدهم آبان ماه يك نقطه عطف تاريخي براي پيشينه سترگ سرافرازي ملت آزاده ايران محسوب مي شود . سه حماسه عظيم تاريخي اين روز هريك سهم به سزايي در شكل گيري تاريخ معاصر مبارزات ضد استعماري ملت ايراني محسوب مي شوند . در 13 آبان1343 مرجع بزرگ شيعيان جهان حضرت امام خميني (ره) به جرم دفاع از شرف و استقلال ملت ايران تبعيد شد چرا كه در برابر لايحه ضد ايراني و اهانت آميز كاپيتولاسيون كه عزت و غرور ايراني را به شدت خدشه دار مي كرد شجاعانه به مقاومت برخاست

13 آبان سال 1357 دژخيمان رژيم ضد مردمي ، دانش آموزان مظلوم به پاخاسته در برابر ظلم و بي عدالتي را به گلوله بستند و يك سال پس از آن در 13 آبان 1358 ملت ايران در حركتي غرور انگيز و تاريخي سفارت آمريكا كه مركز توطئه هاي بزرگي همچون كودتاي ضد ايراني 28 مرداد 1332 بود را غرور آميز به تسخير گرفت .

اگر دیروز دانش آموز و دانشجوی ایرانی با اقتدا به رهبر خویش دوشادوش هم حرکت کردند و ضربات سنگینی به نظام سلطه جهانی وارد آوردند امروز نیز وارثان آنها، در حالی که آمریکا و متحدان اروپایی اش با چالش‌ها و مشکلات روزافزون دست و پنجه نرم می‌کنند، فروپاشیدن همیشه پوشالی نظام لیبرال دموکراسی غرب و ترکیدن حباب اقتصاد سرمایه داری را شاهد هستند و مرگ و وحشت سایه افکنده بر کاخ های سیاه و سفید را به نظاره نشسته‌اند و با تلاشی مضاعف و جهادگونه همواره در حال خلق حماسه و شگفت آفرینی هستند که پیشرفت‌های علمی و درنوردیدن مرزهای دانش یکی پس از دیگری شاهد این مدعاست.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور زاهدشهر با اعلام شرکت در مراسم راهپیمایی روز مبارزه ملی با استکبار جهانی و نمایش تجدید میثاق ایرانیان با آرمان‌های امام راحل، ضمن بیعت مجدد با ولی فقیه زمان، رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مدظله العالی)، بر لزوم هوشیاری و ایستادگی دولت و مردم تاکید و اعلام می‌کنیم:

نهضت بیداری اسلامی مسلمانان در کشورهای اسلامی از آنجایی که مردمی، اسلامی و ضداستکباری است و شواهد فراوانی برای این خصوصیات در معرض دید ناظران بین المللی قرار دارد، هرچند نوپا و نهال است اما ریشه آن به انقلاب اسلامی ایران متصل است لذا در مقابل هجمه استکبار و نظام سلطه مقاومت کرده و حتماً به رشد و بالندگی روزافزون خواهد رسید به شرط آنکه انقلابیون از ظرفیت عظیم اسلام ناب غافل نشوند و همه آرزوهای خود را در آموزه‌های اسلامی جویا باشند. حال که بهترین و آخرین الگو و مدل غرب یعنی لیبرال دموکراسی در حال انحلال و فروپاشی است و مردم آمریکا به دادخواهی از نظام سرمایه داری برخاسته اند، فرصت خوبی است که روشنفکران اسلامی و عربی در تعیین مدل حکومتی جایگزین نظام های دیکتاتوری تأمل و دقت و انصاف بیشتری از خود نشان دهند.

همچنین از دولتمردان و مسؤولان می‌خواهیم که ضمن حفظ وحدت، همگرایی و وفاق ملی حول محور ولایت فقیه و تمسک به وصایای حضرت امام (رحمةالله علیه) آن را عاملی برای ناکامی دشمنان در جهت پیشبرد اهداف خود قرار دهند و اختلافات سطحی را کنار گذاشته و همچون یدی واحد از فرصت‌های پیش رو جهت خدمت به مردم قدرشناس و فداکار ایران استفاده کنند و همگی تلاش نمایند الگویی منسجم و کارآمد از نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهانیان ارائه شود.

و اما ما دانشجویان بسیجی، رسالت دانشجویی خود را رساندن پیام های انقلاب اسلامی ایران به مردم بیدار منطقه می‌دانیم و حرکت عالمانه و فداکارانه را تا نابودی دشمنان خیره سر، بازیچه دست آمریکا و صهیونیسم ادامه می‌دهیم و تلاش خود را در تمامی عرصه‌های جنگ سخت و نرم معطوف داشته‌ایم تا در سایه سار ولایت و تحت زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شاهد شکل‌گیری و احیای تمدن اسلامی و جامعه اسلامی باشیم.

لذا دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور زاهد شهر با تکریم و تجلیل از یوم الله 13 آبان ، همچنان بر دفاع از حقوق ملت، عمل به آرمان های امام خمینی (ره) و منویات رهبر فرزانه انقلاب د رتداوم رسالت خویش تاکید داشته و ضمن دعوت از آحاد و اقشار مردم به ویژه نسل بالنده و فرهیخته کشور برای حضور پرشور و آگاه، در راهپیمایی بزرگ امسال 13 آبان ماه شرکت می‌کنیم .»

 

 

درخواست امام جمعه زاهدشهر از نماینده و فرماندار شهرستان فسا پیرامون مشکلات دانشگاه پیام نور زاهد شهر

امام جمعه زاهد شهر خواستار رفع مشکلات دانشگاه پیام نور این شهر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، امام جمعه زاهدشهر در جلسه شورای اداری شهرستان فسا که در بخشداری شیبکوه با حضور نماینده فسا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، خواستار رسیدگی و رفع مشکلات این دانشگاه از مسئولین شد.

حجت الاسلام مهدی زاده در این جلسه تسریع در  عملیات احداث ساختمان اداری آموزشی ، نقل مکان از محل کنونی و جذب رشته های جدید جهت این دانشگاه را از نماینده و فرماندار شهرستان مطالبه کرد. در ادامه دوگانی نماینده فسا به این مطالبات پاسخ داد.

 

 

همزمان با حلول ماه محرم خیمه های عاشورایی در شهر زرقان بر افراشته شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، طبق سنت سنوات گذشته در سه حسینیه شهر زرقان خیمه های حسینی با حضور دانشجویان و کارکنان در جمع مردم این شهر برافراشته شد.

 سنت برافراشتن خیمه های حسینی در زرقان قدمتی600 ساله دارد، که هر سال چند روز مانده به محرم با شکوه خاصی توسط مردم متدین و عاشورایی زرقان انجام می شود.این سنت حسنه به یاد خیمه های برافراشته ابا عبدالله الحسین(ع) در کربلا برافراشته می شود . چادر های استفاده شده در این مراسم معنوی قدمتی 150 ساله دارد که چند روز مانده به محرم برافراشته و پس از محرم به صورت  خاص جمع آوری و محافظت می گردد.

در مراسم امسال پس از برافراشته شدن این خیمه ها از تمبر یادبود این مراسم نیز رو نمایی شد، این مراسم در حضور مسئولین محلی و مقامات محلی  و همکاران پیام نور زرقان انجام شد. پدر شهیدان مقدم از این تمبر یادبود رونمایی کرد.

مهندس نجار مدیرکل پست استان با اشاره به اینکه از 30 آثار معنوی ثبت شده  2 اثر تعزیه خوانی وبرافراشتن خیمه های حسینی ازآن زرقان است ، چاپ تمبر یادبود این مراسم را قدم کوچکی جهت معرفی این سنت ماندگار دانست.

درادامه این برنامه ،گروه هنری ناشنوایان زرقان سرود "فریادگران بی صدا " را اجرا نمود که فضای معنوی این مراسم را دو چندان نمود.در پایان این برنامه از پیر غلامان اباعبدالله الحسین(ع) در زرقان تقدیر شد.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان 1392ساعت 14:15  توسط روابط عمومی لامرد  | 

11آبان

 3دانشجوی پیام نوراستان فارس در جمع برگزیدگان المپیاد علمی دانشگاه های کشور

برگزیدگان نتایج هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد.

بنابرگزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس، پس از رقابت دانشجویان مراکز آموزش عالی سراسر کشور در هجدهمین رقابت المیپاد علمی دانشجویی کشور که در تیرماه از سوی سازمان سنجش برگزار شد،10نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور کشوربه عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

بنابراین گزارش 3نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نوراستان فارس به نام های زهرا ابراهیمی دانشجوی رشته الهیات ومعارف اسلامی از دانشگاه پیام نور ارسنجان،سجاد قناعتیان جبذری دانشجوی رشته شیمی از جهرم و سید حبیب خلیلیان دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر مرکز شیراز،در میان برگزیدگان این المیپاد قرار دارند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان 1392ساعت 9:30  توسط روابط عمومی لامرد  | 

9 آبان92

به منظور استفاده از تجربیات وتبادل اطلاعات صورت گرفت

بازدید مدیران دانشگاه پیام نوراستان مرکزی از دانشگاه پیام نوراستان فارس

به منظور تبادل نظر واستفاده از تجربیات همکاران دانشگاه،جمعی از مدیران دانشگاه پیام نوراستان مرکزی از دانشگاه پیام نوراستان فارس بازدید کردند.

به گزارش دانشگاه نیوز از فارس ،پس از موفقیت استان فارس در کسب مقام برتر در بین 31 استان کشور، معاون وجمعی از مدیران ستادی دانشگاه پیام نوراستان مرکزی با سفر به شیراز از نزدیک در جریان فعالیت ها وابتکارات انجام شده در دانشگاه پیام نورفارس قرار گرفتند.

این گزارش حاکی است دراین بازدید دکتر حمزه لوئی معاون دانشگاه پیام نور استان مرکزی با تبریک انتخاب دانشگاه پیام نور استان فارس به عنوان استان برتر در بین دانشگاه های پیام نور سراسر کشور اظهار داشت: این امر جز با تلاش های مجدانه مدیریت و همکاران  تلاشگر استان فارس میسر نبوده است که درهمین رابطه مسئولین استان مرکزی تصمیم گرفتند در راستای ایجاد تعاملات بیشتر و استفاده از تجربیات و تبادل اطلاعات، ازدانشگاه پیام نور استان فارس بازدید بعمل آورند.

وی یادآور شد: در رقابت با سایر دانشگاه ها،نیازمند حرکت های جدید  وارتقای کیفیت هستیم که با بهره گیری از تجارب سایر همکاران در استانهای مختلف می توانیم رضایتمندی دانشجویان را افزایش ودر مسیر توسعه دانشگاه گام برداریم.

دکتر سعید زحمتکش مدیرخدمات آموزشی دانشگاه پیام نور استان فارس نیز به نمایندگی از مدیران ستادی استان فارس، به بیان شاخص های برتر دانشگاه پیام نوراستان فارس در بین سایر استانها پرداخت و تصریح کرد: خدمت رسانی به 70هزار دانشجودر 44شهر استان فارس کاربسیار سختی است که  اساتید و همکاران دانشگاه پیام نور استان فارس به خوبی از عهده آن برآمده اند.

وی اضافه کرد: با تلاشهای صورت گرفته طی سالهای گذشته دانشگاه پیام نوراستان فارس همواره دربین استانهای برتر کشور بوده است که دراین خصوص در سالهای گذشته بخشهای روابط عمومی،امتحانات وفرهنگی استان فارس موفق به کسب مقام اول شده بودند که خوشبختانه با تلاش وجدیت بیشتر همکاران درجدیدترین ارزیابی دانشگاه پیام نور ،استان فارس موفق به کسب رتبه اول کشور شد.

وی اضافه کرد: رشد 100درصدی توسعه تحصیلات تکمیلی، رشد 24درصدی تولید علم،افزایش سرانه فضای آموزشی وفرهنگی دانشجویان،برگزاری آزمون های مکانیزه در 100درصد مراکز وواحدها،راه اندازی سامانه های الکترونیکی،روزنامه آنلاین،سامانه پرسش وپاسخ ،کسب مقام های متعدد در مسابقات وجشنواره های کشوری و...از جمله دستاوردهای دانشگاه پیام نوراستان فارس در دوسال اخیر بوده است.

در ادامه این سفر، مدیران حراست،امور اداری وپشتیبانی، امور فرهنگی و اجتماعی ، امتحانات ،مالی و پژوهش دانشگاه پیام نوراستان مرکزی با حضور در بخشهای مختلف ستاد استان فارس از نزدیک در جریان روند فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه پیام نوراستان فارس قرار گرفتند.همچنین بازدید از دو مرکز دانشگاه در استان فارس نیز صورت گرفت.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1392ساعت 8:33  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 8 آبان92

 

افتتاح دفتر مشاوره دانشجويي دردانشگاه پيام نور شيراز

با حضور رييس و معاون دانشگاه پيام نور استان فارس، دفتر مشاوره دانشجويي پيام نور شيراز راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، با حضور دكتر سعيد مظلوميان رييس داشگاه پيام نور استان فارس، دكتر مهرداد احمدي معاون استان ، دكترحسين توللي رييس دانشگاه پيام نور مركز شيراز و جمعي از معاونين ، مديران و اعضاء هيئت علمي، دفترمركزي مشاوره دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز، افتتاح شد.

در آيين افتتاح اين دفترمشاوره، رييس دانشگاه پيام نور استان فارس با ابراز خرسندی از افتتاح مركز مشاوره دانشجويي در دانشگاهي كه 18 هزار دانشجو را در خود جاي داده است، ضمن پر اهمیت خواندن نقش مراكز مشاوره در دانشگاه ، خواستار ارائه خدمات مطلوب در زمينه مشاوره و كاهش مشكلات عاطفي ،آموزشی وبهداشت رواني دانشجويان شد.

 دکتر مظلومیان گفت : وجود مراكز مشاوره و خدمات روانشناختي يك ضرورت است  و اميد مي رود با راه اندازي اين مراكز مشاوره در مراكز و واحد هاي ديگر ، گام هاي موثري براي پيشگيري ، تشخيص و كاهش مشکلات  دانشجويان برداشته شود.

وی تصريح كرد: به دلیل گستردگی و تعداد بالای دانشجو در دانشگاه پيام نور شيراز اين نياز كاملا آشكار بود و اميدواريم مشاوران دانشگاه با شناخت وظيفه خطير خود در اجراي بهداشت روان که به معنای بالابردن سطح سلامت رواني و انگيزه در دانشجويان و  كاهش پيامدهاي ناشي از فشارهاي رواني در زمان تحصيل است، سعي و تلاش نمايند.

دکتر مظلومیان مظلوميان در پايان از تلاش وپيگيري هاي  دکتر توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز و دکتر تابع بردبار عضو گروه روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه ، در راه اندازي اين مركز مشاوره ، تقدير و تشكركرد.

در ادامه دكترتابع بردبار در خصوص راه اندازي دفتر مشاوره و راهنمايي دانشگاه و همچنين نحوه خدمات قابل ارائه به دانشجويان گزارشي ارائه نمود.

 

 

 

باحضور دکترآزمندیان برگزار شد

برگزاری سمینار مدیریت زندگی و زندگی شاد  دردانشگاه پیام نور استهبان

سمینار بزرگ مدیریت زندگی وزندگی شاد با حضور دکتر علیرضا آزمندیان در دانشگاه پیام نور استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان در این سمینار که با همت امور فرهنگی وانجمن روان شناسی دانشگاه وبا حضور گسترده دانشجویان ،اساتید واقشار مختلف شهرستان استهبان برگزار شد ، دکتر آزمندیان اظهار داشت: من سخنرانی نمی کنم بلکه آمده ام تا با کمک شما زندگی را از نو بسازیم.

 وی افزود: ما انسان ها حق داریم که هوشیارانه و عاقلانه زندگی کنیم. وی دین اسلام را دین نشاط و شادی توصیف کرد و گفت: مسلمان مومن باید شادمانه زندگی کند.

 این متخصص و استاد دانشگاه تهران ادامه داد: باید انسان مجددا با خودش ملاقات کند. چون ما هرگونه که فکر کنیم همانگونه زندگی می کنیم. وی در پایان اظهارداشت : قانون زندگی، قانون تغییر است نه تقدیر از تو حرکت از خدا برکت.

لازم به ذکر است که دکتر آزمندیان مولف کتب ومقالات علمی فراوان بویژه کتاب تکنولوژی فکر می باشد که به زبان انگلیسی، عربی و چینی ترجمه شده است. این سمینار که به مدت چهار ساعت به طول انجامید با استقبال خوب شرکت کنندگان مواجه شد.

درابتدای این مراسم کوچک زاده رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به دکتر آزمندیان اظهار امیدواری کرد بابرگزاری چنین برنامه هایی فصل جدیدی در زندگی شرکت کنندگان آغازشود.

 

شرکت دانشجویان پیام نور پاسارگاد دراردوی زیارتی به مشهد مقدس

تعدادی از دانشجویان در اردوی زیارتی مشهد مقدس که با همکاری بسیج دانشجویی بر گزار شد شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور پاسارگاد، این اردو که مدت یک هفته به طول انجامید با حضور بیش از 25 نفر از دانشجویان برگزار شد.

 

 

 

تشکیل شورای هماهنگی حلقه های صالحین دانشجویی در پیام نور فراشبند

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فراشبند، جلسه ای با حضور سرحلقه های صالحین در بخش دانشجویی و حجت الاسلام محمودی مسئول نمایندگی ولی فقه و حلقه های صالحین سپاه ناحیه فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند ،در ابتدا بهرامی فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه ضمن ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های سال تحصیلی گذشته حلقه های صالحین اظهار داشت: این جلسه با هدف بهبود کیفیت و میزان اثر بخشی حلقه های صالحین و همچنین تشویق  در جهت حضور و جذب حداکثری دانشجویان در این گونه تشکل ها برگزار شده است و انتظار می رود امسال نیز بتوانیم با جذب حداکثری دانشجویان ورودی جدید در حلقه ها و بسیج دانشجویی  گام های موثرتری در جهت بهبود کیفیت و بازدهی جلسات و اشاعه فرهنگی بسیجی و اسلامی در بین این عزیزان باشیم.

براساس این گزارش حجت الاسلام محمودی در بخشی از سخنان خود ضمن تاکید بر اثرات مثبت برنامه های برگزار شده توسط بسیج دانشجویی و علی الخصوص حلقه های صالحین بر رفتار و کردار فی مابین دانشجویان در دانشگاه و زندگی روزمره گفت: امسال نیز به حول قوه الهی و تلاش مستمر و خستگی ناپذیر دانشجویان بسیجی و با توجه به حمایت های بیشتر بسیج ناحیه امیدواریم شاهد حضور دانشجویان جدالورود در حلقه ها باشیم.

وی اظهار داشت: امید است برنامه های برگزاری حلقه های صالحین در آینده بر اساس موضوعات روز در حوزه های فرهنگی و سیاسی و بویژه با توجه به در پیش بودن ماه محرم و عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در جهت اشاعه فرهنگ حسینی و عاشورایی باشد.

 

برگزاری اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه پیام نور فراشبند

اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه پیام نور فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد فراشبند این اردوی یکروزه که به همت امور فرهنگی و دانشجویان فعال بسیج دانشجویی و با هدف آشنایی دانشجویان ورودی جدید با مکان های زیارتی و تفریحی شهرستان در منطقه خوش آب و هوای خوشاب و در جوار حرم مطهر امام زاده سیدمحمد(ع)با حضور تعداد 40 نفر از این عزیزان برگزار شد با برنامه های شاد و مفرحی چون بازی های شاد و محلی و مسابقه طناب کشی همراه بود. همچنین نماز جماعت ظهر و عصر در حرم مطهر این امام زاده برپا شد.

 

 

بازديد معاون دانشگاه پيام نور فارس از بخشهاي مختلف دانشگاه پيام نور شيراز

دكترمهرداد احمدي از دفتر كارآفريني و دفتر مجلات تخصصي دانشگاه پيام نور شيراز بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، مهرداد احمدي سرپرست معاونت دانشگاه پيام نور استان فارس به همراه محمد حسن صيف رييس گروه پژوهشي و كارآفريني پيام نور فارس و محمود كمالي معاون اجرايي دانشگاه پيام نور شيراز از دفتر كارآفريني و مجلات تخصصي پيام نور شيراز بازديد كردند.

 در بازديد دکتر احمدي از دفتر كارآفريني دانشگاه ، امور مربوط به توليد علم وفناوري و همچنين همكاري ، ارتباط و تعامل بيشتر دفتر كارآفريني با سازمانها و نهادهاي ديگربويژه در بخش صنعت ، تجارت و پارك علم و فناوري مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس همچنين با حضور در دفتر مجلات تخصصي  ، سامان‌بخشی به خروجی تحقیقات ، پژوهشها ، گرنت ها ، مقالات علمی، کتاب‌ها و مجلات علمی و تخصصي را مورد بررسي و بازنگري قرار داد.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1392ساعت 8:21  توسط روابط عمومی لامرد  | 

7آبان92


برپایی نمایشگاه روایی، تصویری تحت عنوان وهابیت نقطه تاریک جهان اسلام در دانشگاه پیام نور آباده

همزمان با دهه ولایت،  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده اقدام به برپایی نمایشگاهی با عنوان وهابیت نقطه تاریک جهان اسلام، نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، این نمایشگاه روایی، تصویری به منظور آشنایی دانشجویان با چگونگی شکل گیری فرقه ضاله وهابیت ، علل مخالفت  این فرقه با شیعیان و ارتباط تنگاتنگ آن با سیاست های استعماری برپاشده است.

 

آشنایی دانشجویان ورودی 92دانشگاه پیام نور آباده با آیین نامه های آموزشی ، فرهنگی و مالی

به مناسبت عید سعید غدیر جشن استقبال از دانشجویان ورودی 92 دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور آباده راهیابی دانشجویان به این مرکز دانشگاهی را خوشامد گفت و با معرفی دانشگاه پیام نور آباده به عنوان دانشگاه پیشکسوت در سیستم آموزش از راه دور در ایران، امکانات و تسهیلات آن را برشمرد.

فاطمه مستغنی گفت: دانشگاه تنها محل تحصیل علم نیست بلکه مکانی برای تشکیل شخصیت اخلاقی است و دانشجویان باید از فرصت به دست آمده برای این مهم استفاده کنند و این کار با مشارکت در کانون ها، انجمن های علمی و امور پژوهشی میسر خواهد بود.

در ادامه حمیدرضا رجایی مسئول آموزش مرکز ، آیین نامه ها ی آموزشی دانشگاه را برای دانشجویان، عنوان کرد. خواندن شعر، اجرای برنامه طنز گروه هنری بهار ، اهدای لوح تکریم و هدیه سادات کارمند و دانشجو و هدایای چهره های شاخص فرهنگی، ورزشی از برنامه های جنبی این مراسم بود.

 

 

برگزاری مسابقه کشتی جام غدیر  به میزبانی  دانشگاه پیام نور اقلید

یک دوره مسابقات کشتی جام غدیر به میزبانی دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شهرستان اقلید یک دوره مسابقات کشتی با حضور 7 تیم در رشته فرنگی و آزاد در سالن تختی این شهرستان به میزبانی دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

این دوره از مسابقات با حضور تیمهایی از دانشگاه پیام نور و آزاد  آباده ، دانشگاه آزاد قادرآباد ،دانشگاه آموزش عالی ، دانشگاه آزاد و   فرهنگیان اقلید در سالن تختی در اوزانهای مختلف در رشته فرنگی و آزاد انجام شد که در پایان  دانشگاه پیام نور اقلید در رشته فرنگی و دانشگاه آزاد اقلید در رشته آزاد موفق به کسب مقام اول شدند  .

گفتنی است در پایان این مسابقات به تیم های برتر حکم قهرمانی و جوایزی اهداء شد.

 

 

 

 

کارگاه آموزشی راهکارهای ازدواج موفق در دانشگاه پیام نور فسا

کارگاه اموزشی با موضوع راهکارهای زندگی موفق در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در این کارگاه ایمانی فر عضو هیئت علمی و استاد مشاور این دانشگاه ، در خصوص روابط قبل از ازدواج و زیان ها و آسیب های احتمالی آن، معیارهای انتخاب همسر مناسب و طلاق و مسائل و مشکلات مربوط به آن توضیحاتی را بیان نمود. وی در سخنانش تاکید کرد جوانان برای رهایی از مشکلات در زمینه ازدواج و مسائل پیش از آن عاقلانه و به دور از هر گونه احساسات تصمیم گیری نمایند وگذشت، رفتار عاقلانه و منطقی  و در نظر گرفتن تفاوت های موجود بین زن و مرد  از جمله راهکارهایی است که در داشتن زندگی بهتر کارساز است.

گفتنی است جلسات مشاوره بصورت دو روز در هفته در اتاق مشاوره برقرار است و دانشجویان می توانند مسائل و مشکلات خود را در زمینه خانواده، ازدواج و ...مطرح نموده و از راهنمایی های لازم برخوردار شوند.

 

 

حضور کارکنان دانشگاه پیام نور فسا در جلسه مشاوره خانواده دینی

جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور فسا در جلسه مشاوره خانواده دینی شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این جلسه با حضور اعضای کمیته بانوان شهرستان برگزار شد و جمعی از زنان کارمند از این دانشگاه در آن حضور یافتند. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهرستان در باره ویژگی های خانواده اسلامی و ارزش خانواده و مسائل مربوط به آن در اسلام سخن گفت. در ادامه ، بردبار کارشناس مشاور از مرکز مشاوره شهرستان فسا، نکاتی را به حاضرین در جلسه در زمینه زندگی سالم و پایدار بر مبنای اصول دینی و اسلامی بیان نمود.

طبق برنامه اعلام شده،سلسله جلسات مشاوره خانواده دینی  طی ماههای آینده در سالن کمیته امور بانوان  شهرستان فسا برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

برگزاری اردوی بسیج دانشجویی خواهران ازدانشگاه پیام نور فسا

اعضای بسیج خواهران دانشگاه پیام نور فسا در یک اردوی یک روزه در استهبان  شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در این اردو که با هدف تبیین و معرفی اهداف ، وظایف و حیطه های فعالیت در بسیج برگزار شد ،اعضای جدید بسیج دانشجویی دانشگاه  در جوی صمیمی در کنار تعدادی از اعضای پیشین ، با امور مربوط به بسیج دانشجویی آشنا شدند.

 

 

 

 

 

دانشگاه پیام نور جهرم میزبان اندیشمندان مسلمان کشور روسیه ا

مراسم سخنرانی یوسف قابیس اف از اندیشمندان مسلمان کشور روسیه با حضور دانشجویان در محل نمازخانه دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم یوسف قابیس اف در این مراسم اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورهای اسلامی که تا آن وقت در خواب بودند بیدار شدند و ما باید قدر این نعمت را بدانیم و آینده اسلام در دست شما جوانان ایرانی می باشد .وی در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه وضعیت کشورهای دیگر بخصوص جمهوری های روسیه ،وضعیت ایران را بسیار متفاوت و خوب توصیف نمود و ایران را یک الگو برای کشورهای دیگر دانست و با توجه به وجود امکانات زیاد از جوانان ایرانی خواست تا در جهت کسب علوم تلاش کنند و در این زمینه فرصت را از دست ندهند .این اندیشمند جهان اسلام در بخش دیگر از سخنان خود  افزود:رشته اصلی دین و مذهب ما محبت ائمه اطهار و معصومین است و اگر هر کاری که می خواهیم انجام دهیم همراه با عشق و محبت باشد حتما پیروز می شویم . وی بیان داشت:اگر ما بخواهیم یک الگو برای خودمان انتخاب کنیم همان راه حق است که امام علی (ع)منادی آن بود و با توجه به امید و انتظار مردم جهان از شما جوانان ایرانی وظیفه شما این است که باید پیشرفت های حاصل شده در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی از زمان انقلاب تا کنون را جلوتر  ببرید . یوسف قابیس اف همچنین با اشاره به فرهنگ غنی ایران  بیان داشت: فرهنگ قوی ایران با پیشنه تاریخی چندین هزار  ساله می تواند بر فرهنگ دیگر کشورها غلبه کند و آنان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

 

محفل انس با قرآن دانشجویان دانشگاه پیام نور خنج

امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد خنج اقدام به برگزاری جلسات آموزشی روانخوانی قرآن در بین دانشجویان نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، جلسه آغازین سلسه جلسات آموزشی روانخوانی قرآن ویژه دانشجویان دیروز در این واحد دانشگاهی با هدف ترویج و انس بیشتر با قرآن برگزار گردید. این جلسات هفته ای دوبار در دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

روابط عمومي پيام نور شيراز برگزار كرد:

نمايشگاه منابع آموزشي و كمك آموزشي ويژه دانشجويان فني و مهندسي درپيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز،به منظور رفاه حال دانشجويان و ارائه اطلاعات لازم در خصوص رشته هاي جديد فني و مهندسي ، نمايشگاه نرم افزار و منابع جامع آموزشي و كمك آموزشي به همراه كتابچه راهنما و قابليت اجرا بر روي رايانه در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

اين منابع و بسته هاي آموزشي شامل اطلاعات مربوط به رشته مورد نظر، كتابهاي مرجع، جزوه اساتيد برتر دانشگاه، نرم افزار هاي مختلف جهت نصب، مقاله هاي فارسي و لاتين، سئوالات كنكور ارشد با جواب هاي مربوطه، حل المسايل،  ارتباط با صنعت، فيلم هاي آموزشي، هند بوك و استاندارد ها ، ديكشنري رشته هاي مربوطه و معرفي سايت هاي مرتبط به رشته ها مي باشد.

شايان ذكر است اين منابع آموزشي در رشته هاي مهندسي شيمي، مهندسي معماري، مهندسي عمران، مهندسي مكانيك، مهندسي مواد، مهندسي هوا و فضا، مهندسي روباتيك و ديگر رشته هاي مهندسي با 20 درصد تخفيف در اختيار دانشجويان قرار مي گيرد.

 

 

 

اولين جلسه هم انديشي شوراي معاونين و مديران در دانشگاه پیام نور شیراز

اولين جلسه هم انديشي شوراي معاونين و مديران در محل دفتر رييس دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همزمان با اعمال چارت سازماني  و معرفي و ابلاغ معاونين و مديران ، اولين جلسه هم انديشي و تبادل نظر  شوراي معاونين و مديران مركز با حضور دكتر حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين جلسه توللي ضمن تبريك اعياد « قربان و غدير» به حاضرين جلسه گفت: در راستاي برنامه ريزي ، هماهنگي و همچنين تقويت برنامه هاي مربوط به حوزه آموزشي، فرهنگي ، پژوهشي و اداري، طبق روال گذشته جلسه اي شوراي معاونين و مديران بايد با نظم و جديت بيشتري برگزار گردد .

وي پيشبرد و نمود اهداف حوزه معاونت فناوري و پژوهشي را بسيار مهم دانست و افزود : اهميت فناوري و پژوهش در دانشگاه خيلي تأثير گذار است و نمي توان به سادگي اهميت چنين فعاليت هايي را ناديده گرفت و در همين راستا معاونت پژوهشي و فناوري بايد با يك برنامه ريزي كاربردي و با همكاري ديگر قسمتها در جهت رفع  نيازهاي دانشجويان تلاش كند و در اين راه از مشاركت و حضوردانشجويان بهره مند گردد.

حسين توللي افزود: بايد انگيزه ي پژوهش ، فناوري و ايده هاي نو در تمامي حوزه  ها بويژه حوزه فرهنگي و امور دانشجويي بوجود آيد و با تشكيل كارگروهاي تخصصي زمينه حضور دانشجويان فعال و ايده پرداز در جهت تقويت دانشگاه و دانشجو فراهم گردد.

در ادامه وي ابراز كرد: دانشگاه پيام نور شيراز از تمامي اساتيد، كاركنان و دانشجوياني كه طرحها و ايده هاي نو با قابليت اجرا داشته باشند حمايت خواهد كرد و قطعا با پتانسيل و ظرفيت هاي بالايي كه در دانشگاه داريم ، مي توانيم  با يك نگرش علمي مشكلات را پشت سر بگذاريم.

رييس دانشگاه پيام نور شيراز گفت :  همه ما به عنوان عضو يك خانواده بزرگ بايد با همت ، تلاش ، انگيزه ، نظم ، وظيفه شناسي، همكاري و همدلي و يك قدرت مضاعف در راستاي اهداف متعالي دانشگاه و رضايت دانشجويان تلاش كنيم و انگيزه لازم را براي فعاليت و پژوهش آنان فراهم سازيم .

وي افزود: بايد تمامي حوزه ها و قسمتها  فكر و ديد خود را وسيع كنند وبا ايجاد تغييرات لازم و كليدي و بهره گيري از تمام ظرفيت ها و نيروها ، بيشترين راندمان كاري را در كمترين زمان و با كيفيت بالا ارائه دهند و درمراقبت و حفظ اموال كوشا باشند.

در ادامه  اين جلسه معاونين و مديران مركز ضمن ارائه گزارش و تشريح برنامه ها و اهداف كلي حوزه فعاليتي خود ، به بيان نظرات، پيشنهادات و انتقادات لازم پرداختند و بر لزوم همكاري و تبادل نظر هر چه بيشتر بين حوزه هاي مختلف دانشگاه تاكيد كردند .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان 1392ساعت 11:23  توسط روابط عمومی لامرد  | 

5 آبان92

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

سفر زیارتی دانشجویان ممتاز قرآنی دانشگاه پیام نور فارس به اردوی زیارتی مشهد مقدس

به منظور تجلیل از ممتازین قرآنی،  20نفر از دانشجویان ،اساتید وکارکنان  دانشگاه پیام نور استان فارس که در مرحله نهائی هفدهمین دوره مسابقات قرآن کریم (خوزستان) شرکت نموده بودند  به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند .

بنا براعلام اداره فرهنگی دانشگاه پیام نور استان فارس ،این اردو به مدت 6روز از تاریخ 26 مهرماه لغایت 1 آبان ماه برگزار شد.

 

 

اساتید و دانشجویان اهل سنت لارستان از شهرخاوران بازدید کردند

تاکید امام جمعه خاوران براتحاد و برادری شیعه واهل سنت

جمعی از اساتید و دانشجویان اهل سنت شهرستان لارستان در ضیافت نهار غدیر پیام نور خاوران شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران در این ضیافت که به مناسبت عید سعید غدیر برگزار گردید ،دانشجویان اهل سنت که به مناطق شیعه نشین جنوب استان مسافرت کرده بودند ،ضمن بازدید از مناطق دیدنی شهر خاوران با امام جمعه خاوران دیدار کردند. در این مراسم حجت الاسلام هاشمی امام جمعه خاوران ضمن اشاره به خطبه غدیر وبیان احادیثی از پیامبر اسلام (ص)،  غدیر را عید بزرگ مسلمانان دانسته و بر اتحاد و برادری بین شعیان و اهل سنت تاکید نمود.

 

 

 

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دردانشگاه پیام نور استهبان

مراسم جشن فارغ التحصيلي دانشجويان ورودي سالهاي87و88 دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان، در اين مراسم که تعداد 100نفر از دانش آموختگان به همراه خانواده هاي خود حضور داشتند ،کوچک زاده رئيس دانشگاه ضمن تبريک به فارغ التحصيلان ، از زحمات وتلاشهاي دانشجويان وحمايت هاي خانواده هاي آنها در راه رسيدن به اين موفقيت قدرداني کرد.

وی درادامه سخنان خود اضافه کرد: فارغ التحصيلي پايان دوران درس خواندن نيست ،بلکه بايد جهت رسيدن به قله هاي رفيع علمي تلاش دوچندان کرد. اين مراسم با اجرای برنامه تئاتر و موسيقي سنتي،اجراي مسابقه ،قرائت سوگندنامه واهداي لوح وتنديس جشن فارغ التحصيلي به پایان رسید.  

 

پیام نور برگزار کننده اولین دوره مسابقات سازه های ماکارونی  در سطح دانشگاههای فسا

جلسه توجیهی به منظور برگزاری مسابقه  سازه های ماکارونی در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، انجمن علمی  مهندسی مدیریت پروژه و مدیریت اجرایی اقدام به برگزاری مسابقه سازه های ماکارونی در سطح دانشگاههای فسا و با هدف بالا بردن معلومات علمی و عملی دانشجویان نموده اند. جلسه توجیهی  این مسابقه با حضور گروههای داوطلب در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد و مهدی پور از اساتید بخش مدیریت اجرایی و مدیریت پروژه  توضیحاتی را به دانشجویان در خصوص هدف از این مسابقه و شرایط و ظوابط موجود ارائه نمود. وی در این جلسه در خصوص معرفی انواع سازه های ماکارونی، چگونگی شروع به کار و ساخت سازه ها، معرفی آزمایشاتی جهت تعیین مقاومت های فشاری، کششی و خمشی ماکارونی و معرفی نرم افزار جهت محاسبه و طراحی  سازه توضیحاتی را ارائه نمود.

قابل توجه است که مسابقه سازه های ماکارونی از جمله مسابقات  ملی و جهانی شناخته شده است که برای اولین بار توسط دانشگاه پیام نور فسا در این شهر برگزار می شود.

 

 

برگزاری مسابقات بومی محلی در دانشگاه پیام نور فسا

مجموعه ای از مسابقات بومی محلی در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، به مناسبت هفته تربیت بدنی  مجموعه ای از مسابقات  شامل طناب کشی، مچ اندازی ، هفت سنگ و دارت با تشکیل تیم های مختلف از دانشجویان دختر و پسر در این دانشگاه  برگزار شد. دانشجویان در قالب 6 تیم از دختران و 5 تیم از پسران در دو نوبت صبح و عصر و در حضور تعداد قابل توجهی از تماشاگران به رقابت پرداختند. این مراسم با حضور رئیس اداره ورزش جوانان شهرستان فسا و رئیس و کارکنان دانشگاه در سالن ورزشی دانشگاه برگزار شد.

 

برگزاری نمایشگاه عکس در دانشگاه پیام نور کازرون

بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی نمایشگاه عکسی از مناظر زیبا و صعود کوهنوردان شهرستان کازرون به  قله های مرتفع  گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، به همت انجمن تربیت بدنی دانشگاه و هیئت کوهنوردی اداره ورزش و تربیت بدنی کازرون، نمایشگاه عکسی از مناظر زیبا و صعود کوهنوردان شهرستان کازرون به قله های مرتفع گشایش یافت.

 

 

 

 

 

 

مقاله استاد شیرازی،پر مخاطب ترين مقاله سال2013 در ISI

دو مقاله عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز جزء پرمخاطب ترين مقالات سال2013 شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، مقاله مهناز پروانه نژاد شیرازی عضو هيئت علمي و دانشیار رشته زمین شناسی(گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی)دانشگاه پیام نور مرکز شیراز،به عنوان پرمخاطب ترين مقاله سال2013 معرفي شد.

اين دو مقاله كه در یکی از مجلات بین المللی (ISI)  به چاپ رسیده است بنا به اعلام آن مجله ، یکی بیش از 705 مرتبه و دیگری 420 مرتبه توسط متخصصین رشته مربوطه دانلود شده است.

در مقاله اول به بررسی اوربیتولی های کرتاسه زیرین در جنوب غرب ایران (زاگرس، شیراز)  پرداخته شده است که نتیجه آن معرفی بیوزوناسیون متفاوت با بیوزونهای قبلی همراه با گسترش فسیلهای موجود می باشد و در مقاله دیگر به بررسی میکروفاسیس و محیط رسوبی سازند فهلیان در زاگرس پرداخته شده است، که منجر به ارائه مدل محیط رسوبی دیرینه سازند شده است. 

 

 

 

 

ادامه جشن های عید غدیر در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور فارس

جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور مركز شيراز

با حضور اساتيد و كاركنان جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به مناسبت عيد بزرگ غدير خم ، مراسم جشني به همت اداره فرهنگي و فوق برنامه و با حضور مسئولين، اساتيد و كاركنان در سالن ولايت اين دانشگاه برگزار شد.

دراين مراسم حجت الاسلام و المسلمين محقق درخصوص عيد غدير واهميت اين عيد بزرگ گفت. عيد غدير، برترين و بزرگترين  اعياد مذهبي جامعه اسلامي محسوب مي شود كه از مهمترين پيام آن وحدت امت اسلامي و دفاع از حريم ولايت است .

دربخش ديگري از اين مراسم، كاشفي از كاركنان دانشگاه در مدح و ثناي حضرت علي (ع) به مديحه سرايي و شعر خواني پرداخت و كليپ هايي با موضوع  جشن بزرگ عيد غدير پخش گرديد. شايان ذكر است در پايان اين مراسم با توزيع نقل و شيريني از مهمانان در جلسه پذيرايي شد.

 

 

 

برگزاری مراسم جشن عید سعید غدیر خم در دانشگاه پیام نور زاهد شهر

جشن گرامی داشت عید سعید غدیر خم در زاهدشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر ، مراسم نکوداشت عید سعید غدیر خم به همت امورفرهنگی این دانشگاه برگزار شد. در این مراسم آزادی سرپرست این واحد دانشگاهی سخنانی پیرامون خطبه غدیر ایراد کرد.

همچنین به همین مناسبت مراسم جشنی با سخنرانی آیت اله سید احمد خاتمی ، امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری، در زاهد شهر برگزار که دانشگاه پیام نور زاهدشهر در برگزاری آن همکاری و کارکنان این دانشگاه در مراسم حضوریافتند.

 

 

 

 

برگزاری جشن غدیر  در دانشگاه پیام نور اقلید

جشن غدیر  با جضور جمعی از اساتید و دانشجویان  در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شهرستان اقلید، جشن غدیر با حضور  مسئول عقیدتی سیاسی بسیج سپاه پاسداران اقلید و جمعی از اساتیدو دانشجویان  در دانشگاه پیام نوراین شهرستان برگزار شد .

در این جلسه مسئول عقیدتی سیاسی بسیج سپاه اقلید با بیان سخنانی عید غدیر را از اعیاد مهم شیعیان دانست و از آن به عنوان عید اکمال  دین نام برد .

موسوی افزود :در این عید مسلمانان عقد اخوت را میان یکدیگر جاری نموده به جهت اینکه انس و برادری بین شیعیان برقرارباشد و دست برادری به خاطر خدا با هم می بندند. وی صیغه عقد اخوت را میان شرکت کنندگان جاری نمود.

در این جلسه نظری مسئول بسیج دانشجویی شهرستان اقلید نیز با بیان سخنانی از مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تشکر و کاظمی را به عنوان مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی و خواهان همکاری تمام دانشجویان با نامبرده شد .

 در حاشیه این مراسم از ربات مسیر یاب  جدید 23 سنسوره ساخت آقایان فارسی و مرادی از دانشجویان ر شته  مهندسی صنایع  رو نمایی گردید و مورد توجه خاص شرکت کنندگان قرار گرفت .

 

حضور دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در عصر شعر غدیر

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در عصر شعر غدیر شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، به مناسبت عید غدیر خم در اداره ارشاد شهرستان فسا، شهری که به نام امام علی (ع) مزین می باشد، عصر شعر غدیر با حضور ادیبان و شاعران شهرستان فسا و شهرهای اطراف برگزار شد.در این مراسم شاعران و اعضای انجمن شعر و ادب اخوان از دانشگاه پیام نور فسا نیز حاضر شده  و شاعران آثار و شعرهای خور را در زمینه عید ولایت ارائه نمودند.

 

حجه الاسلام و المسلمین نامجو استاد حوزه:

اسلام بدون ولایت، اسلام انحرانی است و ولایت تا زمانی که اسلام وجود دارد، ادامه دارد.

بمناسبت عید ولایت مراسم جشنی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، حجه الاسلام و المسلمین نامجو استاد حوزه ضمن تبریک این دهه و اعیاد اسلامی به مسلمین جهان بیان کرد: عید غدیر، ارزشمند ترین و والاترین عید اسلامی است و ما باید عید غدیر را تداوم اسلام بدانیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام بدون ولایت، اسلام انحرانی است، اظهار کرد: ولایت تا زمانی که اسلام وجود دارد، ادامه دارد.

مسئول دفتر نماینده شهرستان کازرون با بیان اینکه غدیر روح و جان تاریخ است، ادامه داد: غدیر فصل ممیز تاریخ اسلام از تاریخ جاهلی است، بر ماست که غدیر را بشناسیم و اهداف آن را درک کنیم.

وی با اشاره به اینکه غدیر مظهر وحدت و همدلی و عزت و کرامت انسانی انسان‌هاست، تأکید کرد: غدیر مشعل پر فروغ خیر و صلاح و سعادت و رمز برادری و اخوت، برابری و عدالت است.

اين مسئول با بيان اينکه، همه ائمه اطهار نسبت به غدير اهتمام جدي داشته و در ابلاغ اين پيام بسيار کوشا بودند، گفت: امروز ما به عنوان شيعيان و پيروان حضرت، بايد رسالت مهم ابلاغ را بر دوش بگيريم و در اين راه از هيچ کوششي فروگذار نکنيم.

حجت الاسلام نامجو خاطرنشان کرد: پيام غدير تنها معرفي ولايت اميرالمومنين نيست بلکه پيام رسالت و تأکيد امامت 12 امام است و در اين راستا تنها به شناخت قلبي اکتفا نشده بلکه تبليغ بايد قلبي، لساني و عملي باشد.

 

 برگزاری جشن بزرگ عید غدیر دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ

جشن بزرگ عید غدیر دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در موسسه فاطمیه (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، هم زمان با فرا رسیدن دهه ولایت و امامت جشن بزرگ عید غدیر با حضور رییس دانشگاه، امام جمعه و بخشدار محترم منطقه ششده و قره بلاغ، کارکنان ، اساتید، و دانشجویان در سالن موسسه فاطمیه (س) و مکان تفریحی و سرسبز امامزاده شهیدان امیرحاجیلو برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جواد بهمنی رئیس دانشگاه ضمن عرض تبریک این عید بزرگ گفت: عید غدیر خم همانا عید ولایت است و در احادیثی که مورد تایید اهل سنت و شیعه است، ما را به پیروی از قرآن و ائمه اطهار توصیه می کند. سپس حجت الاسلام والمسلمین صدیق در سخنانی به  اهمیت عید سعید غدیر خم در آیات و روایات پرداخت.

 اجرای تئاتر گروه جوان شهرستان فسا ، مولود خوانی بوسیله آقای طاهری ، پخش کلیپ ، پذیرایی و . . .  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ادامه دانشجویان به همراه دیگر مسئولین به اتفاق به زیارت امامزاده شهیدان و قبور شهدا رفتند.

 

 

جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی در در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

با همت بخش فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه جشن ولایت علوی در دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد در این مراسم باشکوه حجت الاسلام بهزادی  در سخنانی لازمه استمرار فرهنگ غدیر را تبعیت از ولایت فقیه دانست و گفت : همه ارزش های انسانی و الهی برگرفته از فرهنگ غدیر است.

بهزادی افزود: ازجمله شاخصه های مهمی که در استمرار فرهنگ غدیر باید مورد توجه قرار گیرد، تداوم و بهره گیری از راه و روش امام راحل به عنوان مرکز ثقل تمامی تصمیم گیری ها است.

وی با اشاره به اینکه یک جامعه نیازمند به ولایت و حکومت است، افزود: هر جامعه نیازمند به راه و روش انبیاء است تا بتواند رشد سیاسی و علمی و اقتصادی خوبی داشته باشد و عامل حکومت موثرترین زمینه را برای جامعه فراهم می کند .

وی  اظهارداشت : روز غدیر خم روز اتصال نبوت با امامت است و از عظمت ولایی برخودار بوده و فرصتی برای تقویت وحدت و همدلی امت اسلامی است.
وی گفت: مسلمانان جهان باید از این فرصت مهم جهت تقویت انسجام اسلامی برای مقابله با دشمنان اسلام استفاده کنند.
بهزادی افزود: انسان نمی تواند خود را هدایت و راهنمایی کند و سخن حق این است که هدایت و راهنمایی انسان فقط از سوی خداوند متعال امکان پذیر است.
وی گفت: خداوند در طول تاریخ برای هدایت و راهنمایی بشر پیامبرانی را فرستاده است و هر یک از پیامبران خدا رسالت هایی را برعهده داشتند.
حجت الاسلام بهزادی افزود: روز عید غدیر برای امت اسلام، مهمترین روز سال است زیرا بزرگترین واقعه جهان اسلام که همان تعیین جانشین و وصی پیامبر(ص) در این روز صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: در روز عید غدیر، خداوند به اندازه دو ماه رمضان، بندگان خویش را می بخشاید و توبه آنها را مورد پذیرش قرار می دهد.گفتنی است در پایان این مراسم با مداحی دو مداح اهل بیت در شهرستان  هاشم براتی و یداله بحری جشن ولایت به پایان رسید .
انتشار ویژه نامه برکه ای از عشق در دانشگاه پیام نور کازرون

بمناسبت عیدسعیدغدیرخم ویژه نامه برکه ای از عشق در دانشگاه پیام نور کازرون منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، روابط عمومی و امور فرهنگی دانشگاه که به مناسبت های مختلف مذهبی اقدام به انتشاری ویژه نامه های مناسبتی می نماید، این بار ویژه نامه ای به مناسبت عید غدیر و روز مباهله منتشر نمود. اين ويژه‌نامه که به مناسب فرارسيدن هجدهم ذی الحجه،  روز عید سعید غدیر منتشر شده است، به بیان واقعه غدیر، آداب عید غدیر از نگاه روایات، غدیر و ظهور ولایت در آیه تبلیغ و همچنین بزرگداشت روز مباهله پیامبر پرداخته است.

 

 

برگزاری جشن عید غدیرخم در دانشگاه پیام نور کازرون

در آستانه عید غدیرخم جشن بزرگی در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون اظهار داشت: واقعه غدیرحادثه اى تاریخى نیست كه در كنار دیگر وقایع به آن نگاه شود.  وی با اشاره به اینکه غدیر تنها نام یك سرزمین نیست و یك تفكر است، خاطر نشان کرد: غدیر نشانه و رمزى است كه از تداوم خط نبوت حكایت مى كند و در حقیقت غدیر نقطه تلاقى كاروان رسالت با طلایه داران امامت می باشد.

دکتر جعفری بابيان اينکه، همه ائمه اطهار نسبت به غدير اهتمام جدي داشته  و در ابلاغ اين پيام بسيار کوشا بودند، عنوان نمود: امروز ما به عنوان شيعيان و پيروان حضرت، بايد رسالت مهم ابلاغ را بر دوش بگيريم و در اين راه از هيچ کوششي فروگذار نکنيم. وی افزود: در حقیقت سخن گفتن درباره علی (ع) ، ابرمرد جهان اسلام و انسانیت، کاری است بس دشوار و سنگین که هر کس را توان سخن گفتن درباره آن نیست.

درادامه مراسم مولودخوانی، پخش کلیپ، مسابقه پیامکی و اهدا جوایز به اجرا گذاشته شد.

 

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1392ساعت 11:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

4آبان 92

 

جشن های عید سعید غدیر در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

برگزاری مراسم جشن عید غدیر در دانشگاه پیام نور آباده طشک

 به مناسبت فرا رسیدن غدیر مراسم جشنی با حضور دانشجویان ،اساتید و دیگر مهمانان در دانشگاه پیام نور آباده طشک برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، در این مراسم حجت الاسلام  محمدجانی ،ضمن تبریک فرا رسیدن این روزهای خجسته به بیان نکاتی ارزشمند در خصوص ولایت مولا علی (ع) پرداخت   .وی  ضمن برشمردن محسنات و تبیین اندیشه ها و سیره زندگی این امام همام در رابطه با نقش ولایت مداری و تاثیر آن  در زندگی مسلمانان سخنانی را ایراد نمود.

در ادامه مراسم در وصف امام علی مولودیه خوانی و جشن برگزار شد و دانشجویانی که نامشان علی بود، هدایایی دریافت نمودند.همچنین مسابقه ای با موضوع  غدیر خم برگزار شد و به برگزیدگان هدایایی اهدا شد.

 

برگزاری با شکوه جشن غدیر در دانشگاه پیام نور زرقان

در آستانه عید غدیر خم ، جشن با شکوهی در دانشگاه پیام نور زرقان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، در این مراسم با شکوه ، حجت الاسلام موحد  امام جمعه زرقان به تشریح واقعه غدیر پرداخت و گفت: در واقعه غدیر که در آخرین سال حیات نورانی پیامبر اکرم (ص) و در مسیر برگشت از حج رخ داد نبی مکرم اسلام با انتصاب حضرت علی (ع) رسالت خود را تکمیل کردند.

 در ادامه این جشن خاکپور رییس دانشگاه پیام نور زرقان به بیان اهمیت غدیر خم در دین اسلام پرداخت. در این مراسم با شکوه از دانشجویان پذیرفته شده این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد با اهدای هدایا تقدیر گردید.در پایان مراسم نیز گروه هنری به اجرای برنامه طنز پرداخت.

 

برگزاری نشست  بصیرتی همراه با جشن  غدیر در دانشگاه پیام نور داراب

نشست بصیرتی همراه با جشن غدیر در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، نشست  بصیرتی با عنوان اهمیت غدیر خم با سخنرانی حجت الاسلام فاطمی امین نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه داراب و با حضور دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه  برگزار شد.

وی ضمن بزرگداشت واقعه غدیر خم گفت: غدیر تداوم رسالت پیامبر (ص) در ولایت امیرالمومنین علی (ع) وتجسم کامل انسانیت وکمال طلبی است.گفتنی است این برنامه با همکاری بسیج دانشجویی وامور فرهنگی اجرا شد .همچنین مولودی خوا نی وبرگزاری مسابقه غدیر و تجلیل از کارمندان سادات  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

برپایی جشن عید غدیر در دانشگاه پیام نور فراشبند

بمناسبت عید غدیر ، هنگامه اعلان ولایت و وصایت مولا علی (ع)به همت واحد فرهنگی  و بسیج دانشجویی جشن باشکوهی با حضور پرشور  در محوطه دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد فراشبند ، بر اساس همين گزارش در اين مراسم ضمن پخش مديحه سرايي ، با شربت و شيريني از دانشجويان و كاركنان و اساتید دانشگاه پذيرايي بعمل آمد.

 

برگزاری مسابقه خطبه غدیر در دانشگاه پیام نور فراشبند

بمناسبت عید غدیر و ترویج فرهنگ ولایت و امامت در بین دانشجویان به همت فرهنگی دانشگاه مسابقه ای با عنوان خطبه غدیر در بین دانشجویان علاقمند برگزار شد که با شرکت پرشور این عزیزان همراه بود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند، درپایان این مسابقه به 6 نفر از دانشجویانی که به موفق به پاسخگویی به تمامی سوالات و 4 نفر از بقیه شرکت کنندگان در مسابقه جوایزی اهدا شد.

 

برگزاری جشن عید غدیر و دهه ولایت و امامت در دانشگاه پیام نور واحد خنج

جشن عید غدیر خم و بزرگداشت دهه ولایت و امامت همزمان با نماز مغرب و عشاء در دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء جشن شادی به مناسبت بزرگداشت دهه ولایت و امامت و عید غدیر خم در محوطه دانشگاه برگزار شد. در این مراسم زاهدیان، ریاست دانشگاه ضمن تشکر از فعالیت دانشجویان بسیجی و امور فرهنگی در عرصه های مختلف فرهنگی دانشگاه، دانشجویان را به همکاری بیشتر در این خصوص تشویق نمود. در ادامه حاج آقا زمانی، از بسیج سپاه شهرستان خنج به بیان سخنانی پیرامون خطبه غدیر و انتخاب جانشینی حضرت علی(ع) بعد از پیامبر اکرم(ص) پرداخت.

در پایان بعد از مولودخوانی از دانشجویان فعال بسیجی تقدیر بعمل آمد و هدایایی با آنان اهدا شد.

 

 

برگزاری جشن عید غدیر خم در پیام نور نودان

همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیرخم جشن باشکوهی در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان - حجت الاسلام موسی آزاده ضمن تبریک این روز بزرگ گفت : در تاريخ اسلام، غدير و امامت به اندازه روز عيد مبعث اهميت دارد زيرا غدير، امامت را به وجود آورد و ادامه رسالت بود.

وی افزود : با حادثه غدير خم دين اسلام تكميل شد و ريشه نبوت بين جامعه مسلمانان بيش از پيش محكم شد، بطوري كه در مورد اهميت آن خدا به پيامبرش فرمود كه دين و نعمتهايم را بر تو تكميل كردم.

حجت الاسلام آزاده تصریح کرد : مادامي كه امت اسلامي با يكديگر وحدت داشته باشند، دشمنان و استكبار هرگز نخواهند توانست بر مسلمانان غلبه كنند.  گفتنی است برنامه هاي شاد و متنوع  ، مسابقه و مولودي خواني از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

 

 

 

*****************

 

دیدار اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور خنج با امام جمعه شهرستان 

در نشست اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور خنج با با امام جمعه این شهرستان، بر ضرورت پرورش متخصصان علوم انسانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این دیدار ابتدا زاهدیان، رئیس دانشگاه پیام نور واحد خنج، به معرفی اجمالی این واحد دانشگاهی، رشته های موجود و همچنین فعالیتهای انجام شده پرداخت.

در ادامه شیخ عبدالصمد ابونجمی، امام جمعه شهرستان خنج در بیان اهمیت جایگاه رشته های علوم انسانی اظهارداشت: انسان دارای دو بعد جسمی و روحی است و همانگونه که بعد جسمی به هنگام بیماری نیازمند پزشک متخصص جهت درمان می باشد بعد روحی انسان نیز جهت درمان نیازمند متخصصین علوم انسانی است.

وی افزود: بعد روحی انسان ابعاد مختلف زندگی از جمله ابعاد اجتماعی و اقتصادی را دربرمی گیرد، بعنوان نمونه در کاهش مسائل و جرائم اجتماعی وجود متخصص علوم انسانی نقش بسزایی دارد. وی اضافه کرد: رشته های علوم انسانی هستند که جایگاه اصلی انسان را نشان می دهد. وی تهذیب نفس را از ابعاد مهم زندگی انسان معرفی کرد و گفت: این مهم میسر نخواهد شد مگر با تربیت صحیح و آموزش دانشجو در رشته های علوم انسانی. وی آموزش و تربیت صحیح بعد انسانی دانشجویان را از وظایف اساتید دانست.

 

 

برگزاری مسابقه دومیدانی در دانشگاه پیام نور خنج

امور فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد خنج اقدام به برگزاری مسابقه دومیدانی به مناسبت هفته تربیت بدنی و دهه ولایت و امامت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، به نفرات اول تا سوم این مسابقه از طرف یکی از خیرین جوایزی اهداء گردید.

 

*******************

 

برگزاری دوره‌ی آموزشی (ICDL) در دانشگاه پیام نور سروستان

دوره آموزشی (ICDL) به همت انجمن علمی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، انجمن علمی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پيام ‏نور سروستان جهت ارتقاي سطح دانش فني و تخصصي دانشجويان اقدام به برگزاري كلاس‌هاي آموزشي ‏ICDL‏ با تخفيف 30 درصد نموده است.

بر پايه اين گزارش، در اين دوره آموزشي دانشجويان دانشگاه پيام ‏نورسروستان با مربيگري پاکی، مهارت هاي هفتگانه كامپيوتر را فرا مي گيرند.

خاطرنشان مي شود در پايان اين دوره آموزشي براي شركت كنندگان در اين ‏كلاس‌ها گواهينامه بین المللی  از سوي سازمان فنی – حرفه ای صادر ‏مي شود.

 

 

 

برگزاری همایش پیاده روی دردانشگاه پیام نورآباده طشک

به مناسبت فرا رسيدن هفته تربيت بدني همایش پیاده روی در دانشگاه پیام نور آباده طشک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، به مناسبت فرا رسيدن هفته تربيت بدني، واحد تربیت بدنی با همکاری امور فرهنگی اقدام به برگزاری پیاده روی نمود.

اين همايش با حضور دانشجویان و اساتید در مسیر پارک بناب برگزار شد و تا کوهستان ادامه یافت . در پايان اين برنامه فرهنگي ورزشي، در بين شركت كنندگان قرعه كشي به عمل آمد و به برندگان جوایزی اهدا شد.

گفتني است، در تقويم رسمي كشور از 26 مهر تا دوم آبان ماه به عنوان هفته تربيت بدني نامگذاري شده و در اين هفته همه ساله برنامه هايي به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات کاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، ورزش هاي همگاني برگزار مي شود.

 

 

 

 

نمایشگاه نرم افزار در دانشگاه پیام نور سروستان گشایش یافت

نمایشگاه نرم افزارهای عمومی و تخصصی در دانشگاه پیام نور سروستان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، انجمن علمی رشته کامپیوتر دانشگاه با رویکرد آموزشی اقدام به برگزاری نمایشگاه نرم افزار نمود.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه که در آن نرم افزارهای عمومی و تخصصی در معرض دید دانشجویان و اساتید علاقمند قرار داده شده است، به مدت یک هفته برگزار شد.

به گفته مدیر انجمن علمی رشته کامپیوتر دانشگاه،  نمایشگاه نرم افزار با هدف ترویج فرهنگ الکترونیک پیشرفته برای دانشجویان با مبانی تکنولوژی جدید نرم افزارهای تخصصی و علمی و به منظور دسترسی آسان و سریع هر چه بیشتر دانشجویان با نرم افزارهای مورد نیاز دایر شده است.

شایان ذکر است نرم افزارهای این نمایشگاه که در میان آنها نرم افزارهای تخصصی کلیه رشته ها، دیکشنری عمومی و تخصصی کلیه رشته ها و نرم افزارهای کاربردی متعدد دیگری به چشم می خورد با تخفیف ویژه برای دانشجویان و اساتید عرضه گردید. در این نمایشگاه همچنین انواع لوح های فشرده علمی و آموزشی ارائه شده است.

 

 

 

برگزاری جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ

جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در موسسه فاطمیه (س) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه در موسسه فاطمیه (س) و مکان تفریحی و سرسبز امامزاده شهیدان امیرحاجیلو برگزار شد.

جواد بهمنی رئیس دانشگاه در این مراسم ضمن خوش آمدگویی، گفت: در شروع سال تحصیلی جدید فرصتی دست داد تا در جمع صمیمی دانشجویان جدید حضور پیدا کنیم که یادآور خاطرات شیرین دانشجویی خودمان است.

وی افزود: امسال 130 دانشجوی جدید در رشته های مختلف به جمع ما اضافه شدند و درحال حاضر 700دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که نشان می دهد دانشگاه به سمت بهبود شاخص های کمی و کیفی با افزایش درصد دانشجویان است.

وی از دانشجویان خواست نهایت تلاش را برای کسب علم و دانش و تجربه انجام دهند زیرا آینده سلامت کشور عزیزمان ایران بدست جوانان رقم خواهد خورد.

رئیس دانشگاه در ادامه کسب رتبه اول دانشگاه پیام نور استان فارس در ارزیابی همه جانبه از 31 استان کشور و همچنین ارتقای رتبه علمی دانشگاه پیام نور کشور به رتبه هشتم تولیدات علمی در بین دانشگاه های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری را تبریک گفت .وی اضافه کرد:دانشگاه پیام نور ششده موفق به کسب مقام اول در  شش ماهه نخست 91در حوزه فرهنگی استان شده است.

دربخش دیگری از این نشست حجت الاسلام و المسلمین صدیق امام جمعه محترم و  زنگنه بخشدار منطقه ششده و قره بلاغ نیز به نوبه خود به دانشجویان خوش آمد گفتند.

اجرای تئاتر گروه جوان شهرستان فسا ، مولود خوانی آقای طاهری ، پخش کلیپ ، پذیرایی و . . .  از دیگر برنامه های این مراسم بود. در ادامه دانشجویان به همراه دیگر مسئولین به اتفاق به زیارت امامزاده شهیدان و قبور شهدا رفتند.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان 1392ساعت 9:31  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اول آبان 92

 

جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه  پيام نور شيراز

با حضور گسترده دانشجويان ، جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه پيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، جشن بزرگ قربان تا غدیر، بمناسبت گراميداشت اعياد بزرگ قربان و غدير با حضور اساتید و جمع كثيري از دانشجویان در سالن همايشهاي غديردانشگاه پيام نور شيراز ، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين تجرد در این مراسم در باب شناخت نيرو و استعداد جوانى گفت: فصل جوانى فرصت استثنايى عمر انسان تلقي مي شود كه انسان بايد در اين دوره از زندگي با كشف استعداد ها و توانمنديهاي خود و پرورش آنها در زمينه هاي علمي ، فرهنگي، اقتصادي و سياسي  كشورش كوشا باشد .

وي گفت: عالم از يك قانون نظام مند برخوردار است كه اگر اين قانون نظام مند اجرا نشد هرج و مرج بوجود مي آيد و اگر اين قانون نظام مند در جامعه ايجاد شد آن جامعه ثبات خودش را پيدا خواهد كرد و حق از كسي ضايع نمي شود و حق به حق دار خواهد رسيد و اين نظام قانون مند دين است.

در جشن بزرگ غدير كه به همت كانون فرهنگي، مذهبي غديردانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد ، حاج آقا رودكي ، مداح اهل بيت (ع) به مديحه سرايي پرداخت و احسان نظري دانشجوي رشته هوا و فضا براي دانشجويان مولودي خواني كرد.

برگزاري مسابقه و سرگرمي ويژه دانشجويان همراه با جوايز، اهداء جوايز به دانشجويان شركت كننده در جشن با نام علي ، برگزاري مسابقه در رابطه با غدير، پخش كليپ، اجراي گروه موسيقي زنده ، پذيرايي از دانشجويان و برگزاري مراسم قرعه كشي 3 سفر مشهد مقدس و 3 سفر جمكران از ديگر برنامه هاي اجرايي در جشن بود.

در حاشيه اين مراسم ، سميرا رحيم خاني دبير كانون فرهنگي غدير ضمن تبريك اعياد قربان و غدير ، از تمامي كساني كه در برگزاري جشن بزرگ غدير همكاري نمودند بويژه اعضاء فعال كانون فرهنگي غدير، كانون هيئت محبين اهل بيت (ع) و كانون شاهد و ايثار گر تقدير و تشكر به عمل آورد.

 

 ********

 

بررسی راههای گسترش فریضه امربه معروف ونهی از منکر در دانشگاه پیام نور

همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار می شود

برگزاري همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دستور كار مشترك ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس و دانشگاه پيام نور شيراز قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در جلسه مشترک شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور با ستاد احیا امربه معروف ونهی از منکر استان فارس، راههاي توسعه و ترويج فرهنگ پذيرش تذكر لساني در دانشگاه ،برگزاري برنامه هاي مختلف فرهنگي با موضوع امر به معروف و نهي از منكر و لزوم تبیین آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در زندگي فردي و اجتماعي و آثار شوم ترك آن مورد بررسي و اظهار نظر قرار گرفت.

در اين جلسه دكترمهرداد احمدي سرپرست معاونت دانشگاه پيام نور استان فارس ضمن تبريك اعياد قربان و غدير و همچنين ميلاد با سعادت دهمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت با بيان ارزش ، ويژگيها و آثار و بركات امر به معروف بويژه در دانشگاه افزود: شيوه و روش گفتار وعملكرد اخلاقي افراد مي تواند مهمترين و اصلي ترين تذكر در امر به معروف محسوب شود .

وي در خصوص چگونگي توسعه فرهنگ تذكر لساني گفت: در امر به معروف و نهي از منكر بايد رويكرد عملگرا و پژوهشي داشت و با انتخاب جمله مناسب و حفظ اخلاق و گفتار و همچنين انتخاب بهترين و مناسب ترين جمله كارشناسي شده ، تذكر لساني صورت پذيرد .

 

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس با بيان اين مطلب كه رهنمود ها و فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) بايد سرلوحه تمام اقدامات اجرايي ما باشد ، افزود: بايد بسترهاي لازم براي برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي، تريبون آزاد دانشجويي، جلسات وگفتمانهاي نقدوبررسي دردانشگاه فراهم گردد .

در ادامه نشست ، دكترمحمود كمالي معاون اجرايي و فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست و همچنين حضور فعالين فرهنگي استان در پيام نور شيراز ، امر به معروف و نهي از منكر را فريضه اي الهي و واجب دانست كه نه عمر را كاهش مي دهد و نه روزي راكم مي كند .

روشن ضمير ، قائم مقام دبير ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر فارس نیز بر لزوم  توسعه فرهنگ پذيرش تذكر لساني با هدف نقد پذيري در مراكز علمي و آموزشي تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد به آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در سبك زندگي فردي و اجتماعي و همچنين آثار شوم ترك اين فريضه الهي به صورت جمعي وعملي پرداخته شود .

وي تصريح كرد: بايد افراد جامعه احياء تذكر لساني را يك وظيفه همگاني ،فريضه الهي و يك عزت و اقتدار ملي و اجتماعي ، براي خود بدانند و همسو و هم جهت با ديگران  آن را به يك فرهنگ تبديل كنند به طوري كه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه نهادينه شود كه در اين خصوص ميتوان از روش ايجابي ازجمله فعاليتهاي تربيتي ، فرهنگي  و آموزشي  در جهت تبيين ، تشريح و ترويج احكام و فرامين نوراني فريضتين استفاده كرد.

روشن ضمير ضمن تاكيد بر رعایت تقواي الهي و دوري از منكرات گفت:بايد از فضا و فرصت هاي موجود استفاده كرد و دستگاههاي  اجرايي از جمله دانشگاهها ،  فضاي لازم را جهت نقد ، بررسي  و كار علمي  بوجود آورند و با  تقويت باورها و نگاهها ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر را در معرض ديد افراد جامعه بخصوص نسل جوان جامعه قرار دهند تا از اين طريق بسياري از مشكلات جامعه حل شود.

وي  برگزاري اولين همايش عاشوراي حسيني و فرهنگ عمومي در آستانه هفته احياء به ميزباني دانشگاه پيام نور شيراز را در دستور كار اين جلسه قرار داد و افزود: با هدف ترويج احياء تذكر لساني به عنوان يك وظيفه عمومي و بحث نقد پذيري  ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر واهميت برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي و نظريه پردازي، راههاي عملياتي اين همايش با حضور اصحاب معروفين  استان فارس مورد بررسي قرار گرفت .

در اين جلسه همچنين حاج آقا صمداني عضو ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه پيام نور فارس و ارفعي مدير امور فرهنگي دانشگاه پيام نور استان فارس در خصوص اهداف ،ويژگيها، رويكردها و برنامه هاي ستاد احياء پيام نوراستان به ايراد سخنراني پرداختند و گزارشي از برنامه هاي عملياتي ارائه گرديد.

در پايان مراسم فعالين فرهنگي و اصحاب معروفين ، درنشستي صميمي با حضور مسئولين دانشگاه ،نظرات ، انتقادات و پيشنهادات لازم را مطرح نموده و در خصوص احياء تذكر لساني و نقد پذيري و همچنين اجراي برنامه هاي فرهنگي با نگاه ايجابي ، كرسي هاي آزاد انديشي، امر به معروف اداري، فرهنگي، اجتماعي ، اقتصادي و سياسي ، عدالت خواهي و فضاي مطالبه گري ، مواردي مورد بررسي و اظهار نظر واقع شد.

 

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در ایام دهه ولایت دانشجویان این دانشگاه در نمایشگاه کتاب غدیر شرکت کرده و از محصولات آن بهره مند شدند. کتاب های ارائه شده در این نمایشگاه شامل  کتاب های مذهبی ، قرانی، روانشناسی، برنامه های نرم افزاری  و دیگر محصولات فرهنگی و  قرانی می باشد که در این ایام همه روزه در ساختمان آموزشی دانشگاه به دانشجویان ارائه گردید.گفتنی است این نمایشگاه با تلاش تعدادی از دانشجویان انجمن علمی علوم تربیتی برپا شد.

 

بازديد هيأت نظارت استان از دانشگاه پيام نور نودان

هيأت نظارت دانشگاه پيام نور استان فارس از دانشگاه پيام نور واحد نودان بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي واحدنودان - اين هيأت به سرپرستي دکتر جهانگیر چشم آور رئیس نظارت و ارزیابی به اتفاق رضا کوثری مدیر مالی و داریوش عابدی مسئول امتحانات پيام نور فارس  با حضور در دانشگاه پيام نور واحد نودان درجريان روند فعاليتهاي اين واحد دانشگاهي قرار گرفتند.

اين هيأت به منظور بررسي عملكرد اين واحد دانشگاهي با حضور در قسمتهاي مختلف ازجمله آموزش،امتحانات ، فرهنگی ، امور مالي ، كلاسهاي آموزشي و ... از نزديك در جريان روند امور قرار گرفتند.

در پايان دکتر چشم آور سرپرست اين هيأت ، ضمن تقدير و تشكر از كليه  دانشجويان ،كاركنان و عوامل اجرايي اين دانشگاه گفت : اين نظارت و ارزيابي به منظور آگاهي از نارسائي ها و نقاط قوت است كه  مي تواند مديران استاني در جهت بهبود روشها و نيل به اهداف ياري كند.

 

 

شروع عملیات فاز دوم مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی

فاز دوم اجرایی نمای بیرونی وداخلی مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی شروع شد  .                                                                      . 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مجتمع فرهنگی این مرکز آموزشی با زیربنای 588 متر مربع به صورت مناقصه به شرکت مهرپور ساز واگذار شده است که  در این فاز عملیاتی مرحله نماسازی و کارهای داخلی این مجتمع شروع شده است.

گفتنی است ، کشوری ، پیمانکار شرکت مهرپور ساز از تکمیل نمای بیرونی  وکارهای داخلی این مجتمع در سال جاری خبرداد.

 

پیشرفت 80درصدی عملیات نمای سردرب دانشگاه پیام نور ممسنی

کارِ نماکاری سردرب ورودی دانشگاه پیام نور ممسنی با پیشرفت 80 درصدی در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی کارنماکاری در حال حاضر با پیشرفت 80درصدی با اعتباری معادل 100 میلیون ریال از محل بودجه جاری این مرکز آموزشی در حال اقدام است .

پیش بینی می شود تا نیمه اول آبان ماه سال جاری ، عملیات نماکاری این سردرب به اتمام و به بهره برداری رسد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1392ساعت 8:38  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اول آبان 92

 

جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه  پيام نور شيراز

با حضور گسترده دانشجويان ، جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه پيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، جشن بزرگ قربان تا غدیر، بمناسبت گراميداشت اعياد بزرگ قربان و غدير با حضور اساتید و جمع كثيري از دانشجویان در سالن همايشهاي غديردانشگاه پيام نور شيراز ، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين تجرد در این مراسم در باب شناخت نيرو و استعداد جوانى گفت: فصل جوانى فرصت استثنايى عمر انسان تلقي مي شود كه انسان بايد در اين دوره از زندگي با كشف استعداد ها و توانمنديهاي خود و پرورش آنها در زمينه هاي علمي ، فرهنگي، اقتصادي و سياسي  كشورش كوشا باشد .

وي گفت: عالم از يك قانون نظام مند برخوردار است كه اگر اين قانون نظام مند اجرا نشد هرج و مرج بوجود مي آيد و اگر اين قانون نظام مند در جامعه ايجاد شد آن جامعه ثبات خودش را پيدا خواهد كرد و حق از كسي ضايع نمي شود و حق به حق دار خواهد رسيد و اين نظام قانون مند دين است.

در جشن بزرگ غدير كه به همت كانون فرهنگي، مذهبي غديردانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد ، حاج آقا رودكي ، مداح اهل بيت (ع) به مديحه سرايي پرداخت و احسان نظري دانشجوي رشته هوا و فضا براي دانشجويان مولودي خواني كرد.

برگزاري مسابقه و سرگرمي ويژه دانشجويان همراه با جوايز، اهداء جوايز به دانشجويان شركت كننده در جشن با نام علي ، برگزاري مسابقه در رابطه با غدير، پخش كليپ، اجراي گروه موسيقي زنده ، پذيرايي از دانشجويان و برگزاري مراسم قرعه كشي 3 سفر مشهد مقدس و 3 سفر جمكران از ديگر برنامه هاي اجرايي در جشن بود.

در حاشيه اين مراسم ، سميرا رحيم خاني دبير كانون فرهنگي غدير ضمن تبريك اعياد قربان و غدير ، از تمامي كساني كه در برگزاري جشن بزرگ غدير همكاري نمودند بويژه اعضاء فعال كانون فرهنگي غدير، كانون هيئت محبين اهل بيت (ع) و كانون شاهد و ايثار گر تقدير و تشكر به عمل آورد.

 

 ********

 

بررسی راههای گسترش فریضه امربه معروف ونهی از منکر در دانشگاه پیام نور

همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار می شود

برگزاري همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دستور كار مشترك ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس و دانشگاه پيام نور شيراز قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در جلسه مشترک شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور با ستاد احیا امربه معروف ونهی از منکر استان فارس، راههاي توسعه و ترويج فرهنگ پذيرش تذكر لساني در دانشگاه ،برگزاري برنامه هاي مختلف فرهنگي با موضوع امر به معروف و نهي از منكر و لزوم تبیین آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در زندگي فردي و اجتماعي و آثار شوم ترك آن مورد بررسي و اظهار نظر قرار گرفت.

در اين جلسه دكترمهرداد احمدي سرپرست معاونت دانشگاه پيام نور استان فارس ضمن تبريك اعياد قربان و غدير و همچنين ميلاد با سعادت دهمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت با بيان ارزش ، ويژگيها و آثار و بركات امر به معروف بويژه در دانشگاه افزود: شيوه و روش گفتار وعملكرد اخلاقي افراد مي تواند مهمترين و اصلي ترين تذكر در امر به معروف محسوب شود .

وي در خصوص چگونگي توسعه فرهنگ تذكر لساني گفت: در امر به معروف و نهي از منكر بايد رويكرد عملگرا و پژوهشي داشت و با انتخاب جمله مناسب و حفظ اخلاق و گفتار و همچنين انتخاب بهترين و مناسب ترين جمله كارشناسي شده ، تذكر لساني صورت پذيرد .

 

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس با بيان اين مطلب كه رهنمود ها و فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) بايد سرلوحه تمام اقدامات اجرايي ما باشد ، افزود: بايد بسترهاي لازم براي برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي، تريبون آزاد دانشجويي، جلسات وگفتمانهاي نقدوبررسي دردانشگاه فراهم گردد .

در ادامه نشست ، دكترمحمود كمالي معاون اجرايي و فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست و همچنين حضور فعالين فرهنگي استان در پيام نور شيراز ، امر به معروف و نهي از منكر را فريضه اي الهي و واجب دانست كه نه عمر را كاهش مي دهد و نه روزي راكم مي كند .

روشن ضمير ، قائم مقام دبير ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر فارس نیز بر لزوم  توسعه فرهنگ پذيرش تذكر لساني با هدف نقد پذيري در مراكز علمي و آموزشي تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد به آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در سبك زندگي فردي و اجتماعي و همچنين آثار شوم ترك اين فريضه الهي به صورت جمعي وعملي پرداخته شود .

وي تصريح كرد: بايد افراد جامعه احياء تذكر لساني را يك وظيفه همگاني ،فريضه الهي و يك عزت و اقتدار ملي و اجتماعي ، براي خود بدانند و همسو و هم جهت با ديگران  آن را به يك فرهنگ تبديل كنند به طوري كه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه نهادينه شود كه در اين خصوص ميتوان از روش ايجابي ازجمله فعاليتهاي تربيتي ، فرهنگي  و آموزشي  در جهت تبيين ، تشريح و ترويج احكام و فرامين نوراني فريضتين استفاده كرد.

روشن ضمير ضمن تاكيد بر رعایت تقواي الهي و دوري از منكرات گفت:بايد از فضا و فرصت هاي موجود استفاده كرد و دستگاههاي  اجرايي از جمله دانشگاهها ،  فضاي لازم را جهت نقد ، بررسي  و كار علمي  بوجود آورند و با  تقويت باورها و نگاهها ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر را در معرض ديد افراد جامعه بخصوص نسل جوان جامعه قرار دهند تا از اين طريق بسياري از مشكلات جامعه حل شود.

وي  برگزاري اولين همايش عاشوراي حسيني و فرهنگ عمومي در آستانه هفته احياء به ميزباني دانشگاه پيام نور شيراز را در دستور كار اين جلسه قرار داد و افزود: با هدف ترويج احياء تذكر لساني به عنوان يك وظيفه عمومي و بحث نقد پذيري  ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر واهميت برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي و نظريه پردازي، راههاي عملياتي اين همايش با حضور اصحاب معروفين  استان فارس مورد بررسي قرار گرفت .

در اين جلسه همچنين حاج آقا صمداني عضو ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه پيام نور فارس و ارفعي مدير امور فرهنگي دانشگاه پيام نور استان فارس در خصوص اهداف ،ويژگيها، رويكردها و برنامه هاي ستاد احياء پيام نوراستان به ايراد سخنراني پرداختند و گزارشي از برنامه هاي عملياتي ارائه گرديد.

در پايان مراسم فعالين فرهنگي و اصحاب معروفين ، درنشستي صميمي با حضور مسئولين دانشگاه ،نظرات ، انتقادات و پيشنهادات لازم را مطرح نموده و در خصوص احياء تذكر لساني و نقد پذيري و همچنين اجراي برنامه هاي فرهنگي با نگاه ايجابي ، كرسي هاي آزاد انديشي، امر به معروف اداري، فرهنگي، اجتماعي ، اقتصادي و سياسي ، عدالت خواهي و فضاي مطالبه گري ، مواردي مورد بررسي و اظهار نظر واقع شد.

 

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در ایام دهه ولایت دانشجویان این دانشگاه در نمایشگاه کتاب غدیر شرکت کرده و از محصولات آن بهره مند شدند. کتاب های ارائه شده در این نمایشگاه شامل  کتاب های مذهبی ، قرانی، روانشناسی، برنامه های نرم افزاری  و دیگر محصولات فرهنگی و  قرانی می باشد که در این ایام همه روزه در ساختمان آموزشی دانشگاه به دانشجویان ارائه گردید.گفتنی است این نمایشگاه با تلاش تعدادی از دانشجویان انجمن علمی علوم تربیتی برپا شد.

 

بازديد هيأت نظارت استان از دانشگاه پيام نور نودان

هيأت نظارت دانشگاه پيام نور استان فارس از دانشگاه پيام نور واحد نودان بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي واحدنودان - اين هيأت به سرپرستي دکتر جهانگیر چشم آور رئیس نظارت و ارزیابی به اتفاق رضا کوثری مدیر مالی و داریوش عابدی مسئول امتحانات پيام نور فارس  با حضور در دانشگاه پيام نور واحد نودان درجريان روند فعاليتهاي اين واحد دانشگاهي قرار گرفتند.

اين هيأت به منظور بررسي عملكرد اين واحد دانشگاهي با حضور در قسمتهاي مختلف ازجمله آموزش،امتحانات ، فرهنگی ، امور مالي ، كلاسهاي آموزشي و ... از نزديك در جريان روند امور قرار گرفتند.

در پايان دکتر چشم آور سرپرست اين هيأت ، ضمن تقدير و تشكر از كليه  دانشجويان ،كاركنان و عوامل اجرايي اين دانشگاه گفت : اين نظارت و ارزيابي به منظور آگاهي از نارسائي ها و نقاط قوت است كه  مي تواند مديران استاني در جهت بهبود روشها و نيل به اهداف ياري كند.

 

 

شروع عملیات فاز دوم مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی

فاز دوم اجرایی نمای بیرونی وداخلی مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی شروع شد  .                                                                      . 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مجتمع فرهنگی این مرکز آموزشی با زیربنای 588 متر مربع به صورت مناقصه به شرکت مهرپور ساز واگذار شده است که  در این فاز عملیاتی مرحله نماسازی و کارهای داخلی این مجتمع شروع شده است.

گفتنی است ، کشوری ، پیمانکار شرکت مهرپور ساز از تکمیل نمای بیرونی  وکارهای داخلی این مجتمع در سال جاری خبرداد.

 

پیشرفت 80درصدی عملیات نمای سردرب دانشگاه پیام نور ممسنی

کارِ نماکاری سردرب ورودی دانشگاه پیام نور ممسنی با پیشرفت 80 درصدی در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی کارنماکاری در حال حاضر با پیشرفت 80درصدی با اعتباری معادل 100 میلیون ریال از محل بودجه جاری این مرکز آموزشی در حال اقدام است .

پیش بینی می شود تا نیمه اول آبان ماه سال جاری ، عملیات نماکاری این سردرب به اتمام و به بهره برداری رسد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1392ساعت 8:37  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 30مهرماه92

 

 

 

نمایشگاه حجاب و عفاف در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه حجاب و عفاف در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، دانشجویان مومن و متدین دانشگاه  با هدف ترویج فرهنگ پسندیده حجاب و عفاف در قالب بسیج دانشجویی و کانون حجاب و عفاف این نمایشگاه را برپا نمودند. این نمایشگاه در محوطه دانشگاه  برگزار شده و به مدت یک هفته هر روزه مورد استقبال دانشجویان این دانشگاه قرار می گیرد.

 

 

افتخار آفريني دختران ورزشكار دانشگاه پيام نور مركز لامرد

تيم ورزشي بدمينتون دختران دانشجوي دانشگاه پيام نور مركزلامرد در مسابقات  بدمينتون شهرستان لامرد مقام سومي اين دوره از مسابقات را از آن خود نمود .به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لامرد يك دوره مسابقه ورزشي بدمينتون به مناسبت هفته تربيت بدني از سوي كارخانه سيمان بين تيم هاي ورزشي دختران برگزارشد كه در اين دوره از مسابقات،دختران بدمينتون باز پيام نور لامرد با سرپرستي فريده منصوري مدرس دانشگاه با  شكست حريفان به مقام سومي اين مسابقات دست يافت .                     .                                                  

 

 

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ممسنی با مسائل آموزشی ، فرهنگی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، دانشجویان جدیدالورود دراین جلسه با هدف آشنایی با دانشگاه محل تحصیل خود با مسائل آموزشی ، فرهنگی و علمی آشنا شدند.

این جلسه در سالن ارشاد شهرستان ممسنی و با حضور جمع کثیری از دانشجویان جدیدالورود ، مسئولین دانشگاه پیام نور ممسنی و مسئولین این شهرستان برگزار و از دانشجویان ممتاز علمی و دانشجویان فعال فرهنگی تجلیل شد.

گفتنی است اجرای گروه موسیقی خاکستر از شیراز ، شعرخوانی محلی توسط شاعر محلی شهرستان ، مسابقه و پذیرایی از دیگر برنامه های اجرایی در این جلسه بود.

 

 

تجلیل از برندگان مسابقه کتبی هفته دفاع مقدس بین کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی

از نفرات برتر مسابقه کتبی هفته دفاع مقدس در بین کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی با اهداء جوایزی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، از بین کارکنان شرکت کننده در مسابقه کتبی هفته دفاع مقدس که به همت امور فرهنگی این دانشگاه برگزار شد ، به قید قرعه به سه نفر از شرکت کنندگان در این مسابقه که امتیاز بیشتری گرفته بودند تقدیر شد.

گفتنی است خانم ها گلناز منفرد ، مریم احمدی و حمید قائدی به عنوان نفرات برتر انتخاب وجوایز خود را دریافت نمودند.

 

 

برگزاری مسابقه کتبی غدیر دربین کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی

کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی در مسابقه کتبی غدیر شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، کارکنان رسمی ، پیمانی ،قراردادی و شرکتی این دانشگاه به منظور ترویج فرهنگ غدیر در مسابقه کتبی از متن خطبه گرانقدر غدیر شرکت و با هم به مسابقه پرداختند.

 

 

جشن های میلاد امام هادی(ع) در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

جشن میلاد امام هادی (ع) در دانشگاه پیام نور لارستان

مراسم جشن دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان این مراسم به همت بسیج دانشجویی شهید ماشالله شیخی در محوطه دانشگاه برگزار شد. بر اساس همین گزارش در این مراسم ضمن پخش مدیحه سرایی ، با شربت و شیرینی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه پذیرایی بعمل آمد.

 

 

جشن میلاد امام هادی (ع) در دانشگاه پیام نور لارستان

مراسم جشن دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان این مراسم به همت بسیج دانشجویی شهید ماشالله شیخی در محوطه دانشگاه برگزار شد. ر اساس همین گزارش در این مراسم ضمن پخش مدیحه سرایی ، با شربت و شیرینی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه پذیرایی بعمل آمد.

 

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا میلاد امام هادی (ع) را جشن گرفتند

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا روز میلاد امام دهم را با جشن و شادی گذراندند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، جشن میلاد امام هادی (ع) با حضور  پرشور دانشجویان این دانشگاه  همراه با دیگر دانشجویان دانشگاههای فسا با شکوه بسیار در سالن ارشاد شهرستان فسا دانشگاه برگزار شد. دانشجویان شرکت کننده  با حضور دراین مراسم روز میلاد امام دهم شیعیان را به جشن نشستند . در این مراسم بخش های مختلف مولودی خوانی ، تئاتر، مسابقه و غیره  توسط دانشجویان  دانشگاهها به اجرا گذاشته  شد.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1392ساعت 8:22  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 28مهر92

28-7-92

 

پذیرش مقالات کارمند دانشگاه پیام نور کازرون در کنفرانس ملي مهندسی برق ایران

مقالات كارمند دانشگاه پيام نور كازرون در کنفرانس ملي مهندسی برق ایران پذيرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، 3مقاله محمد جعفر شفیعی كارمند دانشگاه پيام نور كازرون با موضوعات بررسی اثر(Al2O3 ) Co Cr Pt بر روی حافظه ی کامپیوترها و افزایش وادارندگی مغناطیسی، بررسی مطالعه اثراتAl2O3  بر روی حافظه ی کامپیوترها و محاسبه تپ چنجر ترانسفورماتور نیروگاه در کنفرانس ملي مهندسی برق ایران پذيرفته شد. در نگارش این مقالات زینب زراعت پیشه و محمد شفیعی سیف آبادی با ایشان همکاری نموده اند.

گفتنی است شانزدهمین کنفرانس ملي مهندسی برق ایران در نیمه اول شهریورماه در دانشگاه آزاد اسلامی کازرون برگزار شد.

 

افتخارآفريني تيم کاراته دانشگاه پيام نوراستهبان در مسابقات کشوري کيوکوشين کاراته

تيم کيوکوشين کاراته ماتسوئي دانشگاه پيام نور استهبان در مسابقات کشوري خوش درخشيد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان،فضلي مسئول تربيت بدني دانشگاه از درخشش تيم کاراته دختران سبک کيوکوشين که با حمايت ونام دانشگاه پيام نور استهبان درمسابقات کشوري شرکت داشتند، خبرداد.به گفته وي دراين مسابقات که با حضور بیش از 700 ورزشکار از استان های مختلف در تهران برگزار شد تيم کاراته دختران پيام نور استهبان به نمايندگي از استان فارس حائز 10 مقام برتر شدکه افراد برگزيده بدين شرح مي باشند: خانمها: هاجر حسينيان و زهرا فياضي پور  (مقام اول کميته)، زینب شاکر وستوده نظری (مقام دوم کميته)، زهراشکيبا - فهيمه شجاعي- ريحانه نعماني-  خدیجه فریدونی ومریم شفیعی(مقام سوم کميته)ویاسمن بشکار (مقام دوم کاتا)

 

 

برگزاری مراسم کوهپیمایی توسط کارمندان و دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان

کارمندان و دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان به ارتفاعات پارک جنگلی لار صعود کردند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان، این صعود ، با شعار ورزش ، سلامتی و نشاط در قالب گروهی 60 نفره و از مسیر تنگه انتهایی پارک جنگلی لار شروع و تا ارتفاع 1500 متری ادامه یافت .

در پایان دانشجویان  در محفلی دوستانه در کنار مسئولین دانشگاه به صرف صبحانه پرداخته و بخشی از نظرات و پیشنهادات خود را با رئیس دانشگاه و مسئولین مطرح کردند.

 

 

همایش پیشگیری نوین از بیماری ها در پیام نور فراشبند

در همایشی که با همت واحد فرهنگی دانشگاه و واحد پیشگیری شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد دانشجویان این واحد با راه های پیشگیری از بیماری های ایدز، وبا و سل آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی پیام نور واحد فراشبند در این همایش که با استقبال پرشور دانشجویان و کارکنان همراه بود حسینی کارشناس پیشگیری اداره بهداشت و درمان شهرستان با ارائه گزارشی از تعداد بیماران مبتلا به ایدز در سطح شهرستان و استان و با نمایش اسلایدهایی از علائم و نشانه های این بیماران بیان داشت: از جمله راه های اصلی ابتلا به این بیماری مهلک اعتیاد به مواد مخدر تزریقی به ویژه در بین جوانان است، که متاسفانه طی تحقیقات انجام گرفته ناتوانی جوانان در پاسخ منفی به درخواست سایرین بیشترین دلیل در اعتیاد به مواد مخدر را شامل می شود. در جوامع امروز ما برخی می خواهند با پاسخ مثبت، خود را فردی مهربان و دوستی وفادار جلوه دهند. رودربایستی در روابط فردی، فامیلی و اجتماعی نیز دلیلی دیگر بر این ناتوانی است. به علاوه، در جامعه و خصوصاً فرهنگ ایرانی، بسیاری از افراد، «نه» شنیدن را نوعی بی احترامی و کم توجهی به خود به حساب می آورند. این در حالی است که توانایی یک فرد در پاسخ منفی به درخواست های خاصی که سایرین از وی دارند، در واقع یک قابلیت مهم و اساسی است.

در ادامه نیز حضار در رابطه با بیماری های وبا و سل و راه های پیشگیری و در مان آنها آشنا شدند.

 

 

 

فعاليت كار آفرينانه دانشجوي پيام نور شيراز در كانون مخترعان و مبتكران فارس

دانشجوي شيرازي مدير دپارتمان هاي برق و مهندسي پزشكي كانون مخترعان و مبتكران و انيستيتوايزايران فارس شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، با حضور نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي، رييس هسته صالحين  سپاه فارس و همچنين مدیرعامل کانون تعاون مخترعان، پژوهشگران، مبتکران و نخبگان ایران ،  نمایندگی كانون نخبگان، مخترعين و انيستيتوايزايران در فارس افتتاح شد.

 در اين مراسم بهمن پاکدل مدیرعامل کانون تعاون مخترعان، پژوهشگران، مبتکران و نخبگان ایران  اظهار داشت: کانون مخترعان و نخبگان  كه امروز شاهد افتتاح نمایندگی این مجموعه در فارس هستیم به صورت خودجوش از گرد هم آمدن تعدادی از اساتید و پژوهشگران جوان به وجود آمده است كه چهار هدف عمده حمایت از مخترعان ونخبگان ، فراهم آوردن امکانات و تسهیلات لازم برای حل مشکلات قشر نخبه ، برگزاری سمینارها به منظور آشنایی دانشجویان و پژوهشگران با یکدیگر و تبادل اطلاعات در راستای پیشبرد علم و صنعت را دنبال می‌کند.

وی ابراز داشت: تاکنون پژوهشگران و مخترعان این مجموعه در مجامع علمی و رقابت‌های مختلف ‌ افتخار‌آفریني كرده اند و در سال گذشته  اعضای پژوهشگر این مجموعه 2 هزار مقاله در کشورهای مختلف ارائه و به ثبت رسانده‌اند.

مهندس مجتبي پرهيزكاري مدير كانون مخترعان و مبتكران و مدير دپارتمانهاي انيستيتوايزايران فارس اظهار كرد: اين مجموعه آموزشي كه با همت و تلاش جوانان نخبه و پژوهشگر شيرازي افتتاح گرديده است خدمات آموزشي و كمك آموزشي ويژه اي جهت ارتقاء سطح علمي ، آموزشي و پژوهشي دانشجويان ارائه خواهد داد.

داريوش توانا دانشجوي رشته برق كنترل دانشگاه پيام نور شيراز و مدير دپارتمان هاي برق و مهندسي پزشكي كانون مخترعان و مبتكران و انيستيتوايزايران فارس گفت: اين موسسه آموزشي آمادگي ارائه خدمات ويژه و مطلوب به دانشجويان پيام نور در بخشهاي مختلف فني و مهندسي ، علوم پايه ، زبان هاي خارجه و دوره هاي مديريتي مي باشد .

 

 

ابتکار زوج دانشجوی پیام نور شیراز برای ترویج ازدواج آسان

زوج دانشجوی شیرازی با ازدواج آسان به خانه بخت رفتند

مراسم ازدواج آسان دو تن از دانشجویان پيام نور شيراز در سالن همايشهاي غدير اين دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، مجتبي رضايي نيا و نگار حجازي دانشجويان رشته كارشناسي برق اين دانشگاه ، زندگی مشترک خود را با برگزاری مراسم عقد بسیار ساده و به دور از تجملات آغاز و با تاسي از سيره و روش ائمه معصومين (ع) والگوي  پيوند آسماني حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) متبرك نمودند.

در اين مراسم  كه با حضور مسئولين دانشگاه و جمع كثيري از دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز و خانواده زوجين برگزار شد ، حجت السلام و المسلمين چوگاني بر ازدواج آسان ، ساده و به دور از تجمل گرايي  جوانان تاكيد كرد و افزود: ازدواج آسان بايد به يك فرهنگ و ارزش تبديل شود و شرايط لازم جهت ازدواج آسان و آگاهانه جوانان فراهم گردد.

 اين زوج پيام نور شيرازهدف از برگزاری اين مراسم  را  ترویج فرهنگ حسنه ازدواج برپايه پيروی از آيين ساده زيستی دين مبين اسلام عنوان کردند و افزودند:  وقتی ازدواج‎ آگاهانه، با شناخت و براساس آموزه‎های دینی و اخلاقي  و  به دور از زرق و برق و تجملات صورت بگيرد قطعا زندگي پايدارتر و شيرين تر خواهد شد.

اين زوج همچنين تاكيد كردند: تنها چيزي كه در ازدواج زوجين باقي خواهد ماند،  عشق ، محبت ، وفاداري و علاقه زوجين به همديگر است و ماديات ، زرق و برق زندگي و تجملات از بين رفتنی است و اميدواريم اين اقدام بتواند در ترويج امر مهم ازدواج آسان ،كم هزينه و البته آگاهانه در ميان دانشجويان موثر واقع شود.

 در اين مراسم زوج دانشجوي پيام نور شيراز با نشستن سر سفره عقدي كه توسط دانشجویان برپا شده بود ، زندگي مشترك خود را با مهريه يك جلد كلام الله مجيد ،8 سكه تمام بهار آزادي به نيت امام هشتم شيعيان حضرت امام رضا (ع)  و 169شاخه گل محمدي به مثابه "يا علي" آغاز كردند.

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392ساعت 13:6  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 27 مهرماه

27-7-92

 

رئیس دانشگاه پیام نورکوار: از خصوصیات بارز دانشجو مطالبه گری است

رئیس دانشگاه پیام نور کوار در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود گفت: دانشجو باید مطالبه گر باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کوار، اسکندر جعفری در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود گفت: یکی از وظایف دولتها زمینه سازی امکانات در جهت کسب علم می باشد که در این زمینه دانشگاه پیام نور توانسته است با شعار کسب علم در همه جا، برای همه و در همه وقت زمینه تحصیل علم را برای عموم مردم در اقصی نقاط کشور فراهم نماید. رئیس دانشگاه پیام نور کوار با اشاره به خصوصیات دانشجو و دوران دانشجویی افزود: دانشجو باید مطالبه گر باشد. البته لازمه مطالبه گر بودن شناخت از محیط و سازمان و توانمندیها و آشنایی با امکانات و دستورالعمل های سازمانی میباشد تا بتواند با این شناخت از مجریان مطالبه‏گر باشد.

**************

 

دوخبر از مراکز جهرم و داراب

دیدار سرپرست و مسولین دانشگاه پیام نور جهرم از خانواده دانشجوی شهید

به همت کانون دانشجویی هلال احمر پیام نور جهرم برنامه دیدار و تکریم از خانواده دانشجوی شهید عنایت اله کارگر فرد انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم  این دیدار با حضور سرپرست و مسولین دانشگاه پیام نور جهرم و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جهرم برگزار شد. حجت الاسلام علی رضا بهادری  به نمایندگی از برنامه ریزان این دیدار صمیمانه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران خصوصاً شهید عنایت اله کارگر فرد، هدف از این دیدار را تجدید پیمان با شهدا و آرمان آنها و مزین شدن سال جدید تحصیلی با یاد و نام شهدا عنوان کرد.

در این دیدار پدر شهید کارگر فرد گفت : فرزندش شهیدکارگرفرد معلم بود ولی درسش را ادامه می دهد  در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت می کند و در رشته پزشکی پذیرفته می شود و هنگامی این خبر را می شنود که در جهبه بوده است ولی ماندن در جبهه را به دانشگاه ترجیح می دهد.

وی ادامه داد: شهید عنایت اله، می گفت: "دانشگاه ما جای دیگری است و باید در آن آنجا تحصیل کنیم" و بالاخره نیز در همان دانشگاه یعنی جبهه، درس خواند و با مدرک عالی شهادت فارغ تحصیل شد.

 

برگزاری اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور داراب

اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور داراب در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب اردوی ساحتی زیارتی مشهد مقدس به همت بسیج دانشجویی و به مدت 6 روز ویژه دانشجویان بسیجی که در اردوهای طرح هجرت 3 در مناطق محروم فعالیت کرده بودند برگزار شد. رزمخواه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان در این زمینه گفت:هدف این اردو ارتقاء روحیه خدمت و معنویت و نشاط دانشجویان بسیجی است. گفتنی است دانشجویان علاوه بر زیارت و برپایی نماز جماعت از نمایشگاه دائمی آستان قدس رضوی ، موزه هاو مراکز تفریحی مشهد مقدس دیدن کردند.

 

******************

 

دانشجوی کازرونی در مسابقات قهرمانی استان خوش درخشید

حسن سرشار دانشجوی رشته علوم اقتصادی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی استان مقام سوم استان فارس را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی استان فارس که به میزبانی هیئت تنیس روی میز شیراز برگزار شد، دانشجوی کازرونی درخشش چشمگیری داشت.  لازم به ذکر است در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی استان تیم‌های منتخب و باشگاهی شهرستانهای مختلف حضور داشتند.

 

 

 

*****************

خبرهایی از دانشگاه پیام نور کازرون

برگزاری نمایشگاه  حجاب برتر در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت کانون حجاب و عفاف نمایشگاه  حجاب برتر در دانشگاه پیام نور کازرون برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، نمايشگاه حجاب و عفاف به منظور معرفي، ترويج و اشاعه فرهنگ، اعتقاد ديني و اسلامي و آنچه که زيور و زينت يک زن مسلمان است، در دانشگاه پیام نور کازرون برپا ‌شد.

هدف اصلي از برگزاري اين نمايشگاه ايجاد آگاهي به دانشجويان و تبيين موضوع حجاب مصونيت است نه محدوديت بود.

گفتنی است در نمايشگاه حجاب و عفاف انواع چادر، مقنعه و پوشش اسلامي با 30 درصد تخفيف عرضه شد.

 

تشریح برنامه های بسیج دانشجویی پیام نور کازرون بمناسبت سال تحصیلی جدید

بمناسبت سال تحصیلی جدید برنامه های بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور کازرون تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، احمد زارعی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون با اشاره به طرح استقبال از دانشجویان جدید الورود گفت: امسال ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود نسبت به راهنمایی و مشاوره به دانشجویان و خانواده هایشان نقش مهمی ایفا نمود. وی افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی، نمایش فیلم، چاپ و توزیع بروشور از دیگر برنامه های این ستاد بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون در ادامه افزود: انشاالله قصد داریم مانند سنوات گذشته اردوی فرهنگی تفریحی توجیهی جهت دانشجویان جدیدالورود برگزار نماییم که در این اردوی یک روزه مباحث تشکیلاتی و فکری گنجانده شده است.

گفتنی است کازرون با بیش از 8 مرکز دانشگاهی دومین شهر دانشگاهی استان فارس است.

 

برگزاری جلسه عید غدیر در دانشگاه پیام نور کازرون

برای هرچه با شکوه‌تر برگزار نمودن مراسم عید بزرگ ولایت در کازرون جلسه ای با حضور فرماندار و مسئولین دانشگاههای این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، محمد مرحمتی اظهار داشت: عید غدیر (عید ولایت) از بزرگترین اعیاد مسلمانان به ویژه شیعیان جهان به شمار می‌رود که در این روز از سوی رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) با معرفی حضرت امام علی (ع) به عنوان جانشین و ولی امر مسلمین حجت را بر همگان تمام کرد. وی افزود: بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ سال از آن واقعه بزرگ تاریخی می‌گذرد و شیعیان همچنان آب زلال پربرکت غدیر را به پای درختان ولایت می‌افشانند و از بیابان‌های خشک، باغ‌های پرثمر اعتقادی و گل‌های زیبای محبت را پرورش می‌دهند.

مشاور فرهنگی امام جمعه کازرون در ادامه برگزاری سرود شاد ویژه ایام عید، مراسم شبی با قرآن، مسابقه بزرگ فرهنگ شناخت امامت و ولایت، مسابقه کتابخوانی، مسابقات ورزشی با عنوان جام ولایت، اجرای برنامه‌های جنگ هنری و نمایشگاه‌های کتاب، برگزاری شب شعر و چند برنامه هنری و فرهنگی متنوع دیگر را از جمله برنامه‌های عید ولایت برشمرد.

وی برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون فرهنگی هنری از جمله هنرهای تجسمی، عکس و فیلم، جشن بزرگ غدیر در مقام خضر نبی (ع) و مصلای نماز جمعه و چند برنامه سخنرانی در مساجد و اماکن مذهبی کازرون را از دیگر برنامه‌های جشن عید غدیر عنوان کرد.

 در این جلسه دکتر جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون نیز برنامه های دانشگاه را تشریح نمود.

 

 

 

***********************

 

 

 

 

 

خبرهایی از دانشگاه پیام نور خنج

برگزاری جلسه سرحلقه های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خنج

جلسه سرحلقه های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور واحد خنج با حضور اعضای جدید و قدیم اساتید این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این جلسه هریک از اعضا به بیان دیدگاههای خود درخصوص فعالیت های بسیج اساتید پرداختند.

 زاهدیان رئیس دانشگاه پیام نور واحد خنج، ضمن تجلیل از کانون بسیج اساتید به بیان نقش و اهمیت این کانون در دانشگاه پرداخت. وی گفت: بسیج اساتید یک تشکل مسلم و اساسی در دانشگاه بوده که می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف فرهنگی و آموزشی دانشگاه داشته باشد.

در ادامه محمدی، رئیس دادگستری شهرستان خنج  و از اعضای بسیج اساتید دانشگاه، با اشاره به نقش و اهمیت حلقه های صالحین به انعکاس فعالیتهای این کانون تآکید کردند.

و در پایان صالحی، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور واحد خنج، به شرح نحوه شکل دهی و عضو گیری حلقه های تعالی و هم اندیشی صالحین پرداخت.

 

برگزاری جلسه تعامل حوزه نظام وظیفه با دانشگاه در دانشگاه پیام نور خنج

نشستی جهت تعامل بین حوزه نظام وظیفه با دانشگاه و پاسخگویی به سوالات مربوط به نظام وظیفه دانشجویان با حضور مسئول نظام وظیفه شهرستان خنج در دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گرید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این نشست رنجبر، مسئول نظام وظیفه شهرستان خنج به سوالات دانشجویان در خصوص موارد مختلف نظام وظیفه پاسخ داد.

 

برگزاری جشن استقبال دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور خنج

مراسم جشن استقبال دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پيام نور واحد خنج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد خنج، زاهدیان، رئیس این واحد دانشگاهی، ضمن تشکر از تلاشهای مسئولین کشور بخاطر ایجاد عدالت آموزشی که زمینه تحصیل در اقصی نقاط کشور برای طالبین علم را فراهم ساخته است، خطاب به دانشجویان گفت: زمان را مغتنم شمارید و از فرصتهایی که دراختیار دارید جهت ارتقاء سطح علمی و معنوی و خودسازی استفاده کنید. وی در ادامه به مزیتهای تحصیل در پپام نور پرداخت و از دانشجویان خواست در فعالیت فرهنگی در کنار تحصیل  حضورداشته باشند. وی از آنان خواست نسبت به حفظ ارزشهای انقلابی– اسلامی در دانشگاه بکوشند.

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1392ساعت 10:36  توسط روابط عمومی لامرد  | 

26مهر92

شرکت دانشگاهیان واحد نی ریز در مراسم روز عرفه

دانشجویان، اساتید و کارکنان واحد نی ریز در مراسم دعای پرفیض عرفه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی واحد نی ریز صد  نفر از دانشجویان دختر آن دانشگاه به همراه کارکنان و اساتید این واحد با حضور در مصلای نماز جمعه نی ریز در مراسم پر فیض روز عرفه شرکت کردند.در این مراسم معنوی که از ساعت 14 و 30 دقیقه آغاز شد پس از اقامه نماز روز عرفه دعای این روز  با مداحی ذاکران اهل بیت قرائت شد. در حاشیه این مراسم نیز امام جمعه نی ریز در سخنانی با اشاره به اینکه روز عرفه یکی از اعیاد مسلمانان است اظهار داشت "عرفه روز کسب شناخت و معرفت نسبت به درگاه احدیت و آمادگی برای سرسپردگی و بندگی او در عید قربان است." حجه الاسلام و المسلمسن سید محمد فقیه همچنین در ادامه با یادآوری سالروز شهادت مسلم ابن عقیل در روزعرفه فراز هایی از دعای امام حسین(ع) در این روز را ترجمه و تفسیر کرد و  ابراز داشت "دقت در دیدگاه امام حسین(ع) در این دعا می تواند شناخت دقیق ترآن حضرت و درک بهتر قیام ایشان را به همراه داشته باشد."

 

حجت‌الاسلام خرسند امام جمعه کازرون:

درسی که از عید قربان می‌توانیم فرا بگیریم این بوده که از شر هواهای نفسانی به سوی پروردگار پناه ببریم

دانشگاهیان پیام نور کازرون در نماز عید سعید قربان حضور چشمگیری داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز عید سعید قربان با تبریک این عید به مسلمانان در سخنانی اظهار داشت: انفاق در راه خدا و مبارزه با هواهای نفسانی و کشتن حیوان نفس اماره از مصداق قربانی بوده بنابراین به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد.

وی افزود: حاجیان پس از یک مبارزه با نفس، با قربانی کردن از احرام خارج می‌شوند تا از ثواب حج اکبر بهره‌مند شوند.

امام جمعه کازرون گفت: با نخستین قطره‌ خونی که در قربانی کردن و ذبح حیوان به زمین ریخته می‌شود خداوند گناهان صاحب قربانی را می‌بخشد.

وی ادامه داد: درسی که از عید قربان می‌توانیم فرا بگیریم این بوده که از شر هواهای نفسانی به سوی پروردگار پناه ببریم و آنچه را که مورد رضایت خدا است انتخاب کنیم.

امام جمعه کازرون در ادامه با گرامیداشت فرا رسیدن عید غدیر (عید بزرگ ولایت) ابراز داشت: در این مقطع زمانی که دشمنان تکفیری به مبارزه با اهل بیت و شیعه می‌پردازند بنابراین وظیفه همگان است که این عید بزرگ ولایت را با شکوه‌تر از سال‌های قبل جشن گیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی با ۱+۵ در ژنو اشاره و تصریح کرد: این مذاکرات فرصتی برای دولت آمریکا و کشورهای غربی است تا بتوانند صداقت خودشان را به ملت ایران نشان دهند.

خطیب نماز جمعه کازرون گفت: ملت ایران به غربی‌ها به ویژه آمریکا به خاطر سیاست دوگانه هیچ‌گاه اعتماد نداشته است.

وی با بیان اینکه حق مسلم یک ملت قابل مذاکره نیست ابراز داشت: بارها جمهوری اسلامی در مورد مسائل هسته‌ای اهل مذاکره بوده و این به معنای کوتاه آمدن از حق مسلم خود نیست.

خطیب نماز جمعه کازرون در ادامه به جریان و فضایی که در کشور ایجاد شده و برخی به دنبال حذف شعار «مرگ بر آمریکا» هستند و در این مورد از زبان حضرت امام (ره) نقل و قول‌هایی می‌کنند انتقاد کرد و گفت: این جریان از اوایل انقلاب تاکنون اعتقادی به استکبارستیزی و مبارزه با آمریکا نداشته و همواره به دنبال سازش بوده است.

 

شهدای گمنام شهرستان سروستان، مهیای حضور زائران و زمزمه نوای روحبخش عرفه

دانشگاهیان دانشگاه پیام نور سروستان نوای روحبخش عرفه را در جوار قبور مقدس شهدای گمنام زمزمه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور سروستان عصر روز عرفه به همراه مردم ولایتمدار و خانواده های معزز شهداو ایثارگران  در جوار قبور همیشه معطر پنج شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس مراسم دعای عرفه را با شکوه خاصی برگزار کردند.

روز عرفه فضای حرم شهدای گمنام شاهد نیایش و اشک شوق جوانانی بود که با دل هایی لبریز از عشق، با معبود خویش راز و نیاز کردند، همانا دانشگاه انسان‌ساز سيدالشهداء و سير در كلمات نوراني آن حضرت ، همه ساله باعث هدايت انسانهائي بي شمار مي‌گردد.

امروز دعاي عرفه يك نيايش نيست، نيايش عرفه تبديل به يك دانشگاه شده است، دانشگاهي كه حتي اغيار را پذيرش مي‌كند و مدال هدايت را بر دوش آنان نصب می کند.

 
برگزاري دعاي پرفيض عرفه در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

مراسم معنوی دعای عرفه همانند سال های گذشته در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، دعاي پرفيض عرفه همانند سال های گذشته در روز عرفه (نهم ذی الحجه) 23 مهرماه جاری با حضور اساتید، دانشجویان و همکاران اداری همزمان با سایر دانشگاه های کشور در محل نماز خانه دانشگاه برگزار گردید.

   در این مراسم ابتدا حجت الاسلام و المسلمین یوسفی در خصوص اصل مسئله عرفه به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد : روز و شب عرفه از ايام متبرك است كه در آن خواندن دعاي حضرت امام حسين(ع) و زيارت ايشان بسيار سفارش شده است. هدف از برگزاری این گونه از مراسم ها آشنایی دانشجویان با شیوه های درست و منطقی خود شناسی، خودسازی و خداشناسی در اسلام است.

   مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم ششده بیان کرد: انسان‏ها برای رشد نيازمند محيط‏ها و ابزارهايی هستند كه يكی از اين محيط‏ها دانشگاه است و انسان در پرتو آن می ‏تواند به بسياری از فضائل اخلاقی در سايه عمل به مفاهيم دينی دست پيدا كند و در صورتی که دانشجویان در مسیر اشتباهی برای دست یابی به عرفان و خداشناسی قرار گیرند راه برگشتی برای آنها وجود نخواهد داشت.  

وی ادامه داد : در اين روز بر هر مسلمانان واجب است كه دل خود را از زنگار هوس و ماديات پاك كنند و از خداوند خويش طلب مغفرت نمايند و از گناهان خويش شرمسار باشند.

در ادامه این مراسم قرائت بخشی از دعای عرفه توسط بهنام پارسایی و مسلم قاسمیان مداحان اهل بیت به ياد حج ناتمام سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) قرائت كردند.

 

 

امام جماعت دانشگاه پیام نور کوار: روز عرفه روز دعا، نيايش، راز و نياز و مناجات با خدا و روز عفو و بخشش است

حجه الاسلام زارعي در مراسم روز عرفه در دانشگاه پيام نور كوار روز عرفه را روز دعا، نيايش، راز و نياز و مناجات با خدا و روز عفو و بخشش دانست.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، در روز عرفه همزمان با نماز ظهرو عصر مراسم قرائت دعاي عرفه در دانشگاه پيام نور كوار با حضور اساتيد، كاركنان و دانشجويان برگزار شد. حجه الاسلام زارعي در اين مراسم روز عرفه را روز دعا، نيايش، راز و نياز و مناجات با خدا و روز عفو و بخشش دانست. امام جماعت دانشگاه پيام نور كوار با اشاره به فرمايش امام صادق (ع) در مورد روز عرفه كه مي‌فرمايد‌:« هر كس در اين روز قبل از رفتن به مراسم دعاي عرفه در زير آسمان دو ركعت نماز بخواند و در پيشگاه خداوند متعال به تمام گناهان و خطاهاي خود اعتراف كند و حقيقتاً از درگاه پروردگار پوزش طلبد، خداوند متعال آن‌چه كه به اهل عرفات مقدر نموده او را نيز عطا مي‌كند و تمام گناهان او را مي‌آمرزد»  از حاضران خواستند نهايت استفاده و بهره را از لحظه لحظه اين روز بعمل آورند.

 

حضور دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور لارستان در مراسم دعای عرفه

دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور لارستان در مراسم پر فیض دعای عرفه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور لارستان، خانواده دانشگاه پيام نورلارستان مراسم دعاي پر فيض عرفه را همراه با خانواده هاي معظم شهداء و ايثارگران در جوار تربت پاك شهداي انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدا برگزار کردند. 

اين مراسم از ساعت 15 بعد از ظهر در صحن گلزار با تلاوت آياتي از كلام ا.. مجيد آغاز شد و با مديحه سرايي و قرائت دعاي عرفه به پايان رسيد.

 

دانشجويان وکارمندان دانشگاه پيام نور استهبان همنوابا سالار شهيدان دعاي عرفه را زمزمه کردند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان مراسم دعاي عرفه باحضور دانشجويان ،کارمندان وتعدادي ازاساتيد دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برگزار شد.دراين مراسم که  با همکاري واحد فرهنگي وبسیج دانشجوئی دانشگاه در فضائي سرشار از معنويت و حزن واندوه عزاي سالار شهيدان واولين سرباز فداکارش ،حضرت مسلم بن عقيل(ع) برگزار شد مداحان اهل بیت ضمن قرائت دعاي روح بخش عرفه به ذکرمصيبت ونوحه سرائي پرداختند.

 

 

دانشگاه پیام نور جهرم ،زمزمه دعای عرفه و دلها یی که روانه عرفات شد

در روز عرفه  فضای دانشگاه پیام نور جهرم  با زمزمه دعای عرفه حال و هوایی دیگر داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم  محیط این دانشگاه شاهد حضور دانشجویان مؤمن و عاشقی بود که به بهانه قرائت دعای روح بخش عرفه در محل نمازخانه این دانشگاه گرد هم آمده بودند . در این مراسم همراه با زمزمه دعا توسط حجت الاسلام  حسینی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهرم شاهد سیلان قطرات اشک های دلداگی بودیم که از سوز موجود در کلمات دعا که سالها پیش از زبان امام عاشقشان تمامی کلمه  عشق حقیقی را ادا می نمود، ناشی می شد.

 

 

دانشگاهیان پیام نور کازرون با نوای یا اباصالح المهدی دلها را روانه عرفات کردند

در آستانه عيد سعيد قربان مراسم معنوي دعاي عرفه در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دانشگاهیان پیام نور کازرون با شرکت در دعای عرفه، دست دعا به سوی خدای برداشتند. شایان ذکر است دانشگاه پیام نور کازرون همچون سنوات قبل میزبان حضور دانشجویان مؤمن و خداجویی بود که به بهانه قرائت دعای روح بخش عرفه گرد هم آمده بودند تا هم‌نوا با مولای عصر خویش حضرت اباصالح‌المهدی(ع) دعای امام حسین در روز عرفه را زمزمه کنند.

از نکات جالب توجه دیگر مراسم دعای عرفه امسال، حضور خانواده‌هایی جوان با بچه‌های خردسالشان بود که در گوشه‌ای از مراسم نشسته بودند.

 

برگزار ی با شکوه دعای عرفه بر سر قبور شهدای گمنام شهرستان خرامه

همزمان با سراسر کشور دعای عرفه در مراسم باشکوهی،توسط دانشگاه پیام نور خرامه بر سر قبور شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه، دعای عرفه با حضور امام جمعه ، فرماندار،رئیس دانشگاه پیام نور و سایر اقشار مختلف مردم با همکاری دانشگاه پیام نور،هیئت رزمندگاه اسلام،فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه خرامه، در پارک شهر خرامه،یادمان شهدای گمنام با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم عیسی زارع درنیانی رئیس دانشگاه پیام نور خرامه با اشاره به اهمیت دعا و نیایش گفت : دعای عرفه ، دعایی است که امام حسین (ع) در صحرای عرفات خواند و تاثیر بسیاری جهت آمرزش گناهان دارد . دعای عرفه با مداحی مداحان اهل بیت،حجت الاسلام شیخ امین کشاورز و حاج عباس زحمتکشان قرائت شد.

 

 

برگزاری جشن عید قربان و دعای عرفه در دانشگاه پیام نور زاهدشهر

مراسم جشن عید سعید قربان همراه با طنین دعای عرفه در دانشگاه پیام نور زاهدشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان مراسم جشنی به همت امورفرهنگی این دانشگاه برگزارشد.

آزادی سرپرست این واحد دانشگاهی در این مراسم ضمن بیان فضایل عید قربان گفت: این عید فرصت مغتنمی است که بتوان از برکات آن در راه بهره گیری از معنویات استفاده نمود.

وی ضمن اشاره به آداب و سنت روز عرفه و عید قربان  افزود: عرفه و قربان نشانه هایی است که هر ساله در این مناسک به ما یادآور می شود که جهاد در راه حق همان جهاد با نفس می باشد.

همچنین به مناسبت برگزاری دعای روح بخش عرفه دانشجویان این دانشگاه به تپه شهدای گمنام فسا اعزام تا از فیض این مراسم معنوی در کنار سایر مردم این شهرستان بهره مند شوند.

 

 

حجت الاسلام علی بابایی:

بارزترين نماد عرفه، خودشناسی، خداشناسی و دشمن شناسی است

مراسم روز عرفه با همکاری بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور مرکز کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، حجت الاسلام علی بابایی در خصوص جایگاه عظیم روز عرفه، اظهار کرد: یکی از مناسک و اعمال حج تمتع وقوف در عرفات است، یعنی بعدازظهر روز هشتم ذی الحجه حاجی ها بعد از احرام بستن به سمت عرفات حرکت می کند و نیمه دوم روز آنجا می مانند.

وی با بیان این که امام دعای عرفه را با اشک به پابان رساندند، اذعان داشت: دعای پرمضامین عرفه، یکی از بهترین ادعیه بین بنده و خدا است که هم مسئله معرفتی و هم عشق پاک انسان به پروردگارشان نشان داده می شود.

حجت الاسلام علی بابایی اذعان داشت: این دعا دارای مضامین غنی و معارفی است که بخشی از آن در رابطه با توحید و شناخت الهی و بخشی در مورد نعماتی می باشد که خدای متعال به انسان ها بخشیده است و یکی از اعمالی که در روز عرفه سفارش شده، قرائت دعای عرفه می باشد.

وی خاطر نشان کرد: نکته ی دیگر در رابطه با این روز این است که یک حاجی معارف و ارزش های دینی خود را به معرفت و آگاهی لازم می رساند و یک بعد شناختی مهم برای انسان است که بداند طبق فرموده امام علی (ع)، هر کس می خواهد خدا را بشناسد، اول باید خود را بشناسد و یکی از راهها و روزها، همین روز عرفه است.

این کارشناس مسائل دینی افزود: بارزترين نماد عرفه و دعای روح‌بخش حضرت امام حسين(ع) خودشناسی، خداشناسی ودشمن شناسی است و انسان زمانی كه خود و ويژگی‌های خويش را به درستی شناخت زمينه خداشناسی و شناخت هواهای نفسانی و شيطانی نيز فراهم می‌شود.

در ادامه مداحان اهل بیت(ع) به روضه خوانی و مناجات در جمع دانشجویان این دانشگاه پرداختند.

 

 

 

برگزاری دعای عرفه در نودان

همزمان با سراسر کشور نوای پر فضیلت دعای عرفه با حضور اقشار مختلف مردم و دانشجویان دانشگاه پیام نور نودان در جوار گلزار شهدای این شهر طنین انداز شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان – روز عرفه از اعیاد بزرگ است، هر چند به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگانش را به عبادت و طاعت فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای آنها گسترده و شیطان در این روز تحقیر و رانده شده و خشمناک است.

پس از قرائت دعای عرفه، قبور مطهر  شهدای شهر نودان توسط شرکت کنندگان در دعا غبار‌روبی و عطرافشانی شد و باردیگر با آرمان‌های امام راحل ، شهداء و رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1392ساعت 10:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

25 مهرماه 1392

 

برگزاری مراسم پرفیض دعای ندبه  وعید قربان در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس

دانشجویان پیام نور فیروزآباد دعای روح بخش عرفه را زمزمه کردند

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد با شرکت در مراسم معنوی عرفه، دعای روح‌بخش عرفه را زمزمه کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد دعای پرفیض عرفه با حضور سیل عاشقان مومن و خداجو در این مرکز دانشگاهی برگزار شد.

مراسم معنوی قرائت دعای روح‌بخش عرفه با حضور کارمندان ، اساتید و دانشجویان مومن و خداجوی فیروزآبادی  با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم که در ساختمان اداری آموزشی دانشگاه برگزار شد در محیطی مملو از عاشقان و دلداگانی است که همنوا با سالار شهیدان حضرت حسین‌ابن علی‌علیه السلام این دعای روح بخش را زمزمه کردند.

 

برگزاري دعاي عرفاني عرفه در دانشگاه پيام نور لامرد

دعاي عرفاني و پر فيض عرفه حضرت اباعبدالله الحسين (ع) با حضور گسترده مردم در دانشگاه پيام نور مركزلامرد برگزارشد . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لامرد ، به همت واحد فرهنگي دانشگاه وهمكاري تشكل هاي دانشجويي در روز عرفه ، امت مؤمن و خداجوي شهرستان لامرد همنوا با دانشجويان ، اساتيد و كاركنان دانشگاه با حضور در محوطه باز دانشگاه در دعاي عرفاني عرفه شركت كردند . در اين مراسم روحاني حجج اسلام محمدامين غفاري رياست دادگستري شهرستان لامرد و حسين رضازاده از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت با قرائت دعا و ذكر مصائب اهل بيت  ، فضاي معنوي خاصي بر مراسم دعاي عرفه حاكم نمودند . در پايان اين مراسم روحاني از مدعوين در مراسم پذيرايي به عمل آمد.  .                           

 

برگزاری مراسم دعای ملکوتی عرفه توسط دانشگاه پیام نور ممسنی

مراسم روح بخش دعای ملکوتی عرفه در خیابان سپاه شهرستان ممسنی با حضور پرشور علاقه مندان وعاشقان اهل بیت (ع) ودانشجویان ،کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور ممسنی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مراسم معنوی روح بخش دعای عرفه در خیابان سپاه شهرستان ممسنی با همت بسیج دانشجویی وامورفرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی با حضور مسئولین این دانشگاه و آحاد مردم عاشق و دلباخته اهل بیت (ع) با نوای دلنشین مداح اهل بیت اسدی از مداحان سرشناش شهرستان کرمان وسخنرانی حجت الاسلام رحمانی ، امام جمعه شهرستان ممسنی برگزار شد.

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به عظمت روزهای عرفه وعید سعید قربان و نحوه بهره برداری از فضایل آن در جهت رسیدن به قرب الهی افزود : روزعرفه ، روز دعا ونیایش وعید قربان ، عید عبادت وبندگی است.این دو در گرانبها ،در سلوک معنوی انسان بسیار تاثیر بسزا دارد.

وی در ادامه افزود: دعای عرفه امام حسین (ع) علاوه بر اینکه از جذابیت خاصی برخوردار است ، سازندگی روحی دارد.

حجت الاسلام رحمانی ، سخنران مراسم ،دراهمیت نامگذاری روز نهم ذی الحجه به روز عرفه اظهار داشت : انسان در حج می تواند به مقام علم الیقین برسد و اگر قدری جلوتر برود ، به مقام عین الیقین و پس از آن به مقام حق الیقین خواهد رسید.

در ادامه مراسم ، اسدی مداح اهل بیت (ع) به قرائت دعای پرفیض عرفه پرداخت و سپس مداحان شهرستان ممسنی به مرثیه سرایی و ذکر مصائب کربلا پرداختند.گفتنی است این مراسم با برپایی نماز جماعت مغرب وعشاء پایان یافت.

 

برگزاری جشن عید سعید قربان در پیام نور نودان

همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان جشن باشکوهی در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور واحد نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان -  سرپرست این واحد دانشگاهی ضمن تبریک این روز بزرگ گفت : قربان، عید معرفت و خودشناسی است .

بیژن نهایی با بيان اينکه در فرهنگ اسلامي عيد قربان از اهميت و ارزش بسيار بالائي برخوردار است افزود: عيد قربان به معناي بازگشت انسان به مقام تقرّب الهي که اين مقام در سايه مبارزه با هواهاي نفساني و در پرتو تهذيب، خودسازي و بهره وري از فرصت هاي ناب به دست مي‌آيد.

گفتنی است برنامه هاي شاد ومتنوع  ، مسابقه و مولودي خواني از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

 

 

برگزاری ایستگاه صلواتی و جشن عید قربان در دانشگاه پیام نور داراب

ایستگاه صلواتی و جشن عید قربان در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت امور فرهنگی و با حضور دانشجویان جشن عید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد .

 

دانشگاه پیام نور سروستان میزبان قلبهای مشتاق و چشمان اشکبار در روز عرفه

با فرا رسیدن نهم ذیحجه روز عرفه/روز نیایش مراسم معنوی و ملکوتی دعای عرفه پس از اقامه نماز ظهر در دانشگاه پیام نور سروستان قرائت و فضای نمازخانه سرشار از عطر و بوی محمدی گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، در اين مراسم سراسر نور و معنويت، دانشگاهیان دانشگاه پیام نور سروستان با قلوب معطر به عطر عشق و یکپارچگی و خلوص به استقبال دعای روح بخش و روح افزای عرفه رفتند.

نظر به فرمایش پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) که فرمودند : خداوند در هیچ روزی مانند عرفه بندگان را از آتش دوزخ نمی رهاند، ملتمسانه به درگاهش رفتند تا گوشه چشمی از الطاف بی کرانش شامل حالشان گردد.

همراه با قرائت  دعاي  الهي معنوي حضرت امام حسين عليه  السلام در روز عرفه  حجت الاسلام و المسلمین صادقی، مسوول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی به ذكر مناجات ونوحه سرايي  در باب مناقب و مصائب اهل البيت عليهم السلام پرداخت. وی در بیانات خود اظهار داشت: روز عرفه روز شناخت است و فرصتی دوباره برای بازگشت.همچون دانشجویی که فرصت یک آزمون را از دست داده باشد و توفیق شرکت مجدد در آزمونی دیگر پیدا کرده باشد و چقدر دلنشین و امیدوار کننده است این فرصت دوباره.

دانشجويان و دانشگاهيان حاضر با دلهاي  مشتاق وچشمان اشك بار ضمن زمزمه  اين دعاي رحماني با همراهي  در برنامه  نوحه سرايي ، ايمان ودلدادگي خود را در پيمودن  راه ومكتب حسيني  صادقانه به نمايش گذاشتند.

وچه زیبا و عاشقانه سرودند: الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَیْسَ لِقَضَائِهِ دَافِعٌ وَ لاَ لِعَطَائِهِ مَانِعٌ ....

 

 

 

*****************************************************************************

 

استقبال از دانشجویان جدید در مراکز وواحدهای لارستان،نودان،ششده وداراب

 

برگزاری مراسم جشن دانشجویان جدید الورود در دانشگاه پیام نور لارستان

مراسم معارفه دانشجويان جديد الورود در دانشگاه پيام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور لارستان، در آغاز مراسم وصال رئیس دانشگاه ضمن خير مقدم به دانشجويان جديد  و معرفي دانشگاه براي آنان واژه دانشجو را واشكافي نموده و به تفاوت آن با واژه دانش آموز پرداخت.وي خطاب به دانشجويان گفت:"سر فصل دروس در همه دانشگاه ها يكسان است و اختلاف سطح علمي هر دانشگاه ،ناشي از تلاش دانشجويان براي به دست آوردن علم از طريق پژوهش است."

بر اساس همین گزارش ، کامران فرد مسئول آموزش دانشگاه نيز با بيان خيرمقدم به دانشجويان به بيان آيين نامه آموزشي و معرفي برنامه هاي آتي دانشگاه پرداخت.

همچنین در طی این مراسم برنامه های شاد و مفرحی شامل : تئاتر دانشجویی ، مسابقه و موسیقی نیز برگزار شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

اين مراسم با پذيرايي از دانشجويان به پايان رسيد.

 

برگزاری جلسه ی توجیهی معارفه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور داراب

جلسه توجیهی معارفه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، جلسه و اردوی توجیهی معارفه ی دانشجویان جدید الورود در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور داراب و با حضور جمع کثیری از دانشجویان جدید الورود و سخنرانی  مسئولان اداری و اعضای هیئت علمی دانشگاه و مسئولان شهرستان از جمله فرماندار داراب برگزار شد.در این مراسم فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی دانشجویان مورد توجه قرار گرفت.

پایان بخش این برنامه اجرای اردوی زیارتی سیاحتی و حضور  دانشجویان در امامزاده سید علاالدین معروف به پیرمراد و اقامه ی نماز و صرف نهار بود. همچنین در این بخش از مراسم بلوری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی داراب در خصوص جایگاه علم و دانش و تهذیب نفس سخنان مبسوطی ایراد کرد.

 

 

 

مراسم استقبال از دانشجويان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور نودان

جلسه توجیهی و جشن دانشجويان ورودي جديد  پيام نور نودان در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد..

  به گزارش روابط عمومی واحد نودان - سرپرست دانشگاه پیام نور واحد نودان در این مراسم ضمن تبريك به مناسبت آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و پذيرش دانشجويان جديد در دانشگاه‌ها گفت: دانشجو بايد در نخستين گام جايگاه و ارزش علمي خود را درك كند و در راه كسب علوم در رشته‌هاي تخصصي پذيرش شده گام بردارد تا بتواند موفقیت های لازم را کسب کند.

بیژن نهایی در ادامه افزود : در میان قدرتهای رایج در دنیا قدرت علم از قدرت مال و قدرت سیاسی دوام بیشتری دارد و رمز بقاء هر ملتی در اهمیت دادن به علم و علم آموز می باشد.

وی تصریح کرد : دوران دانشجویی یکی از مهم‌ترین دوران زندگی یک فرد است، زیرا پس از دوران راهنمایی و دبیرستان انسان وارد فضای دانشگاه می‌شود که این فضا و دوران همراه با استقلال فکری، فرهنگی و اجتماعی است و باید سعی کرد بهترین استفاده را از این دوران کرد.

گفتنی است که فاصله این واحد دانشگاهی تا شیراز 110 کیلومتر  است و 600 نفر دانشجوی دختر و پسر که از طریق کنکور سراسری ، فراگیر  و بدون آزمون در 6 رشته حقوق ، مدیریت بازرگانی  و علوم اجتماعی (گرایش پژوهشگری) ، روانشناسی عمومی ، مترجمی زبان و جغرافیا (گرایش برنامه ریزی شهری )پذیرفته شده اند در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند.

 

 

کارگاه آموزشی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

کارگاه آموزشی دانشجویان ورودی 92 دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در محل دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، کارگاه تبيين مقررات آموزشي برای دانشجويان جديد الورود ورودی 92 در محل دانشگاه برای جمع کثیری از دانشجویان برگزارگرديد. در اين کارگاه آقای وحید رحیمی اشاره به نکات مهم آيين نامه آموزشی ، فرهنگی ، مالی و اداری و نیز مسائل دانشگاه داشت.

  در اين کارگاه جزوه آشنايی با مقررات و آئين نامه های آموزشی نيز در اختيار دانشجويان قرارگرفت در پايان کارشناسان آموزشی  و مالی – اداری دانشگاه جواب گوی سوالات دانشجويان بودند.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392ساعت 10:54  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر