X
تبلیغات
اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

خبرهای 8 آبان92

 

افتتاح دفتر مشاوره دانشجويي دردانشگاه پيام نور شيراز

با حضور رييس و معاون دانشگاه پيام نور استان فارس، دفتر مشاوره دانشجويي پيام نور شيراز راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، با حضور دكتر سعيد مظلوميان رييس داشگاه پيام نور استان فارس، دكتر مهرداد احمدي معاون استان ، دكترحسين توللي رييس دانشگاه پيام نور مركز شيراز و جمعي از معاونين ، مديران و اعضاء هيئت علمي، دفترمركزي مشاوره دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز، افتتاح شد.

در آيين افتتاح اين دفترمشاوره، رييس دانشگاه پيام نور استان فارس با ابراز خرسندی از افتتاح مركز مشاوره دانشجويي در دانشگاهي كه 18 هزار دانشجو را در خود جاي داده است، ضمن پر اهمیت خواندن نقش مراكز مشاوره در دانشگاه ، خواستار ارائه خدمات مطلوب در زمينه مشاوره و كاهش مشكلات عاطفي ،آموزشی وبهداشت رواني دانشجويان شد.

 دکتر مظلومیان گفت : وجود مراكز مشاوره و خدمات روانشناختي يك ضرورت است  و اميد مي رود با راه اندازي اين مراكز مشاوره در مراكز و واحد هاي ديگر ، گام هاي موثري براي پيشگيري ، تشخيص و كاهش مشکلات  دانشجويان برداشته شود.

وی تصريح كرد: به دلیل گستردگی و تعداد بالای دانشجو در دانشگاه پيام نور شيراز اين نياز كاملا آشكار بود و اميدواريم مشاوران دانشگاه با شناخت وظيفه خطير خود در اجراي بهداشت روان که به معنای بالابردن سطح سلامت رواني و انگيزه در دانشجويان و  كاهش پيامدهاي ناشي از فشارهاي رواني در زمان تحصيل است، سعي و تلاش نمايند.

دکتر مظلومیان مظلوميان در پايان از تلاش وپيگيري هاي  دکتر توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز و دکتر تابع بردبار عضو گروه روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه ، در راه اندازي اين مركز مشاوره ، تقدير و تشكركرد.

در ادامه دكترتابع بردبار در خصوص راه اندازي دفتر مشاوره و راهنمايي دانشگاه و همچنين نحوه خدمات قابل ارائه به دانشجويان گزارشي ارائه نمود.

 

 

 

باحضور دکترآزمندیان برگزار شد

برگزاری سمینار مدیریت زندگی و زندگی شاد  دردانشگاه پیام نور استهبان

سمینار بزرگ مدیریت زندگی وزندگی شاد با حضور دکتر علیرضا آزمندیان در دانشگاه پیام نور استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان در این سمینار که با همت امور فرهنگی وانجمن روان شناسی دانشگاه وبا حضور گسترده دانشجویان ،اساتید واقشار مختلف شهرستان استهبان برگزار شد ، دکتر آزمندیان اظهار داشت: من سخنرانی نمی کنم بلکه آمده ام تا با کمک شما زندگی را از نو بسازیم.

 وی افزود: ما انسان ها حق داریم که هوشیارانه و عاقلانه زندگی کنیم. وی دین اسلام را دین نشاط و شادی توصیف کرد و گفت: مسلمان مومن باید شادمانه زندگی کند.

 این متخصص و استاد دانشگاه تهران ادامه داد: باید انسان مجددا با خودش ملاقات کند. چون ما هرگونه که فکر کنیم همانگونه زندگی می کنیم. وی در پایان اظهارداشت : قانون زندگی، قانون تغییر است نه تقدیر از تو حرکت از خدا برکت.

لازم به ذکر است که دکتر آزمندیان مولف کتب ومقالات علمی فراوان بویژه کتاب تکنولوژی فکر می باشد که به زبان انگلیسی، عربی و چینی ترجمه شده است. این سمینار که به مدت چهار ساعت به طول انجامید با استقبال خوب شرکت کنندگان مواجه شد.

درابتدای این مراسم کوچک زاده رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به دکتر آزمندیان اظهار امیدواری کرد بابرگزاری چنین برنامه هایی فصل جدیدی در زندگی شرکت کنندگان آغازشود.

 

شرکت دانشجویان پیام نور پاسارگاد دراردوی زیارتی به مشهد مقدس

تعدادی از دانشجویان در اردوی زیارتی مشهد مقدس که با همکاری بسیج دانشجویی بر گزار شد شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور پاسارگاد، این اردو که مدت یک هفته به طول انجامید با حضور بیش از 25 نفر از دانشجویان برگزار شد.

 

 

 

تشکیل شورای هماهنگی حلقه های صالحین دانشجویی در پیام نور فراشبند

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فراشبند، جلسه ای با حضور سرحلقه های صالحین در بخش دانشجویی و حجت الاسلام محمودی مسئول نمایندگی ولی فقه و حلقه های صالحین سپاه ناحیه فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند ،در ابتدا بهرامی فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه ضمن ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های سال تحصیلی گذشته حلقه های صالحین اظهار داشت: این جلسه با هدف بهبود کیفیت و میزان اثر بخشی حلقه های صالحین و همچنین تشویق  در جهت حضور و جذب حداکثری دانشجویان در این گونه تشکل ها برگزار شده است و انتظار می رود امسال نیز بتوانیم با جذب حداکثری دانشجویان ورودی جدید در حلقه ها و بسیج دانشجویی  گام های موثرتری در جهت بهبود کیفیت و بازدهی جلسات و اشاعه فرهنگی بسیجی و اسلامی در بین این عزیزان باشیم.

براساس این گزارش حجت الاسلام محمودی در بخشی از سخنان خود ضمن تاکید بر اثرات مثبت برنامه های برگزار شده توسط بسیج دانشجویی و علی الخصوص حلقه های صالحین بر رفتار و کردار فی مابین دانشجویان در دانشگاه و زندگی روزمره گفت: امسال نیز به حول قوه الهی و تلاش مستمر و خستگی ناپذیر دانشجویان بسیجی و با توجه به حمایت های بیشتر بسیج ناحیه امیدواریم شاهد حضور دانشجویان جدالورود در حلقه ها باشیم.

وی اظهار داشت: امید است برنامه های برگزاری حلقه های صالحین در آینده بر اساس موضوعات روز در حوزه های فرهنگی و سیاسی و بویژه با توجه به در پیش بودن ماه محرم و عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در جهت اشاعه فرهنگ حسینی و عاشورایی باشد.

 

برگزاری اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه پیام نور فراشبند

اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه پیام نور فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد فراشبند این اردوی یکروزه که به همت امور فرهنگی و دانشجویان فعال بسیج دانشجویی و با هدف آشنایی دانشجویان ورودی جدید با مکان های زیارتی و تفریحی شهرستان در منطقه خوش آب و هوای خوشاب و در جوار حرم مطهر امام زاده سیدمحمد(ع)با حضور تعداد 40 نفر از این عزیزان برگزار شد با برنامه های شاد و مفرحی چون بازی های شاد و محلی و مسابقه طناب کشی همراه بود. همچنین نماز جماعت ظهر و عصر در حرم مطهر این امام زاده برپا شد.

 

 

بازديد معاون دانشگاه پيام نور فارس از بخشهاي مختلف دانشگاه پيام نور شيراز

دكترمهرداد احمدي از دفتر كارآفريني و دفتر مجلات تخصصي دانشگاه پيام نور شيراز بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، مهرداد احمدي سرپرست معاونت دانشگاه پيام نور استان فارس به همراه محمد حسن صيف رييس گروه پژوهشي و كارآفريني پيام نور فارس و محمود كمالي معاون اجرايي دانشگاه پيام نور شيراز از دفتر كارآفريني و مجلات تخصصي پيام نور شيراز بازديد كردند.

 در بازديد دکتر احمدي از دفتر كارآفريني دانشگاه ، امور مربوط به توليد علم وفناوري و همچنين همكاري ، ارتباط و تعامل بيشتر دفتر كارآفريني با سازمانها و نهادهاي ديگربويژه در بخش صنعت ، تجارت و پارك علم و فناوري مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس همچنين با حضور در دفتر مجلات تخصصي  ، سامان‌بخشی به خروجی تحقیقات ، پژوهشها ، گرنت ها ، مقالات علمی، کتاب‌ها و مجلات علمی و تخصصي را مورد بررسي و بازنگري قرار داد.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1392ساعت 8:21  توسط روابط عمومی لامرد  | 

7آبان92


برپایی نمایشگاه روایی، تصویری تحت عنوان وهابیت نقطه تاریک جهان اسلام در دانشگاه پیام نور آباده

همزمان با دهه ولایت،  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده اقدام به برپایی نمایشگاهی با عنوان وهابیت نقطه تاریک جهان اسلام، نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، این نمایشگاه روایی، تصویری به منظور آشنایی دانشجویان با چگونگی شکل گیری فرقه ضاله وهابیت ، علل مخالفت  این فرقه با شیعیان و ارتباط تنگاتنگ آن با سیاست های استعماری برپاشده است.

 

آشنایی دانشجویان ورودی 92دانشگاه پیام نور آباده با آیین نامه های آموزشی ، فرهنگی و مالی

به مناسبت عید سعید غدیر جشن استقبال از دانشجویان ورودی 92 دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور آباده راهیابی دانشجویان به این مرکز دانشگاهی را خوشامد گفت و با معرفی دانشگاه پیام نور آباده به عنوان دانشگاه پیشکسوت در سیستم آموزش از راه دور در ایران، امکانات و تسهیلات آن را برشمرد.

فاطمه مستغنی گفت: دانشگاه تنها محل تحصیل علم نیست بلکه مکانی برای تشکیل شخصیت اخلاقی است و دانشجویان باید از فرصت به دست آمده برای این مهم استفاده کنند و این کار با مشارکت در کانون ها، انجمن های علمی و امور پژوهشی میسر خواهد بود.

در ادامه حمیدرضا رجایی مسئول آموزش مرکز ، آیین نامه ها ی آموزشی دانشگاه را برای دانشجویان، عنوان کرد. خواندن شعر، اجرای برنامه طنز گروه هنری بهار ، اهدای لوح تکریم و هدیه سادات کارمند و دانشجو و هدایای چهره های شاخص فرهنگی، ورزشی از برنامه های جنبی این مراسم بود.

 

 

برگزاری مسابقه کشتی جام غدیر  به میزبانی  دانشگاه پیام نور اقلید

یک دوره مسابقات کشتی جام غدیر به میزبانی دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شهرستان اقلید یک دوره مسابقات کشتی با حضور 7 تیم در رشته فرنگی و آزاد در سالن تختی این شهرستان به میزبانی دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

این دوره از مسابقات با حضور تیمهایی از دانشگاه پیام نور و آزاد  آباده ، دانشگاه آزاد قادرآباد ،دانشگاه آموزش عالی ، دانشگاه آزاد و   فرهنگیان اقلید در سالن تختی در اوزانهای مختلف در رشته فرنگی و آزاد انجام شد که در پایان  دانشگاه پیام نور اقلید در رشته فرنگی و دانشگاه آزاد اقلید در رشته آزاد موفق به کسب مقام اول شدند  .

گفتنی است در پایان این مسابقات به تیم های برتر حکم قهرمانی و جوایزی اهداء شد.

 

 

 

 

کارگاه آموزشی راهکارهای ازدواج موفق در دانشگاه پیام نور فسا

کارگاه اموزشی با موضوع راهکارهای زندگی موفق در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در این کارگاه ایمانی فر عضو هیئت علمی و استاد مشاور این دانشگاه ، در خصوص روابط قبل از ازدواج و زیان ها و آسیب های احتمالی آن، معیارهای انتخاب همسر مناسب و طلاق و مسائل و مشکلات مربوط به آن توضیحاتی را بیان نمود. وی در سخنانش تاکید کرد جوانان برای رهایی از مشکلات در زمینه ازدواج و مسائل پیش از آن عاقلانه و به دور از هر گونه احساسات تصمیم گیری نمایند وگذشت، رفتار عاقلانه و منطقی  و در نظر گرفتن تفاوت های موجود بین زن و مرد  از جمله راهکارهایی است که در داشتن زندگی بهتر کارساز است.

گفتنی است جلسات مشاوره بصورت دو روز در هفته در اتاق مشاوره برقرار است و دانشجویان می توانند مسائل و مشکلات خود را در زمینه خانواده، ازدواج و ...مطرح نموده و از راهنمایی های لازم برخوردار شوند.

 

 

حضور کارکنان دانشگاه پیام نور فسا در جلسه مشاوره خانواده دینی

جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور فسا در جلسه مشاوره خانواده دینی شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این جلسه با حضور اعضای کمیته بانوان شهرستان برگزار شد و جمعی از زنان کارمند از این دانشگاه در آن حضور یافتند. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهرستان در باره ویژگی های خانواده اسلامی و ارزش خانواده و مسائل مربوط به آن در اسلام سخن گفت. در ادامه ، بردبار کارشناس مشاور از مرکز مشاوره شهرستان فسا، نکاتی را به حاضرین در جلسه در زمینه زندگی سالم و پایدار بر مبنای اصول دینی و اسلامی بیان نمود.

طبق برنامه اعلام شده،سلسله جلسات مشاوره خانواده دینی  طی ماههای آینده در سالن کمیته امور بانوان  شهرستان فسا برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

برگزاری اردوی بسیج دانشجویی خواهران ازدانشگاه پیام نور فسا

اعضای بسیج خواهران دانشگاه پیام نور فسا در یک اردوی یک روزه در استهبان  شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در این اردو که با هدف تبیین و معرفی اهداف ، وظایف و حیطه های فعالیت در بسیج برگزار شد ،اعضای جدید بسیج دانشجویی دانشگاه  در جوی صمیمی در کنار تعدادی از اعضای پیشین ، با امور مربوط به بسیج دانشجویی آشنا شدند.

 

 

 

 

 

دانشگاه پیام نور جهرم میزبان اندیشمندان مسلمان کشور روسیه ا

مراسم سخنرانی یوسف قابیس اف از اندیشمندان مسلمان کشور روسیه با حضور دانشجویان در محل نمازخانه دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم یوسف قابیس اف در این مراسم اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورهای اسلامی که تا آن وقت در خواب بودند بیدار شدند و ما باید قدر این نعمت را بدانیم و آینده اسلام در دست شما جوانان ایرانی می باشد .وی در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه وضعیت کشورهای دیگر بخصوص جمهوری های روسیه ،وضعیت ایران را بسیار متفاوت و خوب توصیف نمود و ایران را یک الگو برای کشورهای دیگر دانست و با توجه به وجود امکانات زیاد از جوانان ایرانی خواست تا در جهت کسب علوم تلاش کنند و در این زمینه فرصت را از دست ندهند .این اندیشمند جهان اسلام در بخش دیگر از سخنان خود  افزود:رشته اصلی دین و مذهب ما محبت ائمه اطهار و معصومین است و اگر هر کاری که می خواهیم انجام دهیم همراه با عشق و محبت باشد حتما پیروز می شویم . وی بیان داشت:اگر ما بخواهیم یک الگو برای خودمان انتخاب کنیم همان راه حق است که امام علی (ع)منادی آن بود و با توجه به امید و انتظار مردم جهان از شما جوانان ایرانی وظیفه شما این است که باید پیشرفت های حاصل شده در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی از زمان انقلاب تا کنون را جلوتر  ببرید . یوسف قابیس اف همچنین با اشاره به فرهنگ غنی ایران  بیان داشت: فرهنگ قوی ایران با پیشنه تاریخی چندین هزار  ساله می تواند بر فرهنگ دیگر کشورها غلبه کند و آنان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

 

محفل انس با قرآن دانشجویان دانشگاه پیام نور خنج

امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد خنج اقدام به برگزاری جلسات آموزشی روانخوانی قرآن در بین دانشجویان نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، جلسه آغازین سلسه جلسات آموزشی روانخوانی قرآن ویژه دانشجویان دیروز در این واحد دانشگاهی با هدف ترویج و انس بیشتر با قرآن برگزار گردید. این جلسات هفته ای دوبار در دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

روابط عمومي پيام نور شيراز برگزار كرد:

نمايشگاه منابع آموزشي و كمك آموزشي ويژه دانشجويان فني و مهندسي درپيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز،به منظور رفاه حال دانشجويان و ارائه اطلاعات لازم در خصوص رشته هاي جديد فني و مهندسي ، نمايشگاه نرم افزار و منابع جامع آموزشي و كمك آموزشي به همراه كتابچه راهنما و قابليت اجرا بر روي رايانه در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

اين منابع و بسته هاي آموزشي شامل اطلاعات مربوط به رشته مورد نظر، كتابهاي مرجع، جزوه اساتيد برتر دانشگاه، نرم افزار هاي مختلف جهت نصب، مقاله هاي فارسي و لاتين، سئوالات كنكور ارشد با جواب هاي مربوطه، حل المسايل،  ارتباط با صنعت، فيلم هاي آموزشي، هند بوك و استاندارد ها ، ديكشنري رشته هاي مربوطه و معرفي سايت هاي مرتبط به رشته ها مي باشد.

شايان ذكر است اين منابع آموزشي در رشته هاي مهندسي شيمي، مهندسي معماري، مهندسي عمران، مهندسي مكانيك، مهندسي مواد، مهندسي هوا و فضا، مهندسي روباتيك و ديگر رشته هاي مهندسي با 20 درصد تخفيف در اختيار دانشجويان قرار مي گيرد.

 

 

 

اولين جلسه هم انديشي شوراي معاونين و مديران در دانشگاه پیام نور شیراز

اولين جلسه هم انديشي شوراي معاونين و مديران در محل دفتر رييس دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همزمان با اعمال چارت سازماني  و معرفي و ابلاغ معاونين و مديران ، اولين جلسه هم انديشي و تبادل نظر  شوراي معاونين و مديران مركز با حضور دكتر حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين جلسه توللي ضمن تبريك اعياد « قربان و غدير» به حاضرين جلسه گفت: در راستاي برنامه ريزي ، هماهنگي و همچنين تقويت برنامه هاي مربوط به حوزه آموزشي، فرهنگي ، پژوهشي و اداري، طبق روال گذشته جلسه اي شوراي معاونين و مديران بايد با نظم و جديت بيشتري برگزار گردد .

وي پيشبرد و نمود اهداف حوزه معاونت فناوري و پژوهشي را بسيار مهم دانست و افزود : اهميت فناوري و پژوهش در دانشگاه خيلي تأثير گذار است و نمي توان به سادگي اهميت چنين فعاليت هايي را ناديده گرفت و در همين راستا معاونت پژوهشي و فناوري بايد با يك برنامه ريزي كاربردي و با همكاري ديگر قسمتها در جهت رفع  نيازهاي دانشجويان تلاش كند و در اين راه از مشاركت و حضوردانشجويان بهره مند گردد.

حسين توللي افزود: بايد انگيزه ي پژوهش ، فناوري و ايده هاي نو در تمامي حوزه  ها بويژه حوزه فرهنگي و امور دانشجويي بوجود آيد و با تشكيل كارگروهاي تخصصي زمينه حضور دانشجويان فعال و ايده پرداز در جهت تقويت دانشگاه و دانشجو فراهم گردد.

در ادامه وي ابراز كرد: دانشگاه پيام نور شيراز از تمامي اساتيد، كاركنان و دانشجوياني كه طرحها و ايده هاي نو با قابليت اجرا داشته باشند حمايت خواهد كرد و قطعا با پتانسيل و ظرفيت هاي بالايي كه در دانشگاه داريم ، مي توانيم  با يك نگرش علمي مشكلات را پشت سر بگذاريم.

رييس دانشگاه پيام نور شيراز گفت :  همه ما به عنوان عضو يك خانواده بزرگ بايد با همت ، تلاش ، انگيزه ، نظم ، وظيفه شناسي، همكاري و همدلي و يك قدرت مضاعف در راستاي اهداف متعالي دانشگاه و رضايت دانشجويان تلاش كنيم و انگيزه لازم را براي فعاليت و پژوهش آنان فراهم سازيم .

وي افزود: بايد تمامي حوزه ها و قسمتها  فكر و ديد خود را وسيع كنند وبا ايجاد تغييرات لازم و كليدي و بهره گيري از تمام ظرفيت ها و نيروها ، بيشترين راندمان كاري را در كمترين زمان و با كيفيت بالا ارائه دهند و درمراقبت و حفظ اموال كوشا باشند.

در ادامه  اين جلسه معاونين و مديران مركز ضمن ارائه گزارش و تشريح برنامه ها و اهداف كلي حوزه فعاليتي خود ، به بيان نظرات، پيشنهادات و انتقادات لازم پرداختند و بر لزوم همكاري و تبادل نظر هر چه بيشتر بين حوزه هاي مختلف دانشگاه تاكيد كردند .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان 1392ساعت 11:23  توسط روابط عمومی لامرد  | 

5 آبان92

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

سفر زیارتی دانشجویان ممتاز قرآنی دانشگاه پیام نور فارس به اردوی زیارتی مشهد مقدس

به منظور تجلیل از ممتازین قرآنی،  20نفر از دانشجویان ،اساتید وکارکنان  دانشگاه پیام نور استان فارس که در مرحله نهائی هفدهمین دوره مسابقات قرآن کریم (خوزستان) شرکت نموده بودند  به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند .

بنا براعلام اداره فرهنگی دانشگاه پیام نور استان فارس ،این اردو به مدت 6روز از تاریخ 26 مهرماه لغایت 1 آبان ماه برگزار شد.

 

 

اساتید و دانشجویان اهل سنت لارستان از شهرخاوران بازدید کردند

تاکید امام جمعه خاوران براتحاد و برادری شیعه واهل سنت

جمعی از اساتید و دانشجویان اهل سنت شهرستان لارستان در ضیافت نهار غدیر پیام نور خاوران شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران در این ضیافت که به مناسبت عید سعید غدیر برگزار گردید ،دانشجویان اهل سنت که به مناطق شیعه نشین جنوب استان مسافرت کرده بودند ،ضمن بازدید از مناطق دیدنی شهر خاوران با امام جمعه خاوران دیدار کردند. در این مراسم حجت الاسلام هاشمی امام جمعه خاوران ضمن اشاره به خطبه غدیر وبیان احادیثی از پیامبر اسلام (ص)،  غدیر را عید بزرگ مسلمانان دانسته و بر اتحاد و برادری بین شعیان و اهل سنت تاکید نمود.

 

 

 

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دردانشگاه پیام نور استهبان

مراسم جشن فارغ التحصيلي دانشجويان ورودي سالهاي87و88 دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان، در اين مراسم که تعداد 100نفر از دانش آموختگان به همراه خانواده هاي خود حضور داشتند ،کوچک زاده رئيس دانشگاه ضمن تبريک به فارغ التحصيلان ، از زحمات وتلاشهاي دانشجويان وحمايت هاي خانواده هاي آنها در راه رسيدن به اين موفقيت قدرداني کرد.

وی درادامه سخنان خود اضافه کرد: فارغ التحصيلي پايان دوران درس خواندن نيست ،بلکه بايد جهت رسيدن به قله هاي رفيع علمي تلاش دوچندان کرد. اين مراسم با اجرای برنامه تئاتر و موسيقي سنتي،اجراي مسابقه ،قرائت سوگندنامه واهداي لوح وتنديس جشن فارغ التحصيلي به پایان رسید.  

 

پیام نور برگزار کننده اولین دوره مسابقات سازه های ماکارونی  در سطح دانشگاههای فسا

جلسه توجیهی به منظور برگزاری مسابقه  سازه های ماکارونی در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، انجمن علمی  مهندسی مدیریت پروژه و مدیریت اجرایی اقدام به برگزاری مسابقه سازه های ماکارونی در سطح دانشگاههای فسا و با هدف بالا بردن معلومات علمی و عملی دانشجویان نموده اند. جلسه توجیهی  این مسابقه با حضور گروههای داوطلب در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد و مهدی پور از اساتید بخش مدیریت اجرایی و مدیریت پروژه  توضیحاتی را به دانشجویان در خصوص هدف از این مسابقه و شرایط و ظوابط موجود ارائه نمود. وی در این جلسه در خصوص معرفی انواع سازه های ماکارونی، چگونگی شروع به کار و ساخت سازه ها، معرفی آزمایشاتی جهت تعیین مقاومت های فشاری، کششی و خمشی ماکارونی و معرفی نرم افزار جهت محاسبه و طراحی  سازه توضیحاتی را ارائه نمود.

قابل توجه است که مسابقه سازه های ماکارونی از جمله مسابقات  ملی و جهانی شناخته شده است که برای اولین بار توسط دانشگاه پیام نور فسا در این شهر برگزار می شود.

 

 

برگزاری مسابقات بومی محلی در دانشگاه پیام نور فسا

مجموعه ای از مسابقات بومی محلی در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، به مناسبت هفته تربیت بدنی  مجموعه ای از مسابقات  شامل طناب کشی، مچ اندازی ، هفت سنگ و دارت با تشکیل تیم های مختلف از دانشجویان دختر و پسر در این دانشگاه  برگزار شد. دانشجویان در قالب 6 تیم از دختران و 5 تیم از پسران در دو نوبت صبح و عصر و در حضور تعداد قابل توجهی از تماشاگران به رقابت پرداختند. این مراسم با حضور رئیس اداره ورزش جوانان شهرستان فسا و رئیس و کارکنان دانشگاه در سالن ورزشی دانشگاه برگزار شد.

 

برگزاری نمایشگاه عکس در دانشگاه پیام نور کازرون

بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی نمایشگاه عکسی از مناظر زیبا و صعود کوهنوردان شهرستان کازرون به  قله های مرتفع  گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، به همت انجمن تربیت بدنی دانشگاه و هیئت کوهنوردی اداره ورزش و تربیت بدنی کازرون، نمایشگاه عکسی از مناظر زیبا و صعود کوهنوردان شهرستان کازرون به قله های مرتفع گشایش یافت.

 

 

 

 

 

 

مقاله استاد شیرازی،پر مخاطب ترين مقاله سال2013 در ISI

دو مقاله عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز جزء پرمخاطب ترين مقالات سال2013 شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، مقاله مهناز پروانه نژاد شیرازی عضو هيئت علمي و دانشیار رشته زمین شناسی(گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی)دانشگاه پیام نور مرکز شیراز،به عنوان پرمخاطب ترين مقاله سال2013 معرفي شد.

اين دو مقاله كه در یکی از مجلات بین المللی (ISI)  به چاپ رسیده است بنا به اعلام آن مجله ، یکی بیش از 705 مرتبه و دیگری 420 مرتبه توسط متخصصین رشته مربوطه دانلود شده است.

در مقاله اول به بررسی اوربیتولی های کرتاسه زیرین در جنوب غرب ایران (زاگرس، شیراز)  پرداخته شده است که نتیجه آن معرفی بیوزوناسیون متفاوت با بیوزونهای قبلی همراه با گسترش فسیلهای موجود می باشد و در مقاله دیگر به بررسی میکروفاسیس و محیط رسوبی سازند فهلیان در زاگرس پرداخته شده است، که منجر به ارائه مدل محیط رسوبی دیرینه سازند شده است. 

 

 

 

 

ادامه جشن های عید غدیر در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور فارس

جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور مركز شيراز

با حضور اساتيد و كاركنان جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به مناسبت عيد بزرگ غدير خم ، مراسم جشني به همت اداره فرهنگي و فوق برنامه و با حضور مسئولين، اساتيد و كاركنان در سالن ولايت اين دانشگاه برگزار شد.

دراين مراسم حجت الاسلام و المسلمين محقق درخصوص عيد غدير واهميت اين عيد بزرگ گفت. عيد غدير، برترين و بزرگترين  اعياد مذهبي جامعه اسلامي محسوب مي شود كه از مهمترين پيام آن وحدت امت اسلامي و دفاع از حريم ولايت است .

دربخش ديگري از اين مراسم، كاشفي از كاركنان دانشگاه در مدح و ثناي حضرت علي (ع) به مديحه سرايي و شعر خواني پرداخت و كليپ هايي با موضوع  جشن بزرگ عيد غدير پخش گرديد. شايان ذكر است در پايان اين مراسم با توزيع نقل و شيريني از مهمانان در جلسه پذيرايي شد.

 

 

 

برگزاری مراسم جشن عید سعید غدیر خم در دانشگاه پیام نور زاهد شهر

جشن گرامی داشت عید سعید غدیر خم در زاهدشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر ، مراسم نکوداشت عید سعید غدیر خم به همت امورفرهنگی این دانشگاه برگزار شد. در این مراسم آزادی سرپرست این واحد دانشگاهی سخنانی پیرامون خطبه غدیر ایراد کرد.

همچنین به همین مناسبت مراسم جشنی با سخنرانی آیت اله سید احمد خاتمی ، امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری، در زاهد شهر برگزار که دانشگاه پیام نور زاهدشهر در برگزاری آن همکاری و کارکنان این دانشگاه در مراسم حضوریافتند.

 

 

 

 

برگزاری جشن غدیر  در دانشگاه پیام نور اقلید

جشن غدیر  با جضور جمعی از اساتید و دانشجویان  در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شهرستان اقلید، جشن غدیر با حضور  مسئول عقیدتی سیاسی بسیج سپاه پاسداران اقلید و جمعی از اساتیدو دانشجویان  در دانشگاه پیام نوراین شهرستان برگزار شد .

در این جلسه مسئول عقیدتی سیاسی بسیج سپاه اقلید با بیان سخنانی عید غدیر را از اعیاد مهم شیعیان دانست و از آن به عنوان عید اکمال  دین نام برد .

موسوی افزود :در این عید مسلمانان عقد اخوت را میان یکدیگر جاری نموده به جهت اینکه انس و برادری بین شیعیان برقرارباشد و دست برادری به خاطر خدا با هم می بندند. وی صیغه عقد اخوت را میان شرکت کنندگان جاری نمود.

در این جلسه نظری مسئول بسیج دانشجویی شهرستان اقلید نیز با بیان سخنانی از مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تشکر و کاظمی را به عنوان مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی و خواهان همکاری تمام دانشجویان با نامبرده شد .

 در حاشیه این مراسم از ربات مسیر یاب  جدید 23 سنسوره ساخت آقایان فارسی و مرادی از دانشجویان ر شته  مهندسی صنایع  رو نمایی گردید و مورد توجه خاص شرکت کنندگان قرار گرفت .

 

حضور دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در عصر شعر غدیر

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در عصر شعر غدیر شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، به مناسبت عید غدیر خم در اداره ارشاد شهرستان فسا، شهری که به نام امام علی (ع) مزین می باشد، عصر شعر غدیر با حضور ادیبان و شاعران شهرستان فسا و شهرهای اطراف برگزار شد.در این مراسم شاعران و اعضای انجمن شعر و ادب اخوان از دانشگاه پیام نور فسا نیز حاضر شده  و شاعران آثار و شعرهای خور را در زمینه عید ولایت ارائه نمودند.

 

حجه الاسلام و المسلمین نامجو استاد حوزه:

اسلام بدون ولایت، اسلام انحرانی است و ولایت تا زمانی که اسلام وجود دارد، ادامه دارد.

بمناسبت عید ولایت مراسم جشنی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، حجه الاسلام و المسلمین نامجو استاد حوزه ضمن تبریک این دهه و اعیاد اسلامی به مسلمین جهان بیان کرد: عید غدیر، ارزشمند ترین و والاترین عید اسلامی است و ما باید عید غدیر را تداوم اسلام بدانیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام بدون ولایت، اسلام انحرانی است، اظهار کرد: ولایت تا زمانی که اسلام وجود دارد، ادامه دارد.

مسئول دفتر نماینده شهرستان کازرون با بیان اینکه غدیر روح و جان تاریخ است، ادامه داد: غدیر فصل ممیز تاریخ اسلام از تاریخ جاهلی است، بر ماست که غدیر را بشناسیم و اهداف آن را درک کنیم.

وی با اشاره به اینکه غدیر مظهر وحدت و همدلی و عزت و کرامت انسانی انسان‌هاست، تأکید کرد: غدیر مشعل پر فروغ خیر و صلاح و سعادت و رمز برادری و اخوت، برابری و عدالت است.

اين مسئول با بيان اينکه، همه ائمه اطهار نسبت به غدير اهتمام جدي داشته و در ابلاغ اين پيام بسيار کوشا بودند، گفت: امروز ما به عنوان شيعيان و پيروان حضرت، بايد رسالت مهم ابلاغ را بر دوش بگيريم و در اين راه از هيچ کوششي فروگذار نکنيم.

حجت الاسلام نامجو خاطرنشان کرد: پيام غدير تنها معرفي ولايت اميرالمومنين نيست بلکه پيام رسالت و تأکيد امامت 12 امام است و در اين راستا تنها به شناخت قلبي اکتفا نشده بلکه تبليغ بايد قلبي، لساني و عملي باشد.

 

 برگزاری جشن بزرگ عید غدیر دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ

جشن بزرگ عید غدیر دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در موسسه فاطمیه (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، هم زمان با فرا رسیدن دهه ولایت و امامت جشن بزرگ عید غدیر با حضور رییس دانشگاه، امام جمعه و بخشدار محترم منطقه ششده و قره بلاغ، کارکنان ، اساتید، و دانشجویان در سالن موسسه فاطمیه (س) و مکان تفریحی و سرسبز امامزاده شهیدان امیرحاجیلو برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جواد بهمنی رئیس دانشگاه ضمن عرض تبریک این عید بزرگ گفت: عید غدیر خم همانا عید ولایت است و در احادیثی که مورد تایید اهل سنت و شیعه است، ما را به پیروی از قرآن و ائمه اطهار توصیه می کند. سپس حجت الاسلام والمسلمین صدیق در سخنانی به  اهمیت عید سعید غدیر خم در آیات و روایات پرداخت.

 اجرای تئاتر گروه جوان شهرستان فسا ، مولود خوانی بوسیله آقای طاهری ، پخش کلیپ ، پذیرایی و . . .  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ادامه دانشجویان به همراه دیگر مسئولین به اتفاق به زیارت امامزاده شهیدان و قبور شهدا رفتند.

 

 

جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی در در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

با همت بخش فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه جشن ولایت علوی در دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد در این مراسم باشکوه حجت الاسلام بهزادی  در سخنانی لازمه استمرار فرهنگ غدیر را تبعیت از ولایت فقیه دانست و گفت : همه ارزش های انسانی و الهی برگرفته از فرهنگ غدیر است.

بهزادی افزود: ازجمله شاخصه های مهمی که در استمرار فرهنگ غدیر باید مورد توجه قرار گیرد، تداوم و بهره گیری از راه و روش امام راحل به عنوان مرکز ثقل تمامی تصمیم گیری ها است.

وی با اشاره به اینکه یک جامعه نیازمند به ولایت و حکومت است، افزود: هر جامعه نیازمند به راه و روش انبیاء است تا بتواند رشد سیاسی و علمی و اقتصادی خوبی داشته باشد و عامل حکومت موثرترین زمینه را برای جامعه فراهم می کند .

وی  اظهارداشت : روز غدیر خم روز اتصال نبوت با امامت است و از عظمت ولایی برخودار بوده و فرصتی برای تقویت وحدت و همدلی امت اسلامی است.
وی گفت: مسلمانان جهان باید از این فرصت مهم جهت تقویت انسجام اسلامی برای مقابله با دشمنان اسلام استفاده کنند.
بهزادی افزود: انسان نمی تواند خود را هدایت و راهنمایی کند و سخن حق این است که هدایت و راهنمایی انسان فقط از سوی خداوند متعال امکان پذیر است.
وی گفت: خداوند در طول تاریخ برای هدایت و راهنمایی بشر پیامبرانی را فرستاده است و هر یک از پیامبران خدا رسالت هایی را برعهده داشتند.
حجت الاسلام بهزادی افزود: روز عید غدیر برای امت اسلام، مهمترین روز سال است زیرا بزرگترین واقعه جهان اسلام که همان تعیین جانشین و وصی پیامبر(ص) در این روز صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: در روز عید غدیر، خداوند به اندازه دو ماه رمضان، بندگان خویش را می بخشاید و توبه آنها را مورد پذیرش قرار می دهد.گفتنی است در پایان این مراسم با مداحی دو مداح اهل بیت در شهرستان  هاشم براتی و یداله بحری جشن ولایت به پایان رسید .
انتشار ویژه نامه برکه ای از عشق در دانشگاه پیام نور کازرون

بمناسبت عیدسعیدغدیرخم ویژه نامه برکه ای از عشق در دانشگاه پیام نور کازرون منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، روابط عمومی و امور فرهنگی دانشگاه که به مناسبت های مختلف مذهبی اقدام به انتشاری ویژه نامه های مناسبتی می نماید، این بار ویژه نامه ای به مناسبت عید غدیر و روز مباهله منتشر نمود. اين ويژه‌نامه که به مناسب فرارسيدن هجدهم ذی الحجه،  روز عید سعید غدیر منتشر شده است، به بیان واقعه غدیر، آداب عید غدیر از نگاه روایات، غدیر و ظهور ولایت در آیه تبلیغ و همچنین بزرگداشت روز مباهله پیامبر پرداخته است.

 

 

برگزاری جشن عید غدیرخم در دانشگاه پیام نور کازرون

در آستانه عید غدیرخم جشن بزرگی در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون اظهار داشت: واقعه غدیرحادثه اى تاریخى نیست كه در كنار دیگر وقایع به آن نگاه شود.  وی با اشاره به اینکه غدیر تنها نام یك سرزمین نیست و یك تفكر است، خاطر نشان کرد: غدیر نشانه و رمزى است كه از تداوم خط نبوت حكایت مى كند و در حقیقت غدیر نقطه تلاقى كاروان رسالت با طلایه داران امامت می باشد.

دکتر جعفری بابيان اينکه، همه ائمه اطهار نسبت به غدير اهتمام جدي داشته  و در ابلاغ اين پيام بسيار کوشا بودند، عنوان نمود: امروز ما به عنوان شيعيان و پيروان حضرت، بايد رسالت مهم ابلاغ را بر دوش بگيريم و در اين راه از هيچ کوششي فروگذار نکنيم. وی افزود: در حقیقت سخن گفتن درباره علی (ع) ، ابرمرد جهان اسلام و انسانیت، کاری است بس دشوار و سنگین که هر کس را توان سخن گفتن درباره آن نیست.

درادامه مراسم مولودخوانی، پخش کلیپ، مسابقه پیامکی و اهدا جوایز به اجرا گذاشته شد.

 

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1392ساعت 11:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

4آبان 92

 

جشن های عید سعید غدیر در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

برگزاری مراسم جشن عید غدیر در دانشگاه پیام نور آباده طشک

 به مناسبت فرا رسیدن غدیر مراسم جشنی با حضور دانشجویان ،اساتید و دیگر مهمانان در دانشگاه پیام نور آباده طشک برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، در این مراسم حجت الاسلام  محمدجانی ،ضمن تبریک فرا رسیدن این روزهای خجسته به بیان نکاتی ارزشمند در خصوص ولایت مولا علی (ع) پرداخت   .وی  ضمن برشمردن محسنات و تبیین اندیشه ها و سیره زندگی این امام همام در رابطه با نقش ولایت مداری و تاثیر آن  در زندگی مسلمانان سخنانی را ایراد نمود.

در ادامه مراسم در وصف امام علی مولودیه خوانی و جشن برگزار شد و دانشجویانی که نامشان علی بود، هدایایی دریافت نمودند.همچنین مسابقه ای با موضوع  غدیر خم برگزار شد و به برگزیدگان هدایایی اهدا شد.

 

برگزاری با شکوه جشن غدیر در دانشگاه پیام نور زرقان

در آستانه عید غدیر خم ، جشن با شکوهی در دانشگاه پیام نور زرقان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، در این مراسم با شکوه ، حجت الاسلام موحد  امام جمعه زرقان به تشریح واقعه غدیر پرداخت و گفت: در واقعه غدیر که در آخرین سال حیات نورانی پیامبر اکرم (ص) و در مسیر برگشت از حج رخ داد نبی مکرم اسلام با انتصاب حضرت علی (ع) رسالت خود را تکمیل کردند.

 در ادامه این جشن خاکپور رییس دانشگاه پیام نور زرقان به بیان اهمیت غدیر خم در دین اسلام پرداخت. در این مراسم با شکوه از دانشجویان پذیرفته شده این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد با اهدای هدایا تقدیر گردید.در پایان مراسم نیز گروه هنری به اجرای برنامه طنز پرداخت.

 

برگزاری نشست  بصیرتی همراه با جشن  غدیر در دانشگاه پیام نور داراب

نشست بصیرتی همراه با جشن غدیر در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، نشست  بصیرتی با عنوان اهمیت غدیر خم با سخنرانی حجت الاسلام فاطمی امین نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه داراب و با حضور دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه  برگزار شد.

وی ضمن بزرگداشت واقعه غدیر خم گفت: غدیر تداوم رسالت پیامبر (ص) در ولایت امیرالمومنین علی (ع) وتجسم کامل انسانیت وکمال طلبی است.گفتنی است این برنامه با همکاری بسیج دانشجویی وامور فرهنگی اجرا شد .همچنین مولودی خوا نی وبرگزاری مسابقه غدیر و تجلیل از کارمندان سادات  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

برپایی جشن عید غدیر در دانشگاه پیام نور فراشبند

بمناسبت عید غدیر ، هنگامه اعلان ولایت و وصایت مولا علی (ع)به همت واحد فرهنگی  و بسیج دانشجویی جشن باشکوهی با حضور پرشور  در محوطه دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد فراشبند ، بر اساس همين گزارش در اين مراسم ضمن پخش مديحه سرايي ، با شربت و شيريني از دانشجويان و كاركنان و اساتید دانشگاه پذيرايي بعمل آمد.

 

برگزاری مسابقه خطبه غدیر در دانشگاه پیام نور فراشبند

بمناسبت عید غدیر و ترویج فرهنگ ولایت و امامت در بین دانشجویان به همت فرهنگی دانشگاه مسابقه ای با عنوان خطبه غدیر در بین دانشجویان علاقمند برگزار شد که با شرکت پرشور این عزیزان همراه بود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند، درپایان این مسابقه به 6 نفر از دانشجویانی که به موفق به پاسخگویی به تمامی سوالات و 4 نفر از بقیه شرکت کنندگان در مسابقه جوایزی اهدا شد.

 

برگزاری جشن عید غدیر و دهه ولایت و امامت در دانشگاه پیام نور واحد خنج

جشن عید غدیر خم و بزرگداشت دهه ولایت و امامت همزمان با نماز مغرب و عشاء در دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء جشن شادی به مناسبت بزرگداشت دهه ولایت و امامت و عید غدیر خم در محوطه دانشگاه برگزار شد. در این مراسم زاهدیان، ریاست دانشگاه ضمن تشکر از فعالیت دانشجویان بسیجی و امور فرهنگی در عرصه های مختلف فرهنگی دانشگاه، دانشجویان را به همکاری بیشتر در این خصوص تشویق نمود. در ادامه حاج آقا زمانی، از بسیج سپاه شهرستان خنج به بیان سخنانی پیرامون خطبه غدیر و انتخاب جانشینی حضرت علی(ع) بعد از پیامبر اکرم(ص) پرداخت.

در پایان بعد از مولودخوانی از دانشجویان فعال بسیجی تقدیر بعمل آمد و هدایایی با آنان اهدا شد.

 

 

برگزاری جشن عید غدیر خم در پیام نور نودان

همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیرخم جشن باشکوهی در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان - حجت الاسلام موسی آزاده ضمن تبریک این روز بزرگ گفت : در تاريخ اسلام، غدير و امامت به اندازه روز عيد مبعث اهميت دارد زيرا غدير، امامت را به وجود آورد و ادامه رسالت بود.

وی افزود : با حادثه غدير خم دين اسلام تكميل شد و ريشه نبوت بين جامعه مسلمانان بيش از پيش محكم شد، بطوري كه در مورد اهميت آن خدا به پيامبرش فرمود كه دين و نعمتهايم را بر تو تكميل كردم.

حجت الاسلام آزاده تصریح کرد : مادامي كه امت اسلامي با يكديگر وحدت داشته باشند، دشمنان و استكبار هرگز نخواهند توانست بر مسلمانان غلبه كنند.  گفتنی است برنامه هاي شاد و متنوع  ، مسابقه و مولودي خواني از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

 

 

 

*****************

 

دیدار اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور خنج با امام جمعه شهرستان 

در نشست اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور خنج با با امام جمعه این شهرستان، بر ضرورت پرورش متخصصان علوم انسانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این دیدار ابتدا زاهدیان، رئیس دانشگاه پیام نور واحد خنج، به معرفی اجمالی این واحد دانشگاهی، رشته های موجود و همچنین فعالیتهای انجام شده پرداخت.

در ادامه شیخ عبدالصمد ابونجمی، امام جمعه شهرستان خنج در بیان اهمیت جایگاه رشته های علوم انسانی اظهارداشت: انسان دارای دو بعد جسمی و روحی است و همانگونه که بعد جسمی به هنگام بیماری نیازمند پزشک متخصص جهت درمان می باشد بعد روحی انسان نیز جهت درمان نیازمند متخصصین علوم انسانی است.

وی افزود: بعد روحی انسان ابعاد مختلف زندگی از جمله ابعاد اجتماعی و اقتصادی را دربرمی گیرد، بعنوان نمونه در کاهش مسائل و جرائم اجتماعی وجود متخصص علوم انسانی نقش بسزایی دارد. وی اضافه کرد: رشته های علوم انسانی هستند که جایگاه اصلی انسان را نشان می دهد. وی تهذیب نفس را از ابعاد مهم زندگی انسان معرفی کرد و گفت: این مهم میسر نخواهد شد مگر با تربیت صحیح و آموزش دانشجو در رشته های علوم انسانی. وی آموزش و تربیت صحیح بعد انسانی دانشجویان را از وظایف اساتید دانست.

 

 

برگزاری مسابقه دومیدانی در دانشگاه پیام نور خنج

امور فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد خنج اقدام به برگزاری مسابقه دومیدانی به مناسبت هفته تربیت بدنی و دهه ولایت و امامت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، به نفرات اول تا سوم این مسابقه از طرف یکی از خیرین جوایزی اهداء گردید.

 

*******************

 

برگزاری دوره‌ی آموزشی (ICDL) در دانشگاه پیام نور سروستان

دوره آموزشی (ICDL) به همت انجمن علمی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، انجمن علمی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پيام ‏نور سروستان جهت ارتقاي سطح دانش فني و تخصصي دانشجويان اقدام به برگزاري كلاس‌هاي آموزشي ‏ICDL‏ با تخفيف 30 درصد نموده است.

بر پايه اين گزارش، در اين دوره آموزشي دانشجويان دانشگاه پيام ‏نورسروستان با مربيگري پاکی، مهارت هاي هفتگانه كامپيوتر را فرا مي گيرند.

خاطرنشان مي شود در پايان اين دوره آموزشي براي شركت كنندگان در اين ‏كلاس‌ها گواهينامه بین المللی  از سوي سازمان فنی – حرفه ای صادر ‏مي شود.

 

 

 

برگزاری همایش پیاده روی دردانشگاه پیام نورآباده طشک

به مناسبت فرا رسيدن هفته تربيت بدني همایش پیاده روی در دانشگاه پیام نور آباده طشک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، به مناسبت فرا رسيدن هفته تربيت بدني، واحد تربیت بدنی با همکاری امور فرهنگی اقدام به برگزاری پیاده روی نمود.

اين همايش با حضور دانشجویان و اساتید در مسیر پارک بناب برگزار شد و تا کوهستان ادامه یافت . در پايان اين برنامه فرهنگي ورزشي، در بين شركت كنندگان قرعه كشي به عمل آمد و به برندگان جوایزی اهدا شد.

گفتني است، در تقويم رسمي كشور از 26 مهر تا دوم آبان ماه به عنوان هفته تربيت بدني نامگذاري شده و در اين هفته همه ساله برنامه هايي به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات کاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، ورزش هاي همگاني برگزار مي شود.

 

 

 

 

نمایشگاه نرم افزار در دانشگاه پیام نور سروستان گشایش یافت

نمایشگاه نرم افزارهای عمومی و تخصصی در دانشگاه پیام نور سروستان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، انجمن علمی رشته کامپیوتر دانشگاه با رویکرد آموزشی اقدام به برگزاری نمایشگاه نرم افزار نمود.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه که در آن نرم افزارهای عمومی و تخصصی در معرض دید دانشجویان و اساتید علاقمند قرار داده شده است، به مدت یک هفته برگزار شد.

به گفته مدیر انجمن علمی رشته کامپیوتر دانشگاه،  نمایشگاه نرم افزار با هدف ترویج فرهنگ الکترونیک پیشرفته برای دانشجویان با مبانی تکنولوژی جدید نرم افزارهای تخصصی و علمی و به منظور دسترسی آسان و سریع هر چه بیشتر دانشجویان با نرم افزارهای مورد نیاز دایر شده است.

شایان ذکر است نرم افزارهای این نمایشگاه که در میان آنها نرم افزارهای تخصصی کلیه رشته ها، دیکشنری عمومی و تخصصی کلیه رشته ها و نرم افزارهای کاربردی متعدد دیگری به چشم می خورد با تخفیف ویژه برای دانشجویان و اساتید عرضه گردید. در این نمایشگاه همچنین انواع لوح های فشرده علمی و آموزشی ارائه شده است.

 

 

 

برگزاری جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ

جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در موسسه فاطمیه (س) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه در موسسه فاطمیه (س) و مکان تفریحی و سرسبز امامزاده شهیدان امیرحاجیلو برگزار شد.

جواد بهمنی رئیس دانشگاه در این مراسم ضمن خوش آمدگویی، گفت: در شروع سال تحصیلی جدید فرصتی دست داد تا در جمع صمیمی دانشجویان جدید حضور پیدا کنیم که یادآور خاطرات شیرین دانشجویی خودمان است.

وی افزود: امسال 130 دانشجوی جدید در رشته های مختلف به جمع ما اضافه شدند و درحال حاضر 700دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که نشان می دهد دانشگاه به سمت بهبود شاخص های کمی و کیفی با افزایش درصد دانشجویان است.

وی از دانشجویان خواست نهایت تلاش را برای کسب علم و دانش و تجربه انجام دهند زیرا آینده سلامت کشور عزیزمان ایران بدست جوانان رقم خواهد خورد.

رئیس دانشگاه در ادامه کسب رتبه اول دانشگاه پیام نور استان فارس در ارزیابی همه جانبه از 31 استان کشور و همچنین ارتقای رتبه علمی دانشگاه پیام نور کشور به رتبه هشتم تولیدات علمی در بین دانشگاه های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری را تبریک گفت .وی اضافه کرد:دانشگاه پیام نور ششده موفق به کسب مقام اول در  شش ماهه نخست 91در حوزه فرهنگی استان شده است.

دربخش دیگری از این نشست حجت الاسلام و المسلمین صدیق امام جمعه محترم و  زنگنه بخشدار منطقه ششده و قره بلاغ نیز به نوبه خود به دانشجویان خوش آمد گفتند.

اجرای تئاتر گروه جوان شهرستان فسا ، مولود خوانی آقای طاهری ، پخش کلیپ ، پذیرایی و . . .  از دیگر برنامه های این مراسم بود. در ادامه دانشجویان به همراه دیگر مسئولین به اتفاق به زیارت امامزاده شهیدان و قبور شهدا رفتند.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان 1392ساعت 9:31  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اول آبان 92

 

جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه  پيام نور شيراز

با حضور گسترده دانشجويان ، جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه پيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، جشن بزرگ قربان تا غدیر، بمناسبت گراميداشت اعياد بزرگ قربان و غدير با حضور اساتید و جمع كثيري از دانشجویان در سالن همايشهاي غديردانشگاه پيام نور شيراز ، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين تجرد در این مراسم در باب شناخت نيرو و استعداد جوانى گفت: فصل جوانى فرصت استثنايى عمر انسان تلقي مي شود كه انسان بايد در اين دوره از زندگي با كشف استعداد ها و توانمنديهاي خود و پرورش آنها در زمينه هاي علمي ، فرهنگي، اقتصادي و سياسي  كشورش كوشا باشد .

وي گفت: عالم از يك قانون نظام مند برخوردار است كه اگر اين قانون نظام مند اجرا نشد هرج و مرج بوجود مي آيد و اگر اين قانون نظام مند در جامعه ايجاد شد آن جامعه ثبات خودش را پيدا خواهد كرد و حق از كسي ضايع نمي شود و حق به حق دار خواهد رسيد و اين نظام قانون مند دين است.

در جشن بزرگ غدير كه به همت كانون فرهنگي، مذهبي غديردانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد ، حاج آقا رودكي ، مداح اهل بيت (ع) به مديحه سرايي پرداخت و احسان نظري دانشجوي رشته هوا و فضا براي دانشجويان مولودي خواني كرد.

برگزاري مسابقه و سرگرمي ويژه دانشجويان همراه با جوايز، اهداء جوايز به دانشجويان شركت كننده در جشن با نام علي ، برگزاري مسابقه در رابطه با غدير، پخش كليپ، اجراي گروه موسيقي زنده ، پذيرايي از دانشجويان و برگزاري مراسم قرعه كشي 3 سفر مشهد مقدس و 3 سفر جمكران از ديگر برنامه هاي اجرايي در جشن بود.

در حاشيه اين مراسم ، سميرا رحيم خاني دبير كانون فرهنگي غدير ضمن تبريك اعياد قربان و غدير ، از تمامي كساني كه در برگزاري جشن بزرگ غدير همكاري نمودند بويژه اعضاء فعال كانون فرهنگي غدير، كانون هيئت محبين اهل بيت (ع) و كانون شاهد و ايثار گر تقدير و تشكر به عمل آورد.

 

 ********

 

بررسی راههای گسترش فریضه امربه معروف ونهی از منکر در دانشگاه پیام نور

همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار می شود

برگزاري همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دستور كار مشترك ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس و دانشگاه پيام نور شيراز قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در جلسه مشترک شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور با ستاد احیا امربه معروف ونهی از منکر استان فارس، راههاي توسعه و ترويج فرهنگ پذيرش تذكر لساني در دانشگاه ،برگزاري برنامه هاي مختلف فرهنگي با موضوع امر به معروف و نهي از منكر و لزوم تبیین آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در زندگي فردي و اجتماعي و آثار شوم ترك آن مورد بررسي و اظهار نظر قرار گرفت.

در اين جلسه دكترمهرداد احمدي سرپرست معاونت دانشگاه پيام نور استان فارس ضمن تبريك اعياد قربان و غدير و همچنين ميلاد با سعادت دهمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت با بيان ارزش ، ويژگيها و آثار و بركات امر به معروف بويژه در دانشگاه افزود: شيوه و روش گفتار وعملكرد اخلاقي افراد مي تواند مهمترين و اصلي ترين تذكر در امر به معروف محسوب شود .

وي در خصوص چگونگي توسعه فرهنگ تذكر لساني گفت: در امر به معروف و نهي از منكر بايد رويكرد عملگرا و پژوهشي داشت و با انتخاب جمله مناسب و حفظ اخلاق و گفتار و همچنين انتخاب بهترين و مناسب ترين جمله كارشناسي شده ، تذكر لساني صورت پذيرد .

 

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس با بيان اين مطلب كه رهنمود ها و فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) بايد سرلوحه تمام اقدامات اجرايي ما باشد ، افزود: بايد بسترهاي لازم براي برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي، تريبون آزاد دانشجويي، جلسات وگفتمانهاي نقدوبررسي دردانشگاه فراهم گردد .

در ادامه نشست ، دكترمحمود كمالي معاون اجرايي و فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست و همچنين حضور فعالين فرهنگي استان در پيام نور شيراز ، امر به معروف و نهي از منكر را فريضه اي الهي و واجب دانست كه نه عمر را كاهش مي دهد و نه روزي راكم مي كند .

روشن ضمير ، قائم مقام دبير ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر فارس نیز بر لزوم  توسعه فرهنگ پذيرش تذكر لساني با هدف نقد پذيري در مراكز علمي و آموزشي تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد به آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در سبك زندگي فردي و اجتماعي و همچنين آثار شوم ترك اين فريضه الهي به صورت جمعي وعملي پرداخته شود .

وي تصريح كرد: بايد افراد جامعه احياء تذكر لساني را يك وظيفه همگاني ،فريضه الهي و يك عزت و اقتدار ملي و اجتماعي ، براي خود بدانند و همسو و هم جهت با ديگران  آن را به يك فرهنگ تبديل كنند به طوري كه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه نهادينه شود كه در اين خصوص ميتوان از روش ايجابي ازجمله فعاليتهاي تربيتي ، فرهنگي  و آموزشي  در جهت تبيين ، تشريح و ترويج احكام و فرامين نوراني فريضتين استفاده كرد.

روشن ضمير ضمن تاكيد بر رعایت تقواي الهي و دوري از منكرات گفت:بايد از فضا و فرصت هاي موجود استفاده كرد و دستگاههاي  اجرايي از جمله دانشگاهها ،  فضاي لازم را جهت نقد ، بررسي  و كار علمي  بوجود آورند و با  تقويت باورها و نگاهها ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر را در معرض ديد افراد جامعه بخصوص نسل جوان جامعه قرار دهند تا از اين طريق بسياري از مشكلات جامعه حل شود.

وي  برگزاري اولين همايش عاشوراي حسيني و فرهنگ عمومي در آستانه هفته احياء به ميزباني دانشگاه پيام نور شيراز را در دستور كار اين جلسه قرار داد و افزود: با هدف ترويج احياء تذكر لساني به عنوان يك وظيفه عمومي و بحث نقد پذيري  ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر واهميت برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي و نظريه پردازي، راههاي عملياتي اين همايش با حضور اصحاب معروفين  استان فارس مورد بررسي قرار گرفت .

در اين جلسه همچنين حاج آقا صمداني عضو ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه پيام نور فارس و ارفعي مدير امور فرهنگي دانشگاه پيام نور استان فارس در خصوص اهداف ،ويژگيها، رويكردها و برنامه هاي ستاد احياء پيام نوراستان به ايراد سخنراني پرداختند و گزارشي از برنامه هاي عملياتي ارائه گرديد.

در پايان مراسم فعالين فرهنگي و اصحاب معروفين ، درنشستي صميمي با حضور مسئولين دانشگاه ،نظرات ، انتقادات و پيشنهادات لازم را مطرح نموده و در خصوص احياء تذكر لساني و نقد پذيري و همچنين اجراي برنامه هاي فرهنگي با نگاه ايجابي ، كرسي هاي آزاد انديشي، امر به معروف اداري، فرهنگي، اجتماعي ، اقتصادي و سياسي ، عدالت خواهي و فضاي مطالبه گري ، مواردي مورد بررسي و اظهار نظر واقع شد.

 

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در ایام دهه ولایت دانشجویان این دانشگاه در نمایشگاه کتاب غدیر شرکت کرده و از محصولات آن بهره مند شدند. کتاب های ارائه شده در این نمایشگاه شامل  کتاب های مذهبی ، قرانی، روانشناسی، برنامه های نرم افزاری  و دیگر محصولات فرهنگی و  قرانی می باشد که در این ایام همه روزه در ساختمان آموزشی دانشگاه به دانشجویان ارائه گردید.گفتنی است این نمایشگاه با تلاش تعدادی از دانشجویان انجمن علمی علوم تربیتی برپا شد.

 

بازديد هيأت نظارت استان از دانشگاه پيام نور نودان

هيأت نظارت دانشگاه پيام نور استان فارس از دانشگاه پيام نور واحد نودان بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي واحدنودان - اين هيأت به سرپرستي دکتر جهانگیر چشم آور رئیس نظارت و ارزیابی به اتفاق رضا کوثری مدیر مالی و داریوش عابدی مسئول امتحانات پيام نور فارس  با حضور در دانشگاه پيام نور واحد نودان درجريان روند فعاليتهاي اين واحد دانشگاهي قرار گرفتند.

اين هيأت به منظور بررسي عملكرد اين واحد دانشگاهي با حضور در قسمتهاي مختلف ازجمله آموزش،امتحانات ، فرهنگی ، امور مالي ، كلاسهاي آموزشي و ... از نزديك در جريان روند امور قرار گرفتند.

در پايان دکتر چشم آور سرپرست اين هيأت ، ضمن تقدير و تشكر از كليه  دانشجويان ،كاركنان و عوامل اجرايي اين دانشگاه گفت : اين نظارت و ارزيابي به منظور آگاهي از نارسائي ها و نقاط قوت است كه  مي تواند مديران استاني در جهت بهبود روشها و نيل به اهداف ياري كند.

 

 

شروع عملیات فاز دوم مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی

فاز دوم اجرایی نمای بیرونی وداخلی مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی شروع شد  .                                                                      . 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مجتمع فرهنگی این مرکز آموزشی با زیربنای 588 متر مربع به صورت مناقصه به شرکت مهرپور ساز واگذار شده است که  در این فاز عملیاتی مرحله نماسازی و کارهای داخلی این مجتمع شروع شده است.

گفتنی است ، کشوری ، پیمانکار شرکت مهرپور ساز از تکمیل نمای بیرونی  وکارهای داخلی این مجتمع در سال جاری خبرداد.

 

پیشرفت 80درصدی عملیات نمای سردرب دانشگاه پیام نور ممسنی

کارِ نماکاری سردرب ورودی دانشگاه پیام نور ممسنی با پیشرفت 80 درصدی در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی کارنماکاری در حال حاضر با پیشرفت 80درصدی با اعتباری معادل 100 میلیون ریال از محل بودجه جاری این مرکز آموزشی در حال اقدام است .

پیش بینی می شود تا نیمه اول آبان ماه سال جاری ، عملیات نماکاری این سردرب به اتمام و به بهره برداری رسد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1392ساعت 8:38  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اول آبان 92

 

جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه  پيام نور شيراز

با حضور گسترده دانشجويان ، جشن بزرگ قربان تا غدیر در دانشگاه پيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، جشن بزرگ قربان تا غدیر، بمناسبت گراميداشت اعياد بزرگ قربان و غدير با حضور اساتید و جمع كثيري از دانشجویان در سالن همايشهاي غديردانشگاه پيام نور شيراز ، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين تجرد در این مراسم در باب شناخت نيرو و استعداد جوانى گفت: فصل جوانى فرصت استثنايى عمر انسان تلقي مي شود كه انسان بايد در اين دوره از زندگي با كشف استعداد ها و توانمنديهاي خود و پرورش آنها در زمينه هاي علمي ، فرهنگي، اقتصادي و سياسي  كشورش كوشا باشد .

وي گفت: عالم از يك قانون نظام مند برخوردار است كه اگر اين قانون نظام مند اجرا نشد هرج و مرج بوجود مي آيد و اگر اين قانون نظام مند در جامعه ايجاد شد آن جامعه ثبات خودش را پيدا خواهد كرد و حق از كسي ضايع نمي شود و حق به حق دار خواهد رسيد و اين نظام قانون مند دين است.

در جشن بزرگ غدير كه به همت كانون فرهنگي، مذهبي غديردانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد ، حاج آقا رودكي ، مداح اهل بيت (ع) به مديحه سرايي پرداخت و احسان نظري دانشجوي رشته هوا و فضا براي دانشجويان مولودي خواني كرد.

برگزاري مسابقه و سرگرمي ويژه دانشجويان همراه با جوايز، اهداء جوايز به دانشجويان شركت كننده در جشن با نام علي ، برگزاري مسابقه در رابطه با غدير، پخش كليپ، اجراي گروه موسيقي زنده ، پذيرايي از دانشجويان و برگزاري مراسم قرعه كشي 3 سفر مشهد مقدس و 3 سفر جمكران از ديگر برنامه هاي اجرايي در جشن بود.

در حاشيه اين مراسم ، سميرا رحيم خاني دبير كانون فرهنگي غدير ضمن تبريك اعياد قربان و غدير ، از تمامي كساني كه در برگزاري جشن بزرگ غدير همكاري نمودند بويژه اعضاء فعال كانون فرهنگي غدير، كانون هيئت محبين اهل بيت (ع) و كانون شاهد و ايثار گر تقدير و تشكر به عمل آورد.

 

 ********

 

بررسی راههای گسترش فریضه امربه معروف ونهی از منکر در دانشگاه پیام نور

همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار می شود

برگزاري همايش حماسه عاشورايي و فرهنگ عمومي در دستور كار مشترك ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان فارس و دانشگاه پيام نور شيراز قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در جلسه مشترک شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور با ستاد احیا امربه معروف ونهی از منکر استان فارس، راههاي توسعه و ترويج فرهنگ پذيرش تذكر لساني در دانشگاه ،برگزاري برنامه هاي مختلف فرهنگي با موضوع امر به معروف و نهي از منكر و لزوم تبیین آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در زندگي فردي و اجتماعي و آثار شوم ترك آن مورد بررسي و اظهار نظر قرار گرفت.

در اين جلسه دكترمهرداد احمدي سرپرست معاونت دانشگاه پيام نور استان فارس ضمن تبريك اعياد قربان و غدير و همچنين ميلاد با سعادت دهمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت با بيان ارزش ، ويژگيها و آثار و بركات امر به معروف بويژه در دانشگاه افزود: شيوه و روش گفتار وعملكرد اخلاقي افراد مي تواند مهمترين و اصلي ترين تذكر در امر به معروف محسوب شود .

وي در خصوص چگونگي توسعه فرهنگ تذكر لساني گفت: در امر به معروف و نهي از منكر بايد رويكرد عملگرا و پژوهشي داشت و با انتخاب جمله مناسب و حفظ اخلاق و گفتار و همچنين انتخاب بهترين و مناسب ترين جمله كارشناسي شده ، تذكر لساني صورت پذيرد .

 

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس با بيان اين مطلب كه رهنمود ها و فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) بايد سرلوحه تمام اقدامات اجرايي ما باشد ، افزود: بايد بسترهاي لازم براي برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي، تريبون آزاد دانشجويي، جلسات وگفتمانهاي نقدوبررسي دردانشگاه فراهم گردد .

در ادامه نشست ، دكترمحمود كمالي معاون اجرايي و فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست و همچنين حضور فعالين فرهنگي استان در پيام نور شيراز ، امر به معروف و نهي از منكر را فريضه اي الهي و واجب دانست كه نه عمر را كاهش مي دهد و نه روزي راكم مي كند .

روشن ضمير ، قائم مقام دبير ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر فارس نیز بر لزوم  توسعه فرهنگ پذيرش تذكر لساني با هدف نقد پذيري در مراكز علمي و آموزشي تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد به آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر در سبك زندگي فردي و اجتماعي و همچنين آثار شوم ترك اين فريضه الهي به صورت جمعي وعملي پرداخته شود .

وي تصريح كرد: بايد افراد جامعه احياء تذكر لساني را يك وظيفه همگاني ،فريضه الهي و يك عزت و اقتدار ملي و اجتماعي ، براي خود بدانند و همسو و هم جهت با ديگران  آن را به يك فرهنگ تبديل كنند به طوري كه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه نهادينه شود كه در اين خصوص ميتوان از روش ايجابي ازجمله فعاليتهاي تربيتي ، فرهنگي  و آموزشي  در جهت تبيين ، تشريح و ترويج احكام و فرامين نوراني فريضتين استفاده كرد.

روشن ضمير ضمن تاكيد بر رعایت تقواي الهي و دوري از منكرات گفت:بايد از فضا و فرصت هاي موجود استفاده كرد و دستگاههاي  اجرايي از جمله دانشگاهها ،  فضاي لازم را جهت نقد ، بررسي  و كار علمي  بوجود آورند و با  تقويت باورها و نگاهها ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر را در معرض ديد افراد جامعه بخصوص نسل جوان جامعه قرار دهند تا از اين طريق بسياري از مشكلات جامعه حل شود.

وي  برگزاري اولين همايش عاشوراي حسيني و فرهنگ عمومي در آستانه هفته احياء به ميزباني دانشگاه پيام نور شيراز را در دستور كار اين جلسه قرار داد و افزود: با هدف ترويج احياء تذكر لساني به عنوان يك وظيفه عمومي و بحث نقد پذيري  ، آثار و بركات امر به معروف و نهي از منكر واهميت برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي و نظريه پردازي، راههاي عملياتي اين همايش با حضور اصحاب معروفين  استان فارس مورد بررسي قرار گرفت .

در اين جلسه همچنين حاج آقا صمداني عضو ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه پيام نور فارس و ارفعي مدير امور فرهنگي دانشگاه پيام نور استان فارس در خصوص اهداف ،ويژگيها، رويكردها و برنامه هاي ستاد احياء پيام نوراستان به ايراد سخنراني پرداختند و گزارشي از برنامه هاي عملياتي ارائه گرديد.

در پايان مراسم فعالين فرهنگي و اصحاب معروفين ، درنشستي صميمي با حضور مسئولين دانشگاه ،نظرات ، انتقادات و پيشنهادات لازم را مطرح نموده و در خصوص احياء تذكر لساني و نقد پذيري و همچنين اجراي برنامه هاي فرهنگي با نگاه ايجابي ، كرسي هاي آزاد انديشي، امر به معروف اداري، فرهنگي، اجتماعي ، اقتصادي و سياسي ، عدالت خواهي و فضاي مطالبه گري ، مواردي مورد بررسي و اظهار نظر واقع شد.

 

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه کتاب غدیر در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در ایام دهه ولایت دانشجویان این دانشگاه در نمایشگاه کتاب غدیر شرکت کرده و از محصولات آن بهره مند شدند. کتاب های ارائه شده در این نمایشگاه شامل  کتاب های مذهبی ، قرانی، روانشناسی، برنامه های نرم افزاری  و دیگر محصولات فرهنگی و  قرانی می باشد که در این ایام همه روزه در ساختمان آموزشی دانشگاه به دانشجویان ارائه گردید.گفتنی است این نمایشگاه با تلاش تعدادی از دانشجویان انجمن علمی علوم تربیتی برپا شد.

 

بازديد هيأت نظارت استان از دانشگاه پيام نور نودان

هيأت نظارت دانشگاه پيام نور استان فارس از دانشگاه پيام نور واحد نودان بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي واحدنودان - اين هيأت به سرپرستي دکتر جهانگیر چشم آور رئیس نظارت و ارزیابی به اتفاق رضا کوثری مدیر مالی و داریوش عابدی مسئول امتحانات پيام نور فارس  با حضور در دانشگاه پيام نور واحد نودان درجريان روند فعاليتهاي اين واحد دانشگاهي قرار گرفتند.

اين هيأت به منظور بررسي عملكرد اين واحد دانشگاهي با حضور در قسمتهاي مختلف ازجمله آموزش،امتحانات ، فرهنگی ، امور مالي ، كلاسهاي آموزشي و ... از نزديك در جريان روند امور قرار گرفتند.

در پايان دکتر چشم آور سرپرست اين هيأت ، ضمن تقدير و تشكر از كليه  دانشجويان ،كاركنان و عوامل اجرايي اين دانشگاه گفت : اين نظارت و ارزيابي به منظور آگاهي از نارسائي ها و نقاط قوت است كه  مي تواند مديران استاني در جهت بهبود روشها و نيل به اهداف ياري كند.

 

 

شروع عملیات فاز دوم مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی

فاز دوم اجرایی نمای بیرونی وداخلی مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی شروع شد  .                                                                      . 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مجتمع فرهنگی این مرکز آموزشی با زیربنای 588 متر مربع به صورت مناقصه به شرکت مهرپور ساز واگذار شده است که  در این فاز عملیاتی مرحله نماسازی و کارهای داخلی این مجتمع شروع شده است.

گفتنی است ، کشوری ، پیمانکار شرکت مهرپور ساز از تکمیل نمای بیرونی  وکارهای داخلی این مجتمع در سال جاری خبرداد.

 

پیشرفت 80درصدی عملیات نمای سردرب دانشگاه پیام نور ممسنی

کارِ نماکاری سردرب ورودی دانشگاه پیام نور ممسنی با پیشرفت 80 درصدی در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی کارنماکاری در حال حاضر با پیشرفت 80درصدی با اعتباری معادل 100 میلیون ریال از محل بودجه جاری این مرکز آموزشی در حال اقدام است .

پیش بینی می شود تا نیمه اول آبان ماه سال جاری ، عملیات نماکاری این سردرب به اتمام و به بهره برداری رسد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1392ساعت 8:37  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 30مهرماه92

 

 

 

نمایشگاه حجاب و عفاف در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه حجاب و عفاف در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، دانشجویان مومن و متدین دانشگاه  با هدف ترویج فرهنگ پسندیده حجاب و عفاف در قالب بسیج دانشجویی و کانون حجاب و عفاف این نمایشگاه را برپا نمودند. این نمایشگاه در محوطه دانشگاه  برگزار شده و به مدت یک هفته هر روزه مورد استقبال دانشجویان این دانشگاه قرار می گیرد.

 

 

افتخار آفريني دختران ورزشكار دانشگاه پيام نور مركز لامرد

تيم ورزشي بدمينتون دختران دانشجوي دانشگاه پيام نور مركزلامرد در مسابقات  بدمينتون شهرستان لامرد مقام سومي اين دوره از مسابقات را از آن خود نمود .به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لامرد يك دوره مسابقه ورزشي بدمينتون به مناسبت هفته تربيت بدني از سوي كارخانه سيمان بين تيم هاي ورزشي دختران برگزارشد كه در اين دوره از مسابقات،دختران بدمينتون باز پيام نور لامرد با سرپرستي فريده منصوري مدرس دانشگاه با  شكست حريفان به مقام سومي اين مسابقات دست يافت .                     .                                                  

 

 

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ممسنی با مسائل آموزشی ، فرهنگی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، دانشجویان جدیدالورود دراین جلسه با هدف آشنایی با دانشگاه محل تحصیل خود با مسائل آموزشی ، فرهنگی و علمی آشنا شدند.

این جلسه در سالن ارشاد شهرستان ممسنی و با حضور جمع کثیری از دانشجویان جدیدالورود ، مسئولین دانشگاه پیام نور ممسنی و مسئولین این شهرستان برگزار و از دانشجویان ممتاز علمی و دانشجویان فعال فرهنگی تجلیل شد.

گفتنی است اجرای گروه موسیقی خاکستر از شیراز ، شعرخوانی محلی توسط شاعر محلی شهرستان ، مسابقه و پذیرایی از دیگر برنامه های اجرایی در این جلسه بود.

 

 

تجلیل از برندگان مسابقه کتبی هفته دفاع مقدس بین کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی

از نفرات برتر مسابقه کتبی هفته دفاع مقدس در بین کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی با اهداء جوایزی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، از بین کارکنان شرکت کننده در مسابقه کتبی هفته دفاع مقدس که به همت امور فرهنگی این دانشگاه برگزار شد ، به قید قرعه به سه نفر از شرکت کنندگان در این مسابقه که امتیاز بیشتری گرفته بودند تقدیر شد.

گفتنی است خانم ها گلناز منفرد ، مریم احمدی و حمید قائدی به عنوان نفرات برتر انتخاب وجوایز خود را دریافت نمودند.

 

 

برگزاری مسابقه کتبی غدیر دربین کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی

کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی در مسابقه کتبی غدیر شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، کارکنان رسمی ، پیمانی ،قراردادی و شرکتی این دانشگاه به منظور ترویج فرهنگ غدیر در مسابقه کتبی از متن خطبه گرانقدر غدیر شرکت و با هم به مسابقه پرداختند.

 

 

جشن های میلاد امام هادی(ع) در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

جشن میلاد امام هادی (ع) در دانشگاه پیام نور لارستان

مراسم جشن دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان این مراسم به همت بسیج دانشجویی شهید ماشالله شیخی در محوطه دانشگاه برگزار شد. بر اساس همین گزارش در این مراسم ضمن پخش مدیحه سرایی ، با شربت و شیرینی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه پذیرایی بعمل آمد.

 

 

جشن میلاد امام هادی (ع) در دانشگاه پیام نور لارستان

مراسم جشن دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان این مراسم به همت بسیج دانشجویی شهید ماشالله شیخی در محوطه دانشگاه برگزار شد. ر اساس همین گزارش در این مراسم ضمن پخش مدیحه سرایی ، با شربت و شیرینی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه پذیرایی بعمل آمد.

 

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا میلاد امام هادی (ع) را جشن گرفتند

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا روز میلاد امام دهم را با جشن و شادی گذراندند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، جشن میلاد امام هادی (ع) با حضور  پرشور دانشجویان این دانشگاه  همراه با دیگر دانشجویان دانشگاههای فسا با شکوه بسیار در سالن ارشاد شهرستان فسا دانشگاه برگزار شد. دانشجویان شرکت کننده  با حضور دراین مراسم روز میلاد امام دهم شیعیان را به جشن نشستند . در این مراسم بخش های مختلف مولودی خوانی ، تئاتر، مسابقه و غیره  توسط دانشجویان  دانشگاهها به اجرا گذاشته  شد.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1392ساعت 8:22  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 28مهر92

28-7-92

 

پذیرش مقالات کارمند دانشگاه پیام نور کازرون در کنفرانس ملي مهندسی برق ایران

مقالات كارمند دانشگاه پيام نور كازرون در کنفرانس ملي مهندسی برق ایران پذيرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، 3مقاله محمد جعفر شفیعی كارمند دانشگاه پيام نور كازرون با موضوعات بررسی اثر(Al2O3 ) Co Cr Pt بر روی حافظه ی کامپیوترها و افزایش وادارندگی مغناطیسی، بررسی مطالعه اثراتAl2O3  بر روی حافظه ی کامپیوترها و محاسبه تپ چنجر ترانسفورماتور نیروگاه در کنفرانس ملي مهندسی برق ایران پذيرفته شد. در نگارش این مقالات زینب زراعت پیشه و محمد شفیعی سیف آبادی با ایشان همکاری نموده اند.

گفتنی است شانزدهمین کنفرانس ملي مهندسی برق ایران در نیمه اول شهریورماه در دانشگاه آزاد اسلامی کازرون برگزار شد.

 

افتخارآفريني تيم کاراته دانشگاه پيام نوراستهبان در مسابقات کشوري کيوکوشين کاراته

تيم کيوکوشين کاراته ماتسوئي دانشگاه پيام نور استهبان در مسابقات کشوري خوش درخشيد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان،فضلي مسئول تربيت بدني دانشگاه از درخشش تيم کاراته دختران سبک کيوکوشين که با حمايت ونام دانشگاه پيام نور استهبان درمسابقات کشوري شرکت داشتند، خبرداد.به گفته وي دراين مسابقات که با حضور بیش از 700 ورزشکار از استان های مختلف در تهران برگزار شد تيم کاراته دختران پيام نور استهبان به نمايندگي از استان فارس حائز 10 مقام برتر شدکه افراد برگزيده بدين شرح مي باشند: خانمها: هاجر حسينيان و زهرا فياضي پور  (مقام اول کميته)، زینب شاکر وستوده نظری (مقام دوم کميته)، زهراشکيبا - فهيمه شجاعي- ريحانه نعماني-  خدیجه فریدونی ومریم شفیعی(مقام سوم کميته)ویاسمن بشکار (مقام دوم کاتا)

 

 

برگزاری مراسم کوهپیمایی توسط کارمندان و دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان

کارمندان و دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان به ارتفاعات پارک جنگلی لار صعود کردند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان، این صعود ، با شعار ورزش ، سلامتی و نشاط در قالب گروهی 60 نفره و از مسیر تنگه انتهایی پارک جنگلی لار شروع و تا ارتفاع 1500 متری ادامه یافت .

در پایان دانشجویان  در محفلی دوستانه در کنار مسئولین دانشگاه به صرف صبحانه پرداخته و بخشی از نظرات و پیشنهادات خود را با رئیس دانشگاه و مسئولین مطرح کردند.

 

 

همایش پیشگیری نوین از بیماری ها در پیام نور فراشبند

در همایشی که با همت واحد فرهنگی دانشگاه و واحد پیشگیری شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد دانشجویان این واحد با راه های پیشگیری از بیماری های ایدز، وبا و سل آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی پیام نور واحد فراشبند در این همایش که با استقبال پرشور دانشجویان و کارکنان همراه بود حسینی کارشناس پیشگیری اداره بهداشت و درمان شهرستان با ارائه گزارشی از تعداد بیماران مبتلا به ایدز در سطح شهرستان و استان و با نمایش اسلایدهایی از علائم و نشانه های این بیماران بیان داشت: از جمله راه های اصلی ابتلا به این بیماری مهلک اعتیاد به مواد مخدر تزریقی به ویژه در بین جوانان است، که متاسفانه طی تحقیقات انجام گرفته ناتوانی جوانان در پاسخ منفی به درخواست سایرین بیشترین دلیل در اعتیاد به مواد مخدر را شامل می شود. در جوامع امروز ما برخی می خواهند با پاسخ مثبت، خود را فردی مهربان و دوستی وفادار جلوه دهند. رودربایستی در روابط فردی، فامیلی و اجتماعی نیز دلیلی دیگر بر این ناتوانی است. به علاوه، در جامعه و خصوصاً فرهنگ ایرانی، بسیاری از افراد، «نه» شنیدن را نوعی بی احترامی و کم توجهی به خود به حساب می آورند. این در حالی است که توانایی یک فرد در پاسخ منفی به درخواست های خاصی که سایرین از وی دارند، در واقع یک قابلیت مهم و اساسی است.

در ادامه نیز حضار در رابطه با بیماری های وبا و سل و راه های پیشگیری و در مان آنها آشنا شدند.

 

 

 

فعاليت كار آفرينانه دانشجوي پيام نور شيراز در كانون مخترعان و مبتكران فارس

دانشجوي شيرازي مدير دپارتمان هاي برق و مهندسي پزشكي كانون مخترعان و مبتكران و انيستيتوايزايران فارس شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، با حضور نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي، رييس هسته صالحين  سپاه فارس و همچنين مدیرعامل کانون تعاون مخترعان، پژوهشگران، مبتکران و نخبگان ایران ،  نمایندگی كانون نخبگان، مخترعين و انيستيتوايزايران در فارس افتتاح شد.

 در اين مراسم بهمن پاکدل مدیرعامل کانون تعاون مخترعان، پژوهشگران، مبتکران و نخبگان ایران  اظهار داشت: کانون مخترعان و نخبگان  كه امروز شاهد افتتاح نمایندگی این مجموعه در فارس هستیم به صورت خودجوش از گرد هم آمدن تعدادی از اساتید و پژوهشگران جوان به وجود آمده است كه چهار هدف عمده حمایت از مخترعان ونخبگان ، فراهم آوردن امکانات و تسهیلات لازم برای حل مشکلات قشر نخبه ، برگزاری سمینارها به منظور آشنایی دانشجویان و پژوهشگران با یکدیگر و تبادل اطلاعات در راستای پیشبرد علم و صنعت را دنبال می‌کند.

وی ابراز داشت: تاکنون پژوهشگران و مخترعان این مجموعه در مجامع علمی و رقابت‌های مختلف ‌ افتخار‌آفریني كرده اند و در سال گذشته  اعضای پژوهشگر این مجموعه 2 هزار مقاله در کشورهای مختلف ارائه و به ثبت رسانده‌اند.

مهندس مجتبي پرهيزكاري مدير كانون مخترعان و مبتكران و مدير دپارتمانهاي انيستيتوايزايران فارس اظهار كرد: اين مجموعه آموزشي كه با همت و تلاش جوانان نخبه و پژوهشگر شيرازي افتتاح گرديده است خدمات آموزشي و كمك آموزشي ويژه اي جهت ارتقاء سطح علمي ، آموزشي و پژوهشي دانشجويان ارائه خواهد داد.

داريوش توانا دانشجوي رشته برق كنترل دانشگاه پيام نور شيراز و مدير دپارتمان هاي برق و مهندسي پزشكي كانون مخترعان و مبتكران و انيستيتوايزايران فارس گفت: اين موسسه آموزشي آمادگي ارائه خدمات ويژه و مطلوب به دانشجويان پيام نور در بخشهاي مختلف فني و مهندسي ، علوم پايه ، زبان هاي خارجه و دوره هاي مديريتي مي باشد .

 

 

ابتکار زوج دانشجوی پیام نور شیراز برای ترویج ازدواج آسان

زوج دانشجوی شیرازی با ازدواج آسان به خانه بخت رفتند

مراسم ازدواج آسان دو تن از دانشجویان پيام نور شيراز در سالن همايشهاي غدير اين دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، مجتبي رضايي نيا و نگار حجازي دانشجويان رشته كارشناسي برق اين دانشگاه ، زندگی مشترک خود را با برگزاری مراسم عقد بسیار ساده و به دور از تجملات آغاز و با تاسي از سيره و روش ائمه معصومين (ع) والگوي  پيوند آسماني حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) متبرك نمودند.

در اين مراسم  كه با حضور مسئولين دانشگاه و جمع كثيري از دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز و خانواده زوجين برگزار شد ، حجت السلام و المسلمين چوگاني بر ازدواج آسان ، ساده و به دور از تجمل گرايي  جوانان تاكيد كرد و افزود: ازدواج آسان بايد به يك فرهنگ و ارزش تبديل شود و شرايط لازم جهت ازدواج آسان و آگاهانه جوانان فراهم گردد.

 اين زوج پيام نور شيرازهدف از برگزاری اين مراسم  را  ترویج فرهنگ حسنه ازدواج برپايه پيروی از آيين ساده زيستی دين مبين اسلام عنوان کردند و افزودند:  وقتی ازدواج‎ آگاهانه، با شناخت و براساس آموزه‎های دینی و اخلاقي  و  به دور از زرق و برق و تجملات صورت بگيرد قطعا زندگي پايدارتر و شيرين تر خواهد شد.

اين زوج همچنين تاكيد كردند: تنها چيزي كه در ازدواج زوجين باقي خواهد ماند،  عشق ، محبت ، وفاداري و علاقه زوجين به همديگر است و ماديات ، زرق و برق زندگي و تجملات از بين رفتنی است و اميدواريم اين اقدام بتواند در ترويج امر مهم ازدواج آسان ،كم هزينه و البته آگاهانه در ميان دانشجويان موثر واقع شود.

 در اين مراسم زوج دانشجوي پيام نور شيراز با نشستن سر سفره عقدي كه توسط دانشجویان برپا شده بود ، زندگي مشترك خود را با مهريه يك جلد كلام الله مجيد ،8 سكه تمام بهار آزادي به نيت امام هشتم شيعيان حضرت امام رضا (ع)  و 169شاخه گل محمدي به مثابه "يا علي" آغاز كردند.

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392ساعت 13:6  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 27 مهرماه

27-7-92

 

رئیس دانشگاه پیام نورکوار: از خصوصیات بارز دانشجو مطالبه گری است

رئیس دانشگاه پیام نور کوار در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود گفت: دانشجو باید مطالبه گر باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کوار، اسکندر جعفری در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود گفت: یکی از وظایف دولتها زمینه سازی امکانات در جهت کسب علم می باشد که در این زمینه دانشگاه پیام نور توانسته است با شعار کسب علم در همه جا، برای همه و در همه وقت زمینه تحصیل علم را برای عموم مردم در اقصی نقاط کشور فراهم نماید. رئیس دانشگاه پیام نور کوار با اشاره به خصوصیات دانشجو و دوران دانشجویی افزود: دانشجو باید مطالبه گر باشد. البته لازمه مطالبه گر بودن شناخت از محیط و سازمان و توانمندیها و آشنایی با امکانات و دستورالعمل های سازمانی میباشد تا بتواند با این شناخت از مجریان مطالبه‏گر باشد.

**************

 

دوخبر از مراکز جهرم و داراب

دیدار سرپرست و مسولین دانشگاه پیام نور جهرم از خانواده دانشجوی شهید

به همت کانون دانشجویی هلال احمر پیام نور جهرم برنامه دیدار و تکریم از خانواده دانشجوی شهید عنایت اله کارگر فرد انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم  این دیدار با حضور سرپرست و مسولین دانشگاه پیام نور جهرم و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جهرم برگزار شد. حجت الاسلام علی رضا بهادری  به نمایندگی از برنامه ریزان این دیدار صمیمانه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران خصوصاً شهید عنایت اله کارگر فرد، هدف از این دیدار را تجدید پیمان با شهدا و آرمان آنها و مزین شدن سال جدید تحصیلی با یاد و نام شهدا عنوان کرد.

در این دیدار پدر شهید کارگر فرد گفت : فرزندش شهیدکارگرفرد معلم بود ولی درسش را ادامه می دهد  در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت می کند و در رشته پزشکی پذیرفته می شود و هنگامی این خبر را می شنود که در جهبه بوده است ولی ماندن در جبهه را به دانشگاه ترجیح می دهد.

وی ادامه داد: شهید عنایت اله، می گفت: "دانشگاه ما جای دیگری است و باید در آن آنجا تحصیل کنیم" و بالاخره نیز در همان دانشگاه یعنی جبهه، درس خواند و با مدرک عالی شهادت فارغ تحصیل شد.

 

برگزاری اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور داراب

اردوی سیاحتی زیارتی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور داراب در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب اردوی ساحتی زیارتی مشهد مقدس به همت بسیج دانشجویی و به مدت 6 روز ویژه دانشجویان بسیجی که در اردوهای طرح هجرت 3 در مناطق محروم فعالیت کرده بودند برگزار شد. رزمخواه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان در این زمینه گفت:هدف این اردو ارتقاء روحیه خدمت و معنویت و نشاط دانشجویان بسیجی است. گفتنی است دانشجویان علاوه بر زیارت و برپایی نماز جماعت از نمایشگاه دائمی آستان قدس رضوی ، موزه هاو مراکز تفریحی مشهد مقدس دیدن کردند.

 

******************

 

دانشجوی کازرونی در مسابقات قهرمانی استان خوش درخشید

حسن سرشار دانشجوی رشته علوم اقتصادی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی استان مقام سوم استان فارس را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی استان فارس که به میزبانی هیئت تنیس روی میز شیراز برگزار شد، دانشجوی کازرونی درخشش چشمگیری داشت.  لازم به ذکر است در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی استان تیم‌های منتخب و باشگاهی شهرستانهای مختلف حضور داشتند.

 

 

 

*****************

خبرهایی از دانشگاه پیام نور کازرون

برگزاری نمایشگاه  حجاب برتر در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت کانون حجاب و عفاف نمایشگاه  حجاب برتر در دانشگاه پیام نور کازرون برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، نمايشگاه حجاب و عفاف به منظور معرفي، ترويج و اشاعه فرهنگ، اعتقاد ديني و اسلامي و آنچه که زيور و زينت يک زن مسلمان است، در دانشگاه پیام نور کازرون برپا ‌شد.

هدف اصلي از برگزاري اين نمايشگاه ايجاد آگاهي به دانشجويان و تبيين موضوع حجاب مصونيت است نه محدوديت بود.

گفتنی است در نمايشگاه حجاب و عفاف انواع چادر، مقنعه و پوشش اسلامي با 30 درصد تخفيف عرضه شد.

 

تشریح برنامه های بسیج دانشجویی پیام نور کازرون بمناسبت سال تحصیلی جدید

بمناسبت سال تحصیلی جدید برنامه های بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور کازرون تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، احمد زارعی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون با اشاره به طرح استقبال از دانشجویان جدید الورود گفت: امسال ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود نسبت به راهنمایی و مشاوره به دانشجویان و خانواده هایشان نقش مهمی ایفا نمود. وی افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی، نمایش فیلم، چاپ و توزیع بروشور از دیگر برنامه های این ستاد بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون در ادامه افزود: انشاالله قصد داریم مانند سنوات گذشته اردوی فرهنگی تفریحی توجیهی جهت دانشجویان جدیدالورود برگزار نماییم که در این اردوی یک روزه مباحث تشکیلاتی و فکری گنجانده شده است.

گفتنی است کازرون با بیش از 8 مرکز دانشگاهی دومین شهر دانشگاهی استان فارس است.

 

برگزاری جلسه عید غدیر در دانشگاه پیام نور کازرون

برای هرچه با شکوه‌تر برگزار نمودن مراسم عید بزرگ ولایت در کازرون جلسه ای با حضور فرماندار و مسئولین دانشگاههای این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، محمد مرحمتی اظهار داشت: عید غدیر (عید ولایت) از بزرگترین اعیاد مسلمانان به ویژه شیعیان جهان به شمار می‌رود که در این روز از سوی رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) با معرفی حضرت امام علی (ع) به عنوان جانشین و ولی امر مسلمین حجت را بر همگان تمام کرد. وی افزود: بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ سال از آن واقعه بزرگ تاریخی می‌گذرد و شیعیان همچنان آب زلال پربرکت غدیر را به پای درختان ولایت می‌افشانند و از بیابان‌های خشک، باغ‌های پرثمر اعتقادی و گل‌های زیبای محبت را پرورش می‌دهند.

مشاور فرهنگی امام جمعه کازرون در ادامه برگزاری سرود شاد ویژه ایام عید، مراسم شبی با قرآن، مسابقه بزرگ فرهنگ شناخت امامت و ولایت، مسابقه کتابخوانی، مسابقات ورزشی با عنوان جام ولایت، اجرای برنامه‌های جنگ هنری و نمایشگاه‌های کتاب، برگزاری شب شعر و چند برنامه هنری و فرهنگی متنوع دیگر را از جمله برنامه‌های عید ولایت برشمرد.

وی برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون فرهنگی هنری از جمله هنرهای تجسمی، عکس و فیلم، جشن بزرگ غدیر در مقام خضر نبی (ع) و مصلای نماز جمعه و چند برنامه سخنرانی در مساجد و اماکن مذهبی کازرون را از دیگر برنامه‌های جشن عید غدیر عنوان کرد.

 در این جلسه دکتر جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون نیز برنامه های دانشگاه را تشریح نمود.

 

 

 

***********************

 

 

 

 

 

خبرهایی از دانشگاه پیام نور خنج

برگزاری جلسه سرحلقه های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خنج

جلسه سرحلقه های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور واحد خنج با حضور اعضای جدید و قدیم اساتید این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این جلسه هریک از اعضا به بیان دیدگاههای خود درخصوص فعالیت های بسیج اساتید پرداختند.

 زاهدیان رئیس دانشگاه پیام نور واحد خنج، ضمن تجلیل از کانون بسیج اساتید به بیان نقش و اهمیت این کانون در دانشگاه پرداخت. وی گفت: بسیج اساتید یک تشکل مسلم و اساسی در دانشگاه بوده که می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف فرهنگی و آموزشی دانشگاه داشته باشد.

در ادامه محمدی، رئیس دادگستری شهرستان خنج  و از اعضای بسیج اساتید دانشگاه، با اشاره به نقش و اهمیت حلقه های صالحین به انعکاس فعالیتهای این کانون تآکید کردند.

و در پایان صالحی، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور واحد خنج، به شرح نحوه شکل دهی و عضو گیری حلقه های تعالی و هم اندیشی صالحین پرداخت.

 

برگزاری جلسه تعامل حوزه نظام وظیفه با دانشگاه در دانشگاه پیام نور خنج

نشستی جهت تعامل بین حوزه نظام وظیفه با دانشگاه و پاسخگویی به سوالات مربوط به نظام وظیفه دانشجویان با حضور مسئول نظام وظیفه شهرستان خنج در دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گرید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این نشست رنجبر، مسئول نظام وظیفه شهرستان خنج به سوالات دانشجویان در خصوص موارد مختلف نظام وظیفه پاسخ داد.

 

برگزاری جشن استقبال دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور خنج

مراسم جشن استقبال دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پيام نور واحد خنج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد خنج، زاهدیان، رئیس این واحد دانشگاهی، ضمن تشکر از تلاشهای مسئولین کشور بخاطر ایجاد عدالت آموزشی که زمینه تحصیل در اقصی نقاط کشور برای طالبین علم را فراهم ساخته است، خطاب به دانشجویان گفت: زمان را مغتنم شمارید و از فرصتهایی که دراختیار دارید جهت ارتقاء سطح علمی و معنوی و خودسازی استفاده کنید. وی در ادامه به مزیتهای تحصیل در پپام نور پرداخت و از دانشجویان خواست در فعالیت فرهنگی در کنار تحصیل  حضورداشته باشند. وی از آنان خواست نسبت به حفظ ارزشهای انقلابی– اسلامی در دانشگاه بکوشند.

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1392ساعت 10:36  توسط روابط عمومی لامرد  | 

26مهر92

شرکت دانشگاهیان واحد نی ریز در مراسم روز عرفه

دانشجویان، اساتید و کارکنان واحد نی ریز در مراسم دعای پرفیض عرفه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی واحد نی ریز صد  نفر از دانشجویان دختر آن دانشگاه به همراه کارکنان و اساتید این واحد با حضور در مصلای نماز جمعه نی ریز در مراسم پر فیض روز عرفه شرکت کردند.در این مراسم معنوی که از ساعت 14 و 30 دقیقه آغاز شد پس از اقامه نماز روز عرفه دعای این روز  با مداحی ذاکران اهل بیت قرائت شد. در حاشیه این مراسم نیز امام جمعه نی ریز در سخنانی با اشاره به اینکه روز عرفه یکی از اعیاد مسلمانان است اظهار داشت "عرفه روز کسب شناخت و معرفت نسبت به درگاه احدیت و آمادگی برای سرسپردگی و بندگی او در عید قربان است." حجه الاسلام و المسلمسن سید محمد فقیه همچنین در ادامه با یادآوری سالروز شهادت مسلم ابن عقیل در روزعرفه فراز هایی از دعای امام حسین(ع) در این روز را ترجمه و تفسیر کرد و  ابراز داشت "دقت در دیدگاه امام حسین(ع) در این دعا می تواند شناخت دقیق ترآن حضرت و درک بهتر قیام ایشان را به همراه داشته باشد."

 

حجت‌الاسلام خرسند امام جمعه کازرون:

درسی که از عید قربان می‌توانیم فرا بگیریم این بوده که از شر هواهای نفسانی به سوی پروردگار پناه ببریم

دانشگاهیان پیام نور کازرون در نماز عید سعید قربان حضور چشمگیری داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز عید سعید قربان با تبریک این عید به مسلمانان در سخنانی اظهار داشت: انفاق در راه خدا و مبارزه با هواهای نفسانی و کشتن حیوان نفس اماره از مصداق قربانی بوده بنابراین به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد.

وی افزود: حاجیان پس از یک مبارزه با نفس، با قربانی کردن از احرام خارج می‌شوند تا از ثواب حج اکبر بهره‌مند شوند.

امام جمعه کازرون گفت: با نخستین قطره‌ خونی که در قربانی کردن و ذبح حیوان به زمین ریخته می‌شود خداوند گناهان صاحب قربانی را می‌بخشد.

وی ادامه داد: درسی که از عید قربان می‌توانیم فرا بگیریم این بوده که از شر هواهای نفسانی به سوی پروردگار پناه ببریم و آنچه را که مورد رضایت خدا است انتخاب کنیم.

امام جمعه کازرون در ادامه با گرامیداشت فرا رسیدن عید غدیر (عید بزرگ ولایت) ابراز داشت: در این مقطع زمانی که دشمنان تکفیری به مبارزه با اهل بیت و شیعه می‌پردازند بنابراین وظیفه همگان است که این عید بزرگ ولایت را با شکوه‌تر از سال‌های قبل جشن گیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی با ۱+۵ در ژنو اشاره و تصریح کرد: این مذاکرات فرصتی برای دولت آمریکا و کشورهای غربی است تا بتوانند صداقت خودشان را به ملت ایران نشان دهند.

خطیب نماز جمعه کازرون گفت: ملت ایران به غربی‌ها به ویژه آمریکا به خاطر سیاست دوگانه هیچ‌گاه اعتماد نداشته است.

وی با بیان اینکه حق مسلم یک ملت قابل مذاکره نیست ابراز داشت: بارها جمهوری اسلامی در مورد مسائل هسته‌ای اهل مذاکره بوده و این به معنای کوتاه آمدن از حق مسلم خود نیست.

خطیب نماز جمعه کازرون در ادامه به جریان و فضایی که در کشور ایجاد شده و برخی به دنبال حذف شعار «مرگ بر آمریکا» هستند و در این مورد از زبان حضرت امام (ره) نقل و قول‌هایی می‌کنند انتقاد کرد و گفت: این جریان از اوایل انقلاب تاکنون اعتقادی به استکبارستیزی و مبارزه با آمریکا نداشته و همواره به دنبال سازش بوده است.

 

شهدای گمنام شهرستان سروستان، مهیای حضور زائران و زمزمه نوای روحبخش عرفه

دانشگاهیان دانشگاه پیام نور سروستان نوای روحبخش عرفه را در جوار قبور مقدس شهدای گمنام زمزمه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور سروستان عصر روز عرفه به همراه مردم ولایتمدار و خانواده های معزز شهداو ایثارگران  در جوار قبور همیشه معطر پنج شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس مراسم دعای عرفه را با شکوه خاصی برگزار کردند.

روز عرفه فضای حرم شهدای گمنام شاهد نیایش و اشک شوق جوانانی بود که با دل هایی لبریز از عشق، با معبود خویش راز و نیاز کردند، همانا دانشگاه انسان‌ساز سيدالشهداء و سير در كلمات نوراني آن حضرت ، همه ساله باعث هدايت انسانهائي بي شمار مي‌گردد.

امروز دعاي عرفه يك نيايش نيست، نيايش عرفه تبديل به يك دانشگاه شده است، دانشگاهي كه حتي اغيار را پذيرش مي‌كند و مدال هدايت را بر دوش آنان نصب می کند.

 
برگزاري دعاي پرفيض عرفه در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

مراسم معنوی دعای عرفه همانند سال های گذشته در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، دعاي پرفيض عرفه همانند سال های گذشته در روز عرفه (نهم ذی الحجه) 23 مهرماه جاری با حضور اساتید، دانشجویان و همکاران اداری همزمان با سایر دانشگاه های کشور در محل نماز خانه دانشگاه برگزار گردید.

   در این مراسم ابتدا حجت الاسلام و المسلمین یوسفی در خصوص اصل مسئله عرفه به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد : روز و شب عرفه از ايام متبرك است كه در آن خواندن دعاي حضرت امام حسين(ع) و زيارت ايشان بسيار سفارش شده است. هدف از برگزاری این گونه از مراسم ها آشنایی دانشجویان با شیوه های درست و منطقی خود شناسی، خودسازی و خداشناسی در اسلام است.

   مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم ششده بیان کرد: انسان‏ها برای رشد نيازمند محيط‏ها و ابزارهايی هستند كه يكی از اين محيط‏ها دانشگاه است و انسان در پرتو آن می ‏تواند به بسياری از فضائل اخلاقی در سايه عمل به مفاهيم دينی دست پيدا كند و در صورتی که دانشجویان در مسیر اشتباهی برای دست یابی به عرفان و خداشناسی قرار گیرند راه برگشتی برای آنها وجود نخواهد داشت.  

وی ادامه داد : در اين روز بر هر مسلمانان واجب است كه دل خود را از زنگار هوس و ماديات پاك كنند و از خداوند خويش طلب مغفرت نمايند و از گناهان خويش شرمسار باشند.

در ادامه این مراسم قرائت بخشی از دعای عرفه توسط بهنام پارسایی و مسلم قاسمیان مداحان اهل بیت به ياد حج ناتمام سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) قرائت كردند.

 

 

امام جماعت دانشگاه پیام نور کوار: روز عرفه روز دعا، نيايش، راز و نياز و مناجات با خدا و روز عفو و بخشش است

حجه الاسلام زارعي در مراسم روز عرفه در دانشگاه پيام نور كوار روز عرفه را روز دعا، نيايش، راز و نياز و مناجات با خدا و روز عفو و بخشش دانست.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، در روز عرفه همزمان با نماز ظهرو عصر مراسم قرائت دعاي عرفه در دانشگاه پيام نور كوار با حضور اساتيد، كاركنان و دانشجويان برگزار شد. حجه الاسلام زارعي در اين مراسم روز عرفه را روز دعا، نيايش، راز و نياز و مناجات با خدا و روز عفو و بخشش دانست. امام جماعت دانشگاه پيام نور كوار با اشاره به فرمايش امام صادق (ع) در مورد روز عرفه كه مي‌فرمايد‌:« هر كس در اين روز قبل از رفتن به مراسم دعاي عرفه در زير آسمان دو ركعت نماز بخواند و در پيشگاه خداوند متعال به تمام گناهان و خطاهاي خود اعتراف كند و حقيقتاً از درگاه پروردگار پوزش طلبد، خداوند متعال آن‌چه كه به اهل عرفات مقدر نموده او را نيز عطا مي‌كند و تمام گناهان او را مي‌آمرزد»  از حاضران خواستند نهايت استفاده و بهره را از لحظه لحظه اين روز بعمل آورند.

 

حضور دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور لارستان در مراسم دعای عرفه

دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور لارستان در مراسم پر فیض دعای عرفه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور لارستان، خانواده دانشگاه پيام نورلارستان مراسم دعاي پر فيض عرفه را همراه با خانواده هاي معظم شهداء و ايثارگران در جوار تربت پاك شهداي انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدا برگزار کردند. 

اين مراسم از ساعت 15 بعد از ظهر در صحن گلزار با تلاوت آياتي از كلام ا.. مجيد آغاز شد و با مديحه سرايي و قرائت دعاي عرفه به پايان رسيد.

 

دانشجويان وکارمندان دانشگاه پيام نور استهبان همنوابا سالار شهيدان دعاي عرفه را زمزمه کردند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان مراسم دعاي عرفه باحضور دانشجويان ،کارمندان وتعدادي ازاساتيد دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برگزار شد.دراين مراسم که  با همکاري واحد فرهنگي وبسیج دانشجوئی دانشگاه در فضائي سرشار از معنويت و حزن واندوه عزاي سالار شهيدان واولين سرباز فداکارش ،حضرت مسلم بن عقيل(ع) برگزار شد مداحان اهل بیت ضمن قرائت دعاي روح بخش عرفه به ذکرمصيبت ونوحه سرائي پرداختند.

 

 

دانشگاه پیام نور جهرم ،زمزمه دعای عرفه و دلها یی که روانه عرفات شد

در روز عرفه  فضای دانشگاه پیام نور جهرم  با زمزمه دعای عرفه حال و هوایی دیگر داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم  محیط این دانشگاه شاهد حضور دانشجویان مؤمن و عاشقی بود که به بهانه قرائت دعای روح بخش عرفه در محل نمازخانه این دانشگاه گرد هم آمده بودند . در این مراسم همراه با زمزمه دعا توسط حجت الاسلام  حسینی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهرم شاهد سیلان قطرات اشک های دلداگی بودیم که از سوز موجود در کلمات دعا که سالها پیش از زبان امام عاشقشان تمامی کلمه  عشق حقیقی را ادا می نمود، ناشی می شد.

 

 

دانشگاهیان پیام نور کازرون با نوای یا اباصالح المهدی دلها را روانه عرفات کردند

در آستانه عيد سعيد قربان مراسم معنوي دعاي عرفه در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دانشگاهیان پیام نور کازرون با شرکت در دعای عرفه، دست دعا به سوی خدای برداشتند. شایان ذکر است دانشگاه پیام نور کازرون همچون سنوات قبل میزبان حضور دانشجویان مؤمن و خداجویی بود که به بهانه قرائت دعای روح بخش عرفه گرد هم آمده بودند تا هم‌نوا با مولای عصر خویش حضرت اباصالح‌المهدی(ع) دعای امام حسین در روز عرفه را زمزمه کنند.

از نکات جالب توجه دیگر مراسم دعای عرفه امسال، حضور خانواده‌هایی جوان با بچه‌های خردسالشان بود که در گوشه‌ای از مراسم نشسته بودند.

 

برگزار ی با شکوه دعای عرفه بر سر قبور شهدای گمنام شهرستان خرامه

همزمان با سراسر کشور دعای عرفه در مراسم باشکوهی،توسط دانشگاه پیام نور خرامه بر سر قبور شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه، دعای عرفه با حضور امام جمعه ، فرماندار،رئیس دانشگاه پیام نور و سایر اقشار مختلف مردم با همکاری دانشگاه پیام نور،هیئت رزمندگاه اسلام،فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه خرامه، در پارک شهر خرامه،یادمان شهدای گمنام با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم عیسی زارع درنیانی رئیس دانشگاه پیام نور خرامه با اشاره به اهمیت دعا و نیایش گفت : دعای عرفه ، دعایی است که امام حسین (ع) در صحرای عرفات خواند و تاثیر بسیاری جهت آمرزش گناهان دارد . دعای عرفه با مداحی مداحان اهل بیت،حجت الاسلام شیخ امین کشاورز و حاج عباس زحمتکشان قرائت شد.

 

 

برگزاری جشن عید قربان و دعای عرفه در دانشگاه پیام نور زاهدشهر

مراسم جشن عید سعید قربان همراه با طنین دعای عرفه در دانشگاه پیام نور زاهدشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان مراسم جشنی به همت امورفرهنگی این دانشگاه برگزارشد.

آزادی سرپرست این واحد دانشگاهی در این مراسم ضمن بیان فضایل عید قربان گفت: این عید فرصت مغتنمی است که بتوان از برکات آن در راه بهره گیری از معنویات استفاده نمود.

وی ضمن اشاره به آداب و سنت روز عرفه و عید قربان  افزود: عرفه و قربان نشانه هایی است که هر ساله در این مناسک به ما یادآور می شود که جهاد در راه حق همان جهاد با نفس می باشد.

همچنین به مناسبت برگزاری دعای روح بخش عرفه دانشجویان این دانشگاه به تپه شهدای گمنام فسا اعزام تا از فیض این مراسم معنوی در کنار سایر مردم این شهرستان بهره مند شوند.

 

 

حجت الاسلام علی بابایی:

بارزترين نماد عرفه، خودشناسی، خداشناسی و دشمن شناسی است

مراسم روز عرفه با همکاری بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور مرکز کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، حجت الاسلام علی بابایی در خصوص جایگاه عظیم روز عرفه، اظهار کرد: یکی از مناسک و اعمال حج تمتع وقوف در عرفات است، یعنی بعدازظهر روز هشتم ذی الحجه حاجی ها بعد از احرام بستن به سمت عرفات حرکت می کند و نیمه دوم روز آنجا می مانند.

وی با بیان این که امام دعای عرفه را با اشک به پابان رساندند، اذعان داشت: دعای پرمضامین عرفه، یکی از بهترین ادعیه بین بنده و خدا است که هم مسئله معرفتی و هم عشق پاک انسان به پروردگارشان نشان داده می شود.

حجت الاسلام علی بابایی اذعان داشت: این دعا دارای مضامین غنی و معارفی است که بخشی از آن در رابطه با توحید و شناخت الهی و بخشی در مورد نعماتی می باشد که خدای متعال به انسان ها بخشیده است و یکی از اعمالی که در روز عرفه سفارش شده، قرائت دعای عرفه می باشد.

وی خاطر نشان کرد: نکته ی دیگر در رابطه با این روز این است که یک حاجی معارف و ارزش های دینی خود را به معرفت و آگاهی لازم می رساند و یک بعد شناختی مهم برای انسان است که بداند طبق فرموده امام علی (ع)، هر کس می خواهد خدا را بشناسد، اول باید خود را بشناسد و یکی از راهها و روزها، همین روز عرفه است.

این کارشناس مسائل دینی افزود: بارزترين نماد عرفه و دعای روح‌بخش حضرت امام حسين(ع) خودشناسی، خداشناسی ودشمن شناسی است و انسان زمانی كه خود و ويژگی‌های خويش را به درستی شناخت زمينه خداشناسی و شناخت هواهای نفسانی و شيطانی نيز فراهم می‌شود.

در ادامه مداحان اهل بیت(ع) به روضه خوانی و مناجات در جمع دانشجویان این دانشگاه پرداختند.

 

 

 

برگزاری دعای عرفه در نودان

همزمان با سراسر کشور نوای پر فضیلت دعای عرفه با حضور اقشار مختلف مردم و دانشجویان دانشگاه پیام نور نودان در جوار گلزار شهدای این شهر طنین انداز شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان – روز عرفه از اعیاد بزرگ است، هر چند به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگانش را به عبادت و طاعت فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای آنها گسترده و شیطان در این روز تحقیر و رانده شده و خشمناک است.

پس از قرائت دعای عرفه، قبور مطهر  شهدای شهر نودان توسط شرکت کنندگان در دعا غبار‌روبی و عطرافشانی شد و باردیگر با آرمان‌های امام راحل ، شهداء و رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1392ساعت 10:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

25 مهرماه 1392

 

برگزاری مراسم پرفیض دعای ندبه  وعید قربان در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس

دانشجویان پیام نور فیروزآباد دعای روح بخش عرفه را زمزمه کردند

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد با شرکت در مراسم معنوی عرفه، دعای روح‌بخش عرفه را زمزمه کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد دعای پرفیض عرفه با حضور سیل عاشقان مومن و خداجو در این مرکز دانشگاهی برگزار شد.

مراسم معنوی قرائت دعای روح‌بخش عرفه با حضور کارمندان ، اساتید و دانشجویان مومن و خداجوی فیروزآبادی  با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم که در ساختمان اداری آموزشی دانشگاه برگزار شد در محیطی مملو از عاشقان و دلداگانی است که همنوا با سالار شهیدان حضرت حسین‌ابن علی‌علیه السلام این دعای روح بخش را زمزمه کردند.

 

برگزاري دعاي عرفاني عرفه در دانشگاه پيام نور لامرد

دعاي عرفاني و پر فيض عرفه حضرت اباعبدالله الحسين (ع) با حضور گسترده مردم در دانشگاه پيام نور مركزلامرد برگزارشد . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لامرد ، به همت واحد فرهنگي دانشگاه وهمكاري تشكل هاي دانشجويي در روز عرفه ، امت مؤمن و خداجوي شهرستان لامرد همنوا با دانشجويان ، اساتيد و كاركنان دانشگاه با حضور در محوطه باز دانشگاه در دعاي عرفاني عرفه شركت كردند . در اين مراسم روحاني حجج اسلام محمدامين غفاري رياست دادگستري شهرستان لامرد و حسين رضازاده از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت با قرائت دعا و ذكر مصائب اهل بيت  ، فضاي معنوي خاصي بر مراسم دعاي عرفه حاكم نمودند . در پايان اين مراسم روحاني از مدعوين در مراسم پذيرايي به عمل آمد.  .                           

 

برگزاری مراسم دعای ملکوتی عرفه توسط دانشگاه پیام نور ممسنی

مراسم روح بخش دعای ملکوتی عرفه در خیابان سپاه شهرستان ممسنی با حضور پرشور علاقه مندان وعاشقان اهل بیت (ع) ودانشجویان ،کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور ممسنی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مراسم معنوی روح بخش دعای عرفه در خیابان سپاه شهرستان ممسنی با همت بسیج دانشجویی وامورفرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی با حضور مسئولین این دانشگاه و آحاد مردم عاشق و دلباخته اهل بیت (ع) با نوای دلنشین مداح اهل بیت اسدی از مداحان سرشناش شهرستان کرمان وسخنرانی حجت الاسلام رحمانی ، امام جمعه شهرستان ممسنی برگزار شد.

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به عظمت روزهای عرفه وعید سعید قربان و نحوه بهره برداری از فضایل آن در جهت رسیدن به قرب الهی افزود : روزعرفه ، روز دعا ونیایش وعید قربان ، عید عبادت وبندگی است.این دو در گرانبها ،در سلوک معنوی انسان بسیار تاثیر بسزا دارد.

وی در ادامه افزود: دعای عرفه امام حسین (ع) علاوه بر اینکه از جذابیت خاصی برخوردار است ، سازندگی روحی دارد.

حجت الاسلام رحمانی ، سخنران مراسم ،دراهمیت نامگذاری روز نهم ذی الحجه به روز عرفه اظهار داشت : انسان در حج می تواند به مقام علم الیقین برسد و اگر قدری جلوتر برود ، به مقام عین الیقین و پس از آن به مقام حق الیقین خواهد رسید.

در ادامه مراسم ، اسدی مداح اهل بیت (ع) به قرائت دعای پرفیض عرفه پرداخت و سپس مداحان شهرستان ممسنی به مرثیه سرایی و ذکر مصائب کربلا پرداختند.گفتنی است این مراسم با برپایی نماز جماعت مغرب وعشاء پایان یافت.

 

برگزاری جشن عید سعید قربان در پیام نور نودان

همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان جشن باشکوهی در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور واحد نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان -  سرپرست این واحد دانشگاهی ضمن تبریک این روز بزرگ گفت : قربان، عید معرفت و خودشناسی است .

بیژن نهایی با بيان اينکه در فرهنگ اسلامي عيد قربان از اهميت و ارزش بسيار بالائي برخوردار است افزود: عيد قربان به معناي بازگشت انسان به مقام تقرّب الهي که اين مقام در سايه مبارزه با هواهاي نفساني و در پرتو تهذيب، خودسازي و بهره وري از فرصت هاي ناب به دست مي‌آيد.

گفتنی است برنامه هاي شاد ومتنوع  ، مسابقه و مولودي خواني از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

 

 

برگزاری ایستگاه صلواتی و جشن عید قربان در دانشگاه پیام نور داراب

ایستگاه صلواتی و جشن عید قربان در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت امور فرهنگی و با حضور دانشجویان جشن عید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد .

 

دانشگاه پیام نور سروستان میزبان قلبهای مشتاق و چشمان اشکبار در روز عرفه

با فرا رسیدن نهم ذیحجه روز عرفه/روز نیایش مراسم معنوی و ملکوتی دعای عرفه پس از اقامه نماز ظهر در دانشگاه پیام نور سروستان قرائت و فضای نمازخانه سرشار از عطر و بوی محمدی گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، در اين مراسم سراسر نور و معنويت، دانشگاهیان دانشگاه پیام نور سروستان با قلوب معطر به عطر عشق و یکپارچگی و خلوص به استقبال دعای روح بخش و روح افزای عرفه رفتند.

نظر به فرمایش پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) که فرمودند : خداوند در هیچ روزی مانند عرفه بندگان را از آتش دوزخ نمی رهاند، ملتمسانه به درگاهش رفتند تا گوشه چشمی از الطاف بی کرانش شامل حالشان گردد.

همراه با قرائت  دعاي  الهي معنوي حضرت امام حسين عليه  السلام در روز عرفه  حجت الاسلام و المسلمین صادقی، مسوول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی به ذكر مناجات ونوحه سرايي  در باب مناقب و مصائب اهل البيت عليهم السلام پرداخت. وی در بیانات خود اظهار داشت: روز عرفه روز شناخت است و فرصتی دوباره برای بازگشت.همچون دانشجویی که فرصت یک آزمون را از دست داده باشد و توفیق شرکت مجدد در آزمونی دیگر پیدا کرده باشد و چقدر دلنشین و امیدوار کننده است این فرصت دوباره.

دانشجويان و دانشگاهيان حاضر با دلهاي  مشتاق وچشمان اشك بار ضمن زمزمه  اين دعاي رحماني با همراهي  در برنامه  نوحه سرايي ، ايمان ودلدادگي خود را در پيمودن  راه ومكتب حسيني  صادقانه به نمايش گذاشتند.

وچه زیبا و عاشقانه سرودند: الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَیْسَ لِقَضَائِهِ دَافِعٌ وَ لاَ لِعَطَائِهِ مَانِعٌ ....

 

 

 

*****************************************************************************

 

استقبال از دانشجویان جدید در مراکز وواحدهای لارستان،نودان،ششده وداراب

 

برگزاری مراسم جشن دانشجویان جدید الورود در دانشگاه پیام نور لارستان

مراسم معارفه دانشجويان جديد الورود در دانشگاه پيام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور لارستان، در آغاز مراسم وصال رئیس دانشگاه ضمن خير مقدم به دانشجويان جديد  و معرفي دانشگاه براي آنان واژه دانشجو را واشكافي نموده و به تفاوت آن با واژه دانش آموز پرداخت.وي خطاب به دانشجويان گفت:"سر فصل دروس در همه دانشگاه ها يكسان است و اختلاف سطح علمي هر دانشگاه ،ناشي از تلاش دانشجويان براي به دست آوردن علم از طريق پژوهش است."

بر اساس همین گزارش ، کامران فرد مسئول آموزش دانشگاه نيز با بيان خيرمقدم به دانشجويان به بيان آيين نامه آموزشي و معرفي برنامه هاي آتي دانشگاه پرداخت.

همچنین در طی این مراسم برنامه های شاد و مفرحی شامل : تئاتر دانشجویی ، مسابقه و موسیقی نیز برگزار شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

اين مراسم با پذيرايي از دانشجويان به پايان رسيد.

 

برگزاری جلسه ی توجیهی معارفه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور داراب

جلسه توجیهی معارفه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، جلسه و اردوی توجیهی معارفه ی دانشجویان جدید الورود در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور داراب و با حضور جمع کثیری از دانشجویان جدید الورود و سخنرانی  مسئولان اداری و اعضای هیئت علمی دانشگاه و مسئولان شهرستان از جمله فرماندار داراب برگزار شد.در این مراسم فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی دانشجویان مورد توجه قرار گرفت.

پایان بخش این برنامه اجرای اردوی زیارتی سیاحتی و حضور  دانشجویان در امامزاده سید علاالدین معروف به پیرمراد و اقامه ی نماز و صرف نهار بود. همچنین در این بخش از مراسم بلوری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی داراب در خصوص جایگاه علم و دانش و تهذیب نفس سخنان مبسوطی ایراد کرد.

 

 

 

مراسم استقبال از دانشجويان جدیدالورود در دانشگاه پیام نور نودان

جلسه توجیهی و جشن دانشجويان ورودي جديد  پيام نور نودان در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد..

  به گزارش روابط عمومی واحد نودان - سرپرست دانشگاه پیام نور واحد نودان در این مراسم ضمن تبريك به مناسبت آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و پذيرش دانشجويان جديد در دانشگاه‌ها گفت: دانشجو بايد در نخستين گام جايگاه و ارزش علمي خود را درك كند و در راه كسب علوم در رشته‌هاي تخصصي پذيرش شده گام بردارد تا بتواند موفقیت های لازم را کسب کند.

بیژن نهایی در ادامه افزود : در میان قدرتهای رایج در دنیا قدرت علم از قدرت مال و قدرت سیاسی دوام بیشتری دارد و رمز بقاء هر ملتی در اهمیت دادن به علم و علم آموز می باشد.

وی تصریح کرد : دوران دانشجویی یکی از مهم‌ترین دوران زندگی یک فرد است، زیرا پس از دوران راهنمایی و دبیرستان انسان وارد فضای دانشگاه می‌شود که این فضا و دوران همراه با استقلال فکری، فرهنگی و اجتماعی است و باید سعی کرد بهترین استفاده را از این دوران کرد.

گفتنی است که فاصله این واحد دانشگاهی تا شیراز 110 کیلومتر  است و 600 نفر دانشجوی دختر و پسر که از طریق کنکور سراسری ، فراگیر  و بدون آزمون در 6 رشته حقوق ، مدیریت بازرگانی  و علوم اجتماعی (گرایش پژوهشگری) ، روانشناسی عمومی ، مترجمی زبان و جغرافیا (گرایش برنامه ریزی شهری )پذیرفته شده اند در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند.

 

 

کارگاه آموزشی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

کارگاه آموزشی دانشجویان ورودی 92 دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در محل دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، کارگاه تبيين مقررات آموزشي برای دانشجويان جديد الورود ورودی 92 در محل دانشگاه برای جمع کثیری از دانشجویان برگزارگرديد. در اين کارگاه آقای وحید رحیمی اشاره به نکات مهم آيين نامه آموزشی ، فرهنگی ، مالی و اداری و نیز مسائل دانشگاه داشت.

  در اين کارگاه جزوه آشنايی با مقررات و آئين نامه های آموزشی نيز در اختيار دانشجويان قرارگرفت در پايان کارشناسان آموزشی  و مالی – اداری دانشگاه جواب گوی سوالات دانشجويان بودند.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392ساعت 10:54  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 23مهرماه

 

با موضوع رسالت و شان دانشجو برگزار شد.

برگزاری تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه پيام نور شيراز

تریبون آزاد دانشجویی با موضوع «رسالت و شان دانشجو » درمحوطه دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، «تریبون آزاد دانشجویی» با موضوع  رسالت و شان دانشجو با همکاری بسيج دانشجويي شهيد محمد علي شاهچراغي پيام نور شيراز ، و درراستای عمل به فرمايش مقام معظم رهبری (مد ظله العالي) در برگزاري تريبون آزاد دانشجويي و نشست كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاه برگزار شد.

در اين جلسه  شكري مسئول كانون مطالعات بسيج دانشجويي شهيد شاهچراغي  گفت : يكي از ويژگيهاي بسيج همه جانبه بودن فعاليت هاي آن است  كه اردوهاي جهادي، حلقه مطالعاتي و برگزاري تريبون آزاد دانشجويي  كه در يك فضاي كاملا دوستانه و منطقي برگزار مي شود از جمله آن است .

وي با بيان اين مطلب كه پشتوانه هر شعار بايد روح انقلابي باشد افزود: وظيفه دانشجو صرفا درس خواندن نيست بلكه دانشجو بايد در زمينه هاي علمي، فرهنگي، پژوهشي ، هنري و ورزشي فعاليت داشته باشد وبا بصيرت  اوضاع سياسي ، اقتصادي و اجتماعي كشور خود را رصد نمايد.

در این جلسه دانشجویان پيام نور شيراز در گروههاي موافق و مخالف با قرار گرفتن در پشت تريبون به بیان نظرات،  انتقادات ،انتظارات و مطالبات خود پرداختند و به نکاتی از جمله  تبديل محدوديت ها به فرصت ، برگزاري جلسات دانشجويي با  حضور مسئولين و رييس دانشگاه، ديدن نكات ضعف در كنار نقاط قوت ، برگزاري  كرسي هاي آزاد انديشي و توجه بيشتر به خواسته ها و مطالبات به حق دانشجويان ، اشاره شد.

 

پذیرش 2 مقاله از دانشجوی دانشگاه پیام نور جهرم در کنفرانس ملی رویکردهای نوین در مهندسی کامپیوتر و بازیابی اطلاعات

2مقاله دانشجوی دانشگاه پيام نور جهرم در کنفرانس ملي رویکردهای نوین در مهندسی کامپیوتر و بازیابی اطلاعات ، با موضوعات نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در رشد اقتصادی و چالشها و تنگناهای مدیریت و بازیابی اطلاعات پذیرفته و ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم ، علی مصلی نژاد از دانشجویان فعال رشته فناوری اطلاعات این دانشگاه می باشد که فعالیت های زیادی در زمینه فناوری اطلاعات(IT) از جمله نگارش کتاب و مقاله در کارنامه خود دارد.

علی مصلی نژاد در خصوص  نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در رشد اقتصادی اظهار داشت: فناوري اطلاعات و ارتباطات به عنوان يک فناوري جديد در دهه 90 وارد بازار شد و به سرعت توسعه يافت. اين فناوري به دليل عمومي بودن آن با ساير فناوريها تفاوت اساسي دارد، به اين معني که تنها در حوزة فعاليت خود تاثيرگذار نيست، بلکه در کل فعاليتهاي اقتصادي و غيراقتصادي تاثير بسزائي در تسهيل انجام امور و بالا بردن بهره‌وري و کارائي دارد. طي دهة گذشته، توسعة فناوري اطلاعات و ارتباطات در گسترة جهاني شتاب قابل توجهي داشته‌است، توسعة فزايندة اقتصاد جهاني نيز به اين امر دامن زده‌است. پيشرفتهاي فناوري، رقابت بيشتر، و کم کردن محدوديتهاي تجاري باعث کاهش قيمت کالاها و خدماتِ فناوري اطلاعات و ارتباطات شده‌است که اين امر به نوبة خود انگيزه‌اي قوي براي جايگزيني ساير اشکال سرمايه و نيروي کار با تجهيزات فناوري اطلاعات و ارتباطات به وجود آورده‌‌است.

وي افزود: افزايش توليد فناوري اطلاعات و ارتباطات به توليد، اشتغال و درآمدهاي صادرات کمک مي‌کند. در حالي که استفاده از اين فناوري بهره‌وري، رقابت‌پذيري و رشد را افزايش مي‌دهد. فناوري اطلاعات و ارتباطات اين پتانسيل را دارد که دولتها را کاراتر و مستعدتر براي تسهيم اطلاعات، همچنين شفاف‌تر و پاسخگوتر كند. دولتها براي متصل کردن جوامع روستائي دورافتاده و منزوي به مراکز شهري و همچنين فراهم کردن فرصتهاي اقتصادي براي جوامع محروم مي‌توانند از فناوري اطلاعات و ارتباطات استفاده کنند.

مصلی نژاد درمورد چالشها و تنگناهای مدیریت و بازیابی اطلاعات اظهار داشت: مشکل مدیریت اطلاعات هم جنبه فنی دارد و هم جنبه انسانی. دو راه حل وجود دارد: از نظر فنی، ایجاد ابزار های بهتر و استفاده بهتر از آنها و از نظر انسانی، اصلاح مدل های ذهنی و تقویت ظرفیت برای تجزیه تحلیل ها و بازتاب های انتقادی. صلاحیت اصلی برای سواد اطلاعاتی این است که عادت کنیم تفکر انتقادی داشته باشیم و از ابزار های شبکه ای برای تقویت آن بهره بجوییم.

 وی افزود: برخی استراتژی ها برای یافتن مسیر در جاده مه آلود داده ها به این شرح است :  در جستجوی اطلاعات همواره یک صافی تعریف شده برای خود داشته باشید که به وسیله آن بتوانید فقط اطلاعات مورد نظرتان را شناسایی کنید . در انتشار اطلاعات نیز، ببینید آیا تمامی اطلاعاتی که منتشر می کنید واقعا ضروری است؟ اما در کل، هم در جستجوی اطلاعات و هم در انتشار آن باید در عین باریک بین بودن، دید وسیع هم داشته باشید. و بالاخره اینکه شیوه خاص یادگیری خود را شناسایی کنید و ببینید این شیوه چگونه می تواند شما را به اطلاعات مورد نظرتان هدایت نماید.

 

 

 

ویژگی های بارز دانشجویان در گفت وگو با رئیس دانشگاه پیام نور جهرم

آیا فکر می کنید واقعا دانشجویان دانشگاه پیام نور قابل رقابت با دانشجویان دیگر دانشگاهها هستند ؟

1-نظر شمادر رابطه با دانشگاه پیام نور چیست؟ 

  2-آیا دانشجویان این دانشگاه با استعدادو باهوش اند؟  

3-دلیل توانمندی دانشجویان دانشگاه پیام نور چیست؟

4-ویژگی بارز دانشجویان این دانشگاه چیست؟

پاسخ همه این سوالات و دهها پرسش دیگر در گفتگوی صمیمی با سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم 

دکتر محمد قناعتیان دانش آموخته رشته فیزیک از دانشگاه  شیراز است. وی فردی آرام  و منطقی و صمیمی می باشد ودر گفتگوی صمیمی پاسخ پرسش های فوق و بسیاری دیگر از سوالات ما را می دهد .

در ارتباط با  تعدادرشته و دانشجویان و همچنین ظرفیت و امکانات دانشگاه پیام نور جهرم بفرمایید؟

-تعداد دانشجویان تقریبا 4300نفر و حدود 600نفر ورودهای جدید ثبت نام شده داریم که این تعداد در 35 رشته کارشناسی و 3 رشته کارشناسی ارشد  می باشد و برای تمامی رشته ها که احتیاج به آزمایشگاه دارند در حد توان آزمایشگاه فراهم نموده ایم .البته برای بعضی رشته ها امکانات بیشتر است.

آیا رشته های موجود متناسب با ظرفیت های شهرستان می باشد؟

-اگر منظور شما از ظرفیت شهرستان یعنی اینکه تعدادی دانشجو وجود دارد و بعد هم زمینه کار آنها فراهم شود ،بهر حال رویکرد دانشگاه پیام نور فراتر از ظرفیت  شهرستان است و ما اکثر رشته های فنی ،رشته های علوم انسانی و رشته های علوم پایه را داریم..

نظر شما در ارتباط با  دانشجویان  پیام نور چیست آیا واقعا با استعدادو باهوش هستند؟

-یک مقدار دانشگاه باید به سمت کیفی سازی برود و در سالهای که دانشگاه پیام نور کمی سازی را انجام داد، شاید کمتر به کیفی سازی توجه شد ولی  رویکرد جدید پیام نور حرکت به سمت تحصیلات تکمیلی است و بحث کیفی سازی رنگ و بوی جدیدی خواهد داشت و مسلما در آینده هم از لحاظ محتوای آموزشی هم از لحاظ پژوهشی حرف برای گفتن خواهد داشت .در حال حاضر دانشگاه پیام نور رتبه هشتم کشور را از لحاظ پژوهشی دارد که این نشان دهنده آن است که از لحاظ پژوهشی خوب کار شده است و این مساله به دانشجویان تسری پیدا خواهد کرد و دانشجویان با استعدادتری خواهیم داشت که  این روند طبیعی خواهد بود.

دلیل توانمندی دانشجویان دانشگاه پیام نور چیست؟

یکی بحث متکی بودن به خودشان هست و از طرف دیگر امکاناتی که دانشگاه پیام نور با توجه به رویکرد الکترونیکی شدن امور در اختیار دانشجویان می گذارد ، بطوریکه دانشجو احتیاج به حضور در دانشگاه نداشته باشد.

ویزگیی بارز دانشجویان این دانشگاه چیست؟

از نظر بنده ادب  آنها و قانع بودنشان.

پیام شما برای دانشجویان این دانشگاه چیست؟

من همیشه توصیه نموده ام که د انشجویان  دو تا نکته را سرلوحه کار قرار دهند. یکی اینکه تحصیل علم را بخاطر علاقه دنبال کنند و دوم احترام به اساتیدشان.

به نظر شما جهت تحقق شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی دانشجویان دانشگاه پیام نور  چه  کارهای می توانند انجام دهند و پیام شما برای دانشجویان در این زمینه چیست؟

در بحث حماسه سیاسی مثل کل کشور دانشگاه پیام نور در انتخابات اخیر با حضور حداکثری در پای صندوق های رای نقش بسزایی داشت و در بحث حماسه اقتصادی نیز دانشجویان ،کارکنان و اساتید همگام با دانشگاه و خط مشی های مقام معظم رهبری پیش خواهند رفت تا بتوانند به کشور عزیزمان در حوزه های علمی که در راستای پیشبرد اقتصادی کشور می باشد ،کمک دهند.

برنامه آتی دانشگاه پیام نور جهرم چیست؟

ما از لحاظ آموزش به سمت کیفی سازی حرکت خواهیم کرد و افزایش رشته های کارشناسی ارشد در اولویت کاری ما است .افزایش تعداد اعضا هیئت علمی در رشته هایی که وجود دارد و در بخش عمرانی زیبا سازی فضای فیزیکی دانشگاه در اولویت کاری است.

در پایان چند سوال شخصی و تخصصی  ممنون می شوم پاسخ دهید

در رابطه با فیزیک برایمان بگویید این رشته چه تاثیری در جهان بینی و شناخت انسان نسبت به هستی و خدواند دارد؟

-معمولا در اکثر دانشگاههای معتبر دنیا دانشکده فیزیک و فلسفه را ادغام کرده اند، معمولا به نوعی قسمت اعظم فیلسوفان دنیا اول فیزیک دان بوده اند و در کشور ایران که دین اسلام خیلی مهم است خیلی از کسانی که از نظر دینی حرف برای گفتن دارند علاقمند به فیزیک هستند .به نوعی فلسفه و دین در کشور ما خیلی به هم تنیده هستند و فیزیک یک دید وسیع برای پرسش ایجاد می کند.

آیا از رشته خود راضی هستید؟       و ایا این رشته را با علاقه انتخاب کردید؟        و اگر یکبار دیگر به شما فرصت دهند باز همین رشته را انتخاب می کنید؟

بخشی را نمی توانم بگویم بر اساس علاقه بوده ،چون موقعی که ما کنکور دادیم مثل الان گزینه های پیش روی ما باز نبود. شاید بخشی این بود که ما افتادیم در وادی فیزیک و علاقه بی تاثیر نبود و الان که در این وادی افتاده ایم خارج از بحث مالی اگر دوباره بخواهم به گذشته برگردم دوباره همین راه را انتخاب می کنم.

موقعیت رشته فیزیک در ایران از لحاظ کاربردی  چگونه است؟ و همچنین در رابطه با وضعیت این رشته در دیگر کشورها  توضیح دهید؟

در  فیزیک اخیرا با توجه به دید گاههای مقام معظم رهبری خصوصا در حوزه های جدید فیزیک مثل نا نو فیزیک و فیزیک هسته ای یک رونق و بازار کار خوبی ایجاد شده است .اما هنوز رشته های فیزیک نظری در ایران مظلوم واقع شده ،چیزی که در کشورهای پیشرفته دیگر نمی بینیم و فیزیک نظری در آن کشورها در اولویت قرار دارد و اهمیت بسزایی دارند ،ولی در ایران علو م پایه و خصوصا فیزیک نظری جایگاه خودش را پیدا نکرده.

از دانش متخصصان ما در زمینه فیزیک و اینکه آیا دانشمندان ما در زمینه فیزیک به تعداد انگشت شمار می باشد  یا نه بگوئید و آیا واقعا ترور چند تن  می تواند خللی در این دانش در کشور ایجاد کند ؟

متخصصان زیاد هستند .خیلی ها در حوزه های مختلف فیزیک داریم که در دنیا حرف برای گفتن دارند و این را هم آمار مقالات در حوزه فیزیک نشان می دهد و پتانسیل ها خیلی زیاد هست. اگرچه ترورها یک بخش آن علمی است ، بخش دیگر آنهم سیاسی است و اینقدر جایگزین داریم که ترورها نتواند خللی در بحث علمی ایجاد نماید.

دوستا نتان شما را فردی باهوش می دانند آیا این را قبول دارید ؟

اگر داخل  ایران باشیم  باید شکسته نفسی کنیم بگوییم نه اما  اگر (اگر صریحتر بگویید ممنون می شوم ) با لبخند همیشگی که حاکی از فروتنی ایشان است پاسخ می دهد: می توانم ادعا کنم بله

در زمینه تحقیق و پژوهش چه کارهایی انجام داده اید ؟

چون حوزه تخصصی من فیزیک نظری بوده حالا آمار دقیق نمی توانم بدهم چیزی حول و حوش 30 تا مقاله کنفرا نس ملی و بین المللی  داشته ام و 15 مقاله در ژورنالهای معتبر علمی چند تا کتاب  تالیف و ترجمه نیز در دست اقدام دارم.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید

آرزوی موفقیت برای شما و دانشجویان پیام نور و کارمندان و اعضا هیئت علمی که تلاش می کنند تا دانشگاه پیام نور در کشور شاخص باشد.

 

***********

جشن استقبال از دانشجویان جدید در مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور فسا

دانشجویان جدیدالورود مورد استقبال گرم کارکنان و دیگر دانشجویان دانشگاه قرار می گیرند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، دانشجویان جدیدالورود دانشگاه که برای تشکیل پرونده به دانشگاه مراجعه می کنند مورد استقبال کارکنان  و اعضای بسیج دانشجویی قرار می گیرند.طبق برنامه اعلام شده توسط دانشگاه دانشجویان رشته های مختلف در روزهای تعیین شده به دانشگاه مراجعه کرده و با اهداء پکیج و پخش شیرینی و شربت مورد استقبال قرار می گیرند.

 

برگزاري جلسه توجيهي وجشن ورود به دانشگاه دانشجويان ورودي 92دانشگاه پيام نوراستهبان

مراسم جشن دانشجويان ورودي سال 92دانشگاه پيام نورمرکزاستهبان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان ،در اين مراسم که باحضور رئيس ،کارمندان ،مسئول بسيج دانشجوئي ودانشجويان پذيرفته شده سال 92 در تالار علامه شمس اصطهباناتي برگزار شد، کوچک زاده رئيس دانشگاه پيام نور استهبان با تبريک ورود دانشجويان به دانشگاه اظهار داشت: فضاي دانشگاه با فضاي مدرسه متفاوت است و شما دانشجويان گرامی بايستي قدر اين فرصت هائي که در اختيار تان قرار گرفته است را بدانيد ودر جهت کسب علم ورسيدن به جايگاه هاي بالاي علمي تلاش کنيد.

وي درادامه از تلاش وکوشش کارمندان  دانشگاه پيام نور در جهت هرچه بهتر شدن فضاي آموزشي وفرهنگي دانشگاه تشکروقدرداني کرد واز به کارگيري اساتيد توانمند با سطح علمي بالا در اين مرکز خبر داد.درادامه برنامه بهارلو مدير آموزش دانشگاه توضيحاتي پيرامون مسائل و بخشنامه هاي آموزشي مورد نياز دانشجويان ارائه نمود. مسئول بسيج دانشجوئي دانشگاه نيز با تبريک ورود دانشجويان به دانشگاه از برگزاري برنامه هاي مختلف بسيج دانشجویي در طول سال خبر داد وخواستار عضويت دانشجويان وشرکت آنها در برنامه هاي متنوع فرهنگي ،آموزشي وسياسي بسيج شد.

اجراي برنامه موسيقي ،پخش نماهنگ وبرگزاري مسابقه از ديگربرنامه هاي اين  مراسم بود.يادآور مي شود در پايان به کليه دانشجويان از طرف واحد فرهنگي دانشگاه هدايائي به رسم يادبود اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

برگزاري جشن مهر ويژه دانشجويان جديدالورود در پيام نور صفاشهر

همزمان با دانشگاههاي سراسر كشورجشن دانشجويان جديد الورود در دانشگاه پيام نور صفاشهر برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،جشن دانشجويان جديد الورود  به همت امور فرهنگي، و همكاري كانون هاي فرهنگي و بسيج دانشجويي  برگزار شد. اين جشن كه با خير مقدم سرپرست دانشگاه پيام نور صفاشهر آغاز شد.  در اين مراسم توجيه برنامه هاي فرهنگي، آموزشي، نشست بصيرتي، سخنراني پويايي سلامت، اجرا گرديد و مولودي خواني، مسابقه ي مذهبي ، پخش پاوپوينت موفقيت هاي دانشگاه پيام نور، كليپ فرهنگي، توزيع بسته هاي فرهنگي و پذيرايي نيز از برنامه هاي جنبي اين جشن بود.

در ادامه برنامه پس از پخش اسلايد هاي حجاب و عفاف و مسابقه حضوري  و ازدانشجويان برتر علمي و فرهنگي و اساتيدي كه با دانشگاه همكاري داشته اند  نيز تجليل بعمل آمد.                                  

 

**********

 

خبرهایی از مراکز وواحدهای استان

برگزاری کلاس های آموزشی در دانشگاه پیام نور فسا

همزمان با شروع سال تحصیلی جدید کلاس های آموزشی فوق برنامه در دانشگاه پیام نور فسا برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، انجمن علمی زبان دانشگاه کلاس های آموزشی مکالمه زبان انگلیسی با استفاده از اساتید مجرب دانشگاه برگزار می نماید و دانشجویان می توانند بصورت دو روز در هفته در این کلاس ها شرکت کنند. هدف از برگزاری این کلاس ها بالا بردن سطح علمی دانشجویان  در رشته زبان و فعالیت در امور فوق برنامه دانشگاه می باشد.

 

نمایشگاه فرهنگی دانشجویان قشقایی دردانشگاه پیام نور آباده

به منظور احیاء و حفظ ارزش ها و فرهنگ کهن و اصیل طوایف و ایلات ایران نمایشگاه کتاب، صنایع دستی و غذاهای محلی قشقایی در دانشگاه پیام نور آباده برپا گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این نمایشگاه که با نام اِل سَوَن و با حرکت خودجوش دانشجویان برپا شد، هنرهای دستی متنوع و رنگارنگ از جمله گبه، جاجیم، کیف و... به نمایش در آمده است. همچنین نمایشگاه کتاب و دست نوشته های ایل قشقایی از جمله آثار مرحوم محمد بهمن بیگی به نمایش گذاشته شد، ساخت غذاهای محلی از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود. گفتنی است که بازدید از نمایشگاه به صورت عمومی نیز میسر است.     

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی وکالت در دانشگاه پیام نور داراب

کارگاه آموزشی وکالت در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، کارگاه آموزشی وکالت به همت انجمن علمی رشته حقوق وبا حضور دانشجویان علاقه مند به این رشته در ساختمان فرهنگ برگزار شد. در این کارگاه صالحی فرد مدرس دانشگاه در خصوص موضوعات مرتبط با قلمرو حقوق مدنی سخنرانی کرد.او هدف از برگزاری این کارگاه تبادل نظر و افزایش سطح علمی وآشنایی دانشجویان با قوانین مقررات ونقد وبررسی قوانین دانست.

 

 

برگزاری مراسم شهادت حضرت باقر العلوم (ع) دردانشگاه پیام نور استهبان

همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) مراسم عزاداری در دانشگاه پيام نور استهبان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان، دراین مراسم که با حضور پرشور اساتید ،کارمندان ودانشجویان برگزار شد، حجت الاسلام دهقانی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان با اشاره به ویژگی های بارز علمی و تربیت شاگردان ممتاز جهان اسلام ،به ابعادی از شخصیت وزندگانی این امام همام پرداخت. این مراسم با مداحی وسوگواری در رثای شهادت حضرت باقر(ع) به پایان رسید.

 

 

همایش ادیان نوظهور و عرفان های کاذب در دانشگاه پیام نور فسا

اولین همایش ادیان نوظهور و عرفان های کاذب  در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا, در این همایش دکتر اکبری استاد دانشگاه شیراز  و متخصص شناخت ادیان و عرفان به معرفی برخی ادیان نوظهور و عقاید ترویجی از سوی آنان پرداخت و تصریح کرد: هدف از ترویج چنین ادیان و عقایداتی آسیب رساندن به بعد معنوی زندگی افراد و ایجاد اخلال دینی و امنیتی است بطوری که بتوانند با ایجاد وابستگی فرقه ای و از بین بردن اعتقادات مردم برنامه های خود را پیش ببرند. وی در ادامه  با نشان دادن نمادهای رایج در بین این ادیان، دانشجویان را نسبت به استفاده ناخواسته از آنان هشدار داد.

 در پایان جلسه  ،دانشجویان سوالات خود را مطح نموده و از راهنمایی های لازم بهره مند شدند.

 

 

جلسات مشاوره احکام در دانشگاه پیام نور فسا

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا در جلسات مشاوره احکام  و مسائل دینی شرکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه پیام نور فسا، جلسات مشاوره با محوریت تبیین مسائل احکام و پرسش و پاسخ در این خصوص، به صورت 3 روز در هفته و بعد از نماز ظهر و عصر در دانشگاه پیام نور فسا برگزار می شود. دانشجویان در روزهای تعیین شده شبهات و مشکلات خود را در جلسه مطرح کرده و پاسخ آن را دریافت می نمایند. حاج برسو امام جماعت دانشگاه  مسئولیت مشاوره در این زمینه را به عهده گرفته است. طبق برنامه ریزی های انجام شده این جلسات تا پایان این نیمسال ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

مراسم  جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه پیام نور کازرون

همزمان با سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون هدف از برگزاری جشن ازدواج دانشجویی را عمل به تأکیدات مقام معظم رهبری و توسعه فرهنگ ازدواج آسان عنوان کرد و بیان داشت: لازم است برای دانشجویان زمینه های ازدواج آسان فراهم شود.

دکتر جعفری ضمن يادآوری ضرورت توجه به ساده‌زيستی در امر ازدواج به‌عنوان يكی از پيام‌های ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) برای نسل امروز ادامه داد: از مهمترين موانع ازدواج توجه بيش از اندازه به تشريفات از سوی خانواده‌هاست و با نگاهی به جامعه  اسلامی بخوبی مشخص می‌شود كه شيوه بسیاری از ازدواج‌ها با آنچه كه در دين اسلام مورد تأكيد قرار گرفته است، سازگاری ندارد.

وی بيان كرد: آیین ازدواج  بايد الگوی خود را پيدا كند تا امر ازدواج برای جوانان سهل و آسان شود و ما الگويی بهتر از ازدواج حضرت علی(ع) نداريم. دکتر جعفری با تأکید به اینکه دانشجویان در این خصوص بايد از افراط و اسراف دوری كنند، افزود: دانشجویان مواظب باشند زندگی خود را با گناه آغاز نكنند تا بنيان خانواده مستحكم و استوار بماند.

در ادامه حجت الاسلام شفیعی ويژگيها و نكاتي پيرامون ازدواج بيان نمود و اظهار داشت: ازدواج هايي كه براساس عقل و منطق نباشد، به سرانجام نمي رسد. 

وی با بیان اینکه یکی از اساسی ترین و مهمترین مسائل مربوط به زندگی هر فرد، ازدواج است، خاطر نشان کرد: این کار مبارک طبیعی ترین عملی است که افراد برای یک زندگی آرام و بی اضطراب و برای آرامش روح و جان خود انجام می دهند.

امام جماعت دانشگاه افزود: یکی از نشانه های قدرت خداوند این است که برای انسان ها از جنس خودشان همسرانی آفرید و بین آن ها محبت و الفت ایجاد کرد تا در کنار یکدیگر از آرامش خاطر برخوردار باشند، در واقع زن و مرد مکمل یکدیگر هستند.

شفیعی یادآور شد: خداوند انسان را بگونه ای آفریده که بدون همسر، ناقص است، چرا که انسان هر مقدار از نظر ایمان و فضائل اخلاقی بالا برود، تا همسر اختیار نکند، به کمال مطلوب نمی رسد.

لازم به ذکر است پخش مولودی، کلیپ و اهدای هدایا به زوجین از دیگر برنامه های این جشن آسمانی بود.

 

 

پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور کازرون در مقطع کارشناسی ارشد

بیش از 50 نفر از فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور کازرون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد پذیرفته شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، امسال نیز همچون سنوات قبل آمار پذیرفته شدگان دانش آموختگان این مرکز در مقطع کارشناسی ارشد رقم بالایی را نشان می دهد به طوری که بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره آموزش و فارغ التحصیلان دانشگاه ، تعداد 50 نفر از فارغ التحصیلان این مرکز در رشته های  فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی در آزمون های کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد پذیرفته شده اند.

 

برگزاری سلسله مباحث  مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت کانون مهدویت دانشگاه پیام نور کازرون سلسله مباحث در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، به همت کانون مهدویت دانشگاه پیام نور کازرون سلسله مباحث مهدویت با حضور حجه السلام شفیعی امام جماعت دانشگاه در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار می شود.لازم به ذکر است پرداختن به بحث‌های مربوط به مهدویت در دانشگاه علاوه بر قداست ذاتی و ضرورت ذاتی بحث‌های مهدویت، دارای اهمیت خاصی است. هدف از برگزاری اين دوره‌ها ، ايجاد مبانی مهدويت از طريق الفبای مهدويت توسط روش‌های عقلی و بنيادی ميان دانشجويان می باشد.

 

بازدید مسئول دفتر نماینده شهرستان از پروژه های عمرانی دانشگاه پیام نور کازرون

مسئول دفتر نماینده شهرستان از دانشگاه پیام نور کازرون از پروژه های عمرانی دانشگاه بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، در ابتدا دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور کازرون  گزارش جامعی از وضعیت کل پروژه های عمرانی دانشگاه را ارائه نمود. در ادامه حجت الاسلام نامجو مسئول دفتر نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز رضایت از وضعیت عمرانی دانشگاه ، قول همکاری و پیگیری با ادارات مربوطه و همچنین مساعدت در تسریع پروژه های عمرانی از جمله ابتدای جاده دوان تا دانشگاه و مجتمع فرهنگی را داد.

 

مراسم گرامیداشت سالروز پیوند آسمانی مولا علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه پیام نور کازرون

سالروز پیوند آسمانی مولا علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه پیام نور کازرون گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، به مناسبت گرامیداشت سالروز پیوند آسمانی مولا علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)  مراسمی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد. در این مراسم دبیر کانون عفاف و حجاب دانشگاه در خصوص اهمیت برخورد مناسب و شیوه های پاسخگوئی صحیح به ارباب رجوع و رعایت موازین اخلاقی پرداخت.  

در ادامه مراسم به دانشجویانی که اسم آنها مزیّن به نام فاطمه ، زهرا و علی بود، از طرف امور فرهنگی دانشگاه هدایائی به رسم یادبود اهدا شد.

 

 

فعالیت های کانون هلال  احمر دانشگاه پیام نور خاوران

کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور خاوران عضو گیری از دانشجویان جدید الورود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خاوران کانون هلال احمر جهت فعالیت دانشجویان در قسمتهای مختلف کانون  در سال تحصیلی جاری ثبت نام از دانشجویان جدیدالورود را شروع کرد .گفتنی است کانون هلال احمر پیام نور خاوران در سال1388 فعالیت خود را آغاز نموده و هم اکنون با حدود 350 عضو فعال می باشد ..

 

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی معرفی شد

مراسم تودیع ومعارفه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی با حضور دانشجویان بسیجی این دانشگاه و مسئول دفتر بسیج دانشجویی ناحیه سپاه شهرستان ممسنی برگزارشد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ،  در مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی، سروان امید براتی مسئول دفتر بسیج دانشجویی ناحیه سپاه شهرستان ممسنی  با اشاره به رسالت والای بسیج دانشجویی در دانشگاه ها گفت : دانشگاه مبدا همه تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و به همین دلیل کانون توجهات دوستان و دشمنان نظام قرار گرفته است.

 امید براتی افزود: امروز جنگ بین باورها و مبانی اعتقادی است و در راستای مقابله با جنگ نرم، اساتید به عنوان فرماندهان و دانشجویان به مثابه افسران این جنگ هستند.

وی ادامه داد: برای پیروزی بر این جنگ باید فرماندهان و افسران هم سو با هم حرکت کرده و با تولید اندیشه و فکر در این عرصه گام بردارند.

لازم به ذکر است، در این مراسم حامد نادری به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی حوزه برادران و خانم رضوی به عنوان مسئول حوزه خواهران بسیجی این دانشگاه معرفی و از زحمات مهدی عقیل پور و خانم طاهره حسینی ، مسئولین سابق بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورممسنی تقدیر شد.

 

برگزاری تریبون آزاد "گفتگو با آمریکا آری یا نه" در دانشگاه پیام نور ممسنی

تریبون آزاد دانشجویی"گفتگو با آمریکا آری یا نه" در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، تریبون آزاد دانشجویی با موضوعیت " گفتگو با آمریکا آری یا نه " به همت انجمن علمی دانشجویی رشته حقوق با هدف ارتقای سطح بصیرت ، گسترش آزاد اندیشی وآزادی بیان در راستای ترویج فرهنگ اسلامی بین دانشجویان در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

گفتنی است ، در این تریبون آزاد، دانشجویان به بیان دیدگاه ها و انتظاراتی که از مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی وآحاد مردم دارند، پرداختند.

 

نشست بصیرتی دانشجویان بسیج دانشجویی شهرستان فسا با حضور دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

نشست بصیرتی دانشجویان بسیج دانشجویی شهرستان فسا با حضور دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، این نشست که با حضور سرهنگ رحمانی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، عبدالهی مسئول بسیج دانشجویی و مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان فسا در دفتر بسیج دانشجویی شهرستان فسا برگزار گردید.

در این مراسم رحمانی ضمن خیرمقدم به حضّار ، در مورد جایگاه رفیع بسیج و آرمانهای والای شهیدان به ایراد سخن پرداخت و گفت: در همه حال باید هوشیار باشیم زیرا دشمنان نظام ، امروز سلاح جنگی  خویش را عوض نموده و جنگ نرم را  جایگزین جنگ سخت نموده و در تمامی حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و علمی وارد عمل شده اند.

در ادامه این نشست عبدالهی هدف از برگزاری این نشست را ارتقاء بصیرت قشر دانشجو در زمینه مسائل سیاسی روز دانست.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان فسا گفت: مهمترین ابزار مقابله با تمامی ترفندهای دشمنان بکارگیری سلاح  دانش و بصیرت شما دانشجویان بسیجی در سنگرعلم و دانش است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ضمن ارائه گزارش از وضعیت دانشگاه ، خواستار دفن یک شهید گمنام در محوطه دانشگاه و تشکیل اتاق فکر مسئولین بسیج دانشجویی شهرستان شد .

در ادامه این جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاهها با مطرح نمودن مسائل و مشکلات موجود پرداختند.

 

 

گرامیداشت سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ، در سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) مراسمی در نمازخانه این دانشگاه با حضور حجت الاسلام یوسفی برگزار گردید.

مسئول حوزه علمیه باقرالعلوم شهر ششده بر ولایتمداری امام محمد باقر (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: آن حضرت بارها در کلام خود که در روایتهای ما نقل شده است بر این مهم تاکید داشته است.

حجت الاسلام یوسفی افزود: امام باقر(ع) در این خصوص می فرمایند: اسلام بر پنج چیز نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار است که مهمترین آن ولایت است؛ یعنی آنچه در مکتب تشیّع و اسلام اصل است، ولایتمداری و ولایت پذیری و بعد از آن اعمال است و اگر چناچه کسی این ولایت را نداشته باشد هیچکدام از اعمال او پذیرفته نمی شود.

وی بیان داشت: مبنای اصلی ولایت نیز محبت به اهل بیت است که البته باید پشت سر این محبت، اطاعت باشد. اگر اطاعتی نباشد، محبت حقیقی نیز وجود ندارد و محبت که نباشد ولایت هم نخواهد بود.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مهر 1392ساعت 9:27  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 20 مهر92

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

20-7-92

جشن دانشجویان  جدیدالورود در دانشگاه پیام نور اقلید

جشن دانشجویان جدیدالورود با حضور دانشجویان ،اساتید و مسئولین شهرستان در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شهرستان اقلید در این مراسم که با حضور چشمگیر دانشجویان همراه بود مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور اقلید با بیان سخنانی به تشریح اهداف و برنامه های دانشگاه پیام نور پرداخت و خاطر نشان کرد : ایجاد فضای مناسب با به کار گیری تمام امکانات دانشگاه در جهت تحصیل و فراگیری علم از برنامه های مهم این دانشگاه می باشد . حاجیان افزود : مشارکت دانشجویان در برنامه های فرهنگی و بسیج وسایر انجمهای دانشگاه می تواند دانشجویان را در رسیدن به کسب علم ودانش یاری نماید .

این مراسم که با پخش کلیپ هایی از دانشگاه پیام نور همراه بود رحیمی کارشناس ارشد مشاوره نیزبا بیان سخنانی  به اهداف و برنامه های دانشگاه پیام نورپرداخت و اشاره کرد : موفقیت های دانشگاه پیام نور در طی سالهای اخیر نشان دهنده خدمات ارزنده به دانشجویان عزیز می باشد .  در ادامه کارکنان دانشگاه به تشریح وظایف واحدهای مربوطه پرداختند.

 در پایان به دانشجویان برتر علمی در رشته های مختلف جوایزی اهدا شد .

 

 

همایش "مصادیق مجرمانه در فضای مجازی و راههای مقابله با آن" در دانشگاه پیام نور فسا

همایشی با عنوان مصادیق مجرمانه در فضای مجازی و راههای مبارزه با آن در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در این همایش که با همکاری امور فرهنگی و انجمن علمی دانشگاه برگزار شد ، كارگر کارشناس پلیس فتا استان فارس در جمع دانشجويان از خطرات پيش رو در فضاي مجازي سخن گفت.

وي با اشاره به وظيفه پليس سايبري و فتا در كشور به شرح حوادث وراه هاي جلوگيري از بروز مشكل در فضاي سايبري پرداخت.  کارگر در این خصوص عنوان کرد كلاهبرداري در فضاي مجازي به 4 دسته بين المللي، داخلي ،هدف رقابت و يا سرگرمي تقسيم مي شود. بر اساس تحقيق هاي به عمل آمده ميزان جرم هاي شناخته شده در فضاي مجازي چندين برابر بيشتر از جرم هاي شناخته شده در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد : استفاده از فضاي مجازي بايد با دقت و هوشياري همراه باشد زيرا سارقين اينترنتي و هكرها هميشه در كمين هستند و با ايجاد Trojan  و انتشار ويروس در فضاي مجازي سعي در به دست آوردن اطلاعات اشخاص و يا ایجاد فساد در سطح داخلي يا بين المللي مي كنند.

کارگر در ادامه  درمورد حملات فيشينگ  و كلاه برداري از طريق اسكيمينگ يا كپي غير قانوني از كارت هاي مغناطيسي تذکراتی را ارائه نمود  و اضافه کرد:  فيشينگ از طريق سايت جعلي يا ايميل جعلي انجام می گیرد که بيشتر با هدف سرقت اطلاعات شخصي وكارت هاي بانكي مورد استفاده قرار می گیرد. وی همچنین  در مورد استفاده از شبكه هاي اجتماعي و جرائم موجود در آن که شامل كه هتك حيثيت، جعل هويت و نشر اكاذيب مي شود به دانشجویان تذکر داد.

 

غبار روبی قبور شهدا توسط کارمندان و دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان

دانشجويان و كارمندان دانشگاه پيام نورلارستان ، بر مزار شهداي هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهداي شهرستان حضور يافتند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور لارستان، در اين مراسم دانشجويان مزار شهداء را غبارروبي و گلباران كرده و پس از آن با حضور در سالن فرهنگي گلزار شهداء برنامه هايي كه از سوي بنياد شهيد شهرستان تدارك ديده شده بود از جمله پخش كليپ و خاطره گويي جانبازان را دنبال نمودند.

وصال رئیس دانشگاه كه در اين مراسم حضور داشت، طي سخناني،از شهادت به عنوان نقطه نهايي مسير زندگي مادي انسان ياد كرد وگفت: تا هنگامي كه انسان به عرصه شهادت وارد نشود، از طي مسير به نقطه تعالي در زندگي خود اطمينان پيدا نمي كند. اين مراسم با قرائت فاتحه  بر مزار شهداء به پايان رسيد.

 

 

حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فراشبند در مراسم خوش آمدگویی از دانشجویان جدیدالورود

جهت آشنایی دانشجویان ورودی جدید با حوزه فعالیت کانون و دعوت از آنان جهت عضویت، با همکاری فرهنگی دانشگاه و هلال احمر شهرستان در مراسمی با حضور مسئولین دانشگاه، حبیبی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان و دانشجویان جدید، مراسمی همراه با برپایی غرفه عکس از فعالیت های یکساله کانون دانشجویی هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند ، حبیبی رئیس هلال احمر شهرستان ضمن خوش آمدگویی به تشریح حوزه فعالیت هلال احمر و کانون دانشجویی در دانشگاه پرداخته و اظهار داشت: هر دانشجو می تواند با عضویت در کانون و شرکت در کلاس های امداد و نجات مقدماتی و پیشرفته هلال احمر که بصورت کاملا رایگان می باشد چه بسا در مواقع اضطراری جان همنوعان خود را از خطرهای حتمی و در بعضی موارد مرگ نجات دهد.

در ادامه دانشجویان در بازدید از نمایشگاه برپا شده در محوطه دانشگاه که بمنظور آشنایی با فعالیت های هلال احمر و فعالیت های یکساله کانون دانشجویی برپا شده بود ، دیدن کرده و از آنها پذیرایی بعمل آمد.

 

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه پیام نور لارستان

نمایشگاه عکس و پوستر راههای پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، در این نمایشگاه که به همت واحد فرهنگی و با همکاری اداره بهزیستی شهرستان برگزار شد، تعداد 20 پوستر و نمونه های طراحی شده از انواع مواد مخدر با موضوع اعتیاد و مضرات آن به نمایش گذاشته شد.

صداقت مسئول فرهنگی هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی دانشجویان با انواع مواد مخدر و راههای مبارزه با آن و در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی بیان نمود. بر اساس این گزارش این نمایشگاه به مدت یک هفته دائر می باشد.

 

مشاوره در زمینه ازدواج در دانشگاه پیام نور رستم

همزمان با شروع هفته ازدواج در دانشگاه پيام نور واحد رستم از كارشناس ارشد مشاوره در زمينه ازدواج ومسايل خانواده جهت دانش افزايي دانشجويان براي هرهفته روزهاي جمعه دعوت به عمل آمد .به گزارش روابط عمومي اين واحد دانشگاهي ،درروز نخست اين مشاوره استقبال خوبي به عمل آمد كه نوبت مشاوره بعضي از دانشجويان به هفته هاي بعد موكول گرديد.

 

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-language:AR-SA;}

+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1392ساعت 14:20  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 18مهر92

جشن بزرگ پيوند آسماني در دانشگاه پيام نور شيراز

جشن بزرگ پيوند آسماني در دانشگاه پيام نور شيراز با حضور پرشور دانشجويان ، جشن بزرگ پيوند آسماني در سالن همايشهاي دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، همزمان با سالروز ازدواج مبارک حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه (س) جشن بزرگ پيوند آسماني با حضور گسترده و پرشور دانشجويان در سالن همايشهاي اين دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم كه با هدف گراميداشت اين روز مبارك ، الگو سازي ازدواج بر مبناي ارزش ها و  آرمان هاي متعالي اسلامي و همچنين ترويج فرهنگ ازدواج آسان و آگاهانه در بين نسل جوان  بويژه دانشجويان صورت گرفت، حجت السلام والمسلمين چوگاني ضمن تبريك فرا رسيدن ماه مبارك ذي الحجه و سالروز پيوند آسماني حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) ، از اين پيوند به عنوان مقدس ترين و پاك ترين پيوندعالم خلقت نام برد.

وي با بيان ويژگيهاي اين پيوند آسماني گفت: نکات بسیار مهم در اين پيوند مقدس وجود دارد که از آن جمله می‌توان به؛ ملاک قراردادن معیارها و خصوصیات معنوی ، دینی و اخلاقی،  قناعت، دوری از تجملات، سخت نگرفتن بر همدیگر، مهریه پایین، بنا کردن زندگی بر پایه محبت و عشق واقعی از روی شناخت، حجب و حیا و... اشاره کرد.

چوگاني با بیان اینکه ازدواج یک  پيوند عاطفي ، اخلاقي توام با معنويت است تصریح کرد:جوانان بايد با الگو برداري از زندگي  ائمه معصومين  و پیروی از دستورات قرآن کریم به امر مهم و مقدس ازدواج  اقدام كنند و در حفظ و بقاي ازدواج و نظام خانواده كوشا باشند.

وي با بيان اين مطلب كه ازدواج، سنتی است آسمانی است  که مایه آرامش ، تحکیم بنیان خانواده و امنیت اجتماع می گردد، اظهار داشت: زندگی موفق، در پناه ازدواجی موفق، و ازدواج موفق، در گرو عمل به دستورات دین مبین اسلام است.

اجراي مولودي توسط  مهدي صنعتي مداح اهل بيت (ع) ، اجراي گروه نمايش طنز سوريا با اجرای هنرمندان صدا و سيمای فارس در خصوص ازدواج سنتي و آسان، برگزاري مراسم ازدواج دو تن ازدانشجويان رشته برق دانشگاه پيام نور شيراز  با مهريه 8 سكه بهار آزادي، برگزاري مراسم قرعه كشي  5 نفر از دانشجويان جهت اعزام به مشهد مقدس و جمكران از طرف هيئت محبين اهل بيت (ع) با حضور شركت كنندگان از ديگر برنامه هاي جشن پيوند آسماني در دانشگاه پيام نور شيراز بود.

سيده فهيمه كشاورزي دبير كانون فرهنگي هيئت محبين اهل بيت (ع) ، ضمن تقدير از اعضاء فعال در كانون هيئت محبين (ع) از همكاري و حضور گسترده و پرشور كليه دانشجويان درمراسم معنوي جشن بزرگ پيوند آسماني تقدير و تشكر كرد.

گفتنی است این جشن به همت كانون فرهنگي هئیت محبين اهل بيت (ع) و همكاري امور فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد .

 

 

نماینده ولی وفقیه و امام جمعه کازرون :

تحصیل 30درصد دانشجویان کشور در دانشگاه پیام نور،دستاورد کمی نیست

مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود با حضور نماینده ولی فقیه کازرون و دانشگاهیان پیام نور کازرون در سالن آمفی تئاتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون اظهار داشت: قبل از انقلاب در شهرستان کازرون حتی یک موسسه آموزشی هم وجود نداشت، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی در چهارگوشه این شهرستان دانشگاه وجود دارد.

نماينده ولي فقيه در كازرون با اشاره به اینکه ما قدر علم را آنطور که شایسته باشد، ندانسته ایم، عنوان نمود: منشأ تمام علوم چه علوم انسانی چه علوم تجربی، در خاورمیانه و کشورهای اسلامی علی الخصوص کشور ایران بوده است.

وي اضافه كرد: امروز دانشگاه پيام نور در شهرستان و كشور تبديل به يك قطب علمي شده است چرا كه تحصيل 30درصد از دانشجويان كشور دراين دانشگاه ، دستاورد كمي نيست.

امام جمعه كازرون تصريح كرد: جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای خوبی در زمینه های مختلف علوم دست پیدا کرده است.

خرسند با بیان اینکه یک نهضت فراگیر علمی بایستی در کشور راه بیفتد، خاطرنشان کرد: براي رسيدن به علم كامل، مفيد و كاربردي و سازنده، لازم است همواره از همه جهات موردنقد و بررسي و باز توليد قرار گيرد تا به بيراهه نرود و در راستاي اهداف ضد بشري بكار گرفته نشود.

وی تأکید نمود: علم بررسي و تحليل مي شود تا نقاط ضعف و عدم كاربردي بودن آن شناخته و دانسته شود. باز توليد مي شود تا با توجه به نيازها و مقتضيات روز و مكان، خود را هماهنگ گرداند، در غير اين صورت علم از هدف تأثيرگذاري و سازندگي خود دور شده و هرگز به كمال خود نمي رسد.

خرسند در ادامه يادآور شد: زمينه رشد دانشگاه پيام نور بيش از وضع موجود است كه در سطح شهرستان نيز اميدواريم با توسعه هرچه بيشتر اين مركز دانشگاهی، دانشگاه پيام نور تبديل به قطب دانشگاهي شود.

وي عنوان نمود: رويكرد پذيرش بومي توسط دانشگاه پيام نور باعث شده تا دانشجويان اين دانشگاه با كمترين دغدغه فكري و فرهنگي به تحصيل پرداخته و آسايش خاطر نيز براي خانواده هاي آنان فراهم شود.

نماينده ولي فقيه وامام جمعه كازرون اضافه کرد: دانشگاههای ما باید به تحقیق و پژوهش بها و ارزش بیشتری  بدهند. وی خواستار توسعه علم در رشته های گوناگون شد و از دانشجویان خواست تا سعی کنند خلاقیت و چیزهای جدید علمی را ابداع نمایند.

 

برگزاری جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه پیام نور لارستان

سومین دوره جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این جشن که به میزبانی معاونت فرهنگی در سالن اجتماعات دانشگاه و در حضور جمعی از مسئولین شهرستان و خانواده دانشجویان برگزار شد ،  73نفر از دانشجویان آئین فارغ التحصیلی خود را به جای آوردند.

در این مراسم وصال ، رئیس دانشگاه پیام نور لارستان از دلتنگیها و شادمانیهای این مراسم نمادین گفت و برای دانشجویان در خصوص ضرورت همراهی و همزمانی دانش ، آگاهی ، معرفت و تعهد سخن گفت.

بر اساس  این گزارش در این مراسم در کنار اجرای برنامه های مفرح و شاد ، دانشجویان فارغ التحصیل اقدام به قرائت سوگند نامه فارغ التحصیلی پرداخته وآن را امضا نمودند.

 

پذیرش مقاله مدرس دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در دومین کنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي

مقاله سمیرا ریحانی مدرس مدعو دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ در دومين كنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي پذيرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ ، مقاله ی "  بررسی میزان استفاده از مولفه های سازمان یادگیرنده" به صورت سخنرانی  در دومين كنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي پذيرفته شد. اين كنفرانس در تاريخ 23 و 24 شهريور ماه در شهرستان قم برگزار شد.

 

 

 

 

**********************

 

خبرهایی از مراکز وواحدهای استان فارس

برگزاری جلسه آموزشی کارشناسان آموزش وفارغ التحصیلان در دانشگاه پیام نور ممسنی

جلسه هماهنگي كارشناسان آموزش و بخش فارغ التحصيلان با معاون آموزشي دانشگاه پيام نور ممسني برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور ممسني ، اين جلسه در راستاي هماهنگي بيشتر بين مسئول آموزش  با كارشناسان آموزش و بخش فارغ التحصيلان به منظور ارتقاء سطح كيفي ارائه خدمات آموزشي و مشاوره تحصیلی به دانشجویان در سال  تحصیلی جدید 93_92 برگزارشد.

در اين جلسه خانم دکتر لیلا جمشیدی معاون آموزشی دانشگاه پيام نور ممسني با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید ضمن ابراز رضايت از نحوه انجام كار توسط كارشناسان نكات مهم آموزشي  و  نگارشي را متذكر و بر جلب رضایت مندی حداکثری دانشجویان با سعه صدرتاكيد کرد.

در ادامه جلسه كارشناسان آموزش و بخش فارغ التحصيلان پيرامون مسائل آموزشي با معاون آموزشی دانشگاه پيام نور ممسني بحث و تبادل نظر كردند.

 

 

برگزاری شورای تغذیه دانشجویی در دانشگاه پیام نور ممسنی

شورای تغذیه دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیا م نور ممسنی، شورای تغذیه دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی به منظور ارتقای سطح سلامت ، حفظ سلامت و بهبود کیفیت وتنوع غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید در این مرکز آموزشی تشکیل شد.

دراین جلسه اعضای شورای تغذیه دانشجویی با مدیر رستوران لیدوما پیرامون بهبود کیفیت وکمیت غذای دانشجویان وهمچنیین نحوه ارائه خدمات و ساعت توزیع غذای دانشجویی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است ، این مرکز آموزشی فاقد سلف سرویس دانشجویی است و دانشجویان جهت دریافت سهمیه ژتون غذایی خود به رستوران لیدومای این شهرستان مراجعه می نمایند. 

 

 

 

برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید در پیام نور فراشبند

در جهت آشنایی بیشتر ورودی های جدید، باهمت امور فرهنگی، بسیج دانشجویی و اموزش دانشگاه جلسه توجیهی با حضور اکثر دانشجویان جدیدالورود و مسئولین دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند در ایتدا پورغلامی سرپرست واحد فراشبند، ضمن عرض خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدیداظهار داشت: شما دانشجویان می بایست تمام تلاش و همت خود را در جهت رسیدن به فضایل علمی و اخلاقی بکار گیرید. در ادامه میرزانیان فرمانده محترم بسیج دانشجویی شهرستان ضمن تشریح وظایف بسیج در دانشگاه از تمامی دانشجویان ورودی جدید جهت عضویت در بسیج دانشجویی دعوت کرد. در پایان هم عالیشوندی مسئول آموزش دانشگاه ضمن تشریح مسائل آموزشی به سوالات و ابهامات دانشجویان پاسخ گفت.

 

 

جشن ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) در پیام نور  فراشبند

جشن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در پیام نور  فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد فراشبند، به همت امور فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه بمناسبت سالروز ازداج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) جشنی با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه در محل سالن کانون میلاد برگزار شد. پور غلامی سخنران جلسه ضمن خیر مقدم به حضار جلسه و تبریک بمناسبت این روز به بررسی مسائل و مشکلات فرا روی ازدواج های امروزه در بین جوانان پرداخته و شیوه و سادگی ازدواج مولای متقیان و بی بی دوعالم را الگویی مناسب در ازدواج های ما شیعیان دانست و در ادامه به سوالات دانشجویان در این زمینه پاسخ گفت.  لازم به توضیح است پخش مولودی، کلیپ، اهدای جوایز و توزیع شیرینی از دیگر برنامه های این جشن بود.

 

 

تقدیر از فرزندان شاهد و ایثارگر دانشگاه پیام نور کازرون

از طرف معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید از فرزندان شاهد و ایثارگر دانشگاه پیام نور کازرون تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، در بخشی از متن لوح تقدیر آمده است: کشور سرافراز و ملت غیور ایران اسلامی همه عزت، سربلندی، آرامش و آسایش امروز خود را مدیون دلاورمردیها، فدارکاریها و ایثارگری های دریادلانی چون شماست که در پیروی از اهل بیت(ص) بویژه سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین(ع) تفسیر واقعی واژه ایثار شده اید. بدون تردید حماسه فدارکاری ها و از خود گذشتگی هایتان در ذهن و بر زبان مردم قدرشناس این سرزمین همواره باقی و بالنده خواهد ماند و سینه به سینه و نسل به نسل به عنوان چراغ راه آیندگان انتقال خواهد یافت. گفتنی است از فرزندان شاهد سیده مریم دیده ور، زینب دهداری، راضیه محمودیان، سکینه مزارعی و مرضیه بهادری تجلیل بعمل آمد.

 

مراسم استقبال و جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد در دانشگاه پيام نور کازرون

جشن استقبال از دانشجویان ورودی جدید با حضور مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان پیام نور کازرون در سالن آمفی تئاتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، در اين جشن دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: دانشگاه پیام نور یکی از بزرگترین مراکز دانشگاهی در کشور است که تعداد قابل توجهی از دانشجویان در سراسر ایران اسلامی را پوشش می دهد.

 وی با اشاره به اینکه تلاش علمی و خوداتکایی دانشجو محور اصلی در سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور می باشد، افزود: این دانشگاه در شمار دانشگاههای ممتاز وزارت علوم بوده و هست و از نظر علمی، دانشگاهی موفق به شمار می آید.

مسئول امور جاری دانشگاه پيام نور کازرون همچنين به رتبه هشتم علمي دانشگاه پيام نور در بین دانشگاههای کشور در پایگاه استنادی جهان اسلام و مقام اول دانشگاه پيام نور استان فارس در بين دانشگاههاي پيام نور كشور اشاره كرد و ياد آور شد: دانشگاه پيام نور کازرون نیز در زمینه های گوناگون آموزشی، علمی، فرهنگی و ... از جمله دانشگاههای برتر استان به شمار می آید.

جعفری در ادامه با اشاره به اینکه دوران دانشجویی دورانی طلایی در زندگی فرهنگی، اجتماعی و علمی انسان بشمار می آید، اذعان داشت: شخصیت علمی و اجتماعی و فرهنگی فرهیختگان هر جامعه در گرو بصیرت و دانشی است که ایشان در طول دوران دانشگاه کسب می نمایند.

گفتنی است در اين مراسم سرپرست معاونت دانشگاه، مسئول آموزش، مسئول فرهنگی و دبیران کانون های علمی دانشگاه نیز موارد آموزشی، فرهنگي و دانشجويي دانشگاه، را به دانشجويان یادآوری نمودند. 

در پایان مراسم با اهدای جوایزی از دانشجویان برتر علمی، فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

 

 

برگزاری کلاس مربيگري بدمينتون در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت انجمن علمي تربيت بدني پيام نور کازرون کلاس مربيگري بدمينتون در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، انجمن علمي تربيت بدني پيام نور کازرون جهت دانشجويان تربیت بدنی این مرکز دانشگاهی يک دوره کلاس مربيگري درجه 3 بدمينتون با حضور استاد متين هاشمي اعزامي از فدراسيون بدمينتون کشور به مدت 4 روز در سالن شهيد فهميده برگزار نمود.

شایان ذکر است به کساني که در اين دوره موفق به کسب حد نصاب قبولي ( تئوري و عملي) شوند، کارت مربيگري درجه 3 از طرف فدراسيون اهدا می شود.

 

 

 

 

برگزاری جشن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) وحضرت فاطمه (س) و روز ازدواج در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

جشن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) وحضرت فاطمه (س)در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ، به مناسبت فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) وحضرت فاطمه (س) مراسمی در دانشگاه پيام نور ششده و قره بلاغ برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین یوسفی در بین الصلاتین گفت: حضرت علی (ع)وحضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای شما جوانان در امر همسر داری هستند.

وی در ادامه ابراز داشت: ازدواج یک امر الهی است و با ازدواج نیمی از دین کامل می‌شود و ازدواج آسان باید الگوی جوانان ما قرار گیرد و خانواده‌ها باید نسبت به برگزاری ازدواج آسان اقدام کنند و در ازدواج جوانان سخت‌گیری نکنند.

از دیگر برنامه های می توان به  موارد ذیل اشاره نمود:1- نصب پلاكارد 2-  توزيع برشور 3- فرستادن پيام تبريك به دانشجويان از طريق پيامك4- توزيع شيريني بین دانشجویان ، اساتید و کارکنان 5-  پخش مولودي

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر 1392ساعت 12:26  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 17 مهر

برگزاری مراسم سوگواری امام جواد(ع) در دانشگاه پیام نور داراب

مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام جواد(ع) در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب مراسم سوگواری شهادت نهمین پیشوای شیعیان جهان حضرت امام جواد (ع) به همت امورفرهنگی و با حضور کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد. در این مراسم نصیری مداح اهل بیت به مداحی و مولودی خوانی پرداخت. پذیرایی از مدعوین ، پایان بخش این برنامه بود.

 

فارغ التحصيلي اولين دانشجوي كارشناسي ارشد شیمی در دانشگاه پيام نور استهبان

اولین دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شیمی آلی دانشگاه پیام نور استهبان فارغ التحصیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستهبان ، بهارلو مدیر آموزشی مرکز با اعلام این خبر افزود درمهرماه سال 90 رشته شیمی آلی به عنوان اولین رشته در مقطع ارشد به رشته های دانشگاه پیام نور استهبان اضافه شدو خانم  راضیه بهمنی اولین دانشجوی مقطع ارشد شیمی آلی در شیوه آموزش محور می باشد که از دانشگاه پیام نور استهبان فارغ التحصیل شده است.وی در ادامه از اشتغال به تحصیل 71 نفر در مقطع ارشد شیمی دردانشگاه استهبان خبر داده واضافه کرد دو رشته ریاضی گرایش جبر وزیست شناسی گرایش بیوفیزیک درمقطع ارشد به تصویب رسیده و به رشته های این مرکز اضافه می شود. 

 

برگزاری سالگرد جشن ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پیام نور لارستان

همزمان با فرارسیدن اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام) و فاطمه زهرا (سلام الله علیها) واحد فرهنگی ، مراسم جشنی را به همین مناسبت در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد و سپس با سخنرانی خانم گودرزی ادامه یافت . وی درقسمتی از سخنرانی خود اظهار داشت: " امروز عشق به أهل بیت (علیهم السلام) ما را در این مکان جمع کرده و در سالروز ازدواج امام علی ( ع ) و فاطمه زهرا ( س ) این روز فرخنده و مبارک را به مسلمانان جهان تبریک می گوییم."

 وی ضمن تاکید در برگزاری اینگونه مراسم ها, از واحد فرهنگی دنشگاه پیام نور لارستان که در برگزاری این جشن نقش داشتند، تشکر و قدر دانی کرد.

 عزاداری شهادت امام جواد (ع) در دانشگاه پیام نور فسا

همزمان با سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) آیین سوگواری شهادت امام جواد(ع) در دانشگاه پیام نور مرکز فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، مراسم عزاداری نهمین امام شیعیان همراه  با نماز ظهر و عصر در نمازخانه دانشگاه  و با مداحی و قرائت قرآن  حاج برسو امام جماعت این دانشگاه و با حضور کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

 

راه اندازی جلسات مشاوره مسائل مربوط به ازدواج در دانشگاه پیام نور فسا

طرح مشاوره  مسائل مربوط به ازدواج در دانشگاه پیام نور فسا راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در جلسه شورای فرهنگی برگزار شده در این مرکز ، تصمیماتی در خصوص تشکیل جلسات مشاوره ازدواج و مشکلات مربوط به آن که جوانان و دانشجویان  با آن مواجه هستند اخذ شد. بنابر برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده  این گروه مشاوره از روز سالگرد ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه(س) کار خود را آغاز کرده و دانشجویان می توانند از مشاوره و راهنمایی  برخی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه در خصوص ازدواج موفق بهره مند شوند. 

عطر افشانی قبور شهدا در ایام بزرگداشت دفاع مقدس توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا با حضور در گلزار شهدای شهرستان قبور مطهر شهدای دفاع مقدس را عطر افشانی نمودند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فسا، جمعی از کارکنان و دانشجویان فعال فرهنگی این دانشگاه  در گلزلر شهدای  شهرستان حاضر شده و ضمن عطر افشانی و غبارروبی ، با شهدای بزرگ  جنگ تحمیلی تجدید بیعت کرده و یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشتند.

 

 

 

رئيس دانشگاه پيام نور كوار:

  باید در تصويب و اجراي برنامه های فرهنگی به سمت بومی سازی برنامه های فرهنگی دانشگاه  برويم

رئيس دانشگاه پيام نور كوار در جلسه شوراي فرهنگي دانشگاه تاكيد كرد كه بايد در تصويب و اجراي برنامه های فرهنگی به سمت بومی سازی برنامه های فرهنگی دانشگاه  برويم.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، جعفري در شوراي فرهنگي دانشگاه ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و تبريك موفقیت های دانشگاه پیام نور استان فارس در ارزیابی همه جانبه و کسب رتبه اول کشوری و کسب رتبه هشتم علمی دانشگاه پیام نور در بین دانشگاههای وزرات علوم گفت: ما باید در اجرای برنامه های فرهنگی به سمت بومی سازی برنامه های فرهنگی دانشگاه برويم. وي اضافه كر: توجه به  امور فرهنگی باید از دغدغه های اصلی ما در کنار توجه به مسائل علمی دانشجویان باشد. در ادامه جلسه مسئول امور فرهنگی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی برگزار شده در شش ماهه نخست سال  جاری، محورهای مهم فعالیت های فرهنگی ابلاغی از معاونت محترم فرهنگی دانشگاه را یادآور شدند.

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی ارتباط دانشجویی و مسائل پیش از ازدواج در دانشگاه پیام نور زاهد شهر

کارگاهی تحت عنوان ارتباط دانشجویی و مسائل پیش از ازدواج به مناسبت روز ازدواج در دانشگاه پیام نور زاهد شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهد شهر، به مناسبت فرارسیدن سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) کارگاه آموزشی  ارتباط دانشجویی و مسائل پیش از ازدواج به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهد شهر در این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام یوسفی در این کارگاه مهمترین مشکل در انحراف روابط اجتماعی را عدم توانایی در کنترل غریزه دانست و بیان داشت: اصل موضوع کنترل و مدیریت غریزه جنسی و شهوت است. این غریزه موهبتی خدادادی است که می توان با عقلانیت از افسار گسیختگی آن جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه وابستگی در ارتباطات نامشروع عامل لطمه زدن به زندگی بعد از ازدواج است، اظهار داشت : در امر ازدواج انحرافاتی در فرعیات و تشریفات وارد شده است ولی مهمترین علت انحرافات اخلاقی و جنسی است.

یوسفی همسر خوب را یکی از رزق های اعطایی خداوند دانست و پیشنه فرد، مصلحت، ظرفیت و همت را از ملاک های دستیابی به این رزق دانست.

وی خاطر نشان کرد : صبر ، تکیه برعقل، و ازدواج با نظارت خانواده یکی از راهکارهای جلو گیری از انحرافات است.

 

 

 

 

 

 

برگزاری جشن ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت زهرا(س) توسط دانشگاه پیام نور ممسنی

جشن ازدواج امیرالمومنین علی (ع) وفاطمه زهرا(س) توسط بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی در پارک انقلاب شهرستان ممسنی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، مراسم جشن ازدواج حضرت علی (ع) وفاطمه زهرا(س) با عنوان پیوند آسمانی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی و معاونت فرهنگی سپاه پاسداران بسیج شهرستان ممسنی به منظور گرامیداشت این روز، در پارک انقلاب شهرستان ممسنی برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر برنامه های شاد ومفرح، مولودی خوانی مداح اهل بیت شهرستان ممسنی حاج اسماعیل بیرونی و شعبده بازی ، شعر خوانی محلی توسط ابوالفتح کشاورزی دانشجوی فارغ التحصیل این دانشگاه با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه پیام نور ممسنی در کنار اقشار مختلف مردم این شهرستان و دعوت از 12 ذوج جوان دانشجو که با مهریه کم زندگی خود را آغاز کرده بودند ، حجت الاسلام محمد مهدی اسماعیلی پور نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز به بررسی آسیب شناسی ازدواج و راهکارهای برپایی ازدواج آسان به سخنرانی پرداختند.

وی با اشاره به الگو بودن حضرت علی (ع) وفاطمه (س) گفت : این دو بزرگوار که در دین مبین اسلام از آنها به عنوان الگو یاد شده است، باید برای جوان ها الگوی زندگی باشند. وی ادامه داد :ساده زیستی وتوجه به همسر از جمله مواردی است که می توان در سیره زندگی این دو عزیز ملاحظه کرد و آن را سرمشقت جوانان و خودمان قرار داد.

لازم به ذکر است ، روز اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وفاطمه زهرا (س) است که در تقویم به روز ازدواج نام گذاری شده است. درپایان مراسم با اهداء لوح تقدیر وجوایزی از این 12 ذوج جوان تقدیر شد.

 

 

 

تشكيل ستاد رفاهي كاركنان در دانشگاه پيام نور شيراز

نشست هم انديشي كاركنان با حضور رييس و معاونين دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز در نشستي صميمي كاركنان و مسئولين دانشگاه پيام نور شيراز، روند پيگيري مسايل مربوط به امور رفاهي كاركنان مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت.

در اين نشست حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز ضمن قدرداني از تلاش هاي دلسوزانه كاركنان در انجام امور محوله و همچنين ارائه خدمات مطلوب به دانشجويان، بر ايجاد ستاد رفاهي دانشگاه به منظور شناخت نيازهاي رفاهي كاركنان و ايجاد زمينه‌ها و بستر هاي لازم براي حمايت هاي معيشتي كاركنان تاكيد كرد.

ايجاد تسهيلات لازم در خصوص برگزاري فوق برنامه‌هاي فرهنگي، سفرهاي زيارتي ، تفريحي و علمي ، امور مربوط به اسكان اساتيد و كارمندان دانشگاه ، اجراي برنامه هاي فرهنگي و تفريحي مربوط به خانواده هاي كاركنان دانشگاه ، تسهيلات رفاهي درون دانشگاه، امور بيمه اي ، سياستگزاري و برنامه‌ريزي جهت تأمين امكانات اوليه معيشتي و رفاهي براي كاركنان با اولويت مسكن از جمله محور هاي مورد بحث در جلسه بود.

در اين جلسه رييس دانشگاه پيام نور شيراز ستادي را مسئول پيگيري و رسيدگي به امور رفاهي كاركنان انتخاب كرد و ابراز اميدواري نمود با صبر و حوصله و به مرور زمان توقعات به حق و قانوني كاركنان در خصوص امور رفاهي و معيشتي مرتفع خواهد شد.

وي گفت: همکاران می‌توانند دیدگاهها ، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص امور رفاهي به حوزه رياست دانشگاه انعكاس دهند تا در برنامه‌ریزی ها ي آتي مورد توجه قرارگیرد.

 

 

به بهانه کسب رتبه هشتم علمی دانشگاه پیام نور در آخرین رتبه بندی علمی پایگاه استنادی جهان اسلام

لطفا مینی سیتی ابتداي خيابان نخل ""

گاهی که فرصت می یابی تا خود را از مزاحمتها ، دغدغه هاو خستگی های زندگی امروزی رها کنی و فراغ بالی برای روح انسانی  که وسیله درک زیبایی های است دست می دهد، در این هنگام یکی از چیزها که می تواند خلسه ای روحی ایجاد نماید تا با سوار نمودن اندیشه بر بستر سبکبال خیال انسان را به گذشته های دور وصل نماید، تفکر دربناهای با عظمت و باشکوهی است که پیرامون ما را  احاطه نموده اند .

یکی از این بناها ساختمان دانشگاه پیام نور امروز یا همان مدرسه عالی دماوند سابق می باشد. ساختمانی با ایوانهای ایرانی و کاشی کاری شده دارای مفاهیم معماری قدیم و جدیدایران، در شمال شرق  تهران ودر امتداد دامنه های البرز  و درنزدیکی مکانی بنام مینی سیتی (که اکنون بزرگ‌ترین شبکه‌ی آموزش عالی دولتی ایران را در دل خود جا داده است )مینی سیتی  رو همه می شناسند خصو صا قدیمی تر ها محله ای در شمال شرق تهران بالای ده لویزان. با آب و هوای دلنشین، از دهکده های قدیمی شمیران با خانه ها و باغ هایش وحمام قدیمی لویزان.  زمانی شغل اهالی و مردم این ده زراعت و گاوداری، اشتغال در کارخانه اسلحه سازی و صنایع نظامی بود و  وبا  دو رشته قنات  بنام مبارک آباد و حاج قاسمی که باغ‌های منطقه را سیراب می‌کرد در شمال شرقی مبارک آباد و  در شش کیلومتری شرق تجریش مرکز شهرستان شمیرانات استان تهران قرار داشت . اما تجریش همان مکان  خوش آب و هوا که هزار سال پیش ، طجرشت خوانده می شد، با آب و هوای معتدل و متمایل به سردش که آن نیز  زمانی دارای  قناتهای متعددی بوده  است. با آن پل قدیمی اش و رودخانه جاری در زیر آن و درختهای پایین کنار این رودخانه  و باغ  انطرف سمت راست پل با دیوارهای کاه گلی اش و مردمانی که به دیواره های ان در زیر افتاب تکیه می دادند که اکنون خاطرات آن را  فقط از دل آرشیو عکسهای سیاه وسفید آن دوران میتوان یافت . خاطرات جاده های خاکی اطراف پل و درختهای سپیدار بدون برگ  در فصل زمستان و منظره دامنه کوه های البرز پوشیده شده با برف زمستانی که اکنون نقشه بسته بر ذهن مردمانش به دل خاک رفته اند ویا خاطره  میدان تجریش با دو راهی خاکی آن به سمت باغ های پر پشت  نزدیک میدان همگی یاد آور خاطرات شیرین و دوست داشتنی اند  که اکنون  به دلیل گسترش شهر تهران و تاسیس شهرکهای مختلف  همانند دیگر محله های قدیمی در میان سازه های بتن و فولاد از بین رفته و وحتی یاد و خاطره دلنشین  آن  از ذهن ها محو شده است .

اما حالا از آن دوران قدیم و همچنین از زمان فعالیت  مدرسه عالی دماوند که در کنار موسسات مشابه دیگر نظیر مدرسه  یا کالج البرز شاخه ای از فعالیت های آموزشی کلیسای پرسبیتری آمریکا در ایران محسوب می شد، سالها گذشته است و همچنین از آنروز که محمدرضا پهلوی دستور اختصاص 20هکتار ازاراضی ملی شده قلعه سردار جهت احداث ساختمان جدید  به مدرسه عالی دماوند داده بود، تا زمینه انتقال مدرسه از خیابان سعدی شمالی تهران به اراضی ملی شده قلعه سردار فراهم شود نیز سالها می گذرد.همان اراضی که  پیش از این برای ایجاد تاسیسات نظامی در نظر گرفته شده بودو همین امر اعتراض ضمنی وزارت جنگ را (با این بیان که 20هکتار زمین برای کالج خیلی زیاد است  و اگر مقدار آن به یک دهم تغییر یابد دسترسی به آن سهل تر است)  در برداشت و  در نهایت موجب شد وزارت منابع طبیعی قطعه زمینی به مساحت تقریبی 9 هکتار در اراضی ازگل به مدرسه عالی دماوند واگذر کند و سرانجام ساختمان این مدرسه توسط ویلیام وسلی پیترز معمارچیره دست  آمریکایی از  مهندسین شرکت لوید وایت در دو طبقه طراحی و ساخته شد.

بی شک  آنروز  که  این معمارو طراح  زبردست مشغول طراحی این بنای زیبا در گوشه ذهن خود و پس از آن بر صفحه زمین های دامنه البرز بود با خود فکر نمی کرد که بنای او روزی تبدیل به مرکزی شود که هدایت دومین دانشگاه باز آسیا را با بیش از یک میلیون دانشجو بر عهده خواهد گرفت. ;

اما حالانیاکان ما نه نتها  خاطرات تلخ آن زمان که  استادان امریکایی این مدرسه پیشرفتهای کشور ایران را با نوعی تمسخر بر زبان می اوردند و پا را فراتراز این  نهاده  به مسائل دینی و اسلامی دانشجویان توهین میکردند پشت سر می گذاشتند ، بلکه شاهد بوجود آمدن و گسترش  دانشگاهي با هويت ايراني- اسلامي بودند که در بیان اهداف خود به فراهم آوردن امكان برخورداري از آموزش استاندارد و يكسان صرفنظر از محل زندگي و كار دانشجويان مبتني بر روش‌ها و منابع جديد اطلاعاتي ، دسترسي به تحصيلات عاليه براي همه كساني كه استعداد و علاقه لازم را دارند، صرفنظر از شروط و قيود رسمي و در نهایت ارتقاء جايگاه و موقعيت ملّي و بين المللي دانشگاه و سرآمدي در آموزش‌هاي نيمه حضوري، باز و از راه دور در منطقه تاکید داشت  .

ودر همین راستا بود که  این دانشگاه نوپای ایرانی  که در مهرماه  سال 67 و در دوره اول رشد افتتاح خود  با پذیرش اولین گروه دانشجویی خود در ۵ رشته‌ی تحصیلی و در ۲۸ مرکزآغاز بکار نمود به زودی توانست با تلاش و  سرعتی باور نکردنی  در دوره سوم و چها رم رشد خود تعداد مراکز خود را به 500مرکز در اقصی نقاط کشور افزایش دهد. در دو بعد کمی و کیفی این مراکز را  با وسایل پیشرفته آموزشی ، آزمایشگاه‌ها ، کتابخانه‌ها ، سامانه‌های امنیتی و مکانیزی تجهیز کردند. این دوره تحول عظیمی در دانشگاه پیام نور به وجود آورد و چهره این دانشگاه را به کلی عوض کرد  و در بعد جهانی  ، توانست  رتبه دوم آسيا و رتبه ششم جهان در ميان دانشگاه‌هاي باز و از راه دور،  را کسب نماید كسب رتبه برتر فرهنگي دانشگاه‌هاي ايران در سال 1389 ، كسب رتبه برتر خدمت رساني به دانشجويان شاهد و ايثارگر در سال 1390 رتبه هشتم در ميان دانشگاه ها و موسسات تحقيقاتي ايران در سال  1391تنها گوشه های از موفقیت های این دانشگاه در بعد داخلی در این سالها بود.

و اما مدیران  ودست اندر کاران هنوز به این حد از رشد و پیشرفت راضی نبودند وبا بینش فراملی در جهت تحقق اهداف  این دانشگاه در سطح منطقه و جهان اسلام بودند و لذا در همین راستا بود که طرح امکان­سنجی شبکه دانشگاه­های مجازی جهان اسلام توسط دانشگاه پیام­نور تهیه گردید و در چهاردهمین اجلاس عمومی کمیته اجرایی همکاریهای سازمان کنفرانس اسلامی در تاریخ 23 دیماه 1389در شهر اسلام­آباد جمهوری پاکستان، تصویب شد. و متعاقب آن در روز یکشنبه 18 دیماه 1390 بطور رسمی در دانشگاه پیام­نور که دبیرخانه دائم شبکه می­باشد، افتتاح گردید ارتقاء جایگاه و نقش دانشگاه­های باز، از راه دور، مجازی و هوشمند در طرح­های توسعه ملی و منطقه­ای کشورهای اسلامی از مهمترین اهداف این شبکه مجازی می باشد که از آن سال به بعد دنبال می شود

و کسب رتبه هشتم علمی در بین 51 دانشگاه جامع وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری که در آخرین رتبه بندی علمی پایگاه استنادی جهان اسلام در سال 91 نیز  از رهگذر تلاش در جهت تحقق همین اهداف نصیب این دانشگاه گردید.

اینگونه بود که دانشگاهی که در سال 67 از تجميع امكانات دانشگاه آزاد ايران و ابوريحان بيروني، به عنوان تنها دانشگاه آموزش باز و از راه دور در جمهوري اسلامي ايران تاسيس شد، با همت بلند مسولین و کارکنان زحمتکش آن نه تنها در بعد بین المللی بلکه اکنون در بعد داخلی با حدود 500 مرکز و واحد و 3148عضو هیئت علمی و تعداد دانشجويان بالغ بر 1088812مدارکی معتبر و هم تراز مدارك ديگر دانشگاه‌هاي دولتي به دانشجویانش اعطا می کند که نمود واقعی آن در تعداد پذیرفته شدگان این دانشجویان در مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاههای معتبر داخلی قابل مشاهده می باشد. وهم اکنون در بستر زمان می رود تا با اعتماد به نفس بالا در افق و چشم انداز 1404  دانشگاهی با ویژگی های  ذیل تحویل نسل آینده دهد.

  توسعه يافته، پويا، متناسب با مقتضيات فرهنگي، جغرافيايي و تاريخي ايران و متكي بر اصول اخلاقي و ارزش‌هاي اسلامي- ايراني

v       توانا در توليد، انتشار و حفظ دانش و پژوهش‌هاي متكي بر آموزش‌هاي نيمه حضوري، باز و از دور و توانمند در راستاي حل چالش‌هاي جهاني

v       پويا در جهت جذب نيروهاي خلاق و نخبگان علمي و پژوهشي

v       جامع و فراگير در گستره سرزميني و فراسرزميني منطبق با استانداردهاي جهاني

v       داراي تعامل سازنده و مؤثر با مراكز علمي جهان در زمينه علم و فناوري و پژوهش براساس مصالح نظام جمهوري اسلامي ايران

نویسنده:حمیدرضا مصلی نژاد مرکز جهرم

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1392ساعت 9:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

رنشست صميمانه با كارمندان ستاد استان فارس
رئيس دانشگاه پيام نور فارس: زمينه توليد علم در دانشگاه پيام نور به خوبي فراهم است
 

رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس گفت:زمينه توليد علم در دانشگاه پيام نور به خوبي فراهم شده است.

دكتر سعيد مظلوميان در جمع صميمانه كاركنان ستادي دانشگاه پيام نورفارس اظهارداشت: تلاش اعضاي هيئت علمي استان فارس، درانتشار مقالات و آثار پژوهشي ، موجب رشد 24درصدي توليد علم را فراهم ساخت.

وي افزود: خوشحاليم كه امروز به دانشجوياني خدمت مي كنيم كه از بعد علمي نسبت به ساير دانشگاه ها، از وضعيت بسيار مناسبي برخوردارند.

رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس يادآور شد: درسال گذشته علاوه بركسب مقام اول در بين استانهاي دانشگاه پيام نوركشور،موفق به رشد 51درصدي اعتبارات و رشد 100درصدي تحصيلات تكميلي شديم.همچنين به عنوان اولين استان، 100درصد امتحانات به صورت مكانيزه انجام شده است.

دكترسعيد مظلوميان اضافه كرد: روزنامه آنلاين دانشگاه پيام نور،سامانه جامع پرسش وپاسخ و تلفن داخلي استان براي اولين باردر كشور توسط استان فارس راه اندازي شده است.

گفتني است دربخش ديگري از اين نشست، از زحمات وتلاشهاي دكترسعيد زحمتكش،معاون سابق دانشگاه پيام نوراستان فارس تقدير بعمل آمد.

دكتر مظلوميان با اشاره به برخي از سجاياي اخلاقي دكتر زحمتكش از وي به عنوان فردي كوشا وتلاشگر و با انگيزه بالا يادكرد ودليل تغييرات صورت گرفته را استعفاي ايشان عنوان كرد.

دكترزحمتكش نيزبا تشكر از همكاري وهمراهي كاركنان دانشگاه پيام نوراستان فارس در زمان تصدي معاونت استان،دليل استعفاي خود را دور شدن از فعاليتهاي پژوهشي و علمي دانست و يادآور شد: دانشگاه پيام نور مجموعه خدمتگذار در حوزه آموزش عالي است كه با همت بيشتر ونظم درامور به جايگاه والايي خواهد رسيد.

در بخش ديگري از اين نشست دكتر احمدي معاون جديد دانشگاه ،بر همت وهمدلي همه همكاران در فعاليت ها تاكيد كرد.

وي با اشاره به اينكه وضعيت استان در حال حاضر عالي است خاطرنشان كرد: بايد سعي كنيم جايگاه فعلي استان را به جايگاه عالي تر ارتقا بخشيم.

وي توجه بيشتر به رضايت دانشجويان،توسعه تحصيلات تكميلي،ساماندهي و آمايش رشته هاي كارشناسي،افزايش فعاليت هاي الكترونيكي وغيرحضوري در بخش آموزش،توانمندسازي اساتيد،برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت براي سازمانهاي متقاضي، وزمينه سازي بيشتر براي حضور دانشجويان درفعاليت هاي فرهنگي را از جمله موارد مهمي دانست كه بايد در دستور كار ستاد استان قرار گيرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مهر 1392ساعت 14:9  توسط روابط عمومی لامرد  | 

جزییات ثبت نام از داوطلبین فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور دراستان فارس

*متقاضیان فقط تا 20مهر فرصت ثبت نام دارند        

*اعلام اسامی رشته های جدید کارشناسی ارشد در شهرهای فارس

*داوطلبان تحت تاثیر تبلیغ موسسات قرار نگیرند،ثبت نام انحصاراَ در سایت سازمان سنجش

 رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: ثبت نام فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تا روز 20مهرماه ادامه دارد.

دکتر سعید مظلومیان تصریح کرد: ثبت نام اینترنتی و منحصراَ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد وداوطلبان نیازی به مراجعه به مراکزدانشگاه پیام نور یا موسسات تبلیغ کننده در سطح شهر ندارند.

وی با هشدار به داوطلبان درباره سوءاستفاده برخی موسسات اظهارداشت: داوطلبان هیچ الزامی برای ثبت نام در موسسات آموزش آزاد و موسسات تبلیغ کننده سطح شهر ندارند بلکه این موسسات کلاسهای تقویتی برگزار نموده و هیچ نقشی در آزمون یا قبولی داوطلب ندارند.به داوطلبان توصیه می کنیم تحت تاثیر تبلیغ این موسسات قرار نگیرند و ثبت نام در سایت سازمان سنجش را به این موسسات واگذار ننمایند.

رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس با اعلام رشد 100درصدی رشته های کارشناسی ارشد در سطح استان فارس،تصریح کرد: در سال جاری رشته های زبان وادبیان انگلیسی-مهندسی عمران(گرایش مکانیک خاک وپی)- مهندسی عمران( گرایش محیط زیست)-علوم تربیتی (گرایش تحقیقات آموزشی)-علوم تربیتی(گرایش آموزش محیط زیست) به مرکز شیراز- شيمي (شيمي آلی) در استهبان، رشته های آمارریاضی-زبان وادبیات عرب  به دانشگاه پیام نور ممسنی،، شيمي (شيمي معدني ) به مرکز لامرد، زبان و ادبيات عرب (گرايش ادبيات عربي) در مرکز آباده،  رشته های فيزيك (زمينه ذرات بنيادي )- شيمي (شيمي فيزيك )- زبان و ادبيات فارسي در جهرم اضافه شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بررشته های ذکر شده در رشته های ریاضی (محض، کاربردی،جبر وتحقیق درعملیات)، فیزیک(زمینه حالت جامد-درات بنیادی)-شیمی(شیمی تجزیه-شیمی فیزیک)-آمار ریاضی-زبان وادبیات فارسی-آب وهواشناسی(اقلیم شناسی)-جغرافیای طبیعی(اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی) و رشته مدیریت دولتی(گرایش مدیریت منابع انسانی) در مرکز شیراز نیز دانشجو پذیرش خواهد شد.

دکترسعید مظلومیان تصریح کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام در دوره های فراگیر برروی پورتال سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار دارد که داوطلبان می توانند آن را مشاهده و درصورت تمایل به ثبت نام با پرداخت اینترنتی مبلغ 50هزارتومان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی دربخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: با تمهیدات صورت گرفته برای پذیرفته شدگان در دانشگاه پیام نور که خارج از محل سکونت پذیرفته می شوند، امکان استفاده از کلاسهای الکترونیکی و همچنین شرکت درآزمون های پایان ترم در همه شهرهای کشور فراهم است.

وی در خصوص زمان برگزاری سیزدهمین دوره آزمون پذیرش فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور، اظهارکرد: آزمون داوطلبان در کلیه رشته‌های امتحانی در روز جمعه ۲۹ آذر ماه برگزار خواهد شد.

مظلومیان با بیان اینکه کلیه افراد واجد شرایط برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، می‌توانند در آزمون  فراگیر نیز شرکت کنند، اظهارکرد: دانشگاه پیام نور در آزمون 29 آذر دوره فراگیر  برای ورودی‌ بهمن ۹۲ و ورودی مهر ۹۳ پذیرش دانشجو دارد، بنابراین افرادی که دوره لیسانس خود را تا ۳۱ شهریور ۹۳ به اتمام برسانند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و از مهر93 تحصیل خود را آغاز نمایند.

وی در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی آزمون فراگیر ارشد، افزود: نتایج نهایی آزمون نیمه اول بهمن ماه اعلام می‌شود.

ثبت نام برای کنکور فراگیر کارشناسی ارشد از 14 مهر آغاز و تا 21 مهر ادامه دارد و در 127 رشته گرایش و 944 رشته محل در سراسر کشور انجام می پذیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1392ساعت 14:16  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز وواحدها14 مهر92

خبرهایی از دانشگاه پیام نور شیراز

دانشجوي شيرازي برترين دانشجوي فعال گردشگري استان

دانشجوي پيام نور شيراز به عنوان برترين دانشجوي فعال گردشگري و جهانگردي استان فارس انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در مراسم تقدير از فعالان عرصه گردشگري كه به مناسبت نكوداشت هفته گردشگري توسط سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس برگزار شد ، محمد محسن مرادي دانشجوي رشته مديريت جهانگردي اين دانشگاه، به عنوان برترين دانشجوي فعال گردشگري و جهانگردي فارس انتخاب شد.

دبير انجمن علمي مديريت جهانگردي دانشگاه پيام نور شيراز ، دليل انتخاب خود را به عنوان دانشجوي فعال جهانگردي و گردشگري ، همكاري با سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري و همچنين اجراي بيش از 50 برنامه فرهنگي ، گردشگري در مدت 2سال و نيم عنوان كرد .

محمد محسن مرادي دبير شوراي دبيران انجمن هاي علمي پيام نور شيراز گفت: برگزاري همايش و گردهمايي اعضاء انجمن علمي مديريت جهانگردي، همايش مديريت برتر، همايش ژئوتوريسم فارس، برگزاري نمايشگاه بزرگ عشايري به مناسبت هفته گردشگري، تورهاي متعدد گردشگري در استان فارس از جمله شيراز، فيروزآباد و كازرون و ساير برنامه هاي ديگر از جمله فعاليتهاي انجمن علمي جهانگردي در طول اين مدت مي باشد.

وي تمامي افتخارات بدست آمده را مديون همراهي و همكاري كليه اعضاء فعال انجمن علمي مديريت جهانگردي بويژه آقايان مهدي فخرايي و امير حسين جمال آبادي دانست و افزود، انتظار مي رود انجمن علمي مديريت جهانگردي از حمايت بيشتر مسئولين برخوردار باشد و دانشجويان با شناخت بيشتر فعاليت هاي انجمن ، حضور و فعاليت موثرتري داشته باشند.

مرادي دبير انجمن مديريت جهانگردي دانشگاه پيام نور شيراز ، در پايان ضمن تقدير از همراهي و حمايتهاي بي دريغ  امير حسين حكمت نيا معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس ، از زحمات  و تلاشهاي دلسوزانه مسئولين دانشگاه پيام نور شيراز تشكر كرد.

شايان ذكر است ، انجمن علمي مديريت جهانگردي دانشگاه پيام نور شيراز، در جشنواره ملي حركت سال گذشته ، به عنوان برترين انجمن علمي و محمد حسين مرادي به عنوان برترين دبير انجمن علمي دانشگاه پيام نور استان فارس معرفي شد.

 

 

درخشش دانشجوي پيام نور شيراز درمسابقات ملي روباتيك

هشتمین دوره مسابقات ملی رباتیک موش های هوشمند در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، هشتمین دوره مسابقات ملی موش های هوشمند با شرکت بیش از یکصد تیم  در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد و طي آن داريوش توانا دانشجوي رشته برق پيام نور شيراز به همراه  تيم آريانا، رتبه اول در محور جنگجوي سنگين وزن را كسب كرد.

در اين دوره از مسابقات در محور جنگجوی سبک وزن تیم شرکت کننده از تهران،در محور جنگجوی سنگین وزن تیم آرياناي شیراز،در محور مسیریاب تیم شهر صنعتی بین المللی سلیمانیه، در محور مین یاب تیم منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامی مهدی شهر و در محور نمایشی تیم شرکت کننده از تبریز حائز رتبه ی برتر شدند.

محسن حيدريان دبیر هشتمین دوره مسابقات ملی رباتیک موش های هوشمند در مراسم افتتاحيه اين مسابقات با تاکید بر لزوم ایجاد نگاه تجاری و صنعتی در همایش های علمی خاطر نشان کرد: در این دوره از مسابقات تلاش شده است محور های صنعتی همایش با ارتباط نزدیک با مراکز صنعتی استان پررنگ تر باشد.

وی با بيان اين مطلب كه سهم کشور در زمینه تولید قطعات و محصولات رباتیک کم بوده افزود: جهت رفع نیازمندیهای رباتیکی داخل، ارز فراوانی از کشور خارج می شود و کمتر از یک هزارم نرم افزار های دنیا در ایران ساخته می شود که در بررسی اجمالی می توان گفت دلیل سهم اندک کشور ما در تولید این نرم افزار ها عدم استفاده دانشجویان از علوم فراگرفته  پس از اتمام دوره تحصیل است. شايان ذكر است در این مسابقات  كه به مدت سه روز برگزار شد ، بیش از 350 نفر در محورهای ربات های عمود پرواز، نمایشی، زیر دریایی، مین یاب، فوتبالیست، صنعتی، تعقیب خط ویژه و جنگجو به رقابت پرداختند.

 

استقبال از دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه پيام نور شيراز

مراسم استقبال و جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز مراسم استقبال و جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد 93-92با حضور ، رييس ، معاونين، اعضاء هيئت علمي ، مديران  و جمعي از دانشجويان در سالن آمفي تئاتر دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين مراسم ، دكتر حسين توللي سرپرست دانشگاه پيام نور شيراز ، ضمن خوشامد گويي و خير مقدم به دانشجويان ورودي جديد، موفقيت، شادكامي و سعادت را براي تمامي دانشجويان آرزو كرد و افزود: شما دانشجويان به عنوان افراد فرهيخته و انديشمند جامعه بايد همواره با تلاش و پشتكار در عرصه هاي  مختلف علمي، آموزشي، فرهنگي  حضور موثر و فعال داشته باشيد.

وي از اينكه دانشجويان ، شيراز، سومين حرم اهل بيت(ع)  و دانشگاه پيام نور شيراز را جهت تحصيل و نقطه شروع آموزش عالي خود برگزيده اند تقدير و تشكر كرد و افزود: دانشگاه پيام نور شيراز با 18 هزار دانشجو و 110 رشته و گرايش ، يكي از بزرگترين  مراكز آموزشي استان و كشور محسوب مي شود .

رييس دانشگاه پيام نور شيراز همچنين به رتبه هشت علمي دانشگاه پيام نور و مقام اول دانشگاه پيام نور استان فارس در بين دانشگاههاي پيام نور كشور اشاره كرد و ياد آور شد: دانشگاه پيام نور مركز شيراز در سالهاي گذشته در زمينه هاي علمي، آموزشي، فرهنگي و پژوهشي توانسته رتبه هاي ممتازي را كسب نمايد و اين موفقيت ها بدون حضور و تلاش شما دانشجويان  قطعا اتفاق نخواهد افتاد.

توللي اذعان داشت : فضا و ظرفيت هاي لازم جهت فعاليت هاي علمی، پژوهشی، فرهنگي دانشجويان فراهم است و دانشجويان مي توانند نسبت به  رشته تحصيلي، تجربه و علاقه در انجمن هاي علمي، كانونهاي فرهنگي و تشكلهاي اسلامي فعاليت نمايند و  مجموعه دانشگاه پيام نور شيراز در اين راستا ، با تمام توان در به حداقل رساندن مشكلات  احتمالي دانشجويان تلاش خواهد كرد .

وي به دانشجويان توصيه كرد: دوره دانشجويي را مغتنم بشمارند و با عنايت به پروردگار متعال علاوه بر تحصيل علم و دانش به خودسازي ، تهذيب نفس، آراستگي وجود، كسب فضايل اخلاقي و انساني و  ورزش نيز بپردازند و با رفتاري متناسب با محيط  مقدس دانشگاه درجهت اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي و رشد و ارتقاء هدفهاي متعالي دانشگاه  گام بردارند.

لازم به ذکر است در اين مراسم حجت السلام والمسلمين دكتر محسن مكارم مدير گروه رشته الهيات و معارف دانشگاه در خصوص موارد فرهنگي و دانشجويي و مهندس مسعود عباسي فارسي مدير آموزشي دانشگاه ، در خصوص موارد آموزشي با دانشجويان سخن گفت و در نهايت دانشجويان  در حضور مسئولين و مديران گروه ، سوالات خود را در زمينه هاي مختلف علمي، آموزشي ، فرهنگي  و فوق برنامه مطرح نمودند .

 

خبر هاي دانشگاه پيام نور شيراز

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، همزمان با شروع سال تحصيلي جديد، مراسم استقبال از دانشجويان ورودي جديد، در دو نوبت ويژه دانشجويان گروه علوم انساني و دانشجويان علوم پايه، فني و مهندسي، كشاورزي و هنر، با حضور مسئولين دانشگاه و اجراي برنامه هاي سخنراني، پخش كليپ و كارگاههاي آموزشي، فرهنگي در سالن آمفي تئاتر دانشگاه برگزار شد.

به همت روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز در مراسم توجيهي دانشجويان ورودي جديد ،ضمن آذين بندي دانشگاه و نصب بنر هاي خوشامد گويي به دانشجويان ، بسته آموزشي و فرهنگي حاوي بروشور دانشجو و دانشگاه ، توصيه هاي مقام معظم رهبري به دانشجويان، بروشور اطلاعات لازم در خصوص تاريخچه دانشگاه، ضوابط و شرايط تحصيل در دانشگاه،راهنماي دانشجويان، تقويم آموزشي، بروشورهاي فرهنگي و مذهبي، اطلاعات سايت ها ، بروشور هاي خير مقدم و مشاوره دانشجويي، نرم افزار فرهنگي، تذكرات فرهنگي و آموزشي و همچنين افتخارات و جايگاه و رتبه  پيام نور در كشور بين دانشجويان توزيع شد.

 

مراسم زیارت عاشورا درپیام نور شیراز

مراسم معنوي و پر فيض زيارت عاشورا همراه با مداحي ، با حضور اساتيد و کارکنان ، در محل  مسجد الزهراء (س) دانشگاه  برگزار گرديد و در پايان مراسم همكاران پذيرايي شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت معاونت اجرايي، مديريت فرهنگي ، دبير شوراي كانون ها ،دبير شوراي انجمن هاي علمي و بسيج دانشجويي شهيد شاهچراغي دانشگاه پيام نور شيراز ، جمعي از فعالين دانشجويي، با هدف ارتقاء سطح معنويت و آشنايي با سيره ائمه معصومين (ع)، به مدت 5 روز به سفر زيارتي مشهد مقدس اعزام شدند.

 

 

***********************

 

خبرهای کوتاه از مراکز وواحدهای استان

عضویت محمدرضا چاوشی دانشجوی رشته روانشناسی مرکز آباده در انجمن روانشناسی ایران

محمدرضا چاوشی دانشجوی رشته روان شناسی آباده به عضویت انجمن روانشناسی ایران درآمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، محمدرضا چاوشی که عضو انجمن علمی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  مرکز می باشد علاوه بر عضویت در انجمن روانشناسی ایران، فعالیت های پژوهشی بسیاری در کارنامه خود دارد که می توان از ارائه سه مقاله با عناوین « بررسی رابطه جهت گیری مذهبی مبنی بر اسلام ،  سازگاری اجتماعی، شادکامی و عزت نفس در بین زنان و مردان معتاد مراجعه کننده به مراکز ترک اعتیاد» ، « حالت های اختلالات روانی و ایده پردازی خودکشی در بین مصرف کنندگان مشروبات الکلی»، « رابطه حالت های اختلالات روانی با صداقت و راستگویی در بین معتادان»  در هفتمین کنگره ملی اعتیاد و روان پزشکی و هم چنین ارائه پوستر با عناوین « جهت گیری دینی و الگوی ارتباطی و شادکامی مادر بر ادراک کودکان از سلامت روانی» ، « بررسی رابطه هوش هیجانی، بلوغ اجتماعی و جهت گیری مذهبی و سلامت روان نوجوانان» و بررسی تأثیر ماهواره بر خشم، اضطراب، افسردگی و هراس اجتماعی دانش آموزان مقطع راهنمایی»در ششمین کنگره بین المللی روان پزشکی کودک و نوجوان نام برد.  

 

بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از پروژه دانشگاه پیام نور لارستان

معاون استاندار و فرماندار فرمانداری ویژه لارستان از پروژه های دانشگاه پیام نور لارستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان  در این بازدید که رئیس دانشگاه پیام نور و رئیس پست برق 240 کیلووات شهرستان نیز معاون استاندار را همراهی می کردند از پروژه ساختمان اداری – آموزشی ، پروژه های تکمیل سردرب و حصار کشی و ساختمان فرهنگی واحد بازدید بعمل آمد.

بر اساس این گزارش امیری  ضمن تشکر از فعالیتهای مثبت و رو به رشد دانشگاه پیام نور ، توسعه علمی – آموزشی و عمرانی آن را بسیار مطلوب ارزیابی کرده و از مسئولین استانی  و شهرستانی خواستار توجه هر چه بیشتر به این  واحد دانشگاهی شد.

 

 

 

بازدید اعضاء کانون گردشگری دانشگاه پیام نور لارستان از دریاچه فصلی هیرم

اعضاء کانون گردشگری دانشگاه پیام نور لارستان در اولین برنامه خود در سال تحصیلی جدید از دریاچه هیرم بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این بازدید ، کارشناسان محلی با همراهی گروه به شرح وضعیت این دریاچه پرداختند.

دریاچه هیرم با 4 کیلومتر مربع مساحت و 3 متر عمق در 36 کیلومتری شمال بخش اوز شهرستان لارستان واقع شده و بطور متوسط سالانه میزبان 4 هزار مهاجر آبزی و کنار آبزی از کشورهای همسایه می باشد. هر چند که آب این دریاچه ، شور است اما در زیبایی منطقه لارستان کم نظیر می باشد.

بر اساس این گزارش این دریاچه حوزه آبریز وسیعی دارد که در بارندگی ها سیرابش کرده و همچنین از چشمه های آبگرم نیز بهره مند است.

 

نمایشگاه  جنگ نرم و فرقه های نوظهور در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه جنگ نرم و فرقه های نو ظهور در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا ، اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فسا با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر اقدام به برگزاری نمایشگاه جنگ نرم با هدف آشناکردن دانشجویان با فرقه های  نوظهور و نمادهای بکار رفته توسط آنان برپا کرد.

 

برگزاری جشن عاطفه‌ها دردانشگاه پیام نور خرامه

جشن عاطفه‌ها به همت امور فرهنگی و بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور خرامه  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه،بسیج دانشجویی شهید چمران و امور فرهنگی با هماهنگی صورت گرفته با کمیته امداد امام خمینی شهرستان اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی از دانشجویان،کارکنان و اساتید دانشگاه  برای کمک به دانش آموزان نیازمند کردند.جشن عاطفه ها هرسال در دانشگاه برگزار می گردد که امسال با ارسال صندوق از طرف کمیته امداد امام خمینی، کمک های نقدی خیلی خوبی از سوی خیرین جمع آوری گردید.

 

حضور چشمگیر دانشگاهیان پیام نور کازرون در مراسم تشییع شهیدان گمنام

مراسم تشییع سه شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس درکازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه پيام نور کازرون، با حضور پدران و مادران شهدای هشت سال دفاع مقدس، دانشگاهیان پیام نور کازرون از پیکر سه لاله همیشه جاوید تداعی کننده دوران دفاع مقدس  استقبال نمودند و وفاداری خود را به آرمانهای شهدا، امام شهیدان و نظام جمهوری اسلامی به منصه ظهور رساندند.
حضور هزاران نفر از مردم ولایت مدار کازرون حال و هوای خاصی داشت و بوی عطر ایثار و شهادت یک بار دیگر فضای کازرون را عطرآگین کرد.

برپایی نمایشگاه عکس در دانشگاه پیام نور کازرون

 بمناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس در دانشگاه پیام نور کازرون برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون،  دراین نمایشگاه که با همکاری امور فرهنگی و پایگاه بسیج دانشجویی امام حسن مجتبی(ع) دانشگاه پیام نور این مرکز دانشگاهی برگزار شده، عکس های دوران دفاع مقدس و جمعی از شهدای شاخص به نمایش درآمده است.

 لازم به یادآوری است این نمایشگاه جهت آشنایی نسل جوان با کسانی که اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون شهادت آنها ست برپا شده است.

 

 

 

**************************************

جدا کارشود

 

بررسی رضایتمندی دانشجویان جدیدالورود از عملکرد مسوولین در روند ثبت نام حضوری در دانشگاه پیام نور سروستان

ثبت نام از دانشجويان جديد الورود دانشگاه پیام نور سروستان پس از یک هفته ، با تلاش ستاد استقبال اين دانشگاه با رضايت مندي بالايي از سوي دانشجويان و خانواده هاي آنان به کار خود پايان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، ثبت نام از دانشجويان جديد الورود پس از 5 روز ، با تلاش ستاد استقبال اين دانشگاه به کار خود پايان داد که اين مهم پس از بررسي و نظر سنجي هاي صورت گرفته از دانشجويان و خانواده هاي آنان طي اين چند روزه ، با رضايت بسيار بالايي همراه بوده است.

تمدن، مسوول آموزش دانشگاه پیام نور سروستان با اشاره به استقبال بسیار مطلوب دانشجويان جديد الورود براي انجام ثبت نام در روزهاي ابتدايي که از 7 مهر ماه آغاز شد افزود: با منسجم سازي تمامي مراحل ثبت نام در يک مکان ، توانستيم از سردرگمي و هدررفت وقت دانشجويان و بالطبع خانواده هاي آنان نيز جلوگيري کنيم که اين اقدام موجب شد تا فرآيند ثبت نام در کمترين زمان ممکن با آسودگي خيال دانشجويان انجام شود.

وي بااشاره به اينکه در مدت زمان ثبت نام ، نزديک به 190 دانشجو در مقاطع کارشناسي در 8 رشته تحصيلي ثبت نام کرده اند تصريح کرد: به دليل اينکه برخي از دانشجويان طي اين مدت موفق به ثبت نام نشده بودند ستاد استقبال تصميم گرفت تا يک روز به مدت ثبت نام اضافه کرده تا بر اين اساس هيچ دانشجويي از ثبت نام عقب نماند.

رييس ستاد استقبال از دانشجويان جديد الورود دانشگاه برنامه ريزي هدفمند و مشارکت دلسوزانه اعضاي ستاد را مهمترين عامل موفقيت اين دانشگاه در کسب رضايت مندي درصد بالايي از دانشجويان و خانواده هاي آنان عنوان کرد و يادآور شد: بطور حتم همياري و هدايت دانشجو در اولين مراحل ورود و ثبت نام مي تواند ديدي باز و مثبت از مجموعه دانشگاه در خاطر آنها و خانوادهايشان به يادگار بگذارد.

 

 

درخشش دانشجويان پيام نور نودان در راهيابي به تحصيلات تكميلي  

7  نفر ازدانش آموختگان دانشگاه پيام نور واحد نودان در آغاز سال تحصيلي 93 – 1392 در مقطع كارشناسي ارشد پذيرفته شدند.

به گزارش روابط عمومي واحد نودان -  مهدي قیصری در رشته حقوق جزا و جرم شناسي دانشگاه شيراز، محسن مزارعی کاسکانی در رشته  حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی تهران ،علی دهدارزاده حقوق عمومی دانشگاه علوم و تحقیقات فارس ، مهسان ضرابی حقوق عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز ، ابوذر شهریاری مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت مالی دانشگاه پیام نور غرب تهران ، فاطمه شعبانی مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت مالی دانشگاه پیام نور غرب تهران ، محمد آزاد در شته علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی دانشگاه علامه طباطبایی تهران پذيرفته شده اند.

گفتنی است شهر نودان در 110 کیلومتری شیراز قرار دارد و در این واحد دانشگاهی 600 نفر در  6 رشته حقوق ، مترجمی زبان ، مدیریت بازرگانی ، علوم  اجتماعی گرایش پژوهشگری ،جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری و روانشناسی مشغول به تحصیل هستند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1392ساعت 13:50  توسط روابط عمومی لامرد  | 

معاون پژوهشي دانشگاه پيام نوركشور درشيراز اعلام كرد:
دسترسي به 100هزارعنوان كتاب در كتابخانه ديجيتال دانشگاه پيام نورفراهم شد
 

*دانشجويان كارشناسي ارشد مي توانند در شهر مورد دلخواه خود آزمون پايان ترم دهند

معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه پيام نور كشور گفت: 100هزارعنوان كتاب در كتابخانه ديجيتال دانشگاه پيام نور بارگزاري شده است.

دكتر احمد آخوند عصر امروز در جمع اعضاي هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز اظهارداشت: دانشجويان و اساتيد دانشگاه پيام نور سراسر كشور مي توانند با مراجعه به اين سامانه،به نشاني lib.pnu.ac.ir از منابع به روز جهاني در رشته هاي مختلف بهره مند شوند.

وي درباره بارگزاري كتاب هاي فارسي دركتابخانه ديجيتال نيز گفت: درصورتي كه ناشرين فايل فارسي كتب را دراختيار ما قرار دهند،آماده درج اين منابع درسامانه مذكور هستيم.

معاون پژوهشي دانشگاه پيام نور يادآور شد: كتابهاي قرار گرفته در سيستم كتابخانه ديجيتال، از جديدترين منابع بين المللي مي باشند.

وي در ادامه با اشاره به اينكه توسعه تحصيلات تكميلي وافزايش رشته هاي فني وحرفه اي در دستور كار دانشگاه پيام نور است ،يادآور شد: دربخش توسعه آموزش الكترونيكي، درحال حاضر امكان برگزاري 50كلاس همزمان الكترونيكي با حضور 10هزار دانشجو به صورت

همزمان به صورت الكترونيكي فراهم شده است.

وي تصريح كرد: با تسهيلات ايجاد شده دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد قبل از شروع امتحانات پايان نيمسال ،مي توانند شهردلخواه خود را به عنوان محل برگزاري آزمون هاي پايان ترم انتخاب كنند.

معاون پژوهشي دانشگاه پيام نور خواستار توسعه فعاليت هاي كارآفريني و دانش بنيان در دانشگاه پيام نوراستان فارس شد و يادآور شد: دانشگاه پيام نوراستان فارس مي تواند طرح هاي كلان پژوهشي ارائه دهد.

دكتر آخوند افزايش نشريات را يكي از موفقيت هاي دانشگاه پيام نور عنوان كرد ودراين خصوص تصريح كرد:تا سال 89 هيچ مجله علمي پژوهشي نداشتيم اما در دو سال اخير سامانه نشريات راه اندازي كرديم كه 40نشريه دراين سامانه وجود دارد كه مجوز وزارت ارشاد را گرفته اند كه ازاين ميزان،11نشريه مجوز علمي پژوهشي از وزارت علوم اخذ نموده و20 نشريه نيز نام آن به تاييد رسيده است.

ثبت 1500مقاله درisi

معاون دانشگاه پيام نور كشور درادامه از ثبت 1500مقاله در isi و isc توسط اساتيد دانشگاه پيام نور در يكسال گذشته خبر داد.

دكترآخوند اضافه كرد:در جديدترين رتبه بندي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام بين دانشگاه هاي جامع كشور،دانشگاه پيام نور موفق به دريافت رتبه 8 كشور شده است كه اين موفقيت نشان دهنده توجه دانشگاه به مقوله پژوهش است.

وي همچنين با اشاره به اينكه پايگاه جهاني وبومتريك نيز رتبه هشتم را دربين دانشگاه هاي غيرپزشكي ايران به دانشگاه پيام نور داده است اظهارداشت: اين رتبه حاصل توجه دانشگاه به آموزش هاي مجازي،توسعه پورتال دانشگاه وافزايش تعداد بازديدكنندگان از پورتال وايجاد ساير سامانه ها ي آموزش الكترونيكي درسطح كشور بوده است.

معاون پژوهشي دانشگاه پيام نور تاكيد كرد: دانشگاه پيام نور همزمان با ايجاد و توسعه آموزشهاي مجازي والكترونيكي اقدام به گسترش رشته هاي تحصيلي مجازي در مقطع كارشناسي ارشد كرده است كه در نيمسال گذشته تعداد دانشجويان اين شيوه آموزشي به 10هزارنفر رسيده است.

دكترآخوند اضافه كرد: علاوه برسامانه آزمون كه طراحي، ويراستاري،ارسال و رمزگذاري سوالات واخذ آزمون را از طريق اينترنت ميسر مي سازد،سامانه تدوين كتاب نيز طراحي شده است كه كليه اعضاي هيئت علمي دانشگاه پيام نور وساير دانشگاه ها مي توانند از اين طريق در فراخوان تدوين كتاب شركت كرده و آثار خود را پس از طي مراحل درانتشارات پيام نور به چاپ برسانند كه درمدت راه اندازي اين سامانه 1100 استاد دراين فراخوان شركت كرده و مجوز تاليف دريافت كرده اند.

وي درپايان سخنان خود با اشاره به رتبه بندي جديد دانشگاه هاي پيام نور31استان كشوراظهارداشت:سازمان مركزي رتبه اول كشور را از دل وجان به استان فارس داده است كه نشان دهنده تلاش اعضاي هيئت علمي ومديران اين استان است.

رشد 24درصدي توليد علم در فارس

رئيس دانشگاه پيام نوراستان فارس نيز دراين نشست گفت: عليرغم همه محدوديت ها و تحريم هاي پژوهشي،توليد علم در دانشگاه پيام نوراستان فارس با رشد 24درصدي روبه رو بوده است.

دكترسعيد مظلوميان اضافه كرد: درسال92 تاكنون 188 مقاله در نشريات به چاپ رسيده،282 مقاله در همايش ها ارائه شده و 26جلد كتاب نيز منتشر شده است.همچنين 52مورد طرح پژوهشي توسط اعضاي هيئت علمي به اجرا درآمده است.

وي يادآور شد: در دو سال اخير شاهد رشد 100درصدي مقطع تحصيلات تكميلي در فارس بوده ايم به نحوي كه رشته هاي مقطع كارشناسي ارشد به 28 رشته افزايش يافته است.

وي تصريح كرد: استان فارس پتانسيل بالايي براي راه اندازي مجلات تخصصي دارد كه اميدواريم دراين خصوص توجه ويژه اي به اين استان شود.

وي خاطرنشان ساخت: درحال حاضر بيش از230 عضو هيئت علمي تمام وقت در كنار5هزار استاد حق التدريس در دانشگاه پيام نوراستان فارس به فعاليت مشغولند.

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1392ساعت 13:53  توسط روابط عمومی لامرد  | 

بیانیه‌ی دانشگاه پیام نور خشت به مناسبت تدفین پیکر مطهر سه تن از شهداي گمنام دفاع مقدس در شهر خشت

به نام آنکه عهدش وفاست

«از ميان مؤمنان مردانى‏اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و [هرگز عقيده خود را] تبديل نكردند.»       الاحزاب آیه 23

   بسیاری از جوانان و حتی سالخوردگان این مرز و بوم برای دفاع از کیان ملی و آب و خاک اجدادی‌شان، به پا خواستند و در جبهه­های حق علیه باطل حماسه­ها آفریدند. در هفته دفاع مقدس، شهر خشت، مهد رشادت‌ها و دلیری‌ها، و شهر سرداران شهید، میهمان و میزبان شهدایی است که در زمين گمنام و شهره‌ي آسمان‌اند.  شهدا گوهرهای ماندگاری هستند که تمام ادوار تاریخ این مملکت به آنان خواهد بالید و هر انسان آزاده‌ای در مقابل نام و یاد شهدا، دل به پیام والایشان خواهد سپرد. شهدا، آنان که پاكبازانه بر عهدي كه با معبودشان بسته بودند ایستادند و با اين كار، عزت و سربلندي براي ملت و مملكت، و سعادت ابدی و افتخار دائمی براي خود به ارمغان آوردند. اين سه سفير گمنام حق آمده‌اند تا به ما بگويند كه مبادا اسير نام و نان شويم و دين و عزت و آزادگي خود را به متاع اندك دنيوي بفروشيم. شهدا ستارگان هدايتند و وصايايشان راهنماي ماست؛ آنجا كه از اسلام و انجام واجبات و ترك محرمات مي‌گويند.

و اما رسم نيكويیست خاکسپاری شهدا در شهر علم و فرهنگ و سیاست. آنان در غربت جنگیده‌اند و با مظلومیت به شهادت رسیده‌اند و پیکرهاشان زیر تانک‌های شیطان تکه‌تکه شده‌اند و به آب، باد، خاک و آتش پیوسته‌اند. اما راز خون آشکار شد... در جهان رازی است که جز به بهای خون کشف نخواهد شد.

امروز که در جای جای این سرزمین نام مقدس شهید زینت بخش کوچه‌ها و خیابان های ماست، امید است که یادشان نیز مدام زینت بخش دلهایمان باشد. باشد كه اين يادمان شهدا، تذكري دائمي باشد براي ما و فانوسي براي گم نكردن راه ... .

دانشگاه پیام نور خشت ضمن سپاس از بانیان مراسم تدفین و تشییع شهدای گمنام در شهر خشت و ادای احترام به مقام رفیع شهیدان، برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک و مطهر سه شهید گمنام از آحاد دانشجویان و مردم شریف منطقه دعوت می­دارد تا با شرکت خود در این مراسم اندکی از دین خود نسبت به این از جان گذشتگان در راه وطن را ادا کنیم.

 
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1392ساعت 12:39  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر