اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

خبرهای مراکز و واحدها - 17 اسفندماه 91

برگزاری اولین دوره  انتخابات کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور قیروکارزین

اولین دوره انتخابات کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور قیروکارزین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور قیروکارزین، با پی گیریهای دانشگاه و مسئول هلال احمر شهرستان با تاسیس و فعالیت کانون هلال احمر در این دانشگاه موافقت شد. در همین راستا انتخاباتی جهت معرفی و مشخص شدن اعضای شورای اجرایی کانون هلال احمر دانشگاه  برگزار شد. در این دوره از انتخابات کانون که 13 نفر کاندید شده بودند، 5 نفر به عنوان عضو اصلی  و 2 نفر به عنوان عضو علی البدل  انتخاب شدند.

  

حضورمسئول و اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور زاهدشهر در جلسه بسیج اساتید دانشگاههای فسا

مسئول و اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور زاهدشهر در جلسه بسیج اساتید حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، دومین جلسه هم اندیشی اعضای بسیج اساتید دانشگاههای فسا با حضور حاج آقا رحیمی صادق برگزار شد که آزادی مسئول دانشگاه پیام نور زاهدشهر به اتفاق اساتید بسیجی در این جلسه که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد، حضور یافت. رحیمی صادق بیاناتی در خصوص امام شناسی ایراد نمود که در نهایت، جلسه به صورت پرسش و پاسخ پایان یافت.

  

برگزاری همایش حقوق در دانشگاه پیام نور داراب

همایش حقوق در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، در این همایش که به همت انجمن علمی رشته حقوق و با استقبال دانشجویان برگزار شد، بهرامی قاضی دادگستری داراب در خصوص قوانین ازدواج و طلاق در ایران برای دانشجویان سخنرانی کرد. در پایان،سخنران همایش به پرسشهای کتبی دانشجویان پاسخ داده شد.

 

جلسه بسیج اساتید شهرستان فسا در دانشگاه پیام نور

دومین جلسه بسیج اساتید دانشگاههای شهرستان در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این جلسه با حضور اساتید دانشگاههای آزاد، دولتی، علوم پزشکی و پیام نور برگزار شد . از جمله موضوعات بحث شده در این جلسه کسب معرفت نسبت به امامان معصوم و پیغمبران و تاثیرات آن بر زندگی انسان بود و در پایان به سئوالات اساتید حاضر در این زمینه پاسخ داده شد.

 

جلسه شورای اداری شهرستان  در دانشگاه پیام نور فسا

جسله شورای اداری شهرستان فسا در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این جلسه با حضور نمایندگان نهاد ریاست جمهوری، استانداری فارس و مسئولین و روسای ادارات دولتی شهرستان برگزار شد و حاضرین در جلسه به منظور پیگیری سفرهای هئیت دولت به استان فارس و شهرستان فسا گرد هم آمدند و به مباحثه پرداختند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 12:23  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاري مراسم روز درختكاري در مراكز و واحدهاي دانشگاه پيام نور فارس

مراسم درختكاري در دانشگاه پيام نور شيراز

همزمان با نخستين روز از هفته درختكاري مراسم درختكاري در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همزمان با نخستين روز از هفته درختكاري، مراسم كاشت 300نهال با حضور رييس، معاونين، اساتيد و جمعي از كاركنان در محوطه دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

دكتر رمضاني رييس دانشگاه پيام نور شيراز در اين مراسم اظهار داشت: كاشت درخت از اقدامات پسنديده و مورد تاكيد دين اسلام است كه بايد در جامعه اسلامي نهادينه شود چرا كه اين امر باعث تلطيف هوا و موجب آسايش و رفاه انسان و پاكي طبيعت مي شود و نسلهاي بعدي مي توانند از ثمرات آن استفاده و بهره كافي را ببرند .

حجت السلام والمسلمين دكتر مكارم، معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه، در حاشيه اين مراسم گفت: درختكاري يك سنت نبوي و يك ميراث ارزشمند براي آيندگان است و در روايات و احاديث درباره استحباب درختكاري توصيه فراوان شده است، ايجاد فضاي سبز به ويژه در دانشگاه و محيط هاي كسب علم و دانش يك ضرورت است و روحيه، نشاط و شادابي به دانشگاه و دانشجومي مي بخشد .

وي گفت: ما ايرانيان كه با تربيت صحيح اسلامي رشد كرده ايم بايد اين فريضه الهي و اين سنت ملي و مذهبي را حتي با كاشت يك نهال بجا آوريم، چرا كه تا مادامي كه اين درخت سرسبز است و ديگران از ثمرات آن بهره مند مي شوند، بركات و خيرات آن به شخصي ميرسد كه در اين امر خير سهيم بوده است.

وي در پايان از كليه كساني كه با همت خود زمينه اين عمل خداپسندانه را در دانشگاه مهيا نمودند تقدير و تشكر كرد و يادآور شد، اميدوارم اين حركت زمينه ساز حركت هاي بزرگتري در زمينه ايجاد فضاي سبز و درختكاري در محوطه دانشگاه پيام نور شيراز باشد تا از اين طريق شادابي و طراوت بيشتري به دانشگاه بخشد.


كاشت 10 اصل نهال در دانشگاه پيام نور خرامه

به مناسبت روز درختكاري و هفته منابع طبيعي ده اصل نهال در پيام نور خرامه كاشته شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور خرامه، با حضور مسئولان و دانشجويان همزمان با روز درختكاري و هفته منابع طبيعي ده اصل نهال درخت كاج و صنوبر در فضاي سبز دانشگاه كاشته شد. همچنين دانشجويان با كاشت گل هاي تزئيني اين سنت حسنه را كه در اسلام نيز درباره آن تاكيد شده گرامي داشتند.


برگزاري مراسم روز درختكاري در دانشگاه پيام نور ششده و قره بلاغ

مراسم روز درختكاري و هفته منابع طبيعي با حضور اساتيد، كاركنان و دانشجويان در دانشگاه پيام نور ششده و قره بلاغ برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور ششده و قره بلاغ، در اين مراسم كه مسئولين، كاركنان و تعدادي از دانشجويان حضور داشتند در محوطه دانشگاه، 70 اصله نهال از نوع: نارنج ، سرو ، آكاليپتوس و . . . غرس شد.

قابل ذكر است كه امسال كاشت گل هاي فصلي به صورت هدفمند در باغچه هاي با عرض كمتر صورت گرفت تا علاوه بر زيبايي، امكان رسيدگي به آنها بيشتر فراهم شود.


كاشت بيش از 200 اصله نهال در دانشگاه پيام نور كازرون

آيين روز درختكاري در دانشگاه پيام نور كازرون گرامي داشته شد و بيش از 200 اصله نهال در دانشگاه پيام نور كازرون غرس شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نوركازرون، در اين مراسم كه به مناسبت 15 اسفند و فرارسيدن هفته منابع طبيعي و روز درختكاري با حضور مسئولين برگزار شد، امام جمعه كازرون اظهار داشت: حفظ و صيانت از منابع طبيعي يك وظيفه شرعي و اخلاقي است. خرسند با اشاره به احاديث و رواياتي در زمينه درختكاري، افزود: جايگاه درخت، گياه، منابع طبيعي، يك جايگاه مقدسي است كه به اين امر مهم و حياتي بايستي توجه ويژه نمود.

رئيس دانشگاه پيام نور كازرون با ضروري خواندن ترويج فرهنگ درختكاري در جامعه بر لزوم حفظ و نگهداري و توسعه فضاي سبز تأكيد كرد. وي اظهار داشت: امروز يكي از مسائلي كه محيط زيست را تهديد مي كند، تخريب محيط زيست است كه با درخت كاشتن بخشي از آن مرتفع مي شود.

لازم به ذكر است غرس اين نهال ها كه با حضور فرماندار، رئيس منابع طبيعي، رييس، اساتيد و دانشجويان اين مركز دانشگاهي انجام شد، الياس محمدي فرماندار كازرون حفظ منابع طبيعي و توجه به محيط زيست را وظيفه اي همگاني برشمرد و هدف از برگزاري اين مراسم را توجه بيشتر دانشجويان به حفظ و حراست از منابع طبيعي خدادادي و فرهنگ سازي در بين دانشجويان اعلام كرد.


برگزاري مراسم روز درختكاري در دانشگاه پيام نور داراب

مراسم روز درختكاري در دانشگاه پيام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور داراب، به مناسبت آغاز هفته منابع طبيعي و روز درختكاري كه به همت كانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه برگزار شد، دانشجويان، كاركنان و اساتيد به همراه مسئولان ادارات جهاد كشاورزي و هلال احمر درختاني مانند توما،ناترك و آكاسيا را در فضاي سبز دانشگاه كاشتند.در اين مراسم همچنين مهندس افژولند از كارشناسان باغباني در خصوص فوايد درخت كاري، توسعه فضاي سبز و نيز شيوه هاي كاشت درخت به ويژه درختاني كه مناسب با شرايط جوي منطقه است براي دانشجويان سخن گفت.


مراسم روز درختكاري در دانشگاه پيام نور ني ريز

مراسم روز درختكاري با حضور امام جمعه شهرستان، روساي ادارات، دانشجويان، اساتيد و كارمندان دانشگاه پيام نور ني ريز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي واحد ني ريز، در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين فقيه امام جمعه ني ريز قبل از كاشت اولين نهال در دانشگاه در سخناني از درختكاري به عنوان باقيات صالحات ياد كرد كه از انسان باقي مي ماند و قرآن و احاديث ائمه نيز بر آن تاكيد كرده اند. وي در ادامه با تاكيد بر گسترش فرهنگ درختكاري در جامعه از شركت كنندگان خواست تا همه تلاش خود را در فراگيري اين عمل نيك به كار گيرند تا به يك فرهنگ عمومي تبديل شود.

محمدي اسلامي مسئول امورجاري دانشگاه پيام نور ني ريز نيز با تشكر از شركت كنندگان از اختصاص باغچه هاي دانشگاه به انجمن ها و تشكل هاي دانشجويي خبرداد و گفت: در راستاي ترويج فرهنگ درختكاري و تشويق دانشجويان به اين امر، دانشگاه تصميم گرفته است باغچه هاي دانشگاه را در اختيار تشكل ها و انجمن هاي علمي قرار دهد تا به سليقه خود در آن گياه كاشته و آبياري آن نيز بر عهده خودشان باشد كه اين امر با استقبال خوب دانشجويان مواجه شد.

در اين مراسم مهندس بني اسدي رئيس اداره منابع طبيعي شهرستان نيزحضور داشت كه با ابراز خوشحالي از فعاليت دانشگاه در اين روز، خاطر نشان ساخت: منابع طبيعي، سرمايه ملي جامعه است كه فقط متعلق به نسل حاضر نيست و بنابراين بايد آنها را حفظ و به نسل هاي بعد منتقل كنيم. وي در ادامه با بيان اينكه سازه هاي بشري از جمله جاده ها، سدها و قطع درختان باعث ايجاد تغييرات منفي در اكو سيستم طبيعي شده و عوارض آن در نهايت دامان انسان را مي گيرد، اظهار اميدواري كرد شيوه نگرش به بحث منابع طبيعي از سطحي به صورت عمقي و ريشه اي تغيير كند و از عوارض منفي تغييرات كاسته شود. در اين مراسم حدود 200 اصله نهال توسط دانشجويان، اساتيد، كاركنان و روساي ادارات شهرستان در محوطه دانشگاه كاشته شد و دانشجويان عضو انجمن ها و تشكل ها نيز با كاشت گل و درخت در باغچه هاي دانشگاه در اين مراسم شركت كردند.


اجراي طرح "هر دانشجو يك درخت" در دانشگاه پيام نور سروستان

همزمان با روز درختكاري طرح "هر دانشجو يك درخت "در دانشگاه پيام نور سروستان اجراشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور سروستان،در اين مراسم كه با حضوركليه كاركنان و جمعي از دانشجويان دانشگاه برگزار شد، غرس حدود 220 اصله نهال به نيت 220شهيد سرافراز و گلگون كفن شهرستان سروستان در محوطه دانشگاه انجام شد. اين طرح در راستاي نهادينه سازي فرهنگ درختكاري و با هدف ارتقاي سطح مشاركت دانشجويان و فرهنگ سازي در امر توسعه و نگهداري فضاي سبز و محيط زيست در دانشگاه پيام نور سروستان اجرا شد.در پايان مراسم دانشجويان با گرفتن عكس در مسابقه" شكار لحظه ها در درختكاري" شركت كردند كه به نفرات برگزيده جوايزي اهداخواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 12:12  توسط روابط عمومی لامرد  | 

تاكيد مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران فارس برحضور بيشتر فرزندان شاهد در فعاليت هاي علمي،اجتماعي

در مراسم افتتاحيه اردوي بزرگ دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه پيام نور استان فارس

رييس دانشگاه پيام نور شيراز: فرزندان شاهد و ايثارگر بايد آمادگي لازم جهت مقابله با جنگ نرم دشمن را داشته باشند

رييس دانشگاه علوم قرآني شيراز: ريشه بسياري از مشكلات جامعه، سبك زندگي نامطلوب است


اردوي فرهنگي، ورزشي و آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه پيام نوراستان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، به همت بنياد شهيد و امورايثارگران و دانشگاه پيام نور استان فارس، اردوي يك روزه فرهنگي، ورزشي و آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه پيام نور شهرهاي فارس، به ميزباني دانشگاه پيام نور شيراز، در مجموعه فرهنگي، تفريحي ايثار شيراز برگزار شد.

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان فارس در مراسم افتتاحيه اين اردوي فرهنگي، ورزشي و آموزشي گفت: شما دانشجويان كه در راه علم و دانش قدم بر مي داريد در واقع ادامه دهنده راه پدران خود هستيد و اين قدمها در نزد خداوند متعال مهجور خواهد بود.

پاكدل گفت: شما دانشجويان امروز در سنگر ديگري به نام دانشگاه در حال تحصيل مي باشيد، بنابراين بايد ديدگاه شما نسبت به قبل تغيير كند و علاوه بر آن شما يادگاران 8 سال دفاع مقدس هستيد و جامعه توقعات بيشتري از شما دارد، برهمين اساس وظيفه شما دانشجويان شاهد و ايثار گر نسبت به دانشجويان ديگر سنگين تر و خطير تر خواهد بود و از اين رو بايد تمام تلاش خود را در جهت ارتقاء سطح علمي، فرهنگي و معنوي به كار بنديد.

وي گفت: شما فرزندان شاهد و ايثارگر بايد تمام تلاش خود را در جهت كسب علم و دانش تا مدارج بالاي تحصيلي طي كنيد و پس از فارغ التحصيلي، علمي را كه آموخته ايد بسط و گسترش دهيد و از راهكارهاي علمي جهت خدمت رساني به مردم استفاده كنيد و در كنار آن نيز سطح معرفتي و معنوي خود را نيز افزايش دهيد و به دستاوردهاي عظيمي دست پيدا كنيد.

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان فارس اضافه كرد: بايد حضور فرزندان شاهد و ايثار گر در صحنه هاي علمي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي حضوري پررنگ و تاثير گذار باشد و با حضور و اظهارنظرهاي به موقع خود ، بتوانيد به خانواده، افراد جامعه و كساني كه مي خواهند در صحنه هاي مختلف ورود پيدا كنند مشاوره دهيد .

وي همچنين در خصوص رتبه و جايگاه دانشگاه پيام نور گفت: دانشگاه پيام نور بحمدالله توانسته شرايط تحصيل را در اكثر نقاط كشور براي همگان فراهم كند و با ابتكار لازم محدوديت هايي را كه براي ادامه تحصيل وجود دارد، از بين ببرد و از اين طريق شرايط كسب علم و دانش را به نحو مطلوب فراهم آورد.

در ادامه اين مراسم دكتر حسام الدين رمضاني رييس دانشگاه پيام نور شيرازگفت: زماني جنگ پدران شما جنگ سخت افزاري بود، دشمن در روبروي ما بود، ما مي توانستيم با دشمن روبرو شويم و آن را شناسايي كنيم ولي امروز وظيفه شما فرزندان شاهد و ايثارگر بسيار سنگين تر و خطير تر شده است چرا كه دشمن از شما دور است، شناختن دشمن سخت است و جنگ ما جنگ نرم است، پس بايد هوشيار بود و با بصيرت و قدرت تشخيص بالا ،آمادگي لازم و هرچه بيشتر جهت مقابله با جنگ نرم دشمن را كسب نمائيم و به موقع و به ميزان لازم وارد عمل شويم .

وي همچنين در خصوص انتخابات پيش رو ياد آور شد:با توجه به فضاي حاكم بر جامعه و اينكه دشمنان اسلام و نظام در كمين نشسته اند، بايد مسايل پيش از انتخابات از جمله اميد بخشيدن، خود باوري و اعتماد به نفس را در جامعه جلوه گر كنيم و با حضور حداكثري و با آگاهي و بصيرت كامل فرد اصلح را انتخاب كنيم.

رييس دانشگاه پيام نور شيراز با بيان برخي از ويژگيهاي منحصر به فرد دانشگاه پيام نور اضافه كرد: دانشگاه پيام نور استان فارس با جمعيت دانشجويي بيش از 70 هزار دانشجو در 46 مركز و واحد، 1135 دانشجوي شاهد و ايثارگر را در خود جاي داده است كه از اين تعداد 320 دانشجوي شاهد و ايثارگر سهم دانشگاه پيام نور مركز شيراز مي باشد و اين مركز به عنوان بزرگترين مركز استان و سومين مركز دانشگاهي پيام نور كشور افتخار دارد كه مسايل آموزشي و فرهنگي اين عزيزان را دنبال كند.

دكتر سلمان پور، رييس دانشكده علوم قرآني شيراز نيز در اين مراسم گفت: در منطق قرآن زنده كسي است كه داشته ها و توانايي هايش را مي شناسد و به آن باور دارد و اين باور و توانايي را به جريان مي اندازد وگرنه كسي كه زنده است و نفس مي كشد و هيچ نقشي ايفا نمي كند و تنها مصرف كننده است و به نيازهاي ديگران پاسخ نمي دهد، بازنده اي بيش نيست.

وي گفت: ما بايد بتوانيم داشته هاي خود را بشناسيم و از آن بهره ببريم و اين داشته ها را به ديگران بشناسيم و آن را به جريان بيندازيم، فرزندان شاهد و ايثارگر بايد جايگاه والا و ارزشمند خود را بشناسند و نقش خود را در جامعه كه همان ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است را به خوبي ايفا كنند و به عنوان زنده ترين قشر در جامعه تصميم ساز باشند و مردم نيز آنها را به عنوان بالاترين سرمايه بشناسند و باور كنند.

رييس دانشكده علوم قرآني در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به مدل ها و سبك هاي زندگي  مردم در دهه هاي مختلف، وجود سبك زندگي نامطلوب را ريشه بسياري از مشكلات جامعه امروز دانست و افزود: بايد نگاهمان را تغيير دهيم و سبك زندگي نامطلوب را از زندگي حذف كنيم و نگذاريم فضايل و ارزشها فراموش شود، بلكه با قدرت از آنها دفاع كنيم و آن را به نسلهاي بعدي انتقال دهيم.

برگزاري نماز جماعت به امامت حجت السلام والمسلمين حاج آقا مكارم معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز، برگزاري مسابقات فرهنگي، برگزاري رقابتهاي ورزشي در رشته هاي آمادگي جسماني، طناب كشي و دارت ،اهداء جوايز به نفرات برتر مسابقات فرهنگي و ورزشي، جلسه پرسش و پاسخ دانشجويان با مسئولين در خصوص موارد فرهنگي، آموزشي و رفاهي، از ديگر برنامه هاي اين اردوي يك روزه دانشجويان بود.+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:18  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 16 اسفندماه 91

برگزاری نخستین همایش منطقه ای حسابداری و مدیریت در مرودشت

نخستین همایش منطقه ای حسابداری و مدیریت در شهرستان مرودشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت، نخستين همايش حسابداری و مدیریت به همت دانشگاه پیام نور مرودشت با حضور شخصیت های علمی شهرستان، اساتید و دانشجويان در مرکز آموزشی سماء برگزار شد. اين همايش مورد استقبال متخصصان و پژوهشگران قرار گرفت به نحوی که 80مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شد که همگی اين مقالات توسط کميته علمی همايش داوری شدند و از اين بين 60 مقاله پذیرفته و 8 مقاله برای ارائه بصورت سخنرانی انتخاب شد. 

رییس دانشگاه پیام نور مرودشت هدف از برگزاری این همایش را علاوه بر اجرای منويات مقام معظم رهبری مبنی بر اسلامی نمودن علوم انسانی اینگونه بیان کرد: حسابداری در کاهش قيمت و هزينه های خانوار نقش اساسی دارد. برای نمونه اگر واحد اقتصادی، اطلاعات مربوط به بهای تمام شده کالا که توسط حسابداران تهيه می شود را نداشته باشد نمی تواند در خصوص قيمت گذاری هدفمند و دقيق محصولاتش تصميم گيری نمايد.

 

برگزاری تریبون آزاد دانشجویی با موضوع روابط دختر و پسر در دانشگاه پیام نور جهرم

تريبون آزاد دانشجويي با عنوان روابط دختر و پسر از سوي بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، در اين تريبون آزاد، دانشجویان درباره مسائل مربوط به نحوه ارتباط دختر و پسر در دانشگاه و حواشي آن به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این برنامه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان جهرم که داوری این  کرسی را بر عهده داشت، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این برنامه در جامعه دانشگاهی شهرستان جهرم از دانشگاه پیام نور بعنوان یک دانشگاه پیشرو در اجرای این برنامه که موجب ایجاد یک فضای گفتمانی سالم می شود، تشکرو قدردانی  نمود.

 در این برنامه برخی شرکت کنندگان به عنوان مخالف هرگونه ارتباط را به هر شکلی رد و بیان نمودند که ارتباط به هر شکلی زمینه ساز سوء استفاده جنس مخالف خواهد شد. برخی دیگر به عنوان موافق ارتباط را با رعایت حریم ها و در چارچوب فضای دانشگاهی بلا مانع دانستند، برخی نیز در ارتباطاتی که منجر به سوء استفاده پسر و یا دختر از هم می شود پسر را مقصر دانسته و بعضی دیگر دختر را به علت عدم استفاده از عقل و منطق و غلبه احساسات مقصر دانستند. برخی معتقد بودند در ارتباطات ناسالم  دختر تنها ضرر می کند در حالیکه برخی دیگر عنوان کردند پسران از لحاظ عاطفی  بیشتر ضرر می کند و برخی هردو را به نسبت متضرر دانستند. عده ای نیز اظهار داشتند که احساسات اگر چه ودیعه ای خدادادی است که در وجود زن جهت ابراز احساسات مادری قرار داده شده است ولی در صورت عدم آگاهی دختران از طبیعت فطری خود این موضوع می تواند در ارتباطات ناسالم زمینه سوء استفاده جنس مخالف را فراهم نماید. برخی دیگر  ارتباطات را در محیط دانشگاهی بین دختر و پسر اجتناب ناپذیر دانستند چرا که  بعنوان مثال رد و بدل نمودن یک کتاب یا جزوه را نیز نوعی ارتباط رو در رو می دانستند، لذا معتقدند که نباید به این موضوع به دید منفی نگاه نمود . دانشجویان شرکت کننده دراین برنامه محیط دانشگاه را محیط مقدس و دانشجو را صاحب  اعتبار و شخصیت دانستند که با محیط  و افراد کوچه و بازار فرق می کند.گفتنی است در پایان این کرسی از جمع بندی کلیه نظرات رای صواب  و کارشناسی از طرف داور  برنامه  قرائت شد.

 

کاشت بیش از 200 اصله نهال در دانشگاه پیام نور کازرون

آیین روز درختکاری در دانشگاه پیام نور کازرون گرامی داشته شد و بیش از 200 اصله نهال در دانشگاه پیام نور کازرون غرس شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورکازرون، در این مراسم که به مناسبت 15 اسفند و فرارسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور مسئولین برگزار شد، امام جمعه کازرون اظهار داشت: حفظ و صیانت از منابع طبیعی یک وظیفه شرعی و اخلاقی است. خرسند با اشاره به احادیث و روایاتی در زمینه درختکاری، افزود: جایگاه درخت، گیاه، منابع طبیعی، یک جایگاه مقدسی است که به این امر مهم و حیاتی بایستی توجه ویژه نمود.

رئیس دانشگاه پیام نور کازرون با ضروری خواندن ترویج فرهنگ درختکاری در جامعه بر لزوم حفظ و نگهداری و توسعه فضای سبز تأکید کرد. وی اظهار داشت: امروز یکی از مسائلی که محیط زیست را تهدید می کند، تخریب محیط زیست است که با درخت کاشتن بخشی از آن مرتفع می شود.

لازم به ذکر است غرس این نهال ها که با حضور فرماندار، رئیس منابع طبیعی، رییس، اساتید و دانشجویان این مرکز دانشگاهی انجام شد، الیاس محمدی فرماندار کازرون حفظ منابع طبیعی و توجه به محیط زیست را وظیفه ای همگانی برشمرد و هدف از برگزاری این مراسم را توجه بیشتر دانشجویان به حفظ و حراست از منابع طبیعی خدادادی و فرهنگ سازی در بین دانشجویان اعلام کرد.

 

برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع رابطه با آمریکا در دانشگاه پیام نور کازرون

کرسی آزاداندیشی با موضوع رابطه با آمریکا آری یا نه؟ در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورکازرون، در اين جلسه  که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه و با استقبال پرشور دانشجويان همراه بود، دانشجويان به عنوان موافق و مخالف رابطه با آمريكا، به بيان نظرات و نقد ديدگاه‌های يكديگر پرداختند. محمدهادی صحرابان، هادی سیاسی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون در پایان این کرسی با قدردانی از حضور گسترده دانشجویان اظهار داشت: در حال حاضر مذاکره با آمریکا امری بی‌مفهوم بوده و کسانی که این امر را در جامعه مطرح می‌کنند دچار کج‌فهمی بوده و ملت همیشه در صحنه ایران همچنان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادگی کرده است.

 

ثبت نام دانشجویان دانشگاه پیام نور کازرون جهت اعزام اردوی راهیان نور

ثبت نام دانشجویان علاقمند به حضور در اردوی راهیان نور به منظور بازدید از مناطق جنگی در دانشگاه پیام نور کازرون آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، سهمیه ثبت نامی این مرکز دانشگاهی بیش از100 نفر می باشد که با همکاری بسیج دانشجویی و در قالب کاروانهای زیارتی از 18 لغایت 25 اسفندماه سال جاری به جبهه های جنوب اعزام می شوند. این برنامه همه ساله با استقبال پرشور دانشجویان روبرو می شود.

 

برگزاری جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه پیام نور کازرون

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور کازرون در ساختمان بصیرت تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این جلسه ضمن بررسی پیشنهادات در رابطه با برنامه های فرهنگی و تشکل های دانشجویی در مورد نحوه برگزاری برنامه ها تصمیمات لازم اخذ شد. قابل ذکر است در این جلسه بر موضوعاتی همچون کرسی های آزاداندیشی، همایش های علمی، ثبت نام دانشجویان علاقمند به حضور در اردوی راهیان نور تاکید و مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

 

برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ، در اين مراسم که مسئولين، کارکنان و تعدادی از دانشجويان حضور داشتند در محوطه دانشگاه، 70 اصله نهال از نوع: نارنج ، سرو ، آكاليپتوس و . . . غرس شد.

قابل ذکر است که امسال کاشت گل های فصلی به صورت هدفمند در باغچه های با عرض کمتر صورت گرفت تا علاوه بر زیبایی، امکان رسیدگی به آنها بیشتر فراهم شود.

 

برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور داراب

مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری که به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه برگزار شد، دانشجویان، کارکنان و اساتید به همراه مسئولان ادارات جهاد کشاورزی و هلال احمر درختانی مانند توما،ناترک و آکاسیا را در فضای سبز دانشگاه کاشتند.در این مراسم همچنین مهندس افژولند از کارشناسان باغبانی در خصوص فواید درخت کاری، توسعه فضای سبز و نیز شیوه های کاشت درخت به ویژه درختانی که مناسب با شرایط جوی منطقه است برای دانشجویان سخن گفت.

 

مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور نی ریز

مراسم روز درختکاری با حضور امام جمعه شهرستان، روسای ادارات، دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه پیام نور نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نی ریز، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین فقیه امام جمعه نی ریز قبل از کاشت اولین نهال در دانشگاه در سخنانی از درختکاری به عنوان باقیات صالحات یاد کرد که از انسان باقی می ماند و قرآن و احادیث ائمه نیز بر آن تاکید کرده اند. وی در ادامه با تاکید بر گسترش فرهنگ درختکاری در جامعه از شرکت کنندگان خواست تا همه تلاش خود را در فراگیری این عمل نیک به کار گیرند تا به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

محمدی اسلامی مسئول امورجاری دانشگاه پیام نور نی ریز نیز با تشکر از شرکت کنندگان از اختصاص باغچه های دانشگاه به انجمن ها و تشکل های دانشجویی خبرداد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و تشویق دانشجویان به این امر، دانشگاه تصمیم گرفته است باغچه های دانشگاه را در اختیار تشکل ها و انجمن های علمی قرار دهد تا به سلیقه خود در آن گیاه کاشته و آبیاری آن نیز بر عهده خودشان باشد که این امر با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد.

در این مراسم مهندس بنی اسدی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نیزحضور داشت که  با ابراز خوشحالی از فعالیت دانشگاه در این روز، خاطر نشان ساخت: منابع طبیعی، سرمایه ملی جامعه است که فقط متعلق به نسل حاضر نیست و بنابراین باید آنها را حفظ و به نسل های بعد منتقل کنیم. وی در ادامه با بیان اینکه سازه های بشری از جمله جاده ها، سدها و قطع درختان باعث ایجاد تغییرات منفی در اکو سیستم طبیعی شده و عوارض آن در نهایت دامان انسان را می گیرد، اظهار امیدواری کرد شیوه نگرش به بحث منابع طبیعی از سطحی به صورت عمقی و ریشه ای تغییر کند و از عوارض منفی تغییرات کاسته شود. در این مراسم حدود 200 اصله نهال توسط دانشجویان، اساتید، کارکنان و روسای ادارات شهرستان در محوطه دانشگاه کاشته شد و دانشجویان عضو انجمن ها و تشکل ها نیز با کاشت گل  و درخت در باغچه های دانشگاه در این مراسم شرکت کردند.

 

برپایی ایستگاه سلامت در دانشگاه پیام نور داراب

ایستگاه سلامت در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به مناسبت روز احسان و نیکوکاری، ایستگاه سلامت به مدت دو روز در محوطه دانشگاه و با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان و کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه برگزار شد.در این ایستگاه علاوه بر تست فشار خون، اندازه گیری قد و وزن و قندخون توسط کارشناسان هلال احمر، نمایشگاه عکس فعالیتهای هلال احمر نیز برپا شد. 

 

کوهنوردی و غباررویی قبور شهدای گمنام توسط کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور جهرم

برنامه کوهپیمایی و غباررویی قبور شهدای گمنام در دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، مسئول کانون دانشجویی هلال احمر این دانشگاه گفت: اعضای شورای این کانون ضمن زیارت و غبارروبی مزار مطهر شهدا در مکان تپه شهدای گمنام شهرستان جهرم، با آرمان های بلند شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند. پویا همچنین اظهار داشت: در پایان آموزش هایی دررابطه با اصول کوهنوردی برای دانشجویان شرکت کننده ارائه شد.

 

اجرای طرح "هر دانشجو یک درخت" در دانشگاه پیام نور سروستان

همزمان با روز درختکاری طرح "هر دانشجو یک درخت "در دانشگاه پیام نور سروستان اجراشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان،در این مراسم که با حضورکلیه کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه برگزار شد، غرس حدود 220 اصله نهال به نیت 220شهید سرافراز و گلگون کفن شهرستان سروستان در محوطه دانشگاه انجام شد. این طرح در راستای نهادینه سازی فرهنگ درختکاری و با هدف ارتقای سطح مشارکت دانشجویان و فرهنگ سازی در امر توسعه و نگهداری فضای سبز و محیط زیست در دانشگاه پیام نور سروستان اجرا شد.در پایان مراسم دانشجویان با گرفتن عکس در مسابقه" شکار لحظه ها در درختکاری" شرکت کردند که به نفرات برگزیده جوایزی اهداخواهد شد.

 

برگزاري انتخابات شوراي مركزي انجمن هاي علمي دانشگاه پيام نور شيراز

شوراي مركزي انجمنهاي علمي، عكاسي، هنرهاي اسلامي، مديريت صنعتي و مهندسي برق و پزشكي مشخص شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در راستاي مشاركت هر چه بيشتر دانشجويان در فعاليت هاي علمي، فرهنگي، آموزشي و فوق برنامه و همچنين حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در دانشگاه، تقویت روحیه علمی و فرهنگي دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیتهای جمعی و بهره گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق توسعه علمی كشور، با مشاركت و همراهي معاونت فرهنگي و اموردانشجويي و همچنين دبيران انجمنهاي علمي، انتخابات اعضاء شوراي مركزي انجمنهاي علمي پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين انتخابات، اعضاء شوراي مركزي انجمنهاي علمي عكاسي، هنرهاي اسلامي، مديريت صنعتي و مهندسي برق و پزشكي به عنوان نماينده ساير دانشجويان گروه علمي، آموزشي و فوق برنامه خود انتخاب شدند.

شايان ذكر است انجمنهاي علمي و دانشجويي فعاليت هايي از قبيل برگزاري همايشها، سمينارها، نشست هاي علمي و تخصصي، برگزاري كلاسهاي آموزشي و تقويتي، برگزاري اردوها، بازديدهاي علمي و انتشار نشريات دانشجويي و تخصصي و  فعاليتهايي از اين قبيل را عهده دار هستند.

 

اعزام دانشجویان دانشگاه پیام نور مرودشت به اردوی زیارتی راهیان نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرودشت به اردوی زیارتی راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت، 60 نفر از دانشجویان در دو بخش خواهران و برادران جهت بازدید از مناطق جنگی به شلمچه رهسپار شدند. رییس دانشگاه پیام نور مرودشت، در دیدار با دانشجویان بسیجی اظهار داشت: هدف از برگزاري اين اردوها  علاوه برحفظ و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، ترويج فرهنگ شهادت و ادامه راه شهدا، واگذاری کارهای بزرگ به جوانان علی الخصوص دانشجویان، تربیت کادر فعال و پویا در عرصه برنامه‌ریزی و اجراست.

وی در ادامه اظهار داشت: کارهای فرهنگی در درازمدت تاثیرگذارند، اما اردوهای راهیان نور به دلیل توجه همزمان به جنبه فردی و جمعی در کمترین زمان بر روی دانشجویان موثر واقع می‌شود.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 13:52  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 15 اسفندماه 91

برگزاري اولين كارگاه نقشه خواني در دانشگاه پيام نور شيراز

اولين كارگاه تخصصي نقشه خواني ويژه دانشجويان مهندسي شيمي و نفت در پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، اولين كارگاه تخصصي دانشجويان رشته مهندسي شيمي و نفت اين دانشگاه، با هدف آشنايي دانشجويان با رشته تحصيلي خود و همچنين آشنايي با نقشه هاي صنعتي و توانايي تحليل نقشه ها، برگزار شد.

در اين كارگاه آموزشي که با حضور اساتيدی از مجتمع پتروشيمي شيراز برگزار و پیرامون  نحوه ترسيم نقشه هاي صنعتي، نحوه خواندن نقشه هاي صنعتي، نرم افزارهاي مربوط به صنايع پتروشيمي و به طور كلي طراحي نقشه ها مطالب لازم ارائه گردید. همچنين در اين كارگاه آموزشي، دانشجويان با آينده شغلي رشته مهندسي شيمي و مهندسي نفت بيشتر آشنا شدند و سئوالات موردنظر خود را دراين زمينه، در حضور اساتيد مربوطه مطرح كردند.

 

برگزاري نمايشگاه طراحي شهري در دانشگاه پيام نور شيراز

اولين نمايشگاه تابلوهاي طراحي شهري دانشجويان مهندسي شهرسازي در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، به همت دانشجويان رشته مهندسي شهرسازي و مجموعه شهرداري شيراز، اولين نمايشگاه تابلوهاي طراحي شهري، در ساختمان انديشه اين دانشگاه برگزار شد.

نمايشگاه طراحي شهري، با هدف شناخت و تحليل محيط هاي شهري، بررسي وضع موجود كاربري هاي شهري، تجزيه و تحليل و تفكيك فعاليتهاي اجتماعي، ارزيابي فعاليتهاي شهري و همچنين ارائه پيشنهادات كارشناسي شده در خصوص ساماندهي فضاهاي شهري و درك بهتر از فضاهاي موجود و محيط هاي شهري، برگزار شد.

در اين نمايشگاه نقشه هاي تحليلي از محيط هاي شهري روباز از جمله دروازه قرآن، ارگ كريم خان، حافظيه شيراز ، چهار راه ادبيات، قصر الدشت شيراز، فرهنگ شهر ، بلوار چمران ، فلكه ارم ، به همراه پيشنهادات و نظرات لازم ارائه شده است.

 

برپايي سفره هفت سين در دانشگاه پيام نور شيراز

به همت كانون فرهنگي دانشجويي فراز، سفره هفت سين در ساختمان قلم دانشگاه پیام نور شیراز برپا شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، به مناسبت فرا رسيدن نوروز، به همت امورفرهنگي دانشگاه و كانون دانشجويي فراز ، سفره هفت سين ويژه نوروز سال 92 در ساختمان قلم دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

اين فعالیت با استقبال زيادي از طرف دانشجويان و كارمندان دانشگاه مواجه شد. آنچه در طراحي و اجراي اين مجموعه قابل توجه است، تصاويري از شهداي والا مقام 8 سال دفاع مقدس به همراه نمايش آداب و رسوم ايراني اسلامي و حفظ سنت ها، ساده زيستي و تكريم شعائر ديني و كتابچه يادداشت بزرگترين آرزوي سال در سفره هفت سين بود.

 

راهیابی دو دانشجوی دانشگاه پیام نور آباده به جشنواره مبتکرین و ممتازین بسیجی

دو نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده به جشنواره مبتکرین و ممتازین بسیجی استان فارس راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، فاطمه صادقی بوگر دانشجوی رشته شیمی با کسب بالاترین معدل و سعید ظهیری دانشجوی رشته زیست شناسی با ارائه و چاپ مقاله در نشریات داخلی به این جشنواره راه پیدا کردند. شایان ذکر است این جشنواره در تاریخ 12 اسفند ماه، در شیراز برگزار شد.

 

دانشجویان دانشگاه پیام نورآباده به اردوی راهیان نور می روند

46 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده به اردوی راهیان نور می روند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، تعداد 46 نفر از دانشجویان این دانشگاه از 20 تا 26 اسفندماه، از مناطق عملیاتی جنوب بازدید خواهند کرد.

 

برگزاری جشن عاطفه ها در دانشگاه پیام نور نی ریز

جشن عاطفه ها در دانشگاه پیام نور نی ریز برگزار شد.

به مناسبت 14 اسفندماه روز احسان و نیکوکاری و با تلاش کانون هلال احمر دانشگاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) نی ریز جشن عاطفه ها در دانشگاه پیام نور نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور نی ریز، در این مراسم نمادین که با هدف کمک به همنوعان و دانشجویان بی بضاعت در دانشگاه برپا شد، دانشجویان با اهدا کمک های مادی و معنوی خود در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه شرکت کردند.

  

برگزاری جلسه بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور فسا

جلسه ای با حضور اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در این جلسه رئیس دانشگاه  و اعضای بسیجی هیئت علمی دانشگاه گرد هم آمدند تا در خصوص تشکیل حلقه های علمی بسیج اساتید مشورت و برنامه ریزی نمایند.

 

برپایی نمایشگاه کتاب در دانشگاه پیام نور فسا

نمایشگاه کتاب به مدت یک هفته در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، انجمن علمی علوم تربیتی دانشگاه، در نمایشگاه کتابی با محتوای کتاب های روانشناسی، مذهبی، علمی، محصولات فرهنگی، نرم افزارهای آموزشی و... به دانشجویان ارائه می دهد. این برنامه  از 7 اسفندماه آغاز و تا هفدهم ادامه دارد و دانشجویان فعال انجمن علمی در دو نوبت صبح و عصر آماده ارائه محصولات نمایشگاه به دانشجویان هستند.

 

پایان سومین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان فارس در دانشگاه پیام نور خرامه

سومین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان در دانشگاه پیام نور خرامه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز خرامه، در ابتدای این مراسم امام جمعه شهرستان خرامه ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر در جلسه گفت: خاطره های دفاع مقدس باید مشق هر روز نسل های امروز و آینده باشد.

حجت الاسلام محمد صباحی در آیین اختتامیه سومین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان فارس که به میزبانی این شهرستان در دانشگاه پیام نور برگزار شد، بیان داشت:جشنواره های خاطره نویسی پیوند دهنده جبهه، جنگ و دفاع مقدس به نسل امروز و نسل های آینده است و این مهم نباید فراموش شود.

در این مراسم حسن خلیلی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سخنانی گفت: جشنواره خاطره نویسی استان فارس از سال 89 با 50 خاطره آغاز که سال گذشته 700 خاطره و امسال بیش از 300 خاطره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و از کیفیت بالایی نیز برخوردار بوده است. در ادامه همتی مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم، خواستار عزم جدی مسئولان در برگزاری چنین مراسم هایی شد. گفتنی است،در پایان برنامه های متنوعی اجرا و از 12 خاطره برتر این جشنواره تجلیل شد.

 

برگزاری تودیع و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور آباده

مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، فرمانده سپاه شهرستان آباده، بسیج را برگ زرین انقلاب خواند و گفت: قبل از انقلاب ما کشوری منزوی بودیم و به برکت انقلاب اسلامی و شکل گیری ارتش 20 میلیونی، خود را در عرصه جهان مطرح نمودیم. سرهنگ الیاس یاری افزود: اگر ما در زمان حیات امام خمینی (ره) ارتشی بیست میلیونی داشتیم امروز به فرموده مقام معظم رهبری بسیجی ده ها میلیونی داریم.

در ادامه از زحمات محمدحسین فرخی مسئول بسیج سابق قدردانی و محمدرضا میرزانیا به عنوان مسئول جدید بسیج اساتید معرفی شد.

محمدرضا میرزانیا، با بیان قسمتی از آیین نامه بسیج اساتید و تشریح وظایف حلقه های صالحین و علمی تشریک مساعی اساتید را خواستار شد و گفت: از هرگونه همکاری و ایده ای در این زمینه استقبال خواهیم کرد.

 

اعزام 65 دانشجوی پیام نور فیروزآباد به اردوی راهیان‌نور

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فیروزآباد از اعزام 65 نفر از دانشجویان این مرکز دانشگاهی به اردوی راهیان نور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد، محسن مهرخواهان مسئول بسیج دانشجویی اظهار داشت : اردوهای راهیان نور در تقویت روحیه ایثارگری نسل جوان و نگرش، بینش و رفتار دانشجویان تاثیر به‏سزایی دارد.

وی ترویج فرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی و روحیه خودباوری در بین دانشجویان را از مهمترین دلایل برگزاری این اردوها عنوان کرد. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فیروزآباد گفت: به منظور استفاده بهتر دانشجویان از این اردو تلاش شده در کاروان‌، روحانی و راوی قرار داده شود تا دانشجویان از نزدیک با عملیات‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام آشنا و از نزدیک  آنها را حس کنند. گفتنی است حجم متقاضی امسال برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب در دانشگاه پیام نور فیروزآباد بیش از 130 نفر اعلام شد که به دلیل سهمیه این مرکز در اعزام با قرعه کشی با 65 نفر موافقت شد .

 

نشست علمي دانشجويان  با موضوع  "دين و ورزش " در پيام نور شيراز

معاون فرهنگي و امور دانشجويي  پيام نور شيراز گفت: همه مباحث فقهي به گونه اي در ارتباط با سلامت جسم است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، دانشجويان دانشگاه پيام نور استانهای فارس، چهار محال و بختياري، تهران، كرمان، البرز و همدان به ميزباني دانشگاه پيام نور استان گيلان، نشست علمي برگزار كردند.

در نشست علمي دين و ورزش كه با همكاري دانشگاه پيام نور شيراز و به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد، اساتيد و  دانشجويان ضمن بحث و بررسی پیرامون موضوع مهم دين و ورزش، به صورت ارتباط دوطرفه سئوالات و دیدگاه های خود را مطرح و پاسخهای لازم را دریافت نمودند .

حجت السلام و المسلمين دكتر مكارم، معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز در اين نشست علمي گفت: در سالهاي اخير خدمات خوبي جهت ارتقاء ورزش انجام شده است و امكانات بسيار خوبي براي ورزش بخصوص ورزش همگاني مهيا شده است . وي اظهار داشت: در حوزه دين آيات و روايات زيادي وجود دارد كه بر سلامت جسم تاكيد دارد به طوري كه همه مباحث فقهي به گونه اي در ارتباط با سلامت جسم است و اين مطلب نشان مي دهد كه بين ورزش و دين ارتباط تنگاتنگي وجود دارد و حوزه هاي علميه نيز در اين خصوص فعاليتهاي زيادي انجام داده اند . معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز با بيان اين مطلب كه برگزاري چنين نشست هايي مي تواند در بالابردن سطح آگاهي  دانشجويان  بسيار موثر باشد، خواستار ارائه تحقيقات و مقالات به روز در اين نشست ها شد.  

 

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:43  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 14 اسفندماه 91

بازديد دانشجويان پيام نور شيراز از مجتمع بهزيستي نرجس

بازديد خيرخواهانه دانشجويان مهندسي شيمي و نفت  دانشگاه پيام نور شيراز از مجتمع  نگهداری از معلولین نرجس انجام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، تعدادي از دانشجويان رشته مهندسي شيمي و نفت اين دانشگاه در يك عمل خيرخواهانه ضمن عیادت ازکودکان  تحت پوشش موسسه خیریه نرجس از واحدهای مختلف این موسسه بازدید کردند.

دانشجويان در اين بازديد كه در هفته هاي پايان سال و شروع سال جديد انجام شد، با ابراز رضایت از روند خدمت رسانی به كودكان بي سرپرست و معلولين خواستار همکاری و مشاركت هاي هر چه بیشتر مردم و مسولان با این موسسه شدند.

 

درخشش مخترع شيرازي در اولين نمايشگاه فن بازار كشور

اختراع دانشجوي شيرازي در اولين نمايشگاه فن بازار دانشگاه پيام نورسراسر كشور برگزيده شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، نخستين نمايشگاه فن بازار با هدف شناسايي و معرفي برترين طرح ها و ايده هاي قابل تجاري سازي و همچنين ارتباط آنها با سرمايه گذاران و صاحبان صنايع، بازاريابي براي محصولات مخترعين، ارتقاء سطح آگاهي دانشجويان نخبه و همچنين  حمايت از كار و سرمايه ايراني و تلاش در زمينه بي نيازي كشور و تعامل مراكز صنعتي با دانشگاه پيام نور در سالن آمفي تئاتر سازمان مركزي پيام نور برگزار شد.

در اين همايش كه با حضور اساتيد و دانشجويان مخترع برگزار شد، نويد نژند دانشجوي رشته مترجمي زبان انگليسي دانشگاه پيام نور شيراز و دارنده چندين ثبت اختراع و صاحب مدال هاي متعدد بين المللي، با ارائه دستگاه تشخيص كرم ساقه خوار به روش ارگانيك، رتبه برگزيده اختراعات را به جهت تجاري سازي كسب كرد.

نژند، مخترع برگزيده سال 2009 از طرف فدراسيون مخترعين كره جنوبي در خصوص اين اختراع گفت: اين دستگاه با بازده بالاي 90 درصد، به روش اولتراسونيك، وجود كرم ساقه خوار در تنه درخت را به باغبان گزارش مي كند و قابل حمل بودن دستگاه و عدم استفاده از سموم شيميايي از مزاياي اين دستگاه به شمار مي رود.

وي ضمن تقدير و تشكر از كليه كساني كه با همت و تلاش خود، امكان برگزاري چنين نمايشگاهي را براي نمايش توانمنديهاي مخترعين و مبتكرين فراهم آوردند ، برگزاري چنين نمايشگاههايي را فرصت بسيار خوبي براي دانشجويان مخترع دانست كه از اين طريق سطح دانش و آگاهي خود را ارتقاء بخشند.

شايان ذكر است در حاشيه اين نمايشگاه نشست ها و كارگروههاي متعددي از جمله  كارگاه تجاري سازي اختراعات، كارگاه كارآفريني و ارتباط آن با صنعت، در جهت تقويت بنيه علمي مخترعين برگزار شد.

 

اختراع دانشجوی پیام نور زرقان در میان دستاوردهای فناورانه قابل تجاری سازی تهران

اختراع دانشجوی پیام نور زرقان در نخستین نمایشگاه دستاوردهای فناورانه قابل تجاری سازی سازمان مرکزی پیام نور تهران 100 امتیاز گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، در این نمایشگاه که طرح های قابل تجاری سازی دانشجویان و اساتید مخترع پیام نور سراسر کشور مورد داوری و در معرض دید عموم قرار گرفته بود. طرح سیدمحسن روستا دانشجوی پیام نور زرقان از جمله 5 طرح برتر دانشجویان پیام نور استان فارس بود که در این نمایشگاه رونمایی شد.

گفتنی است محسن روستا دانشجوی ترم آخر رشته کامپیوتر طرح خود را تحت عنوان بالابر هیدرولیکی برداشت میوه جات را در این نمایشگاه ارایه و با نظر داوران از 150 امتیاز 100 امتیاز گرفت.

 

برگزاري كرسي آزاد انديشي در دانشگاه پيام نور لامرد

كرسي آزاد انديشي با موضوع انتخابات رياست جمهوري در دانشگاه پيام نور مركز لامرد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد، در راستاي بيان ديدگاهها و نظرات دانشجويان در رابطه با انتخابات آتي رياست جمهوري، از سوي واحد فرهنگي دانشگاه و با همت بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور لامرد كرسي آزاد انديشي در محوطه و فضاي باز دانشگاه برگزارشد. در اين كرسي آزاد انديشي كه با استقبال خوب دانشجويان دختر و پسر مواجه شد، دانشجويان در دو گرو موافق و مخالف ديدگاههاي خود را بيان داشتند و داوراني از جمع دانشجويان به جمع بندي مطالب مطرح شده پرداختند.                                              

 

اجرای نمای ساختمان اداری دانشگاه پیام نور داراب

عملیات احداث نمای ساختمان اداری دانشگاه پیام نور داراب شروع شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، اعتبار ساخت این پروژه 120میلیون ریال می باشد که از محل اعتبارات بودجه دو درصد نفت و گاز تامین شده است.

 

آشنایی دانشجویان پیام نور خرامه با اصول طراحی باغ و پارک

دانشجویان رشته مهندسی منابع طبیعی درس اصول طراحی باغ و پارک را به صورت عملی فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه، دانشجویان رشته مهندسی منابع طبیعی با حضور در محوطه فضای سبز دانشگاه بصورت عملی فراگیری درس اصول و طراحی باغ و پارک را آموختند. با فراگیری این درس، دانشجویان کمک شایانی به زیبا سازی محوطه فضای سبز  دانشگاه خواهند نمود.

 

برگزاري كارگاه آموزشي ماليات بر ارزش افزوده در دانشگاه پيام نور صفاشهر

كارگاه آموزشي ماليات بر ارزش افزوده در دانشگاه پيام نور صفاشهر برگزار شد.                      

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، اين كارگاه كه به همت انجمن علمي رشته حسابداري برگزار شد، مورد توجه دانشجويان اين رشته قرار گرفت. در اين كارگاه مختار باصري از اعضاي هيئت علمي دانشگاه پيام نور صفاشهر، مقدمه و مراحل اجرایی شدن قانون ماليات بر ارزش افزوده، قوانين مربوط به ماليات بر ارزش افزوده، نحوه محاسبه و حسابداري و نحوه ثبت نام و تهيه اظهار نامه و نحوه تهيه صورت حسابهاي فروش و ارائه خدمات مورد قبول اداره امور مالياتي را مطرح و موردبحث و بررسي قرار داد.

 

كسب رتبه ممتاز و درخشش علمی دو دانشجوي پيام نور صفاشهر

دو دانشجوي رشته حقوق دانشگاه پیام نور صفاشهر با معدل بالا و در کمترین زمان ممکن فارغ التحصیل شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، مهدي نجفي ورودي مهر 88 طي 6 ترم موفق شد با معدل كل 17.96دانش آموخته شود كه فارغ التحصیلی وی در مدت 6 ترم (3 سال) با معدل بالا بي سابقه است. وی در آزمون كانون وكلا و همچنين آزمون قضاوت سال جاري نيز پذيرفته شده است و در آزمون كارشناسي ارشد سال گذشته كه بصورت آزمايشي شركت كرده بود رتبه 700 را كسب كرد.

 احمد غلامي نيز دانشجوي رشته حقوق ورودي مهر 88 نيز با معدل 38/18در سال جاری فارغ التحصيل شده است كه بالاترين معدل اين مركز تاكنون مي باشد.وی طي 7 ترم موفق به فارغ التحصيلي شده است. نامبرده در حال حاضر دانشجوي كارشناسي ارشد حقوق خصوصي دانشگاه آزاد ميبد مي باشد. اين دو دانشجو رمز موفقيت خود را پشتكار و تلاش و كوشش خود و حمایت خانواده بيان مي كنند.

 

آشنایی دانشجویان پیام نور آباده با فرصت ها و چالش های انتخابات یازدهم ریاست جمهوری

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده، نشستی با موضوع انتخابات، فرصت ها و چالش ها برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده،کارشناس مسائل سیاسی این برنامه با بیان این توصیه امام علی (ع) هنگام عزیمت محمد حنفیه به جنگ صفین که فرمود:"فرزندم چشمت را به انتهای لشکر بدوز ، دندان هایت را به هم بفشار و جمجمه ات را به خدا بسپار" ، وظیفه ملت ایران را باور کردن انقلاب دانست و ادامه داد: ملت ایران با تمسک به این حدیث شریف باید استقامت و صبوری پیشه کنند، گول ظاهر پرزرق و برق و وعده های دروغین دشمن را نخورند و با جانبازی حریم انقلاب را حفظ نمایند.

محمدرضا امیری ادامه داد: جامعه ما به آرای مردم اتکا دارد و این بحث هم دارای فرصت است و هم چالش. دخالت مردم در سرنوشتشان یک فرصت و دخالت دشمن در مخدوش نمودن انتخابات یک چالش می باشد.

وی افزود: رئیس جمهور باید علاوه بر هماهنگی با رهبرمعظم انقلاب، دارای اشراف و جامعیت بر اوضاع و احوال ایران و جهان داشته باشد چرا که تنها راه حل مشکلات جامعه، هماهنگی رؤسای قوا با یکدیگر و پیروی از منویات مقام معظم رهبری است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 12:49  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 12 اسفندماه 91

اخبار كوتاه در دانشگاه پيام نور شيراز

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز به همت كانون قرآن و عترت تسنيم و امور فرهنگي ، ثبت نام از دانشجويان اين دانشگاه جهت اعزام به سفر زيارتي و سياحتي مشهد مقدس انجام شد.

به همت كانون انديشمندان جوان دانشگاه پيام نور شيراز ، ثبت نام دانشجويي سفر زيارتي مسجد مقدس جمكران و همچنين سفر به قم و زيارت ضريح مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، در حال برگزاري مي باشد .

در شروع ترم جديد تحصيلي ، سومين جلسه گروه برنامه ريزي با حضور رييس ، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و كليه اعضاء گروه برنامه ريزي ، به منظور بررسي روند اجراي اهداف گروه  تشكيل شد.

جلسه شوراي آموزشي دانشگاه با حضور رييس، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي، رييس اداره تحصيلات تكميلي، مدير آموزش و ديگر اعضاء ، به منظور بررسي و تصميم گيري در خصوص درخواستهاي دانشجويي تشكيل شد.

 

اولين دوره مسابقات برنامه نويسي دانشگاه پيام نور شيراز

تيم هاي برتر مسابقات برنامه نويسي دانشگاه پيام نور شيراز جهت شركت در مسابقات استاني معرفي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز اولين دوره مسابقات برنامه نويسي  با حضور دانشجويان رشته هاي مهندسي فناوري اطلاعات و مهندسي كامپيوتر (نرم افزار) و با همكاري امور فرهنگي و انجمن علمي گروه كامپيوتر ، در سالن ولايت دانشگاه برگزار شد.

در اين دوره از مسابقات كه با استانداردهاي  مسابقات جهاني و به منظور انتخاب سه تيم برتر جهت اعزام به مسابقات استاني و كشوري ACMبرگزار مي شود ، 12 تيم دانشجويي 3 نفره، به 5 سوال در 5 ساعت پاسخ مي دهند و تيمهاي برگزيده توسط تيم داوري انتخاب و معرفي مي گردند.

شايان ذكر است مراحل ثبت نام از دانشجويان علاقمند جهت شركت در اولين دوره مسابقات برنامه نويسي  به مدت يك هفته در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار گرديد.

  

بررسي نقش و ارتباط صنعت و دانشگاه در پيام نور شيراز

نقش و ارتباط صنعت با دانشگاه در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ،به همت انجمن علمي نجوم اين دانشگاه  و با هدف ارتباط بيشتر دانشجويان با صنعت و همچنين معرفي توانمنديهاي دانشجويان در علم، صنعت و پژوهش ، جلسه هم انديشي نقش ، اهميت و ارتباط دانشگاه و صنعت در پيشرفت كشور ، با حضور جانشين فرماندهي پايگاه هوايي شهيد دوران ، جمعي از اساتيد و  دبيران انجمنهاي علمي ، در سالن ولايت دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين جلسه سرهنگ لشكري ، جانشين فرماندهي پايگاه هوایی شهيد دوران ، بر ارتباط و همكاري علمي و پژوهشي اين پايگاه با دانشگاه پيام نور شيراز در زمينه صنعت و تكنولوژي تاكيد كرد و افزود : دانشگاه می تواند با ارتباط با صنعت در زمینه ارتقاء سطح دانش دانشجويان و تربیت نیروهای متخصص قدم هاي محكمي بردارد و اين امر تاثير بسزايي در رشد توليدات داخلي و اقتصاد مقاومتي كشور دارد.

در ادامه اساتيد دانشگاه به بيان استعدادها  و توانمنديهاي بالاي دانشجويان پيام نور شيراز در زمينه هاي مختلف علمي و پژوهشي پرداختند و با ارائه گزارشی، فعاليت هاي رو به رشد بودن دانشجويان را مثبت ارزيابي نمودند و بر تعامل و همفكري دانشگاه و صنعت و استفاده دانشجويان از تجربيات و امكانات  موجود تاكيد كردند .

در اين جلسه اساتيد و دبيران انجمنهاي علمي دانشگاه  به ارائه نظرات و پيشنهادات لازم در خصوص همكاري نزديكتر صنعت و دانشگاه پرداختند و مقرر گرديد جلسات و كار گاههاي ويژه با همكاري پايگاه هوايي شهيد دوران و دانشگاه پيام نور شيراز برگزار گردد و از اين طريق تجربيات و امكانات لازم در اختيار دانشجويان خلاق و توانمند قرار گيرد.

در پايان جلسه مسئولين به سوالات متعدد دانشجويان در زمينه هاي مختلف علمي و همچنين چگونگي تعامل بيشتر دانشگاه و صنعت پاسخ گفتند.

 

سرعت بخشيدن به امور دانشگاه در جلسه شوراي مديران پيام نور شيراز

با حضور رییس دانشگاه پيام نور شيراز جلسه شوراي مديران اين مركز دانشگاهي برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز دکتر حسام الدين رمضاني رييس دانشگاه پيام نور شيراز ، هدف از برگزاری این جلسه را ارتباط فكري نزدیکتر با مدیران ، ايجاد فضاي بحث و تبادل نظر و همچنين سرعت بخشيدن به كليه امور و برنامه هاي پيش روي دانشگاه اعلام کرد و گفت: قطعا اگر سرعت بخشيدن به كارها با حفظ اخلاق، رفتار و كردار سازماني همراه باشد و در اين خصوص كليه قسمتهاي دانشگاه با همديگر تعامل و همفكري و همكاري داشته باشند ، مي توانيم به پيشرفت مطلوب و شايسته دست پيدا كنيم.

وی تاکید کرد: شنیدن پیشنهادات و انتقادات مدیران يك سازمان همواره سازنده و تعیین کننده است و چنین جلساتی،  علاوه بر سرعت بخشيدن  به كارها و ايجاد انگيزه در مديران ، يك  نيروي مضاعفي را در واحدهاي مختلف بوجود مي آورد تا برنامه هاي خود را سر و سامان دهند.

در اين جلسه در خصوص  روند  پيشرفت مصوبات قبلي جلسه شوراي مديران و همچنين سرعت بخشيدن به امور جاري دانشگاه ، رفع موانع موجود ، تجهيز ساختمان ها ودرخواست هاي كارمندان و دانشجويان در زمينه هاي مختلف رسيدگي و تصميماتي گرفته شد.

در اين جلسه معاونين و مديران دانشگاه در حوزه هاي مربوطه به طرح نظرات و پيشنهادات لازم پرداختند و در پايان مصوبات جلسه شوراي مديران مركز شيراز تنظيم گرديد.

 

برگزاري نمايشگاه قرآني تسنيم در دانشگاه پيام نور شيراز

در نمايشگاه پوستر قرآني  تسنيم ، دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز با مفاهيم قرآني بيشتر آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي  دانشگاه پيام نور شيراز ، اولين نمايشگاه  قرآني تسنيم ، با هدف آشنايي بيشتر دانشجويان با مفاهيم قرآني و همچنين ارائه نظرات انديشمندان ، فيلسوفان و دانشمندان در خصوص كتاب مقدس و آسماني قرآن كريم در ساختمان غدير اين دانشگاه برپا شد.

در اين نمايشگاه همچنين ابعاد علمي قرآن كريم، قرآن و علوم انساني، قرآن و علوم تجربي، قرآن و علوم پزشكي، قرآن و ارتباط آن با علوم امروز ، قرآن و حديث ،قرآن و آفرينش، قرآن و اعداد، ميوه ها و رنگ ها و همچنين اعجاز قرآن در قالب پوستر در اختيار و بازديد دانشجويان قرار گرفت.

 

همایش خودباوری و امید به حرکت در دانشگاه پیام نور آباده

همایش خود باوری و امید به حرکت در دانشگاه پیام نور آباده برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، دراین همایش رئیس شهرک صنعتی آباده مدیریت زمان را مهمترین عنصر در کسب اعتماد به نفس و خود باوری خواند و گفت: اگر بتوانیم زمان را کنترل و مدیریت کنیم از یک سری مزایا در زندگی بهره مند شده و اعتماد به نفس و خودباوری را کسب خواهیم کرد.

محمدرضا استکی ادامه داد: طبق فرموده مقام معظم رهبری ، خودکم بینی یک بیماری خطرناک است و اعتماد به نفس زمینه ساز بروز استعدادها است.

وی در ادامه به معرفی انواع اقتصاد به اقتصاد صنعتی و اقتصاد دانایی محور، تأثیر اقتصاد دانایی محور را در پیشرفت کشور مؤثر خواند و گفت : اقتصاد صنعتی مبتنی بر فروش کالا و اقتصاد دانایی محور متکی به فروش نوآوری است و کشوری که به اندازه کل جهان تنوع آب و هوایی دارد و یک شاهراه حیاتی است با باور خودباوری و فروش نوآوری موفق و پیروز خواهد بود.

 

اولین همایش رباتیک در دانشگاه پیام نور ممسنی

اولین همایش رباتیک در دانشگاه پیام نور ممسنی با استقبال پرشور دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، اولین همایش رباتیک انجمن علمی رشته کامپیوتر دراین دانشگاه با حضورجمعی از مسئولین شهرستان ممسنی ، اساتید برجسته شهرستان ممسنی ودانشجویان دانشگاه پیام نور ممسنی که با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با علم رباتیک وهوش مصنوعی ، برگزارشد.

دراپتدا خانم دکتر جمشیدی، معاون آموزشی دانشگاه پیام نور ممسنی درجمع شرکت کنندگان در این همایش گفت : علم رباتیک موضوعی بنیادی درتوسعه ی علمی وصنعتی کشورهاست. ازاین رو توسعه دانش وفناوری مرتبط با حوزه رباتیک  و مکاترونیک سالهاست که به عنوان یکی از محورهای مهم علمی وصنعتی در کشورهای پیشرو جهان مطرح است.

وی ادامه داد : امیدواریم که با برگزاری چنین همایش هایی که به نوبه خود اولین همایش رباتیک در دانشگاه پیام نور ممسنی هست موجب افزایش سطح تحقیق وپژوهش دانشجویان دراین زمینه گردد.

وی درادامه بااشاره به پتانسیل وبنیه علمی اساتید ودانشجویان دانشگاه پیام نورممسنی اظهار داشت : دانشگاه پیام نور با تعامل وهمکاری بین واحدهای مختلف خود بیشترین پتانسیل و توان علمی وبستر مناسبی برای انجام تحقیات کاربردی با استفاده از آخرین فناوری ها وپیشرفت های علمی رادر زمینه رباتیک داراست.

در ادامه دکتر حمید پروین درخصوص تاریخچه وعلم رباتیک ، هوش مصنوعی وکاربرد آن در علم سخن گفت وسپس به معرفی انواع رباتهای هوشمند، ماکرو و نانو ، رباتهای انسان نما ، رباتهای پزشکی ، رباتهای متحرک وتله رباتیک پرداخت.

سپس مهندس حیدری ازاساتید مدعو دانشگاه پیام نور ممسنی با پخش فیلم مسابقات رباتیک جهانی ولیگ های رباتیک ، جهت آشنایی بیشتر دانشجویان به معرفی انواع لیگ های برگزار شده در سطح دنیا وایران پرداخت .

 

احداث  سالن ورزشی در پیام نور فیروزآباد تسریع می یابد

ستون های اسکلت فلزی سالن ورزشی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد تخلیه شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد محمموله پایه های فلزی سالن ورزشی این مرکز دانشگاهی که در دست اقدام قرار گرفته  با تخلیه 7 محموله باری آماده اجرا و نصب اسکلت سازه شد .

 این سالن ورزشی دارای 37 پایه فلزی می باشد که با زیربنای 2100متر مربع با دارا بودن انبار ، و رختکن، یکی از بزرگترین سالن های ورزشی بزرگ دانشگاه های پیام نور استان محسوب می شود . 

 

انتخابات انجمن شعر و ادب دانشگاه پیام نور فیروزآباد

انتخابات انجمن علمی رشته کشاورزی دانشگاه پیام نور فیروزآباد با حضور 40نفر از دانشجویان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد ،این انتخابات که با نظارت مسئول فرهنگی و مسئول روابط عمومی برگزار شد به ترتیب علی اکبر کرمی ، زینب اشرافی ،فاطمه خلیلی ، علی صالحی نژاد ، محبوبه زنگنه ، رضیه گورکانی ، دل آرام نورزوی و عادل محمدی حائز اکثریت آرا شدند .

 گفتی است عادل محمدی نشاط در این انتخابات به عنوان دبیر انجمن علمی شعر و ادب این مرکز دانشگاهی معرفی شد .

 

برگزاری همایش پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی با همکاری دانشگاه پیام نور مرودشت

همایش پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی با همکاری دانشگاه پیام نور مرودشت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت ، همایش پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی با همکاری دانشگاه پیام نور مرودشت،دادگستری،دانشگاه آزاد اسلامی و با مشارکت 4شهرستان کوار؛سپیدان،پارسارگاد،ارسنجان در شهرستان مرودشت برگزار گردید.

در این همایش که شخصیت های سیاسی و مذهبی شهرستان حضور داشتند در خصوص بررسی علل وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی ،پیشگیری از جرم و موفقیت یا عدم موفقیت برنامه پیشگیری از جرم بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

طراحی نرم افزار تجلی وحی و سرداران شهید مرودشت توسط دانشجوی دانشگاه پیام نور مرودشت

دانشجوی فعال دانشگاه پیام نور مرودشت موفق به طراحی نرم افزار تجلی وحی و سرداران شهید مرودشت شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت،محمد رضا فلاحی دانشجوی دانشگاه پیام نور مرودشت  در خصوص هدف خود از طراحی نرم افزار ها اظهار داشت:هدف از طراحی نرم افزار  تجلی وحی علاوه بر شرکت در مسابقات قرآن ،آشنایی با کلام وحی و الگو قرار دادن آن در زندگی فردی و  جمعی  می باشد. او همچنین در ادامه اذعان داشت: هدف از طراحی نرم افزار سرداران شهید مرودشت نیز فرمایشات مقام معظم رهبری بود که فرمودند:وصیت نامه شهدا را بخوانیدتا بتوانید سرلوحه زندگی تان قرار دهید.

 

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 10:30  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 9 اسفندماه 91

معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز: قرآن همچون باران رحمت الهي و بزرگترين آئين نامه زندگي بشر است

برگزاری مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآن كريم در پیام نور شیراز

مرحله مقدماتي  هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم دانشگاههاي پيام نور سراسر كشور در شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات سراسري قرآن كريم دانشگاههاي پیام ‌نور سراسر كشور، با حضور بيش از 200 نفر از شركت كنندگان، در دو بخش دانشجويي خواهران و برادران،در سالن غدير و قرائت خانه دانشگاه  پيام نور شيراز برگزار شد.

در مراسم افتتاحيه مرحله مقدماتي مسابقات قرآن كريم، حجت السلام و المسلمين دكتر مكارم ، معاون فرهنگي و امور دانشجويي ضمن خوش آمدگويي به شركت كنندگان و همچنين كليه داوران و عوامل برگزاري مسابقات، مفاهيم قرآن را همچون باران رحمت الهي، چراغ هدايت گر و بزرگترين آئين نامه و درس زندگي براي بشر دانست و افزود: قرآن كريم هدايت گر است و ما مي توانيم  در سايه عمل به دستورات اين كتاب آسماني تمام مشكلات راپشت سر بگذاريم.

وي گفت: اگر بخواهيم از قرآن به معناي واقعي بهره ببريم، بايد همچنان كه قرآن را با صوت و لحن دلنشين تلاوت مي كنيم، با معارف و مفاهيم اين كتاب آسماني نيز آشنا شويم و در الفاظ و ترجمه آن تامل و در زندگي عمل كنيم و از اين طريق در دنيا و آخرت سعادتمند شويم.

مسابقات مقدماتي قرآن كريم دانشگاه پيام نور شيراز با هدف ترغيب و ترويج فعاليتهاي قرآني و همچنين رشد و تعالی معرفت دینی و انس با قرآن کریم به ویژه در بین دانشجويان و در بخشهاي قرائت، ترتيل، حفظ 5 جزء ، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ جزء 30 قرآن كريم، حفظ كل، مداحي و دعا برگزار و نفرات برتر توسط هيئت داوران برتر استان و كشور، مشخص و معرفي شد.

در رشته ترتيل كارمندي: آقاي حسن روشن و در بخش دانشجويي آقايان رضا آريايي فر و يونس فرزند قرا مالكي، در رشته قرائت: جواد آريايي فر، عادل جلالي مقدم و سيدابوالقاسم گودرزي، در حفظ 5 جزء: يونس فرزند قرا ملكي و جعفر دهقانيان، حفظ 10 جزء: نصرالله بازيار، حفظ 30 جزء: جواد آريايي فر، بخش مداحي: بهرام قهرماني، محمدمهدي پرار و محمدعلي عوض پور و دربخش  دعا: علي چايچي يگانه، رضا آريايي فر و سيداحمد شرافت مولايي حائز رتبه شدند.

در رشته ترتيل خواهران: زهرا هوشمند، زهره مطغف و مريم شعباني، در رشته قرائت: هاجر احمدي، فريبا عقدكي و كوثر محمودي، در رشته حفظ 5 جزء: زينب بهمني، ساحره اقبال پور و مرضيه كمالي، در رشته حفظ 10 جزء: عاطفه ساريخاني و فاطمه رييسي، در رشته حفظ 20 جزء: معصومه رييسي، در رشته  حفظ جزء 30 قرآن: زهرا بهرامي، زهره رستگاريان و زينب زاكري مهر، در رشته مداحي: مرضيه بهرامي دهدار، فاطمه مسلمي و مليحه منعم و در رشته دعا: آسيه صالحي راد، زهره قاسمي و راضيه شجاعي زاده حائز رتبه شدند.

شايان ذكر است نفرات اول هر رشته در دو بخش آقايان و خواهران جهت شركت در مسابقات سراسري قرآن كريم دانشگاههاي پيام نور استان فارس معرفي شدند.

  

مراسم گلريزان نفرات برتر قرآني در دانشگاه پيام نور شيراز

همزمان با اختتاميه مسابقات مقدماتي قرآن كريم، جشن بزرگ تسنيم در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همزمان با مراسم اختتاميه مسابقات مقدماتي قرآن كريم، جشن بزرگ تسنيم همراه با قرعه كشي كاروان زيارتي تسنيم، با حضور جمع كثيري از دانشجويان و نفرات برتر مسابقات قرآني در سالن غدير دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين مراسم، بعد از قرائت قرآن كريم، توسط نفر اول مسابقات، دكتر يزداني استاد حوزه و دانشگاه، اولين گام ارتباط با قرآن كريم را تلاوت قرآن دانست و اضافه كرد: قرائت و تلاوت قرآن كريم قطعا گام اول و آخر براي رسيدن به سعادت نيست چرا كه بعد از گام اول گام ديگري به نام تدبر و تدبير در آيات خداوند نياز است و بعد از تدبر و تدبير هدف اصلي و نهايي تمسك جستن به قرآن كريم مي باشد.

وي گفت: بايد با قرآن انس بگيريم و بعد از تلاوت و تدبر در قرآن كريم، به آن تمسك جوييم  و تحت انوار الهي قرآن كريم، با اصلاح در گفتار، كردار و عملكرد، ديگران را در جهت اهداف قرآن كريم هدايت كنيم  و قرآن را از تنهايي و مهجوريت بيرون بياوريم تا از شفاعت پيامبر اكرم (ص) برخوردار شويم

گفتنی مداحی توسط اوجي، مداح 13 ساله اهل بيت (ع) و همچنين اجراي تواشيح و پخش كليپ هاي قرآني و نماهنگ توسط كانون قرآن و عترت تسنيم برگزار شد.

اجراي مسابقه به همراه برنامه هاي شاد و متنوع  و اهداء جوايز نفيس، اجراي مراسم بزرگ قرعه كشي سفر زيارتي و سياحتي مشهد مقدس توسط مسئولين،  اهداء لوح سپاس به برگزيدگان مسابقات قرآني و پذيرايي از حاضرين در جلسه از ديگر برنامه هاي جشن بزرگ قرآني تسنيم بود كه به همت امور فرهنگي و كانون قرآن و عترت تسنيم دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

 

برگزاري كلاس آموزشي سر حلقه هاي صالحين  در پیام نور فراشبند

جهت بالا بردن كيفيت و كميت حلقه هاي صالحين، كلاس آموزشي با حضور سر حلقه هاي بسيج دانشگاه پیام نور فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور فراشبند، حجه الاسلام محمودي نماينده ولي فقيه در سپاه شهرستان به عنوان مدرس نكاتی را در جهت بهبود كيفيت حلقه ها بيان کرد. وی اظهارداشت: بررسي مسائل تربيتي و اخلاقي در حلقه ها، استفاده از بيانات ارزنده مقام معظم رهبري و وصيت نامه شهدا در انتخاب موضوعات قابل بحث، نامگذاری هر كدام از حلقه ها با نام يكي از شهداي والا ،استفاده حداقل يك بار در ماه از كتاب های شهيد مطهري در حلقه ها ،پرسش وپاسخ باید در حلقه های صالحین مورد توجه قرار گیرد.

وی درپایان ابراز امیدواری نمود با ايجاد دوستي و الفت در بين دانشجويان انگيزه شركت در حلقه های صالحین بالا رود.

 

راه اندازي سيستم يكپارچه تلفن استاني در  پیام نور فراشبند

جهت تسريع در تسهيل ارتباط بين واحدها و مراكز و همچنين مركز استان، ، سيستم يكپارچه تلفن داخلي در بين دانشگاه هاي پيام نور استان فارس در بستر اينترنت(Voice IP) در واحد فراشبند راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فراشبند، از مزاياي اين سيستم ارتباطي علاوه بر تسريع در ارتباطات في ما بين، كاهش هزينه ها نيز مي باشد.

 

نشست علمی اساتید بسیجی در دانشگاه پیام نور مرودشت

اولین جلسه از سلسله نشست های اساتید بسیجی با موضوع  "انسان شناسی و شرح دعای مکارم الاخلاق "در دانشگاه پیام نور مرودشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت، در این نشست که با حضور روسا و اساتید دانشگاه های مرودشت، دانشجویان و جمعی از شخصیت های مذهبی سیاسی شهرستان مرودشت برگزار شد، به ابعاد وجودی، تعالی و رشد انسان از منظر سید الساجدین پرداخته شد.

 

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 10:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 8 اسفندماه 91

با راه اندازی مجتمع فرهنگی ،فعالیت های فرهنگی در دانشگاه پیام نور جهرم توسعه می یابد

جلسه مشترک مسئول بسیج دانشجویی شهرستان جهرم با سرپرست و مسئولین دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، در جلسه مشترک مسئول بسیج دانشجویی شهرستان جهرم با سرپرست و مسئولین دانشگاه، دکتر محمد قناعتیان سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم از افتتاح مجتمع فرهنگی دانشگاه در مهر ماه 92 خبر داد و اظهار داشت: افتتاح این مجموعه موجب  رفع مشکلات مربوط به فضاهای فیزیکی انجمنها و تشکلهای دانشگاه و از جمله تشکل بسیج دانشجویی در آینده نزدیک خواهد شد.

در این جلسه  احسان شعبانپور مسئول بسیج دانشجویی شهرستان جهرم از ایجاد قرارگاه جنگ نرم و طراحی اطلس جنگ نرم در آینده نزدیک در سطح  شهرستان داد.

وی عنوان نمود: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری که دانشجویان و اساتید را به عنوان افسران و فرماندهان جنگ نرم یادنمودند و با توجه به نقش دانشگاهها در این طراحی، دانشگاه پیام نور جهرم نیز بعنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای سطح شهر، بعنوان یک حوزه قلمداد خواهد شد که چندین پایگاه را زیر نظر خود اداره خواهد نمود .

وی همچنین ضمن بر شمردن پتانسیل های بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم  از این تشکل بعنوان پایه و اساس کار اردوهای جهادی در شهرستان جهرم یاد کرد و عنوان نمود :بدون بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان قادر به برگزاری اردوهای جهادی نبودیم .

گفتنی است طرح ایجاد خوابگاههای خودگردان با مدیریت و سرپرستی بسیج دانشجویی و برگزاری اردوهای علمی در بعضی از موارد با همکاری این تشکل دانشجویی از پیشنهادات این جلسه بود که کلیات آن مورد توافق قرار گرفت .

 

تسهیل دسترسی به کتابهای  درسی وآموزشی در دانشگاه پيام نور شيراز

همزمان با شروع ترم جديد تحصيلي نمايشگاه كتاب دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همزمان با شروع نیمسال  جديد تحصيلي و به منظور افزايش سرانه مطالعه در ميان دانشجويان و همچنين دسترسي راحت دانشجويان به كتابهاي آموزشی و کمک درسی و نیز کتاب های درسی مرتبط با رشته ها، نمایشگاه کتاب دراین مرکز دانشگاهی برپا شد.

در اين نمايشگاه كه به مدت 10 روز و در ساختمان قلم دانشگاه پيام نور شيراز داير است، بيش از هزار عنوان كتاب با تخفيف ويژه 10 تا 20 درصد به دانشجویان ارائه می گردد که بازدیدکنندگان استقبال ویژه ای از كتابهاي ارائه شده در نمايشگاه به عمل آورده اند.

 

برگزاری کارگاه اتوماسیون اداری در دانشگاه پیام نور زرقان

کارگاه آموزشی اتوماسیون اداری در دانشگاه پیام نور زرقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان، در این کارگاه آموزشی که توسط اژدری مسئول روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس ارایه شد، کارکنان با امکانات وقابلیت های جدید اتوماسیون اداری آشنا شدند.بنا بر این گزارش در بخش دیگری از این کارگاه شرکت کنندگان سوالات خود را مطرح و پاسخ های لازم را دریافت نمودند.

 

تسهیل در روند فارغ التحصیلی دانشجویان در پیام نور داراب

شوررای آموزشی در دانشگاه پیام نور  داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، در این جلسه که با حضور رئیس مرکز، مسئول آموزش و کارشناسان آموزشی برای رسیدگی به مشکلات  واحد فارغ التحصیلان، تسریع در روند امور فارغ التحصیلی، مشکلات کلاسهای رفع اشکال و ایاب و ذهاب اساتید برگزار شد، ضمن بحث و بررسی، راهکار هایی ارائه و تصمیمات لازم خصوصاً در زمینه تسریع در روند امور فارغ التحصیلی دانشجویان اتخاذ شد.

 

رقابت دانشجویان پیام نور داراب در جشنواره  افسران جوان جنگ نرم

ثبت نام دانشجویان دانشگاه پیام نور داراب در جشنواره افسران جوان جنگ نرم آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، این جشنواره با عنوان افسران جوان جنگ نرم  به همت بسیج دانشجویی پیام نور داراب برگزار می شود و در زمینه های وبلاگ، سایت، انیمیشن (پویا نمایی )،کلیپ،بازی های رایانه ای، مقالات و نشریات فعالیت و ثبت نام صورت می پذیرد.

 

نفرات برگزیده مرحله مقدماتی مسابقات قرآن دانشگاهیان پیام نور کازرون معرفی شدند

مرحله مقدماتي مسابقات قرآن دانشگاه پیام نورکازرون، با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورکازرون، مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم ویژه برادران وخواهران در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، تحقیق و مداحی در بین اساتید، کارکنان و دانشجویان ثبت نام کننده در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات،در دو روز در این مرکز آموزشی برگزار شد.

 در پایان دوره مقدماتی دربخش اساتید: زهرا آل مجتبی در رشته قرائت، تحقیق و حفظ جز30،  در بخش کارمندی مجید رضایی در رشته قرائت و محسن زارع در رشته های حفظ 5 جزء و حفظ جزء 30 ، در رشته ترتیل محمدجعفر شفیعی و سکینه مزارعی، در بخش دانشجویی برادران در رشته قرائت یوسف پورفرضعلی، رشته ترتیل عبدالرسول مبصری، مداحی فیروز ربیعی و در بخش خواهران دانشجو در رشته قرائت ترتیل، فاطمه شفیعی و رویا غفاری در رشته مداحی مقام های  اول را کسب نمودند و به مرحله استانی راه یافتند.

گفتی است مرحله استانی مسابقات قرآن 22 الی 24 اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور استهبان برگزار خواهد شد.

 

برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه کارمندان بسیجی  درکازرون

مسابقه کتابخوانی ویژه کارمندان بسیجی ادارات و نهادها و سازمانهای دولتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورکازرون، این مسابقه کتابخوانی که با موضوع ای مالک ویژه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، با استقبال چشمگیر دانشگاهیان پیام نور کازرون رو به رو شد. در پایان این مراسم از نفرات برتر با اهدای جوایز ویژه ای تقدیر شد.

 

تشکیل هسته اصلی شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه در دانشگاه پیام نور جهرم

با انتخاب اعضا شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه، در دانشگاه پیام نور جهرم روند بهره مندی از نظرات و پیشنهادات دانشجویان درباره دانشگاه تسهیل می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، سرپرست این مرکز دانشگاهی در جمع اعضاء متقاضی مشارکت در شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه، مشارکت دانشجو در تمامی زمینه ها و امور دانشگاه را یکی از دغدغه های اصلی مسئولین اجرایی و فرهنگی دانشگاه برشمرد و عنوان کرد: با ارسال دستورالعمل تشکیل این شورا امروز این امر مهم به وقوع پیوسته است .

دکتر محمد قناعتیان گفت: مهمترین کارکرد این شورا استفاده از نظرات و پیشنهادات دانشجویان در تمامی امور خصوصا مسائل علمی و فرهنگی است. 

وی  تاکید کرد: با توجه به اینکه به پایان سال 91 نزدیک می شویم، جلسات تخصصی بعدی در سال آینده بطور مدون و منظم برگزار شود. وی اضافه کرد: سعی ما بر این است تا جلسات از هم منفک نشود تا حداکثر نتیجه از این جلسات حاصل شود. شایان ذکر است در انتها رای گیری جهت انتخاب اعضای این شورا بر اساس دستورالعمل ارسالی انجام گرفت و اعضای شورا انتخاب شدند  .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 8:50  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای کوتاه از مراکز و واحدها - 7 اسفندماه 91

دیدار کارکنان دانشگاه پیام نورآباده طشک با خانواده شهدا

کارکنان دانشگاه پیام نور آباده طشک با خانواده شهید رمضانی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، کارکنان دانشگاه پیام نور آباده طشک با ادای احترام به مقام شامخ شهدای 8 سال جنگ تحمیلی با خانواده شهید عنایت اله رمضانی دیدار کردند .

در این دیدار ، رئیسی ، رئیس دانشگاه پیام نور آباده طشک ، گفت : هوشیاری ، اخلاص ، ایمان ولایت مداری شهدا در حفظ خاک میهن اسلامی وصف ناپذیر است و تکریم شهدا و خانواده آنان باید سر لوحه نسل امروز در همه ی عرصه های زندگی باشد.

 

اجرای نمایشنامه خط قرمز توسط گروه تئاتر دانشگاه پیام نور جهرم

نمایشنامه  خط قرمز با اجرای گروه تئاتر شمس دانشگاه پیام نور جهرم در محل سالن اداره ارشاد این شهرستان به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم  در این نمایشنامه عاطفه نوروزي دانشجوي رشته حسابداري در نقش كارگردان و بازيگر ،مهسا دلارام دانشجوي رشته مهندسي در نقش بازيگر ،نسيم مطهري ،نگين مطهري ،شكوفه زارعي به عنوان بازيگر و فاطمه رحمانيان به عنوان منشي صحنه ایفای نقش نمودند .گفتنی است این نمایشنامه چندی پیش جزو برترین های شانزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی کشوری انتخاب شده بود.

 

برگزاری آزمون شفاهی مسابقات قرآن وعترت در دانشگاه پیام نور سروستان

پس از ثبت نام مسابقات سراسری قرآن وعترت ظرف یک ماه گذشته آزمون شفاهی این مسابقات در بخش مقدماتی ویژه دانشجویان در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در دو رشته قرائت و ترتیل به رقابت پرداختند.

خانمها سارا ظفرآبادی، سمانه قره خانلویی و سیده فرزانه جعفری از برگزیدگان این دوره بودند که به مسابقات استانی اعزام می‌شوند.

 

راه یابی دانشجویان سروستانی به مسابقات رباتیک کشوری

تیم رباتیک دانشگاه پیام نور سروستان پس از پشت سر گذاشتن مرحله استانی موفق به راهیابی به مرحله نهایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، در این مسابقات که دردوازده  تیم سه و چهار نفره ودر سه لیگ مین یاب، مسیریاب و نمایشی در سالن شهید شاهچراغی دانشگاه شیراز برگزار شد تیم دانشگاه پیام نور سروستان متشکل از(فرشاد بهبد، سارا ظفرآبادی و سمانه قره خانلویی) موفق به راه یابی به مرحله فینال مسابقات در لیگ مسیریاب شد.

تیم رباتیک دانشگاه پیام نور سروستان در رشته مسیریاب خودکار شرکت کرد و با وجود آنکه این تیم برای اولین بار در مسابقات رباتیک شرکت کرده بود حضور در مرحله نهایی و قرار گرفتن در جمع تیم فینالیست حکایت از عزم جدی دانشجویان عضو تیم رباتیک این دانشگاه برای حضور موفق در عرصه های مختلف ملی و بین المللی دارد.

 

همایش روز مهندسی در دانشگاه پیام نور اقلید

همایش بزرگ روز مهندسی در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید به مناسبت روز مهندس و روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی  همایش بزرگ مهندسی با حضور مسئول امور جاری دانشگاه و دانشجویان رشته های مهندسی در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

در این همایش مسئول امورجاری دانشگاه به بیان زندگی نامه خواجه نصیرالدین طوسی پرداخت و افزود: شما دانشجویان با تلاش و پشتکار فراوان می توانید پله های ترقی را طی نموده و در آینده فردی مفید برای جامعه اسلامی باشید.

حاجیان، از ساخت ربات مسیر یاب توسط دانشجویان این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: در آینده انشاا... شاهد ساخت ربات های دیگری در دانشگاه پیام نور اقلید خواهیم بود. گفتنی است در پایان از دانشجویان برتر رشته های مهندسی تجلیل شد.

  

اعزام دانشجویان پیام نور خرامه ای به مناطق عملیاتی جنوب

کاروان راهیان نور پیام نور خرامه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خرامه،کاروان زیارتی راهیان نور در قالب دو اتوبوس ویژه خواهران، به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.رضایی مسئول بسیج دانشجویی گفت:این اردو 3 روز به طول انجامید که درآن  دانشجویان از مناطق شلمچه،فکه،هویزه و طلائیه دیدن خواهند کرد.

 

انتخاب کارمند دانشگاه پیام نور خرامه به عنوان فرزند نمونه شهید

کارمند دانشگاه پیام نور  خرامه از طرف ستاد یادواره شهدای زن استان فارس به عنوان فرزند نمونه شهید معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور  خرامه، یادواره شهدای زن استان فارس که از طرف بسیج جامعه زنان سپاه فجر در راستای بزرگداشت کنگره ملی 7000شهید زن کشور و همزمان با سالروز شهادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) برگزار شد، خانم فاطمه زارعی فرزند شهید ذبیح الله زارعی به عنوان فرزند نمونه شهید معرفی و انتخاب کرد.

 

برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف دردانشگاه پیام نور ممسنی

نمایشگاه عفاف وحجاب در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، نمایشگاه عفاف وحجاب در دانشگاه پیام نور ممسنی که با همت بسیج دانشجویی خواهران  وهمکاری امورفرهنگی و روابط عمومی این مرکز آموزشی که در این دانشگاه برپاشده است، با حضور فرماندار ، فرمانده سپاه پاسداران ممسنی ، مدیریت وکادر اداری وآموزشی دانشگاه پیام نور ممسنی افتتاح شد.

در این نمایشگاه به منظور معرفی ،ترویج  واشاعه فرهنگ ، اعتقاد دینی واسلامی ،مجموعه تصاویر مربوط به حجاب وعفاف  به همراه برپایی 7غرفه ، فروش محصولات فرهنگی ، معرفی حجاب اسلامی وغرفه مشاوره به منظور ایجاد آگاهی به دانشجویان وتبیین موضوع"حجاب مصونیت است نه محدودیت" به نمایش گذاشته شد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 9:25  توسط روابط عمومی لامرد  | 

دانشجوی مخترع و مبتکر دانشگاه پیام نور سروستان ،مقام اول استانی در جشنواره شیخ بهایی را کسب کرد

تسهیل تحصیل نابینایان در دانشگاه ها با اختراع دانشجوی سروستانی

امکان بازی شطرنج برای نابینایان فراهم شد

 دانشجوی مخترع و مبتکر دانشگاه پیام نور سروستان موفق به کسب مقام اول استانی جشنواره شیخ بهایی  شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، سمیرا اسماعیلی فر دانشجوی مخترع و مبتکر ورودی 87 رشته حقوق دانشگاه پیام نور سروستان موفق به کسب مقام اول استانی جشنواره شیخ بهایی در پارک علم و فناوری استان به جهت ارائه دستگاه حسگر گویا شد.

این طرح نه تنها مشابه  داخلی  بلکه مشابه جهانی نیز نداشته است و جزء 28 طرح برتر کشور شناخته شده است.

از ویژگیهای شاخص این طرح امکان ورود نابینایان به دانشگاه‌ها، همسان افراد عادی می‌باشد، با این دستگاه شطرنج بصورت کاملاَ نوین طراحی شده است و این یک انقلاب در ورزش شطرنج خواهد بود که می‌تواند نابینایان را به نبوغ وخلاقیت برساند.          

چاپ کتاب "چه کسی پیاده ام را وزیر کرد"و"کشف رابطه بین سال تولد وعدد9"ازدیگر موفقیت های سمیرا اسماعیلی فراست.

 این دانشجو ضمن فعالیت در زمینه موسیقی وشطرنج، در سال 1389موفق به ابتکار در زمینه علوم پایه، اثبات عدد9 در روز، ماه وسال تمام تاریخ تولدها(شمسی، قمری ومیلادی) وایجاد 234رابطه شده است که این ابتکار به فرمول روانشناسی فیثاغورث و...مرتبط شده و این موضوع پس از تایید در بنیاد نخبگان موفق به ثبت اثر در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نیز شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 9:22  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 6 اسفندماه 91

برگزاری مسابقات قرآن مرحله شفاهی در دانشگاه پیام نو رآباده طشک

مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قران کریم در دانشگاه پیام نور آباده طشک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک ، مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در بخش شفاهی  با حضور دانشجویان ، کارکنان و اسالتید برگزار شد  تا افراد برگزیده این مرحله در مسابقات مرحله استانی که در شهرستان استهبان برگرارمی گردد، حضور یابند . این مسابقات در قسمت های ترتیل دعا، حفظ و ترتیل برگزار شد .

 

جلسه بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور بوانات

جلسه بسیج اساتید حلقه علمی شهید تهرانی مقدم در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات ،این جلسه در خصوص شعار امسال و بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید علم و اقتصاد مقاومتی تشکیل شد که درآن تصمیماتی در خصوص انتشار فصلنامه الکترونیکی داخلی با محوریت بسیج اساتید و شعار سال اتخاذ شد.

 

راهیابی کارمند دانشگاه پیام نور بوانات به جشنواره عکس آرژانتین

 زهرا دلاوری کارمند دانشگاه پیام نور بوانات به جشنواره عکس فاف آرژانتین راه یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات این جشنواره تحت عنوان  FEDERACION ARGENTINA DE FOTOGRAFIA SALON INTERNACIONAL 2012 زير نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی, فیاپ , PSA , انجمن عکاسی آمریکا (EID , سفر و طبیعت) برگزار شده و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القابFIAPو PSA محاسبه مي شود.

قابل ذکر است این جشنواره در چهار بخش آزاد رنگی و تک رنگ ، سفر و طبیعت برگزار شده بود که سه عکس از زهرا دلاوری به این جشنواره راه یافت.

 

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ اساتید با مسولین دانشگاه پیام نور جهرم

 جلسه پرسش و پاسخ اساتید با مسئولین دانشگاه پیام نور جهرم برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم با  توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مطالبه گری از مسئولین و ایجاد فضای پرسش و پاسخ در دانشگاه و همچنین به منظور آشنایی با نقطه نظرات اساتید ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور سرپرست ،معاونین و مدیران گروههای آموزشی برگزار شد. در این جلسه که در میان جمع کثیری از اساتید برگزار شد ،دکتر محمد قناعتیان سرپرست دانشگاه پیام نور ،دکتر اسداله جعفری معاونت آموزشی،حسام الدین حقدان معاونت اجرایی،دکتر رضا صادقی مدیر گروه علوم پایه و محمد نصیری مدیر گروه علوم انسانی ، پاسخگوی سئوالات مختلف  اساتید  بودند.

  

برگزاري مسابقات انتخابي تيم هاي روباتيك استان در پيام نور شيراز

تيمهاي روباتيك استان به منظور شركت در سومين دوره المپياد روباتيك دانشگاههاي پيام نورسراسر كشورانتخاب و معرفي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، تيمهاي روباتيك دانشگاه پيام نور استان فارس ، با حضور در مسابقات  انتخابي(مقدماتي) استان، كه در سالن شهيد شاهچراغي دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد ، جهت شركت در مسابقات بزرگ pnuopen20013 كه در اسفندماه 91 در شهر مقدس مشهد برگزارمي شود،  انتخاب و معرفي شدند.

در اين  دوره  از مسابقات ، كه با داوري مهندس محمد جواد زيني عضو هيئت علمي پيام نور شيراز و محمد باقرجوكار از اساتيد دانشگاه پيام نور شيراز، برگزار گرديد ، تيمهاي استان متشكل از دانشگاه پيام نور شيراز، كازرون، اقليد، زرقان، سروستان و نودان در بخشهاي روباتهاي مين ياب خودكار، روباتهاي نمايشي، ميكروموس و تعقيب خط مورد ارزيابي قرار گرفت و در نهايت بين تيمهاي تعقيب خط ركورد گيري انجام شد و تيمهاي شيراز، سروستان و نودان جهت اعزام به مسابقات كشوري انتخاب و معرفي  شدند.

مهندس زيني مسئول برگزاري مسابقات انتخابي  تيم هاي روباتيك دانشگاه پيام نور استان فارس ، برگزاري اين دوره از مسابقات را مطلوب ارزيابي كرد و افزود: اميدوارم برگزاري مسابقات هر ساله تداوم داشته باشد و بتوانيم اين مسابقات را با حضور بيشتري از تيمهاي استان برگزار نماييم وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری این مسابقات شاهد درخشش دانشجويان با انگيزه و مستعد دانشگاه پيام نور استان در مسابقات  روباتيك كشوري باشيم.

شايان ذكر است  تيمهاي  ACM  دانشگاه پيام نور شيراز و كازرون  ، پيش از اين با حضور در مسابقات مقدماتي ، جهت شركت در سومين دوره مسابقات روباتيك دانشگاههاي پيام نور سراسر كشور انتخاب و معرفي شدند.

 

ساخت ربات مسیر یاب در دانشگاه پیام نور اقلید

ربات تعقیب خط (مسیریاب)در دانشگاه پیام نور اقلید ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید ،ربات تعقیب خط (مسیریاب ) توسط دانشجوی مخترع رشته مهندسی صنایع به نام محمد حسین فارسی ساخته شد این ربات قابلیت تعقیب خط، گذر از خط چین ، شناسایی مسیر و عبور از موانع را دارد از ویژگیهای آن سرعت زیاد و خارج نشدن از مسیر می باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اسفند ۱۳۹۱ساعت 9:20  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 5 اسفندماه 91

برگزاري جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكر پيام نور شيراز

جلسه شوراء امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه پيام نور شيراز با حضور ، معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه پيام نور شيراز و ديگر اعضاء شوراء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين دكتر مكارم ، معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه  گفت: امر به معروف و نهي از منكر  ضامن بقای اسلام  واز مهم ترین مبانی تفکر سیاسی و از جمله فرایضی است که وجوب کفایی آن ضرورت دین است و هر شخصي بايد نسبت به مسائلي كه پيرامونش در جامعه رخ مي دهد مسئول باشد  .

در ادامه اين جلسه ، پس از طرح موضوع تشكيل كانون امر به معروف و نهي از منكر دانشجويي و همچنين تشكيل شوراي امر به معروف و نهي از منكر در سه بخش اساتيد، كارمندي و دانشجويي، بحث وتبادل نظر پيرامون اجراي فعاليتها و برنامه هاي اين شورا ءمطرح و مصوباتي به تصويب رسيد .

 

درخشش تیم رباتیک پیام نور نودان در مسابقات استانی

تیم رباتیک دانشگاه پیام نور نودان با نام قشقایی توانست در اولین حضور خود در مسابقات رباتیک در بخش روبات های مسیر یاب مقام اول را در استان کسب کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد نودان -  این مسابقات با حضور  تیم های مختلفی از مراکز و واحدهای پیام نور فارس به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار شد.

گفتنی است سومین المپیاد رباتیک دانشگاه های پیام نور کشور در  13 اسفند ماه امسال در شهر مقدس مشهد برگزار می شود که تیم پیام نور نودان به همراه تیم های مراکز شیراز و سروستان در لیگ تعقیب خط حضور خواهند داشت.

  

تصویب و اجرای بیش از 322 عنوان طرح پژوهشی و تحقیقی وثبت 35 مورد اختراع در دانشگاه پیام نور استان فارس

سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم در جمع  اساتید حق التدریس این دانشگاه  اجرای بیش از 322 عنوان طرح پژوهشی ، حمایت مالی از 493 مقاله اعضا هیئت علمی ، تشویق و چاپ 698 مقاله ،تالیف 85 عنوان کتاب و ثبت 35 مورد اختراع را همگی نشان از توان بالای علمی دانشگاه پیام نور استان فارس  و مراکز آن دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم ،سرپرست این دانشگاه در جمع  اساتید حق التدریس  با مروری بر آمار و ارقام  به تشریح فعالیت های  مهم  صورت گرفته در سالهای اخیر در سطح  دانشگاه پیام نور کل کشور ، پیام نور استان و پیام نور جهرم پرداخت.

دکتر محمد قناعتیان در این زمینه  با قرائت آمار به تحصیل  بیش از 1میلیون دانشجو در سال 1390 در دانشگاه پیام نور کل کشور  و پوشش حدود 30درصدی دانشجویان کل کشور اشاره نمود.

وی همچنین توسعه 500مرکز و واحد دانشگاهی در اقصی نقاط کشور ، کسب رتبه دوم آسیا و رتبه ششم جهان در میان دانشگاههای باز و از راه دور ، کسب رتبه برتر فرهنگی دانشگاههای ایران در سال 1389 و کسب رتبه برتر خدمات رسانی به دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال 90 را از افتخارات و دستاوردهای  مهم دانشگاه پیام نور برشمرد .

وی با مقایسه تعداد مراکزو واحدهای دانشگاه پیام نور کشور در سال 1383 عنوان نمود که تعداد مراکز از 250مرکز و واحد به 500 واحد در سال 1390 رسیده است .وی اظهار داشت :در حال حاضر دانشگاه پیام نور به اهداف کمی خود رسیده و عنوان نمود:هدف دانشگاه پیام نور از این به بعد توسعه کیفی دانشگاه می باشد و در این زمینه افزایش کیفیت آموزشی ، افزایش کیفی کتب ، ارتقا هرم هیئت علمی به سمت استادیار ،دانشیار و استاد تمام و توجه به آموزشها در همه حوزه ها خصوصا فنی مهندسی مد نظر  می باشد و اینها اهداف پیش روی دانشگاه پیام نور کل کشور می باشد .

وی  همچنین با ذکر آمار و تاریخچه دانشگاه پیام نور استان فارس  از مراکز شیراز ،آباده و جهرم بعنوان قدیمی ترین مراکز پیام نور کشور و از دانشگاههای با سابقه یاد کرد.

دکتر محمد قناعتیان بیان داشت :تا سال 1385 مراکز و واحدهای پیام نور استان فارس شامل 18 واحد و مرکز بود که در حال حاضر به 44 مرکز و واحد رسیده است.

وی  به جمعیت بیش از 70 هزار نفری دانشجویان پیام نور استان فارس در  مقاطع کاردانی ،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین به تعداد 230 عضو هیئت علمی و بیش از 3000 استاد مدعو اشاره نمود .

وی توسعه 160درصدی احداث ساختمانهای آموزشی و اداری از 55 هزار متر مربع در سال 84 به 169 هزار متر مربع در سال 91را از پتانسیل های بالقوه این استان و در نتیجه مراکز تحت پوشش برشمرد.وی با مروری بر فعالیت های پژوهشی دانشگاه پیام نور استان فارس تصویب و اجرای بیش از 322 عنوان طرح پژوهشی و تحقیقی در سال گذشته ، حمایت مالی از 493 مقاله اعضا هیئت علمی ، تشویق و چاپ 698 مقاله در همایش های معتبر علمی داخل و خارج کشور ،تالیف 85 عنوان کتاب و ثبت 35 مورد اختراع را همگی نشان از توان بالای علمی دانشگاه پیام نور استان فارس  و مراکز آن دانست .

دکتر محمد قناعتیان در نهایت با بررسی و ارائه آمار از دانشگاه پیام نور جهرم بیان داشت :تعداد دانشجویان این دانشگاه هم اکنون در حدود 5500نفر می باشد و تعداد اعضا هیئت علمی این دانشگاه از 7نفر در سال 83 به 25 نفر در سال 91 رسیده  که در کنار 300نفر اساتید حق التدریس ومدعو کار آموزش دانشجویان را بر عهده دارند .وی اظهار داشت :طی دو سال گذشته سعی نموده ایم شرایط و امکانات دانشگاه را به گونه ای فراهم کنیم که هم برای دانشگاه و هم برای اساتید محیطی جذاب و پررونق در جهت رشد و تعالی دانشجویان فراهم شود و در این زمینه بر توزیع  عادلانه بودجه های آزمایشگاهی در تمامی رشته ها تاکید نموده ایم .

وی همچنین عنوان نمود :علیرغم مشکلات مالی سعی در اجرای پروژه های نیمه کاره عمرانی نظیر تکمیل سردرب دانشگاه و مجتمع فرهنگی دانشگاه داریم و در آینده نزدیک شاهد افتتاح این پروژه ها خواهیم بود .

 

 برگزاری کارگاه آموزشی  وکالت در دانشگاه پیام نور داراب

اولین  کارگاه آموزشی  وکالت  در ترم جاری در دانشگاه پیام نور داراب با حضور دانشجویان رشته حفوق  این دانشگاه  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب این کارگاه که  به همت انجمن علمی رشته حقوق برگزار  شد  مورد توجه دانشجویان این رشته قرار گرفت. در این کارگاه صالحی فرد وکیل دادگستری  در زمینه وکالت برای دانشجویان سخنرانی کرد و یک مطالعه موردی  به بحث و بررسی گذاشته شد. این جلسه با پرسش و پاسخ به پایان رسید.

  

برگزاری نماز جماعت در دانشگاه پیام نور به امامت امام جمعه منطقه ششده و قره بلاغ

نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صدیق امام جمعه منطقه ششده و قره بلاغ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، حاج آقا صدیق بین نماز ظهر و عصر که با حضور مسئولین ، استادان و دانشجویان دانشگاه برگزار گردید، به سخنرانی پرداخت. وی ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت حضرت امام حسن عسکری (ع) ، حدیثی از این امام بزرگوار نقل کرده و به توضیح و تبیین این حدیث شریف پرداخت. پس از پایان سخنرانی به اقامه نماز عصر پرداخت.

 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:16  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاری مسابقات قرآن کریم در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

برگزاري مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآن در دانشگاه پيام نور جهرم

رئیس اداره فرهنگی -اجتماعی دانشگاه پیام جهرم از برگزاری مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآن دانشگاه پیام ‌نور در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور جهرم رئیس اداره  فرهنگی –اجتماعی این دانشگاه گفت: 200نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه جهت شرکت در هفدهمین دوره مسابقات قرآن ثبت‌نام کرده‌اند. در سال گذشته در حدود 100 نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه برای شرکت در مسابقات قرآن پیام‌نور نام‌نویسی کرده بودند که این آمار در سال ‌جاری تقریبا دو برابر شده است .

 وی افزود : مرحله اول مسابقات این دانشگاه در بخش شفاهی با حضور50 شرکت کننده برگزار شد. اسلامی اظهار داشت : مسابقات شفاهی در بخش قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ جزء سی‌ام، حفظ کل قرآن کریم، مداحی و دعاخوانی برگزار شد. وی در خصوص اهداف برگزاری این مسابقات گفت: این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ قرآن و تعمیق‌بخشی مفاهیم قرآنی و آشنایی با سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار می شود.

 

معرفی نفرات برگزیده مرحله مقدماتی مسابقات قرآن دانشگاه پیام نور ممسنی

نفرات برگزیده مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم دانشگاه پیام نور ممسنی به مرحله استانی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، صمداله ایزدی مسئول برگزاری مسابقات قرآن دانشگاه پیام نور ممسنی با اشاره به برگزیده شدن نفرات برتر این دوره از مسابقات گفت : مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم ویژه برادران وخواهران که در رشته های حفظ، قرائت ترتیل وتحقیق در بین اساتید ،کارکنان و دانشجویان ثبت نام کننده در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات ، در دو نوبت در این مرکز آموزشی برگزا شد .

وی ادامه داد : در رشته قرائت تحقیق حجت الاسلام هادی تشکری در بخش  اساتید ، حسین امیدی در بخش  دانشجویی ودر بخش خواهران دانشجو، در رشته قرائت تحقیق، خانم صدیقه میر حاجی در رشته قرائت ترتیل، خانم مریم موسوی ودر رشته حفظ ،  خانم کلثوم ضرغامی (روشندل) مقام اول را کسب کردند.

در ادامه وی اظهار داشت : نفرات برگزیده این دوره از مسابقات مرحله مقدماتی قرآن به مسابقات قرآن مرحله استانی که در دانشگاه پیام نور استهبان برگزار خواهد شد، اعزام می شوند.

 

برگزاری مسابقه  قران شفاهی در دانشگاه پیام نور فسا

دانشگاه پیام نور فسا مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قران و عترت را برگزار نمود.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این مرحله از مسابقات با شرکت دانشجویان  پسر علاقه مند و مستعد دانشگاه و به داوری تقوایی، قاری و مربی قران فسا برگزار شد و داوطلبان پسر در این مسابقات شرکت نمودند.

شایان ذکر است این مسابقات مربوط به مرحله مقدماتی بخش شفاهی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قران و عترت دانشگاههای پیام نور می باشد و دانشجویان، کارکنان و اساتید برگزیده در مراحل مقدماتی و استانی ، در مرحله کشوری در استان خوزستان به رقابت می پردازند.

 

رقابت  دانشجویان درمرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم دانشگاه پیام نور آباده

همزمان با سراسر کشور مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده ،شرکت کنندگان در سه شاخه اساتید، کارکنان و دانشجویان و در بخش های شفاهی به رقابت پرداختند و خانم ها فهیمه رجبی، زینب نعمتی، لیلا جنتی، سعیده عیدی پور، زهرا حیدری و آقایان حمیدرضا صفائیان، امیر و محمد حسین فرخی در رشته های ترتیل، قرائت، حفظ ده جزء و قرائت دعا به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

 

برگزاری مسابقات قرآنی در پیام نور اقلید

مرحله اول رشته های شفاهی هفدهمین دوره مسابقات قران کریم در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید مرحله اول رشته های شفاهی هفدهمین دوره مسابقات قران کریم با حضور کارکنان و داوطلبان و داوران برجسته شهرستان اقلید   با شکوه خاصی در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

گفتنی است بیش از 12 درصد دانشجویان دانشگاه پیام نور اقلید دراین دوره از مسابقات شرکت نموده اند.

 

برگزاری مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآن دربخش شفاهی در دانشگاه پیام نور زاهدشهر

مرحله مقدماتی  هفدهمین دوره مسابقات قرآن در دانشگاه پیام نور زاهدشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، دربخش شفاهی این دوره از مسابقات برادران و خواهران به طور جداگانه با هم به رقابت پرداختند. و نفرات برتر مشخص و به استان معرفی شد.

 

برگزاري مرحله مقدماتي هفدهمين دوره مسابقات قرآن در بخش شفاهي كاركنان، دانشجويان و اساتيد پيام نور صفاشهر

مرحله مقدماتي هفدهمين دوره مسابقات قرآن دانشگاه پيام نور در بخش شفاهي كاركنان ،دانشجويان و اساتيد پيام نور صفاشهر برگزار شد. به گزارش روابط عمومي پيام نور صفاشهر مرحله مقدماتي مسابقات قرآن دانشگاه پيام نور در بخش هاي شفاهي با حضور 50 نفر از كاركنان، دانشجويان و اساتيد  ميان برادران و خواهران شركت كننده در روز هاي يكم و دوم اسفند سال جاري برگزار شد. و نفرات برتر به مرحله استاني معرفي شدند.

 

برگزاری مسابقات مقدماتی قرآن کریم در دانشگاه پیام نور ممسنی

دوره مقدماتی مسابقات قرآن کریم دانشگاهی مراکز استان فارس در دونوبت ویژه  برادران وخواهران شرکت کننده در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، صمداله ایزدی مسئول امور فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی در حاشیه برگزاری مسابقات دوره مقدماتی مسابقات قرآن کریم  با تبریک سالروز میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) گفت : دوره مقدماتی مسابقات قرآن کریم  دانشگاهی مراکز پیام نور استان فارس در دو روز سه شنبه وچهارشنبه ویژه آقایان وخواهران ، با حضور داوران نامی در این مرکز برگزار شد.

وی ادامه داد : در این دوره از مسابقات قرآن دانشجویان در مراکز دانشگاهی استان فارس با هم به رقابت می پردازند و برگزیدگان این مسابقات از مرحله مرکز به مرحله استانی که در روزهای 23 و 24اسفند ماه در دانشگاه پیام نور استهبان راه یافته وبه رقابت با هم می پردازند.

گفتنی نفرات برگزیده این دوره از مسابقات قرآنی جهت اعزام به مرحله استانی به زودی معرفی خواهند شد.

 

برگزاری مرحله مقدماتی  بخش شفاهی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ

مرحله مقدماتی  بخش شفاهی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در محل دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ  ،رحیمی" مسئول امور فرهنگی گفت: با توجه به استقبال خوب دانشجویان از ثبت نام هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ اذعان داشت:  آزمون بخش شفاهی این دوره از مسابقات یکم و دوم  بهمن ماه نود و یک در محل دانشگاه برگزار گردید که برگزیدگان آن پس از اعلام نظر هیأت داوران به شرح ذیل اعلام گردید:

شاخه کارمندان برادران : مسلم قاسمیان (رشته قرائت ترتیل)شاخه دانشجویی برادران: علیرضا دوزنده (رشته قرائت ترتیل) ، علی اصغر جاهدیان (رشته قرائت دعا ) و رضا هادی پور (رشته مداحی)شاخه دانشجویی خواهران : شمسی رسولی (رشته قرائت ترتیل) ، محبوبه غفاری (رشته حفظ 20 جزء ) و مریم زارعی (رشته قرائت دعا(

لازم به یادآوری است که مرحله استانی بخش شفاهی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز استهبان برگزار می گردد.

 

بازدید امام جمعه منطقه ششده و قره بلاغ از  روند برگزاری مسابقات سراسری قرآنی

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صدیق امام جمعه محترم منطقه ششده و قره بلاغ از روند امتحان مرحله مقدماتی بخش شفاهی هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآنی کریم بازدید کرد و از استقبال خوب دانشجویان از ثبت نام هفدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت اظهار خرسندی نمود و گفت :خداي متعال در قرآن مجيد مي فرمايد: قرآن را بايد ياد گرفت و زياد قرائت كرد تا از مهجوريت خارج شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در پايان از دانشگاه نير تقدير و خواستار توسعه فعالیتهای قرآنی  در این واحد دانشگاهی شد.

 

برگزاری بخش شفاهی مرحله مقدماتی مسابقات قرآن در دانشگاه پیام نور نی ریز

بخش شفاهی مرحله مقدماتی مسابقات قرآن دانشگاهیان پیام نور در واحد نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نی ریز بخش شفاهی مرحله مقدماتی مسابقات قرآن دانشگاهیان پیام نور با شرکت 15 دانشجوی این واحد طی دو روزبرگزار گردید. شرکت کنندگان در این مرحله در بخش های قرائت، ترتیل، حفظ قرآن کریم و مداحی  با یکدیگر به رقابت پرداختند که از بین آنها مرتضی اشرف، ابراهیم مختاری و زهرا ذوالقدری در رشته ترتیل و الهام شاهسونی در رشته حفظ 5 جزء قرآن کریم نفرات برتر و جهت شرکت در مرحله نیمه نهایی این مسابقات معرفی شدند. بخش کتبی این مسابقات نیزبه صورت آنلاین و از طریق اینترنت از چهارشنبه 28 تا جمعه 31 فروردین ماه در رشته های مفاهیم، احکام و تفسیر قرآن کریم  و مرحله نیمه نهایی آن با شرکت پذیرفته شدگان مرحله مقدماتی مراکز و واحد های استان 20و 21 اسفند ماه در شهرستان استهبان برگزار خواهد شد.

 

برگزاری مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآن در دانشگاه پیام نور نودان

مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآن دانشگاهیان در پیام نور نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد نودان – سرپرست دانشگاه پیام نور واحد نودان در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات گفت : در شرایط فعلی که نسل جوان ما با هجمه های گوناگون فرهنگی روبه رو هستند بهترین راه نجات و صیانت آنان از فتنه ها و انحرافات تمسک به آیات نورانی قرآن است.

بیژن نهایی  تصریح کرد: امام سجاد(ع) فرمودند: هر کس به حرفی از کتاب خدای تعالی گوش فرا دهد، بدون اینکه آن را بخواند خداوند برایش یک حسنه و نیکی نوشته، یک گناه او را پاک و یک درجه بالاتر می رود.

گفتنی است این مسابقات در رشته های قرائت ،ترتیل ، مداحی و حفظ چزء 30 در بخش دانشجوئی برگزار شد  و برگزیدگان این دوره به مسابقات مرحله استانی که در 23 و 24 اسفند امسال در شهرستان استهبان اجرا می شود راه پیدا کردند.          

 

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآنی در دانشگاه پیام نور زرقان

مرحله مقدماتی هفدهمین دوره مسابقات قرآنی در دوروز بین دانشجویان قرآنی این واحد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زرقان،دانشجویان برادر در روز اول اسفند و خواهران دانشجو در دوم اسفند در این دوره از مسابقات به رقابت پرداختند.برگزیدگان این دوره مسابقات آقایان صادقیان و عیسی  به ترتیب در رشته ای قرائت  و ترتیل و برگزیدگان خواهر ، خانم ها پاکدامن و عزیز پور بودند که به مرحله استانی مسابقات راه یافتند.

+ نوشته شده در  شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:12  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 3 اسفندماه 91

برگزاري جلسه بصيرت افزايي در دانشگاه پيام نور شيراز

سومین نشست بصيرت افزايي در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، با حضور حجت الاسلام كاوياني نماينده ولي فقيه در صدا و سيماي فارس سومين جلسه از سلسله جلسات بصيرت افزايي با حضور رييس، معاونين و اعضاء هيئت علمي مركز شيراز در سالن ولايت اين دانشگاه برگزار شد.

درابتداي اين جلسه دكتر رمضاني رييس دانشگاه پيام نور شيراز ضمن تبريك ميلاد باسعادت امام يازدهم شيعيان حضرت امام حسن عسكري(ع) ، از حضور حجت الاسلام كاوياني نماينده ولي فقيه در صدا و سيماي فارس تقدير و تشكر كرد و با ارائه گزارشي، حضور اساتيد دانشگاه را در فعاليتهاي بسيج و امور فرهنگي، حضوري حداكثري و موثر دانست و افزود: بحمدالله اساتيد دانشگاه پيام نور شيراز همه از نيروهاي بسيجي، ارزشي، ولايي و بابصيرت هستند .

در ادامه حجت الاسلام كاوياني در خصوص جنبه هاي مختلف مضامين اسلامي (جنبه دستورالعملي، جنبه نظري) نگرشهاي فلسفي در جهان بيني اسلامي و خاصيت خداشناسي و مسايل ديني در زندگي افراد پرداخت و گفت: هر مديري كه از جنبه اعتقادي و اخلاقي آگاه تر باشد، آن سيستم سالم تر و با مشكل كمتري مواجه خواهد بود.

وي در ادامه در بحث اعتقاد و نگاه فلسفي داشتن، بهترين منابع مذهبي و فلسفي را قرآن و سيره پيامبران دانست و افزود: مضامين اعتقادي فراتر از مضامين اخلاقي است و سرخط مسائل اعتقادي از طرف پيامبر اكرم (ص) و امام علي (ع) به ما رسيده است .

نماينده ولي فقيه در صدا و سيماي فارس  با بيان برخي از تفاوت هاي نگاه فلسفي در بحث اعتقادات و همچنين فقه شيعي اظهار داشت: علت اصلي گرايش ايرانيان به دين مبين اسلام و مذهب تشيع، تعليمات قرآن كريم، سيره پيامبر اكرم (ص) و ائمه هدي (ع) مي باشد كه در واقع مجموعه اينها بهترين منبع محسوب مي شود.

 

300دانشجوی پیام نور شیراز به اردوی راهیان نور می روند

300 دانشجوي دانشگاه پيام نور شيراز به اردوي بزرگ راهيان نور (ميقات سرخ) اعزام مي شوند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، با تکمیل ثبت نام از متقاضیان شركت در اردوي بزرگ راهيان نور(ميقات سرخ) 300 دانشجوي اين دانشگاه در هجدهم اسفند ماه سال جاري از مناطق عملياتي جنوب بازديد به عمل مي آورند.

در اين اردوي پنج روزه دانشجويان از مناطق عملياتي جنوب كشور از جمله سد كرخه، منطقه فتح المبين، منطقه عملياتي فكه، منطقه عملياتي چزابه، ، قرارگاه عملياتي ميشداغ، منطقه بستان و دهلاويه، منطقه عملياتي طلائيه، بدر، خيبر، مقر دژ خرمشهر، منطقه عملياتي والفجر 8، منطقه عملياتي شلمچه و منطقه عملياتي كربلاي 5 بازديد مي كنند.

در اين بازديد همچنين  برنامه هاي فرهنگي ويژه اي از جمله استقرار در قرارگاه و اسكان در سنگرهاي زيرزميني، اجراي رزم شبانه و اجراي مراسم عزاداري در پايان رزم، زيارت مزار شهداي هويزه، اجراي مراسم سخنراني ،خاطره گويي، اجراي مراسم قرعه كشي و بازديد از نخلستان حاشيه اروند رود  اجرا مي شود.

شايان ذكر است ثبت نام اردوي بزرگ راهيان نور تا هفتم اسفند ماه 91 در ساختمان قلم دانشگاه انجام مي شود و دانشجويان ورودي 91 دانشگاه از 30 درصد تخفيف ويژه برخوردار مي شوند.

 

برگزاری اولين جشنواره فيلم و عكس دانشجويي پيام نور شيراز

كانون فيلم دانشگاه پيام نور شيراز اولين جشنواره دانشجويي فيلم و عكس همراه را برگزار مي كند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت كانون فيلم و امور فرهنگي این دانشگاه، اولين جشنواره دانشجويي فيلم و عكس همراه برگزار مي شود.

اين جشنواره دانشجويي شامل بخشهايي از نگاه همراه و آزاد و با محوريت بسط، گسترش و تعميم ارزش هاي والاي ديني، ملي و هويتي و همچنين موضوعات اجتماعي و فرهنگي از جمله تحكيم خانواده و دانشگاه، شناخت و معرفي ظرفيت هاي ديني، فرهنگي و جغرافيايي شهر شيراز از ديد دانشجو و نقشي كه دانشجو در به ثمر رساندن اهداف مذكور دارد، برگزار مي نماید.

شايان ذكر است اولين جشنواره دانشجويي فيلم و عكس همراه به صورت ارسال آثار برگزار و به سه نفر از برگزيدگان هر بخش جوايزي اهدا خواهد شد.

 

شرکت  مراکز آموزش عالی داراب در نشست تخصصی پیشگیری از اعتیاد

مراکز اموزش عالی داراب در نشست تخصصی پیشگیری از اعتیاد شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، در این نشست که با همکاری اداره بهزیستی و مراکز آموزش عالی داراب برگزار شد،در خصوص برگزاری همایش اعتیاد،راههای پیشگیری و درمان و آموزش دانشجویان و خانواده ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت  و مقرر شد دانشگاهها فعالانه در این همایش شرکت نمایند.

 

اجرای پوشش سقف پروژه سوله فرهنگی دانشگاه پیام نور داراب

پوشش سقف پروژه سوله فرهنگی دانشگاه پیام نور داراب اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، این پروژه از اعتبارات دانشگاه پیام نور و با مساحت 1800 متر مربع در حال احداث و تاکنون اسکلت فلزی آن اجرا شده که در حال حاضر پوشش سقف آن نیز در حال اتمام است. 

 

تشکیل جلسه هم اندیشی خواهران بسیجی دانشگاه پیام نور ممسنی

جلسه هم اندیشی خواهران بسیجی دانشگاه پیام نور ممسنی جهت برپایی نمایشگاه عفاف وحجاب در این مرکز دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، طاهره حسینی مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه پیام نور ممسنی گفت: باهمت خواهران بسیجی دانشگاه و با همکاری امورفرهنگی و روابط عمومی دانشگاه از تاریخ 3 لغایت 10 اسفند ماه نمایشگاه عفاف وحجاب در سالن کنفرانس دانشگاه برپا می باشد

وی در ادامه درخصوص برنامه های پیش بینی شده در این نمایشگاه افزود : دراین نمایشگاه غرفه یادمان شهدا، غرفه حریم ریحانه ، غرفه مشاوره ،  جلسات آزاد اندیشی در خصوص عفاف وحجاب ، غرفه دل نوشته و فروش محصولات حجاب وکتب دانشگاهی جهت بازدید دانشجویان دائر می شود.  

 

تشکیل شورای تعامل و تبادل در دانشگاه پیام نور کازرون

شورای تعامل و تبادل در دانشگاه پیام نور کازرون تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، اسداله عباسی رئیس دانشگاه اظهار داشت: اين شورا به منظور تبادل نظر و اطلاع از نظرات دانشجويان در مورد مسايل و مشكلات دانشگاه، انتقال بي‌واسطه نظرات مديريت دانشگاه به دانشجويان، ايجاد فضاي مديريتي سالم، متعهد و پاسخگو در مسايل علمي، اجتماعي، سياسي، فرهنگي و صنفي دانشجويان تشكيل شده است.

وي اظهار داشت: با تشكيل اين شورا سطح علمي، فرهنگي و ميزان رضايت‌مندي دانشجويان از عملكرد مسئولان دانشگاه ارتقا مي‌يابد.

عباسی فراهم‌نمودن زمينه مناسب براي ارتباط مستقيم مديريت دانشگاه با دانشجويان، اطلاع بدون واسطه از مسايل و مشكلات دانشجويان، نهادينه كردن مشاركت و توجه به خواسته‌هاي دانشجويان در نظام اجرايي و برنامه‌ريزي دانشگاه را از ديگر اهداف تشكيل اين شورا ذكر كرد.  گفتنی است اين شورا متشكل از پانزده نفر از نماينده دانشجويان، رئیس و امور فرهنگی دانشگاه تشكيل شده است.

 

برگزاری انتخابات انجمن علمی کشاورزی دانشگاه پیام نور فیروزآباد

انتخابات انجمن علمی رشته کشاورزی دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد، انتخابات انجمن علمی دانشجویان رشته کشاورزی با حضور 50 نفر از دانشجویان برگزار شد.

 این انتخابات که با نظارت مسئول بخش فرهنگی و روابط عمومی برگزار شد، به ترتیب خانم رضیه گورکانی ، طاهره محمدی ، آزاده گورکانی ، زهرا شفیعی و شهین جواد پور حائز اکثریت آرا و عضو این  انجمن شدند .

گفتنی است خانم رضیه گورکانی در این انتخابات به عنوان دبیر انجمن علمی کشاورزی معرفی شد .

 

پايان مرحله اول ساخت سردرب دانشگاه پيام نور استهبان

عمليات ساخت مرحله اول سردرب دانشگاه پيام نور استهبان به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان، مسئول عمراني این دانشگاه از پايان مرحله اول ساخت سردرب دانشگاه خبرداد.

وفا افزود: اين مرحله که شامل ساخت اسکلت بتني سردرب بود با اعتباري بالغ بر يک ميليارد ريال به پايان رسيد که اميد است در آينده نزديک با تامين اعتبار، کار محوطه و نماسازي آغاز شود. شايان ذکر است، اين سردرب به عنوان اولين پروژه معماري  شهرستان با استفاده از طرح شهر قرآني استهبان است که در ساخت آن از سقف هاي قوسي بتني استفاده شده است.

  

جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در دانشگاه پیام نور نی ریز

جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در دانشگاه پیام نور نی ریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور نی ریز، به مناسبت میلاد فرخنده امام حسن عسکری (ع) جشنی در شب تولد ایشان با حضوربیش از 80  نفر از دانشجویان دختر برگزار شد.

 پور اسماعیلی و علی دوست مداحان دعوت شده به این جشن بودند که به همراهی دانشجویان با خواندن مولودی و مداحی میلاد این امام همام را جشن گرفتند.

 

برگزاری جشن ولادت امام حسن عسکری(ع) در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

جشن ولادت یازدهمین اختر تابناک حضرت امام حسن العسکری (ع)در دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد جشنی به مناسبت ولادت یازدهمین اختر تابناک حضرت امام حسن العسکری (ع) با حضور دانشجویان بسیجی ، کانون های هلال احمر قرآن و عترت و جمعی از کارکنان این مرکز برگزار شد.

این جشن که با هماهنگی بخش فرهنگی دانشگاه و با همکاری بسیج و کانون ها  برگزار شد برنامه هایی از شادی و سرور در مرکز به اجرادر آمد.

خانم صبحدم  مسئول بخش فرهنگی این مرکز دانشگاهی اظهار داشت : امام حسن العسکری (ع) در زمانی پا به عرصه گیتی نهاد که خلفای عباسی جو کاملاً اختناق، رعب و وحشت را ایجاد کرده بود و آن حضرت تمام زندگی اش را در زندان و تحت نظارت نظامیان بنی عباس قرار سپری کرد.

وی با اشاره به وضعیت کنونی هجمه های دشمنان علیه اسلام  گفت : از مدت زمانی طولانی استکبار جهانی توسط عمالشان دین اسلام را نشانه رفته و هر چند وقت یکبار به مقدسات دینی، قرآنی و ارزشی مسلمانان توهین می شود.

مسئول بخش فرهنگی ادامه داد : جوانان مسلمان باید با آگاهی کامل علیه آنان مبارزه نمایند .وی اضافه کرد: همه کشورهای اسلامی در مقابل کفار با آگاهی ایستادگی کرده و توطئه های دشمنان را خنثی و دست آلوده و ناپاک آنان را قطع خواهند نمود.

  

برگزاری جلسه هم اندیشی اساتید ومسئولان در دانشگاه پیام نور داراب

جلسه هم اندیشی اساتید و مسئولان در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب در این جلسه اساتید رشته کشاورزی پیام نور داراب با مسئولان مرکز بحث وتبادل نظر کردند و دیدگاههای خود را در خصوص رشته های موجود و کمبود ها،در خواست رشته های جدید با توجه به تناسب با وضعیت اقلیمی شهرستان،فراهم کردن امکانات حداقلی برای رشته های موجود،حفظ  شأن اساتید،تعامل و همکاری بیشتر با انجمن های علمی وکانون ها مطرح کردند. همچنین مشکلات آموزشی وراه حل های آن مانند منابع درسی،ثبت نمرات میان ترم و... بررسی وتحلیل شد.

 

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه پیام نور سروستان

جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان ،این مراسم با حضورمسوول امور جاری دانشگاه، اساتید، کارکنان، جمعی از دانشجویان و خانواده های دانش آموختگان برگزار شد که درابتدا بامداد، مسوول امور جاری دانشگاه ، اهم موفقیتهای واحد و همچنین به ثمر رسیدن حاصل تلاش دانشجویان و تبریک به آنان ، به بار نشستن حاصل تلاش دانشجویان را برای خانواده ها بسیار لذتبخش توصیف و دانشجویان را به آغاز مرحله جدید زندگی خود تشویق کرد.

وی اظهار داشت: سفارش و توصیه های من به شما دانش آموختگان این است که از اینجا به بعد آغاز راه است و باید با همت بیشترجهت برداشتن گامهای بلندتر قدم بردارید.

بامداد در پایان سخنان خود از حضور همه عزیزان در این مجموعه تقدیر و تشکر نمودو گفت: امید است در مقاطع بالاتر نیز شاهد رشد و شکوفایی دانش آموختگان این مرز و بوم باشیم.

در ادامه برنامه دانش آموختگان با حضور بر روی سن و قرائت متن سوگند نامه تندیس فراغت از تحصیل خود را از دستان مسوولین دانشگاه دریافت نمودند. اجرای مسابقه، برنامه های شاد ومتنوع توسط هنرمندان گروه موسیقی، تقدیر از اساتید نمونه دانشگاه و دانشجویان بسیجی فعال از دیگر برنامه های این جشن بود.

در پایان خاطرات به یاد ماندنی از این جشن برای دانشجویان با گرفتن عکس بر جای ماند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:52  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اساتيد دانشگاه پيام نور فارس با آيين نامه ها ومقررات آموزشي آشنا شدند

معاون دانشگاه پيام نور فارس: موفقيت دانشگاه در توسعه تحصيلات تكميلي است

كارگاه آموزشي آشنايي با مقررات و آيين نامه هاي آموزشي ويژه اعضاي هيئت علمي دانشگاه پيام نور فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استان فارس، در اين كارگاه مسئولين بخشهاي آموزشي، اداري، پژوهشي، فرهنگي، مالي، عمراني و روابط عمومي ضمن تشريح آيين نامه ها و مقررات آموزشي، به سئوالات اعضاي هيئت علمي پاسخ دادند.

بنابراين گزارش در ابتداي اين كارگاه، دكتر سعيد زحمت كش معاون دانشگاه پيام نور استان فارس با بيان ظرفيت ها وپتانسيل هاي دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري بودن اين دانشگاه را يكي از مزيت هاي اين دانشگاه عنوان كرد.

وي با اشاره به اينكه به دليل كاهش رشد جمعيت، تعداد دانشجويان در كشور نيز رو به كاهش است اظهارداشت: موفقيت دانشگاه ها در توسعه تحصيلات تكميلي است كه دراين راستا نيازمند تلاش اعضاي هئيت علمي براي محقق كردن شرايط و زيرساخت هاي لازم هستيم.

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس افزود: عليرغم تلاشهاي صورت گرفته در توسعه دوره هاي تحصيلات تكميلي از بسياري از استانها عقب تر هستيم .

دكتر زحمت كش با بيان اينكه اعضاي هيئت علمي براي ارتقاي علمي خود تلاش كنند يادآور شد: راه اندازي دوره هاي تحصيلات تكميلي نيازمند ملزوماتي است كه يكي از مهم ترين آنها حضور دو استاديار با مدرك دكتري در مركز مورد تقاضاست.

وي خواستار حضور بيشتر اعضاي هيئت علمي در سمت هاي اجرايي و مسئوليتي دانشگاه شد و تصريح كرد: خدارا شاكريم كه بدنه فعلي مديريتي استان، ازخود مجموعه دانشگاه است كه شرايط ونيازهاي اين مجموعه آموزشي را به خوبي لمس مي كند.

وي اضافه كرد: با توجه به رقابت هاي موجود بين دانشگاه ها مي بايست به دنبال مديريت تحول گرا باشيم.

دكتر زحمت كش تصريح كرد: در ايجاد رشته هاي جديد به جاي رشته هاي قديمي بايد به دنبال راه اندازي رشته هاي بين رشته اي باشيم كه براي مخاطبين جذابيت داشته باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 8:38  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 1 اسفندماه 91

توسعه فرهنگ مطلوب سازماني در دانشگاه پيام نور شيراز

با حضور مديران پيام نور شيراز چگونگي توسعه فرهنگ مطلوب سازماني بررسي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز با هدف توسعه فرهنگ مطلوب سازماني و ضرورت ايجاد عزم و اراده در جهت اصلاح نظام اداري، بهبود مديريت، ايجاد فضاي رقابت در خدمت رساني به دانشجويان و كاركنان ، تكريم ارباب رجوع ، شناسايي نقاط ضعف و قوت قسمتهاي مختلف دانشگاه، تبادل نظرات ، انتقادات و پيشنهادات در پيشبرد برنامه ها و اهداف  دانشگاه ، سرعت بخشيدن به امور دانشگاه و ايجاد  تعامل و همفكري بين مسئولين و مديران ،دومين جلسه شوراي مديران دانشگاه پيام نور شيراز با حضور رييس دانشگاه ، معاون فرهنگي و امور دانشجويي، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و سایر مديران این مرکز دانشگاهی برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه دكتر رمضاني رييس دانشگاه ضمن خوشامدگويي به حاضرين در جلسه بر ايجاد روحيه تعامل و همفكري مسئولين و مديران تاكيد كرد وافزود: بی‌تردید نقش مديران در موفقیت و پيشبرد اهداف يك سازمان بسيار پر رنگ  و حائز اهميت است و همفكري و تعامل بين مديران آرامش و رضايتمندي سازمان را تامين مي كند.

در ادامه حاضرين در جلسه به بحث و تبادل نظر پيرامون چگونگي تعامل بيشتر مسئولين و مديران، تكريم ارباب رجوع، بررسي نقاط قوت و ضعف قسمتهاي مختلف و چگونگي توسعه فرهنگ مطلوب سازماني  پرداختند و در خصوص موارد و برنامه هاي فرهنگي، آموزشي، اداري، عمراني، رفاهي، روابط عمومي و اطلاع رساني ، پيشنهاداتي مطرح و تصميماتي اتخاذ گرديد.

 

پيوند بيشتر مسجد و دانشگاه در پيام نور شيراز

در راستاي تمركز بيشتر فعاليتها و برنامه هاي فرهنگي و مذهبي، پیوند مسجد با دانشگاه با انتقال حوزه معاونت فرهنگی به طبقه فوقانی مسجد الزهرا(س)در پيام نور شيراز انجام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در راستاي تمركز بيشتر فعاليتهاي فرهنگي و مذهبي و همچنين پيوند بيشتر دانشگاه و مسجد و نقش تعين كننده و محور بودن مسجد در دانشگاه ، حوزه معاونت فرهنگي و امور دانشجويي مركز،به طبقه فوقاني مسجد الزهرا(س) اين دانشگاه انتقال يافت.

شايان ذكر است مراحل انتقال، تجهيز و راه اندازي اتاق هاي مربوط به انجمنهاي علمي و كانون هاي فرهنگي به طبقه فوقاني مسجد الزهرا(س) دانشگاه پيام نور شيراز نيز انجام پذيرفت.

 

برگزاری کارگاه آموزشی شبیه ساز بازار کار در دانشگاه پیام نور جهرم

کارگاه آموزشی شبیه ساز بازار کار  در دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم حسین قنبر زاده از اعضای انجمن علمی رشته مهندسی صنایع ،برگزاری این   کارگاه را یک فرصت استثنایی جهت دانشجویان رشته های مهندسی صنایع –مدیریت پروژه و مدیریت ها برشمرد .

در این کارگاه دانشجویان با موضوعات مدیریت بحران –مدیریت MBA))و مدیریت امور قراردادها و مدل تعالی سازمان( EFQM) بصورت  تئوری و عملی آشنا شدند .گفتنی است این کارگاه در سه روز متوالی و به مدت 24 ساعت و توسط اساتید دانشگاه مالک اشتر برگزار شد که در نهایت دانشجویان شرکت کننده موفق به اخذ مدرک معتبر از وزارت علوم می شوند .

  

جلسه هماهنگی آموزشی کارشناسان آموزشی در دانشگاه پیام نور ممسنی

جلسه هماهنگی کارشناسان آموزش وبخش فارغ التحصیلان با رئیس ومعاون آموزشی دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، این جلسه در راستای هماهنگی بیشتر بین مسئول آموزش با کارشناسان آموزش وبخش فارغ التحصیلان به منظور ارتقاء سطح کیفی برنامه های آموزشی مرکز برگزارشد. در این جلسه دکتر غفاری پور مسئول امورجاری دانشگاه پیام نور ممسنی با اشاره به شروع ثبت نام از دانشجویان جدیدالورود به تشکیل ستاد ثبت نام وهماهنگی بیشتر کارشناسان آموزش با مسئول آموزش ومعاون آموزشی این مرکز تاکید داشت.

در ادامه جلسه کارشناسان آموزش وبخش فارغ التحصیلان پیرامون مسائل آموزشی با رئیس ومعاون آموزش دانشگاه پیام نور ممسنی بحث وتبادل نظر کردند.

گفتنی است درپایان مقرر شد که  شورای آموزشی مرکز هردو هفته یکبارتشکیل شود. همچنین جهت ثبت نام از دانشجویان قبولی مهرماه ودانشجویان پذیرفته شده از طریق فراگیر وبدون کنکور ستاد ثبت نام تشکیل شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 7:35  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 29 بهمن ماه 91

برگزاري كلاسهاي برنامه نويسي دانشجويي در پيام نور مركز شيراز

كلاسهاي هم انديشي و آموزشي ،تخصصي برنامه نويسي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز به همت و تلاش انجمن علمي كامپيوتر و با حضور دانشجويان رشته هاي مهندسي فناوري اطلاعات ، مهندسي كامپيوتر و علوم كامپيوتر، كلاسهاي آموزشي و تخصصي برنامه نويسي به مدت 4 هفته در ساختمان انديشه دانشگاه پيام نور شيراز برگزار مي شود.

 

پذیرش مقاله دستیاران علمی دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله روح اله تیموری و فرزاد محمدجانی دستیاران علمی دانشگاه  پیام نور بوانات در همایش ملی اقتصاد مقاومتی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله روح اله تیموری دستیار علمی رشته علوم سیاسی و فرزاد محمد جانی  دستیار علمی رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان جایگاه شعار دهه چهارم انقلاب اسلامی در گفتمان اقتصاد مقاومتی  به صورت مشترک در همایش ملی اقتصاد مقاومتی دانشگاه پیام نور مازندران پذیرفته شد.

قابل ذکر است این همایش 3 اسفند ماه سال جاری در دانشگاه پیام نور مازندران برگزار می شود.

 

تشکیل جلسه  شورای فرهنگی در دانشگاه پیام نور ممسنی

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی با هدف بررسی برنامه های پیش روی حوزه فرهنگی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، دراین جلسه که با حضور رئیس، مسئول امور فرهنگی ودیگر اعضاء تشکیل شد، اعضاء در خصوص بررسی وتصویب برنامه های بخش فرهنگی به بحث وتبادل نظر پرداختند.

در این جلسه درخصوص برگزاری مسابقات قرآن وتهیه لوح تقدیرجهت ممتازین مسابقات قرآنی ،اعزام 40 نفری دانشجویان به اردوی راهیان نور مناطق جنوب با هماهنگی اداره فرهنگی اجتماعی استان و در صورت به حدنصاب رسیدن تعداد دانشجویان شاهد وایثارگرجهت برگزاری اردوی یک روزه در تاریخ 16 اسفندماه به شیراز تصمیماتی مصوب شد.

 

توزیع بروشورهای سلامت در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد به منظور ارتقاء آگاهی و دانش کارکنان و دانشجویان در حفظ و توسعه سطح سلامت عمومی اقدام به تکثیر و توزیع بروشورهای علمی،کاربردی نمود.

این بروشورها که از سوی مرکز شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارائه شده بود توسط رابط بهداشت دانشگاه پیام نور این مرکز تکثیر و میان کارکنان توزیع شد.

گفتنی است سرطان و راه پیشگیری از آن موضوع اصلی این برشورها بود که توسط رابط بهداشت و روابط عمومی مرکز توزیع گردید .

 

مسابقات فوتسال جام دهه فجر در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

به منظور گرامیداشت دهه مبارک فجر مسابقات فوتسال جام دهه فجر دردانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد،مسابقات فوتسال جام دهه فجر درقالب دو گروه و با حضور هشت تیم در سالن فوتسال برادران مجموعه ورزشی انقلاب شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

 

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی دانشگاه پیام نور فیروزآباد

نمایشگاه رشته صنایع دستی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد،دانشجویان دانشگاه پیام نور فیروزآباد به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و آغاز کلاس های نیمسال دوم سال تحصیلی  نمایشگاهی از آثارهنری خود را به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه که مخلوطی از آثار هنری سفالگری و کار با شیشه بود دانشجویان با بیش از70 اثر هنری  خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دادند.

گفتنی است این نماشگاه در سالن کتابخانه دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد تا پایان بهمن ماه دایر است.

 

تهیه مستند عاشقان ایثار توسط دانشگاه پیام نور و سپاه ناحیه فیروزآباد

دانشگاه پیام نورمرکز فیروزآباد با ساخت مستندی تحت عنوان عاشقان ایثار تاریخچه فیروزآباد، بزرگان،شهدا و افتخارات این شهرستان را به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد، مستند عاشقان ایثار به تهیه کنندگی و کارگردانی هوشنگ زندی مهر از کارکنان این مرکز و همکاری دانشگاه پیام نور مرکز فیروزاباد ساخته شد.

این مستند در مراسم یادواره سرداران و 36 شهید  حوزه شهید تند گویان با حضور نماینده ولی فقیه در شهرستان ،فرماندار و مسئولان و جمع عظیم بیش از 500 نفری بسیجیان روی پرده رفت.

در این کلیپ به معرفی شهرستان فیروزآباد و36 شهید سردار این شهرستان و همچنین مصاحبه با خانواده دو شهید که خاطرات این شهیدان را بازگو می کرده اند پرداخته شده است .

این مستند در سال گذشته به معرفی و گفتگوی خانواده شهیدان محمدپور تهیه شده بود که در سال جاری دو خانواده و یاد و خاطره دو شهید دیگر تنظیم شد . 

 

پیشرفت فیزیکی 35 درصدی محوطه سازی دانشگاه پیام نور فیروزآباد

پروژه عمرانی محوطه سازی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد با 35 درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فیروزآباد، پروژه عمرانی محوطه سازی دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد مهر ماه سال 90 باپیگیری ریاست محترم دانشگاه پیام نور این مرکز و موافقت سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور کل کشور آغاز به کار نمود.

این پروژه که در محیطی به وسعت 3600 متر مربع اجرا خواهد شد در حال حاضر با 35 درصدپیشرفت فیزیکی حدود یک سوم پروژه به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

گفتنی است این پروژه در سه فاز با اعتباری معادل 500 میلیون ریال به اجرا و اتمام در خواهد آمد.

 

افتتاح بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گله دار

بسیج دانشجویی به نام شهید مصطفی احمدی روشن در دانشگاه پیام نور گله دار افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور گله دار در طی مراسمی با حضور فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج مهر،امام جمعه،شهردار،فرمانده حوزه سپاه گله دار،رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مدیران اجرایی بخش بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گله دار رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

در این مراسم طی حکمی از سوی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان مهر عیسی ثابت کردار به عنوان مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گله دار معرفی شد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 11:32  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و واحدها - 28 بهمن ماه 91

معرفی اعضاء شورای تعامل وتبادل نظر دانشجو ودانشگاه در دانشگاه پیام نور ممسنی

اعضاء شورای تعامل وتبادل نظر دانشجو ودانشگاه در دانشگاه پیام نور ممسنی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، دکتر غفاری پور مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور ممسنی با همکاری واحد امور فرهنگی این مرکز دانشگاهی اعضاء شورای تعامل وتبادل نظر دانشجو ودانشگاه را معرفی کردند .

دکتر غفاری پور افزود : نظر به ضرورت توسعه وتقویت ارتباط مدیریت دانشگاه ودانشجویان وهمراهی وهمکاری مدیریت دانشگاه با تشکل های دانشجویی ، تشکیل چنین شورایی لازم وضروری است.

گفتنی است 10 نفر از بین دانشجویان این مرکز آموزشی به عنوان اعضاء این شورا و دکتر غفاری پور به عنوان ریاست شورای تعامل وتبادل نظر دانشجو ودانشگاه معرفی شدند.

 

بررسي برنامه ها و فعاليت هاي فرهنگي  در پيام نور شيراز

در جلسه شوراي فرهنگي  پيام نور شيراز برنامه هاي فرهنگي اين دانشگاه بررسي و تصميماتي اتخاذ گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز در جلسه اي با حضور رييس دانشگاه ، معاون فرهنگي و امور دانشجويي، مدير فرهنگي و كارشناسان فرهنگي دانشگاه ، برنامه ها و فعاليت هاي فرهنگي دانشجويان در ترم جديد تحصيلي مورد بررسي و اظهار نظر قرار گرفت و تصميمات لازم در اين خصوص اتخاذ شد.

در اين جلسه دكتر رمضاني رييس دانشگاه پيام نور شيراز از حضور پر شور كليه دانشگاهيان بويژه کارکنان واساتید دانشگاه پيام نور شيراز در حماسه 22 بهمن ماه تقدير و تشكر كرد.

وي گفت: حماسه حضور مردم در راهپيمايي22 بهمن ماه ، يكبار ديگر به دنیا ثابت کرد که مردم مومن، ولايتمدار ، بصير و استكبار ستيز اين مرز و بوم برای تحقق آرمان های رفیع  نظام مقدس جمهوري اسلامي ،هرنوع سختی و مشکل را به جان می خرند و تا آخرین قطره خون خود از آن دفاع خواهند كرد.

در ادامه اين جلسه ، برنامه ها و فعاليتهاي فرهنگي مرکز مطرح و در خصوص برنامه هاي مربوط به شاهد و ايثارگر، برگزاري مسابقات قرآن كريم ، برگزاري جشن قرآني، اردوي كانون انديشمندان جوان، برنامه هاي مربوط به تيم روباتيك دانشگاه ، برگزاري كارگاه تجاري سازي، برگزاري نمايشگاه كتب درسي، برگزاري انتخابات برخي از انجمنهاي علمي و كانونهاي فرهنگي وهمچنين تشكيل كميته نانو پيشنهاداتي ارائه و تصميماتي اتخاذ گرديد.

 

حضور تیم والیبال دانشگاه پیام نور فسا در مسابقات گرامیداشت دهه فجر

تیم والیبال دانشگاه پیام نور فسا در مسابقات لیگ برتر شهرستان شرکت نمود . به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا ، در این مسابقات  که به مناسبت بزرگداشت دهه فجر برگزار شد 8 تیم لیگ برتر فسا بصورت دوره ای با هم رقابت می کنند. تا کنون تیم دانشگاه پیام نور فسا در دو  مسابقه حاضر شده که با نتیجه 2-3 و 1-3 موفق به شکست رقبای خود شده است.

مسابقات فوتسال دانشگاه پیام نور فسا

تیم فوتسال کارکنان دانشگاه پیام نور فسا در مسابقات فوتسال شهرستان به رقابت می پردازد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این مسابقات به مناسبت بزرگداشت شهید درستکار، بین 10 تیم و در دو گروه 5 تیمی برگزار می شود. قابل ذکر است تیم دانشگاه پیام نور فسا تاکنون موفق به کسب یک برد از تیم کارخانه فسا(ب)  شده است و در بازی بعد به مصاف تیم اداره کار فسا می رود.

 

انتشار مقاله استاد دانشگاه پیام نور اقلید در مجله پژوهشهای آب وخاک

مقاله علمی مدرس مدعو دانشگاه پیام نور اقلید در مجله پژوهشهای آب و خاک گرگان چاپ شد .

مقاله  سیدحسین میرطالبی مدرس مدعو رشته آّب وخاک دانشگاه پیام نور اقلید با عنوان اثر سولفات روی بر عملکرد ، اجزا و میزان روی و پروتئین دانه سه رقم گندم پاییزه در منطقه اقلید فارس در مجله علمی پژوهشی حفاظت آب وخاک دانشگاه گرگان به چاپ رسید .

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 13:47  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای مراکز و احدها - 24 بهمن ماه 91

خبرهاي كوتاه از دانشگاه پيام نور شيراز

با پايان امتحانات  نيمسال اول تحصيلي 92-91پيام نور، فرم نظر سنجي و ارائه نظرات ،  پيشنهادات  و انتقادات در خصوص برگزاري امتحانات در اختيار دانشجويان قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، با فرا رسيدن ترم جديد  تحصيلي در دانشگاه پيام نور شيراز ، جلسه مديران مركز با حضور دكتر رمضاني رييس دانشگاه و به منظور آمادگي هر چه بيشتر جهت برگزاري كلاسهاي آموزشي و همچنين  ارائه مطلوب خدمات به دانشجويان برگزار و تصميماتي اتخاذ گرديد.

 همچنین به مناسبت يوم الله 22 بهمن و سالگرد شكوهمند پيروزي انقلاب اسلامي مراسم توزيع شيريني و شكلات در بين كارمندان و دانشجويان  مركز شيراز انجام شد.

  

افتتاح ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور آباده طشک

پروژه آموزشی دانشگاه پیام نور آباده طشک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده طشک، همزمان با ایام ا.. دهه مبارک فجر ، ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور آباده طشک با حضور امام جمعه ، فرماندار و دیگر مسئولین اداری شهرستان افتتاح شد.

در این مراسم ابتدا رئیسی ، رئیس دانشگاه پیام نور آباده طشک ، ضمن تبریک ایام ا.. دهه فجر و گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و شهدای عرضه علم و فناوری، گزارش مبسوطی در خصوص ساختمان آموزشی دانشگاه ارائه نمود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تعامل صورت گرفته میان مسئولین شهرستان با دانشگاه ، خواستار ادامه همکاری در آینده نیز شد.

در ادامه نیز ، حسینی ، فرماندار شهرستان نی ریز ، ضمن تشکر فراوان از رئیس دانشگاه پیام نور استان و رئیسی ،رئیس دانشگاه پیام نور آباده طشک ، فضای آموزشی موجود را یکی از بهترین فضاهای آموزشی موجود در استان دانست .

وی همچنین با  اشاره به دستاوردهای عظیم انقلاب شکوهمند اسلامی ، از این پروژه دانشگاهی با عنوان یکی از ماندگارترین خدمات دولت عدالت محور در شهرستان یاد نمود.در ادامه نیز این پروژه توسط امام جمعه شهر آباده طشک افتتاح شد.

  

تشکیل کارگروه فرهنگی در دانشگاه پیام نور آباده

یازدهمین کارگروه فرهنگی مرکز با حضور اعضای شورای فرهنگی برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده،در این نشست پیرامون نحوه برگزاری مطلوب مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم، همایش روز مهندس، اجرایی کردن دستورالعمل تعامل و تبادل نظر داشجو و دانشگاه، بررسی و تشکیل ستاد اجرایی طرح تحول اجتماعی و فرهنگی و رایزنی در خصوص تطبیق برنامه های فرهنگی سال 92 دانشگاه با فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگی  بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

 

افتتاح اتاق تشکل ها وانجمن های علمی دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی

اتاق تشکل ها  وانجمن های علمی دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی ، صمداله ایزدی مسئول امورفرهنگی ودانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی با اعلام اینکه انجمن های علمی دانشجویی جزو اولویت های برنامه های  فرهنگی دانشگاه قرار دارند گفت : با شروع سال تحصیلی جدید و در راستای هویت بخشی ، ساماندهی وتقویت فعالیتهای علمی – پژوهشی دانشجویان در گروههای مختلف و افزایش مشارکت ورقابت دانشجویان در فعالیتهای علمی وانتشار نشریات الکترونیکی تخصصی انجمن ها وکانونهای فعال در دانشگاه پیام نور ممسنی وهمچنین برطرف نمودن کمبود فضا وامکانات برای انجمن ها وکانونهای موجود در این مرکز دانشگاهی ، با همکاری واحد انفورماتیک دانشگاه پیام نور ممسنی اتاق تشکل ها وانجمن های  دانشجویی به سیستم کامپیوتر ، پرینتر واسکنر در فضای 24متر مربع تجهیز و در اختیار دانشجویان قرار گرفت .

وی تأکید کرد: با وجود مشکلات مالی، در حد توان و امکان از ایجاد، فعالیت و گسترش انجمن های علمی دانشجویی، حمایت کرده و خواهیم نمود.

  

نشست شورای تعامل و تبادل نظر دانشگاه پيام نور كوار

اولين جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشگاه پيام نور كوار با حضور رئيس دانشگاه و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، اولين جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشگاه پيام نور كوار با حضور رئيس دانشگاه و دانشجویان برگزار شد. در ابتداي جلسه ميرزايي مسئول امور فرهنگي دانشگاه، آئين نامه شوراي تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه را قرائت و نكات مهم اين آئين نامه را به دانشجويان اعلام كرد.

 در ادامه جلسه جعفري رئيس دانشگاه ضمن تبريك ايام دهه فجر و پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي با ابراز خرسندی  از تشکیل  این شورا در دانشگاه پيام نور كوار  اظهار امیدواری کرد این شورا و مصوبات جلسات آن در ارتقای کیفی وکمی دانشگاه  و تسریع در پیشبرد اهداف دانشگاه  نقش سازنده ی خود را ایفا نماید.

جعفري با اشاره به خصوصيات مطالبه گري دانشجويان تاكيد كرد: دانشجويان ضمن انتقاد بايد با ارائه نظرات و راهكارهاي سازنده دانشگاه را ياري دهند. در ادامه نيز هر كدام از دانشجويان نقطه نظرات خود  را  بیان کردند.  همچنين با برگزاري انتخابات شورا، خانم فاطمه دبيري بعنوان دبير شوراي تعامل  دانشگاه  و مهدي حنان بعنوان نماينده در شوراي تعامل استان انتخاب شدند.

 

درخشش دانشجويان دختر ورزشكار لامردي در مسابقات دهه مبارك فجر

در مسابقه ورزشي پرش ارتفا كه از سوي اداره ورزش و جوانان به مناسبت گراميداشت دهه مبارك فجر در شهرستان لامرد برگزار شد دانشجويان دختر  دانشگاه پيام نور مركز لامرد مقام هاي دوم و سوم اين دوره از مسابقه ورزشي  را از آن خود كردند .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد در مسابقه پرش ارتفاع مريم ملاح دانشجوي رشته تربيت بدني و سميرا شكيب دانشجوي رشته تربيت بدني دانشگاه پيام نور مركز لامرد از بين شركت كنندگان به مقام هاي دوم وسوم دست يافتند.                 

 

كسب مقام سوم دو 540 متر توسط دانشجوي پيام نور لامرد

در مسابقه دو 540 متر كه از سوي اداره ورزش و امور جوانان شهرستان لامرد به مناسبت گراميداشت دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي برگزار شد فاطمه بهزادي دانشجوي رشته تربيت بدني دانشگاه پيام نور مركز لامرد مقام سومي اين دوره از مسابقه دو  540متر را به خود اختصاص داد .

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 12:47  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر