X
تبلیغات
اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

خبر 26

دانشجوی موفق و پرتلاش دانشگاه پیام نور جهرم:

اقتصاد مقاومتی را می توان با نگاهی فناورانه تبدیل به الگویی جهانی توسعه کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور  جهرم، علی مصلی نژاد از ایده پردازان رشته فناوری اطلاعات می باشد که دارای کارنامه بزرگی از فعالیت های علمی و پژوهشی در زمینه های مختلف با محوریت فناوری اطلاعات می باشد. برای آشنایی بیشتر با او گفتگوی مفید با وی داشتیم که پاسخ به چند سوال زیر و ده ها سوال دیگر ما را در بر داشت.

چرا بخشی از کتابتان را به موضوع اقتصاد مقاومتی اختصاص دادید؟

تعریف شما از اعتدالگرایی در فناوری اطلاعات چیست؟

انگیزه شما برای معرفی واژه جدیدی به جای واژه معلول چه بود؟فناوری اطلاعات تا چه حد می تواند به مشکلات این عزیزان کمک کند؟

ارتباط بین فناوری اطلاعات،موسیقی و....چیست؟

دلیل طراحی پروژه کمپین فارسی لایوفید و حمایت از برنامه جهانی غذا چه بود؟

الگو شما در تلاش ، سخت کوشی و.. چه کسی می باشد؟

و....

خود را به صورت کامل معرفی کنید؟

- علی مصلی نژادمتولد 1370/6/12 در شهر تهران هستم. پدر و مادر و اجداد من همگی اهل استان فارس هستند، من دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور شهرستان جهرم هستم.

از چه زمانی فعالیتتان را در زمینه فناوری اطلاعات آغاز نمودید آیا پیش از این هم در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت داشتید؟

- راستش من در دبیرستان و پیش دانشگاهی علاقه زیادی به رشته های گرایش نفت و شیمی داشتم و در زمینه فناوری اطلاعات هم فعالیت داشتم ولی به این گستردگی نه! ودر دانشگاه به صورت باور نکردنی از رشته ای سر در آوردم که زمینه قبلی جدی ای از آن نداشتم. من با ورود به دانشگاه فعالیت هام را در زمینه فناوری اطلاعات به صورت گسترده آغاز نمودم.

دلیل موفقیت ها و تلاش خود را در رشته ای که قبلا هیچ آشنایی با آن نداشتید چه می دانید؟

مهم ترین دلیل  متکی بودن به خود، در دانشگاه پیام نور می باشد این سیستم آموزشی در دانشگاه پیام نور باعث می شود دانشجویان با اتکای بیشتر به خود به تحقیق و پژوهش بپردازند. این ویژگی دانشگاه پیام نور خوب و مفید می باشد ولی در کنار آن باید به موضوع کیفی سازی و توجه به نیاز های علمی کشور و دانشجو نیز مورد توجه قرار گیرد تا دانشجویان بتوانند هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ عملی در آن جایگاه برجسته قرار گیرند. من وقتی که در دانشگاه پیام نور در این رشته قرار گرفتم با توکل به خدا و اتکا به خود در مسیری جدید قرار گرفتم و امروز از آن راضی هستم.

هدف شما از نگارش کتاب در زمینه فناوری اطلاعات چیست؟آیا کتاب در زمینه های دیگر هم می نویسید؟

فناوری اطلاعات از معدود رشته هایی می باشد که هنوز به صورت کامل در کشور ما بومی نشده و اکثر منابع آموزشی آن ترجمه می باشد و حتی این منابع نیز فاصله بسیار زیادی با مراجع روز دنیا دارد و از طرفی به دلیل پویایی این رشته مانعی در جهت تولید سریع و مناسب منابع علمی می باشد. هدف من از نگارش کتاب در زمینه فناوری اطلاعات ارائه کتب بومی مطابق با نیاز و فرهنگ جامعه بود به عنوان مثال ما در بخشی از کتابمان به موضوع اقتصاد مقاومتی پرداختیم موضوعی که با توجه به نیاز های کشور و تحریم های موجود از اهمیت زیادی برخوردار است. و از طرفی وقتی که ما سخن از فناوری اطلاعات میزنیم دانشجو یا کار آموز بتواند آن را به صورت آشکار در زندگی خود درک کند. مهم ترین هدف من از نگارش کتاب و مقاله تلاش برای بررسی ابعاد مختلف فناوری اطلاعات و گام برداشتن در جهت بومی سازی آن می باشد.

بله، در زمینه های دیگر هم مثل مجموعه اشعار عرفانی و عاشقانه نیز نگارش داشتیم و مدت زیادی هم هست که در حال نگارش کتابی با موضوع سبک موسیقی اسپیریتیک هستیم.

چرا بخشی از کتابتان را به موضوع اقتصاد مقاومتی اختصاص دادید؟ فناوری اطلاعات چگونه می تواند در تحقق این امر مفید واقع گردد؟

کشور ما در حوزه‌های اقتصادی خود با مسائل یا مفاهیمی مواجه است كه به هیچ عنوان تاكنون چه در عرصه‌ی نظر و در كتاب‌های درسی و چه در عرصه‌ی عمل وتجارب بشری مشابه و مابه‌ازای واقعی نداشته است. اگر تمام دانش انباشته و كتاب‌های مرسوم اقتصادی دنیا را مطالعه كنید، نظریه یا تجربه‌ای مدون و مكتوب درباره‌ی اقتصاد مقاومتی نخواهید یافت و از طرفی در تمام متون و كتاب‌های اقتصاد، هیچ پیشینه‌ای نظری یا عملی از تحریم بانك مركزی یک کشور نخواهید دید و از آن‌جا كه این امر تاكنون سابقه نداشته،چگونگی واكنش به آن هم امری بدیع است و هر كشوری كه عَلم استكبارستیزی را برپا كندنیازمند چنین الگوهایی است.

زمانی که رهبر معظم انقلاب بر اساس زمان شناسی به معرفی این نظریه پرداختند و اهمیت آن را با توجه به نیاز های کشور یاد آور شدن ما وظیفه خود دانستیم که در بررسی این مقوله در حوزه تحصیلی خودمان(IT) پیشرو باشیم هرچند که این تنها ابتدا راه است و با توجه به گستردگی خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات باید پژوهش های بیشتری صورت گردد.

لازمه کاربردی کردن نظریه اقتصاد مقاومتی اتخاذ تدابیری برای بهره گیری از علم و فناوری های بومی از جمله فناوری اطلاعات در کشور  می باشد، براین اساس نقش شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش نمود پیدا خواهد کرداز این رو اقتصاد مقاومتی را می توان با نگاهی فناورانه تبدیل به الگویی جهانی توسعه کرد. امروزه با توجه به آمارها و اطلاعات استاندارد جهانی میزان دسترسی مردم به فناوری‌های روز از جمله فناوری اطلاعات، تا حدود زیادی درصد فقر یا ثروت ملتها را در ابعاد گوناگون نشان می‌دهد. در بسیاری از مناطق دنیا، فقرا دسترسی ناچیزی به فناوری های اطلاعاتی دارند که تنها نیازهای اولیه آنها را برطرف می‌کند، برای برطرف کردن نیازهای بیشتر، باید طرح‌هایی تعبیه شود تا به ‌وسیله آن میزان دسترسی فقرا به امکانات اطلاعاتی و ارتباطاتی افزایش یابد. هرچقدر این دسترسی بیشتر شود، از میزان فقر در ابعاد مختلف اقتصادی، آموزشی و فرهنگی کاسته می‌شود و راه برای توسعه پایدار هموارتر می شود. توسعه دسترسی به فناوری اطلاعات در مناطق فقیرنشین، می‌تواند دسترسی بهتر به آموزش و پرورش را به همراه داشته باشد، شاخص‌های سلامت و بهداشت در میان خانواده‌های فقیر را ارتقا دهد، میزان مرگ و میر مادران و نوزادان را کاهش دهد، آموزش‌های مربوط به مقابله با بیماری‌هایی خطرآفرین مانند ایدز و هپاتیت را گسترش دهد، هزینه‌های مربوط به برخی مسافرت‌های بین‌شهری را از طریق جایگزینی با ارتباطات الکترونیکی از طریق استفاده از دفاتر مخابراتی موسوم به آی سی تی روستایی را کاهش دهد، به توسعه و جذب ساکنان مناطق محروم در موقعیت‌های شغلی پاره‌وقت و کارآفرینی شود.

انگیزه شما برای معرفی واژه جدیدی به جای واژه معلول چه بود؟ فناوری اطلاعات تا چه حد می تواند به مشکلات این عزیزان کمک کند

این موضوع بیش از اینکه یک انگیزه باشد یک طرح تحقیقاتی بود برای ارائه راهکاری در جهت حل برخی مشکلات بخش مهمی از مردم جامعه که از مشکلات خاصی رنج میبرند.

معلولین یک قشر خاص از جامعه می باشند که به دلایلی قادر به انجام برخی امور در شرایط معمول نمی باشند و باید یک سری شرایط برای این عزیزان فرآهم گردد تا بتوانند فعالیت های  معمولی خود را به انجام رسانند. از طرفی روزبه روز ما شاهد این حقیقت می باشیم که برخی از این عزیزان دارای استعدادهای خارق العاده ای می باشند که خیلی از انسان ها با سلامت جسمی کامل از این استعداد هامحروم می باشند. متاسفانه واژه معلول که معرف این عزیزان در جامعه امروز می باشد دارای ایرادات اساسی می باشد و روز به روز به این ایرادات افزوده می گردد به گونه ای که این واژه با توانایی های این افراد در تناقض کامل می باشد. متاسفانه این واژه از دید عموم از نوعی محدودیت حکایت دارد و متاسفانه معنای غلط این واژه باعث شده برخی از افراد نتوانندبا این واژه کنار بیایند و معلولیت را نوعی کمبود و نیستی بدانند و یا حتی سعی کنند معلولین را گوشه گیر نمایند و کمتر به آنها توجه لازم نمایند. تیم بین المللی مدرن فا برای اولین بار واژه ای پرمعنی و صحیح تر از معلول برای جایگزینی با این واژه راارائه نمود این واژه " توانمند خاص " می باشد .

این واژه در مقابل واژه معلول دارای ویژگی های منحصر به فردتری می باشد. این واژه بر خلاف واژه معلول بر توانایی و توانستن تاکید دارد البته تحت شرایطی خاص. برای مثال در جامعه امروز شخصی که توانایی راه رفتن بر روی پاهای خود را ندارد به عنوان معلول و با محدودیت راه رفتن شناخته می شود ولی در معنای واژه توانمند خاص این شخص  توانایی راه رفتن دارد ولی تحت شرایط خاص که در این مورد این شرایط را صندلی چرخ دار و... برای او فراهم می نماید یا شخصی که دچار ناشنوایی مادرزاد میباشد تحت شرایط خاص زبان ایما و اشاره سخنان ما را می شنود و درک می نماید. پس همینطور که مشخص است برای تحقق امور معمولی این افراد باید شرایطی متفاوت تر ازشرایط معمولی انسان های دارای سلامت جسمی ایجاد نمود پس محدودیت وجود ندارد بلکه ارائه یک راهکار علمی و کارآمد نیاز است. ترویج این نوع نگرش می تواند خیلی از مشکلات اجتماعی جامعه امروز  که این عزیزان از آن رنج می برند را برطرف نماید و فرصتی ایجاد نماید تا افراد بیشتری به سرمایه گزاری در زمینه ایجاد این شرایط خاص روی آورده و بسیاری از این مشکلات اجتماعی حل می گردد و برای این افراد از واژه صحیح تر استفاده می گردد.  به نظر من فناوری اطلاعات یکی از مهم ترین ابزارهایی است که می تواند این شرایط خاص را ایجاد نمایدگسترش فناوری اطلاعات میتواند کمک زیادی در حل مشکلات آنان نماید از جمله مشاغل دور کاری یا کار در منزل نمونه ای از کارآفرینی هایی فناوری اطلاعات برای این اقشار می باشد.

 

 

 

 

شما تا کنون مقالات زیادی را ارائه و به چاپ رساندید آیا نگارش و ارائه این همه مقاله در دوره کارشناسی برای شما سخت نبود؟

بله،یقینا وقتی که ما یک کاری را شروع می کنیم ابتدا با مشکلات و چالشهایی روبرو خواهیم بود و حتی ممکن هست شاهد نظرات منفی هم باشیم.من طبیعتا شاهد نظرات منفی هم بودم مثلا نظرات منفی مبنی بر انجام دادن این فعالیت ها(مثل نگارش کتاب و مقاله و..) در مقطع کارشناسی البته این نظرات منفی خیلی خیلی محدود بود و در ادامه توانستم با دلایلی روشن منتقدین ام را متقاعد کنم.من همیشه به انتقادات با دید دلسوزانه نگاه میکنم و از اون ها استقبال می کنم من معتقدم تا زمانی که انتقاد و تشویق هر دو کنار هم کنار هم قرار نگیرند ما نمی توانیم پیشرفت کنیم.در مورد انجام این فعالیت ها در دوره کارشناسی باید بگم که وقتی که ما ایده و نظر داریم حالا در هر مقطع تحصیلی که میخوایم باشیم چرا ارائه ندیم. متاسفانه ما نباید فعالیت ها و پژوهش ها را فقط منوط به دوره های کارشناسی ارشد و دکترا کنیم.

دانشگاه پیام نور شهرستان جهرم چقدر شما را در فعالیت ها و رسیدن به اهدافتان یاری نموده است؟

دانشگاه پیام نور جهرم واقعا تا حد زیادی ما را در پروژه ها یاری نموده  و راهنمایی های مسئولین این دانشگاه خصوصا ریاست محترم دانشگاه آقای دکتر محمد قناعتیان که با تشویق و دلسوزی همیشه چراغ راه ما بوده اند و دیگر بخش ها مثل روابط عمومی دانشگاه(آقای حمید رضا مصلی نژاد) ، امور فرهنگی(آقای هادی اسلامی)،هیئت علمی فناوری اطلاعات(خانم سولماز ایزدپناه)  تاثیر چشمگیری در موفقیت ما در برنامه ریزی و حرکت در یک مسیر صحیح بوده است. من در ادامه وظیفه خودم می دانم از کلیه حمایت های مسئولین  دانشگاه خصوصا ریاست محترم دانشگاه پیام نور شهرستان جهرم ، ، روابط عمومی دانشگاه ،امور فرهنگی دانشگاه ،هیئت علمی فناوری اطلاعات، اساتید دلسوز و کلیه کسانی که با حمایت و اعتماد به دانشجو و توانایی های آن، راه موفقیت و سربلندی را برای کشوران هموار می نمایند کمال تشکر و قدردانی نمایم.

تعریف شما از اعتدالگرایی در فناوری اطلاعات چیست؟

فناوری اطلاعات قبل از هر چیزی یک ابزار است،ابزاری برای حل مشکلات متنوع. هر ابزاری می تواند هم جنبه های مثبت داشته باشد و هم جنبه های منفی. به نظر من اعتدال گرایی در زمینه فناوری اطلاعات بیشتر به دسترسی همگان به خدمات فناوری اطلاعات به صورت یکسان و منصفانه  و موضوع  مهم فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات مربوط می شود که باید قبل از هر چیزی با ارائه فرهنگ صحیح استفاده از خدمات مختلف فناوری اطلاعات از برخی افراط و تفریط ها جلوگیری نماییم. افراط و تفریط هایی که همیشه باعث ایجاد معضلات و مشکلات،اجتماعی، روحی و روانی شده و یا همیشه افراد نا آشنا و ناآگاه به دام سود جویان قرار گرفته اند. ما باید با ایجاد فرهنگ سازی مناسب از کانالهای اطلاع رسانی مانند رادیو ، تلوزیون و تدریس دوره های شهروند الکترونیک و .. به این سمت حرکت کنیم.بی شک اعتدالگرایی همیشه مفید بوده و از طرفی دین ما اسلام هم یک دین اعتدالگرا  و به دور از افراط و تفریط می باشد.امیدواریم با تلاش تمامی محققین و مدیران حوزه فناوری اطلاعات به این هدف مهم دست یابیم.

الگو شما در تلاش ، سخت کوشی و.. چه کسی می باشد؟

من همیشه زندگی نامه شخصیت های مختلف(مثل امام خمینی(ره))،پیامبر،ائمه رو مورد مطالعه قرار میدم اینها الگوهای کم نظیری هستند.من داستان های زندگی شخصیت هایی خارجی زیادی هم از جمله گاندی،بابی ساندز، نلسون ماندلا و.. مطالعه می کنم و همیشه سعی کردم از نکات مثبت افراد در زندگی ام استفاده کنم. من در سخت کوشی و تحت تاثیر  هنرمند اخلاق،دکتر سامی یوسف بوده و ایشان همیشه مورد توجه ام بوده اند، من از ایشون یاد گرفتم که با اطرافیانم شاد برخورد کنم، لبخند بزنم، در برابر مشکلات و ناراحتی ها صبر با تامل داشته باشم، درباره ظاهر آدم ها قضاوت نکنم و همیشه پر تلاش باشم و کار جدید ارائه دهم، کاری بسیار متنوع تر،با ارزش تر. و لحظه ای دست از تلاش بر ندارم .

شنیدیم شما موسقی هم کار می کنید کمی در این مورد توضیح دهید؟

بله مدت زیادی هست موسیقی هم کار می کنم، تقریبا از سال 2003 بود که فعالیت هام رو در زمینه موسیقی با مطالعه و تحقیق درمورد نت های معروف شرقی و غربی آغاز نمودم. در بحث موسیقی معمولا کار تیمی انجام می دم، تاکنون چندین اثر هم منتشر کردیم که معروف ترین آنها تک آهنگ شب آرزوها بود، در تلاشم با همکاری گروه صوتی تصویری مدرن فا، بزودی از اولین آلبوم موسیقی ام با نام "هر آنچه که بخواهی "که ترکیبی از موسیقی شرقی و غربی می باشد رونمایی کنیم. به نظر من موسیقی یک زبان جهانی برای انتقال پیام های اخلاقی در سطح دنیا است از این رو باید از آن در مسیر درست استفاده نمود.من معتقدم فناوری اطلاعات و موسقی با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توان از آنها برای رسیدن به اهداف متعالی و حل مشکلات،از جمله مشکلات اجتماعی استفاده نمود.

 

ارتباط بین فناوری اطلاعات وموسیقی چیست؟

امروزه همه بخش ها به فناوری اطلاعات نیازمند  و وابسته به آن هستند، موسیقی هم به فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار نیاز دارد،ابزاری که در کلیه مراحل تولید، اطلاع رسانی،بازاریابی،فروش و... آثار هنری غیر قابل چشم پوشی می باشد...فناوری اطلاعات دارای ابعاد پنهان زیادی می باشد که باید کشف و در جای مورد نیاز آن استفاده گردد.

دلیل طراحی پروژه کمپین فارسی لایوفید و حمایت از برنامه جهانی غذا چه بود؟

زمانی که کمپین جهانی لایوفید افتتاح شد خیلی از کاربران هیچ آشنایی با برنامه جهانی غذا و فعالیت های آن نداشتند و حتی خیلی از کاربران می خواستند به کمپین لایوفید کمک کنند ولی آشنایی کامل از آن نداشتند.کمپین فارسی لایوفید با هدف آشنایی بیشتر کاربران با برنامه جهانی غذا و موضوع فقر در منطقه شاخ آفریقا و سوق دادن مردم به کمپین جهانی لایوفید تشکیل شد. گفتنی است در حال حاضر کمپین جهانی لایوفید با توجه به موضوع طوفان فیلیپین در حال برگزاری می باشد.

یک تعریف جامع از تیم مدرن فا کنید و چه هدفی دنبال می کند؟

مدرن فا یا فارسی زبانان مدرن تیمی از افراد زبده و حرفه ای با دامنه وسیعی از تخصص ها را از نقاط مختلف دنیا گرد هم آورده است بطوری که این گروه را به ارائه بالاترین استاندارد های خدماتی برای پاسخ گویی به تمام نیازهای موجود قادر ساخته است. گروه بین المللی مدرن فا با فداکاری و تعهد و مسئولیت پذیری رویکردی حرفه ای ایجاد کرده که تحسین مشتریان محلی،منطقه ای و بین المللی از جمله دولتها و بخش های دولتی را برانگیخته است. مدرن فا در طراحی پروژه ها با مد نظر گرفتن تمامی اقشار مختلف(حتی معلولین)با افکار و سلیقه های مختلف سعی می کند پروژه ها را با بالا ترین سطح رضایت و کیفیت طراحی نماید. از جمله فعالیت های مدرن فا حل مشکلات و معضلات اجتماعی از طریق فعالیت های مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد که کمپین فارسی لایوفید(برنامه جهانی غذا)و کمپین جهانی یک ماه برای فلسطین نمونه ای از این فعالیت ها می باشد ..مدرن فا با دیدی گسترده تر به فناوری اطلاعات  به نوعی مکالمه ای بین توده مردم، به زبانی که نه حدود جغرافیایی می شناسد و نه به نژاد، سن یا ملیت محدود می شود سخن از پیشرفت ، صلح ، عدالت به وسیله فناوری اطلاعات می زند.

چرا این همه تنوع و فعالیت در زمینه های کاملا متفاوت؟ آیا تداخل یا عدم هماهنگی یا اختلاف نظر پیش نمی آید

تنوع باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق می شود و از طرفی باعث می شود ما همه جانبه رشد کنیم و در زمان برخورد با مشکلات راحت شکست نخوریم و از کانال های دیگر راه حل ارائه بدیم و همیشه روحیه بالایی داشته باشیم.

همیشه اختلاف نظر و نظرات متفاوت همه جا وجود و مهم روش برخورد ما با نظرات متفاوت هست ما همیشه سعی کردیم اختلاف نظرها را به طرق مختلف در فعالیت های متنوع به تعامل سازنده تبدیل کنیم.

سطح علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور را چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظر من دانشگاه پیام نور دانشجویان با استعداد زیادی دارد که دلیل آن اتکای بیشتر این دانشجویان به خود می باشد و اگر یک برنامه ریزی دقیق صورت گیرد و در مسیر صحیح حرکت کنند بی شک در سطوح مختلف ملی و بین المللی حرف های زیادی برای گفتن دارند. ما در مدرن فا افراد با استعداد زیادی داریم که اکثرا پیام نوری هستند.در دانشگاه پیام نور دانشجویان با استعداد کم نیستند فقط نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدیریت زمان می باشند.

چه انتقادی از مسئولین دارید

انتقاداتی که من از مسئولین دارم این است که هنوز در جامعه ما تمایز جدی بین کارشناس فناوری اطلاعات و کارشناس کامپیوتر وجود ندارد و اکثرا این دو رشته تحصیلی رو یکسان می دانند در صورتی که این دو شاید مشترکات و ارتباطات جدایی نا پذیر زیادی با هم داشته باشند ولی از نظر شغلی و گستردگی تفاوت های چشمگیری باهم دارند. انتقاد دیگر من این می باشد که در بحث تحصیلات تکمیلی در رشته فناوری اطلاعات رشد ضعیفی وجود دارد و تعداد خیلی خیلی محدودی از دانشگاه های کشور دوره های تحصیلات تکمیلی در رشته فناوری اطلاعات ارائه می دهند در صورتی که درمواردی با توجه به گستردگی دانش فناوری اطلاعات و آموزش های غیر دانشگاهی، مشاهده گردیده سطح علمی برخی دانشجویان از اساتید خود در زمینه های عملی و کاربردی بیشتر می باشد. به نظر من با توجه به نیاز های کشور در این بخش باید تحصیلات تکمیلی در این رشته بسیار گسترده تر از چیزی که در حال حاضر وجود دارد باشد.

چه در خواستی ازمسئولین دارید

مهم ترین در خواست ما از مسئولین ارائه گسترده تر تحصیلات تکمیلی در رشته فناوری اطلاعات می باشد و از مسئولین در خواست دارم به تیم ها و پروژه های دانشجویی اهمیت داده و از آنها حمایت کنند و با ترویج ایجاد گروه های علمی در دانشگاه ها و ایجاد ارتباط مناسب با بازار کار  در سطح جهانی، فاصله دانشگاه و صنعت را کم کنیم.

صحبت پایانی

در آخر اعلام می کنم ما برای حل مشکلات مدیریت شهری و... طرح های زیادی داریم و هر زمانی که سازمان ها اعلام آمادگی کنند ارائه خواهیم داد. ما برای تمامی بخش ها طرح و برنامه داریم و معتقدیم که سازمان ها،وزارتخانه ها و .. باید بر اساس شرایط جدید اقتصادی،تحریم ها، نیازهای انقلاب اسلامی و پیشرفت چشمگیر فناوری اطلاعات باز تعریف شده و فرآیندها ساختار دهی مجدد شوند.

آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما و دانشجویان پیام نور و كارمندان و اعضا هیئت علمی كه خالصانه تلاش می كنند تا دانشگاه پیام نور در جایگاه شایسته خود قرار داشته باشد را دارم .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم فروردین 1393ساعت 13:57  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 26 فروردین

 

تشکیل شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده

نشست اعضای شورای تبیین مولضع دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، عضو شورای تبیین مواضع استان فارس با بیان اهداف شورای تبیین مواضع، از دانشجویان خواست در مقابل رویدادهای سیاسی به خصوص قطعنامه راهبردی اتحادیه اروپا که نشان دهنده دخالت در امور داخلی کشور می باشد، سکوت نکنند و با عکس العمل به موقع نسبت به مسائل جاری اعلام موضع نمایند.

علیرضا هاشمی عضو شورای تبیین مواضع استان فارس در ادامه گفت: از دانشجویان بسیجی انتظار می رود با عنایت به اهداف که از جمله آ نها ارتقای بینش سیاسی و فرهنگی دانشجویان می باشد بتوانند برای حضور مؤثر بسیج دانشجویی در محیط های دانشگاهی نقش کلیدی خود را ایفا نمایند.

دیدار با رئیس مرکز در مورد مسائل دانشگاه، تهیه دیوار جیغ برای انعکاس نظرات و پیشنهادات دانشجویان و اطلاع رسانی مسائل روز به دانشجویان از مصوبات این نشست بود.

 

کسب مقام دوم مسابقات رباتیک لیگ جنگجو استان  کردستان توسط دانشجوی پیام نور بیضاء

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیضاء دانشجوی رشته الهیات این دانشگاه موفق به کسب مقام دوم مسابقات رباتیک لیگ جنگجو در استان کردستان شد .در این مسابقات که در دانشگاه آزاد سنندج برگزار گردید طاهره نوروزی دانشجوی پیام نور بیضاء با تیم جنگجو آریانت 2 موفق به کسب مقام دوم این دوره از مسابقات شد.

 

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارکنان  دانشگاه پیام نور داراب

کارگاه آموزشی ویژه کارکنان  دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، به همت امور فرهنگی کارگاه آموزشی "مواد مخدرو آثار سوء آن" با حضور کارکنان دانشگاه برگزار شد. احمدی مدرس دانشگاه  و مربی این کارگاه هدف از برگزاری آن را شناخت افراد از مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه دانست و افزود:  با افزایش آگاهی جامعه می توان از عوامل مخاطره آمیز فردی و محیطی جلوگیری کرد.گفتنی است این کارگاه در چهار جلسه در ساعات غیر اداری برگزار می شود.

 

برگزاری انتخابات انجمن های علمی در دانشگاه پیام نور فسا

انجمن های علمی دانشگاه پیام نور فسا اقدام به برگزاری انتخابات دبیران انجمن ها نموده اند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، طبق برنامه ریزی های انجام شده توسط مسئولین و اعضای فعال انجمن ها، دبیران جدید انجمن های علمی با رای گیری از دانشجویان هر رشته معرفی و شروع به فعالیت می کنند.

انجمن علمی کامپیوتر نیز که با برگزاری مسابقات مختلف از جمله دو دوره مسابقه نجات تخم مرغ، کارگاههای آموزشی، کلاس های فوق برنامه ، همایش ها و...  به عنوان یکی از فعال ترین انجمن های این دانشگاه شناخته شده است این انتخابات را برگزار نمود. انتخابات دبیر انجمن  به این صورت برگزار شد که کاندیداها راهکارهای خود را برای بالا بردن کیفیت فعالیت انجمن و جذب هرچه بیشتر دانشجویان  به عنوان اعضای انجمن ارائه نمودند و در نهایت با انجام رای گیری ، دبیر انجمن تعیین و معرفی گردید.

 

تشکیل اولین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه پیام نور ممسنی

شورای امربه معروف ونهی ازمنکر دانشگاه پیام نور ممسنی در سال جدید تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، با شروع سال تحصیلی در سال جدید شورای امر به معروف و نهی از منکر این مرکز دانشگاهی برگزارشد. دراین جلسه ضمن معرفی اعضای جدید شورا در خصوص اهمیت پوشش وحجاب اسلامی دانشجویان تصمیماتی اتخاذ گردید.

گفتنی است، اهم مصوبات این جلسه عبارتنداز:تهیه وتوزیع بروشور در حوزه عفاف وحجاب در مراسم بزرگداشت روز زن و بزرگداشت مقام مادر، برگزاری کرسی آزاد اندیشی در حوزه امربه معروف ونهی ازمنکر و روابط دختر وپسر، تهیه ونصب تابلو بیلبورد تبلیغاتی در ساختمان آموزشی جهت اعلام برنامه های فرهنگی وآموزشی و برگزاری جلسه پرسش وپاسخ ونقد در حوزه عفاف وحجاب توسط کانون عفاف وحجاب این دانشگاه

 

پذیرش مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ممسنی در دومین همایش ملی"زبان وادبیات فارسی"

مقاله خانم دکتر لیلا جمشیدی عضو هیئت علمی رشته زبان وادبیات عرب دانشگاه پیام نور ممسنی در دومین همایش ملی "زبان و ادبیات فارسی" دانشگاه پیام نور بجنورد استان خراسان شمالی مورد پذیرش قرارگرفت.به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، این مقاله با عنوان"نگاهی به زندگی ملا محمد باقر گزی اصفهانی و بررسی تصحیح اثر خطی وی"((کنزالفقرا)) با همکاری خانم دکتر جمشیدی عضو هیئت علمی و علی چوبینه مدرس مدعو این دانشگاه، نگارش و از سوی همایش مورد پذیرش و در مجموعه مقالات به چاپ رسید.

 

بازدید علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور زاهدشهر از بخش کشت وصنعت زاهدشهر

داشنجویان مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور زاهدشهر در یک بازدید علمی از کشت وصنعت زاهدشهر بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر ، دانشجویان مهندسی کشاورزی این واحد دانشگاهی جهت آشنایی بیشتر با مباحث دروس آزمایشگاه وآشنایی باآفات وبیماریهای گیاهی  ازنزدیک با مزارع گندم وآفات موجود درآن وهمچنین روشهای مبارزه با این آفات بصورت عملی درمزرعه آشنا شدند.

در این بازدیدکاظم پور استاد مربوطه ضمن توضیح مباحث درسی تاکیدبر شناسایی آفات وبیماریها و مبارزه زراعی ، بیولوژیکی ونهایتا شیمیایی داشت. همچنین مباحثی مربوط به مرحله داشت گندم وعلفهای هرز وچگونگی مبارزه با آنها مطرح گردید.

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم فروردین 1393ساعت 13:55  توسط روابط عمومی لامرد  | 

24 فروردین 92

 

جلسه توجیهی اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشگاه پیام نور آباده

اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی با آیین نامه ها، اهداف و وظایف انجمن های علمی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، مرضیه احمدی مسئول امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده طی نشستی با اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده  آیین نامه ها ، اهداف و وظایف انجمن های علمی و جشنواره های مرتبط با انجمن های علمی از جمله جشنواره ملی حرکت را تشریح نمود.

 

چاپ مقاله استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان " بررسی رابطه بین رکوردهای ماهیانه تولید شیر با برخی صفات تولید مثل گاوهای پر تولید ایران " به عنوان مقاله منتخب مجله دنیای کشت و صنعت انتخاب شد و در کتاب سال 1392 این نشریه به چاپ رسید.

 

 

 

جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی در دانشگاه پیام نور بوانات

جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی با حضور فعالان دانشجویی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات با حضور دانشجویان پس از تعطیلات نوروزی در دانشگاه جلسه تعامل و تبادل نظر دانشجویی با حضور سرپرست دانشگاه ، مسئول امور فرهنگی ، نماینده کانون ها و انجمن های دانشجویی شامل نماینده بسیج دانشجویی ، نماینده کانون شاهد و ایثارگر ، نماینده تیم های ورزشی ، فعالان دینی و ... برگزار شد. از جمله مصوبات این جلسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود سرویس دانشجویی در ساعات غیر اداری

بهبود فضای سبز دانشگاه با همکاری دانشجویان رشته کشاورزی

تجهیز و به روز نمودن تجهیزات آزمایشگاهی

توسعه برنامه های علمی و پژوهشی

 

دیدارجمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز داراب با خانواده معظم شهدا

جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز داراب از خانواده معظم شهدا دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز داراب ، به همت امور فرهنگی مرکز جمعی از کارکنان دانشگاه همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم از مادران و همسران شهدا با خانواده شهیدان مراد و نجات همتی دیدار کردند. در این مراسم معنوی ضمن گرامیداشت یاد مادران عاشورایی از خانواده شهیدان تجلیل کردند . همچنین مادر وخواهر  شهیدان خاطراتی از لحظه عزیمت شهدا به جبهه های دفاع مقدس تاخبرشهادت عزیزانشان نقل کردند .

 

ديدار كاركنان دانشگاه پيام نور صفاشهر با فرماندار شهرستان خرم بيد

همزمان با بازگشايي مراكز علمي و دانشگاه ها در سال1393پرسنل دانشگاه پيام نور صفاشهر با فرماندارخرمبيد ديداركردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، سرپرست دانشگاه پيام نور صفاشهر به همراه مسئول فرهنگي و مسئول اداري، مسئول مالي و جمعي از كاركنان با علي زماني فرماندار خرم بيد ديدار كردند.در اين برنامه كه با هدف آشنايي و تعامل و همكاري در پيگيري امور دانشگاه پيام نور صفاشهر انجام شد.

 زماني ضمن عرض خيرمقدم، دانشگاه و نيروهاي دانشگاهي را از فرهيخته ترين اقشار جامعه دانست و به اهميت و جايگاه مراكز علمي پرداخت و در گفتگوي صميمانه مسائل و خواسته هاي كاركنان مطرح و تبادل نظر صورت گرفت. در اين ديدار مرتضي دستلان سرپرست دانشگاه تاريخچه اي از دانشگاه پيام نور صفاشهر را بيان كرد و به موفقيت هاي كسب شده توسط دانشجويان و بخش هاي مختلف دانشگاه از بدو تاسيس تا كنون پرداخت. 

 

 

صعود دانشجوی دانشگاه پیام نور فسا به بلندترین ارتفاع جنوب فارس

دانشجوی دانشگاه پیام نور فسا موفق به صعود قله سپیدار ، بلندترین ارتفاع جنوب استان فارس شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه  پیام نور فسا، علی کشفی دانشجوی رشته تربیت بدنی این دانشگاه ، به همراه تیم کوهنوردی استان فارس، رشته کوههای سپیدار به ارتفاع  3165متر  را در نوردیده و به قله سپیدار صعود کرد. رشته کوه سپیدار به طول 77کیلومتر و عرض 7 تا 10 کیلومتر یکی از بلندترین رشته کوههای استان فارس است.  این رشته کوه از شمال روستای زنجیران از توابع کوار به طرف جنوب شرق تا شمال روستای گنگ از توابع میمند کشیده شده و از آنجا به سوی غرب تا روستای تادوان درشهرستان جهرم ادامه می یابد .

شایان ذکر است کشفی پیش از این نیز موفق به فتح قله کوههای داخل و خارج از ایران از جمله قله 7246 متری  دائولاگیری درهیمالیا و همچنین قله های دماوند، دنا، سبلان ، بینالود، شیرکوه، الوند و...شده است.

 

 

 

برگزاري كرسي آزاد انديشي با عنوان شرايط و ضرورت ازدواج در دانشگاه  پيام نور صفاشهر

اولين جلسه ي كرسي هاي آزاد انديشي دانشجويي، در دانشگاه پيام نور صفاشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي  دانشگاه پيام نور صفاشهر ،اولين جلسه ي كرسي آزاد انديشي در سال 93، با عنوان شرايط و ضرورت ازدواج و با موضوع« نمي خوام تنها باشم» با حضور نياكان مسئول كرسي هاي آزاد انديشي بسيج دانشجويي استان فارس، در محوطه ي دانشگاه برگزار شد. در ابتدا كارگاهي به منظور آشنايي با نحوه برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي  برگزار گرديد. در اين كرسي كه جمعي از دانشجويان مراكز همجوار نيز حضور داشتند،  در شروع برنامه نياكان ، مطالبي را در خصوص ضرورت  ازدواج و تاكيد اسلام، بيان کرد. در ادامه دانشجويان در دو گروه موافق و مخالف به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند. پذيرايي و كارگاه آسيب هاي احتمالي كرسي نيز از برنامه هاي جنبي اين برنامه بود.

 

غرفه دانشگاه پيام نور لامرد در نمايشگاه بزرگ حديث غربت حضرت زهرا (س)

دانشگاه پيام نور مركز لامرد غرفه اي تحت عنوان ( مهدويت و دشمنان ) در نمايشگاه بزرگ حديث غربت حضرت فاطمه دائر نمود .

 اين غرفه كه با همكاري بسيج دانشجويي خواهران و كانون مهدويت و واحد فرهنگي اين دانشگاه برگزارشد ، مورد استقبال صدها نفر از مردم و دانشجويان پيرو اهل بيت عصمت و طهارت قرار گرفت . اين نمايشگاه بزرگ كه به صورت شهركي نماد گونه از ديار حضرت زهرا (س) در معرض بازديد شيفتگان خاندان عصمت قرار داشت توسط ستاد فاطميه شهرستان لامرد در ايام فاطميه به مدت سه هفته  به اجراي برنامه هاي ديني و مذهبي پرداخت و غرفه اين دانشگاه نيز همپاي ساير نهادها وديگر غرفه ها برنامه هاي متنوعي در زمينه مهدويت و دشمنان آن حضرت با حضور كارشناس ديني از حوره علميه قم  تقديم خيل مشتاقان حضرت ولي عصر(عج) نمود . اجراي برنامه يادواره شهداي ورزشكار ، برنامه حاملان قرآن و  نيز نامه دختر شهيد از جمله برنامه هاي كاري اين عرفه در ايام بازگشايي نمايشگاه بوده است . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد ، بسته هاي فرهنگي مختلفي با عناوين  مهدويت ، نماز ، انتظار سرخ ، وظايف منتظران و غيره دراين غرفه دانشگاه در ميان بازديدكنندگان توزيع شد .                                                                                                                      

 

تشکیل جلسه شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی در سال جدید

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی در سال جدید تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، اولین جلسه شورای فرهنگی این دانشگاه در سال جدید با حضور و معرفی کلیه اعضاء تشکیل و اعضا در خصوص موضوعات دستور جلسه تصمیمات لازم را اتخاذ نمودند.

از مصوبات این جلسه می توان به برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای، گرامیداشت روز زن و مقام مادر، بزرگداشت 12 اردیبهشت روز معلم و تجلیل از اساتید مرکز و اعزام دانشجویان به  نمایشگاه کتاب، نام برد.

 

برگزاری جلسه تکریم ازمادران وهمسران شهدا در پیام نور زاهدشهر

به مناسبت فرارسیدن روز تکریم از مادران وهمسران شهدا، جلسه ای با حضور سرپرست دانشگاه پیام نور زاهدشهرو دانشجویان دراین دانشگاه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زاهدشهر، در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه آزادی سخنانی پیرامون شهدا وخانوادهای گرامی ایشان وتکریم مادران وهمسران شهدا ایراد نمود.

وی در صحبت های خویش ضمن تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین ،تاکید بر تکریم مادران وهمسران شهدا و همچنین مسئله حجاب وعفاف، حضرت ام البنین (س) را الگوی کامل در همه عرصه های اخلاقی و زندگی بانوان خواند و مطالب مبسوطی در این خصوص ارائه نمود.

در پایان به پیشنهاد سرپرست دانشگاه مقررشد با مشارکت بیشتر، دانشجویان آثار هنری خود را(خطاطی، نقاشی ، حکاکی و...) جهت هدیه به یکی ازخانواده های معظم شهدا به دانشگاه تحویل دهند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم فروردین 1393ساعت 13:53  توسط روابط عمومی لامرد  | 

24 فروردین 92

 

جلسه توجیهی اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشگاه پیام نور آباده

اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی با آیین نامه ها، اهداف و وظایف انجمن های علمی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، مرضیه احمدی مسئول امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده طی نشستی با اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه پیام نور آباده  آیین نامه ها ، اهداف و وظایف انجمن های علمی و جشنواره های مرتبط با انجمن های علمی از جمله جشنواره ملی حرکت را تشریح نمود.

 

چاپ مقاله استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان " بررسی رابطه بین رکوردهای ماهیانه تولید شیر با برخی صفات تولید مثل گاوهای پر تولید ایران " به عنوان مقاله منتخب مجله دنیای کشت و صنعت انتخاب شد و در کتاب سال 1392 این نشریه به چاپ رسید.

 

 

 

جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی در دانشگاه پیام نور بوانات

جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی با حضور فعالان دانشجویی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات با حضور دانشجویان پس از تعطیلات نوروزی در دانشگاه جلسه تعامل و تبادل نظر دانشجویی با حضور سرپرست دانشگاه ، مسئول امور فرهنگی ، نماینده کانون ها و انجمن های دانشجویی شامل نماینده بسیج دانشجویی ، نماینده کانون شاهد و ایثارگر ، نماینده تیم های ورزشی ، فعالان دینی و ... برگزار شد. از جمله مصوبات این جلسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود سرویس دانشجویی در ساعات غیر اداری

بهبود فضای سبز دانشگاه با همکاری دانشجویان رشته کشاورزی

تجهیز و به روز نمودن تجهیزات آزمایشگاهی

توسعه برنامه های علمی و پژوهشی

 

دیدارجمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز داراب با خانواده معظم شهدا

جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز داراب از خانواده معظم شهدا دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز داراب ، به همت امور فرهنگی مرکز جمعی از کارکنان دانشگاه همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم از مادران و همسران شهدا با خانواده شهیدان مراد و نجات همتی دیدار کردند. در این مراسم معنوی ضمن گرامیداشت یاد مادران عاشورایی از خانواده شهیدان تجلیل کردند . همچنین مادر وخواهر  شهیدان خاطراتی از لحظه عزیمت شهدا به جبهه های دفاع مقدس تاخبرشهادت عزیزانشان نقل کردند .

 

ديدار كاركنان دانشگاه پيام نور صفاشهر با فرماندار شهرستان خرم بيد

همزمان با بازگشايي مراكز علمي و دانشگاه ها در سال1393پرسنل دانشگاه پيام نور صفاشهر با فرماندارخرمبيد ديداركردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، سرپرست دانشگاه پيام نور صفاشهر به همراه مسئول فرهنگي و مسئول اداري، مسئول مالي و جمعي از كاركنان با علي زماني فرماندار خرم بيد ديدار كردند.در اين برنامه كه با هدف آشنايي و تعامل و همكاري در پيگيري امور دانشگاه پيام نور صفاشهر انجام شد.

 زماني ضمن عرض خيرمقدم، دانشگاه و نيروهاي دانشگاهي را از فرهيخته ترين اقشار جامعه دانست و به اهميت و جايگاه مراكز علمي پرداخت و در گفتگوي صميمانه مسائل و خواسته هاي كاركنان مطرح و تبادل نظر صورت گرفت. در اين ديدار مرتضي دستلان سرپرست دانشگاه تاريخچه اي از دانشگاه پيام نور صفاشهر را بيان كرد و به موفقيت هاي كسب شده توسط دانشجويان و بخش هاي مختلف دانشگاه از بدو تاسيس تا كنون پرداخت. 

 

 

صعود دانشجوی دانشگاه پیام نور فسا به بلندترین ارتفاع جنوب فارس

دانشجوی دانشگاه پیام نور فسا موفق به صعود قله سپیدار ، بلندترین ارتفاع جنوب استان فارس شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه  پیام نور فسا، علی کشفی دانشجوی رشته تربیت بدنی این دانشگاه ، به همراه تیم کوهنوردی استان فارس، رشته کوههای سپیدار به ارتفاع  3165متر  را در نوردیده و به قله سپیدار صعود کرد. رشته کوه سپیدار به طول 77کیلومتر و عرض 7 تا 10 کیلومتر یکی از بلندترین رشته کوههای استان فارس است.  این رشته کوه از شمال روستای زنجیران از توابع کوار به طرف جنوب شرق تا شمال روستای گنگ از توابع میمند کشیده شده و از آنجا به سوی غرب تا روستای تادوان درشهرستان جهرم ادامه می یابد .

شایان ذکر است کشفی پیش از این نیز موفق به فتح قله کوههای داخل و خارج از ایران از جمله قله 7246 متری  دائولاگیری درهیمالیا و همچنین قله های دماوند، دنا، سبلان ، بینالود، شیرکوه، الوند و...شده است.

 

 

 

برگزاري كرسي آزاد انديشي با عنوان شرايط و ضرورت ازدواج در دانشگاه  پيام نور صفاشهر

اولين جلسه ي كرسي هاي آزاد انديشي دانشجويي، در دانشگاه پيام نور صفاشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي  دانشگاه پيام نور صفاشهر ،اولين جلسه ي كرسي آزاد انديشي در سال 93، با عنوان شرايط و ضرورت ازدواج و با موضوع« نمي خوام تنها باشم» با حضور نياكان مسئول كرسي هاي آزاد انديشي بسيج دانشجويي استان فارس، در محوطه ي دانشگاه برگزار شد. در ابتدا كارگاهي به منظور آشنايي با نحوه برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي  برگزار گرديد. در اين كرسي كه جمعي از دانشجويان مراكز همجوار نيز حضور داشتند،  در شروع برنامه نياكان ، مطالبي را در خصوص ضرورت  ازدواج و تاكيد اسلام، بيان کرد. در ادامه دانشجويان در دو گروه موافق و مخالف به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند. پذيرايي و كارگاه آسيب هاي احتمالي كرسي نيز از برنامه هاي جنبي اين برنامه بود.

 

غرفه دانشگاه پيام نور لامرد در نمايشگاه بزرگ حديث غربت حضرت زهرا (س)

دانشگاه پيام نور مركز لامرد غرفه اي تحت عنوان ( مهدويت و دشمنان ) در نمايشگاه بزرگ حديث غربت حضرت فاطمه دائر نمود .

 اين غرفه كه با همكاري بسيج دانشجويي خواهران و كانون مهدويت و واحد فرهنگي اين دانشگاه برگزارشد ، مورد استقبال صدها نفر از مردم و دانشجويان پيرو اهل بيت عصمت و طهارت قرار گرفت . اين نمايشگاه بزرگ كه به صورت شهركي نماد گونه از ديار حضرت زهرا (س) در معرض بازديد شيفتگان خاندان عصمت قرار داشت توسط ستاد فاطميه شهرستان لامرد در ايام فاطميه به مدت سه هفته  به اجراي برنامه هاي ديني و مذهبي پرداخت و غرفه اين دانشگاه نيز همپاي ساير نهادها وديگر غرفه ها برنامه هاي متنوعي در زمينه مهدويت و دشمنان آن حضرت با حضور كارشناس ديني از حوره علميه قم  تقديم خيل مشتاقان حضرت ولي عصر(عج) نمود . اجراي برنامه يادواره شهداي ورزشكار ، برنامه حاملان قرآن و  نيز نامه دختر شهيد از جمله برنامه هاي كاري اين عرفه در ايام بازگشايي نمايشگاه بوده است . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد ، بسته هاي فرهنگي مختلفي با عناوين  مهدويت ، نماز ، انتظار سرخ ، وظايف منتظران و غيره دراين غرفه دانشگاه در ميان بازديدكنندگان توزيع شد .                                                                                                                      

 

تشکیل جلسه شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی در سال جدید

شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور ممسنی در سال جدید تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، اولین جلسه شورای فرهنگی این دانشگاه در سال جدید با حضور و معرفی کلیه اعضاء تشکیل و اعضا در خصوص موضوعات دستور جلسه تصمیمات لازم را اتخاذ نمودند.

از مصوبات این جلسه می توان به برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای، گرامیداشت روز زن و مقام مادر، بزرگداشت 12 اردیبهشت روز معلم و تجلیل از اساتید مرکز و اعزام دانشجویان به  نمایشگاه کتاب، نام برد.

 

برگزاری جلسه تکریم ازمادران وهمسران شهدا در پیام نور زاهدشهر

به مناسبت فرارسیدن روز تکریم از مادران وهمسران شهدا، جلسه ای با حضور سرپرست دانشگاه پیام نور زاهدشهرو دانشجویان دراین دانشگاه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زاهدشهر، در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه آزادی سخنانی پیرامون شهدا وخانوادهای گرامی ایشان وتکریم مادران وهمسران شهدا ایراد نمود.

وی در صحبت های خویش ضمن تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین ،تاکید بر تکریم مادران وهمسران شهدا و همچنین مسئله حجاب وعفاف، حضرت ام البنین (س) را الگوی کامل در همه عرصه های اخلاقی و زندگی بانوان خواند و مطالب مبسوطی در این خصوص ارائه نمود.

در پایان به پیشنهاد سرپرست دانشگاه مقررشد با مشارکت بیشتر، دانشجویان آثار هنری خود را(خطاطی، نقاشی ، حکاکی و...) جهت هدیه به یکی ازخانواده های معظم شهدا به دانشگاه تحویل دهند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم فروردین 1393ساعت 13:53  توسط روابط عمومی لامرد  | 

21 فروردین 93

رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس:

اولویت های پژوهشی دانشگاه ها به سمت حل مشکلات اقتصاد وفرهنگ در جامعه تغییر یابد

*تحقق شعار سال با فعالیت های کلیشه ای و سنتی امکان پذیر نیست

رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس گفت: اگرمشکلات موجود در دومسئله فرهنگ واقتصاد در کشور حل شود، هیچ کشوری توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

دکتر سعید مظلومیان که در جمع شورای مدیران دانشگاه سخن می گفت،بااشاره به نامگذاری سال 1393 به نام سال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی ،انتخاب این نام برای سال جاری را نشان دهنده درایت وژرف اندیشی رهبر معظم انقلاب عنوان کرد ویادآور شد: تحقق شعار سال با فعالیت های کلیشه ای و سنتی امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به وظایف دانشگاه ها در تحقق شعار سال، اظهارداشت: برای محقق شدن منویات مقام معظم رهبری پیرامون دو مسئله مهم اقتصاد وفرهنگ باید نقش دانشگاه ها به عنوان پرچمداران علم ودانش در جامعه تعیین شود و از فعالیت های نمایشی وکلی پرهیز گردد چرا که فعالیت هایی نظیر نصب پلاکارد و برگزاری نشست وسمینار دراین خصوص نتیجه بخش نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس تصریح کرد: حل مشکلات اقتصاد وفرهنگ درجامعه نیازمند کارهای اساسی است که دراین خصوص دانشگاه ها می بایست اولویت های پژوهشی خود را به سمت حل مشکلات اقتصاد وفرهنگ در جامعه تغییر دهند.

دکترمظلومیان یکی دیگر از وظایف دانشگاه ها برای تحقق شعار امسال را آسیب شناسی دو موضوع اقتصاد وفرهنگ عنوان کرد ودراین خصوص افزود:از دانشگاه ها انتظار می رود با آسیب شناسی مشکلات موجود ، راهکارهای اجرایی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری دردوحوزه اقتصاد وفرهنگ را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تفکر ودیدگاه کودکان ونوجوانان امروز با دهه های گذشته کاملا فرق کرده است اظهارداشت:در حوزه آسیب شناسی مسائل فرهنگی باید وضعیت توجه به اعتقادات وباورهای دینی و فرهنگ مطلوب درجامعه بررسی گردد.

گفتنی است دراین نشست مدیران ستادی دانشگاه پیام نوراستان فارس به بیان برنامه ها و دیدگاه های خود پرداختند.

رئیس دانشگاه پیام نورفارس همچنین بر لزوم اجرای فعالیت های جدید و خلاقانه دراین دانشگاه تاکید کرد واز مدیران ستادی دانشگاه خواست ضمن عبور از فعالیت های روزمره،برای حوزه کاری خود به دنبال اجرای فعالیت های ابداعی وجدید باشند.

دکترسعید مظلومیان با اشاره به برخی موفقیت های دانشگاه پیام نور استان فارس در سال گذشته،ابراز امیدواری کرد این موفقیت ها در سال جاری نیز ادامه یابد.

وی افزود: کسب رتبه اول در بین دانشگاه های پیام نور31استان،  توسعه بیش از 100درصدی تحصیلات تکمیلی،افزایش جذب اعتبارات وبودجه های کشوری واستانی،خریداری ساختمان ستاد استان با مبلغ بیش از یازده میلیارد تومان ،توسعه فعالیت های الکترونیکی درحوزه روابط عمومی،ارتقای اعضای هیئت علمی وتبدیل وضعیت کارکنان شرکتی به قراردادی،کسب 6 مقام در المپیاد کشوری رباتیک،کسب رتبه برتر فرهنگی در کشور، کسب رتبه دوم درحوزه تربیت بدنی،انتخاب پژوهشگر برتر کشوری از بین اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور شیراز وپرداخت 100درصدی حق التدریس اساتید مدعو را از جمله موفقیت های کسب شده از سوی دانشگاه پیام نور استان فارس در سال گذشته عنوان کرد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 9:35  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 21 فروردین 93

 حضور دانشگاهیان دانشگاه پیام نور واحد زاهدشهردر همایش قرآنی  میانشهر

جمعی از کارکنان ودانشجویان در اولین همایش قرآنی با حضور قاریان وحافظان کل قرآن در میانشهر شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور زاهدشهر، در این همایش معنوی که با حضور بیش از 2000 نفر خواهران وبرادران قرآنی وقاریان بین المللی وهمچنین با حضور حجت الاسلام دکتر بهشتی، نماینده مردم شریف فسا در مجلس خبرگان رهبری در میانشهر برگزار گردید،جمعی از کارکنان ودانشجویان دانشگاه پیام نور واحد زاهدشهر نیز حضور داشتند.

 

 

انتخابات انجمن های علمی در دانشگاه پیام نور آباده

انتخابات انجمن های علمی دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، انتخابات انجمن های علمی رشته های شیمی، زیست شناسی، مهندسی صنایع ، روانشناسی و علوم تربیتی، حقوق، اقتصاد، مدیریت و حسابداری دانشگاه پیام نور آباده برگزار گردید و اعضای شورای مرکزی انجمن ها مشخص شدند.

بنابراین گزارش محمدرضا چاوشی دبیر انجمن علمی روانشناسی و علوم تربیتی به عنوان دبیر شورای دبیران انجمن ها و نماینده مرکز آباده در کمیته حمایت و نظارت بر انجمن های علمی استان تعیین شد. 

 

بررسی راهکارهای عملی شدن اقتصاد مقاومتی در کارگروه فرهنگی دانشگاه پیام نور آباده

در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی در مقوله اشتغال زایی و کار آفرینی، کارگروه فرهنگی راهکارهای عملی شدن اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور آباده تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور آباده با تأکید بر اهمیت تأمل در بیانات نوروزی مقام معظم رهبری واستفاده از این بیانات به عنوان نقشه راه گفت: اگر کشوری بخواهد در صحنه بین المللی عرض اندام کند باید دارای دو شاخصه استقلال و توسعه باشد و برای این که پیکره شکننده ای نداشته باشد باید از تمام ظرفیت های موجودش استفاده بهینه کند.  

دکتر محمدرضا میرزانیا ادامه داد: برای این منظور باید با تکیه بر اقتصاد دانش ینیان و کارآفرینی در دانشگاه ها بتوانیم با تلفیق علم و عمل اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم.

در پایان جلسه انجام بازدیدهای علمی، راه اندازی دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت ، برگزاری همایش تببین ابعاد اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکارهای عملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  

 

دانشگاه پیام نور آباده میزبان 130نفر از همکاران در ایام نوروز  

بر اساس آمار اعلام شده توسط امور اداری مرکز تعداد 130 نفر از همکاران در ایام نوروز از امکانات دانشگاه پیام نور آباده استفاده کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این راستا امور فرهنگی مرکز نیز اقدام به چاپ بروشوری حاوی اطلاعات گردشگری شهرستان و ارائه به مسافران نوروزی نمود.

 

 

پذیرش و ارائه مقالات عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور آباده در همایش ملی تربیت فرهنگی و مدیریت سبک زندگی

مقالات طیبه محمدی نیا عضو هیأت علمی رشته علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور آباده  در همایش ملی تربیت فرهنگی و مدیریت سبک زندگی که در اسفند ماه 92 برگزار گردید مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، این مقالات با عناوین« مدیریت اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه پیام نور و آزاد و عوامل مرتبط باآن » و « بررسی نقش نیازهای جوانان در استفاده از موسیقی» با همکاری طیبه محمدی نیا عضو هیأت علمی، حسام الدین طاهری مدرس مدعو ، صدیقه شعاع و فاطمه طاهری به صورت سخنرانی و چاپ در مجموعه مقالات مورد پذیرش قرار گرفت.

 

اجرای طرح تحقیقاتی بخش کشاورزی در دانشگاه پیام نورداراب

طرح تحقیقاتی بخش کشاورزی در دانشگاه پیام نورداراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، این طرح با عنوان" بررسی تنوع ژنتیکی ارقام مختلف گندم" و با همکاری دانشگاه شیراز و دانشجویان انجمن علمی رشته کشاورزی مرکز داراب اجرا شده است. فرخ زاد مدرس دانشگاه پیام نور داراب و مجری این طرح هدف از اجرای طرح فوق را در وهله اول ارتقای سطح علمی دانشجویان دانست و گفت : هدف ما بررسی سازگاری لاین های مختلف گندم جدید تریتی پایرم با شرایط آب و هوایی مختلف ایران است و به این منظور هم اکنون در مرحله آمار گیری هستیم.

 

 

بازدید جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور کازرون از  زندان

جمعی از دانشگاهیان پیام نورکازرون از زندان این شهرستان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دراین بازدید محمود گندمکار رئیس زندان کازرون ضمن خیرمقدم خدمت دانشجویان و اساتید پیرامون مسائل اجتماعی زندان مطالبی را بیان نمود. در ادامه ضمن اشاره به روند کلی پیگیری امور در زندان، شیوهای اصلاح گروه آسیب پذیر و مقابله با آن را توضیح داد. رئیس زندان کازرون از پژوهشگران دانشگاه جهت همکاری در رفع معضلات زندان و نوشتن پایان نامه و مقالات در این زمینه دعوت به همکاری نمود.

گندمکار ضمن به معرض گذاشتن تصاویری از فعالیت های صورت گرفته در یکسال گذشته خاطرنشان کرد: در واقع زندان همان ندامتگاه است که راه برای ادامه تحصیل زندانیان باز است و اعلام نمود ما از این موضوع حمایت می نمائیم.

لازم به ذکر است در این بازدید، دانشجویان ضمن مصاحبه با تعدادی از زندانیان، از قسمت های مختلف زندان از جمله قسمت های فرهنگی،کتابخانه، نمازخانه، کارگاه صنایع دستی، بهیاری و اجرای تئاتر توسط زندانیان آشنا شدند.

در پایان پس از بازدید، رئیس زندان به سوال های دانشجویان پاسخ داد.

 

برگزاری کارگاه مدیریت استرس در دانشگاه پیام نور کازرون

کارگاه مدیریت استرس در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این کارگاه خانم نادری استاد دانشگاه در خصوص منابع استرس، پيامدهاي استرس در زندگي فردي و اجتماعي، شيوه هاي درست و نادرست مقابله با استرس، تهيه جدول روزانه و هفتگي برنامه زمانبندي فعاليت هاي زندگي مطالبي را بيان نمود.

گفتنی است این کارگاه در جهت ارتقای سطح آگاهی و دانش و مهارت دانشگاهیان و به منظور ارتقای سطح سلامت روانی و آموزشهای لازم در زمان کنترل استرس در هنگام بروز مشکلات برگزار شد.

 

انتشار ویژه نامه شهدای هسته ای در دانشگاه پیام نور کازرون

ویژه نامه شهدای هسته ای در دانشگاه پیام نور کازرون منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، بمناسبت روز ملی فناوری هسته ای ویژه نامه شهدای هسته ای در دانشگاه پیام نور کازرون منتشر شد. این ویژه نامه گزيده بيانات مقام معظم رهبری پيرامون ترور دانشمندان ايراني بوده است که اين بيانات در چند سال اخير و در پي شهادت دانشمندان شهيد آقايان علي محمدي، شهرياري، رضايي نژاد و احمدي روشن بيان شده است.

 

برگزاری مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه پیام نور کازرون

مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، بمناسبت ایام فاطمیه مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با مداحی سیدعلیرضا کشاورز و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج حسن یاسین راد محقق و پژو هشگر شیعه شناسی اعزامی از قم در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد. یاسین راد با اشاره به اينکه لحظه لحظه زندگاني پر خير و برکت آن حضرت الگوي مناسبی براي زنان عالم است، افزود: ترویج حجاب و صیانت از کرامت انسانی زنان از پیام‌های الگوی رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) است که باید زنان مسلمان به ویژه جامعه زنان به آن توجه خاصی داشته باشند.  وی افزود: در جامعه امروز که تمام زنان هر کدام به نحوی در جامعه مشغول به کار و فعالیت هستند، جامعه زنان با حفظ ارزش‌ها به فعالیت‌های خود ادامه دهند تا حرمت و کرامت زن در جامعه حفظ شود.

  این استاد حوزه تحکيم بنيان خانواده ها و کاهش و از بين بردن آسيب هاي اجتماعي را در گرو همت و تلاش بانوان برشمرد و همگان را به تأسي از سيره ائمه اطهار(ع) به عنوان تنها راه نجات بشريت دعوت نمود.

 

 

 

 

برگزاری مراسم پیاده روی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای در دانشگاه پیام نور خاوران

به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای مراسم پیاده روی در دانشگاه پیام نور خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران در این مراسم که با همکاری امور فرهنگی و بسیج دانشجویی برگزار گردید،،اساتید ،کارکنان و دانشجویان شرکت کننده ،این روز را گرامی داشتند.درپایان مراسم نیز به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان اهداءشد.

 

ديدارنوروزي دردانشگاه پيام نور شيراز

در آغازين روزهاي كاري سال نو ؛ ديد و بازديد نوروزي در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، دكتر حسين توللي رييس اين دانشگاه به همراه معاونين و جمعي از مديران ،با حضور درمحل كار اساتيد و كاركنان دانشگاه ضمن ديد و بازديد نوروزي ، فرا رسيدن سال نو و بهار طبيعت را تبريك گفت و  از خداوند متعال سالی پر خير و برکت همراه با سلامتي ، سعادت و موفقیت براي همگان آرزو كرد.

وي در اين ديدار صميمي بر تلاش ، همدلي و همكاري در تمامي عرصه ها تاكيد كرد و افزود: اميدواريم در سال جديد كه به تدبير مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده است ،بتوانيم در جهت ارتقاء ، تحقق و عمل به اين شعار مهم و كليدي گام برداريم .

 

 

 

 

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-indent:8.5pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 9:28  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 28 اسفند92

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

اولین کارگاه تخصصی راه های پیشگیری اولیه از اعتیاد در دانشگاه پیام نور آباده

اولین کارگاه تخصصی راه های پیشگیری اولیه  از اعتیاد به منظور شناخت، تببین و آگاهی نسبت به اعتیاد و مواد اعتیادآور در دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، مراد ملک مکان مدرس این کارگاه انواع مواد مخدر، تأثیر این مواد بر انسان، راه های پیشگیری و راه های درمان آن را برشمرد و اهتمام خانواده ها، شناسایی علائم اعتیاد به هرنوع از مواد مخدر، شناسایی پیامدهای استفاده از مواد مخدر را اصلی ترین راه های پیشگیری عنوان کرد.

 

 

                                                             بزرگداشت  روز شهید  در دانشگاه پیام نور ارسنجان

به مناسبت گرامیداشت روز شهید مراسم گل افشانی مزار شهدای گمنام باحضور دانشجویان برگزار شد در این مراسم دانشجویان دسته های گل را با هدف تکریم شهدای گمنام به شهدای عزیز تقدیم کردند. به گزارش روابط عمومی واحد ارسنجان همچنین مراسم ملاقاتی باخانواده ی دانشجوی شهید علی حسین یار محمدی به مناسبت پنجاه ودومین سالگرد تولد این شهید عزیز که مصادف با روز بزرگداشت شهید نیز بود توسط مسئولین انجام گرفت.

 

دانشجویان پیام نور ارسنجان به   اردوی راهیان نور رفتند

تعدادی از دانشجویان جهت بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور به این مناطق اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ارسنجان ،اعزام این دانشجویان به صورت رایگان بود  این گروه اعزامی شامل دانشجویان ممتاز وتعدادی از دانشجویان صاحب رتبه ومقام در زمینه های گونا گون بودند.

 

 

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا با هفت سیین های خود به استقبال عید رفتند

دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا با شرکت در مسابقه هفت سین به استقبال عید رفتند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این مسابقه بین 25 تیم از دانشجویان این دانشگاه برگزار شد و هر تیم سفره هفت سین خود را در معرض نمایش قرار داد. در نهایت تیم های برگزیده با رای داشنجویان مشخص شده  و هدایایی را دریافت نمودند.

 

برگزاری مراسم جشن فارغ التحصیلان 120 دانشجو در  دانشگاه پیام نور جهرم

مراسم جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه پیام نور جهرم با حضورمسولین این دانشگاه، دانشجویان وخانواده های دانش آموختگان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم در این مراسم ازتعداد120 فارغ التحصیل در رشته های مختلف و همچنین ازتعداد 80نفر دانشجویان برترقرآنی ،ورزشی و فرهنگی  با اهداء سپاس نامه و هدایا قدردانی شد.همچنین در این مراسم دکتر محمد قناعتیان رئیس دانشگاه پیام نور جهرم با بیان اینکه فارغ التحصیلی  به معنای پایان علم اندوزی نیست بیان داشت :کلمه فارغ التحصیلی یک مقدار آزار دهنده است چرا که هر کس تا آخر عمر باید دانشجو و علم آموز باشد. وی از دانشجویان و فارغ التحصیلان خواست تا برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر تلاش کنند.  گفتنی است اجرا برنامه های شاد نظیر سیاه بازی و موسیقی زنده قسمتی از  برنامه های گسترده  این مراسم بود . از برنامه‌های بسیار جالب و جذاب، اهدا لوح یادبود و قرائت سوگندنامه دانشجویان فارغ التحصیل بود که توسط یکی ازدانشجویان اجرا و قرائت گردید و همه‌ی دانش آموختگان  به صورت گروهی متن سوگند نامه را تکرار ‌کردند.

 

 

برگزاری مسابقه پرتاب موشک دانشجویان در دانشگاه پیام نور کازرون

مسابقات پرتاب موشک با حضور مسئولین دانشگاه در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مسابقات طناب کشی دانشجویان در فضایی صمیمی  با شرکت 8 تیم 6 نفره بصورت دوره ای در سالن ورزشی دانشگاه به رقابت پرداختند. این دوره از مسابقات که با داوری سرکارخانم ها عبداله پور، فیروزمند، آذین فر و رضازاده برگزار شد، به 13نفر که بیشترین متراژ پرواز را داشتند، هدایای ارزنده ای تقدیم شد.

 

برگزاری نشست اعضای انجمن های علمی در دانشگاه پیام نور کازرون

اعضای انجمن های علمی دانشگاه پیام نور کازرون با سرپرست مرکز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این نشست ابتدا دکتر اسداله جعفری سرپرست مرکز ضمن قدردانی از فعالیت ها و تلاشهای انجمن های علمی اظهار داشت: اعضای انجمن های علمی بازوهای توانمند دانشگاه هستند و بایستی موجب پویایی، نشاط و تحرک هرچه بیشتر دانشجویان شوند. در ادامه اعضای انجمن کمبودها و مشکلات مربوطه را مطرح کرده و خواستار حل این مشکلات شدند.

 

 

 

برگزاری گردهمایی دبیران کانون های فرهنگی در دانشگاه پیام نور کازرون

گردهمايي دبيران كانونهاي فرهنگي دانشگاه در دانشگاه پیام نور برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور کازرون، در اين گردهمایی دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه، با تأكيد بر مشاركت هرچه بيشتر كانونهاي فرهنگي و مذهبي در برنامه هاي فرهنگي دانشگاه اظار داشت: كانونهاي فرهنگي و مذهبي دانشگاه بايد شرايط لازم را براي رشد فرهنگي و علمي دانشجويان فراهم نمایند.

وی گفت: بايستی دانشگاه به سمت توليد علم پيش رود و كانونها با ارائه پيشنهادات موثر براي رسيدن به اهداف خرد و كلان دانشگاه مشاركت داشته باشند، چرا كه ديانت از علم جدا نيست و هميشه بيشترين حمايت از علم از سوي دين اسلام صورت گرفته است.

در ادامه دبيران كانونهاي فرهنگي دانشگاه در اين جلسه ديدگاهها، نظرات و پيشنهادات خود را در خصوص مسائل فرهنگي و برگزاري مراسمات مختلف ديني و اسلامي مطرح نمودند.

 

تشکیل جلسه هم اندیشی بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه هم اندیشی بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور مرکز کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، جلسه هم اندیشی بسیج دانشجویی با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه وجمعی از دانشجویان بسیجی برگزار شد. دراین جلسه ابتدا  دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه، پیرامون اهمیت بسیج و امورفرهنگی و وظایف دانشجویان در این زمینه سخن گفت. درادامه زارعی مسئول بسیج دانشجویی در مورد مسائل و مشکلات بسیج دانشجویی توضیحاتی ارائه نمود.

 

 

سمینار نگاهی بر شهرسازی و معماری معاصر ایران و جهان در دانشگاه پيام نور شيراز

سمینار نگاهی بر شهرسازی و معماری معاصر ایران و جهان در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، سمینار نگاهی بر شهرسازی و معماری معاصر ایران و جهان با حضور دکتر حسین فهیمی زاده استاد معماري و شهرسازي ، در سالن شهيد مطهري دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين سمينار فهيمي زاده در خصوص ساماندهی بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده از منظر شهرسازی و معماری و همچنين نمونه هایي شامل بافت سنتی بندر گناوه واقع در استان بوشهر و بافت سنتی شهر فیروزآباد واقع در استان فارس به ايراد سخن پرداخت.

در اين سمينار كه به همت انجمن علمي شهرسازي و با هدف آگاهي بيشتر دانشجويان در خصوص مباحث مربوط به هنر شهرسازي و معماري برگزار شد، معماري معاصر ايران و جهان مورد بررسي و آسيب شناسي قرار گرفت.

 

كارگاه زوج درماني و خانواده درماني در دانشگاه پيام نور شيراز

كارگاه آموزشي زوج درماني و خانواده درماني(آموزش زندگي خانوادگيfle)در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز به همت انجمن علمي روان شناسي و علوم تربيتي اين دانشگاه ، كارگاه آموزشي زوج درماني و خانواده درماني (آموزش زندگي خانوادگيfle) با هدف ايجاد مهارت هاي گفتگوي بين زوجين مهارت ها و  اطلاعات ازدواج در سالن شهيد مطهري دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.در اين كارگاه يك روزه  رويا بذرافكن ، مشاور و استاد دانشگاه ، در دو كارگاه جداگانه ، مهارت گفتگوي بين زوجين ، حل تعارضات و ناسازگاريهاي زناشويي همراه با درمان اختلالات ناشي از آن را براي دانشجويان بازگو كرد.

در اين كارگاه آموزشي با دعوت از 2 زوج دانشگاه پيام نور مركز شيراز، مراحل مشاوره و ارائه تكنيكهاي موثر در روابط زناشويي و همچنين مراحل زوج درماني و خانواده درماني ارائه شد و دانشجويان سوالات خود را در اين زمينه مطرح كردند.

در ادامه بذرافكن راههاي شناسايي مشكلات ، اختلافات و درگيريهاي بالقوه روابط زناشويي و همچنين  راههاي برقراري ارتباط و روبرو شدن زوجين با اين مشكلات را بازگو كرد و به سوالات دانشجويان در اين خصوص پاسخ داد.

تشخیص و درمان اختلالات جنسی و زوج درمانی ، مناسبات و روابط صحيح زوجين قبل و بعد از ازدواج، شروط زمان و مدت دوران نامزدي و همچنين تعهد و پايبندي در رابطه زناشويي از ديگر موارد مهم مورد بحث در كارگاه آموزشي زوج درماني در دانشگاه پيام نور شيراز بود.

مريم دشتستاني مسئول برگزاري كارگاه و دبير انجمن علمي روان شناسي و علوم تربيتي دانشگاه پيام نور مركز شيراز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري كارگاه آموزشي زوج درماني ، از كليه مسئولين و دانشجويان بويژه اعضاء فعال در انجمن علمي روان شناسي و علوم تربيتي دانشگاه  پيام نور شيراز تقدير و تشكر به عمل آورد.

 

کسب مقام دوم برگزاری امتحانات نیمسال اول  93-1392 دانشگاه پیام نور واحد زاهد شهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورواحد زاهدشهر، در جلسه روسای دانشگاهای پیام نور استان فارس از دانشگاه پیام نور واحد زاهد شهر تقدیر شد.

در این جلسه ضمن آرزوی موفقیت افزونتر کسب مقام دومی دانشگاه پیام نور  واحد زاهدشهردر برگزاری امتحانات نیمسال اول تحصیلی 93-1392 در بین مراکز وواحدهای کمتر از 700 نفر دانشجویی تبریک گفته شد.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:12.0pt; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:0cm; mso-para-margin-left:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; line-height:80%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم اسفند 1392ساعت 11:29  توسط روابط عمومی لامرد  | 

نشست روسای مراکز وواحدها

 

رئیس دانشگاه پیام نور فارس در نشست روسای مراکز وواحدهای استان:

وظیفه دانشگاه ها ارائه راهکارهای لازم برای  تحقق اقتصاد مقاومتی است

نشست روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس درفیروزآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، درابتدای این نشست پس از خیرمقدم رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد ،پیام مهندس فریدونی نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد،قیروکارزین وفراشبند در مجلس شورای اسلامی که به دلیل مشغله کاری در مجلس، موفق به شرکت دراین نشست نشده بود،خطاب به روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نورشهرهای فارس قرائت شد.

فریدونی دراین پیام ،با ابراز خرسندی از برگزاری محفل علمی روسای مراکز وواحدها  در شهرستان فیروزآباد،خواستار توسعه هرچه بیشتر دانشگاه پیام نوراین شهرستان شد.

وی افزود:دانشگاه ها در زمینه علم وفناوری نسبت به سایر نهادها مقدم می باشد چراکه دانشگاه ها، پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی وپارک های علم وفناوری، نقش مهمی  درحرکت کشور به سمت توسعه  وپیشرفت دارند.

وی ضمن درخواست از مسئولین برای حمایت بیشتراز دانشگاه ها، از مسئولین دانشگاه ها نیز خواست تا فضای علمی مناسبی را در دانشگاه ها ایجاد کنند تا استاد ودانشجو بدون هرگونه دغدغه ای به کارهای علمی بپردازد.

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: باید به جای سیاست زدگی در دانشگاه ها باید اخلاق حاکم باشد چرا که ما به دانشگاهی نیازداریم که کارآفرین باشد نه کارجو

فریدونی تصریح کرد: توقع این است که دانشگاه ها دانشجوی خلاق و ذهن خلاق تربیت نمایند.

وی افزود: دانشگاه ها درکنار توجه به کمیت باید به کیفیت نیز توجه ویژه ای نمایند چرا که این دو باهم می توانند مفید باشد.

وی افزود: دانشگاه ها نباید جناحی فکر کنند بلکه باید به تحقیق وعلم بیندیشند. روسای دانشگاه ها باید محیط علمی خلاق وبه دور از تفکرات جناحی برای دانشجویان مملکت فراهم آورند تا دانشجویان بتوانند درچنین محیطی به مسئله علم دانش واختراع بپردازند.

تحصیل 3هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

دکتر بهمند رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد نیز با ارائه گزارشی از دانشگاه پیام نور این شهر،وضعیت دانشگاه پیام نورفیروزآباد در استان را مناسب عنوان کرد و یادآور شد: دانشگاه پیام نور فیروزآباد از سال 1370 با راه اندازی دو رشته آغاز شده است که درحال حاضر3هزار دانشجو در 43 رشته و گرایش در بخشهای علوم پایه،انسانی و هنر ومعماری مشغول به تحصیل هستند.

اختصاص  بالاترین اعتبار عمرانی دانشگاه پیام نور به استان فارس

رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس نیز دراین نشست،ضمن بیان بخشهایی از موفقیت های کسب شده در سال 1392 توسط این دانشگاه، اظهارداشت: درجدیدترین ارزیابی های صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی در اسفند ماه، دانشگاه پیام نور فارس در رتبه بندی در زمینه های فرهنگی مقام برتر کشور و در زمینه تربیت بدنی با صعود بسیار بالا از رتبه 16 موفق به ارتقا به رتبه دوم کشور گردید.

دکترسعید مظلومیان افزود: در سال1392 موفق به ادامه توسعه تحصیلات تکمیلی در سطح استان فارس شدیم که به یاری خداوند و با تلاشهای صورت گرفته وپیگیری نمایندگان مجلس،موفق به افزایش رشته های کارشناسی ارشد به 32 و دکتری به 3 رشته شده ایم.

وی افزود: در سال92 برای اولین بار موفق به کسب مقام اول کشور در بین همه دانشگاه های پیام نور31 استان کشور شدیم که این موفقیت مدیون تلاش شبانه روزی همه همکاران در سطح استان است.

دکترمظلومیان اضافه کرد: در المپیاد کشوری رباتیک که با حضور دانشجویان دانشگاه های بزرگ کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف،امیرکبیر و... برگزار شده بود، دانشجویان مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس موفق به کسب 6 رتبه و مقام دراین المیپاد شدند.

وی درادامه به بخشهایی از فعالیت های صورت گرفته اشاره کرد واظهارداشت: در حوزه روابط عمومی، اقدامات خوبی  درحوزه روابط عمومی الکترونیک صورت گرفت که راه اندازی اولین روزنامه آنلاین دانشگاه وسامانه پیامک هوشمند جهت اطلاع رسانی به دانشجویان جدید از آن جمله است.

دکترمظلومیان اضافه کرد:  درسال جاری بالاترین اعتبار عمرانی دانشگاه پیام نور به استان فارس اختصاص یافته است که خوشبختانه  با این اعتبارات، پروژه های عمرانی از پیشرفت خوبی برخوردار شده است.

همچنین دریافت بالاترین اصلاحیه بودجه بعد از استان تهران به استان فارس اختصاص یافته است. همچنین درسال جاری 100درصد اعتبارات  مصوب از محل اعتبارات وزارت نفت تحقق یافت.

رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس اضافه کرد: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته اکثر اعضای هیئت علمی قراردادی تبدیل وضعیت شدند. همچنین 40 نفر نیز از کارکنان شرکتی به قراردادی تبدیل وضعیت شده اند وهمچنین صدور احکام برای 29 نفر نیروی شرکتی به قراردادی در سازمان مرکزی درحال پیگیری است.

دکترمظلومیان تصریح کرد: برای اولین بارگردهمایی وتجلیل از نگهبانان ونیروهای فیزیکی مراکز وواحدها برگزار شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ سیاست های اجرایی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد واظهارداشت: دانشگاه ها درتحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند که می بایست برای اجرای این امر مهم ، راهکارهای لازم ارائه دهند.

دکترمظلومیان افزود: اگر اقتصاد مقاومتی بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد ونظام برای همیشه از تهدیدها وخطرات دشمنان مصون خواهد شد.

وی همچنین از توسعه فعالیت های پژوهشی در دانشگاه پیام نور فارس خبر داد و یادآور شد: مراکز وواحدها در حوزه پژوهش نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی یکی از مزیت های دانشگاه پیام نور را شیوه آموزشی آن عنوان کرد ویادآور شد: روسای مراکز بایستی اعضای هیئت علمی واساتید مدعو را توجیه نمایند که در دانشگاه پیام نور امکان دادن نمره به دانشجو از سوی استاد وجود ندارد ودانشجو باید خود تلاش کند.

وی درپایان سخنان خود از همکاری وهمراهی نمایندگان مجلس درامر توسعه مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور شهرهای فارس تشکر کرد واظهارداشت: انصافا و حقا تمام 18 نماینده مجلس دراستان از هرگونه مساعدت وهمکاری در امر توسعه دانشگاه پیام نور دریغ نکرده اند.

امام جمعه فیروزآباد: علم بدون معنویت،جهل است

نماینده ولی فقیه وامام جمعه فیروزآباد نیز دراین نشست،علم بدون اینکه معنویت درکنار آن باشد جهل است.

حجت الاسلام والمسلمین هاشم زاده افزود: توسعه اندیشه اسلامی نیازمند حرکت قوی است که دانشگاه ها باید جلودار این حرکت باشند.وی اضافه کرد: ما به علمی که در مقابلش تعهد باشد نیازداریم.

فرماندار فیروزآباد: گرفتن مدرک،مشکلات کشور را حل نمی کند

فرماندارفیروزآباد نیز دراین نشست اظهارداشت: دانشگاه ها محل توسعه کشور هستند که جریان دانش وآرمانگرایی در آن مطرح است.

مهندس اسکندر بهمنی افزود: با توجه به مسائلی که درجامعه وجود دارد و در برابر تحریم ها وتهدیدهایی که متوجه نظام است رهبرمعظم انقلاب،بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند که از دانشگاه ها انتظار می رود راهکارها وتجربیاتی که در رابطه با اقتصاد مقاومتی ومقابله با تهدیدها دارند، را ارائه نمایند.

 وی اضافه کرد: وظیفه دانشگاه ها در ارائه راهکارهای اجتماعی واقتصادی سنگین تر شده است.

وی اضافه کرد: درحالی که دانشگاه ها مدرک گرا شده اند اما مشکلات ما مدرک حل نمی کند.

فرماندار فیروزآباد تصریح کرد: درحال حاضر نیازمند پژوهشهای کاربردی هستیم وانتظار داریم اساتید، مسائل ومشکلات اقتصادی واجتماعی را در سرلوحه فعالیت های علمی وپژوهشی خود قرار دهند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392ساعت 13:45  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اولين همايش نيروهاي حفاظت فيزيكي دانشگاه پيام نور استان فارس

اولين همايش نيروهاي حفاظت فيزيكي دانشگاه پيام نور استان فارس

رييس دانشگاه پيام نور استان فارس: نيروهاي حفاظت فيزيكي نجيب ترين ،مطمئن ترين و كم توقع ترين نيروهاي سازمان هستند.

 اولين همایش آموزشي و توجيهي عوامل حفاظت فيزيكي مراكز و واحد هاي دانشگاه پيام نور استان فارس با هدف آشنايي با قوانين و مقررات ، اصول و اخلاق نگهباني ، تكريم ارباب رجوع  همراه با اخلاق اسلامي و همچنين تقدير و تشكر از نيرروهاي حفاظت فيزيكي استان ، در محل سالن ولايت دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، سعيد مظلوميان رييس دانشگاه پيام نور استان فارس با اشاره به تقارن اين روز با سالروز بزرگداشت شهدا و همچنين تاسيس بنياد شهيد انقلاب اسلامي به فرمان امام راحل (ره)، شهدا را ذخاير معنوي و ارزشمند انقلاب دانست و افزود:صحبت كردن در رابطه با شهدا و مقام والايشان كار هر شخصي نيست چرا كه هيچ مرتبه و رتبه اي بالاتر از مقام شهدا نيست.

وي اضافه كرد: شهدا از جان و مال خود گذشتند و به افلاك پركشيدند و به اين دنياي فاني دل نبستند و در پرتو عنايت خداوند با ايثار ، گذشت و از خودگذشتگي اين انقلاب و نظام را بيمه كردند و موجب سلامتي جامعه و برقراري عدالت شدند و خود نيز تا ابد از رحمت واسعه الهی برخوردار شدند.

رييس دانشگاه پيام نور استان فارس گفت: كلمه شهادت ريشه در اعتقادات ما دارد و استكبار جهاني و صهيونيسم از اين اعتقاد و شهادت طلبي ملت بزرگ ايران اسلامي هراس دارند و هر كجا و در هرنقطه كه احساس شود دشمنان مي خواهند به نظام مقدس جمهوري اسلامي ضربه وارد كنند اين سربازان گمنام امام زمان با تمام وجود آماده ايستادگي و شهادت طلبي هستند.

مظلوميان با بيان فرمايش مقام معظم رهبري در خصوص شهدا كه "زنده نگه داشتن ياد شهدا كمتر از شهادت نيست" اضافه كرد: بايد همواره پيرو راه و هدف والاي شهدا باشيم و نگه داشتن ياد و خاطره شهدا را وظيفه خود بدانيم چرا كه امروز استقلال ، سربلندي و عزت ایران اسلامی مدیون خون پاك شهیدان ولایتمداری است که هرگز لحظه ای از امام و پیشوای خود غافل نشدند.

وي در ادامه سخنانش نيروهاي حفاظت فيزيكي را به عنوان نجيب ترين ،مطمئن ترين و كم توقع ترين نيروهاي سازمان بر شمردند و افزود :واژه نگهباني و پاسداري در فرهنگ اسلامي و ايراني داراي قداست و ارزش است و چه قداستي بالاتر از اين كه همه ما خود را نگهبان و حافظ اسلام ، انقلاب و خون شهدا بدانيم، وجود ندارد.

سعيد مظلوميان در بيان اهميت و ويژگيهاي نگهباني و حفاظت گفت: اهميت نگهباني در حفظ امنيت است و امنيت مساوي ادامه حيات و فعاليت توام با آرامش است و اگر امنيت وجود نداشته باشد امنيت از جامعه كنار مي رود و مردم در آرامش و راحتي زندگي نخواهند كرد و ادامه زندگی و کار و فعالیت غیرممکن می شود.

وي افزود: با توجه به اينكه اولين برخود ارباب رجوع در هر سازماني با نيروهاي حفاظت فيزيكي آن سازمان است ، پس بايد در برخورد با ارباب رجوع با كمال احترام، ادب و آرامش برخورد كنيم و با روی گشاده و خوش خلقی با اور روبرو شود زيرا برداشت و ارزيابي مراجعين از نحوه خدمت رساني نهادها و سازمانها ، رابطه مستقيم با نحوه رفتار و عملكرد شما دارد

مظلوميان تصريح كرد: نيروهاي حفاظت فيزيكي و نگهبانان آينه سازمان هستند چرا كه برخورد اوليه با مراجعه كنندگان نمايي از سازمان در ذهن ارباب رجوع  ترسيم مي كند و برخورد ها ميتواند تا مدتها در ذهن آن شخص باقي بماند .

وي همچنين ضمن  تاكيد بر حفظ اعتماد و امانتداري در نزد نيروهاي حفاظت فيزيكي ، بر فراگيري قوانين و مقررات لازم و به روز در زمينه پست سازماني خود اشاره كرد و افزود: بايد اطلاعات و سطح شناخت و آگاهي خود را در خصوص سازماني كه در آن مشغول به انجام وظيفه هستید ، بالا ببريد تا از اين طريق بتوانيم پاسخگوي خوبي براي مراجعه كنندگان باشيد .

رييس دانشگاه پيام نور استان فارس بر حفظ آمادگي جسماني ، پوشش مرتب و منظم ، تقويت مهارت هاي عمومي و تخصصي و همچنين مطالعه و آموزش نيروهاي حفاظت فيزيكي اشاره كرد و ابراز اميدواري كرد نيروهاي حفاظت فيزيكي همچون گذشته همكاري و تعامل لازم با روساي مراكز و واحدها  داشته باشند .

مظلوميان از تداوم برگزاري چنين دوره هاي آموزشي استقبال كرد و گفت: اميدواريم كه دوره هاي آموزشي ويژه نيروهاي حفاظت فيزيكي در طول سال برگزار گردد و از اين طريق گامي اساسي در جهت ارتقاء سطح كيفي خدمت رساني نيروهاي حفاظت فيزيكي برداريم.

در اين همايش ،حجت الاسلام والمسلمين دكتر محسن مكارم عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز ، حراست را پاسداري از اسلام، پاسداري از انقلاب و پاسداري از قوانين دانست و افزود: براي پاسداري از اسلام بايد به دستورات ديني عمل كنيم و براي پاسداري از انقلاب بايد در عمل انقلابي بود نه در زبان و پاسداري از قوانين يعني اينكه اول با قوانين آشنا باشيم و دوم اينكه خودمان نيز بدان عمل كنيم.

وي حراست و نگهباني را نوعي از عبادت دانست و گفت: بايد سعي كنيم كه فقط براي خدا و كسب رضا و خشنودي او كار كنيم تا از اين طريق نزد خداوند متعال ماجور باشيم .

مكارم در ادامه با طرح سوالاتي ، پاسداري از اسلام، پاسداري از انقلاب و پاسداري از قوانين و مقررات دانشگاه را از مهمترين وظايف نيروهاي حفاظت فيزيكي دانشگاه برشمرد و با تشريح شرايط ،مراتب و احكام مربوط به هر مورد بر نقش تاثير گذار نيروهاي حفاظت فيزيكي در محيط دانشگاه تاكيد كرد.

ناصر صادقيان مدير حراست دانشگاه پيام نور استان فارس و عليرضا زارع مسئول حفاظت فيزيكي دانشگاه پيام نور استان فارس از ديگر سخنرانان اولين همايش حفاظت فيزيكي دانشگاه پيام نور استان فارس بودند كه در خصوص توانمند سازي ، قوانين و مقررات ،موارد انضباطي و اخلاقي ،ارائه راهکارهای مؤثر در خدمت رسانی مطلوب به همکاران و ارباب رجوع و همچنين موضوعيت و محوريت جلسه مطالبي را ارائه و به سوالات ميهمانان پاسخ دادند.

 در پايان جلسه به رسم يادبود با اهدا لوح تقدير و جوايزي از تلاشها و زحمات ارزشمند نيروهاي حفاظت فيزيكي مراكز و واحدهاي دانشگاه پيام نور استان فارس تشكر و قدرداني به عمل آمد و مسئولين سال جديد را پيشاپيش به آنها تبريك گفتند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392ساعت 12:17  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهایی از مراکز وواحدها

برگزاری نماز جماعت ادارات شهرستان در دانشگاه پیام نور بوانات

نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان بوانات در دانشگاه پیام نور بوانات اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز ادارات شهرستان بوانات که به صورت هفتگی در یکی از ادارات شهرستان برگزار می شود ، به امامت نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بوانات حجه الاسلام زارع در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

 

پذیرش مقاله اساتید دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی و علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه  پیام نور بوانات در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی رشته علوم سیاسی و علیرضا نیک منش استاد مدعو رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه  پیام نور بوانات با عنوان " راهکارهای عملی جهت اجرای اهداف تعیین شده صنعت فن آوری تولید بیو گاز " در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی (اتیک) به صورت پوستر پذیرفته شد. قابل ذکر است این کنفرانس در اسفند ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

چاپ مقاله استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان " بررسی روش های ارزیابی صنعت طول عمر در گاو شیری " در شماره 81 بهمن ماه 92 در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ایام فاطمیه (س) در دانشگاه پیام نورداراب

مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ایام فاطمیه (س) در دانشگاه پیام نورداراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت امور فرهنگی مرکز و به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم معنوی زیارت عاشورا با حضورجمعی از کارکنان و دانشجویان در نمازخانه و با مرثیه خوانی عندلیبی دانشجوی فعال فرهنگی برگزار شد.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی شناخت مواد مخدر در دانشگاه پیام نور داراب

کارگاه آموزشی شناخت مواد مخدر در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت انحمن علمی رشته های علوم تربیتی و روانشناسی کارگاه آموزشی شناخت انواع مواد مخدر توسط عطایی مدرس دانشگاه و با حضور دانشجویان علاقه مند برگزار شد.وی در خصوص برگزاری این کارگاه گفت : در این کلاس با استفاده از اسلاید انواع مواد مخدر را نشان دادیم و در مورد تاثیر سوء مواد مخدر و روان گردان بر مغز و نواحی مختلف بدن بحث و بررسی شد.

 

 

گرامیداشت روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور کازرون

روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور کازرون گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون به همراه مسئول فرهنگی دانشگاه در روز پرستار با حضور در بیمارستان ولیعصر کازرون و اهدای گل و شیرینی به پرستاران بیمارستان، این روز را به این قشر سپید پوش و زحمتکش جامعه تبریک گفتند.

 

برگزاری مسابقات طناب کشی در دانشگاه پیام نور کازرون

مسابقات طناب کشی با حضور مسئولین دانشگاه در محوطه دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مسابقات طناب کشی دانشجویان در فضایی صمیمی  با شرکت 4 تیم 6 نفره بصورت دوره ای در محوطه دانشگاه به رقابت پرداختند که در پایان تیم های پرسپولیس، وحدت و تربیت بدنی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب نمودند.

لازم به ذکر است به 6 نفر تیم اول هدایای ارزنده ای به رسم یادبود تقدیم دانشجویان شد.

 

برگزاری سلسله نشست های مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت کانون مهدویت سلسله نشست های مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، این نشست ها، که با حضور چشمگیر دانشجویان برگزار می شود، سرکارخانم صدیقه نبوی زاده مدرس دانشگاه، در رابطه با آشنایی با امام زمان (عج) و دوستی با حضرت، پاسخ به شبهات سخنرانی می نماید.
گفتنی است این کلاسها با هدف افزایش آگاهی دانشجویان در زمینه مباحث ظهور  و مهدویت تشکیل شده است.

 

 

برگزاری جلسه دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه دانشجویان شاهد و ایثارگر با حضور مسئولین دانشگاه و بنیاد شهید در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس برکت بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بقایای این برکت عظیم خانواده های عزیز شاهد و فرزندان بزرگ شهدا هستند که در دانشگاه ها مشغول به تحصیل می باشند و خدمتگزاری به این قشر از وظایف اصلی دانشگاه ها است.

در ادامه اسداله رستمی نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاهها ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت دانشجویان شاهد در این مرکز دانشگاهی طی سخنانی از همکاری صمیمانه مسئولین دانشگاه در خصوص حل مشکلات دانشجویان شاهد تقدیر کرد.

در ادامه سرکارخانم فرشته دهقان معاونت دانشگاه و دبیر ستاد شاهد و ایثارگر این مرکز دانشگاهی، گزارشی را در خصوص نحوه و چگونگی خدمات رسانی به  دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور کازرون ارائه نمود.

در پایان این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر بحث و تبادل نظر شد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392ساعت 12:15  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهایی از مراکز وواحدها

برگزاری نماز جماعت ادارات شهرستان در دانشگاه پیام نور بوانات

نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان بوانات در دانشگاه پیام نور بوانات اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز ادارات شهرستان بوانات که به صورت هفتگی در یکی از ادارات شهرستان برگزار می شود ، به امامت نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بوانات حجه الاسلام زارع در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

 

پذیرش مقاله اساتید دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی و علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه  پیام نور بوانات در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی رشته علوم سیاسی و علیرضا نیک منش استاد مدعو رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه  پیام نور بوانات با عنوان " راهکارهای عملی جهت اجرای اهداف تعیین شده صنعت فن آوری تولید بیو گاز " در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی (اتیک) به صورت پوستر پذیرفته شد. قابل ذکر است این کنفرانس در اسفند ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

چاپ مقاله استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان " بررسی روش های ارزیابی صنعت طول عمر در گاو شیری " در شماره 81 بهمن ماه 92 در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ایام فاطمیه (س) در دانشگاه پیام نورداراب

مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ایام فاطمیه (س) در دانشگاه پیام نورداراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت امور فرهنگی مرکز و به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم معنوی زیارت عاشورا با حضورجمعی از کارکنان و دانشجویان در نمازخانه و با مرثیه خوانی عندلیبی دانشجوی فعال فرهنگی برگزار شد.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی شناخت مواد مخدر در دانشگاه پیام نور داراب

کارگاه آموزشی شناخت مواد مخدر در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت انحمن علمی رشته های علوم تربیتی و روانشناسی کارگاه آموزشی شناخت انواع مواد مخدر توسط عطایی مدرس دانشگاه و با حضور دانشجویان علاقه مند برگزار شد.وی در خصوص برگزاری این کارگاه گفت : در این کلاس با استفاده از اسلاید انواع مواد مخدر را نشان دادیم و در مورد تاثیر سوء مواد مخدر و روان گردان بر مغز و نواحی مختلف بدن بحث و بررسی شد.

 

 

گرامیداشت روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور کازرون

روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور کازرون گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون به همراه مسئول فرهنگی دانشگاه در روز پرستار با حضور در بیمارستان ولیعصر کازرون و اهدای گل و شیرینی به پرستاران بیمارستان، این روز را به این قشر سپید پوش و زحمتکش جامعه تبریک گفتند.

 

برگزاری مسابقات طناب کشی در دانشگاه پیام نور کازرون

مسابقات طناب کشی با حضور مسئولین دانشگاه در محوطه دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مسابقات طناب کشی دانشجویان در فضایی صمیمی  با شرکت 4 تیم 6 نفره بصورت دوره ای در محوطه دانشگاه به رقابت پرداختند که در پایان تیم های پرسپولیس، وحدت و تربیت بدنی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب نمودند.

لازم به ذکر است به 6 نفر تیم اول هدایای ارزنده ای به رسم یادبود تقدیم دانشجویان شد.

 

برگزاری سلسله نشست های مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت کانون مهدویت سلسله نشست های مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، این نشست ها، که با حضور چشمگیر دانشجویان برگزار می شود، سرکارخانم صدیقه نبوی زاده مدرس دانشگاه، در رابطه با آشنایی با امام زمان (عج) و دوستی با حضرت، پاسخ به شبهات سخنرانی می نماید.
گفتنی است این کلاسها با هدف افزایش آگاهی دانشجویان در زمینه مباحث ظهور  و مهدویت تشکیل شده است.

 

 

برگزاری جلسه دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه دانشجویان شاهد و ایثارگر با حضور مسئولین دانشگاه و بنیاد شهید در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس برکت بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بقایای این برکت عظیم خانواده های عزیز شاهد و فرزندان بزرگ شهدا هستند که در دانشگاه ها مشغول به تحصیل می باشند و خدمتگزاری به این قشر از وظایف اصلی دانشگاه ها است.

در ادامه اسداله رستمی نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاهها ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت دانشجویان شاهد در این مرکز دانشگاهی طی سخنانی از همکاری صمیمانه مسئولین دانشگاه در خصوص حل مشکلات دانشجویان شاهد تقدیر کرد.

در ادامه سرکارخانم فرشته دهقان معاونت دانشگاه و دبیر ستاد شاهد و ایثارگر این مرکز دانشگاهی، گزارشی را در خصوص نحوه و چگونگی خدمات رسانی به  دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور کازرون ارائه نمود.

در پایان این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر بحث و تبادل نظر شد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392ساعت 12:15  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهایی از مراکز وواحدها

برگزاری نماز جماعت ادارات شهرستان در دانشگاه پیام نور بوانات

نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان بوانات در دانشگاه پیام نور بوانات اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز ادارات شهرستان بوانات که به صورت هفتگی در یکی از ادارات شهرستان برگزار می شود ، به امامت نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بوانات حجه الاسلام زارع در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

 

پذیرش مقاله اساتید دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی و علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه  پیام نور بوانات در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی رشته علوم سیاسی و علیرضا نیک منش استاد مدعو رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه  پیام نور بوانات با عنوان " راهکارهای عملی جهت اجرای اهداف تعیین شده صنعت فن آوری تولید بیو گاز " در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی (اتیک) به صورت پوستر پذیرفته شد. قابل ذکر است این کنفرانس در اسفند ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

چاپ مقاله استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان " بررسی روش های ارزیابی صنعت طول عمر در گاو شیری " در شماره 81 بهمن ماه 92 در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ایام فاطمیه (س) در دانشگاه پیام نورداراب

مراسم زیارت عاشورا به مناسبت ایام فاطمیه (س) در دانشگاه پیام نورداراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت امور فرهنگی مرکز و به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم معنوی زیارت عاشورا با حضورجمعی از کارکنان و دانشجویان در نمازخانه و با مرثیه خوانی عندلیبی دانشجوی فعال فرهنگی برگزار شد.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی شناخت مواد مخدر در دانشگاه پیام نور داراب

کارگاه آموزشی شناخت مواد مخدر در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، به همت انحمن علمی رشته های علوم تربیتی و روانشناسی کارگاه آموزشی شناخت انواع مواد مخدر توسط عطایی مدرس دانشگاه و با حضور دانشجویان علاقه مند برگزار شد.وی در خصوص برگزاری این کارگاه گفت : در این کلاس با استفاده از اسلاید انواع مواد مخدر را نشان دادیم و در مورد تاثیر سوء مواد مخدر و روان گردان بر مغز و نواحی مختلف بدن بحث و بررسی شد.

 

 

گرامیداشت روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور کازرون

روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور کازرون گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون به همراه مسئول فرهنگی دانشگاه در روز پرستار با حضور در بیمارستان ولیعصر کازرون و اهدای گل و شیرینی به پرستاران بیمارستان، این روز را به این قشر سپید پوش و زحمتکش جامعه تبریک گفتند.

 

برگزاری مسابقات طناب کشی در دانشگاه پیام نور کازرون

مسابقات طناب کشی با حضور مسئولین دانشگاه در محوطه دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، مسابقات طناب کشی دانشجویان در فضایی صمیمی  با شرکت 4 تیم 6 نفره بصورت دوره ای در محوطه دانشگاه به رقابت پرداختند که در پایان تیم های پرسپولیس، وحدت و تربیت بدنی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب نمودند.

لازم به ذکر است به 6 نفر تیم اول هدایای ارزنده ای به رسم یادبود تقدیم دانشجویان شد.

 

برگزاری سلسله نشست های مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون

به همت کانون مهدویت سلسله نشست های مهدویت در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، این نشست ها، که با حضور چشمگیر دانشجویان برگزار می شود، سرکارخانم صدیقه نبوی زاده مدرس دانشگاه، در رابطه با آشنایی با امام زمان (عج) و دوستی با حضرت، پاسخ به شبهات سخنرانی می نماید.
گفتنی است این کلاسها با هدف افزایش آگاهی دانشجویان در زمینه مباحث ظهور  و مهدویت تشکیل شده است.

 

 

برگزاری جلسه دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه دانشجویان شاهد و ایثارگر با حضور مسئولین دانشگاه و بنیاد شهید در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس برکت بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بقایای این برکت عظیم خانواده های عزیز شاهد و فرزندان بزرگ شهدا هستند که در دانشگاه ها مشغول به تحصیل می باشند و خدمتگزاری به این قشر از وظایف اصلی دانشگاه ها است.

در ادامه اسداله رستمی نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاهها ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت دانشجویان شاهد در این مرکز دانشگاهی طی سخنانی از همکاری صمیمانه مسئولین دانشگاه در خصوص حل مشکلات دانشجویان شاهد تقدیر کرد.

در ادامه سرکارخانم فرشته دهقان معاونت دانشگاه و دبیر ستاد شاهد و ایثارگر این مرکز دانشگاهی، گزارشی را در خصوص نحوه و چگونگی خدمات رسانی به  دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور کازرون ارائه نمود.

در پایان این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر بحث و تبادل نظر شد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اسفند 1392ساعت 12:15  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 24 اسفند

بررسی اولویت برنامه های سال  نود وسه دانشگاه پیام نور آباده

مسئولین دانشگاه پیام نور آباده طی نشستی اولویت برنامه های سال آینده را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، در این نشست که با حضور مسئول امور جاری ، معاون آموزشی و پژوهشی، مسئولین امور اداری، فرهنگی، آموزشی و مالی برگزارشد ، برنامه های، دایر کردن رشته های مختلف تحصیلات تکمیلی با توجه به ظرفیت های بالقوه مرکز، فعالیت اعضای هیأت علمی در امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، فضاسازی محوطه و نصب دوربین های مداربسته، نصب دستگاه خودپرداز، نصب درب های الکترونیکی، ساخت مجتمع فرهنگی، فعال شدن تر انجمن ها، کانون ها و شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و تشویق به مشارکت دانشجویان در قسمت فرهنگی در دستور کار قرار گرفت.

 

تجهیز و راه اندازی کارگاه های رشته مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور آباده

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، کارگاه های رشته مهندسی صنایع مرکز تجهیز و راه اندازی گردید.

فاطمه سلیمی ، مسئول امور مالی مرکز گفت: هزینه تجهیز و راه اندازی کارگاه های سوهانکاری، تراشکاری و جوش فلزات بالغ بر یک میلیارد ریال بوده است.   

 

برگزاري سمینار هرم مهندسی-منشور پژوهشی در دانشگاه پیام نور شیراز

سمینار هرم مهندسی-منشور پژوهشی درسالن آمفی تئاتر دانشگاه پيام نور شيراز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در این سمینار كه با هدف آموزش روش های تحقیق و نگارش صحیح گزارش برگزار شد ، دکتر حسین پارسایی فارغ التحصيل در رشته بيو الكتريك از دانشگاه واترلو كانادا و استاديار دانشكده علوم پزشكي شيراز ضمن تاکید بر اهمیت نکات گزارش نویسی گفت: دانشجوی موفق کسی است که بتواند علاوه بر ارتقای سطح دانش خویش، تحقیقات خود را بر مبنای اصول ادبی و علمی به نگارش در آورد.

 وی تاکید کرد: در هنگام نوشتن تحقیق و پایان نامه باید تمام اصول فنی نگارش را رعایت نموده تا گزارشات برای خواننده جذاب و کاربردی باشد.

پارسایی در ادامه سخنانش در رابطه با سرقت علمی نیز به مطالبی اشاره کرده و اظهار نمود: سرقت علمی، مانع از پیشرفت در سطح دانش مراکز آموزشی می باشد و از نظر اخلاقی نیزعملی نادرست و ناهنجار می باشد.

حسين پارسايي همچنين در مورد روش های نوشتن رزومه کاری و تحصیلی به تشريح مواردی اشاره نموده و توضیحاتي را به شرکت کنندگان در این سمینار ارائه نمود.

وي ضمن تاکید بر اهمیت خلاقیت و نوآوری گفت: دانشجو باید از ذهن خلاق و مبتکری برخوردار بوده و از تقلید، کلیشه نویسی و تکرار پرهیز کند.

 در پایان این سمینار، دکتر پارسایی به سوالات دانشجویان پاسخ داد و به معرفی سایت ها و سازمان هایی پرداخت که دانشجویان با مراجعه به آنها بتوانند سطح خلاقیت خود را ارتقاء دهند.

لازم به ذکر است که این سمینار با همکاری انجمن علمی مهندسی پزشکی برگزار شد كه با استقبال دانشجویان دانشگاه پيام نور مركز شيراز روبرو شد.

احمد سعودي دبير انجمن علمي مهندسي پزشكي دانشگاه پيام نور شيراز در حاشيه اين سمينار گفت:  امیدواریم با تبرگزاري بيشتر چنین برنامه هایی دانشجویان از لحاظ علمی و پژوهشي به سطح مورد نظر دست يابند و بتوانيم از اين طريق جايگاه و رتبه علمي دانشگاه را ارتقاء دهيم .

 

 

همايش ملي تخصص آمار در محيط مجازي

هفتمين همايش ملي تخصص آمار دانشگاه پيام نور در محيط مجازي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، هفتمين همايش ملي تخصص آمار دانشگاه پيام نور در محيط مجازي با موضوع و محوريت  آمار نظری،  آمار کاربردي ، احتمال و فرآیندهای تصادفی ، آمار زیستي ، آمار رسمی وآموزش آمار ، آمار در سایر علوم و زمينه‌های مرتبط با آمار در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

اين همايش دو روزه با هدف گسترش فرهنگ آماری درکشور، آگاهی‌بخشی از نوآوری‌ها و تکنیک‌های جدیدآماری،اطلاع‌رسانی تولیدات آماری، تبادل اطلاعات،تجارب ، هماهنگی و همکاری در تولید،پردازش و انتشار اطلاعات ،طرح مسائل و ارائه‌ی راه‌کارهای آموزشی و اجرایی دروس آماری در نظام آموزش از راه دور و نقد منابع درسی آماری در دانشگاه پیام‌نور برگزار شد.

 دکتر نرگس عباسی معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه پیام‌نور مرکز شیراز و دبير همايش ملي تخصص آمار در محيط مجازي در اين خصوص گفت : در اين همايش 139 نفر ثبت نام كردند و 181 مقاله علمي و پژوهشي(تعداد 116 مقاله فارسي و 17 مقاله انگليسي) ارائه گرديد.

وي پرداخت آنلاين هزينه ها از طريق بانك ملت ، ارائه هر گونه گواهي اينترنتي در خصوص همايش ، صرفه جويي قابل توجه در هزينه ها و همچنين ثبت نام اينترنتي وعدم حضور فيزيكي همكاران  در همايش از مهمترين ويژگيهاي اين همايش به صورت مجازي دانست.

عباسي افزود: قطعا به جهت اينكه اين همايش براي اولين بار به صورت مجازي برگزار شد، داراي ايراد و اشكالاتي بود، اما با فراهم آوردن شرايط مطلوب تر از جمله افزايش پهناي باند ، آمادگي برگزاري هشتمين همايش ملي تخصصي آمار در شهريورماه 93 را داريم.

 

ديدار پایان سال رئيس دانشگاه پيام نور شيراز با مديران و كاركنان دانشگاه

در طليعه سال نو رييس دانشگاه پيام نور شيراز با مديران و كاركنان مركز ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در آستانه سال نو ، دكتر حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور شيراز ضمن تبريك سال نو ، گرم ترين درودها و شادباش ها را نثار مديران و كاركنان صديق دانشگاه پيام نور شيراز كرد.

 در اين محفل گرم و صميمي  توللي با تقدير و تشكر از زحمات و تلاشهاي خستگي ناپذير كاركنان دانشگاه ، گزارشي از تلاشها و اقدامات  انجام شده در سال جاري ارائه داد و ابراز اميدواري كرد كه در سال آينده در سايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) اين روند رو به رشد بر اساس ايمان ، معرفت و ارزشهاي اسلامي و انساني ادامه پيدا كند و همه با همدلي در جهت پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي و اهداف عاليه دانشگاه گام بردارند.

 

وي توسعه در تمامي بخشها و زمينه ها را مرهون تلاش دسته جمعي خانواده بزرگ دانشگاه پيام نورشيراز دانست و اظهار داشت:  با روحيه همدلي و همكاري مي توان تمام موانع را پشت سر گذاشت و با گذشت ، ايثار و احساس مسئوليت مي توان فضاي دوستي و صميميت در محيط كار ايجاد كرد .

در ادامه اين جاسه رييس دانشگاه پيام نور مركز شيراز با اهداء جوايز از كاركنان برگزيده در مسابقات مربوط به مناسبتها و اعياد مختلف كه از سوي روابط عمومي مركز برگزار شده بود ، تقدير و تشكر به عمل آورد .

 

رييس دانشگاه پيام نوراستان فارس خبر داد:

در سال جاري دانشگاه پيام نور شيراز بيشترين جذب اعتبارات را در بين مراكز استاني كشور به خود اختصاص داد.

جلسه اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور شيراز با حضور رييس دانشگاه پيام نور استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز شيراز ، جلسه اعضاء هيئت علمي اين دانشگاه با حضور رييس و معاونين دانشگاه پيام نور استان فارس و مركز شيراز در سالن ولايت اين دانشگاه برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم حسين توللي رييس دانشگاه پيام نور مركز شيراز با ارائه گزارشي به فعاليت هاي انجام شده در حوزه هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي ،اداري ،عمراني ،روابط عمومي ، دانشجويي ، رفاهي و همچنين فعاليت هاي فوق برنامه پرداخت و افزود :خوشبختانه پيشرفتهاي قابل توجهي در تمامي حوزه ها در دانشگاه پيام نور مركز شيراز شكل گرفته است و اميدواريم اين روند همچنان ادامه داشته باشد.

وي در آستانه سال نو ، ضمن تبريك عيد نوروز ، براي تمامي اساتيد، كاركنان و دانشجويان ، سالي سرشار از سلامتي، سعادت و بهروزي آرزو كرد و افزود:  بدون ترديد با همكاري تمامي اعضاء مجموعه دانشگاه پيام نور، اين دانشگاه مي‌توانددر بهبود فرآيندهاي آموزشي، پژوهشي ، فرهنگي و خدماتي بيش از گذشته موفق باشد.

در ادامه سعيد مظلوميان رييس دانشگاه پيام نور استان فارس ضمن بيان بخشي از موفقيت هاي كسب شده توسط دانشگاه پيام نوراستان فارس از جمله كسب مقام برتر دانشگاه پيام نور فارس دربين 31استان كشور و همچنين مقام برتر فرهنگي پيام نور فارس در بين دانشگاهاي پيام نور كشور اشاره كرد و افزود:دانشگاه پيام نور استان فارس  با دارا بودن 70هزار دانشجو در 44 مركز وواحد يكي از دانشگاههاي بزرگ علمي و تاثير گذار كشور محسوب مي شود.

وي افزايش بيش از 100درصدي ايجاد رشته هاي تحصيلات تكميلي در دانشگاه پيام نور استان فارس را يكي ديگز از افتخارات اين دانشگاه برشمرد و افزود: در حال حاضر 32 رشته كارشناسي ارشد و3 رشته دكتري در استان فارس راه اندازي شده است.

رييس دانشگاه پيام نور استان فارس در اين جلسه بار ديگر بر توسعه تحصيلات تكميلي در دانشگاه پيام نور استان تاكيد كرد و افزود: بسترسازي براي ايجاد دوره‌هاي تحصيلات تكميلي در كليه رشته‌هاي مرتبط با زمينه‌هاي فعاليت علمي دانشگاه و ارتقاي كيفيت آموزشي و پژوهشي در همه زمينه ها بايد در اولويت قرار گيرد تا بتوانيم شرايط لازم و مطلوب ادامه تحصيل را براي دانشجويان فراهم آوريم.

مظلوميان ضمن بيان موفقيت هاي اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور استان فارس در سطح استان و كشور گفت: اعضاء هيئت علمي به عنوان پشتوانه هاي علمي و نخبه دانشگاه محسوب مي شوند كه مي توانند در ارتقاي سطح مدیریت ، كيفيت و توسعه علمي و پژوهشي دانشگاه نقش موثري داشته باشند.

رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس اضافه كرد: دانشگاه پيام نور استان فارس خوشبختانه در سال جاري در اكثر شاخص هاي ارزيابي، رتبه هاي ممتازي را كسب نمود كه از جمله آن ميتوان به مقام برتر در برگزاري امتحانات دانشجويي ، امور فرهنگي ،پژوهشي و روابط عمومي اشاره كرد.

دكترمظلوميان گفت: در سال 92 پيشرفت هاي بسيار خوبي در زمينه هاي عمراني و همچنين تجهيزكارگاهها و آزمايشگاهها صورت گرفت و دانشگاه پيام نور استان فارس توانست در سال جاري تمامي اعتبارات لازم را در اين خصوص جذب نمايد و دانشگاه پيام نور مركزشيراز بيشترين جذب اعتبارات را در بين مراكز استاني كشور به خود اختصاص دهد.

وي در ادامه ضمن آرزوي موفقيت براي تمامي اساتيد، كاركنان و دانشجويان در سال جديد ، انتصاب دكتر عليرضا موغلي  عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور مركز شيراز را به سمت رييس دانشگاه علمي-كاربردي دانشگاه پيام نور استان فارس و همچنين ارتقاي رتبه علمي دكترالهام اسراري عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور مركز شيراز از استادياري به دانشياري را تبريك گفت.

در ادامه اعضاء هيئت علمي دانشگاه پيام نور مركز شيراز ضمن تبريك سال جديد در گفتگويي صميمي به بيان ديدگاهها، نظرات ،انتقادات و پيشنهادات خود در زمينه هاي مختلف پرداختند.

 

نمايشگاه گروهي عكس دانشگاه پيام نور شيراز

نمايشگاه گروهي عكس دانشجويي با موضوع زندگي شهري در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت كانون فرهنگي هنر دانشگاه ، نمايشگاه گروهي عكس دانشجويان رشته عكاسي با موضوع زندگي شهري در سالن انديشه دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در نمايشگاه  گروهي عكس دانشجويي كه به مدت يك هفته داير گرديد ، 20 اثر هنري از دانشجويان رشته عكاسي و هنرهاي اسلامي دانشگاه پيام نور شيراز با هدف آگاهي دانشجويان از سبك و روش زندگي شهري و با ابعاد 50*70با  مضامین متنوع اجتماعی ،فرهنگی ،تاريخي و  قومی ارائه شد.

 

اعزام دانشجويان پيام نور شيراز به اردوي بزرگ راهيان نور

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، اين اعزام در دو گروه خواهران و براداران و با هدف آشنايي دانشجويان با فرهنگ ايثار و شهادت به مدت پنج روزبرگزار مي شود و دانشجويان بسيجي  از مناطق عملياتي جنوب كشور از جمله سد كرخه، منطقه فتح المبين، منطقه عملياتي فكه، منطقه عملياتي چزابه، ، قرارگاه عملياتي ميشداغ، منطقه بستان و دهلاويه، منطقه عملياتي طلائيه، بدر، خيبر، مقر دژ خرمشهر، منطقه عملياتي والفجر 8، منطقه عملياتي شلمچه و منطقه عملياتي كربلاي 5 بازديد مي كنند.

در اين حاشيه اين بازديد همچنين برنامه هاي فرهنگي ويژه اي از جمله اجراي رزم شبانه و اجراي مراسم عزاداري در پايان رزم، اجراي مسابقات فرهنگي ، زيارت مزار شهداي والامقام ، اجراي مراسم سخنراني ،خاطره گويي،روايت گري ، و بازديد از نخلستان حاشيه اروند رود اجرا مي شود و بسته هاي فرهنگي و مذهبي ارائه مي گردد.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند 1392ساعت 14:31  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 24 اسفند92

پذیرش مقالات دانشجوی پیام نور آباده در همایش ملی تربیت فرهنگی و مدیریت سبک زندگی

مقالات محمدرضا چاوشی دانشجوی دانشگاه پیام نورآباده در همایش ملی تربیت فرهنگی و مدیریت سبک زندگی مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، محمدرضا چاوشی دانشجوی رشته روانشناسی  این دانشگاه در این همایش مقالاتی را  تحت عناوین« مقایسه شادکامی، حالت_رگه اضطراب، پرخاشگری و هراس اجتماعی مدیران»، « نحوه گذراندن اوقات فراغت و تأثیر آن بر شادکامی و تنظیم عواطف و حمایت اجتماعی سالمندان» به صورت پوستر و « گذران اوقات فراغت بر خوش بینی، اعتماد بین فردی، سلامت روان جوانان» به صورت سخنرانی با همکاری ام کلثوم شرفی مدرس مدعو مرکز، رحیمه ملائی، پوریا عسکرنژاد، فاطمه متقی فاطمه میرزایی، فاطمه فرخی و سمانه متقی ارائه نمود. گفتنی است نامبرده کارهای پژوهشی بسیاری در پرونده علمی خود دارد.

حامیان این همایش دانشگاه پیام نور استان فارس، دانشگاه پیام نور مرکز آباده، دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده ، مرودشت، علوم و تحقیقات بوشهر ، نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بودند و هشت صد مقاله به این همایش ارسال گردید که شش صدو پنجاه مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

 

 

برگزاری همایش حجاب وعفاف در دانشگاه پیام نورارسنجان

به منظور نهادینه کردن فرهنگ حجاب وعفاف همایش حجاب وعفاف در دانشگاه پیام نور ارسنجان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ارسنجان  در این همایش حجت الاسلام والمسلمین محمودیان حضار را به  رعایت مصادیق حجاب وعفاف وایجاد فرهنگ ان در جامعه تشویق کرد .مراسم با زیارت قبور شهداء وراهپیمایی دانشجویان از گلزار شهداء به طرف مرکز شهر ادامه یافت در پایان از دانشجویان با اهداء لوح یادبود تقدیر شد.

 

برگزاری نماز جماعت ادارات شهرستان در دانشگاه پیام نور بوانات

نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان بوانات در دانشگاه پیام نور بوانات اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات نماز جماعت دبیران ستاد اقامه نماز ادارات شهرستان بوانات که به صورت هفتگی در یکی از ادارات شهرستان برگزار می شود ، به امامت نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بوانات حجه الاسلام زارع در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

 

پذیرش مقاله اساتید دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی و علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه  پیام نور بوانات در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله مشترک روح ا.. تیموری عضو هیات علمی رشته علوم سیاسی و علیرضا نیک منش استاد مدعو رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه  پیام نور بوانات با عنوان " راهکارهای عملی جهت اجرای اهداف تعیین شده صنعت فن آوری تولید بیو گاز " در کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی (اتیک) به صورت پوستر پذیرفته شد. قابل ذکر است این کنفرانس در اسفند ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

چاپ مقاله استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات

مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات مقاله علیرضا نیک منش استاد مدعو دانشگاه پیام نور بوانات با عنوان " بررسی روش های ارزیابی صنعت طول عمر در گاو شیری " در شماره 81 بهمن ماه 92 در نشریه دنیای کشت و صنعت پذیرش و چاپ شد.

 

 

بازدید هیئت نظارت وارزیابی آموزش عالی استان فارس از دانشگاه پیام نور داراب

هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان فارس از دانشگاه پیام نور داراب بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان فارس در بازدیدی از بخش های مختلف دانشگاه پیام نور داراب ضمن بحث و بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات مرکر با کارکنان ، اعضاء هیئت علمی و اساتید مدعو  نیز جلساتی برگزار کردند.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی روش تحقیق در دانشگاه پیام نورداراب

کارگاه آموزشی روش تحقیق در دانشگاه پیام نورداراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، به همت انجمن علمی رشته های علوم تربیتی و روان شناسی ، کارگاه آموزشی «آموزش روش تحقیق» در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد. خوشرو عضو هیئت علمی دانشگاه در خصوص این کارگاه گفت : یادگیری اصول روش تحقیق ، پایه انجام هر گونه تحقیق در همه رشته ها است  وهرگونه اثر علمی مستلزم استفاده از  روش تحقیق به صورت علمی است. .

شایان ذکر است مقرر شد این کارگاه به صورت مستمر برگزار شود.

 

 

نشست مشترک بنیاد شهید استان فارس با دانشگاه پیام نور داراب

نشست مشترک بنیاد شهید استان فارس در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب، این نشست که با حضور مدیر پژوهشی بنیاد شهید استان فارس وهمراهان و رئیس بنیاد شهید داراب و کارکنان مرکز داراب برگزار شد در خصوص ارتباط بیشتر بین این دو نهاد و انجام امور پژوهشی بحث و بررسی شد.طالبی مسئول امور جاری مرکز با تاکید بر وظیفه ملی و دینی در مقابل خانواده معظم شهدا گفت : خدمت به   خانواده ی معظم شهدا افتخار ماست و امنیت و آرامش جامعه مرهون خون پاک شهدا است.وی سپس به چند مورد طرح پژوهشی اشاره کرد و مقرر شد در صورت تصویب در شورای فرهنگی انجام شود.

 

 

بزرگ داشت هفته منابع طبیعی در دانشگاه پیام نور اقلید

به مناسبت هفته منابع طبیعی  مراسم کاشت نهال در دانشگاه پیام نور اقلید برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید به مناسبت هفته منابع طبیعی برنامه ویژه ای در دانشگاه پیام نور با حضور رئیس اداره منابع طبیعی و رئیس اداره محیط زیست  شهرستان اقلید و همراهان برگزار شد . در این مراسم تقوی مسئول اداره منابع طبیعی شهرستان اقلید با بیان اینکه روز نوزدهم اسفندماه روز پژوهش و منابع طبیعی نام گذاری شده  اظهار داشت : دانشگاه های نقش موثری در ترویج فرهنگ منابع طبیعی دارند و انتظار می رود بتوانیم با تلاش و کوشش تمامی اقشار جامعه  محیطی سرشار از سر سبزی و نشاط فراهم کنیم . وی همچنین از برگزاری این برنامه توسط دانشگاه پیام نور تجلیل نمود و خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور اقلید یکی از دانشگاههای مهم این شهرستان به شمار می رود بتوانیم با همکاری دیگر مسئولان شهر در ایجاد فضای سبز و بستر سازی در این زمینه گام های مهمی بر داریم . در ادامه این برنامه ، چندین نهال در محوطه دانشگاه کاشته شد .

 

 

تشكيل حلقه صالحين بسيج اساتيد دانشگاه پيام نور كوار

با حضور رئيس سازمان بسيج اساتيد استان فارس جلسه حلقه صالحين بسيج اساتيد دانشگاه پيام نوركوار تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، اساتيد بسيجي دانشگاه پيام نور كوار در جلسه حلقه صالحين بسيج اساتيد شركت كردند. در اين جلسه عبداله زاده رئيس سازمان بسيج اساتيد استان فارس ضمن تشريح فعاليتهاي بسيج اساتيد اظهار داشت: اساتيد بسيجي مي توانند در حوزه هاي مختلفي از جمله فرهنگي، علمي و حلقه هاي صالحين فعاليت هاي پژوهشي خود را دنبال نمايند.  در ادامه جلسه نیز جعفر زاده مسئول حلقه های صالحین بسیج اساتید استان فارس گفت: از جمله اهداف تشكيل حلقه هاي صالحين  اهداف تربيتي، اخلاقي و ديني مي باشد. وی ضمن تشریح ساختار حلقه های صالحین بر تشکیل جلسات آن در  دانشگاه تاکید کرد. شايان ذكر است در پايان نشست اساتيد بسيجي دانشگاه پيام نور كوار نظرات و ديدگاههاي خود را با رئيس سازمان بسيج اساتيد فارس در ميان گذاشتند.

 

 

اساتيد دانشگاه بايد در كنار تدريس در انتقال فرهنگ اسلامي تلاش نمايند

جعفري در گردهمايي اساتيد دانشگاه پيام نور كوار گفت: اساتيد در انتقال فرهنگ اسلامي به دانشجويان نقش مهمي دارند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، بمنظور آشنايي اساتيد دانشگاه با قوانين و مقررات و بررسي مشكلات و موضوعات آموزشي و فرهنگي دانشگاه گردهمايي اساتيد برگزارشد. در اين جلسه جعفري رئيس دانشگاه پيام نور كوار ضمن بيان مطالبي در خصوص فوايد علم آموزي و ترويج علم اظهار داشت: اساتيد دانشگاه مي توانند در كنار تدريس با هدف گذاري فرهنگ اسلامي را به دانشجويان انتقال دهند. رئيس دانشگاه پيام نور كوار با بررسي نقاط ضعف و قوت و مشكلات موجود دانشگاه ، نكات مهمي را در زمينه هاي آموزشي، فرهنگي ازجمله ساختار دانشگاه پيام نور، رعايت نظم و مقررات دانشگاه، ثبت نمرات ميان ترم و تشريحي و مسائل فرهنگي دانشگاه يادآورشدند. شايان ذكر است در اين نشست اساتيد در يك گفتگوي صميمي مسائل و مشكلات خود را با رئيس دانشگاه در ميان گذاشتند.

 

 

شركت اساتيد بسيجي دانشگاه پيام نور كوار در جلسه فرهنگي بصيرتي بسيج اساتيد فارس

اساتيد بسيجي دانشگاه پيام نور كوار در جلسه اي با حضور استاد رحيم پور ازغدي با موضوع ويژگيهاي علم ديني شركت كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور كوار، اساتيد بسيجي دانشگاه در جلسه فرهنگي بصيرتي كه توسط  بسيج اساتيد فارس با موضوع ويژگيهاي علم ديني و با سخنراني استاد رحيم پور ازغدي در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد شركت كردند. استاد رحيم پور ازغدي استاد حوزه و دانشگاه ضمن برشمردن ويژگيهاي علم ديني گفت: به توصيه قرآن كريم تمام احكام شريعت علم محور است. درواقع هر متخصصي اگر خلاف علم عمل كند فقط خلاف علم عمل نكرده است بلكه خلاف شرع عمل كرده است. وي با اشاره به تقسيم بندي و تشريح جهل ديني،علم ديني و علم غير ديني اظهار داشت: گزاره اي كه برهان عقلي و علمي است حتي اگر يك دانشمند بي دين گفته باشد اين گزاره اگر برهان عقلي علمي داشته باشد ديني است و ما به گوينده آن كاري نداريم. استاد رحيم پور ازغدي در تعريفي از دين بيان كرد: دين تعامل عقل و نقل است و عقل و نقل دو راهي هستند كه ما را به دين مي رسانند. شایان ذکر است در پایان جلسه اساتید سئوالات خود را با استاد رحیم پور ازغدی در میان گذاشتند.

 

 

کاشت 100 اصل نهال با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه پیام نور خرامه

مراسم روز درخت کاری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه پیام نور خرامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه  پیام نور خرامه،همایش روز درخت کاری به همت دانشگاه پیام نور و همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان خرامه و با حضور مسولان استانی و شهرستانی با شکوه خاصی برگزار شد.در این مراسم حجت الاسلام صباحی نماینده ولی فقیه و  امام جمعه شهرستان در سخنانی،ضمن گرامی داشت هفته منابع طبیعی گفت: در تبیین اهمیت فضای سبز به دو رویکرد دینی و مردمی اشاره کرد و گفت: ما از یک فرهنگ دینی برخورداریم که ضمن بیان ارزش درختکاری، برای کسانی که به طبیعت ضرر می رسانند خسارت مشخص کرده است.

وی ضمن ابراز نگرانی از فراموش شدن زندگی سنتی ادامه داد: حیاط های سنتی را فراموش کرده ایم و به سمت آپارتمان نشینی روی آورده ایم اما ما باید به سمتی برویم که شادی هایمان را با سرسبزی پیوند دهیم.

حجت الاسلام صباحی پیشنهاد داد: بلواری به نام بلوار پیوند ایجاد کنید که هر عروس و داماد پس از ازدواج در این بلوار نهالی بکارند، مطمئن باشید خود این زوج تا تنومند شدن درخت از آن نگهداری خواهند کرد.

سید وحید تقی زاده معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان فارس گفت: یکی از مهمترین ویژگی های دین مبین اسلام، کامل بودن آن است چرا که در آن هیچ چیز ارزشمندی نادیده گرفته نشده است.

وی به آیات مرتبط با طبیعت اشاره کرد و اظهار داشت: در قرآن کریم از تخریب محیط زیست به عنوان تجاوز یاد شده و تخریب کننده از رحمت خداوند محروم می ماند چرا که موجب ضرر و زیان رساندن به همه انسان هاست.

تقی زاده در تشریح ابعاد فعالیت های اداره کل منابع طبیعی استان به جایگاه قانون اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت های دولت در مورد حفاظت محیط زیست و بهره برداری از مراتع و منابع طبیعی بعد از انقلاب رشد داشته و این نشان از اهمیت منابع طبیعی است از همین رو اصل 45 و 50 قانون اساسی نیز به محیط زیست اختصاص یافت.در ادامه با تلاش حاضرین در همایش همه   100 اصل نهال در محوطه دانشگاه غرس شد.

 

 

 

آغاز فضا سازی محوطه دانشگاه پیام نور خرامه

محوطه دانشگاه پیام نور خرامه فضاسازی شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور خرامه، دانشجويان رشته مهندسي منابع طبيعي با حضور در محوطه فضاي سبز دانشگاه بصورت عملي فراگيري درس اصول و طراحي باغ و پارك را آموختند. دانشجویان علاوه بر فراگیری واحد عملی درس اصول طراحی باغ و پارک زیباسازی محوطه دانشگاه را نیز انجام دادند.آرش مهدوی استاد دانشگاه پیام نور خرامه گفت:با هماهنگی صورت گرفته،دانشجویان فضا سازی محوطه دانشگاه را  به عنوان کار عملی انجام خواهند داد.

 

 

نشست هم اندیشی و معرفت شناسی با موضوع جایگاه انسان در نظام خلقت در دانشگاه پیام نور خرامه

با حضور حجت الاسلام غفاری از حوزه علمیه قم نشست هم اندیشی با موضوع جایگاه انسان در نظام خلقت در دانشگاه پیام نور خرامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خرامه،نشست هم اندیشی با موضوع جایگاه انسان در نظام خلقت،قرآن و معارف اهل بیت(ع)با حضور سخنران معروف کشوری حجت الاسلام غفاری برگزار شد.در ابتدای این مراسم دکتر عیسی زارع درنیانی مسئول امور جاری دانشگاه ضمن اشاره به جایگاه والای انسان در نظام خلقت،تمسک به قرآن و اهل بیت را ،راه رسیدن به سعادت بشری خواند و گفت:بدون چراغ هدایت الهی انسان در ظلمات جهل و نادانی خواهد ماند.سپس حجت الاسلام غفاری از بازگشت مکاتب مادی به سوی مکتب الهی اشاره کرد و گفت:غربی ها به این نتیجه رسیدند که تنها با جهان مادی نمی توان سعادت بشر را تامین کرد.و به همین خاطر امروزه سیر گرایش به سوی مکاتب الهی در دنیای غرب بیشتر شده است.وی افزود: انس با قرآن موجب رئوفت دلها می شودو انسان را به کارهای خیر وا می دارد.

 

 

برگزاری آزمون تک درس دانشجویان دانشگاه پیام نور خرامه

آزمون تک درس دانشجویان دانشگاه پیام نور خرامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خرامه،به منظور تسریع در امور فارغ التحصیلی دانشجویان،آزمون تک درس دانشجویان در دو مرحله برگزار شد.رحیم صف شکن مدیر آموزش دانشگاه در این باره گفت: آزمون تک درس مطابق آیین نامه آموزشی دانشگاه برگزار شد.جهت مساعدت با دانشجویانی که دو درس همزمان داشتند،این آزمون در دو روز برگزار شد.گفتنی است صد نفر در این آزمون حضور داشتند.

 

 

بزرگداشت هفته منابع طبیعی و وروز درختکاری در دانشگاه پیام نور سروستان

دانشجویان پیام نور سروستان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی، آیین روز درختکاری را در سطح دانشگاه اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، طی مراسمی با حضور کارکنان و دانشجویان تعدادی اصله نهال  به منظور زیبا سازی و ایجاد فضای سبز و با نشاط در محوطه دانشگاه غرس شد.

بامداد سرپرست واحد سروستان در حاشیه این ایین اظهار داشت : با توجه به موقعیت مکانی دانشگاه ، توسعه فضای سبز از برنامه های اصلی این واحد است، در سال جاری نقشه ی جامع فضای سبز واحد طراحی گردید و در صدد هستیم با بهره مندی از دانش و توان کارکنان متخصص علوم باغبانی و کشاورزی  چشم اندازهای مطلوب و در خورشأن محیط دانشگاهی و دانشجویان را ایجاد کنیم.

گفتنی است در این مراسم، دانشجویان به یاد شهدای گمنام شهر این نهال‏ها را غرس کردند و یاد شهدا را گرامی داشتند.

 

 

برپايي سفره‌ هفت‌سین دانشجویی در دانشگاه پيام نور شيراز

به دنبال احیای فرهنگ اسلامی ایرانی سفره هفت سين دانشجويي در دانشگاه پيام نور شيراز برپا شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نر شيراز ،معاونت اجرايي و فرهنگی با همکاری کانون عفاف و حجاب (كانون فراز) اين دانشگاه ، سفره‌ هفت سین نوروز را در راستای حفظ و احیای فرهنگ اسلامی ایرانی  در دانشگاه پيام نور شيراز برپا كرد.

سفره هفت سين  دانشجويي با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین دانشجویان و همچنين در راستای حفظ و احیای فرهنگ اسلامی ايراني و تکریم آیین‌های نوروزی در كنار سنت‌های بومی اقوام مختلف کشور ايجاد شده است.

در اين برنامه فرهنگي سعي شده است  آیین اصیل ایرانی در کنار اعتقادات مذهبی و دینی را به نمايش بگذارد.

 

برگزاری "آزمون تافل" دردانشگاه پیام نورشيراز

آزمون تافل به صورت تمام الكترونيك در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، برای نخستین بار آزمون تافل به شیوه کاملا الکترونیکی و بدون کاغذ به نام pnu-et ویژه دانشجویان دکتری در دانشگاه پيام نور برگزار شد.

داريوش عابدي مسئول امتحانات دانشگاه پيام نور استان فارس در اين خصوص گفت: اين آزمون برای نخستین بار توسط مركز سنجش و آزمون به صورت تمام الكترونيكي در مراكز مجري دكتري و در 9 استان كشور شامل استانهاي آذربايجان شرقي، اصفهان، بوشهر ، خراسان رضوي ، فارس ،قم ،هرمزگان ،يزد و تهران به صورت همزمان برگزار شد.

وي افزود : اين آزمون در استان فارس به ميزباني دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد و در آن 17 دانشجوي مقطع دكتري از سراسر استان با هم به رقابت پرداختند و دانشجويان بلافاصله بعد از اتمام وقت آزمون نمرات خود را دريافت كردند .

عابدي عدم طي كردن مسافت طولاني توسط  دانشجويان شركت كنندگان در آزمون ، دريافت نمره توسط دانشجو بلافاصله بعد از پايان آزمون و همچنين صرفه جويي در وقت و هزينه را از جمله ويژگيهاي برگزاري آزمون تافل به صورت تمام الكترونيكي برشمرد.

مسئول امتحانات دانشگاه پيام نور استان فارس افزود: صدور گواهي قبول شدگان توسط مركز سنجش و آزمون انجام خواهد شد و پس از آزمون مراكز مجري فايل نمره داوطلبان را جهت پاسخگويي و اقدامات بعدي، از مركز سنجش دريافت مي كنند.

 

 

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پيام نور شيراز

با توجه به ضرورت اجرای کرسی‌های آزاداندیشی از سوی مقام معظم رهبری و در جهت تلاش برای احیاء تمدن ایرانی اسلامي ، كرسي آزاد انديشي با موضوع " سبك پوشش " در دانشگاه پيام نور مركز شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت بسیج دانشجویی شهيد محمد علي شاهچراغي اين دانشگاه ، کرسی آزاد اندیشی با موضوع پوشش و حجاب در سالن ولايت دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

در اين جلسه دانشجويان در خصوص " پوشش من به کسی ربطی ندارد!! " " آيا دل پاك بودن كافي است؟ " آيا حجاب مختص بانوان است ؟ " آيا پوشش كنوني جامعه مناسب است؟ به بحث و تبادل نظر پرداختند .

ناهنجاريهاي اجتماعی ؛مد و لباس ايراني اسلامي ،  پوشش و حجاب در محيط دانشگاه و جامعه ،  پوشش فردی و اجتماعی وتاثير آن در جامعه ، پوشش در كشورهاي اسلامي و غربي از ديگر موارد مورد بحث در جلسه بود.

در كرسي آزاد انديشي دانشگاه پيام نور مركز شيراز دانشجويان در دو گروه مخالف و موافق ، پيرامون موضوعاتي نظير اينكه"فرق بين حجاب اختياري و حجاب اجباري چيست؟"، "پيامدهاي مثبت و منفي اجبار حجاب در جامعه چيست و چه تبعاتي دارد؟ و نقش عفاف و حجاب در زندگي شخصي و اجتماعي "  به ايراد سخن پرداختند.

 

 

 

برپايي سفره هفت سين شهدا در دانشگاه پيام نور شيراز

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، در آستانه سال جديد ، سفره هفت سين يادبودشهداي گرانقدر دفاع مقدس به همت كانون انقلاب اسلامي اين دانشگاه و با هدف گراميداشت ياد و نام شهداي والامقام و احياء فرهنگ ایثار و شهادت ، برپا شد.

در اين سفره هفت سين آسماني علاوه بر عكس شهداي دفاع مقدس، شهداي دانشگاه و شهداي هسته اي ، هفت سين شهدا در دوران دفاع مقدس شامل، سجاده، سيب، سربند، سنگ، سيم خاردار، سبزه ومين سيمينف قرار گرفته شده است.

فاطمه عزيز آبادي دبير كانون فرهنگي مذهبي انقلاب اسلامي در اين خصوص گفت : سفره هفت سين شهدا دو پيام به همراه دارد ، اول اينكه عيد امسال را فاطمي برگزار كنيم و ديگر اينكه در لحظه سال تحويل سلامتي و ظهور آقا امام زمان اولين دعاي ما باشد.

وي اضافه كرد : ختم قرآن كريم و ختم صلوات از ديگر برنامه هايي است كه در حاشيه برپايي سفره هفت سين شهدا انجام ميشود و دانشجويان شروع سال نو را با حال و هواي معنوي بيشتري شروع مي كنند.

 

 

 

 

مشارکت بسیج دانشجویی پيام نور شيراز در طرح كمك به ايتام

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، همزمان با برگزاري جشن نيکوکاري، كانون جهادي بسيج دانشجويي شهيد محمد علي شاهچراغي اين دانشگاه ، اقدام  به برپايي صندوق كمك به ايتام و بي سرپرستان كرد.

در اين طرح اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز ، كمكهاي نقدي و غير نقدي خود را در آستانه سال نو و برگزاري جشن نيكوكاري به ايتام اهداء مي كنند و خود را در اين اجر بزرگ و معنوي سهيم مي كنند.

شايان ذكر است در كنار اين عمل انسان دوستانه و خير خواهانه ، صندوق جمع آوري كمك به مردم جنگ زده سوريه نيز جهت مشاركت اساتيد، كاركنان و دانشجويان قرار گرفته شده است .

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند 1392ساعت 13:31  توسط روابط عمومی لامرد  | 

21 اسفند 92

ارتقای عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور شیراز به مرتبه دانشیاری

دکترالهام اسراری عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز موفق به ارتقای رتبه علمی از استادیاری به دانشیاری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس، دکتر محسنی دبیر هیات ممیزه دانشگاه پیام نور دراین خصوص اظهارداشت: در جلسه اخیر هیات ممیزه، خانم ها دکتر آسیه ذبیح نیا عمران در رشته زبان و ادبیات فارسی ، دکتر الهام اسراری در رشته مهندسی علوم محیط زیست و آقای دکتر کیوان محمود اقدمی در رشته فیزیک به  مرتبه دانشیاری ارتقا یافتند.

گفتنی است دکترالهام اسراری عضو هیئت علمی  گروه فنی مهندسی مرکز شیراز است که تاکنون از وی 21مقاله در نشریات بین المللی منتشر شده است. وی علاوه برانجام 5 طرح پژوهشی، موفق به ارائه 14مقاله در همایشهای داخلی وخارجی شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1392ساعت 7:58  توسط روابط عمومی لامرد  | 

19 اسفند92

 

کوهپیمایی گروه کوهنوردی کارکنان دانشگاه پیام نور آباده

به مناسبت میلاد دخت امامت حضرت زینب(س) و به منظور افزایش روحیه نشاط گروه کوهنوردی کارکنان دانشگاه پیام نور آباده «دایگون»  به منطقه غدیر و چهل چشمه عزیمت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده، اعضای گروه در این برنامه  از یک منطقه عظیم فسیلی در دشت غدیر بازدید و سپس به کوه چهل چشمه صعود کردند.

 

بازدید علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور داراب از مرکز آموزش فنی و حرفه ای داراب

دانشجویان دانشگاه پیام نور داراب از مرکز آموزش فنی و حرفه ای داراب بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز داراب ، جمعی از دانشجویان رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور داراب تحت سرپرستی دهقان مدرس دانشگاه از مرکز آموزشی فنی حرفه ای دیدن کردند و با کارگاه های مختلف از جمله : برق، جوشکاری و ماشین آلات آشنا شدند.

 

 

برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور داراب

مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، به مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی جمعی ازدانشجویان به همراه کارکنان مرکز اقدام به کاشت گونه های مختلف گیاهی و نهال در فضای سبز دانشگاه کردند.

 

برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان راهیان نور در دانشگاه پیام نور داراب

جلسه توجیهی دانشجویان راهیان نور در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور داراب ، به همت بسیج دانشجویی جلسه توجیهی ویژه دانشجویان راهیان نور در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد.

به گفته عارف مسئول بسیج دانشجویی مرکز داراب هدف اصلی ما بزرگذاشت و یاد آوری ایثارگری های جانانه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و آشنایی دانشجویان با مناطق عملیاتی از جمله شلمچه ، فکه ، طلایه فتح المبین و همچنین بازدید از موزه جنگ خرمشهر است.

 

 

 

تجلیل دانشگاه پیام نور اقلید از پرستاران

دانشگاه پیام نور اقلید با حضور در بیمارستان ولی عصر این شهرستان از پرستاران تجلیل نمودند.

به مناسبت روز پرستار کارکنان دانشگاه پیام نور اقلید با حضور در بیمارستان ولی عصر این شهرستان از پرستاران تجلیل نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید به مناسبت میلاد سراسر نور زینب کبری و روز پرستار کارکنان این دانشگاه با حضور در جمع پرستاران  بیمارستان ولی عصر اقلید از نزدیک این روز را به آنان تبریک  و با اهداء شاخه گل از زحمات خستگی ناپذیر آنان تجلیل نمودند . عابدینی از مدیران این بیمارستان ضمن تقدیر از کارکنان دانشگاه پیام نور حضور کارکنان دانشگاه را در بیمارستان نشانه تقویت روحی پرستاران بیان  نمود و افزود : زینب کبری یک الگوی برای تمامی پرستاران است و امروز ما با تلاشهای خود در جهت بهبود وضعیت بیماران و خدمات ارزنده برای جامعه اسلامی بتوانیم وظیفه خود را به نحو شایسته انجام دهیم . گفتنی است  کارکنان از تمامی قسمت های بیمارستان بازدید نمودند .

 

حضور کارکنان دانشگاه پیام نور اقلید در جشن احسان و نیکوکاری

کارکنان دانشگاه پیام نور اقلید در جشن احسان و نیکوکاری که در دبیرستان نرجس خاتون این شهرستان برگزار شد شرکت نمودند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اقلید به مناسبت روز احسان و نیکوکاری کارکنان این دانشگاه با حضورپر نشاط  در دبیرستان نرجس خاتون این شهرستان  با دانش آموزان بی بضاعت ابراز خوشحالی  نمودند .این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان همراه بود امیدی مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اقلید ضمن تجلیل از استقبال بی نظیر مردم در جشن نیکوکاری افزود : همکاری و مساعدت  شما مردم خیراندیش در آستانه سال نو خنده را بر روی لبان دانش آموزان بی بضاعت به همراه دارد که قطعا کاری نیکو و پسندیده است که ائمه اطهار به آن  شفارش نمودند .

 

 

 

گرامی داشت روز پرستار توسط دانشگاهیان پیام نور استهبان

کوچک زاده: پرستاران فرشتگان زمینی هستند که درد ورنج بیماران را با رفتار ونگاه مهربان خویش التیام می بخشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار جمعی از کارمندان دانشگاه پیام نور استهبان با حضور در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان وبازدید از بخشهای مختلف آن  از نزدیک با پرستاران زحمتکش ودلسوز دیدار کردند. در این دیدار که در فضایی صمیمانه  صورت گرفت کوچک زاده رئیس دانشگاه پیام نور استهبان  ضمن تبریک روز پرستار خدمت این عزیزان،پرستاران را فرشتگان زمینی توصیف کرد که درد ورنج جانکاه بیماران را با رفتار ونگاه مهربان خویش التیام می بخشند .درادامه این دیدار صمیمی به پاس زحمات بی دریغ پرستاران با اهداء لوح یادبود وشاخه گل از آنها قدردانی  به عمل آمد.در پایان این برنامه  مدیر داخلی بیمارستان امام خمینی نیز با تشکر از کارکنان دانشگاه پیام نور استهبان به خاطر انجام این عمل پسندیده این دید و بازدیدها وقدر شناسی ها را سبب دلگرمی وامیدواری مسئولین وپرستاران زحمتکش وخدوم این بیمارستان دانست .

 

 

تقدیر از دانشجویان برترقرآنی، علمی ،فرهنگی وورزشی دانشگاه پیام نور استهبان

در مراسمی با حضور مسئولین دانشگاه از دانشجویان برتر قرآنی، علمی ،فرهنگی وورزشی دانشگاه پیام نور استهبان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان در آستانه میلاد باسعادت اسوه صبر واستقامت حضرت زینب کبری (س) مراسم تجلیل از دانشجویان برتر در زمینه های قرآنی، علمی ،ورزشی وفرهنگی برگزارشد.نوبخت مسئول فرهنگی دانشگاه با اعلام این خبر افزوددر این مراسم ازدانشجویان رتبه اول ومنتخبین مرحله نیمه نهائی مسابقات قرآن وعترت دانشگاه های پیام نور استان وبرگزیدگان المپیاد های ورزشی کشوری واستانی وفعالان فرهنگی با اهدای لوح تقدیر وجوایز ارزنده تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

برگزاری یادواره 1100 شهید شهرستان کازرون در دانشگاه پیام نور

مراسم یادواره شهدای شهرستان کازرون تحت عنوان لحظاتی با لاله های آسمانی با حضور جمعی از مسئولان نظامی و اداری در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه پیام نور کازرون در آیین بزرگداشت شهدای کازرون که با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، دانشجویان و اساتید در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد،  با تقدیر از دست اندکاران برگزاری باشکوه یادواره شهدای شهرستان در این مرکز دانشگاهی در سخنانی بیان داشت: با برگزاری یادواره شهدای سرافراز امیدواریم بتوانیم ذره‌ای از دین خود را به این عزیزان و خانواده‌های شهدا ادا نمائیم.

 در ادامه حجت الاسلام خرسند امام جمعه شهرستان کازرون در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا یک ارزش است اما در محیط های علمی و دانشگاهی بسیار بارزش تر می باشد.

وی گفت: امروزه تمام عزت و اقتدار و سرافرازی  ملت ایران در صحنه بین‌المللی مدیون خون شهدا است بنابراین همواره باید پاسدار خون شهدا و حافظ راه شهدا باشیم.

امام جمعه کازرون افزود: ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس سربلند از امتحان الهی بیرون آمد و در عمل ثابت نمودند که مومن به خدا و ارزش های والای الهی هستند.

وی با اشاره به اینکه شهید متعلق به یک خانواده و یک شهر نیست، افزود: شهید مثل خورشید است که از شعاع او همه عالم بهره مند می شوند و به همین دلیل است که قرآن شهدا را شهید زنده می پندارد.

خرسند خاطرنشان کرد: در یادواره ها بایستی گلچینی از وصیت نامه های شهدا منتشر شود تا بدانیم که دغدغه های شهدا و اولویت های شهدا چه بوده است و در این یادواره ها بایستی دغدغه های شهدا یادآوری شود.

وی اذعان داشت: در تمام وصیت نامه های شهدا بدون استثنا دینداری، ولایت پذیری ، ایثار و گذشت وجود داشته است.

در پایان امام جمعه کازرون از مسئولین دانشگاه به جهت برگزاری این گونه یادواره ها تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه حاج امیری از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و موسسه میعاد با شهدای شیراز به روایتگری شهدا و دفاع مقدس پرداخت.

گفتنی است فضاسازی شهدایی در دانشگاه، مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، برگزاری تئاتر دفاع مقدس، اجرای شعر توسط استاد کاظم دهقانیان فرد و اجرای گروه سرود پایگاه شهید اشرفی مهرنجان از دیگر برنامه های اجرا شده در یادواره شهدا بود.

 

 

برگزاری کرسی آزاداندیشی مذاکرات ژنو در دانشگاه پیام نور کازرون

کرسی آزاد اندیشی ” آیا مذاکرات ژنو موفقیت آمیز بوده است یا نه؟” توسط بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این کرسی موافق و مخالف هر کدام ۲۰ دقیقه سخن گفتند و دلایل خود را ارائه کردند و داور بحث، جناب آقای صحرابان، نتیجه گیری و تحلیل های تکمیلی بحث را انجام دادند.

مهمترین محور بحث های طرف موافق، نیاز ایران به حضور و شرکت در مذاکرات برای اثبات خود، و مهمترین بحث های طرف مخالف، بررسی بندهای مفاد توافقات و برداشت های متفاوت و عمل نکردن طرف غربی به معاهدات خود و همچنین یادآوری تذکرات مقام معظم رهبری بود.

 

درخشش تیم والیبال دانشگاه پیام نور کازرون در مسابقات لیگ شهرستان

تیم والیبال دانشگاه پیام نور کازرون در مسابقات لیگ والیبال شهرستان خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، تیم والیبال دانشگاه پیام نور کازرون در مسابقات لیگ والیبال شهرستان با اقتدار با نتیجه 3 بر صفر تیم والیبال شبکه بهداشت و درمان کازرون را شکست داد.

 

پخش فیلم در دانشگاه پیام نور کازرون

فیلمی با عنوان رسوایی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور کازرون پخش شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون،  فیلمی با عنوان رسوایی که با حضور گسترده دانشجویان روبرو بود، در دانشگاه پیام نور کازرون پخش شد.

گفتنی است یکی از برنامه های بسیج دانشجویی در این ترم پخش فیلم هر هفته در سالن آمفی تئاتر دانشگاه است.

 

 

برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور ممسنی

مراسم روز درختکاری در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، به مناسبت 15 اسفند آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، کارکنان دانشگاه پیام نور ممسنی در یک حرکت نمادین و فرهنگی، با هدف ترویج فرهنگ و صیانت از محیط زیست، اقدام به خرید و کاشت 72 اصله نهال نارنج، سرو و ازگیل به نیت 72 تن  در محوطه این دانشگاه کردند.

در این مراسم که کارکنان و دانشجویان این دانشگاه حضور داشتند، هریک از کارکنان  به منظور اشاعه فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز دانشگاه با دستان خود نهالی کاشتند واین روز را گرامی داشتند.

 

 

درخشش پیام نور نودان در چهارمین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور

 تيم رباتيك دانشگاه پيام نور نودان با نام قشقايي توانست با اقتدار در چهارمین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نوردر لیگ روبات هاي مسير ياب مقام سوم را  كسب كند.

به گزارش روابط عمومي واحد نودان - اين مسابقات با حضور تيم هاي مختلفي از مراكز و واحدهاي پيام نور کشور به ميزباني دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد

گفتني است آقایان سجاد اکبرپور ، لطفعلی دهدارزاده ، فرشید محکم و حمید رضا افراسیابی اعضای تیم رباتیک قشقایی این واحد دانشگاهی بودند.

 

 

برگزاری کلاس مکالمه زبان انگلیسی در دانشگاه پیام نور سروستان

کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، اولین جلسه این کلاسها با حضور دانشجویان رشته های مختلف در ساختمان دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه محترم شهرستان و از اساتید دانشگاه پس از اقامه نماز ظهر در اولین جلسه آموزشی به تدریس مکالمه با دانشجویان پرداخت.

اين كلاسها يك جلسه در هفته تشكيل مي گردد و مبحث اصلي اين كلاسها مكالمه است . در اين كلاسها 4 هدف اصلي ذيل دنبال مي گردد : الف)ترغيب و واداركردن دانشجويان به صحبت و در اصطلاح شکستن قفل زبان آنها 2.تدریس لغات کاربردی که  زیادتر کاربرد دارد 3.اصلاح تلفظ دانشجویان 4.اصلاح اشتباهات گرامری دانشجویان حین صحبت کردن در speakingو انتظار مي رود كه زبان آموزان به شرط انجام كليه فعاليتهاي كلاسي و تلاش و كوشش مستمر و نداشتن وقفه بين کلاسها درپايان بتوانند ارتباط ساده با يك فرد خارجي برقرار نموده و نيازهاي روزمره خود را برطرف نمايند.

لازم به ذکر می‌باشد که جلسات مکالمه هرهفته با حضور امام جمعه محترم شهرستان و پس از اقامه نماز در دانشگاه  برگزار می‌گردد.

 

 

کاشت 72 نهال توسط دانشجویان،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان

به مناسبت روز درختکاری ،دانشجویان ،اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور زرقان با حضور در محل احداث ساختمان آموزشی این دانشگاه 72 نهال کشت کردند.

به گزارش روابط عمومی زرقان، در این مراسم که با استقبال دانشجویان و اساتید روبرو شد، در اطراف زمین محل احداث دانشگاه نهال های کاج و سرو کاشته شد.گفتنی است ساختمان جدید دانشگاه در زمینی به مساحت سی هزار متر مربع و با زیر بنای 1200 متر در دو طبقه در حال ساخت است که فاز اول آن به پایان رسیده است. این زمین در دامنه کوه دارای آب و هوای پاک و منظره بسیار زیبا مشرف بر شهر زرقان در حال ساخت میباشد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اسفند 1392ساعت 9:53  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 14 اسفند

استقبال از روز درختکاری در دانشگاه پیام نور بوانات

دانشجویان بواناتی یک روز زودتر به استقبال روز درختکاری رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور بوانات در آستانه روز درختکاری قسمتی از محوطه دانشگاه را درختکاری کردند.

قابل ذکر است تعداد 50 اصله نهال از طرف اداره منابع طبیعی در اختیار این دانشجویان گذاشته شد که با حضور کارشناسان اداره منابع طبیعی ، اساتید رشته مهندسی کشاورزی و کارکنان دانشگاه قسمتی از محوطه دانشگاه درخت کاری شد.

 

مسئول بسج دانشجویی شهرستان سپیدان:

پیگیر راه اندازی بسیج اساتید وکارکنان دانشگاه پیام نور بیضاء هستیم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیضاء، در جلسه ای مشترک که با حضور رئیس ،مسئول فرهنگی فرهنگی مسئول بسیج دانشجویی و مسئولین کانونهای بسیج دانشگاه پیام نور بیضاء و مسئول بسیج دانشجویی شهرستان برگزار گردید عملکرد یکساله بسیج دانشجویی دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت .

پولادی عنوان کرد: با همکاری مسئول محترم فرهنگی دانشگاه پیام نور بیضاء پیگیر جدی راه اندازی بسیج اساتید و کارکنان این دانشگاه هستیم و به حمد اله قولهای خوبی نیز از طرف مسئولین مربوطه دریافت کرده ایم

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سپیدان گفت: بسیج دانشجویی پیام نور بیضاء یکی از شاخه های فعال و بسیار موفق شهرستان می باشد.

وی افزود: در سال 92 فعالیتهای بسیار ارزنده ای در حوزه بسیج و فرهنگی در این دانشگاه انجام شده که ماحصل این فعالیتها می توان به اعزام 15 نفر از دانشجویان این دانشگاه به طرح ولایت استانی و راهیابی دو نفر از دانشجویان به طرح ولایت کشوری نام برد.

پولادی در پایان ضمن تشکر از فعالیتهای انجام شده در سال 92 تلاش هرچه بیشتر در سال جدید را در حوزه بسیج دانشجویی  وفرهنگی را خواستار شد.

 

اعزام 15 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور بیضاء به  مناطق جنگی

15 نفر از دانشجویان  بسیجی خواهر این دانشگاه در قالب اردوی راهیان نور به مناطق جنگی اعزام شدند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیضاء در این سفر 3 روزه دانشجویان از یادمان طلائیه، خرمشهر ،کربلای 2 ، شلمچه بازدید و در رزم شبانه اهواز شرکت خواهند نمود.

 

برگزاری جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه پیام نور داراب

جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه پیام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز داراب ، در مراسم جشن فارغ التحصیلی به همت امور فرهنگی و جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی برگزار شد، طالبی مسئول امور جاری مرکز ضمن تاکید بر نقش موثر دانشجویان در پیشرفت جامعه گفت: دانشجویان با ظرفیت بالای علمی می توانند  موجب توسعه پایدار در همه زمینه ها و گسترش آگاهی در جامعه شوند .

در این مراسم علاوه بر تقدیر از فعالان فرهنگی و دانشجویان برتر علمی ، قطعه ای موسیقی و نمایش طنز نیز اجرا شد.

 

برگزاری کلاس آموزش دارت در دانشگاه پیام نور لارستان

کلاس آموزش دارت ویژه اساتید و کارکنان در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این کلاس که در سالن دارت کانون فرهنگی شاهد و ایثارگر برگزار شد ، جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه حضور یافتند.

بر اساس همین گزارش باستان مربی کلاس در اولین جلسه ضمن تشکر از حضور اساتید و کارکنان از اهمیت دارت و تاثیر مثبت این ورزش بر جسم و روح انسان ، مطالبی را عنوان کرد.

 

 

جلسه پرسش وپاسخ با حضور مسئولین ودانشجویان دانشگاه پیام نور استهبان

جلسه پرسش وپاسخ با حضور مسئولین ودانشجویان دانشگاه پیام نور استهبان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان جلسه پرسش و پاسخ بین دانشجویان و رئیس و مسئولین واحد های مختلف دانشگاه پیام نور استهبان با حضور دانشجویان در ساختمان آموزشي دانشگاه برگزار شد.درابتدای این جلسه خانم کوچک زاده رئیس دانشگاه ، توضیحاتی راجع به عملکرد قسمت های مختلف وهمچنين پروژه هاي در دست اقدام وبرنامه هاي انجام شده ارائه نمود.

در ادامه دانشجویان سئوالات مختلف خود را در زمینه های آموزشی،فرهنگی،اداری،ورزشی ومالی به صورت کتبی وحضوری بیان نمودندکه به فراخور موضوعات مطرح شده مسئولین مربوطه به پاسخگوئی پرداختند.ساخت مجتمع ورزشی ،تکمیل پروژه های نیمه تمام،غذاو وام دانشجویي ،تغيير مکرر قوانين وبخشنامه هاي آموزشي از عمده ترين سئوالات دانشجويان از مسئولين دانشگاه دراين جلسه دو ساعته بود.

 

 برگزاری گفتمان دانشجویی در دانشگاه پیام نور گله دار

گفتمان دانشجویی  با موضوع آسیب شناسی دینی در دانشگاه پیام نور گله دار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور گله دار این گفتمان که با هماهنگی سازمان تبلیغات و با سخنرانی موسی هنرپیشه استاد دانشگاه برگزار شد. همچنین شایان ذکر است که در پایان گفتمان به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ داده شد.

 

برگزاری همایش آشنایی با فرقه های نوظهور در پیام نور فراشبند

با همکاری فرهنگی دانشگاه و اداره تبلیغات و اسلامی شهرستان به منظور آشنایی و آگاهی هرچه بیشتر  قشر جوان و بخصوص دانشجویان با مبانی و مسائل اعتقادی فرقه های نوظهور و به ویژه فرقه ضاله شیطان پرستی همایشی در تالار وحدت شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند در ابتدای همایش مسئول امور فرهنگی دانشگاه با پخش کیپ هایی به معرفی جریان فرماماسونری و فرقه های وابسته و زیر مجموعه آن، خصوصا فرقه شیطان پرستی پرداخت. وی ضمن تاکید بر مسائل اعتقادی و نشانه های این فرقه در بین قشر جوان کشور اظهار داشت: شیطان پرستی یکی از اعتقادات پوچ است که برخی به آن پیشینه هزاران ساله می‌دهند. دلیل آن را هم پرستش هر موجود دارای قدرت از سوی مردمان هزاران سال پیش و یا در نظر گرفتن دو خدای ضد هم یعنی خیر و شر می‌دانند.

وی ضمن برشمردن نشانه ها و علائم شیطان پرستی در طرز پوشش، مدل های مو و رفتار جوانان در جامعه، علت اصلی جذب قشر جوان به این فرقه ها را عدم آگاهی لازم در بین افراد جامعه و خانواده ها دانست و تاکید کرد یکی از اصلی ترین اهداف برگزاری این همایش آگاه سازی در این زمینه می باشد.

در ادامه بادنج دکترای مذاهب اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد به بررسی علل و عوامل پیدایش فرقه های ضاله پرداخت و گفت: ریشه اصلی این فرقه ها بر پایه جهل و ناآگاهی است. زیرا در تمامی ادیان الهی کلیه نیاز های مادی و معنوی بشر از سوی خداوند متعال پیش بینی شده که چنانچه این مسائل به طرز صحیح آموزش داده و بکار گرفته شود هیچ گونه نقطه مبهمی در زندگی جهت گرایش به فرق دیگر وجود نخواهد داشت. وی در ادامه از عوامل اصلی نفوذ فرق های جدید و بخصوص شیطان پرستی در بین جوانان را کمبودهای روحی و روانی، عدم آگاهی والدین و ضعف اعتقادات مذهبی در خانواده ها، عدم مطالعه، عدم آگاهی مربیان در مدارس و متاسفانه عدم اگاهی مناسب مسئولین در جامعه امروزی دانست.

بادنج متذکر شد: طبق فرمایشات مولای متقیان حضرت علی (ع) بهترین تفریح برای جوانان کار است و بیکاری بدترین تفریح و عامل اصلی فساد اجتماعی می باشد. زیرا بیکاری جوانان و عدم توجه به نیازهای اساسی آنان، بخصوص در خانوادهایی که از پشتوانه مالی ضعیفی برخوردارند فقر اقتصادی را در بر خواهد داشت که طبق سخنان گهربار حضرت محمد(ص) فقر اقتصادی فقر فرهنگی را بدنبال خواهد داشت و در نتیجه فقر فرهنگی انحطاط یک جامعه را بدنبال دارد.

در پایان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بیان داشت بر ماست تا با مدیریت صحیح نسل جوان و آگاه سازی مناسب آنان با آموزه های دینی و اسلامی ناب، کمبود های فرهنگی و همچنین آماده سازی زمینه های کار و تلاش کمبودهای اقتصادی آنان را برطرف و از سقوط جوان در فرقه های شیطانی در جامعه جلوگیری نمائیم.

 

کارگاه عملی کاربرد اینترنت در پژوهش در دانشگاه پیام نور لارستان

کارگاه کاربرد اینترنت در پژوهش ویژه اساتید دانشگاه پیام نور لارستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این کارگاه که با شرکت جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد ، دکتر قرشی عضو هیئت علمی این دانشگاه ضمن ارائه توضیحات لازم با انجام یک نمونه پژوهش در فضای مجازی ، استفاده از اینترنت برای فعالیتهای تحقیقاتی را بطور عملی به شرکت کنندگان نشان داد.سپس در پایان از حاضرین خواستند موضوعات خاصی را به شیوه های گفته شده در اینترنت جستجو کنند.

 

برگزاری همایش سبک زندگی در دانشگاه پیام نور کازرون

همایش سبک زندگی به همت امور فرهنگی و با همکاری کانون حجاب و عفاف در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، در این همایش علی‌اکبر رائفی‌پور استاد دانشگاه با بیان اینکه سبک زندگی در دنیا جریان افراط و تفریط را تجربه کرده است، اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی حد وسط سبک های افراطی و تفریطی است و بر پایه اسلام و عقلانیت شکل گرفته است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه یکی از مشکلات سبک زندگی غربی بها ندادن به جایگاه و نقش خانواده در شکل گیری هویت افراد است، خاطرنشان کرد: کم رنگ شدن اهمیت و نقش خانواده در جامعه به معنای از دست دادن هویت جامعه است. رائفی پور اذعان داشت: هویت یک فرد و ملت، شاکله ای است که آن فرد و ملت را به سمت کمال و پیشرفت سوق می دهد. وی با بیان اینکه در سبک زندگی اسلامی و مهدوی برنامه و هدف آرمانی افراد و جامعه رسیدن به قرب و کمال الهی است، افزود : سبک زندگی مهدوی برگرفته از زندگی امام حسین(ع) و آمیخته با مردانگی، مروت، ساده زیستی و ایثارگری است.

وی با اشاره به اینکه آزادی یک مفهوم خود متناقض است، افزود: آزادی محض معنا ندارد و در محدودیت معنای آزادی قابل درک است. رائفی پور گفت: در سبک زندگی اسلامی همه چیز بر پایه تعادل است و انسان باید با بهره گیری از همه نیروها و ظرفیتهای وجودی خویش و در چهارچوب عقل و دین در مسیر کمال گام بردارد.

در ادامه این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ماهواره با برجای گذاشتن عوامل مخربی در جامعه، پایه‌های زندگی اجتماعی را سست و مختل کرده است، افزود: تغییر فرهنگ سنتی به مدرن در جامعه ایرانی امروز، برگرفته از تأثیر عوامل مخرب ماهواره است.

در ادامه رائفی‌پور افزود: جامعه اسلامی ما اکنون در هر حال غربالگری است و جوانان ما دریافته‌اند که با این برنامه‌های بی‌اساس ماهواره، زندگی و آخرتشان بر باد رفته است و لذا جوانانی هستند که علی‌رغم هجمه‌های مختلف دشمنان و ماهواره و برنامه‌های مختلف به سمت دین رفته‌اند.

وی ادامه داد: براساس یافته‌های محققان، با افزایش گیرنده‌های ماهواره‌ای در مناطق کشور به کلی آداب و رسوم و عقاید و باورهای دینی و سیاسی منطقه تحت تأثیر این شبکه‌ها قرار می‌گیرد و فرزندان و افرادی که از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند کم‌کم به گرایش به ماهواره از برنامه‌های خودی غافل شده و به نوعی خود تبلیغ‌کننده ماهواره می‌شوند.

رائفی‌پور تصریح نمود: بسیاری از انحرافات در جامعه از کمبود محبت در خانواده‌ها است که به این مسئله در خانواده توجه نمی‌شود، که باید بدانیم دین اسلام دین مهربانی است و ائمه اطهار(ع) نیز همه مهربان و خوشرو و با محبت بوده‌اند و باید با الگو گرفتن از آنان جامعه اسلامی متدین با محبت بسازیم.

 

 

افتخارآفرینی دانشجوی دانشگاه پیام نور کازرون در چهارمین المپیاد رباتیک

دانشجوی دانشگاه پیام نور کازرون در چهارمین المپیاد رباتیک خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون، تیم رباتیک هفتواد دانشگاه پیام نور کازرون در چهارمین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور که به میزبانی دانشگاه پیام نور بیرجند استان خراسان جنوبی برگزار شد، شرکت نمود و دانشجوی این مرکز دانشگاهی در این المپیاد  مقام اول لیگ نمایشی صنعتی را کسب نمود.

 

 

درخشش تيم واليبال دختران دانشگاه پيام نور مركز لامرد  در ليگ واليبال  شهرستان

تيم واليبال دختران دانشگاه پيام نور لامرد در مسابقات ليگ واليبال شهرستان لامرد شرگت كرد . در اين دوره از مسابقات كه در اسفند ماه سال جاري برگزارشد ، تيم واليبال دختران اين دانشگاه با حضور دوازده نفر بازيكن و با مربيگري خانم منصوري از مدرسين رشته تربيت بدني ، مقام دومي اين مسابقات را از آن خود نمود .  به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد ، در اين مرحله از مسابقات واليبال شهرستان 6 تيم برتر واليبان خواهران شركت داشتند .                           .                                                                                              

 

درخشش دانشجويان شيرازي در چهارمین دوره المپیاد ملی رباتیک 2014 ایران

مراسم اختتاميه چهارمین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور سراسر كشور با معرفي تيمهاي برگزيده در بيرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، چهارمین دوره المپیاد رباتیک دانشگاه‌های پیام نور کشور به ميزباني استان خراسان جنوبي ، شهر بيرجند و حضور تمامی استان‌هاي كشور،  با هدف شناسايي و معرفي نخبه ها و استعدادهای درخشان این دانشگاه در حوزه علم رباتیک برگزار شد.

 اين مسابقات با رقابت و معرفي نفرات برتر در لیگ  مسیریاب ، مسیریاب دانش‌آموزی ، ، نمایشی آزاد  ، نمایشی صنعتی  ، مین‌یاب اتوماتیک ،پرنده هوشمند  ، میکروماوس ، شبیه‌سازی سه بعدی فوتبال ، شبیه‌سازی دو بعدی فوتبال ، شبیه‌سازی جنگ ، عامل امدادگر ،  کمیکار ، تعقیب خط پیام نوری ، شبیه‌سازی دو بعدی فوتبال پیام نوری ، مین یاب دستی ، نمایشی و لیگ نمایش نظام به كار خود پايان داد.

در اين دوره از مسابقات محمدرضا بهمنی (مهندسي كامپيوتر و نرم افزار) و امیر حسین جمشیدی(مهندسي فناوري اطلاعات) عضو تيم روباتيك پيام نور استان فارس و دانشجوي دانشگاه پيام نور مركز شيراز با تيم هورامان موفق به کسب مقام سوم لیگ نمایشی آزاد و  نوید ثابت ( رشته مهندسي رباتيك) و محسن طلایی (مهندسي كامپيوتر و نرم افزار )با تيم هفتواد موفق به کسب مقام اول لیگ نمایشی صنعتی شدند.

همچنين محمدرضا بهمنی دانشجوي رشته مهندسي  كامپيوتر و نرم افزار دانشگاه پيام نور شيراز در چهارمين المپياد رباتيك دانشگاه پيام نور كشور ، موفق به کسب مقام اول خلاقیت و نوآوری با تیم بیساران شد.

 

برگزاري همايش تحليل و بررسي آسيب هاي اجتماعي در دانشگاه پیام نور شیراز

همايش بررسي آسيب هاي اجتماعي با موضوع جرايم سايبري در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، با افزایش نگرانی های عمومی درباره آسیب های مختلف اجتماعی ، انجمن علمي حقوق  اين دانشگاه ، اقدام به برگزاري همايش تحليل و بررسي آسيب هاي اجتماعي با حضور اساتيد ،دانشجويان ، پژوهشگران و كارشناسان حقوق بين الملل و نيروي انتظامي (فتا) در سالن شهيد مطهري دانشگاه پيام نور شيراز نمود.

در اين همايش ، اطلاعات و دیدگاه هاي مختلف در خصوص آسيب هاي اجتماعي ،بهره گیری از یافته های جدید پژوهش ،تجزیه و تحلیل مسایل اجتماعی ، شناخت علمی و دقیق مسایل و آسیب های اجتماعی و در نهايت ارایه راهکارهای مناسب جهت کاهش اين گونه آسيب ها مورد بررسي و اظهارنظر قرارگرفت.

در اين همايش افشين جعفري پژوهشگر و دكتراي حقوق بين الملل با بيان اين مطلب كه بهترين راه براي آشناي با حقوق بين الملل ،مطالعه منشور بين الملل جرايم مالي در حوزه فيشينگ است ، در خصوص حملات سايبري و اضافه شدن بخشي به كنوانسيون بين المللي تحت عنوان حملات سايبري به ايراد سخن پرداخت .

وي اظهار داشت: بايد تدبیر لازم برای مقابله با افزایش آسیب ها و جرائم اجتماعی  صورت بگيرد و در اين خصوص تاکید بر اطلاع رسانی و حركت علمي و اصولي براي پیشگیری از وقوع جرايم داريم .

مهندس احسان بهمني كارشناس پليس فتا گفت: بهترين راه براي شناخت سايت اصلي از جعلي در درگاه پرداخت اينترنتي بانك ها ، آدرس بار، قفل الكترونيكي و صفحه كليد مجازي مي باشد كه با كليك كردن عدد ها جابجا ميشود.

وي ضمن بيان راههاي جلوگيري و پيشگيري از وقوع جرم اضافه كرد :كي لاگرها  در نرم افزار هاي جاسوسي  به دو صورت سخت افزاري و نرم افزاري وجود دارند و مي توانند از حساب افراد سوء استفاده كنند .

بهمني در ادامه ضمن تشريح راههاي جلوگيري از كپي غير قانوني تصريح كرد: مهندس اجتماعي كسي است كه افراد را ترغيب مي كند كه چگونه از اطلاعات شخصي خود محافظت كنند تا اطلاعات شخصي فرد دچار سوء استفاده مالي و معنوي قرار نگيرد.

 

اکران فیلم‌های جشنواره عمار در دانشگاه پيام نور شيراز

به همت بسیج دانشجویی شهيد شاهچراغي فیلم‌های منتخب جشنواره عمار دردانشگاه پيام نور شيراز اكران شد.

بنابر گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، اكران چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار با پخش آثار منتخبی از هنرمندان سراسر کشور و با هدف ايجاد بسترهاي لازم جهت برنامه هاي فرهنگي و همچنين ارتباط بيشتر دانشگاه و سينما به نمایش گذاشته شد.

درحاشيه اكران فيلمهاي منتخب جشنواره مردمي عمار ، علاوه بر پخش آثار منتخب كارگردانان ، برنامه‌های جانبی متناسب با فضاي دانشجويي از جمله نقد و بررسي جشنواره و فيلم هاي منتخب و جلسه سخنراني وپرسش و پاسخ با حضور مسئولين برگزار شد.

شايان ذكر است در اكران فيلمهاي منتخب جشنواره عمار كه در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد ، فيلمهاي "فرشتگان قصاب "و" لكه " از بيشترين بازديد كننده و استقبال دانشجويي را به همراه داشت.

كلید برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار اولین بار بعد از فتنه 88 زده شد که مبدأ شکل گیری و روش‌های برگزاری متفاوتی در مقایسه با جشنواره های رایج دیگر داشت و به نام پرچمدار روشنگری و تبیین حق‌طلبانه در صدر اسلام، حضرت عمار یاسر مزیّن گشته و «جشنواره مردمی فیلم عمار» نام گرفت.

 

با حضور برترين مروج نجوم دنيا برگزار شد

همايش استاني نجوم و كيهان شناسي در دانشگاه پيام نور شيراز

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز، همايش استاني نجوم و كيهان شناسي با حضور دكتر اصغر كبيري ، پيشكسوت علم نجوم رصدي و برنده جايزه برترين مروج  نجوم دنيا از انجمن نجوم پاسفيك آمريكا در سال 2006 ، در سالن شهيد مطهري دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين همايش اصغر كبيري در خصوص حيات در فضا ، نجوم آماتوري ، تابش هايي از فضا ، ساختار گيتي و چگونگي شكل گيري آن و همچنين چگونگي مسافرت بدون بازگشت به سياره مريخ با دانشجويان سخن گفت .

كبيري با اشاره به پيشرفت جامعه آماتوري نجوم  درايران و افزايش علاقه مردم به اين علم ، توضيحاتي در خصوص مسابقات ماراتون مسيه كه در شرف برگزاري است ، بيان نمود.

وي ضمن تاكيد بر تشكيل گروههاي جهت جستجوي دنباله دارها و سياركها گفت: جستجوي دنباله دارها و سياركها جديدترين پروژه اي است كه در حال حاضر در ايران مورد بررسي قرار گرفته است .

در اين همايش كارگاه مباحث نجوم رصدي  با موضوعات جهت يابي در شب ، جهت يابي در روز،نقشه خواني و همچنين آموزش صورت هاي فلكي توسط مدرس كارگاه محمد صادق رهبر دبير انجمن علمي نجوم دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

برگزاري كارگاه تابش هايي از فضا با موضوعات  اختر شناسي پرتوها ، آرايه هاي تلسكوپ و همچنين طول موج ها ، توسط سيده آمنه حسيني ، نائب دبير انجمن علمي دانشگاه پيام نور شيراز از ديگر برنامه هاي اين همايش علمي بود.

كارگاه ابزار شناسي همراه با كار با دوربين دو چشمي و تلسكوپ و اجراي مراسم قرعه كشي به همراه اهداء جوايز نفيس از جمله يك دستگاه تلسكوپ 76 ميلي متري با استقرار رابسوني ، تقويم اطلاعات نجومي و نقشه آسمان،  پايان بخش برنامه هاي همايش استاني نجوم و كيهان شناسي در دانشگاه پيام نور شيراز بود.

در حاشيه اين مراسم دبير انجمن علمي نجوم دانشگاه پيام نور شيراز گفت:تمام جرم هايي كه در زمين و آسمان و در پيرامون ما قرار دارند ، پيوسته در حال  تغيير و دگرگوني هستند و تنها چيزي كه ثابت و بدون تغيير مي ماند وجود خالق اين همه زيبايي است كه بايد در همه حال شاكر و شكر گذار آن خالق  متعال باشيم  .

 

سمينار فرصت هاي شغلي در دانشگاه پيام نور شيراز

دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز با فضاي كسب و كار و فرصت هاي شغلي آينده بيشتر آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به همت انجمن مهندسي صنايع  ، سمينار آشنايي با فضاي كسب و كار و فرصت هاي شغلي با حضور رييس اتاق تعاون و مشاور كارآفريني استان در سالن شهيد مطهري اين دانشگاه برگزار شد.

در اين سمينار كه با هدف آشنايي با فضاي كسب و كار كشور و همچنين فرصت هاي شغلي دانشجويان در آينده برگزار شد ، دكتر فرهنگيان رييس اتاق تعاون و مشاور كارآفريني استان ، در خصوص ترغيب و ايجاد انگيزه در دانشجويان،كاهش سردرگرمي دانشجويان در انتخايب شغل ، همگرايي بيشتر در شناخت و ايجاد كسب و كارهاي مولد، به ايراد سخن پرداخت.

پخش كليپ ، سخنراني دبير انجمن علمي مهندسي صنايع و معرفي رشته تحصيلي مهندسي صنايع ، جلسه پرسش و پاسخ دانشجويان و استاد مشاور و تقدير از رضا شكوهي دبير انجمن علمي مهندسي صنايع از ديگر برنامه هاي اين سمينار بود.

 

تیم اعزامی رباتیک پیام نورزرقان مقام دوم المپیاد رباتیک دانشجویی کشور را کسب کرد

در چهارمین دوره المپیاد رباتیک های دانشگاههای پیام نور کشور ،تیم اعزامی زرقان مقام دوم را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی زرقان،سید علی اکبر رنگریرز طباطبایی دانشجوی مهندسی کامپیوتر این دانشگاه با رباتSIP(ربات هوشمند پردازش تصویر) موفق به کسب مقام دوم المپیاد رباتیک دانشجویی کشور شد. این دوره مسابقات در بیرجند با حضور تیم های رباتیک دانشگاههای پیام نور سراسر کشور برگزار گردید.

آقای طباطبایی گفت: ربات وی در زمینه های بازرسی و مانیتورینگ محیط های ناامن برای حضور انسان از راه دور توسط اینترنت کاربرد دارد ،همچنین  این ربات امکان ارتقا جهت انجام امور پردازش تصویر را دارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اسفند 1392ساعت 11:36  توسط روابط عمومی لامرد  | 

11 اسفند


اختتامیه مسابقات قران کریم دانشگاههای پیام نور استان فارس در دانشگاه پیام نور فسا
مراسم اختتامیه مسابقات قران کریم در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، مسابقات در رشته های حفظ، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، مداحی و دعا در بخش  خواهران و برادران برگزار شد که  قاریان زبده و با تجربه قرانی  داوری این مسابقات را برعهده داشتند. در پایان نفرات برتر هر گروه مشخص  و معرفی گردید.
روز پایانی این دوره از مسابقات با برگزاری مراسم اختتامیه همراه بود که  دکتر احمدی معاون دانشگاه پیام نور فارس، مدیران ومسئولین مراکز و واحدهای استان فارس  و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.
 در این مراسم اردالی رئیس دانشگاه پیام نور فسا  با تشکر از زحمات مسئولین اظهار امیدواری کرد : شهر هزار شهید فسا که با نام امام علی (ع) مزین است میزبان شایسته ای در برگزاری مسابقات بزرگ قرآن کریم بوده باشد. وی عنوان کرد: تمامی مسئولین و کارکنان دانشگاه با تلاش های شبانه روزی سعی در برگزاری مطلوب مسابقات آنچنان که در خور قران کریم و دوستداران و قاریان قرآن می باشد داشته اند.
معاون دانشگاه پیام نوراستان فارس نیز طی سخنانی درک بیانات قران کریم و عمل به ان را مهمترین مسئله دانست که روشنگر راه تمام بشریت است.
 دکتر احمدی در ادامه ضمن تشکر از زحمات مسئولین و دست اندرکاران این مراسم معنوی و پرفیض، برگزاری  این برنامه را از موهبت های بزرگ برشمرد که  در این دوره نصیب دانشگاه پیام نور فسا شده است. وی همچنین این نوید را به حاضران در جلسه داد که دانشگاه پیام نور استان فارس در صدد است میزبانی دوره بعد از این مسابقات را در مرحله کشوری برعهده گیرد.
در پایان ، از نفرات برگزیده با اهداء لوح تقدیر و جوایز تقدیر و تشکر به عمل آمد. گفتنی است مسئولین برگزاری مسابقات در دانشگاه پیام نور فسا طی برنامه هایی سعی در ایجاد فضای مناسب برای شرکت کنندگان و معرفی شهرستان و دانشگاه به شرکت کنندگان را داشتند که از جمله این برنامه ها می توان به زیارت گلزار شهدای گمنام شهرستان، زیارت آستان امازاده حسن(ع) شهرستان، بازدید از رصدخانه و اردوگاه شهید باهنر، ، باغ تاریخی شهرداری و ... اشاره نمود.
قابل توجه است نفرات برگزیده در این مسابقات به شرح ذیل می باشد:
مرکز/واحد
نام و نام خانوادگی
نوع ثبت نام
رشته
رتبه
جهرم
محمد امیر عباسیان
اساتید
قرائت تحقیق
اول
شیراز
حسام قانعی
دانشجو
قرائت تحقیق
اول
ششده و قره بلاغ
علیرضا دوزنده
دانشجو
قرائت ترتیل
اول
نی ریز
محمد امین دباغ منش
استاد
قرائت ترتیل
اول
استهبان
سعید محمدی
دانشجو
قرائت ترتیل
دوم
زرین دشت
اکبر حیدری
دانشجو
قرائت ترتیل
سوم
بوانات
هادی ملک مکان
کارمند
جزء 30
اول
کازرون
محسن زارع
کارمند
جزء 30
دوم
کازرون
محسن زارع
کارمند
پنج جزء
اول
گله دار
زبیر قنبری
دانشجو
جزء 30
اول
آباده
امیر فرخی
دانشجو
جزء 30
دوم
استهبان
سعید محمدی
دانشجو
جزء 30
سوم
شیراز
نصر الله بازیار
دانشجو
ده جزء
اول
جهرم
مسلم مطهر
دانشجو
پنج جزء
اول
جهرم
سید رضا پیلتن
دانشجو
ده جزء
دوم
صفاشهر
علی دهقانی
دانشجو
قرائت مداحی
اول
جهرم
محمد جواد بازیاری
دانشجو
قرائت مداحی
دوم
استهبان
سعید فضلی
کارمند
قرائت مداحی
اول
استهبان
علی اصغر سلیمانی
استاد
قرائت دعا
اول
کوار
عباس منفرد
دانشجو
قرائت دعا
اول
استهبان
سعید فضلی
کارمند
قرائت دعا
اول
بوانات
اسماعیل ملک مکان
استاد
قرائت دعا
دوم
صفاشهر
علی دهقانی
دانشجو
قرائت دعا
دوم
جهرم
حسین قاسمیان نژاد
دانشجو
قرائت دعا
دوم
نورآباد
حسین امیدی
دانشجو
قرائت دعا
سوم
فسا
عبدالرحمان عطاءالهی
کارمند
قرائت دعا
دوم
کازرون
زهرا آل مجتبی
استاد
قرائت تحقیق
اول
استهبان
فاطمه فیضی
دانشجو
قرائت تحقیق
اول
خرامه
پریسا پیرزاده
دانشجو
قرائت تحقیق
دوم
کازرون
زهرا قره بیگی
دانشجو
قرائت تحقیق
سوم
جهرم
فاطمه حاتم جهرمی
دانشجو
قرائت ترتیل
اول
فسا
فاطمه السادات اسلامی پور
دانشجو
قرائت ترتیل
دوم
ششده و قره بلاغ
شمسی رسولی
دانشجو
قرائت ترتیل
سوم
ارسنجان
زهرا زارع
دانشجو
قرائت دعا
اول
استهبان
فاطمه فیضی
دانشجو
قرائت دعا
دوم
آباده
زهرا حیدری
دانشجو
قرائت دعا
سوم
جهرم
فاطمه نیک فر
دانشجو
قرائت مداحی
اول
فسا
زهره کرمی زاده
استاد
جزء 30
اول
آباده طشک
معصومه بهرامی
دانشجو
جزء 30
اول
جهرم
طاهره سیاری
دانشجو
جزء 30
دوم
زرقان
فرناز پاکدامن
دانشجو
جزء 30
سوم
صفاشهر
هاجر ابوالحسینی
کارمند
جزء 30
اول
آباده
سمیه اهالی آباده
استاد
جزء 30
دوم
لامرد
زهرا غلامی فرد
دانشجو
ده جزء
اول
استهبان
ناهید کیامرثیان
دانشجو
ده جزء
دوم
مهر
مریم خوش کیش
دانشجو
پنج جزء
اول
لامرد
زهرا هنر
دانشجو
پنج جزء
دوم
لامرد
اعظم عبداله پور
دانشجو
بیست جزء
اول
صفاشهر
الهام طیبی خرم
دانشجو
بیست جزء
دوم
استهبان
طاهره رنجبر
دانشجو
کل
اول
   
ثبت نام دانشجویان دانشگاه پیام نور کازرون جهت بازدید از مناطق جنگی
ثبت نام دانشجویان علاقمند به حضور در اردوی راهیان نور به منظور بازدید از مناطق جنگی در پیام نور کازرون آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون، سهمیه ثبت نامی این مرکز دانشگاهی بیش از100 نفر می باشد که با همکاری بسیج دانشجویی و در قالب کاروانهای زیارتی از 18 لغایت 25 اسفندماه سال جاری به جبهه های جنوب اعزام می شوند.
لازم به ذکر است این برنامه همه ساله با استقبال پرشور دانشگاهیان پیام نور کازرون روبرو می شود.
 
پایان دومین مرحله از پروژه ساخت مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون
دومین مرحله از پروژه ساخت مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، فاز دوم پروژه مجتمع فرهنگی به پایان رسید و پیش بینی می شود عملیات نهایی تا پایان سال 93 به بهره برداری برسد.
در حاشیه بازدید از پروژه دکتر اسداله جعفری سرپرست دانشگاه پیام نور کازرون اظهار داشت: پروژه مجتمع فرهنگی به مساحت 415 متر مربع زیر بنا، یکی از چهار پروژه فرهنگی مصوب دانشگاه در سال 90 و در سطح استان فارس بوده که عملیات ساخت آن پس از پیگیری مجدانه و تأکید رییس دانشگاه پیام نور استان و مدیر عمرانی استان به عنوان اولین پروژه فرهنگی در سطح استان آغاز شد و درحال حاضر بیشترین پیشرفت را در میان  پروژه های دیگر دارا می باشد.
وی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل این  مجتمع بخش عمده ای از مشکلات ناشی از کمبود فضای فرهنگی جبران شود.
 
کوهپیمایی دانشجویان و کارمندان دانشگاه پیام نور لارستان
دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور لارستان در مراسم کوهپیمایی شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان به منظور بهره برداری از هوای لطیف بهاری و صبحگاهی ، جمعی از کارمندان و دانشجویان در یک جمع صمیمی به کوهپیمایی پرداختند.
بر اساس این گزارش وصال رئیس دانشگاه ، ضمن تشکر از حضور دانشجویان در این مراسم بر لزوم توجه به محیط زیست و نیز بهره برداری مناسب از مواهب طبیعی تاکید کردند.
 
شرکت دانشجویان پیام نور واحد پاسارگاد در اردوی راهیان نور
اردوی راهیان نور باهمکاری بسیج دانشجویی وباشرکت دانشجویان پیام نور برگزار گردید دراین اردوی پنج روزه تعداد 25 نفر از دانشجویان به بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس  مشرف گردیدند.
 
 
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1392ساعت 13:42  توسط روابط عمومی لامرد  | 

درخشش دانشجويان پيام نور فارس در چهارمين المپياد رباتيك دانشگاه پيام نور

تيم هاي رباتيك پيام نور فارس در چهارمين المپياد رباتيك دانشگاه پيام نور كشور خوش درخشيدند.

بنابر گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استان فارس ،چهارمين دوره المپياد رباتيك دانشگاه هاي پيام نور كشور با حضور 120تيم ودر قالب 10ليگ دانشگاه پيام نور بيرجند برگزار شد.

به گزارش ، در ليگ نمايش صنعتي تيم هاي هفتواد و بيساران از مركز شيراز به ترتيب مقام اول و ديپلم افتخار ، در ليگ نمايش آزاد تيم هاي millenniumو هورامان از واحد زرقان و مركز شيراز به ترتيب مقام دوم و سوم، در ليگ شبيه سازي عامل امدادگر تيم ليدوما از مركز نورآباد ممسني ديپلم افتخار و در ليگ تعقيب خط پيام نوري تيم قشقايي از واحد نودان مقام سوم را كسب كردند.

همچنين تيم ربات دانشگاه پيام نور اقليد موفق به كسب مقام نهم چهارمين المپياد رباتيك كشوري پيام نور شد.

سجاد دهدارزاده سرپرست گروه اعزامي دانشگاه پيام نور استان فارس دراين خصوص گفت: بايد به سمت كاربردي كردن علم رباتيك حركت كرد و اين مسابقات فرصت خوبي براي رقابت دانشجويان است و اين مهم سبب رشد و شكوفايي علمي دانشجويان مي شود

 

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1392ساعت 11:53  توسط روابط عمومی لامرد  | 

دومين كارگاه تخصصي حسابداري تعهدي دانشگاه پيام نور كشور در شيراز

دومين كارگاه تخصصي حسابداري تعهدي دانشگاه پيام نور كشور در شيراز برگزار شد  

   دومين كارگاه تخصصي حسابداري تعهدي دانشگاه پيام نور كشور در شيراز برگزار شد

راه اندازي حسابداري تعهدي در دانشگاه پيام نور موجب تقويت درآمدها وكنترل هزينه ها خواهد شد

دومين كارگاه تخصصي حسابداري تعهدي دانشگاه پيام نور كشور در شيراز آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استان فارس درابتداي اين مراسم دكتر سعيد مظلوميان رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس با ابراز رضايت از ميزباني استان فارس براي برگزاري اين همايش كشوري،تقارن برگزاري اين كارگاه با برگزاري سي وششمين دوره مسابقات قرآني كشور در استان فارس را به فال نيك گرفت وابراز اميدواري كرد اين كارگاه آموزشي در ارتقا سيستم مالي دانشگاه موثر واقع شود.

وي با بيان بخشهايي از پتانسيل و موفقيت هاي استان فارس ، اين استان را يكي از استانهاي مهم وتاثير گذار در كشور خصوصا در بخش هاي اقتصادي ،صنعتي ،پزشكي وگردشگري عنوان كرد ويادآور شد: از نظر دانشگاهي نيز استان فارس با دارا بودن بيش از 133مركز وواحد دانشگاهي ، قطب علمي جنوب كشور است كه 210هزار دانشجو در اين استان مشغول به تحصيل هستند.

وي درادامه سخنان خود به معرفي دانشگاه پيام نور فارس و دستاوردهاي آن پرداخت ويادآور شد: 70هزار دانشجو در 44 مركز وواحد دانشگاه پيام نور شهرهاي فارس مشغول به تحصيل هستند كه از نظر تعداد دانشجو، در رتبه سوم كشور قرار داريم.

وي اضافه كرد: در مقطع كارشناسي همه رشته ها در استان فعال است كه در زمينه توسعه تحصيلات تكميلي نيز با رشد بالاي 100درصدي در حال حاضر 32 رشته كارشناسي ارشد و3 رشته دكتري در استان فارس راه اندازي شده است.

رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس اضافه كرد: با وجود نيروهاي توانمند در دانشگاه پيام نور فارس خوشبختانه در اكثر شاخص هاي ارزيابي، رتبه هاي برتر كشوري خصوصاً در بخشهاي فرهنگي،روابط عمومي،پژوهشي،امتحانات وكميته انضباطي را كسب نموده ايم.

وي اضافه كرد: در جديدترين ارزيابي همه جانبه دانشگاه پيام نور از 31 استان كشور، فارس موفق به كسب مقام اول در بين همه استانها شده است .

دكترمظلوميان تصريح كرد: دانشگاه پيام نور استان فارس با نظم وانضباط و با كمترين اشتباه وخطا فعاليت هاي مالي خود را انجام داده است كه ضمن تعامل مناسب با سازمانهاي نظارتي خصوصاً ديوان محاسبات، فعاليت اين بخش مورد توجه مديريت مالي سازمان مركزي و تقدير اداره كل اقتصاد و دارايي استان نيز قرار گرفته است.

وي افزود: با نظارت مستمر و مستقيم ، شاهد استقرار نظم وانضباط مناسب دربخشهاي مختلف مراكز وواحدها هستيم.

دكتر علي اصغر موحد مسئول اجرايي اين كارگاه آموزشي نيز با بيان اينكه حسابداري تعهدي كاربسيار مهم ووالايي است اظهارداشت: حسابداري تعهدي از سال آينده در دانشگاه پيام نور به اجرا درخواهد آمد.

وي اضافه كرد: براي راه اندازي اين سيستم جديد و توجيه مديران مالي ،اولين كارگاه حسابداري تعهدي در مشهد برگزار شد كه پس از برگزاري كارگاه دوم در شيراز در زنجان نيز سومين كارگاه برگزار مي گردد.

موحد اضافه كرد: از جمله اهداف حسابداري تعهدي، شناسايي درآمدها وتقويت درآمدهاي موجود وكنترل هزينه هاست كه با راه اندازي آن علاوه بر بهبود مديريت هزينه ها،صرفه جويي بيشتري نيز صورت خواهد گرفت.

اين استاد دانشگاه پيام نور يادآور شد: حسابداري تعهدي، مراكز را از يك تنخواه بگير خارج كرده وكارشناسان مالي مراكز وواحدها را با مفاهيمي مثل صورت هزينه،ترازنامه،ارزش دارايي ها وقيمت تمام شده آشنا مي سازد.

لازم به ذكر است در دومين كارگاه حسابداري تعهدي كه در روزهاي 5 و6 اسفندماه در شيراز درحال برگزاري است، علاوه بر نمايندگان امورمالي سازمان مركزي ، مديران وكارشناسان مالي از استانهاي ايلام،اصفهان،بوشهر،چهارمحال بختياري،خوزستان،فارس،كرمان،كهكيلويه وبويراحمد و هرمزگان حضور دارند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1392ساعت 9:6  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب قدیمی‌تر