اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

ضضض

آغاز فاز دوم پروژه ایجاد فضای سبز در دانشگاه پیام نور مرودشت

فازدوم پروژه عمرانی ایجاد فضای سبز در دانشگاه پیام نور واحد مرودشت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرودشت،با توجه به اتمام فاز یک این پروژه ، فاز دوم پروژه نیز آغاز شد.

به گفته عمادی رئیس دانشگاه پیام نور مرودشت بزودی پروژه عمرانی ساخت سالن چند منظوره در این واحد دانشگاهی آغاز خواهد شد.

 

برگزاری همایش پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر در دانشگاه پیام نور مرودشت

با همکاری امور دانشجویی و امور فرهنگی دانشگاه پیام نورمرودشت همایشی تحت عنوان پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر در این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت در این همایش که با حضور معاون سیاسی فرماندار ، کارشناس امور سیاسی فرمانداری ،کارکنان اداره بهزیستی و ریاست و کارکنان دانشگاه پیام نور و جمعی ازاساتیدو دانشجویان در سالن همایشهای مهر شهرستان مرودشت برگزار شد

محکم کارشناس سازمان بهزیستی  در این همایش طی سخنانی در رابطه با انواع مواد مخدر ،اشکال مواد مخدر،علائم فرد بیمار به هریک از بیماری مواد مخدر ،عوارض هریک از مواد مخدر از قبیل شیشه .تریاک ، کراک و قرصهای روان گردان دانشجویان را از عواقب این بیماری خانمان سوز آگاه کرد.

 در پایان بسته های فرهنگی حاوی بروشور پیشگیری ازسوء مواد مخدرتوسط امور دانشجویی ،جهت بالا بردن سطح آگاهی بیشتر دانشجویان وخانواده آنها در بین حاضرین توزیع شد.

عابدین عمادی رییس دانشگاه پیام نور مرودشت  نیز در پایان گفت :هدف از این همایش بالا بردن سطح آگاهی دانشجویان و خانواده آنها است که به طبع تاثیر بسزایی در روند رشد و توسعه ایران اسلامی دارد.

 

راه اندازي مرکز اينترنت دانشگاه پيام نور استهبان

مرکز اينترنت دانشگاه پيام نور مرکز استهبان با هدف ارائه خدمات بهتر اینترنتی به دانشجویان راه اندازی وافتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان مسئول واحد انفورماتيک دانشگاه پيام نور مرکز استهبان با اعلام این خبر افزود: سايت اينترنتی دانشگاه پيام نور مرکز استهبان که به دليل افزايش تعداد سيستم ها ودکوراسيون جديد مدتي تعطيل بود هم اکنون با تعداد 30عدد رایانه جدید وبا استفاده از اينترنت بي سيم (واير لس) همه روزه جهت رفاه حال دانشجويان آماده ارائه خدمات مي باشد.

 

برگزاری کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه در دانشگاه پیام نور ممسنی

کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه در دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی،کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه در اندیشه امام خمینی(ره) به همت این مرکز دانشگاهی در مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اساتید برجسته در پنج محور برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی 351 دانشجو به مدت 3 روز با مبانی فقهی و عقلی ولایت مطلقه فقیه آشنا شدند.

 

دیدار دانشجویان پیام نور فسا از خانواده شهدا

جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز فسا از خانواده شهید مرتضی جاویدی دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا تعداد 62 نفر از اعضای بسیج دانشجویی این دانشگاه به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدمرتضی جاویدی بر سر مزار این شهید بزرگوار مراسم مداحی و زیارت عاشورا برگزار کردند.

پس از این مراسم مادر و برادر شهید جاویدی در منزل ایشان خاطراتی از زندگی و دوران جنگ تحمیلی را بازگو کردند.

مراسم دیدار از خانواده معزز شهدا جزء برنامه های کانون نشر ارزشهای دفاع مقدس است که به صورت هفتگی برگزار می گردد.

 

 

شرکت دانشجویان دانشگاه پیام نور خاوران در کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه

دانشجویان دانشگاه پیام نور خاوران در کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه شرکت کردند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خاوران این کارگاه که با هماهنگی امور فرهنگی دانشگاه پیام نور استان فارس و به صورت مشترک با مراکز جهرم و فسا در تالار علامه امینی شهرستان جهرم برگزار شد ؛دانشجویان با جایگاه ولایت فقیه در زمان غیبت امام عصر و نقش مجلس خبرگان و مردم در قبال ولایت فقیه و وظایف رهبری در زمان غیبت آشنا شدند.

در این مراسم معاون پژوهشی موسسه مهدی موعود استان فارس ضمن برشمردن وظایف فقها و ولایت فقیه و شرح آن ، به نقش مجلس خبرگان و مردم در برابر ولی فقیه اشاره و ولایت فقیه را منشا برکات و نجات مردم از سرگردانی دانسته که هر گونه نظم و انضباط و احساس امنیت در جامعه در گرو اطاعت از ولی فقیه بوده و فقط  در این صورت محقق خواهد شد.

حامدی با اشاره به اینکه جایگاه ولایت فقیه در بحث کلامی در استمرار بحث نبوت و امامت است گفت: تمام دلایلی که درجهت اثبات نبوت و امامت مطرح می شود ، در بحث ولایت فقیه نیز مطرح است.

وی در خاتمه به شبهات موجود در جامعه در خصوص ولایت فقیه اشاره و ضمن تشریح علت وجود شبهات و دلایل آن و پاسخ به شبهات مطرح ،به پرسشهای دانشجویان حاضر پاسخ داد.

 

دانشگاه پيام نور صفاشهر ميزبان جشنواره استاني شعر نسيم

اولين جشنواره ادبي شعر نسيم در استان فارس به میزبانی كانون ادبي نسيم دانشگاه پيام نور مرکز صفاشهربرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، اولين جشنواره شعر ادبي نسيم با حضور شاعران دانشجو از مراكز دانشگاه پيام نور استان فارس به ميزباني كانون ادبي نسيم صفاشهر برگزار شد.در اين جشنواره كه به مناسبت سالروز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي برگزار شد،كوشكي ، مسئول امور جاري دانشگاه پیام نور مركز صفاشهر ضمن عرض خير مقدم وتشكر از  حضور دانشجويان مراكز پيام نور استان در اين جلسه، برگزاري چنين برنامه هائي راجهت ترويج فرهنگ شعر وادب وتشويق دانشجويان در اين زمينه ضروري دانست.

در ادامه جلسه  از بين آثار دريافتي  10 اثر مربوط به شاعران دانشجو از مراكز اقليد، آباده طشك ،نور آباد ممسني،خرمبيد و قادر آباد به عنوان آثار برگزيده معرفی و از آنان تقدير شد . درپايان برنامه  نيز داستان رستم وسهراب به صورت پرده خواني اجرا شد.

 

اولين همايش علمي دانشجويان IT در دانشگاه پيام نور صفاشهر

اولين همايش علمي دانشجويان مهندسي فناوري اطلاعات دانشگاه پيام نور صفاشهر در این مرکز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، اين همايش با موضوع سير تكاملي پردازتده ها وتفاوتهاي آنها در Brand  های intel و amd   با حضور یکی از اساتيد كامپيوتر برگزار گرديد.

در اين همايش ضمن آشنائي دانشجويان با تازه ترين يافته هاي علمي در زمينه مهندسی فناوري اطلاعات ، به پرسشهاي آنان در اين زمينه پاسخ داده شد .

 

اردوی علمی تفریحی دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا

دانشجویان رشته های جغرافیا و جهانگردی دانشگاه پیام نور فسا  در یک اردوی علمی تفریحی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فسا،جمعی از دانشجویان این دو رشته  از استانهای چهار محال  بختیاری و لرستان دیدن کردند.در این سفر که به منظور شناخت بیشتردانشجویان از جاذبه های تاریخی و دیدنی این استانها برگزار شد،  دانشجویان از مکان های مختلف از جمله ده چشمه، کوهرنگ، چشمه دینه ، دریاچه کهر، آبشار بیشه وقلعه فلک الافلاک بازدید کردند.

 

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور فسا از پارک علم و فناوری شیراز

جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز فسا از پارک علم و فناوری فارس در شیراز دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فسا در این بازدید رئیس مرکزرشد توضیحاتی در رابطه با تاریخچه مراکز دانش محور و شرایط اشتغال در این مراکز به دانشجویان ارائه کرد.

 

با زدید هیأت نظارت و ارزیابی از دانشگاه پیام نور کازرون

هیأت نظارت و ارزیابی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس از دانشگاه پیام نور کازرون بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیانور کازرون این هیأت به سرپرستی دکتر بردبار  از بخشهای مختلف دانشگاه بازدید کردند. در ادامه ی این بازدید، جلسه ای توسط هیأت  در سالن آمفی تئاتر با حضور دانشجویان برگزار و مشکلات و پرسشهای مکتوب دانشجویان جهت پیگیری جمع آوری وبررسی شد. 

 

برپائي نمايشگاه وفروشگاه عفاف وحجاب در دانشگاه پيام نور استهبان

در آستانه ميلاد با سعادت حضرت زهرا (س) وروز زن نمايشگاه وفروشگاه عفاف وحجاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان نمايشگاه و فروشگاه عفاف و حجاب که در محل دانشگاه پيام نور مرکز استهبان با حضور مسئولين مختلف ادارات شهرستان ورياست دانشگاه پيام نور مرکز استهبان افتتاح شد، از غرفه های متعددي ازجمله سفره عقد اسلامي، پرنيان پاکدامني، مسابقات وسرگرمي، فروشگاه کتاب، ايستگاه بلوتوث وايستگاه جايگاه شيطان شناسي و فروشگاه گوهرعفاف تشکيل شده است .

اين نمايشگاه تا پایان روز سوم خرداد همزمان با سالروز ميلاد حضرت زهرا (س) به کار خود پايان مي دهد و بازديد براي عموم علاقه مندان آزاد است.

 

اعزام جمعي از دانشجويان پيام نور قيروکارزين به کارگاه آموزشي ولايت فقيه

کارگاه آموزشي ولايت فقيه با حضور جمعي از دانشجويان دانشگاه پيام نور واحد قيروکارزين و مسئولين دانشگاه به ميزباني دانشگاه پيام نور فيروزآباد در سالن اجتماعات فرهنگيان اين شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور قيروکارزين ،در اين مراسم که با حضور اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه برگزار شد درباره ي نقش ولايت فقيه در حکومت اسلامي و مواضع و ديدگاههاي امام خميني (ره) در استقرار نظام ولايت فقيه ، مقابله با افکار انحرافي در جنگ نرم و جريانات انحرافي در مقابله با نظام ولايت فقيه سخنراني شد.

در پايان مراسم نیز به قيد قرعه به تعدادي از دانشجويان کمک هزينه عمره اهدا شد که سهم دانشجويان دانشگاه پيام نور قيروکارزين از اين قرعه کشي 4 نفر بود.

 

 

آغاز عمليات ساخت پروژه مسجد و مجتمع فرهنگي دانشگاه پيام نور خرامه

عمليات احداث مسجد و مجتمع فرهنگي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه ، اين واحد مذهبي فرهنگي که با تلاش و پيگيريهاي دکتر موغلي رییس دانشگاه پيام نور استان فارس به اين مرکز دانشگاهي اختصاص داده شده است در زمینی به مساحت 600متر مربع احداث خواهد شد.

 بنا براین گزارش با پيگيريهاي انجام شده در این مرکز دانشگاهی توسط مسئولين مرکز و همکاري نماينده هيات موسس عمليات خاک برداري و تسطيع زمين این پروژه آغاز شد.

 

 

حضور فعال و چشم گیردانشجویان پیام نور زرین دشت در کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه

دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت در کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه که در مرکزداراب برگزار شد حضور فعال داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت، حامدی مدرس این کارگاه آموزشی در این کارگاه به تبیین جایگاه ولایت در مکتب الهی پرداخت .

وی گفت: در یک نگاه کلان در اندیشه اسلامی دو نوع ولایت الله و ولایت طاغوت مطرح است که ولایت فقیه در امتداد ولایت الله می باشد.

در این کارگاه جلسه پرسش و پاسخ نیز بر گزار و در پایان آقای مسلم دادوند دانشجوی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت برنده سفر زیارتی مشهد مقدس شد.

 

 

 

برگزاری همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات دردانشگاه پیام نور ممسنی

 دومین همایش دانشجویی فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی با حضور اساتید برجسته و دانشجویان مهندسی فناوری اطلاعات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی در این همایش که به مناسبت روز جهانی ارتباطات در محورهای رباتیک و فناوری اطلاعات و نمایشگاه سخت افزار در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد سیامک مرادی سرپرست دانشگاه پیام نور ممسنی طی سخنانی گفت: برگزاری همایش دانشگاه پیام نور ممسنی نشان از پویایی دانشجویان این مرکز است.

وی افزود: این همایش از این جهت مسرت بخش و مطلوب است که دانشجویان خود جوش مسئول راه اندازی وبرگزاری همایش بوده اند و دانشگاه نیز از اینگونه فعالیتها به طور جدی حمایت می کند.

در پایان این مراسم به اساتید برجسته این مرکز و دانشجویان فعال فرهنگی لوح تقدیر و هدایایی از طرف دانشگاه اهدا گردید.

 

 

 

 برگزاري كارگاه آموزشي تخصصي انجمن هاي علمي مراكز و واحدهاي دانشگا ههاي پيام نور استان فارس

كارگاه آموزشي تخصصي انجمنهاي علمي دانشگاه پيام نور استان فارس در سالن ولايت اين دانشگاه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز شيراز در اين مراسم ابتدا  ارفعي مدير فرهنگي دانشگاه پيام نور استان فارس از حضور سركار خانم عظيمي نماينده وزارت علوم . دكتر مظلوميان معاونت پيام نوراستان و دكتر رمضاني سرپرست دانشگاه پيام نور مركز شيراز   تشكرو قدر داني كرد.

سپس مظلوميان معاون دانشگاه پیام نور استان فارس ضمن تشكر وقدر داني از حضور ميهمانان در جلسه انجمن هاي علمي را عنصر اصلي پويائي و تحرك در دانشگاهها دانست كه مي تواند موتور محركه يك رشته تحصيلي  باشد  .

وی افزود: ما در برخي از رشته ها اين پويايي وتحرك را شاهد نيستيم  كه لازم است با برگزاري كارگاهها .سمينارها .سخنراني ها، نشريات علمي وتخصصي وبازديدهاي علمي رشته هاي ديگر نيز تقويت گردد و از حالت ركود خارج گردد

مظلوميان در گوشه اي ديگري از سخنان خود از ظرفيت بالاي دانشگاه پيام نور در تمامي زمينه ها ياد كرد.

وی دانشگاه پيام نور را بزرگترين دانشگاه وزارت علوم نام برد كه گوي سبقت را از دانشگاههاي ديگر ربوده است وعلل موفقيت آن را متكي بودن دانشجو به خودش در پيام نور دانست.

درادامه خانم عظيمي نماینده وزارت علوم در مورد عوامل موثر در برنامه ريزي ،طرز اعلام بيانيه ،انواع اهداف يك سازمان ،ويژگيهاي بيانيه ماموريت خوب، با دبيران انجمنها به گفتگو نشست.

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 12:10  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز27 اردیبهشت

کسب رتبه ی اول دانشجوی سپیدانی در مسابقات سراسری قرآن کریم

دانشجوی سپیدانی در مسابقات سراسری قرآن کریم دانشگاه پیام نور رتبه ی اول را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان خانم عشرت فاضلی از دانشجویان این واحد در مرحله نهایی پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دانشگاه پیام نور در رشته ترجمه رتبه ی اول را کسب نمود.

فاضلی دراین خصوص گفت: موفقیت های خود را به خصوص در زمینه های قرآنی مرهون الطاف خدای منان هستم و امیدوارم بتوانیم دستورات قرآن را که رمز بقای جامعه است، در زندگی خود عملا پیاده نماییم. در پایان نیز از خانم فاضلی با تقدیم هدیه و لوح تقدیر، قدردانی شد.

 

آغاز فعالیت انجمن علمی رشته حقوق در دانشگاه پیام نور شیراز

انجمن علمی دانشجویان رشته حقوق دانشگاه  پيام نور مركز شيراز راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز شيراز انجمن حقوق دانشگاه پيام نور مركز شيراز با اهداف تلاش در جهت ارتقاي سطح علمي رشته حقوق.معرفي استعدادهاي برتر رشته حقوق.تلاش در جهت رفع نيازهاي علمي دانسجويان رشته حقوق. همكاري با مراكز علمي و تحقيقاتي.چاپ و نشر و گرداوري كتب علمي و برگزاري بازديدهاي علمي رسما تشكيل و اعضاي اصلي كه متشكل است از دبير انجمن _نايب رئيس_مسئول كميته روابط عمومي_مسئول كميته فرهنگي و پژوهشي مشخص شدند.

 

 

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین دانشگاه پیام نور کوار

اولین نشست صمیمانه دانشجویان با رییس و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد کوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار  این جلسه پرسش و پاسخ جهت حل مسائل آموزشی ، فرهنگی، خدماتی و رفاهی دانشجویان از سوی امور فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای نشست جعفری رییس دانشگاه پیام نورواحد کوار ضمن بیان مطالبی درخصوص وضعیت آموزشی، فرهنگی و خدماتی دانشگاه و با تأکید بر ضرورت برگزاری چنین نشست هایی گفت: مسائل و مشکلات دانشجویان از طریق صندوق انتقادات و پیشنهادات نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه نشست رییس و کارکنان دانشگاه به سئوالات مطرح شده دانشجویان پاسخ دادند.

 

 

برگزاری اردوی فرهنکی تفریحی در  دانشگاه پیام نور کوار

دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد کوار در اردوی فرهنگی تفریحی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار این اردو با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی بین دانشجویان توسط امور فرهنگی با همکاری بسیج دانشجویی برگزار شد. شایان ذکر است این اردو با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی نظیر پرسش و پاسخ دانشجویی ، مسابقات ورزشی و برپایی نماز جماعت همراه بود.

 

برگزاری اردوی علمی  تفریحی در  دانشگاه پیام نور کوار

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی  دانشگاه پیام نور واحد کوار در اردوی علمی تفریحی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار در این اردوی یک روزه که با هدف آشنایی دانشجویان با تورهای گردشگری برگزار شد دانشجویان  از آرامگاه حافظ و آبشار مارگون بازدید نموده و آقای کاشف از اساتید مدیریت جهانگردی توضیحات لازم ارائه نمود

 

 

كسب مقام دومي مسابقات قرآن مرحله كشوري توسط دانشجوی پیام نور فراشبند

سمانه صداقت زاده دانشجوي رشته زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه پیام نور واحد فراشبند موفق به کسب  مقام دوم در مسابقات قرآن مرحله کشوری دانشگاه پیام نورشد.

به گزارش روابط عمومي واحد فراشبند خانم سمانه صداقت زاده دانشجوي رشته زبان و ادبيات انگليسي واحد فراشبند كه در مسابقات استاني رشته حفظ 20 جزء مقام اول را كسب نمود و به مرحله كشوري راه يافت در  مسابقات کشوری كه در تاریخ 19 الي 22 ارديبهشت به ميزباني دانشگاه پيام نور استان زنجان برگزار گرديد بار ديگر خوش درخشيد و با كسب افتخاري ديگر مقام دومي مسابقات كشوري را از آن خود نمود.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی « ولایت مطلقه فقیه» در دانشگاه پیام نور اوز

کارگاه آموزشی « ولایت مطلقه فقیه» در دانشگاه پیام نور اوز در سطح سه مرکز و واحد اوز، لار و خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز، در راستای اجرای طرح استانی با عنوان« سلسله مباحث تبیین مبانی( عقلی و نقلی) ولایت مطلقه فقیه در سیر اندیشه امام خمینی(ره)»، اولین بخش طرح به شکل کارگاه آموزشی در مرکز اوز برگزار گردید. این کارگاه را امور فرهنگی دانشگاه با همکاری بسیج دانشجویی، کانون قرآن و عترت، و کانون دانشجویی هلال احمر راه اندازی و اجرا کرد.

 

 

بزرگداشت روز روابط عمومی در دانشگاه پیام نور خنج

روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج  از گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی همزمان با  27 اردیبهشت ماه در دانشگاه پیام نور واحد خنج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، دانشجویان رشته های مختلف این دانشگاه در کاری نمادین با تهیه پوستر و روزنامه دیواری اقدام به بیان نقش روابط عمومی در هر سازمان از زبان رشته خود نمودند.

زاهدیان سرپرست دانشگاه پیام نور واحد خنج، در بازدید از این اقدام دانشجویان، از روابط عمومی ها به عنوان کانون تعاملات و مناسبات سازمان و اجتماع یاد کرد و افزود: کار اصلی روابط عمومی ساختن و بهبود روابط اعم از درون‏سازمانی و برون‏سازمانی در جهت پیشبرد اهداف سازمان است .

 

 

برگزاری مسابقه تنیس روی میز در دانشگاه پیام نور لامرد

یک دوره مسابقه تنیس روی میز با شرکت 30 نفر از دانشجویان پسر در دانشگاه پیام نور لامرد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد در این دوره از مسابقات که بصورت تک حذفی برگزار شد عباس خواستار دانشجوی رشته تربیت بدنی و قهرمان کشوری تنیس روی میز به مقام نخست ،علی حسن زاده مقام دوم و رضا باقری به مقام سومی دست یافت.

 

  برگزاری مسابقه دارت دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور لامرد

یک دوره مسابقه دارت با حضور 16 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه در سالن پیام نور برگزار شد که در این رقابت جذاب زینب جوکار و سیده منصوره حقایقی به ترتیب به مقام اول و دوم دست یافت.

 

برگزاری همایش بزرگداشت فردوسی در پیام نور داراب

همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی دردانشگاه پیام نورمرکزداراب برگزارشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکزداراب انجمن ادبی زبان وادبیات فارسی مرکزداراب به مناسبت روزبزرگداشت فردوسی همایشی باهمین عنوان برگزارکرد.

 دراین همایش که بامشارکت فعال دانشجویان همراه شد رئیس مرکز،اساتیددانشگاه پیام نورمرکزداراب وجمعی ازشاعران وادب دوستان شهرستان داراب نیزحضورداشتند .مسئول انجمن ادبی ادبیات مرکزداراب هدف ازبرگزاری این همایش راتعیین نقش وجایگاه شعر وادب درمیان مردم ادب پروردانست.

 کشفی ازاساتیدمرکزداراب وسخنران این همایش هدف وخواسته فردوسی ازسرودن شاهنامه را بیشترخردگرایی دانست.

 

 

برگزاری مسابقه" دست به رنگ" در پیام نور اوز

انجمن علمی رشته معماری مسابقه« دست به رنگ» را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز اوز، انجمن علمی رشته معماری برای دومین سال متوالی مسابقه  نقاشی میان دانشجویان برگزار نمود. نقاشی ها بر اساس سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی( هیجان نمایی) شکل گرفت و دانشجویان طرحهای خود را بر روی پارچه به تصویر کشاندند. در این سبک که جکسون پولاک نماینده ی صاحب نام آن است هنرمند برای القای هیجانات خود از رنگهای تند و شکلهای کج و خطهای زمخت بهره می برد. پولاک معتقد است لازم نیست در این شیوه هدف از همان ابتدا مشخص شود و نباید از تغییر و خراب شدن نقاشی واهمه داشت. چون نقاشی نوعی زندگی است و باید جریان یابد. پس اجازه دهیم نقاشی خود تحقق یابد.

در پایان آثار دانشجویان بررسی گردید و از آثار برتر قدر دانی به عمل آمد.

 

 

 

برگزاری سمینار بررسی مسائل اجتماعی شهر جهرم توسط دانشگاه پیام نور

 

سمینار بررسی مسائل اجتماعی جهرم در سالن علامه امینی با حضور اساتید گروه جامعه شناسی پیام نور جهرم و فرماندهی نیروی انتظامی برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم در این سمینار که به همت گروه جامعه شناسی برگزار گردید اساتید این دانشگاه پیرامون مسائلی نظیر بزهکاری ،مد گرایی،بحران هویت ،رواج مواد مخدر و مشروبات الکلی صحبت نمودند.

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جهرم در ارتباط با با مسائل اخلاقی موجود و ذکر مصادیقی عینی از ان برای آگاهی بخشی به دانشجویان ایراد سخن نمود و از اساتید خواست تا به ریشه یابی این مسائل بپردازند.

از جمله سخنرانان این مراسم مجتبی حمایت خواه  و لیلا نیک پور از اعضا هیئت علمی  این دانشگاه بودند که هرکدام جداگانه در ارتباط با انحرافات اجتماعی و رویکرد های تئوریک آن و همچنین مسائل اجتماعی شهر جهرم به همراه راهکارهای کاهش مسائل اجتماعی این شهرستان ایراد سخن نمودند.

 

اردوی تفریحی دانشجویان پیام نور گله دار به میمند و سپیدان

 ، دانشجویان پیام نور گله دار در اردوی دو روزه از میمند ,آبشار مارگون,چله گاه و شش پیر سپیدان بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد گله دار دانشجویان در این اردو با پوشش های گیاهی , جاذبه های جغرافیایی و شیوه گلاب گیری آشنا شدند.

 

 

 

برگزاری جلسه دبیران انجمن های علمی در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه دبیران انجمن های علمی با موضوع چهارمین جشنواره ملی حرکت با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور و مسئولین امور فرهنگی در این مرکز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : عباسی رئیس دانشگاه پیام نورکازرون به بخشنامه ارسالی از استان اشاره نمود و گفت : طی این بخشنامه دانشجویان باید CDهای ارسالی خود را تا تاریخ 31/3/90 جهت داوری به اداره امور فرهنگی و فوق برنامه استان ارسال نمایند و مشکلات و سوالات خود را با دبیر شورای دبیران انجمن های علمی مرکز شیراز در میان بگذارند.

عباسی خاطر نشان کرد : از جمله زمینه های فعالیت در این همایش میتوان به پژوهش ، کارآفرینی ، نشریه علمی دانشجویی ، اختراع ، ابتکار و نوآوری و.... اشاره نمود.

وی افزود : شرکت در این همایش ها باعث کسب تجربه برای آینده شما خواهد شد و برای شرکت کنندگان آرزوی موفقیت نمود.

عباسی همچنین به بررسی مشکلات انجمن ها پرداخت و دبیران نیز عدم وجود امکانات برای برقراری برنامه های خود را از جمله این مشکلات بیان نمودند.

در این جلسه مقرر گردید با همکاری امور فرهنگی ، به مشکلات رسیدگی شده و همچنین با انتخاب نماینده ای از بین دبیران انجمن ها و حضور در جلسات شورا مشکلات خود را با رئیس دانشگاه در میان بگذارند.

 

برگزاری جلسه شورای اداری در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه شورای اداری با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور ، کارکنان این مرکز در دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون  عباسی رئیس دانشگاه پیام نورکازرون به مدیریت زمان اشاره نمود وگفت : باید زمان خود را مدیریت نماییم و از هدر زمان جلوگیری کنیم.

عباسی همچنین به برگزاری آزمون فراگیر در این مرکز اشاره نمود و گفت : تمامی هماهنگی ها و اقدامات برای برگزاری این آزمون به عمل آمده است و امیدواریم شرکت کنندگان از کیفیت برگزاری این آزمون راضی باشند.

 

برگزاری همایش بزرگداشت فردوسی در دانشگاه پیام نور کازرون

همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی به مناسبت روز بزرگداشت این شاعر بزرگ در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : این همایش با موضوع های زندگی فردوسی ، پیدایش شاهنامه ، جاذبه های فکری ، وطن پرستی و مذهب و ارزش و منزلت فردوسی از دیدگاه ادبا و با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور و حسن محقق دبیر انجمن اندیشه های ماندگار و به همت دانشگاه پیام نور کازرون در این مرکز برقرار گردید.

اسداله عباسی در سخنان خود به تمدن ایران و جایگاه و امتیاز خاص فردوسی اشاره کرد و گفت :  از امتیازات خاص فردوسی میتوان به زنده نگه داشتن تاریخ ایران و رابطه ما با گذشته و همچنین پیوند ایران پیش و پس از اسلام اشاره نمود.

وی فردوسی را احیاگر زبان فارسی و پارسی معرفی کرد و افزود : زبان فارسی نماد ایرانیت و فردوسی را احیاگر زبان فارسی دانست.

در ادامه حسن محقق به معرفی زندگی فردوسی و چگونگی پیدایش شاهنامه پرداخت و خاطر نشان کرد : فردوسی در محیط دانش پرور سلسله کاملا ایرانی سامانی پرورش یافته و به کمک دوستان خود ، امر نوشتن شاهنامه را بر عهده گرفت.

وی با سرودن برخی از اشعار شاهنامه به تفسیر آنان پرداخت.

این بزرگداشت با قرائت داستان تهمینه و نقالی شاهنامه به پایان رسید.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی ولایت فقیه در دانشگاه پیام نور کازرون

کارگاه آموزشی ولایت فقیه با موضوع  ولایت مطلقه فقیه  در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و سخنرانی سید حاصل موسوی مسئول عقیدتی سیاسی تیپ تکاور امام سجاد(ع) در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : این کارگاه آموزشی با حضور150 نفر از دانشجویان دانشگاه های پیام نور کازرون ، فراشبند ، نودان و خشت برقرار گردید.

از جمله محورهای اصلی این کارگاه میتوان به آشنایی با جریانات انحرافی در مقابله با نظام ولایت ، آشنایی با مبانی عقلی و نقلی ولایت فقیه ، مقابله با افکار انحرافی در جنگ نرم و تقویت مبانی دینی در فتنه های مشابه و پاسخ به شبهات پیرامون ولایت اشاره نمود.

حاصل موسوی سخنران این جلسه به بررسی سیره علما و معصومین و نیاز انسان به دین پرداخت و ولایت فقیه را اصل ، لازمه و ستون جمهوری اسلامی دانست و گفت : اگر کسی منکر ولایت شود طعم ولایت را نچشیده است.

 

برگزاری آزمون کارشناسی پیوسته فراگیر پیام نور در دانشگاه پیام نور کازرون

بیست و دومین نوبت آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته روز جمعه 30 اردیبهشت 90 در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : جاویدی معاون دانشگاه پیام نور کازرون اعلام کرد : این آزمون روز جمعه راس ساعت 8 صبح همزمان با سراسر کشور در 2 حوزه خواهران با475 شرکت کننده و برادران با415 شرکت کننده برقرار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد محل آزمون داوطلبان شهرستان های کازرون ، رستم ، قیروکارزین و ممسنی نیز در این مرکز خواهد بود.

 

حضور دبیران انجمن های علمی فسا در کارگاه آموزشی دبیران انجمن استان

حضور دبیران انجمن های علمی فسا در کارگاه آموزشی دبیران انجمن دبیران انجمن های علمی دانشگاه پیام نور فسا در گارگاه آموزشی دبیران انجمن ها شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فسا، در این کارگاه عظیمی به بیان نکاتی در جهت بهبود فعالیت انجمن ها پرداخت و دبیران انجمن ها نقطه نظرهای خود را مطرح کردند.همچنین دبیران عملکرد دانشگاهها و انجمن های خود را با مشارکت یکدیگر ارائه نمودند.

 

شرکت نماینده پیام نور داراب درجلسه کمیته تبلیغات ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

نماینده دانشگاه پیام نورمرکزداراب درجلسه کمیته تبلیغات ستادبزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب جلسه کمیته تبلیغات ستادبزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)باحضوراعضای مربوطه درمحل اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان داراب برگزارگردید.

 درابتدای جلسه بصیری رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، ضمن تقدیروتشکرازهمکاری صمیمانه ادارات ونهادها گزارشی ازبرنامه های انجام شده توسط کمیته تبلیغات وبرنامه های پیش روارائه نمود واعضاءدرخصوص برگزاری هرچه بهتر برنامه های بزرگداشت ارتحال امام (ره)بحث وتبادل نظرکردند

 

 

برگزاری همایش توسعه راهکارهای نوین مدیریت در دانشگاه پیام نور داراب

همایش "توسعه راهکارهای نوین مدیریت" دردانشگاه پیام نورمرکزداراب برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب انجمن علمی مدیریت صنعتی همایشی تحت عنوان ترنم باحضورمسئولین ومدیران ،اساتیدودانشجویان داراب برگزارنمود.

دراین همایش سارانی مدیرکارخانه سیمان داراب به تشریح وضعیت مدیریت وجایگاه آن درصنعت وتعاملی که می بایست بین دانشگاه وصنعت باشدپرداخت.

 درادامه افشاری نماینده مردم داراب وزرین دشت درمجلس شورای اسلامی ضمن تقدیرازبرگزاری این نوع همایش ،لازمه بهبودوحرکتی نوین درجهت پیشرفت شهرستان داراب رابرگزاری چنین همایشهایی دانست

.سخنران دیگراین همایش دکترسیادت دانشیاروعضوهیات علمی دانشگاه اصفهان بود.درپایان همایش ازمدیران برترشهرستان داراب ،دانشجویان ممتازرشته مدیریت وصاحبان مقالات برتربااهداءلوح وتندیس همایش تقدیرشد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:17  توسط روابط عمومی لامرد  | 

28 اردیبهشت

کسب رتبه ی اول دانشجوی سپیدانی در مسابقات سراسری قرآن کریم

دانشجوی سپیدانی در مسابقات سراسری قرآن کریم دانشگاه پیام نور رتبه ی اول را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان خانم عشرت فاضلی از دانشجویان این واحد در مرحله نهایی پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دانشگاه پیام نور در رشته ترجمه رتبه ی اول را کسب نمود.

فاضلی دراین خصوص گفت: موفقیت های خود را به خصوص در زمینه های قرآنی مرهون الطاف خدای منان هستم و امیدوارم بتوانیم دستورات قرآن را که رمز بقای جامعه است، در زندگی خود عملا پیاده نماییم. در پایان نیز از خانم فاضلی با تقدیم هدیه و لوح تقدیر، قدردانی شد.

 

آغاز فعالیت انجمن علمی رشته حقوق در دانشگاه پیام نور شیراز

انجمن علمی دانشجویان رشته حقوق دانشگاه  پيام نور مركز شيراز راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز شيراز انجمن حقوق دانشگاه پيام نور مركز شيراز با اهداف تلاش در جهت ارتقاي سطح علمي رشته حقوق.معرفي استعدادهاي برتر رشته حقوق.تلاش در جهت رفع نيازهاي علمي دانسجويان رشته حقوق. همكاري با مراكز علمي و تحقيقاتي.چاپ و نشر و گرداوري كتب علمي و برگزاري بازديدهاي علمي رسما تشكيل و اعضاي اصلي كه متشكل است از دبير انجمن _نايب رئيس_مسئول كميته روابط عمومي_مسئول كميته فرهنگي و پژوهشي مشخص شدند.

 

 

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین دانشگاه پیام نور کوار

اولین نشست صمیمانه دانشجویان با رییس و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد کوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار  این جلسه پرسش و پاسخ جهت حل مسائل آموزشی ، فرهنگی، خدماتی و رفاهی دانشجویان از سوی امور فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای نشست جعفری رییس دانشگاه پیام نورواحد کوار ضمن بیان مطالبی درخصوص وضعیت آموزشی، فرهنگی و خدماتی دانشگاه و با تأکید بر ضرورت برگزاری چنین نشست هایی گفت: مسائل و مشکلات دانشجویان از طریق صندوق انتقادات و پیشنهادات نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه نشست رییس و کارکنان دانشگاه به سئوالات مطرح شده دانشجویان پاسخ دادند.

 

 

برگزاری اردوی فرهنکی تفریحی در  دانشگاه پیام نور کوار

دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد کوار در اردوی فرهنگی تفریحی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار این اردو با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی بین دانشجویان توسط امور فرهنگی با همکاری بسیج دانشجویی برگزار شد. شایان ذکر است این اردو با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی نظیر پرسش و پاسخ دانشجویی ، مسابقات ورزشی و برپایی نماز جماعت همراه بود.

 

برگزاری اردوی علمی  تفریحی در  دانشگاه پیام نور کوار

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی  دانشگاه پیام نور واحد کوار در اردوی علمی تفریحی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار در این اردوی یک روزه که با هدف آشنایی دانشجویان با تورهای گردشگری برگزار شد دانشجویان  از آرامگاه حافظ و آبشار مارگون بازدید نموده و آقای کاشف از اساتید مدیریت جهانگردی توضیحات لازم ارائه نمود

 

 

كسب مقام دومي مسابقات قرآن مرحله كشوري توسط دانشجوی پیام نور فراشبند

سمانه صداقت زاده دانشجوي رشته زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه پیام نور واحد فراشبند موفق به کسب  مقام دوم در مسابقات قرآن مرحله کشوری دانشگاه پیام نورشد.

به گزارش روابط عمومي واحد فراشبند خانم سمانه صداقت زاده دانشجوي رشته زبان و ادبيات انگليسي واحد فراشبند كه در مسابقات استاني رشته حفظ 20 جزء مقام اول را كسب نمود و به مرحله كشوري راه يافت در  مسابقات کشوری كه در تاریخ 19 الي 22 ارديبهشت به ميزباني دانشگاه پيام نور استان زنجان برگزار گرديد بار ديگر خوش درخشيد و با كسب افتخاري ديگر مقام دومي مسابقات كشوري را از آن خود نمود.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی « ولایت مطلقه فقیه» در دانشگاه پیام نور اوز

کارگاه آموزشی « ولایت مطلقه فقیه» در دانشگاه پیام نور اوز در سطح سه مرکز و واحد اوز، لار و خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز، در راستای اجرای طرح استانی با عنوان« سلسله مباحث تبیین مبانی( عقلی و نقلی) ولایت مطلقه فقیه در سیر اندیشه امام خمینی(ره)»، اولین بخش طرح به شکل کارگاه آموزشی در مرکز اوز برگزار گردید. این کارگاه را امور فرهنگی دانشگاه با همکاری بسیج دانشجویی، کانون قرآن و عترت، و کانون دانشجویی هلال احمر راه اندازی و اجرا کرد.

 

 

بزرگداشت روز روابط عمومی در دانشگاه پیام نور خنج

روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج  از گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی همزمان با  27 اردیبهشت ماه در دانشگاه پیام نور واحد خنج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، دانشجویان رشته های مختلف این دانشگاه در کاری نمادین با تهیه پوستر و روزنامه دیواری اقدام به بیان نقش روابط عمومی در هر سازمان از زبان رشته خود نمودند.

زاهدیان سرپرست دانشگاه پیام نور واحد خنج، در بازدید از این اقدام دانشجویان، از روابط عمومی ها به عنوان کانون تعاملات و مناسبات سازمان و اجتماع یاد کرد و افزود: کار اصلی روابط عمومی ساختن و بهبود روابط اعم از درون‏سازمانی و برون‏سازمانی در جهت پیشبرد اهداف سازمان است .

 

 

برگزاری مسابقه تنیس روی میز در دانشگاه پیام نور لامرد

یک دوره مسابقه تنیس روی میز با شرکت 30 نفر از دانشجویان پسر در دانشگاه پیام نور لامرد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد در این دوره از مسابقات که بصورت تک حذفی برگزار شد عباس خواستار دانشجوی رشته تربیت بدنی و قهرمان کشوری تنیس روی میز به مقام نخست ،علی حسن زاده مقام دوم و رضا باقری به مقام سومی دست یافت.

 

  برگزاری مسابقه دارت دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور لامرد

یک دوره مسابقه دارت با حضور 16 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه در سالن پیام نور برگزار شد که در این رقابت جذاب زینب جوکار و سیده منصوره حقایقی به ترتیب به مقام اول و دوم دست یافت.

 

برگزاری همایش بزرگداشت فردوسی در پیام نور داراب

همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی دردانشگاه پیام نورمرکزداراب برگزارشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکزداراب انجمن ادبی زبان وادبیات فارسی مرکزداراب به مناسبت روزبزرگداشت فردوسی همایشی باهمین عنوان برگزارکرد.

 دراین همایش که بامشارکت فعال دانشجویان همراه شد رئیس مرکز،اساتیددانشگاه پیام نورمرکزداراب وجمعی ازشاعران وادب دوستان شهرستان داراب نیزحضورداشتند .مسئول انجمن ادبی ادبیات مرکزداراب هدف ازبرگزاری این همایش راتعیین نقش وجایگاه شعر وادب درمیان مردم ادب پروردانست.

 کشفی ازاساتیدمرکزداراب وسخنران این همایش هدف وخواسته فردوسی ازسرودن شاهنامه را بیشترخردگرایی دانست.

 

 

برگزاری مسابقه" دست به رنگ" در پیام نور اوز

انجمن علمی رشته معماری مسابقه« دست به رنگ» را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز اوز، انجمن علمی رشته معماری برای دومین سال متوالی مسابقه  نقاشی میان دانشجویان برگزار نمود. نقاشی ها بر اساس سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی( هیجان نمایی) شکل گرفت و دانشجویان طرحهای خود را بر روی پارچه به تصویر کشاندند. در این سبک که جکسون پولاک نماینده ی صاحب نام آن است هنرمند برای القای هیجانات خود از رنگهای تند و شکلهای کج و خطهای زمخت بهره می برد. پولاک معتقد است لازم نیست در این شیوه هدف از همان ابتدا مشخص شود و نباید از تغییر و خراب شدن نقاشی واهمه داشت. چون نقاشی نوعی زندگی است و باید جریان یابد. پس اجازه دهیم نقاشی خود تحقق یابد.

در پایان آثار دانشجویان بررسی گردید و از آثار برتر قدر دانی به عمل آمد.

 

 

 

برگزاری سمینار بررسی مسائل اجتماعی شهر جهرم توسط دانشگاه پیام نور

 

سمینار بررسی مسائل اجتماعی جهرم در سالن علامه امینی با حضور اساتید گروه جامعه شناسی پیام نور جهرم و فرماندهی نیروی انتظامی برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم در این سمینار که به همت گروه جامعه شناسی برگزار گردید اساتید این دانشگاه پیرامون مسائلی نظیر بزهکاری ،مد گرایی،بحران هویت ،رواج مواد مخدر و مشروبات الکلی صحبت نمودند.

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جهرم در ارتباط با با مسائل اخلاقی موجود و ذکر مصادیقی عینی از ان برای آگاهی بخشی به دانشجویان ایراد سخن نمود و از اساتید خواست تا به ریشه یابی این مسائل بپردازند.

از جمله سخنرانان این مراسم مجتبی حمایت خواه  و لیلا نیک پور از اعضا هیئت علمی  این دانشگاه بودند که هرکدام جداگانه در ارتباط با انحرافات اجتماعی و رویکرد های تئوریک آن و همچنین مسائل اجتماعی شهر جهرم به همراه راهکارهای کاهش مسائل اجتماعی این شهرستان ایراد سخن نمودند.

 

اردوی تفریحی دانشجویان پیام نور گله دار به میمند و سپیدان

 ، دانشجویان پیام نور گله دار در اردوی دو روزه از میمند ,آبشار مارگون,چله گاه و شش پیر سپیدان بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد گله دار دانشجویان در این اردو با پوشش های گیاهی , جاذبه های جغرافیایی و شیوه گلاب گیری آشنا شدند.

 

 

 

برگزاری جلسه دبیران انجمن های علمی در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه دبیران انجمن های علمی با موضوع چهارمین جشنواره ملی حرکت با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور و مسئولین امور فرهنگی در این مرکز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : عباسی رئیس دانشگاه پیام نورکازرون به بخشنامه ارسالی از استان اشاره نمود و گفت : طی این بخشنامه دانشجویان باید CDهای ارسالی خود را تا تاریخ 31/3/90 جهت داوری به اداره امور فرهنگی و فوق برنامه استان ارسال نمایند و مشکلات و سوالات خود را با دبیر شورای دبیران انجمن های علمی مرکز شیراز در میان بگذارند.

عباسی خاطر نشان کرد : از جمله زمینه های فعالیت در این همایش میتوان به پژوهش ، کارآفرینی ، نشریه علمی دانشجویی ، اختراع ، ابتکار و نوآوری و.... اشاره نمود.

وی افزود : شرکت در این همایش ها باعث کسب تجربه برای آینده شما خواهد شد و برای شرکت کنندگان آرزوی موفقیت نمود.

عباسی همچنین به بررسی مشکلات انجمن ها پرداخت و دبیران نیز عدم وجود امکانات برای برقراری برنامه های خود را از جمله این مشکلات بیان نمودند.

در این جلسه مقرر گردید با همکاری امور فرهنگی ، به مشکلات رسیدگی شده و همچنین با انتخاب نماینده ای از بین دبیران انجمن ها و حضور در جلسات شورا مشکلات خود را با رئیس دانشگاه در میان بگذارند.

 

برگزاری جلسه شورای اداری در دانشگاه پیام نور کازرون

جلسه شورای اداری با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور ، کارکنان این مرکز در دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون  عباسی رئیس دانشگاه پیام نورکازرون به مدیریت زمان اشاره نمود وگفت : باید زمان خود را مدیریت نماییم و از هدر زمان جلوگیری کنیم.

عباسی همچنین به برگزاری آزمون فراگیر در این مرکز اشاره نمود و گفت : تمامی هماهنگی ها و اقدامات برای برگزاری این آزمون به عمل آمده است و امیدواریم شرکت کنندگان از کیفیت برگزاری این آزمون راضی باشند.

 

برگزاری همایش بزرگداشت فردوسی در دانشگاه پیام نور کازرون

همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی به مناسبت روز بزرگداشت این شاعر بزرگ در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : این همایش با موضوع های زندگی فردوسی ، پیدایش شاهنامه ، جاذبه های فکری ، وطن پرستی و مذهب و ارزش و منزلت فردوسی از دیدگاه ادبا و با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور و حسن محقق دبیر انجمن اندیشه های ماندگار و به همت دانشگاه پیام نور کازرون در این مرکز برقرار گردید.

اسداله عباسی در سخنان خود به تمدن ایران و جایگاه و امتیاز خاص فردوسی اشاره کرد و گفت :  از امتیازات خاص فردوسی میتوان به زنده نگه داشتن تاریخ ایران و رابطه ما با گذشته و همچنین پیوند ایران پیش و پس از اسلام اشاره نمود.

وی فردوسی را احیاگر زبان فارسی و پارسی معرفی کرد و افزود : زبان فارسی نماد ایرانیت و فردوسی را احیاگر زبان فارسی دانست.

در ادامه حسن محقق به معرفی زندگی فردوسی و چگونگی پیدایش شاهنامه پرداخت و خاطر نشان کرد : فردوسی در محیط دانش پرور سلسله کاملا ایرانی سامانی پرورش یافته و به کمک دوستان خود ، امر نوشتن شاهنامه را بر عهده گرفت.

وی با سرودن برخی از اشعار شاهنامه به تفسیر آنان پرداخت.

این بزرگداشت با قرائت داستان تهمینه و نقالی شاهنامه به پایان رسید.

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی ولایت فقیه در دانشگاه پیام نور کازرون

کارگاه آموزشی ولایت فقیه با موضوع  ولایت مطلقه فقیه  در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و سخنرانی سید حاصل موسوی مسئول عقیدتی سیاسی تیپ تکاور امام سجاد(ع) در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : این کارگاه آموزشی با حضور150 نفر از دانشجویان دانشگاه های پیام نور کازرون ، فراشبند ، نودان و خشت برقرار گردید.

از جمله محورهای اصلی این کارگاه میتوان به آشنایی با جریانات انحرافی در مقابله با نظام ولایت ، آشنایی با مبانی عقلی و نقلی ولایت فقیه ، مقابله با افکار انحرافی در جنگ نرم و تقویت مبانی دینی در فتنه های مشابه و پاسخ به شبهات پیرامون ولایت اشاره نمود.

حاصل موسوی سخنران این جلسه به بررسی سیره علما و معصومین و نیاز انسان به دین پرداخت و ولایت فقیه را اصل ، لازمه و ستون جمهوری اسلامی دانست و گفت : اگر کسی منکر ولایت شود طعم ولایت را نچشیده است.

 

برگزاری آزمون کارشناسی پیوسته فراگیر پیام نور در دانشگاه پیام نور کازرون

بیست و دومین نوبت آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته روز جمعه 30 اردیبهشت 90 در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : جاویدی معاون دانشگاه پیام نور کازرون اعلام کرد : این آزمون روز جمعه راس ساعت 8 صبح همزمان با سراسر کشور در 2 حوزه خواهران با475 شرکت کننده و برادران با415 شرکت کننده برقرار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد محل آزمون داوطلبان شهرستان های کازرون ، رستم ، قیروکارزین و ممسنی نیز در این مرکز خواهد بود.

 

حضور دبیران انجمن های علمی فسا در کارگاه آموزشی دبیران انجمن استان

حضور دبیران انجمن های علمی فسا در کارگاه آموزشی دبیران انجمن دبیران انجمن های علمی دانشگاه پیام نور فسا در گارگاه آموزشی دبیران انجمن ها شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز فسا، در این کارگاه عظیمی به بیان نکاتی در جهت بهبود فعالیت انجمن ها پرداخت و دبیران انجمن ها نقطه نظرهای خود را مطرح کردند.همچنین دبیران عملکرد دانشگاهها و انجمن های خود را با مشارکت یکدیگر ارائه نمودند.

 

شرکت نماینده پیام نور داراب درجلسه کمیته تبلیغات ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

نماینده دانشگاه پیام نورمرکزداراب درجلسه کمیته تبلیغات ستادبزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب جلسه کمیته تبلیغات ستادبزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)باحضوراعضای مربوطه درمحل اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان داراب برگزارگردید.

 درابتدای جلسه بصیری رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، ضمن تقدیروتشکرازهمکاری صمیمانه ادارات ونهادها گزارشی ازبرنامه های انجام شده توسط کمیته تبلیغات وبرنامه های پیش روارائه نمود واعضاءدرخصوص برگزاری هرچه بهتر برنامه های بزرگداشت ارتحال امام (ره)بحث وتبادل نظرکردند

 

 

برگزاری همایش توسعه راهکارهای نوین مدیریت در دانشگاه پیام نور داراب

همایش "توسعه راهکارهای نوین مدیریت" دردانشگاه پیام نورمرکزداراب برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب انجمن علمی مدیریت صنعتی همایشی تحت عنوان ترنم باحضورمسئولین ومدیران ،اساتیدودانشجویان داراب برگزارنمود.

دراین همایش سارانی مدیرکارخانه سیمان داراب به تشریح وضعیت مدیریت وجایگاه آن درصنعت وتعاملی که می بایست بین دانشگاه وصنعت باشدپرداخت.

 درادامه افشاری نماینده مردم داراب وزرین دشت درمجلس شورای اسلامی ضمن تقدیرازبرگزاری این نوع همایش ،لازمه بهبودوحرکتی نوین درجهت پیشرفت شهرستان داراب رابرگزاری چنین همایشهایی دانست

.سخنران دیگراین همایش دکترسیادت دانشیاروعضوهیات علمی دانشگاه اصفهان بود.درپایان همایش ازمدیران برترشهرستان داراب ،دانشجویان ممتازرشته مدیریت وصاحبان مقالات برتربااهداءلوح وتندیس همایش تقدیرشد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 14:5  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای دانشگاه ژیام نور استان فارس - 26/2/90

 

  در نشست مسئولين ،کارکنان واساتيد دانشگاه پيام نور بيضاء با امام جمعه عنوان شد

امام جمعه بیضا: فعالیت دانشگاه پیام نور دربخش حجاب وعفاف و ولایتمداری رضایت بخش است

 به مناسبت سالروز برپايي اولين نماز جمعه در بيضاء،مسئولین ،کارکنان واساتید دانشگاه پیام نوربا امام جمعه این شهر دیدار کردند.

امام جمعه بیضا دراین دیدار گفت: خوشبختانه دانشگاه پيام نور واحد بيضاء تلاش وکوشش بسياري را در جهت در جهت شکوفايي منطقه کهن وتاريخي بيضاء دارد.

حجه الاسلام رشيديان گفت: فضاي پيام نور فضاي بسيار پاک وزيبايي است که برنامه هاي فرهنگي آن به فرهنگ منطقه خط ومشي ميدهد.

وي افزود کرد: با تلاش مسئولين استاني و منطقه اي به زودي پيام نور قطب فرهنگي وعلمي بيضاء خواهد شد.

امام جمعه بيضاء که به مناسبت سالروز اولين برپايي نماز جمعه دربيضاء در جمع صميمي مسئولين ،کارکنان و اساتيد  دانشگاه پيام نور بيضاء سخن مي گفت خاطر نشان کرد: بحث عفاف وحجاب و ولايت مداري دار دانشگاه پيام نور بسيار رضايت بخش است.

رشيديان در پايان قول همکاري هرچه بيشتر ستاد نماز جمعه با پيام نور بيضاء را داد.

 

 

روزی به پاسداشت دیروز ...

جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان در حرکتی نمادین یک روز خود را با همرزمان و خانواده ی سردار شهید ماشاالله شیخی سپری کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد لارستان، پس از برگزاری مراسم با شکوهی که چندی پیش به مناسبت سالگرد شهید ماشاالله شیخی توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان انجام پذیرفت ، اینبار فعالان برگزاری مراسم در حرکتی نمادین یک روز خود را در جوار مرقد شهداء همراه با همرزمان و خانواده شهید گذراندند.

بر اساس این گزارش دانشجویان به همراه مسئولان دانشگاه روز خود را با مراسم عطر افشانی و گلریزان مرقد شهید آغاز و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در گلزار شهدای شهر، در معیت پدر و مادر شهید شیخی طی نشستی در سالن دانشگاه به واگویی خاطرات و دلتنگی ها پرداختند.

در این مراسم وصال رئیس دانشگاه پیام نورلارستان پس از کسب اجازه از محضر شهداء، امام شهداء و صاحب وقت و لحظات  حضرت صاحب الزمان ارواحنا له الفداء ، به قدردانی از خانواده شهید شیخی و دانشجویان که دلیل معنوی این مراسم بوده اند ، پرداخت.

وی ضمن بر شمردن خصایص شهداء، آنان را برگزیدگانی نامید که زمان همواره حسرت نبودنشان را به یادگار خواهد داشت.

همچنین وی جوانان را به صیانت از خون و راه شهداء توصیه نمود و از پدر و مادر شهید تقاضا کرد حل دغدغه کار ، تحصیل و ازدواج جوانان را با انفاس مبارک خود از محضر خدا طلب کنند.

در پایان مراسم جمع حاضر ضمن گوش سپردن به خاطرات از زبان مادر شهید ، در جمعی صمیمانه به صرف شام پرداختند

 

 

معرفي الگوي برتر عفاف و حجاب در دانشگاه پيام نور فيروزآباد

دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد طي مراسمي الگوي برتر حجاب و عفاف را در ارديبهشت ماه 90 معرفي نمود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد ، طي مراسمي با همكاري بخش فرهنگي وبا حضور رئيس دانشگاه از 10 الگوي برتر عفاف و حجاب در دانشگاه پيام نور تقدير و تشكر شد

 رئيس دانشگاه پیام نور فیروزآباد در اين مراسم اظهار داشت:عفاف و حجاب تنها مختص زنان نيست بلكه عفت عمومي كه از آن سخن گفته مي شود و مايه امنيت و آرامش جامعه است از هر دو جنس مرد و زن انتظار مي رود .

محمد معين صفاري افزود: كم توجهي به عفاف و حجاب فساد را رواج خواهد داد و مجموعه دانشگاهي به عنوان يك مجموعه فرهنگي بايد عفاف و حجاب را در جامعه فرهنگ سازي نمايد .

 

 

بازدید نماینده سازمان بسیج اساتید استان فارس از کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خنج

 نماینده سازمان بسیج اساتید استان فارس از کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور واحد خنج بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در طی نشستی که نماینده سازمان بسیج اساتید استان فارس با بسیج اساتید دانشگاه داشتند به بررسی مشکلات موجود و بیان راهکارها و بررسی فعالیت های انجام شده و فعالیتهای در پیش رو پرداخت.

ناظری، نماینده سازمان بسیج اساتید استان فارس به نحوه تعامل کانون بسیج اساتید با سازمانها و ادارات مختلف اشاره کرد. وی در ادامه به بیان لزوم همکاری و هماهنگی بیشتر با بسیج دانشجویی برای پیشبرد اهداف متعالی بسیج پرداخت و به برگزاری جلسات متعدد جهت هم اندیشی و آگاهسازی اساتید با مسائل مختلف روز تأکید کرد.

 

 

بازدید دانشجویان استهبان از موسسه توانبخشی و نگهداری معلولین ذهني بقيه الله الاعظم (عج)

تعدادي از دانشجويان رشته روانشناسي  دانشگاه پيام نورمرکز استهبان ازموسسه توانبخشي ونگهداري معلولين ذهني بقيه الله الاعظم (عج) استهبان بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان در بازديدي دوساعته  از موسسه نگهداري معلولين ذهني استهبان ،دانشجويان رشته روانشناسي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان از نزديک با معلولان ذهني آشنا شده و دررابطه با حالات ورفتارمعلولين اطلاعاتي را کسب نمودند.

در ادامه اين بازديد خانم زمردي مسئول موسسه با اعلام اينکه تعداد 35 نفر از معلولين 14 تا 40 ساله دختر تحت حمايت موسسه بقيه الله الاعظم (عج) استهبان هستند توضيحاتي راجع   به نحوه نگهداري و وضعيت معلولين در اختيار دانشجويان قرار داد وياد آور شد که بخش عمده اي ازهزينه نگهداري اين معلولين توسط کمک هاي مردمي وافراد خير تامين مي گردد.

 

 

جلسه هم اندیشی کارکنان واساتید پیام نور نودان

جلسه ی تحت عنوان هم اندیشی مسئولین واساتید دردانشگاه پیام نور نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور نودان-در این جلسه که با حضور کارکنان واساتید دانشگاه برگزار شد ،نهایی سرپرست دانشگاه ضمن تقدیر وتشکر از حاضرین در جلسه گفت:ما قشر دانشگاهی وفرهنگی بایستی در ارتقاء تفکرات فرهنگی در دانشگاهها و جامعه کوشا باشیم  ودر سالی که سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده در ارائه مسائل ارزشی و رقابت فرهنگی عزمی راسخ داشته وبا هم فکری وهم اندیشی یکدیگر در پیشبرد اهداف دانشگاه وجامعه گامی بلندوجهادی برداریم.

در ادامه اساتید به بیان نظرات وپیشنهادات خود پرداختند وآمادگی خود را برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان باتلاش مضاعف وارائه راهکارهای آموزشی وهمچنین همکاری در جهت پیشرفت دانشگاه اعلام نمودند.

 

 

اردوي علمي دانشجويان رشته جغرافيا دانشگاه پيام نور قيروکارزين

با توجه به نیاز علمی دانشجویان رشته جغرافیا گردش علمی با حضور بهمند رئیس دانشگاه پیام نور قیروکارزین برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي  دانشگاه پیام نور واحد قيروکارزين ،  در این بازدید از عوامل زمین شناسی موجود در منطقه و نیز چاه های نفت و گاز (AM2 ) بازدید به عمل آمد. صمدنژاد مدرس جغرافيا  در اين بازديد در خصوص وضعيت زمين شناسي و کوه هاي منطقه و پديده هاي علمي زمين مطالبي را ايراد نمود. و در نهایت نیز قرار شد تا دانشجویان گزارشی از این بازدید به دانشگاه ارائه نمایند.

 

 

برگزاری اردوي زيارتي – سياحتي امام زاده شهباز (ع)بخش رودبال دانشگاه پیام نور استهبان

تعدادي از دانشجويان دختر دانشگاه پيام نور مرکز استهبان در اردوي زيارتي – سياحتي امام زاده شهباز (ع)بخش رودبال شرکت کردند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورمرکز استهبان ، در اين اردوي يکروزه که با همکاري واحد فرهنگي دانشگاه برگزار گرديد ،تعداد 20 نفر از دانشجويان دختر دانشگاه پيام نور مرکز استهبان حضور داشتند که ابتدا با حضور در بقعه زيارتي امام زاده شهباز(ع) به زيارت اين امام زاده پرداخته ودر ادامه اين اردو از مناطق سرسبز وديدني بخش رودبال استهبان بازديد نمودند.همچنين پس از صرف ناهاردانشجويان در مسابقه تير اندازي ودارت شرکت نمودند که به نفرات برگزيده جوايزي اهدا شد.لازم به ياد آوري است که تا پايان ارديبهشت ماه تعداد200 نفر از دانشجويان به اين اردو اعزام مي شوند.

 

 

 

حضور دانشجویان دانشگاه پیام نور کازرون در مراسم بزرگداشت مرحوم نصراله مردانی

کازرون امور فرهنگی اقدام به اعزام 45 نفر از دانشجویان و اساتید  رشته ادبیات فارسی به مراسم ستیغ سخن 4 یادواره مرحوم نصراله مردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه پیام نور کازرون،: این برنامه با همکاری انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی و با حضور اساتید این رشته خانم الهه چیت سازی و محمد امیر عضدی همراه با 45 نفر از دانشجویان ، بمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شاعر حماسه سرای 8 سال دفاع مقدس مرحوم نصراله مردانی در تالار آمفی تئاتر حافظیه شیراز انجام گرفت .

در پایان این مراسم دانشجویان از آرامگاه حافظ ، سعدی و آثار تاریخی و فرهنگی  شهر شیراز دیدن نمودند.

 

  

فتح قله 3700متری برم  توسط دانشجویان رشته تربیت بدنی کازرون

دانشجویان رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کازرون اقدام به برگزاری  اردوی کوهنوردی یک روزه به منطقه برم فیروز  سپیدان نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون در این اردو که  با شرکت دانشجویان  و اساتید رشته تربیت بدنی دانشگاه صورت گرفت دانشجویان ارتفاع قله 3700 متری برم فیروز سپیدان را فتح کردند. یادآوری می شود قله 3700 متری برم فیروز سپیدان در بیست کیلومتری شهرستان سپیدان واقع شده است.

 

 

برگزاری همایش آسیب شناسی روابط بین دختر و پسردر دانشگاه پیام نور کازرون

 همایش آسیب شناسی روابط بین دختر و پسردر دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون در این همایش ،رئیس دانشگاه پیام نور کازرون گفت:بخش مهمی از زندگی روزانه آدمی صرف ارتباطات می شود که اگر این ارتباطات نامناسب باشد و یا درست سازماندهی نشود زندگی انسان را دچار مشکلات جبران ناپذیری خواهد شد. یکی از این ارتباطات ، ارتباط بین دو جنس مخالف است این ارتباطات اگر در چارچوب شرع مقدس و با توجه به یافته های روانشناختی و عرف و مقررات جامعه نباشد، زندگی فرد را مختل می کند و ممکن است آسیب های جدی به زندگی فرد وارد نماید.

عباسی افزود: هدف این همایش این است که به آسیب شناسی ارتباطات دختر و پسر از دیدگاه مذهب و روانشناسی بپردازد که ارتقا آگاهی در این زمینه نقش مهمی در برقراری ارتباط بدون آسیب و زندگی سالم و پاک خواهد داشت .

در ادامه حاج آقا کیان نژادامام جماعت مرکز ضمن سخنرانی  به بیان دیدگاه های متفاوت نسبت به این مساله در جامعه و نظر اسلام در این مورد پرداخت.

 

 

مراسم جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه پیام نور لارستان

اولین مراسم جشن ازدواج  دانشجویی با حضور 25 زوج از دانشجویان ، توسط معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان دریک شب به یادماندنی مزدوجینی که عقد محضریشان از آغاز سال 86 تا پایان اسفند ماه 89 به ثبت رسیده بود، پیوندپربرکت و آسمانی خود را  در کنارخانواده وهمراهانشان به جشن نشستند.

بر اساس این گزارش در این مراسم که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ، معاون شورای شهر لار، رئیس شورای شهرستان ، مسئول حراست فرودگاه بین المللی لارستان و جمعی از مسئولین برگزار شد ، وصال رئیس دانشگاه پیام نور لارستان ، ازدواج دانشجویی را نشاط آور و امید بخش خواند و آن را نشانه پایبندی به سیره نبوی دانست .

وی نقش کمرنگ تجمل گرایی و زیاده خواهی و همچنین انتخاب همراه با آگاهی را از ثمره های پیوند دانشجویی بر شمرد و ابراز امیدواری کرد که این مراسم سرآغازی بر ترویج فرهنگ ازدواج ساده و آسان در بین دانشجویان باشد.

در این مراسم ضمن به تصویر کشیده شدن سنتهای بومی و ملی رایج ، هنرمندان با اجرای برنامه ای شاد و فرح بخش مجلسی زیبا را آفریدند.

در پایان مراسم، تندیس اولین دوره جشن ازدواج دانشجویی به همراه هدایایی به رسم یادبود از طرف خیرین به مزدوجین اهدا گردید.

 

 

 راه اندازي سيستم اتوماسيون اداري اعضاي هيأت علمي دانشگاه پيام نور فيروزآباد

دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد به منظور سرعت بخشي مراحل اداري و تكريم ارباب رجوع و پاسخگويي به امور دانشجويي و پژوهشي ، سيستم اتوماسيون اداري اعضاي هيأت علمي را فعال نمود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد، سيستم اتوماسيون اداري كارمندان در اواخر سال 89 راه اندازي شد و توانست با توسعه خط كاربري ، اين شبكه را در اختياركاركنان  هيأت علمي  جهت برقراري مكاتبات اداري و پژوهشي قرار دهد .

شايان ذكر است از مزاياي به كار گيري اين شبكه اجراي سرعت عمل در روند مكاتبات اداري و پژوهشي از طريق اينترنت بوده كه طي يك دوره يك روزه طريقه استفاده و دسترسي  اين شبكه به اساتيد هيأت علمي آموزش داده شد.

 

 

بازديد علمي دانشجويان  پیام نور فيروزآباد از شهرك صنعتي شيراز

دانشجويان رشته مديريت صنعتي دانشگاه پيام نور به منظور فراگيري بيشتر مباحث دروس مديريت صنعتي از دو كارخانه بزرگ صنعتي ديدن كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد،  30 نفر از دانشجويان رشته مديريت صنعتي اين مركز در يك سفر علمي حضور يافته و از كارخانه هاي قند و خرما مينو و شبديس واقع در شهرك صنعتي شيراز ديدن كردند.

شايان ذكر است در اين بازديد كارشناسان كارخانه هاي مذكور فرايند توليد و نحوه ي بازاريابي و فروش محصول خود را به صورت مفصل توضيح دادند.ضمنا" بازديد علمي فوق به منظور فراگيري واحد عملي درس مديريت مالي برگزار شد

  

 

برگزاري همايش علمي رياضي در دانشگاه پيام نور شيراز

همايش علمي تخصصي رياضي دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز در اين مركز دانشگاهي برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استان فارس در اين همايش كه با حضور تني چند از اساتيد رشته رياضي و دانشجو يان گرايشهاي رياضي دانشگاه پيام نور شيراز در سالن همايشهاي غدير برگزار شد دكتر حسين يزدي عضو هيات علمي گروه رياضي مركز شيراز به سوالات دانشجويان در ارتباط با مشكلات آموزشي اين رشته پاسخ گفت.

همچنين مرزبان،حبيبي و ارجي از مدرسين گروه رياضي و زهرا صفوي دانشجوي اين گروه علمي نيز به ارائه مقاله پرداختند.

تقدير وتشكر از اعضاي انجمن واساتيد اين حوزه و همچنين مسابقه نشريه علمي دلتا نيز از بخشهاي ديگر اين همايش بود.

 

  

محفل انس با قرآن در دانشگاه پیام نورآباده

محفل انس با قرآن دردانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده این محفل با حضور قاری بین المللی قرآن کریم دکتر مسعود نیکدستی و با حضور قرآن دوستان در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید. در ابتدا مجید ناصری قاری شهرستان مجلس را با تلاوت دلنشین خود به فیض رسانید. سپس محمود کمالی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز آباده، قرآن را دستورالعمل زندگی انسان خواند و گفت: وقتی به پژوهش در آیات نورانی قرآن می پردازیم در جای جای آن سخن از هدایت و راهنمایی بشر به میان آمده است. انسان با این همه پیچیدگی نمی تواند بدون دستورالعمل زندگی کندو بی شک قرآن کتاب راهنما و آیین نامه زندگی بشر است.

در بخشی از این مراسم یکی از اساتید حوزه علمیه اثنی عشری آباده، قرآن را کتاب قانون پروردگار خواند و گفت: هرچیزی فانی است و تنها چیزی که باقی می ماند وجه ربوبی است. برای ربوبی شدن باید بزرگ شد و برای بزرگ شدن هم باید کوچک شد و این میسر نیست مگر در سایه خاکی شدن و رهایی از منیت.

علیرضا ساجدی ادامه داد: کم رنگ شدن عفت، نجابت در بعضی افراد نیز به همین دلیل خودبزرگ بینی و منیت است. وی به جوانان توصیه کرد با استعانت و استناد به قرآن  و الهام از آیه ی مبارکه ی « سارعوا و سابقوا»از فرصت های برگشت ناپذیرشان استفاده نمایند و بزرگ شدن را سرلوحه  کارشان قرار دهند. وی افزود: برای بزرگ شدن بگویید امروز همان فردایی است که دیروز منتظرش بودم. در پایان برنامه نیز از حائزین رتبه مسابقات قرآن قدردانی گردید.

 

  

 

سمینار حافظ شناسی در دانشگاه پیام نور آباده

 سمینار حافظ شناسی در دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده دکتر مهدی سلمانی استاد دانشگاه اصفهان دراین نشست  جنبه های مختلف اعجاز شعر حافظ را بیان نمود و گفت: عظمت نبوغ حافظ و اعجاز وامدار  حماسه فردوسی، عرفان خشک سنایی، داستان های نظامی، عشق جاری در کلمات سعدی،عشق عارفانه مولانا است.

مهدی سلمانی در ادامه شرایط زمانی و مکانی این شاعر شیرین سخن پارسی رابررسی کرد و ادامه داد: حافظ وطن پرستی است که در زمان پر از فساد حاکمان وقت ترک وطن نکرد و در کنار مردم ماند.

وی افزود: حافظ از دو چیز لذت می برد عشق و شعر. او هر جا نامی از شراب می برد شراب معرفت و عشق خداوند را در نظر دارد.

در بخشی از این سمینار هم رئیس دانشگاه پیام نور مرکز آباده ، تفاوت عشق در اشعار حافظ و مولوی را بیان کرد و با خواندن اشعاری از این دو شاعر تفاوت را این گونه بیان کرد: حافظ عشق را که می تواند زمینی یا آسمانی باشد نخست آسان می پندارد اما معتقد است با قدم گذاشتن در راه مشکلات چهره خود را نشان می دهد ولی مولانا هر کس را لایق عشق و عشق ورزی نمی داند بلکه معتقد است که عشق از اول سختی هایش را نشان می دهد تا سره از ناسره و تا نالایق از لایق تشخیص داده شود.  شعرخوانی شاعران جوان و مسابقه مشاعره نیز در خلال برنامه ها اجرا گردید.

 

 

 

مسابقه پیامک نویسی در روز جهانی و ملی روابط عمومی در دانشگاه پیام نور جهرم

روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم مسابقه پیامک نویسی به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی با عنوان :کوتاه ترین و مفید ترین جمله در ارتباط با اهمیت و نقش روابط عمومی در سازمانها  جهت همکاران و دانشجویان این دانشگاه  بر گزار می کند .

این جمله می تواند در قالب سخن اندیشمندان این حوزه و یا بر گرفته  ازروایات و احادیث و یا آیه ای از قران کریم باشد و یا  اینکه سخنی از خود شخص باشد.

 شرکت کنندگان باید جملات فوق الذکر را به سامانه پیام کوتاه مرکز به شماره  30008900000791   ارسال نمایند.

ضمنا جوایزی به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا می گردد و اسامی برندگان در سایت دانشگاه به ادرس  jahrom.farspnu.irاعلام می گردد.

 

 

تقدير از خيرين دانشگاه پيام نور واحد گله دار

مسئول امور جاري دانشگاه پیام نور گله دار در جلسه اي با اهداء لوح سپاس به خيريني كه در راه اندازي دانشگاه نقش بارز داشتند تقدير و تشكر كردنند.علي اكبري در ادامه از خداوند متعال براي آنها سلامتي , طول عمر و عاقبت بخيري خواستار شد.

 

 

بزرگداشت روز فردوسی در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات

همایش فردوسی و شاهنامه در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات همایشی با موضوع شاهنامه و فردوسی در مرکز بوانات برگزار شد.

این همایش که با همکاری دانشگاه پیام نور مرکز بوانات و اداره ارشاد اسلامی شهرستان بوانات برگزار شد به مناسبت روز 25 فروردین روز بزرگداشت فردوسی بود.

در این همایش دکتر کمالی  رئیس دانشگاه پیام نور آباده، ضمن بیان مطالبی در خصوص فردوسی عنوان کرد اگر ما اکنون به زبان فارسی صحبت میکنیم و اگر به زبان عربی یا ترکی یا هر زبان دیگری سخن نمیگوییم همه این ها بخاطر زحمات افرادی چون فردوسی ست

دکتر کمالی همچنین مطالبی در خصوص زندگی فردوسی و همچنین اسطوره بودن رستم و دیگر شخصیت های شاهنامه سخنانی عنوان کرد

قابل ذکر است چند تن از شاعران شهرستان نیز اشعاری در خصوص شاهنامه و فردوسی قرائت کردند.

 

 

اردوی دانشجویان پیام نور بوانات به میمند

دانشجویان رشته زیست شناسی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات به میمند رفتند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات تعدادی از دانشجویان رشته زیست شناسی این مرکز به همراه اساتید خود از شهر ستان فیروز آباد بازدید کردند

در این بازدید که از شهر میمند صورت گرفت دانشجویان با انواع گیاهان مربوط به دروس گیاه شناسی و همچنین باغ های گل میمند و نحوه گلاب گیری آشنا شدند.

قابل ذکر است در این اردوی یک روزه که از طرف انجمن علمی رشته زیست شناسی و امور فرهنگی برگزار شده بود این دانشجویان از برخی نقاط باستانی و دیدنی شهر ستان فیروز آباد از جمله کاخ اردشیر و آتشکده نیز دیدن کردند.

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:19  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبر های 24 اردیبهشت - قسمت دوم

 

اردوي علمي تفريحي دانشجويان رشته جهانگردي پیام نور پاسارگاد

دانشجويان رشته مديريت جهانگردي دانشگاه پیام نور واحد پاسارگاد طي يك اردوي علمي  تفريحي از آثار تاريخي و ميراث فرهنگي و مكانهاي ديدني شهر اصفهان بازديد کردند.

گفتنی است دانشجویان  به مدت 2روز از مكانهايي نظير پل خواجو ،سي وسه پل ميدان امام و روستاي تاريخي ابيانه وساير مراكز ديدني استان اصفهان بازديد نمودند.

 

آشنایی دانشجویان آباده با پوشش گیاهی و جاذبه های جغرافیایی یاسوج

اردوی علمی دانشجویان رشته زیست شناسی و جغرافیای دانشگاه پیام نور مرکز آباده به مقصد یاسوج برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده  در این اردو دانشجویان با پوشش گیاهی و جاذبه های جغرافیایی این شهرستان آشنا شدند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:18  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 24 اردیبهشت

 

برگزاري اولين جلسه هم انديشي كانونهاي قرآني شمال فارس در پيام نور صفاشهر

اولين جلسه هم انديشي كانونهاي قرآني شمال فارس همراه با محفل انس با قرآن در دانشگاه پيام نور مرکز صفاشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، كانون قرآن وعترت آل ياسين اين مركز ميزبان دانشجويان قرآني دانشگاههاي پيام نور شمال فارس بود .

در اين محفل نوراني كه با حضور قاريان وحافظان مراكز دانشگاه پیام نور شمال فارس برگزارشد نويد رزمجوحافظ كل قرآن ومحمد سعيد مسعودي قاري كشوري به اجراي برنامه پرداختند.

 

بازديد علمي دانشجويان صفاشهري از نمايشگاه گل وگياه وماشين آلات كشاورزي

دانشجويان رشته مهندسي آب وخاك دانشگاه پیام نور مرکز صفاشهر از نمايشگاه بين المللي گل وگياه و ماشين آلات كشاورزي شيراز ديدن كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، در اين بازديد دانشجويان رشته مهندسي آب وخاك ضمن آشنایي با ماشين آلات كشاورزي، با روش پرورش انواع گل وگياهان ،هرس گلهاودرختان، انواع سموم وكودهاي شيميائي آشنا شدند وكلاس درس خود را بصورت بازديد علمي برگزار كردند.

 

برگزاری مراسم سوگواری ایام فاطمیه در دانشگاه پیام نور بیرم

با حضور ریاست، کارکنان، جمعی از اساتید و اعضاء هیئت مؤسّس دانشگاه پیام نور واحد بیرم مراسم ویژه ای به مناسبت ایام فاطمیه در این دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیرم در این مراسم تفرجی رئیس واحد بیرم پیروی از سیره فاطمی را از ضروریات جامعه اسلامی برشمرد و رعایت حجاب کامل دانشجویان دختر را در دانشگاه پیام نور بیرم نشانه ای از الگو برداری صحیح از بانوی دوعالم حضرت فاطمه الزهرا (س) دانست.

درادامه جلسه حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا زندوی امام جمعه  و رئیس هیئت مؤسس دانشگاه نیز در مطالبی ضمن تبیین مفهوم بصیرت، ولایتمداری حضرت فاطمه (س) را تشریح نمود.

در انتهای جلسه حاج آقا صداقت مداح اهل بیت به ذکر مصیبت پرداخت.

 

گرامیداشت روز معلم در دانشگاه پیام نور بیرم

طی مراسمی از اساتید دانشگاه پیام نور واحد بیرم به مناسبت روز معلم تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بیرم در این مراسم تفرجی رئیس واحد ضمن تبریک این روز بزرگ به اساتید دانشگاه، ضمن ارائه نکات آموزشی به اساتید، برگزاری منظم کلاسهای رفع اشکال در طول ترم، ضرورت برگزاری امتحان میان ترم به صورت تستی یا تشریحی همچون پایان ترم و ثبت نمرات میان ترم در سیستم گلستان حداکثر تا 20 خردادماه 90 را خواستار شد.

وی در پایان جلسه نیز به ابهاماتی همچون وضعیت منابع دروس، مبالغ حق التدریس و کمبود امکانات آزمایشگاهی پاسخ داد.

 در ادامه جلسه نيز حجت الاسلام صحرائي نماينده ولي فقيه در سپاه خرمبيد سخناني در خصوص ارزش قرآن وتاثير آن در زندگي فردي واجتماعي بيان كرد.در پايان از دانشجويان وكاركنان برگزيده پانزدهمين دوره مسابقات قرآن مرحله استاني وكشوري تجليل و بسته هاي فرهنگي شامل كتاب ، بروشور ،ختم قرآن و. . . در ميان حاضرين توزيع شد.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 10:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار 22 اردیبهشت

جلسه پرسش و پاسخ در دانشگاه پيام نور لامرد

دانشجويان دانشگاه پيام نور مركز لامرد در جلسه پرسش و پاسخ شركت نمودند،

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد دانشجويان رشته هاي مهندسي كامپيوتر و مهندسي فناوري اطلاعات در جلسه پرسش و پاسخ كه در سالن اجتماعات برگزار شد مسائل و مشكلات خود را با رئيس مركز در ميان گذاشتند .

در اين جلسه رئيس دانشگاه پيام نور مركز لامرد با تشريح اقدامات و فعاليت هاي انجام شده در سالجاري در مركز به احداث ساختمان استادسرا و ساختمان مجتمع فرهنگي و شروع عمليات تكميل سوله ورزشي اشاره نمود و از تجهيز آزمايشگاهها و كارگاههاي موجود در رشته هاي فني و مهندسي خبر داد . در ادامه و پس از طرح مسائل و مشكلات توسط دانشجويان ، عبدالحميد خسروي به سئوالات مطرح شده در زمينه هاي آموزشي ، فرهنگي و رفاهي دانشجويان پاسخ داد.

بازدید بخشدار سرچهان از دانشگاه پیام نور واحد سرچهان

باصری ،بخشدار  سرچهان و مسئولین ادارات وسازمانهای این بخش از دانشگاه پیام نور واحد سرچهان بازدید کردند.

 در این مراسم که با همرا هی شهردار شهر کره ای ودیگر مسوولین  انجام گرفت بخشدار سرچهان ضمن ایراد سخنرانی برای دانشجویان  ،دانشگاه پیام نور را  جزء بهترین دانشگاههای کشور نام برد وتآ سیس دانشگاه پیام نور در بخش سرچهان  را گام بزرگی در راستای  محرومیت زدایی  و توجه نظام ودولت  به مناطق محروم   نامید .

وی همچنین ضمن تاکید به دانشجویان  در تلاش وکوشش درراستای علم آموزی و کسب دانش ، امادگی  خود را جهت  کمک به  توسعه وپیشبر د اهداف دانشگاه اعلام نمود.

 

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور مرودشت از کارخانه نئوپان فومن رشت

دانشگاه پیام نور مرودشت با همکاری واحد فرهنگی اردوی علمی – فرهنگی به مقصد استان گیلان جهت هرچه بیشتر شدن بار علمی دانشجویان برپا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت، در این اردو که دانشجویان رشته مهندسی منابع طبیعی (گرایش محیط زیست) حضور داشتند ، دانشجویان از کارخانه نئوپان فومن رشت بازدیدن کردن که مدیر عامل کارخانه نئوپان فومنات مهندس حیدری به شرح این کارخانه پرداخت و دانشجویان با نحوه تهیه نئوپان آشنا شدند .

دانشجویان در این اردو از جنگل های کچاء و سراوان استان گیلان نیز دیدن کردند که مهندس مردی و وحیدی از جنگلبانی اداره منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان به شرح و توصیح آب و هوا و شرایط اقلیمی و وضعیت جنگلهای منطقه پرداخت .دراین اردوی 5 روزه دانشجویان از ساحل و تالاب دریایی بندرانزلی نیز دیدن کردند.

 

 

بازديد دانشجويان دانشگاه پيام نورزاهدشهر ازهفتمين نمايشگاه بين المللي دام و طيور استان فارس

دانشجويان رشته کشاورزي دانشگاه پيام نورزاهدشهرازنمايشگاه بين المللي دام وطيور بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورواحد زاهدشهر دانشجويان رشته مهندسي علوم دام دريک اردوي علمي ضمن بازديد يکروزه ازبخش هاي مختلف نمايشگاه بين المللي صنايع ، ماشين آلات کشاورزي ،دام وطيوروآبزيان ، درکلاس هاي آموزشي تغذيه دام وطيورشرکت کردند.

دراين بازديد دانشجويان باراهنمايي هاي اساتيد همراه با استفاده بهينه از انواع واقسام وسايل وتجهيزات گاوداري ومرغداري ازجمله ماشين هاي شيردوشي (ثابت وسيار) و محصولات کارخانجات خوراک دام وطيور آشنا شدند.

 

 

 

برگزاری جلسه هیأت موسس دانشگاه پیام نور واحد اشکنان

 مسائل و مشکلات دانشگاه پیام نور واحد اشکنان در جلسه ای با حضور اعضای هیأت موسس دانشگاه پیام نور این شهر بررسی شد.

در این جلسه که حجت الاسلام صفری امام جمعه اشکنان نیز حضور داشت مشکلات مهم پیش روی دانشگاه از قبیل راه اندازی سایت رایانه دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان جلسه هیأت موسس دانشگاه توافق کردند با خرید 5 دستگاه رایانه، سایت رایانه دانشگاه جهت حل پاره ای از مشکلات دانشجویان راه اندازی شود.

همچنین در همین جلسه یک دوربین دیجیتال عکاسی از طرف آقای صحراگرد نماینده هیأت موسس به دانشگاه پیام نور اشکنان اهدا گردید.

 

دانشجویان آباده ای با مفاهیم عملی آیین دادرسی آشنا شدند

دانشجویان رشته حقوق مرکز آباده باحضور در دادگستری با مفاهیم عملی درس آیین دادرسی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده 31 نفر از دانشجویان رشته حقوق با سرپرستی مجتبی کشمیری مدرس مرکز از دادسرا و دایره ی اجرای احکام دادگستری شهرستان بازدید کردند.

در این دیدار رئیس دادگستری شهرستان ضمن توضیح مفاهیم از دانشجویان خواست که فقط به کتاب اکتفا نکنند بلکه برای درک بهتر مطالب عملی کار شود.

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:52  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار21 اردیبهشت

اعزام دانشجوی پیام نور اشکنان به اردوی زیارتی جانبازان فارس به مشهد مقدس

دراین اردویی چهار روزه که در قالب اردوی تفریحی زیارتی جانبازان قطع عضو استان فارس از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس برگزارگردید موسی فخرایی دانشجوی رشته حقوق واحد اشکنان که جانباز 70 درصد و از ناحیه دو پا قطع عضو می باشد نیز در قالب همین طرح به مشهد مقدس اعزام گردید.

در این اردو که آقایان غریبی و روستا نماینده جانبازان قطع عضو سراسر کشور نیز حضور داشتند به تحلیل و بررسی درمورد کارهای انجام شده توسط نمایندگان آنها طی دو سال قبل پرداختند. همچنین مشکلات جانبازان قطع عضو از نظر مسائل فرهنگی،اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه درپیام نورشهرهای داراب و زرین دشت

کارگاه آموزشی ولایت مطلقه فقیه با همکاری دانشگاه پیام نور مرکز داراب و واحد زرین دشت در دانشگاه پیام نور مرکز داراب برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت، مسئول فرهنگی این دانشگاه گفت: دانشجویان و علاقه مندان جهت حضوردر این کارگاه که28 اردیبهشت برگزار می شود می توانند ثبت نام کنند.

مهدی یوسفی افزود: در این کارگاه که با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برگزار خواهد شد به قید قرعه تعدادی از شرکت کنندگان به مشهد مقدس اعزام می شوند.

 

بازدید فرماندار زرین دشت از دانشگاه پیام نوراین شهر

فرماندار شهرستان زرین دشت به همراه معاون خود از دانشگاه پیام نور این شهرستان بازدید به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت، خلیل اقتصادی در این بازدید گفت:گسترش آموزش عالی نهضتی جهانی است که حد ومرز نمی شناسد.
وی ضمن ابراز خرسندی از این بازدید قول مساعد به حمایت و پیگیری حل مسائل و مشکلات دانشگاه داد.

 

 

برگزاری اولین همایش مدیریت زمان در دانشگاه پیام نور کازرون

اولین همایش مدیریت زمان با موضوع مدیریت زمان ، مدیریت روز و مدیریت بیوریتم به همت انجمن مدیریت صنعتی و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه پیام نور در این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون عباسی رئیس دانشگاه پیام نوراین مرکز طی سخنانی ضمن تشکر از انجمن مدیریت صنعتی جهت برگزاری این همایش اظهار داشت : مهم ترین مشکل زمان ما عدم استفاده بهینه از وقت است.

وی وقت را گوهری گرانبها دانست که در صورت عدم توجه ، غیر قابل بازگشت است و توصیه هایی را به دانشجویان نمود تا از زمان و جوانی خود کمال استفاده را نمایند و برای آینده خود به دنبال هدفی مشخص باشند.

در ادامه این همایش علی جمشیدی از اساتید دانشگاه به اهمیت زمان اشاره کرد و گفت : اهمیت زمان به اندازه ای است که خداوند در سوره عصر روی آن قسم میخورد.

جمشیدی افزود : مدیریت زمان را باید در مدیریت اسلامی گنجاند و به جامعه معرفی کرد.

همچنین ساسان قرمزی از اساتید دانشگاه نیز به تفسیر مدیریت بیوریتم و مدیریت زمان پرداخت.

در ادامه محمد حسنی دبیر انجمن مدیریت صنعتی گزارشی از فعالیت یکساله خود را در انجمن ارائه کرد.

در پایان از طرف انجمن مدیریت صنعتی به اساتید حاضر در همایش لوح یادبود اهدا گردید.

 

 

برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س)با همکاری دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی با همکاری اداره اوقاف به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری ونوحه خوانی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی این مراسم بعداز نماز مغرب وعشاء با حضور کارکنان ،اساتید،دانشجویان وعموم مردم در محوطه امامزاده دروازه آهنی برگزار گردید.

 

 

همایش روز معلم به مناسبت روز معلم

دانشگاه پیام نور ممسنی به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم همایشی با همکاری دانشکده فنی امام رضا (ع) برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی در این همایش که  با حضورحجه الاسلام سید مجدالدین حسینی امام جمعه ،مرادی سرپرست دانشگاه ،اساتید ،کارکنان ،دانشجویان وجمعی از مسوولین درمجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد، سیامک مرادی سرپرست دانشگاه پیام نورممسنی ضمن تسلیت ایام فاطمیه وشهادت استاد مرتضی مطهری هفته معلم را گرامی داشت و با تشریح شخصیت استاد مطهری و نقش معلم در جامعه ارتقاء علمی دانشجویان واساتیدرا خواستار شد.

سپس امام جمعه شهرستان با تشریح پیشرفت علم در دنیا ، دانشجویان و اساتید دانشگاه را به مطالعه و ارتقا علمی دعوت کرد و گفت : امروز در ایران خبری از کمونیسم و مارکسیسم نیست ، اما باید مراقب عرفان های نو باشیم تا جوانان را منحرف ننمایند.

امید نصیبی  به نمایندگی از اساتید این مرکز نیز پیرامون مقام شامخ استاد مطهری گفت: بی شک هر جا نامی از متفکران اسلام به میان می آید، شخصیت والای شهید مطهری در ذهن متبلور خواهد شد و نام او همیشه در جامعه ی اسلامی زنده است .

 

 

بازی دوستانه فوتسال در مرکز لامرد

تیم فوتسال دانشگاه پیام نور لامرد تیم منتخب کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی (عسلویه) راشکست داد.

بازی دوستانه فوتسال بین تیمهای دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز لامرد با تیم منتخب کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی (عسلویه) بابرتری تیم فوتسال دانشگاه پیام نور لامرد خاتمه یافت

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد دراین بازی دوستانه که درزمین فوتسال مجتمع گازی پارس جنوبی برگزار شد تیم فوتسال دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز لامرد با ترکیب حمید زائری ،علی بازیار ،حسن صفری ،فاضل حاجی پور ،صالح حیدری ،سید علی هاشمی، رضا باقری، احسان صفری، مهدی باقری،عباس کریمی ، وحید محمد پور، علی صفری وبا مربیگری علی اصغر عباسی وسرپرستی حسین حسینی با نتیجه پرگل 6بر3 تیم فوتسال کارکنان منطقه انرژی پارس جنوبی را شکست داد

برای تیم فوتسال دانشجویان دانشگاه پیام نور فاضل حاجی پور 3گل صالح حیدری2گل ورضا باقری1گل به ثمر رساند.

 

 

برگزاری اردوی علمی دانشجویان رشته کشاورزی پیام نور جهرم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم دانشجویان رشته کشاورزی مرکز جهرم به همراهی اساتید جهت بازدید علمی در ارتباط با دروس مربوطه خود به منطقه میمند استان فارس اعزام شدند.

 

تجلیل از پایه گذار دانشگاه پیام نور جهرم در مراسم روز معلم

در مراسم روز معلم که در سالن علامه امینی شهرستان جهرم برگزار گردید از محمد اسفندیاری پایه گذار دانشگاه پیام نور جهرم وهمچنین اساتید این دانشگاه تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم دراین مراسم ابتدا مسوول امور جاری این دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

 در ادامه محمد اسفندیاری اولین رئیس دانشگاه پیام نور جهرم نیز در زمینه نقش فرهنگی معلمین و اساتید در تربیت دانشجویان سخنانی ایراد کرد .

در این مراسم برنامه های شاد به تهیه کنندگی محمد ذریه نظیر طنز و شعبده بازی و موسیقی محلی برای میهمانان به اجرا گذاشته شد و در پایا ن بعد از سخنرانی معاونت این دانشگاه هدایا و لوح های به رسم یادبود به اساتید حاضر اهدا شد.

 

نشست دانشجویی با موضوع" هارپ" در دانشگاه پیام نور بوانات

مبحث هارپ در دانشگاه پیام نور بوانات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در ادامه سلسله نشست های دانشجویی در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات حجه الاسلام امامی میبدی در خصوص مبحث هارپ سخنانی ایراد کرد

در این بحث حجه الاسلام میبدی مقاصد زشت شیطان را به عنوان هارپ بیان نمود و خاطر نشان ساخت: هارپ ، دخالت شیطان در امور الهی است.

قابل ذکر است این نشست در ادامه سلسله نشست های دانشجویی به همت بسیج دانشجویی مرکز و با همکاری امور فرهنگی برگزار شد.

 

تقدیر از دانشجویان ممتاز دانشگاه پیام نور خاوران

طی مراسمی از دانشجویان ممتاز و فعال دانشگاه پیام نور خاوران تقدیر شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور خاوران در ابتدای این مراسم سرپرست دانشگاه پیام نور خاوران گفت: انتخاب برترینها کار بسیار حساسی است که نیاز به تامل و دقت فراوان دارد ولی آنچه در این بین برای تمامی دانشجویان لازم است ،دانستن نکات کلیدی و روشهای صحیح درس خواندن در جهت ادامه تحصیل بوده که مسلما در آینده تحصیلی شان بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

زاهدی خاطر نشان ساخت: دانشجویان در صورت تعامل با اساتید و استفاده مفید و موثر از موقعیتهای پیش رو به قله های پیشرفت و تعالی دست خواهند یافت .

وی در ادامه به پرسشهای دانشجویان پاسخ داد و درانتهای مراسم از دانشجویان فعال در زمینه های فرهنگی و همچنین دانشجویان ممتاز که در نیمسال اول 90-89 حائز رتبه های اول تا سوم شده بودند قدردانی شد.

 

 

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور استهبان از نمایشگاه کتاب تهران

تعداد 40 نفر از دانشجويان ممتاز دانشگاه پيام نور مرکز استهبان از نمايشگاه بين المللي کتاب بازديد کردند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان دانشجويان ممتاز رشته هاي مختلف تحصيلي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان در يک اردوي علمي – زيارتي ،ضمن بازديد يکروزه از بخش هاي مختلف بيست ويکمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، با حضور در غرفه هاي فروش کتب دانشگاهي واستفاده از بن تخفيف ويژه دانشجويان کتب مورد نظر ومرتبط با رشته ي خود را خريداري نمودند.همچنين پس از پايان اين بازديد ،دانشجويان به زيارت مرقد امام راحل رفته ودر مسير برگشت به زيارت حرم کريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف شده وبا حضور درمسجد مقدس جمکران جهت سلامتي وتعجيل در ظهور آن حضرت دعا کردند.

 

 

ثبت نام اولين كارگاه آموزشي تبيين مسائل عقلي ونقلي ولايت فقيه در پيام نور داراب

در راستاي اجراي طرح بزرگ فرهنگي تبيين مباحث عقلي ونقلي ولايت فقيه در مراكز پيام نور استان ، ثبت نام دانشجويان متقاضي شركت در اين كارگاه در پيام نور داراب آغاز شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکزداراب فراخوان اطلاعات ونحوه برگزاري برنامه از طريق سيستم ارسال پيامك، درج در سايت دانشگاه ونصب بنر وپوستر تبليغاتي صورت گرفته است . اين كارگاه در نيمه دوم ارديبهشت ماه به ميزباني مرکزفسا و با حضور دانشجويان مراكز داراب، زرین دشت و فسا برگزار مي گردد.

 

تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نورفسا در هفته معلم

دانشگاه پیام نور فسا با فرا رسیدن هفته معلم مراسم تجلیل از اساتید و مدرسین این دانشگاه را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، مراسمی با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه ، امام جمعه وبخشدار مرکزی شهرستان فسا برگزار شد که طی آن از مقام معلم و اساتید
دانشگاه تجلیل و تکریم به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم اردالی رئیس دانشگاه پیام نورفسا ضمن خوشامد گویی به اساتید و دیگر مدعوین سخنانی درمورد مقام ومنزلت معلم و اهمیت وجایگاه آن در جامعه سخنانی ایراد نمود.

 

 

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) در دانشگاه پیام نورنی ریز

 

مراسم سوگواری ایام شهادت بزرگ بانوی اسلام فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پیام نور واحد نی ریز برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور نی ریز این مراسم که با مشارکت فعال بسیج دانشجویی و با حضور نزدیک به 300 تن از دانشجویان در دانشگاه پیام نور برپا شد دانشجویان پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به نوحه خوانی وسینه زنی پرداختند ودر عزای ام ابیها به سوگ نشستند.

 

 

برگزاری مراسم سوگواره حضرت زهرا (س) در دانشگاه پیام نور اقلید

 مراسم سوگواره حضرت زهرا (س) در دانشگاه پیام نور واحد اقلید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد اقلید، در ابتدای این مراسم معنوی نماز جماعت به امامت یکی از روحانیون شهرستان برگزار گردید و تفسیر حدیث شریف کساء و مداحی و عزاداری از دیگر قسمتهای این سوگواره بود. در حاشیه این مراسم فارسی رئیس دانشگاه پیام نور اقلید گفت: "این مراسم هرساله در ایام فاطمیه و در شب شهادت بانوی دو عالم، ریحانه رسول مکرم اسلام (ص) با همکاری تشکلهای مختلف دانشجویی از جمله بسیج دانشجویی و اساتید و همچنین واحد فرهنگی برگزار می شود که در پایان مراسم نیز به شکل نمادین مراسم خاکسپاری حضرت زهرا(س) توسط دانشجویان برگزار گردید.

 

برپایی نمایشگاه اسناد وعکسهای تاریخی دردانشگاه پیام نور لامرد

از سوی دانشجویان رشته تاریخ دانشگاه پیام نور مرکز لامرد نمایشگاه اسناد وعکسهای تاریخی درسالن شهید پی گم کرده دانشگاه دائر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد عکسها واسناد تاریخی ومکاتبات مربوط به دوره قاجاریه،پهلوی اول ودوم وانقلاب اسلامی درمعرض دید دانشجویان وعلاقه مندان قرار گرفت.

درمراسم افتتاحیه این نمایشگاه رئیس دانشگاه پیام نور لامرد عبدالحمید خسروی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه ،تاریخ را عبرت انسان دانست واظهار داشت برپایی این نمایشگاه ونشان دادن اسناد ومدارک تاریخی می تواند باعث شناخت واقعیتهای گذشته وموجب قضاوت وکسب تجربه شود.

 

برگزاری مسابقه کتابخوانی دردانشگاه پیام نور لامرد

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم ،مسابقه کتابخوانی ویژه اساتید ،دانشجویان وکارکنان دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد از سوی واحد فرهنگی وبسیج دانشجویی مسابقه کتابخوانی از کتاب نظری به نظام اقتصادی اسلام استاد شهید مطهری بین اساتید ودانشجویان وکارکنان این داشگاه با توجه به سال جهاد اقتصادی برگزار شد که پس از برگزاری آزمون کتبی ،علی پولاددل،مهدی عامری وحمیده صفری به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم شناخته شدند واز سوی واحد فرهنگی دانشگاه به نفرات برتر هدایایی اهداشد.

 

 

 

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز لامرد از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز لامرد از بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد تعداد 80نفر از دانشجویان دختر این دانشگاه با دو دستگاه اتوبوس درقالب اردوی علمی، فرهنگی به تهران اعزام شدند واز نمایشگاه بین المللی کتاب به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور درسال دیدن کردند درجریان این اردو دانشجویان دانشگاه پیام نور لامرد،حرم مطهر حضرت معصومه (س) ومسجد مقدس جمکران وحرم امام خمینی (ره) رازیارت کردند.

 

 

 

 

تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور مرکز لامرد

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم از اساتید دانشگاه پیام نور مرکز لامرد تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد درمراسم تجلیل از 120نفر از اعضای هیات علمی ومدرسین مدعو این دانشگاه، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز لامرد،شهد مطهری را اسوه ونمونه کامل معلم حقیقی والگوی انسان کامل دانست .عبدالحمید خسروی بابیان ویژگی هاوزوایای زندگی شهید مطهری ،این علامه شهید را تئوریسین انقلاب ومرزدار حریم اندیشه اسلام ناب دانست .رئیس دانشگاه پیام نور مرکز لامرد اظهار داشت بیداری امروز جامعه جهانی به ویژه خیزش امت اسلامی حاصل اندیشه بزرگانی چون شهید مطهری است.

 درادامه عبدالحمید خسروی نامگذاری سال 1390را بنام سال جهاد اقتصادی حاصل برنامه وتدبیر سکاندار انقلاب اسلامی برشمرد وبااشاره به مشکلات وتنگناهای اقتصادی کشور ،الزامات ومقتضیات جهاد اقتصادی رابرای اساتید تشریح کرد. پس از پاسخگویی عبدالحمید خسروی رئیس دانشگاه پیام نور و محمد امینا مسئول آموزش یه سئوالات اساتید ،از مدعوین پذیرایی وبا اهدای لوح تقدیر از اساتید تجلیل شد. 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 11:38  توسط روابط عمومی لامرد  | 

19

سمینار مالیات بر ارزش افزوده در دانشگاه  پیام نور مرودشت

انجمن علمی رشته حسابداری دانشگاه پیام نور مرودشت با همکاری انجمن علمی دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت سمیناری تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در این سمینار که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت برگزارشد در ابتدا سید مجتبی حسینی عضو هئیت علمی رشته حسابداری سخنانی را ایراد وسپس محمدحسن محسنی معاون مالیات بر ارزش افزوده استان فارس طی سخنانی در رابطه با موضوعاتی چون ضرورت اجرای مالیات بر ارزش افزوده ، تعریف مالیات بر ارزش افزوده ، شیوه اجرایی مالیات بر ارزش افزوده ، معافیت ها در مالیات بر ارزش افزوده ورابطه مالیات بر ارزش افزوده با قانون تجمیع عوارض پرداخت.

دراین جلسه  ریاست دانشگاه پیام نور مرودشت عابدین عمادی، ستار زارع کارشناس مالیاتی استان فارس ،توانا معاونت مالیاتی شهرستان مرودشت ،جمعی از اساتید مدعو ، کارکنان  و دانشجویان دانشگاه پیام نور و اساتید مدعو ،کارکنان ودانشجویان دانشگاه آزاداسلامی واحد مرودشت حضورداشتند

 

 

برگزاري اردوهاي تفريحي در پيام نور مرودشت

با همت امور فرهنگی و کارکنان دانشگاه پیام نور مرودشت اردوي تفريحي بهشت گمشده ويژه  دانشجويان این واحد دانشگاهی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام استان فارس دانشجويان دراین اردو از مناطق دیدنی و تفريحي بخش های كامفيروز و درودزن ديدن  كردند.

 

 

 

 

 

برگزاری نمایشگاه کتاب پرنیان در دانشگاه پیام نور کازرون

دومین نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته معلم در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس این نمایشگاه با 500 جلد کتاب در عناوین مذهبی ، تاریخی ، ادبی و روانشناسی به مدت 10 روز در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

مجید فاتحی پور مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت : نمایشگاه پرنیان برای اولین بار در دانشگاه پیام نور و به منظور بالا بردن سطح علمی دانشجویان دایر شده است و در صورت استقبال شاهد برپایی مجدد این نمایشگاه خواهیم بود.

 

 

برگزاری زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور کازرون

به مناسبت ایام فاطمیه امور فرهنگی دانشگاه پیام نور کازرون اقدام به برگزاری زیارت عاشورا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در این مراسم که دو روز متوالی برگزار گردید ضمن قرائت زیارت عاشورا و مداحی محمد خلیل امیریان ، یاد و خاطره شهدای کربلا زنده نگه داشته و مصیبت های حضرت فاطمه زهرا (س) نیز  به تصویر کشیده شد.

 

 

برگزاری جلسه شورای اداری در دانشگاه پیام نور کازرون

 

جلسه شورای اداری دانشگاه پیام نور کازرون با حضور ریاست وکلیه کارکنان این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس اسداله عباسی رئیس دانشگاه پیام نور ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه به جلسه ای که با حضور روسای دانشگاه های پیام نور در مرکز شیراز برگزار گردیده بود اشاره کرد و مصوبات این جلسه را به کارکنان متذکر شد.

در این جلسه که دهقان از کارکنان اداره تعاون حضور داشت توضیحاتی را در مورد طرح مسکن مهر و نحوه مشارکت کارکنان در اداره مسکن و تعاون ارائه و سپس به سوالات کارکنان در این مورد پاسخ داد.

 

 

مراسم تجلیل از رابطین فرهنگی در سالن کمیته امداد خمینی (ره) اشکنان

در مراسمی که با حضور مسئولین بخش و سرپرست دانشگاه پیام نور واحد اشکنان و همچنین آقای صحرا گرد مسئول هیأت موسس دانشگاه   برگزار گردید به رابطین فرهنگی فعال در کمیته امداد امام خمینی (ره)  در ادارت بخش تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به آنان اهدا گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در این مراسم حجت الاسلام صفری امام جمعه اشکنان طی سخنانی گفت: کمک به محرومان و مستضعفان جامعه سنت حسنه ای است که رابطه انسان با خدا را مستحکم می کند.


امام جمعه اشکنان از نقش معلمان و اساتید به عنوان الگوهای ارزشمند جامعه اسلامی سخن گفت و افزود:  با کمک خانواده ها و تدبیر جامعه می توان شاهد رشد علمی و فرهنگی جامعه اسلامی باشیم.


همچنین در این مراسم  از آقای علی پور بعنوان رابط فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد  اشکنان و همچنین خلیل فروتن استاد علوم تربیتی واحد اشکنان نیز  تجلیل بعمل آمد.

 

 

 

تیم والیبال پیام نور مرودشت بر بلندای فارس تکیه زد

با توجه به بر گزاری مسابقات لیگ برتر فارس تیم والیبال دانشگاه پیام نور مرودشت در این مسابقات مقام اول را کسب نمود .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس این مسابقات که به عنوان یادواره سردارن و 14600 شهید استان فارس نام گرفته بود با شرکت 12 تیم ازشهرستان های استان فارس برگزارشد

در مرحله  اول که بصورت رفت و برگشت برگزار شد از 12 تیم حاضر 4 تیم  دانشگاه پیام نور مرودشت، شیراز ،فسا وداراب به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند که تیم دانشگاه پیام نور در مرحله نیمه نهایی حریف تیم فسا بود که این مسابقه با نتیجه 3 بر1 به سود تیم پیام نور به پایان رسید .

این تیم در مرحله پایانی نیز رغیب دیرینه خود تیم شیراز را با نتیجه سنگین 3 بر 1 پشت سر  گذاشت و مقام اول راکسب نمود .

هدایت و سرپرستی تیم والیبال دانشگاه پیام نورمرودشت به عهده مهندس عابدین عمادی بود.

مهندس عمادی سرپرست تیم و ریاست دانشگاه پیام نور مرودشت در پایان مسابقات اظهار داشت "این موفقیت را مدیون خون شهیدان والا مقام هستیم. "

 

 

 

 

مراسم عزاداری حضرت فاطمه(س) در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم عزاداري را با حضور خيل عظيم دانشجويان عزادار برگزار كرد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور استان فارس همزمان با آغاز دهه فاطميه دانشجويان با نصب پرچم هاي سياه كه نماد عزاداري و سوگواري است ، به عزاداری پرداختند و با برپايي مجلس روضه خواني در غم فرزندان زهرا و اهل بيت ( ع ) خود را شريك دانست .

شايان ذكر است اين مراسم با هماهنگي و همكاري بخش فرهنگي و بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد صورت گرفت .

 

 

 

 

حضور شاعران دانشگاه پیام نور فیروزآباد در شب شعر شهادت

مراسم عصر شعر شهيد و شهادت به مناسبت كنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهيد استان فارس با مشاركت دانشگاه هاي پيام نور مركز فيروزآباد ، آزاد اسلامي و علمي كاربردي برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور استان فارس مراسم شعر خواني با موضوع شهيد و شهادت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامي با حضور شاعران و اساتيد صاحب نام شهرستان فيروزآبادبرگزار گرديد.

شاعران حاضر در مراسم  تكريم ياد و خاطره شهدا و ايثارگران را موجب تلطيف فضاي جامعه دانستند و توسعه اين ادبيات را زمينه ساز حاكم شدن معنويت در جامعه معرفي كردند

شايان ذكر است دو نفر از دانشجويان معرفي شده از طرف دانشگاه پيام نور با اهداء جوائز مورد تقدير و تشكر قرار گرفتند

گفتني است اين مراسم با حضور فرمانده سپاه پاسداران ناحيه فيروزآباد ، رئيس ادارات ، دانشگاه پيام نور دانشگاه آزاد و علمي كاربردي و گروه زيادي از دانشجويان برگزار شد . 

 

 

 

اعزام  دانشجويان دانشگاه پيام نور مركز شيراز به نمايشگاه بين المللي كتاب

 

گروهي از دانشجويان خواهر دانشگاه پيام نور مركز شيراز به بيست وچهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران اعزام شدند

 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه  پيام نور مركز شيراز اين گروه از دانشجويان  در قالب كانون نشريات و كانون كارافريني  و با عضو گيري از  دانشجويان  علاقمند  با  هدف ترويج فرهنگ كتابداري و كتابخواني و نقش كتاب در زندگي انسانها به مدت 3 روز و به سرپرستي دبير كانون نشريات  و همكاري امور فرهنگي دانشگاه به نمايشگاه  بين المللي كتاب اعزام شدند

 

 

 

 

 

 

همایش راهکارهای مبارزه با مواد مخدر دردانشگاه پیام نور لامرد

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز لامرد با علل وعوامل ابتلا وروش مقابله با مواد مخدر آشنا شدند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکزلامرد درهمایش راهکارهای مبارزه با مواد مخدر که با حضور دانشجویان ،کارکنان وفرمانده منطقه انتظامی وکارشناس ارشد مبارزه با مواد مخدر منطقه انتظامی شهرستان لامرد درمحل سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد رئیس دانشگاه پیام نور مرکز لامرد درابتدای این همایش اظهار داشت: اعتیاد بیماری اجتماعی است که هم علت است وهم معلول. علت بسیاری از ناهنجاریها ومعضلات اجتماعی وفرهنگی اعتیاد به مواد مخدر است انسان معتاد وناسالم خانواده ناسالم را موجب می شود وخانواده ناسالم جامعه ناسالم را رقم می زند عبدالحمید خسروی درادامه اعتیاد را معلول خانواده واجتماع فرو پاشیده برشمرد.

 رئیس دانشگاه پیام نور لامرد یا تأکید بر اینکه مواد مخدر تنها با انگیزه سوداگرانه درجامعه توزیع نمی شود از مواد مخدر به عنوان حربه استعمار به منظور تهاجم فرهنگی وفروپاشی نظامهای اجتماعی یاد کرد .

درادامه این همایش سرهنگ کوه آرا فرمانده منطقه انتظامی شهرستان لامرد درجمع دانشجویان تاریخچه وجود آمدن مواد مخدر واهداف وانگیزه های تولید وتوزیع مواد مخدر وریشه ها وعلت های اعتیاد به مواد افیونی پرداخت ونشانه ها وعلائم فرد معتاد را دقیقاً تشریح نمود .سرهنگ کوه آرا اظهار داشت: انواع مواد مخدر سستی زا، نیرو افزا،توهم زا وجود دارد که خطرناکترین این مواد توهم زا می باشد.

 درادامه ستوان کریمی مسئول دائره مبارزه با مواد مخدر منطقه انتظامی شهرستان لامرد انواع مواد مخدر وابزارآلات استعمال رابصورت فیزیکی واز نزدیک برای دانشجویان وحضار به نمایش گذاشت ودرزمینه ویژگی ها ومضرات انواع مواد مخدرسنتی وصنعتی توضیحات لازم ارائه وبه سئوالات متعدد دانشجویان پاسخ داد.

 

شروع به کار پروژه عمرانی ایجاد فضای سبز در دانشگاه پیام نور مرودشت

فاز یک پروژه عمرانی ایجاد فضای سبز در دانشگاه پیام نور مرودشت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرودشت،این پروژه توسط شرکت سبوک آب شیراز به متراژ 900متر مربع در حال اجرا می باشد.

 به گفته رئیس دانشگاه پیام نور مرودشت با توجه به برگزاری مناقصه ایجاد سالن ورزشی و مشخص شدن پیمانکار بزودی این پروژه عمرانی نیز آغاز به کار می کند.

 

 

همایش الفبای مهدویت در آخر الزمان در دانشگاه پیام نور ممسنی

همایش مهدویت با محوریت الفبای مهدویت در آخر الزمان همزمان با ایام فاطمیه توسط دانشگاه پیام نورمرکز ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این مرکز همایش مهدویت با سخنرانی حاج آقا شرفی اراکی با حضور کارکنان واساتید ودانشجویان در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره )اداره ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی برگزار شد

در این همایش علاوه بر تبین دلایل عقلی ونقلی مهدویت توسط حاج آقا شرفی به علائم ونشانه های آخر الزمان به اختصار اشاره شدو در ادامه مراسم عزاداری و نوحه خوانی توسط محمدرضا حسینی اجرا شد

 

مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور داراب

 

 به مناسبت ایام فاطمیه ،مراسم قرائت زیارت عاشوراهمراه بامداحی وعزاداری دردانشگاه پیام نورمرکزداراب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب امورفرهنگی دانشگاه باهمکاری واحدبسیج دانشجویی همزمان باایام فاطمیه وباهدف بزرگداشت شهادت حضرت فاطمه (س)مراسم زیارت عاشورارابرگزارنمود دراین مراسم که بااستقبال پرشورمردم شهرستان داراب نیز روبروشد علاوه برقرائت زیارت عاشورا نوحه خوانی وذکرمصیبت نیزقرائت شد

 

 

دیدار امام جمعه اشکنان از ساختمان فرهنگی دانشگاه پیام نور

ساختمان فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد اشکنان که در اوایل اردیبهشت ماه امسال به همت خیرین اشکنانی و پیگیری های مسئولین دانشگاه علی الخصوص تلاش سرپرست محترم واحد آقای حسن پور و مسئول هیاًت موسس آقای صحراگرد به بهره برداری رسیده بود با دیدار حجت الاسلام صفری امام جمعه اشکنان و عباس صحراگرد نماینده هیاًت موسس دانشگاه مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و در این دیدار اعتباری در رابطه با خرید بعضی از تجهیزات مورد نیاز ساختمان در نظر گرفته شد.

 

 

 

دانشگاه پیام نور فیروزآباد مسئول اطلاع رسانی اجلاسیه شهدای فارس در شهرستان

دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد همگام با برنامه هاي طراحي شده با ادارات شهرستان در بخش فرهنگي مسئوليت هماهنگي و اطلاع رساني هاي اجلاسيه 14600 شهيد استان فارس را در فيروزآباد بر عهده گرفت

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد، با هماهنگيها و برنامه ريزيهاي انجام شده توسط كميته فرهنگي شهرستان ، دانشگاه پيام نور فيروزآباد مسئوليت تهيه بنر جهت گراميداشت ياد و خاطره شهداي استان را در اجلاسيه 14600 شهيد استان فارس در بلوار ورودي و خروجي شهر فيروزآباد را به عهده گرفت

شايان ذكر است دانشگاه پيام نور نصب بنر ، پلاكارد و توزيع بروشور مربوطه را در طولاني ترين بلوار شهرستا ن بعهده داشت .

 

برگزاری همایش آسیب شناسی اجتماعی در پیام نور واحد خاوران

همایش آسیب شناسی اجتماعی با موضوع انسان،جنسیت،سلامت روان در دانشگاه پیام نور خاوران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خاوران در این همایش که به مناسبت ایام فاطمیه و مساله حجاب وعفاف برگزار گردید ،حجه الاسلام حدادی پور استاد حوزه علمیه جهرم پیرامون حجاب و عفاف و نگاه اسلام به پوشش زنان و مردان و دیدگاه روانشناسان و کارشناسان غربی توضیح و درپایان به سوالات دانشجویان در خصوص مباحث مطرح شده پاسخ داد.

 

 

بازديد علمي دانشجويان رشته مهندسي کشاورزي پيام نور  خرامه

جمعي از دانشجويان رشته مهندسي کشاورزي مرکز خرامه از زمينهاي کشاورزي منطقه بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه، جمعي از دانشجويان رشته کشاورزي مرکز خرامه طي بازديدي از زمينهاي کشاورزي منطقه با مراحل کار بر روي زمين آشنا شده و همچنين بطور عملي مراحل کاشت و آبياري گياه ذرت و آفتاب گردان را انجام دادند

 

 

ثبت نام پرسنل دانشگاه پيام نور خرامه در کتابخانه عمومي

رئيس و کارکنان دانشگاه پيام نور خرامه در کتابخانه عمومي شهر خرامه ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور خرامه ، به مناسبت بزرگداشت هفته معلم کليه کارکنان دانشگاه پيام نور به همراه رئيس دانشگاه به کتابخانه شهر خرامه رفته و به عضويت کتابخانه در آمدند.مسئول محترم کتابخانه نيز ضمن معرفي کتب موجود از به عضويت در آمدن کارکنان دانشگاه پيام نور خرامه تقدير وتشکر کرد

 

دانشگاه پیام نور بوانات میزبان نماز جمعه شهرستان بوانات

دانشگاه پیام نور مرکز بوانات افتخار میزبانی نماز باشکوه جمعه شهرستان بوانات را در این هفته داشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات ، نماز جمعه 16 اردی بهشت شهرستان بوانات به مناسبت ایام فاطمیه به میزبانی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار گردید

حجه الاسلام ملک مکان امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن اشاره به مناسبت های پیش رو در این هفته و تسلیت به مناسبت شهادت بی بی دو عالم خانم فاطمه زهرا (س) به بررسی شخصیت آن حضرت پرداخت .

خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان بوانات با توجه به میزبانی دانشگاه پیام نور ، پرداختن به مسائل فرهنگی در کنار آموختن علم را از وظایف مهم دانشگاه برشمرد و خاطر نشان کرد که برای برنامه های فرهنگی باید یک سرمایه گذاری طولانی مدت انجام گیرد

حجه الاسلام ملک مکان از مجموعه دانشگاه پیام نور مرکز بوانات بخاطر حضور موثر و مداوم در برنامه های مذهبی و فرهنگی شهرستان و نقش فرهنگ ساز این دانشگاه در شهرستان بوانات تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

سینمای هفتگی در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات

هر هفته یک فیلم سینمایی در سینمای هفتگی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات به نمایش در می آید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات کانون فیلم و سینمای هفتگی دانشگاه پیام نور بوانات برای سومین سال متوالی مشغول به فعالیت می باشد قاب ذکر است در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان هر هفته یک فیلم سینمایی از سینمای ایران و جهان در سینمای هفتگی مرکز بوانات به نمایش گذاشته می شود

برگزاری جلسات نقد فیلم های روز ایران و جهان و جلسات پرسش و پاسخ سینمایی از دیگر برنامه های این کانون دانشجویی در سال تحصیلی می باشد .

 

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی ویندوز و مبانی شبکه در دانشگاه پیام نور کوار

 دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد کوار در گارگاه آموزشی ویندوز و مبانی شبکه شرکت نمودند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کوار، در این کارگاه سه روزه ، دانشجویان شرکت کننده با مبانی ویندوز، امنیت ویندوز، سخت افزار کامپیوتر و مبانی شبکه آشنا شدند.

میرزایی یادآور شد: در پایان این کارگاه آموزشی از دانشجویان شرکت کننده نظرسنجی بعمل آمد و اکثر دانشجویان کیفیت کارگاه آموزشی را مطلوب ارزیابی نمودند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 10:40  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار18 اردیبهشت

روند کاردر پروژه ساختمان اداری – آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم
  
عملیات ساخت پروژه ساختمان اداری –آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم به مرحله نازک کاری و سنگ فرش و نصب پنجره رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم عملیات ساخت این مجموعه از پیشرفت خوبی بر خوردار بوده و بنا به گفته مسئول عمرانی دانشگاه پیام نور جهرم با رسیدن این پروژه به مرحله نازک کاری و نصب سنگ فرش امید است تا مردادماه سال جاری مراحل ساخت آن به پایان رسد و مورد بهره برداری قرار گیرد. قابل ذکر است که پروژه فوق در زمینی به مساحت 700متر مربع ودر 3 طبقه مجزا در حال ساخت می باشد.
 
 
  
  
 
 
 
 
برگزاري دعاي پرفيض ندبه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در دانشگاه پيام نور استهبان
nodbeh_-_estahban_1
 
عاشقان اهل بيت در فراق امام زمان (عج) ودر سوگ مادر پهلو شکسته اش در دانشگاه پيام نور استهبان به ندبه نشستند.
به گزارش واحد روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان در اين برنامه که با حضور گسترده خيل مشتاقان ودوستداران يوسف زهرا ومادر مظلومه اش برگزار گرديد،حجت الاسلام جوشقانيان عضو گروه تفحص شهدا از شهر مقدس قم به سخنراني پرداخت وضمن بيان شخصيت وابعاد مختلف زندگي حضرت زهرا (س) ، ايشان را نمونه کاملي از حيا وعفت وپاکدامني معرفي کرده وحاضرين را به الگو برداري از شخصيت بي نظير حضرت زهرا (س) دعوت نمودند.در ادامه برنامه مداحان اهل بيت ضمن قرائت دعاي ندبه در مصیبت از دست دادن بانوي دوسرا به نوحه خواني وعزاداري پرداختند.درپايان شرکت کنندگان باصرف صبحانه ميهمان سفره بابرکت ام ابيها بودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شهید ماشاالله شیخی در محفل دانشجویان بسیجی لارستان 
shahid_-_lar_1
 
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لارستان یاد و خاطره ی سردار شهید ماشااله شیخی در جمع دانشجویان بسیجی گرامی داشته شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، در حاشیه اجلاسیه سرداران و 14600 شهید استان فارس ، بسیج دانشجویی این دانشگاه در مراسمی با حضور پدر و مادر شهید شیخی به بررسی افکار و اندیشه های این سردار شهید پرداختند.
بنا براین گزارش در این مراسم ، مادر شهیدو یکی از همرزمان او ، خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی و نیز زمان حضور او در جبهه بیان کردند.
 
 
 
 
 
 
 
تقدیر و تشکر از اساتید در دانشگاه پیام نور سپیدان
ostad_-_sepidan_1
 
دانشگاه پیام نور واحد سپیدان با تقدیم هدیه ای از اساتید دانشگاه تقدیر نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در هفته معلم طی مراسمی از زحمات اساتید دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در این مراسم که با همکاری انجمن علمی دانشگاه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سپیدان برگزار شد با تقدیم هدایایی به اساتید از زحمات آنها تقدیر و تشکر به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س)در دانشگاه پیام نور جهرم
 
مراسم عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه با حضور دانشجویان و کارکنان در دانشگاه پیام نور جهرم برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم در این مراسم ابتدا حجت السلام و المسلمین حسینی جهت دانشجویان ایراد سخن نمود و سپس کربلایی ابوالفضل قناعتیان از مداحان اهل بیت در سوگ شهادت بی بی دو عالم ذکر مصیبت نمود .
در این مراسم با اهدا لوح یادمان استان زنجان و همچنین لوح تقدیر رییس دانشگاه پیام نور فارس از خانواده دانشجوی مرحوم قناعت (حائز مقام اول مسابقات قرانی دانشگاه پیام نور فارس) که چندی پیش براثر سانحه تصادف به دیار باقی شتافت تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکر است همچنین با اهدا لوح تقدیر از طرف دانشگاه پیام نور جهرم به خانواده مرحوم شفیعیان ازدانشجویان فعال فرهنگی این دانشگاه نیز تقدیر به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری همایش"خواستگاری و سوالات آن" درپیام نور فسا
همایش خواستگاری و سوالات آن در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این همایش با حضور استاد بخش علوم تربیتی خانم نادری تشکیل شد و در آن به مسائلی از قبیل معیارها و ملاک های ازدواج و نقد و بررسی سوالات جلسه خواستگاری با هدف شناخت بیشتر طرفین، پرداخته شد.
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري مراسم سخنراني پيرامون ايام فاطميه در دانشگاه پيام نور قيروکارزين
 
مراسم سخنراني به مناسبت ايام فاطميه با حضور نماينده ولي فقيه در دانشگاه آزاد و جمع کثيري از دانشجويان و کارمندان در دانشگاه پيام نور قيروکارزين برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي واحد قيروکارزين ، در اين مراسم حجت الاسلام فاطمي نيا به تبيين جايگاه حضرت زهرا (س) در اسلام و نقش ايشان در ولايت و همچنين در خصوص مقام والاي معنوي فاطمه زهراء (س) و توجه ايشان به ارزشهاي اخلاقي همچون رعايت تقوا و حياء و لزوم الگوي پذيري از ايشان براي نيل به اهداف انساني و ديني در زندگي خويش مطالبي را بيان كرد.
وي در ادامه به جايگاه تشيع و حادثه غدير در اسلام و مقايسه سيره بين اهل تسنن و تشيع سخناني را ايراد نمود و در پايان به سوالات دانشجويان درمورد مسائل ديني پاسخ گفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
اساتید و کارکنان مرکز آباده سوگوار یکی از همکارانشان شدند
 
محمد حسین آزادی یکی از کارکنان بازنشسته صدیق و دلسوز مرکزآباده پس از طی یک دوره بیماری ملکوتی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده پرسنل مرکز در مراسم تشییع جنازه و خاک سپاری همکار فقیدشان شرکت کردند و با بازماندگان ابراز همدردی نمودند. محمدحسین آزادی از پرسنل زحمت کش خدمات بود و در سال 1381 به افتخار بازنشستگی نایل آمده بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) در مرکز آباده
 
به مناسبت شهادت بی بی دو عالم مراسم سوگواری تحت عنوان بانوی بی حرم در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده ، استاد حوزه اثنی عشری شهرستان در بخشی از سخنانش گفت: داستان فرهنگ فاطمه است، فاطمه ای که جلوی حرام را میگیرد. فاطمه ای که عشق و دغدغه اش شیعیان پدرش می باشد. فاطمه ای که در خدا وقف شده بود و فاطمه ای که مسوولیت پذیر بودو سیاست این بود که فرهنگ فاطمه نباشد زیرا او عدالت مجسم بود.
علیرضا ساجدی ادامه داد: ارزش زندگی انسان به طول عمر نیست بلکه به طول ارتفاع است وممکن است کسی مانند فاطمه ظرف 18 سال رفیع شود و اوج بگیرد .
او خاطرنشان کرد فاطمه در کلیدی ترین جاها بهترین سرمشق ها را برجای گذاشت از جمله مسوولیت پذیری، انسان دوستی و...
استاد حوزه در ادامه، سخنانی در بیان عظمت این بانوی بی حرم بیان کرد: به گفته مقام معظم رهبری : اگر فاطمه مرد بود و نبی نبود بی شک او نبی می شد.
مرثیه سرایی ، قرائت اشعار و مقاله نیز قسمت هایی از این برنامه را تشکیل می داد که توسط محمدجواد آزادی، فریبا کرمی، مجتبی مرادی، رحمان مولائی، اصغر خلیلی و نفیسه خیراندیش از دانشجویان مرکز اجرا گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري مسابقه دوستانه فوتسال به مناسبت هفته معلم
 
به مناسبت روز معلم مسابقه دوستانه اي بين تيمهاي پيام نور بيضاء و پيام نور سپيدان به ميزباني واحد سپيدان برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد بيضاء این مسابقه با برتري تیم سپیدان و با نتیجه 4-2 خاتمه يافت.
اسامي بازيکنان تيم بيضاء: حسن رمضاني، هاشم بانشي، آرش نوربخش، حسين روزيطلب، محمدجواد علمداري،يوسف خسروي، حمزه خاني، يعقوب کشاورز ومصطفي ستوده
 
 
 
 
 
 
 
 
تقدیر و تشکر معاون استاندار و فرمانده لارستان از اساتید دانشگاه پیام نور لارستان
 
امیری معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ، از اساتید مراکز آموزش عالی لار و اوز قدردانی کرد .
بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این مراسم که اساتید معرفی شده از طرف مراکر آموزش عالی و روسای دانشگاهها حضور داشتند ، اساتید نمونه هر واحد دانشگاهی معرفی و هدایایی به آنها تقدیم شد.
بنا بر این گزارش از طرف دانشگاه پیام نور لارستان ، سرکار خانم محبوبه نیکخو ، سر کار خانم سیده عاطفه قرشی و جناب آقای رستم روانبخش بعنوان اساتید نمونه انتخاب شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
کوهنوردی پیام نوری های لارستان
 
گروه کوهنوردی دانشگاه پیام نور لارستان ، به ارتفاعات پارک جنگلی صعود کردند.
به گزارش روابط عمومی ، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در قالب یه گروه 70 نفری به ارتفاعات مشرف بر پارک جنگلی لارستان صعود کردند.
 
مراسم عزاداری و نوحه خوانی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پیام نور ممسنی
دانشگاه پیام نور ممسنی با همکاری اداره اوقاف به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری ونوحه خوانی برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی این مراسم بعداز نماز مغرب وعشاء با حضور کارکنان، اساتید، دانشجویان وعموم مردم در محوطه امامزاده دروازه آهنی برگزار گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برپایی نمایشکاه کتب و آثار شهید مطهری در دانشگاه پیام نور لامرد
 
به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت هفته معلم نمایشکاه کتب و آثار شهید مطهری در دانشگاه پیام نور مرکز لامرد برگزار گردید،
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد 99 عنوان از کتاب های شهید مطهری همراه با تصاویر مربوط به دوران زندگی و مبارزات شهید مطهری در دانشگاه پیام نور مرکز لامرد به نمایش گذاشته شد.
نمایشگاه و آثار و تالیفات شهید مطهری که در سالن شهید پی گم کرده دانشگاه برگزار شد مورد استقبال گسترده دانشجویان قرار گرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دیدارمسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بارئیس دانشگاه پیام نور داراب
 
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بارئیس دانشگاه پیام نوردیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورداراب، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب به همراه اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکزداراب به مناسبت بزرگداشت مقام استاد و معلم باحضوردردفتررییس دانشگاه پیام نور داراب با محمودی دیدارکردند.
دراین دیدارابتدارزمخواه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب ضمن تبریک هفته استاد ومعلم به تشریح برنامه های بسیج دانشجویی درسال جاری پرداخت.
سپس خانم نوروزی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراب اهداف وبرنامه های بسیج دانشجویی مرکز رابیان کرد.
درادامه نیز رییس دانشگاه پیام نور داراب ضمن تقدیر وتشکرازحضوراعضای بسیج دانشجویی بااعلام حمایت ازبرنامه های آنان خواستارفعالیت بیشتردانشجویان بسیجی درزمینه های مختلف علمی وفرهنگی بویژه ترویج نماز،قرآن وعترت ومهدویت شدند.
درپایان مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بااهدای لوح تقدیر به محمودی ازایشان وتمامی اساتید بسجی مرکزداراب تقدیربه عمل آورد.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پيام نور فيروزآباد
 
به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم عزاداري با حضور خيل عظيم دانشجويان عزادار در دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد، همزمان با آغاز دهه فاطميه، دانشجويان با نصب پرچم هاي سياه كه نماد عزاداري و سوگواري است ، اين روز را بزرگ داشتند و با برپايي مجلس روضه خواني در غم فرزندان زهرا و اهل بيت ( ع ) خود را شريك دانست .
شايان ذكر است اين مراسم با هماهنگي و همكاري بخش فرهنگي و بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد صورت گرفت.  
 
 
 
 
 
 
 
 
تقدير از مقام اساتيد بمناسبت روز معلم در دانشگاه پيام نور فراشبند
 
به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته ی تقدير از مقام شامخ معلم، سرپرست دانشگاه با حضور نمادين در هر كلاس و در حضور دانشجويان اين روز را گرامي داشتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند، احمدي قراچه سرپرست واحد فراشبند در حركتي نمادين با حضور در كلاس هاي در س و در حضور دانشجويان با اهداء لوح تقدير و شاخه گل از مقام شامخ اساتيد تجليل بعمل آورده و اين روز را گرامي داشتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
مراسم شام غريبان حضرت زهرا(س) در مصلی بزرگ شهرستان فسا برگزار شد.
 
با حضور سرپرست و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ مراسم شام غريبان حضرت زهرا(س) در مصلی بزرگ شهرستان فسا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در شام غریبان شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسم با شکوه سوگواری و عزاداری بانوی عصمت و پاکدامنی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلی شهرستان فسا برگزار شد.
در این مراسم پُر فیض و معنوی که عظمت و غربت خاندان اهل بیت علیهم السّلام تبیین شد و عزاداران در سوگ مصائب دُخت گرامی پیامبر اسلام بعد از نماز مغرب و عشا گریستند و عزاداری کردند و به صورت نمادین پیکر مطهر بانوی دو عالم از مصلی به طرف تپه شهدا تشییع گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم ایام فاطمیه(س) در موسسه ی فاطمیه(س) روستای امیرحاجیلو
 
با حضور سرپرست و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ مراسم ایام فاطمیه (س) در دروستای امیرحاجیلو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ، در این مراسم که با حضور سبز حضرت آیت ا... حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه قم ، رحیمی صادق امام جمعه شهرستان فسا، موسوی انور امام جمعه ششده و قره بلاغ،دکتر دوگانی نماینده شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ، بخشدار، مسئولین و اقشار مختلف مردم در موسسه فاطمیه (س) برگزار گردید. عاشقان و محبّان حضرت صديقه طاهره از سخنان حجت الاسلام و المسلمين حسینی بوشهری و مداحي ذاكر اهل بيت انجوی بهره مند شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری نمايشگاه بانوي آفتاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان
 
به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) نمايشگاه بانوي آفتاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برپا گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان نمايشگاه  بانوي آفتاب که به همت واحد فرهنگي وهمکاري دانشجويان درمحل دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برپا گرديد، از قسمت هاي مختلفي مانند خانه حضرت زهرا (س) ، حرم حضرت رسول (ص)، بيت الاحزان ،کوچه ي بني هاشم،باغ فدک ،قبرستان بقيع  در فضائي سرشار از غم واندوه تشکيل شده است .
بازديد کنندگان با قرار گرفتن درحال و هواي شهر مدينه با سينه اي آکنده از غم واندوه براي غريبي حضرت زهرا (س)  و مصيبت هاي رسيده به آن بانوي بزرگوار اسلام گريه مي کنند.
ياد آور مي شود که اين نمايشگاه تا تاريخ 21/02/90 جهت بازديد کليه علاقه مندان داير مي باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری اولین نشست کانون مهدویت در دانشگاه پیام نور فراشبند
 
اولين نشست كانون مهدويت با حضور دانشجويان خواهر و مسئولان دانشگاه در سالن غدير فرمانداري فراشبند برگزار گرديد،
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور فراشبند ، در اين جلسه پيرامون مهدويت، انتظار واقعي و علائم ظهور سخناني ايراد شد و دانشجويان سوالات خود را در اين زمينه مطرح كردند.
همچنين به دليل مقارن بودن با ايام فاطميه و تشييع شهيد گمنام در فراشبند در خصوص ارزشهاي الهي شهادت و تاثيرات آن بر جامعه منتظر نيز سخناني ايراد شد
روابط عمومي دانشگاه پيام نور فراشبند
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مسابقه دوستانه فوتسال دانشگاه پیام نور سپیدان و دانشگاه پیام نور بیضاء
 
مسابقه فوتسال دوستانه بین دانشجویان  دانشگاه پیام نور واحد سپیدان و دانشگاه پیام نور واحد بیضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان این مسابقه در سالن هلال احمر شهرستان برگزار شد که تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد سپیدان به مربیگری محمدصادق یوسفی به پیروزی رسید.
یوسفی گفت: امیدواریم در مسابقه برگشت نیز پیروز میدان باشیم. وی افزود: با تمرین های مداوم امیدواریم تیم دانشگاه پیام نور واحد سپیدان همچون سال گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ شهرستان شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
بازديد علمي دانشجويان رشته تاريخ صفاشهر از اماكن تاريخي كازرون
 
دانشجويان رشته تاريخ دانشگاه پيام نور صفاشهر از اماكن تاريخي شهرستان كازرون بازديد كردند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، دانشجويان رشته تاريخ اين مركز جهت آشنائي بيشتر با مباحث درسي خود با هماهنگي پيام نورمركز كازرون از اماكن تاريخي اين شهرستان همچون غار شاپور ، شهر بيشاپور وكتيبه هاي آن ديدن كرده واز مطالب ارائه شده توسط مسئولين ميراث فرهنگي استفاده نمودند. ضمنا در ادامه اين برنامه علمي ،بازديد از اماكن تاريخي شهر مرودشت(تخت جمشيد ، نقش رستم )وپاسارگاد صورت گرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري مراسم دعا وعزاداري شهادت حضرت زهرا ويژه كاركنان مركز صفاشهر
 
بمناسبت شهادت حضرت زهرا (س) مراسم قرائت دعا ومداحي ويژه كاركنان پيام نور صفاشهر برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،كاركنان اين مركز همزمان با ايام فاطميه وشهادت حضرت زهرا در مراسم قرائت دعا وعزاداري شركت واز سفره بركت حضرت زهرا (س)بهره مند شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
دانشگاه پيام نور صفاشهر: ميزبان اولين جلسه هم انديشي كانونهاي قرآني مراكز شمال فارس
 
كانون قرآن وعترت پيام نور صفاشهر ميزبان اعضاي كانونهاي دانشجوئي قرآن وعترت مراكز پيام نور شمال فارس است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، كانون قرآن وعترت آل ياسين اين مركز در نيمه دوم ارديبهشت ماه ميزبان اولين جلسه هم انديشي اعضاي كانونهاي قرآني شمال فارس است . در اين جلسه علاوه برتبادل اطلاعات وتجربيات كانونها، محفل انس با قرآن با احراي برنامه هاي متنوع توسط هر يك از كانونهاي شركت كننده در مراسم برگزار مي گردد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري جلسه خداحافظي كاركنان پيام نور صفاشهر با رئيس سابق مركز
 
كاركنان مركز صفاشهر آخرين جلسه خود را با رئيس سابق دانشگاه برگزار كردند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، جلسه خداحافظي كاركنان مركز با رئيس سابق دانشگاه ناصر صادقيان همزمان با هفته گراميداشت مقام استاد برگزار گرديد. در اين جلسه مسئول امور جاري مركز به
نمايندگي از كليه همكاران از زحمات ناصر صادقيان تقدير وسمت جديد ايشان در سرپرستي حراست دانشگاه پيام نور استان را تبريك گفت.
در ادامه نيز صادقيان ضمن تشكر از برپائي اين جلسه اجراي برنامه فرهنگي درجهت حمايت از جنبش ملتهاي مسلمان را يكي از وظايف مهم دانشگاه قلمداد كرده واهتمام به فعاليتهاي فرهنگي در دانشگاه را مهمتراز هر حركت ديگر دانستند .در پايان نيز بسته هاي هداياي امور فرهنگي به كليه كاركنان اهدا گرديد.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري اردوهاي تفريحي در پيام نور صفاشهر
 
اردوي تفريحي بهشت گمشده ويژه دانشجويان پيام نور صفاشهربرگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،دانشجويان اين مركزدر اردوي تفريحي بهشت گمشده شركت كرده واز اماكن تفريحي منطقه كامفيروز ،سد درودزن و . . ديدن كردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور داراب به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم
 
به مناسبت روزمعلم ازاساتید دانشگاه پیام نورمرکزداراب تجلیل شد
به گزارش روابط عمومی مرکزداراب به مناسبت هفته بزرگداشت مقام استاد، معاون ومسئول آموزش دانشگاه پیام نورداراب با جمعی از دانشجویان باحضوردرکلاسهای درس و با اهداءلوح سپاس وشاخه گل اززحمات اساتیددانشگاه تقدیرنمودند .
شایان ذکر است دانشگاه پیام نور مرکز داراب 120 استادمدعوو8 عضوهیات علمی دارد که دراین مرکزمشغول به تدریس می باشند.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 10:9  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار18 اردیبهشت

روند کاردر پروژه ساختمان اداری – آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم
  
عملیات ساخت پروژه ساختمان اداری –آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم به مرحله نازک کاری و سنگ فرش و نصب پنجره رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم عملیات ساخت این مجموعه از پیشرفت خوبی بر خوردار بوده و بنا به گفته مسئول عمرانی دانشگاه پیام نور جهرم با رسیدن این پروژه به مرحله نازک کاری و نصب سنگ فرش امید است تا مردادماه سال جاری مراحل ساخت آن به پایان رسد و مورد بهره برداری قرار گیرد. قابل ذکر است که پروژه فوق در زمینی به مساحت 700متر مربع ودر 3 طبقه مجزا در حال ساخت می باشد.
 
 
  
  
 
 
 
 
برگزاري دعاي پرفيض ندبه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در دانشگاه پيام نور استهبان
nodbeh_-_estahban_1
 
عاشقان اهل بيت در فراق امام زمان (عج) ودر سوگ مادر پهلو شکسته اش در دانشگاه پيام نور استهبان به ندبه نشستند.
به گزارش واحد روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان در اين برنامه که با حضور گسترده خيل مشتاقان ودوستداران يوسف زهرا ومادر مظلومه اش برگزار گرديد،حجت الاسلام جوشقانيان عضو گروه تفحص شهدا از شهر مقدس قم به سخنراني پرداخت وضمن بيان شخصيت وابعاد مختلف زندگي حضرت زهرا (س) ، ايشان را نمونه کاملي از حيا وعفت وپاکدامني معرفي کرده وحاضرين را به الگو برداري از شخصيت بي نظير حضرت زهرا (س) دعوت نمودند.در ادامه برنامه مداحان اهل بيت ضمن قرائت دعاي ندبه در مصیبت از دست دادن بانوي دوسرا به نوحه خواني وعزاداري پرداختند.درپايان شرکت کنندگان باصرف صبحانه ميهمان سفره بابرکت ام ابيها بودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شهید ماشاالله شیخی در محفل دانشجویان بسیجی لارستان 
shahid_-_lar_1
 
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لارستان یاد و خاطره ی سردار شهید ماشااله شیخی در جمع دانشجویان بسیجی گرامی داشته شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، در حاشیه اجلاسیه سرداران و 14600 شهید استان فارس ، بسیج دانشجویی این دانشگاه در مراسمی با حضور پدر و مادر شهید شیخی به بررسی افکار و اندیشه های این سردار شهید پرداختند.
بنا براین گزارش در این مراسم ، مادر شهیدو یکی از همرزمان او ، خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی و نیز زمان حضور او در جبهه بیان کردند.
 
 
 
 
 
 
 
تقدیر و تشکر از اساتید در دانشگاه پیام نور سپیدان
ostad_-_sepidan_1
 
دانشگاه پیام نور واحد سپیدان با تقدیم هدیه ای از اساتید دانشگاه تقدیر نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در هفته معلم طی مراسمی از زحمات اساتید دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در این مراسم که با همکاری انجمن علمی دانشگاه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سپیدان برگزار شد با تقدیم هدایایی به اساتید از زحمات آنها تقدیر و تشکر به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س)در دانشگاه پیام نور جهرم
 
مراسم عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه با حضور دانشجویان و کارکنان در دانشگاه پیام نور جهرم برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم در این مراسم ابتدا حجت السلام و المسلمین حسینی جهت دانشجویان ایراد سخن نمود و سپس کربلایی ابوالفضل قناعتیان از مداحان اهل بیت در سوگ شهادت بی بی دو عالم ذکر مصیبت نمود .
در این مراسم با اهدا لوح یادمان استان زنجان و همچنین لوح تقدیر رییس دانشگاه پیام نور فارس از خانواده دانشجوی مرحوم قناعت (حائز مقام اول مسابقات قرانی دانشگاه پیام نور فارس) که چندی پیش براثر سانحه تصادف به دیار باقی شتافت تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکر است همچنین با اهدا لوح تقدیر از طرف دانشگاه پیام نور جهرم به خانواده مرحوم شفیعیان ازدانشجویان فعال فرهنگی این دانشگاه نیز تقدیر به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری همایش"خواستگاری و سوالات آن" درپیام نور فسا
همایش خواستگاری و سوالات آن در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این همایش با حضور استاد بخش علوم تربیتی خانم نادری تشکیل شد و در آن به مسائلی از قبیل معیارها و ملاک های ازدواج و نقد و بررسی سوالات جلسه خواستگاری با هدف شناخت بیشتر طرفین، پرداخته شد.
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري مراسم سخنراني پيرامون ايام فاطميه در دانشگاه پيام نور قيروکارزين
 
مراسم سخنراني به مناسبت ايام فاطميه با حضور نماينده ولي فقيه در دانشگاه آزاد و جمع کثيري از دانشجويان و کارمندان در دانشگاه پيام نور قيروکارزين برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي واحد قيروکارزين ، در اين مراسم حجت الاسلام فاطمي نيا به تبيين جايگاه حضرت زهرا (س) در اسلام و نقش ايشان در ولايت و همچنين در خصوص مقام والاي معنوي فاطمه زهراء (س) و توجه ايشان به ارزشهاي اخلاقي همچون رعايت تقوا و حياء و لزوم الگوي پذيري از ايشان براي نيل به اهداف انساني و ديني در زندگي خويش مطالبي را بيان كرد.
وي در ادامه به جايگاه تشيع و حادثه غدير در اسلام و مقايسه سيره بين اهل تسنن و تشيع سخناني را ايراد نمود و در پايان به سوالات دانشجويان درمورد مسائل ديني پاسخ گفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
اساتید و کارکنان مرکز آباده سوگوار یکی از همکارانشان شدند
 
محمد حسین آزادی یکی از کارکنان بازنشسته صدیق و دلسوز مرکزآباده پس از طی یک دوره بیماری ملکوتی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده پرسنل مرکز در مراسم تشییع جنازه و خاک سپاری همکار فقیدشان شرکت کردند و با بازماندگان ابراز همدردی نمودند. محمدحسین آزادی از پرسنل زحمت کش خدمات بود و در سال 1381 به افتخار بازنشستگی نایل آمده بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) در مرکز آباده
 
به مناسبت شهادت بی بی دو عالم مراسم سوگواری تحت عنوان بانوی بی حرم در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده ، استاد حوزه اثنی عشری شهرستان در بخشی از سخنانش گفت: داستان فرهنگ فاطمه است، فاطمه ای که جلوی حرام را میگیرد. فاطمه ای که عشق و دغدغه اش شیعیان پدرش می باشد. فاطمه ای که در خدا وقف شده بود و فاطمه ای که مسوولیت پذیر بودو سیاست این بود که فرهنگ فاطمه نباشد زیرا او عدالت مجسم بود.
علیرضا ساجدی ادامه داد: ارزش زندگی انسان به طول عمر نیست بلکه به طول ارتفاع است وممکن است کسی مانند فاطمه ظرف 18 سال رفیع شود و اوج بگیرد .
او خاطرنشان کرد فاطمه در کلیدی ترین جاها بهترین سرمشق ها را برجای گذاشت از جمله مسوولیت پذیری، انسان دوستی و...
استاد حوزه در ادامه، سخنانی در بیان عظمت این بانوی بی حرم بیان کرد: به گفته مقام معظم رهبری : اگر فاطمه مرد بود و نبی نبود بی شک او نبی می شد.
مرثیه سرایی ، قرائت اشعار و مقاله نیز قسمت هایی از این برنامه را تشکیل می داد که توسط محمدجواد آزادی، فریبا کرمی، مجتبی مرادی، رحمان مولائی، اصغر خلیلی و نفیسه خیراندیش از دانشجویان مرکز اجرا گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري مسابقه دوستانه فوتسال به مناسبت هفته معلم
 
به مناسبت روز معلم مسابقه دوستانه اي بين تيمهاي پيام نور بيضاء و پيام نور سپيدان به ميزباني واحد سپيدان برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد بيضاء این مسابقه با برتري تیم سپیدان و با نتیجه 4-2 خاتمه يافت.
اسامي بازيکنان تيم بيضاء: حسن رمضاني، هاشم بانشي، آرش نوربخش، حسين روزيطلب، محمدجواد علمداري،يوسف خسروي، حمزه خاني، يعقوب کشاورز ومصطفي ستوده
 
 
 
 
 
 
 
 
تقدیر و تشکر معاون استاندار و فرمانده لارستان از اساتید دانشگاه پیام نور لارستان
 
امیری معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ، از اساتید مراکز آموزش عالی لار و اوز قدردانی کرد .
بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این مراسم که اساتید معرفی شده از طرف مراکر آموزش عالی و روسای دانشگاهها حضور داشتند ، اساتید نمونه هر واحد دانشگاهی معرفی و هدایایی به آنها تقدیم شد.
بنا بر این گزارش از طرف دانشگاه پیام نور لارستان ، سرکار خانم محبوبه نیکخو ، سر کار خانم سیده عاطفه قرشی و جناب آقای رستم روانبخش بعنوان اساتید نمونه انتخاب شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
کوهنوردی پیام نوری های لارستان
 
گروه کوهنوردی دانشگاه پیام نور لارستان ، به ارتفاعات پارک جنگلی صعود کردند.
به گزارش روابط عمومی ، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در قالب یه گروه 70 نفری به ارتفاعات مشرف بر پارک جنگلی لارستان صعود کردند.
 
مراسم عزاداری و نوحه خوانی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پیام نور ممسنی
دانشگاه پیام نور ممسنی با همکاری اداره اوقاف به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری ونوحه خوانی برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی این مراسم بعداز نماز مغرب وعشاء با حضور کارکنان، اساتید، دانشجویان وعموم مردم در محوطه امامزاده دروازه آهنی برگزار گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برپایی نمایشکاه کتب و آثار شهید مطهری در دانشگاه پیام نور لامرد
 
به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت هفته معلم نمایشکاه کتب و آثار شهید مطهری در دانشگاه پیام نور مرکز لامرد برگزار گردید،
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد 99 عنوان از کتاب های شهید مطهری همراه با تصاویر مربوط به دوران زندگی و مبارزات شهید مطهری در دانشگاه پیام نور مرکز لامرد به نمایش گذاشته شد.
نمایشگاه و آثار و تالیفات شهید مطهری که در سالن شهید پی گم کرده دانشگاه برگزار شد مورد استقبال گسترده دانشجویان قرار گرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دیدارمسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بارئیس دانشگاه پیام نور داراب
 
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بارئیس دانشگاه پیام نوردیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورداراب، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب به همراه اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکزداراب به مناسبت بزرگداشت مقام استاد و معلم باحضوردردفتررییس دانشگاه پیام نور داراب با محمودی دیدارکردند.
دراین دیدارابتدارزمخواه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب ضمن تبریک هفته استاد ومعلم به تشریح برنامه های بسیج دانشجویی درسال جاری پرداخت.
سپس خانم نوروزی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراب اهداف وبرنامه های بسیج دانشجویی مرکز رابیان کرد.
درادامه نیز رییس دانشگاه پیام نور داراب ضمن تقدیر وتشکرازحضوراعضای بسیج دانشجویی بااعلام حمایت ازبرنامه های آنان خواستارفعالیت بیشتردانشجویان بسیجی درزمینه های مختلف علمی وفرهنگی بویژه ترویج نماز،قرآن وعترت ومهدویت شدند.
درپایان مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بااهدای لوح تقدیر به محمودی ازایشان وتمامی اساتید بسجی مرکزداراب تقدیربه عمل آورد.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پيام نور فيروزآباد
 
به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم عزاداري با حضور خيل عظيم دانشجويان عزادار در دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد، همزمان با آغاز دهه فاطميه، دانشجويان با نصب پرچم هاي سياه كه نماد عزاداري و سوگواري است ، اين روز را بزرگ داشتند و با برپايي مجلس روضه خواني در غم فرزندان زهرا و اهل بيت ( ع ) خود را شريك دانست .
شايان ذكر است اين مراسم با هماهنگي و همكاري بخش فرهنگي و بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد صورت گرفت.  
 
 
 
 
 
 
 
 
تقدير از مقام اساتيد بمناسبت روز معلم در دانشگاه پيام نور فراشبند
 
به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته ی تقدير از مقام شامخ معلم، سرپرست دانشگاه با حضور نمادين در هر كلاس و در حضور دانشجويان اين روز را گرامي داشتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند، احمدي قراچه سرپرست واحد فراشبند در حركتي نمادين با حضور در كلاس هاي در س و در حضور دانشجويان با اهداء لوح تقدير و شاخه گل از مقام شامخ اساتيد تجليل بعمل آورده و اين روز را گرامي داشتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
مراسم شام غريبان حضرت زهرا(س) در مصلی بزرگ شهرستان فسا برگزار شد.
 
با حضور سرپرست و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ مراسم شام غريبان حضرت زهرا(س) در مصلی بزرگ شهرستان فسا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در شام غریبان شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسم با شکوه سوگواری و عزاداری بانوی عصمت و پاکدامنی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلی شهرستان فسا برگزار شد.
در این مراسم پُر فیض و معنوی که عظمت و غربت خاندان اهل بیت علیهم السّلام تبیین شد و عزاداران در سوگ مصائب دُخت گرامی پیامبر اسلام بعد از نماز مغرب و عشا گریستند و عزاداری کردند و به صورت نمادین پیکر مطهر بانوی دو عالم از مصلی به طرف تپه شهدا تشییع گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مراسم ایام فاطمیه(س) در موسسه ی فاطمیه(س) روستای امیرحاجیلو
 
با حضور سرپرست و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ مراسم ایام فاطمیه (س) در دروستای امیرحاجیلو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ، در این مراسم که با حضور سبز حضرت آیت ا... حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه قم ، رحیمی صادق امام جمعه شهرستان فسا، موسوی انور امام جمعه ششده و قره بلاغ،دکتر دوگانی نماینده شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ، بخشدار، مسئولین و اقشار مختلف مردم در موسسه فاطمیه (س) برگزار گردید. عاشقان و محبّان حضرت صديقه طاهره از سخنان حجت الاسلام و المسلمين حسینی بوشهری و مداحي ذاكر اهل بيت انجوی بهره مند شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری نمايشگاه بانوي آفتاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان
 
به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) نمايشگاه بانوي آفتاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برپا گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان نمايشگاه  بانوي آفتاب که به همت واحد فرهنگي وهمکاري دانشجويان درمحل دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برپا گرديد، از قسمت هاي مختلفي مانند خانه حضرت زهرا (س) ، حرم حضرت رسول (ص)، بيت الاحزان ،کوچه ي بني هاشم،باغ فدک ،قبرستان بقيع  در فضائي سرشار از غم واندوه تشکيل شده است .
بازديد کنندگان با قرار گرفتن درحال و هواي شهر مدينه با سينه اي آکنده از غم واندوه براي غريبي حضرت زهرا (س)  و مصيبت هاي رسيده به آن بانوي بزرگوار اسلام گريه مي کنند.
ياد آور مي شود که اين نمايشگاه تا تاريخ 21/02/90 جهت بازديد کليه علاقه مندان داير مي باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری اولین نشست کانون مهدویت در دانشگاه پیام نور فراشبند
 
اولين نشست كانون مهدويت با حضور دانشجويان خواهر و مسئولان دانشگاه در سالن غدير فرمانداري فراشبند برگزار گرديد،
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور فراشبند ، در اين جلسه پيرامون مهدويت، انتظار واقعي و علائم ظهور سخناني ايراد شد و دانشجويان سوالات خود را در اين زمينه مطرح كردند.
همچنين به دليل مقارن بودن با ايام فاطميه و تشييع شهيد گمنام در فراشبند در خصوص ارزشهاي الهي شهادت و تاثيرات آن بر جامعه منتظر نيز سخناني ايراد شد
روابط عمومي دانشگاه پيام نور فراشبند
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاری مسابقه دوستانه فوتسال دانشگاه پیام نور سپیدان و دانشگاه پیام نور بیضاء
 
مسابقه فوتسال دوستانه بین دانشجویان  دانشگاه پیام نور واحد سپیدان و دانشگاه پیام نور واحد بیضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان این مسابقه در سالن هلال احمر شهرستان برگزار شد که تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد سپیدان به مربیگری محمدصادق یوسفی به پیروزی رسید.
یوسفی گفت: امیدواریم در مسابقه برگشت نیز پیروز میدان باشیم. وی افزود: با تمرین های مداوم امیدواریم تیم دانشگاه پیام نور واحد سپیدان همچون سال گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ شهرستان شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
بازديد علمي دانشجويان رشته تاريخ صفاشهر از اماكن تاريخي كازرون
 
دانشجويان رشته تاريخ دانشگاه پيام نور صفاشهر از اماكن تاريخي شهرستان كازرون بازديد كردند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، دانشجويان رشته تاريخ اين مركز جهت آشنائي بيشتر با مباحث درسي خود با هماهنگي پيام نورمركز كازرون از اماكن تاريخي اين شهرستان همچون غار شاپور ، شهر بيشاپور وكتيبه هاي آن ديدن كرده واز مطالب ارائه شده توسط مسئولين ميراث فرهنگي استفاده نمودند. ضمنا در ادامه اين برنامه علمي ،بازديد از اماكن تاريخي شهر مرودشت(تخت جمشيد ، نقش رستم )وپاسارگاد صورت گرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري مراسم دعا وعزاداري شهادت حضرت زهرا ويژه كاركنان مركز صفاشهر
 
بمناسبت شهادت حضرت زهرا (س) مراسم قرائت دعا ومداحي ويژه كاركنان پيام نور صفاشهر برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،كاركنان اين مركز همزمان با ايام فاطميه وشهادت حضرت زهرا در مراسم قرائت دعا وعزاداري شركت واز سفره بركت حضرت زهرا (س)بهره مند شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
دانشگاه پيام نور صفاشهر: ميزبان اولين جلسه هم انديشي كانونهاي قرآني مراكز شمال فارس
 
كانون قرآن وعترت پيام نور صفاشهر ميزبان اعضاي كانونهاي دانشجوئي قرآن وعترت مراكز پيام نور شمال فارس است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، كانون قرآن وعترت آل ياسين اين مركز در نيمه دوم ارديبهشت ماه ميزبان اولين جلسه هم انديشي اعضاي كانونهاي قرآني شمال فارس است . در اين جلسه علاوه برتبادل اطلاعات وتجربيات كانونها، محفل انس با قرآن با احراي برنامه هاي متنوع توسط هر يك از كانونهاي شركت كننده در مراسم برگزار مي گردد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري جلسه خداحافظي كاركنان پيام نور صفاشهر با رئيس سابق مركز
 
كاركنان مركز صفاشهر آخرين جلسه خود را با رئيس سابق دانشگاه برگزار كردند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، جلسه خداحافظي كاركنان مركز با رئيس سابق دانشگاه ناصر صادقيان همزمان با هفته گراميداشت مقام استاد برگزار گرديد. در اين جلسه مسئول امور جاري مركز به
نمايندگي از كليه همكاران از زحمات ناصر صادقيان تقدير وسمت جديد ايشان در سرپرستي حراست دانشگاه پيام نور استان را تبريك گفت.
در ادامه نيز صادقيان ضمن تشكر از برپائي اين جلسه اجراي برنامه فرهنگي درجهت حمايت از جنبش ملتهاي مسلمان را يكي از وظايف مهم دانشگاه قلمداد كرده واهتمام به فعاليتهاي فرهنگي در دانشگاه را مهمتراز هر حركت ديگر دانستند .در پايان نيز بسته هاي هداياي امور فرهنگي به كليه كاركنان اهدا گرديد.
 
 
 
 
 
 
 
 
برگزاري اردوهاي تفريحي در پيام نور صفاشهر
 
اردوي تفريحي بهشت گمشده ويژه دانشجويان پيام نور صفاشهربرگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،دانشجويان اين مركزدر اردوي تفريحي بهشت گمشده شركت كرده واز اماكن تفريحي منطقه كامفيروز ،سد درودزن و . . ديدن كردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور داراب به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم
 
به مناسبت روزمعلم ازاساتید دانشگاه پیام نورمرکزداراب تجلیل شد
به گزارش روابط عمومی مرکزداراب به مناسبت هفته بزرگداشت مقام استاد، معاون ومسئول آموزش دانشگاه پیام نورداراب با جمعی از دانشجویان باحضوردرکلاسهای درس و با اهداءلوح سپاس وشاخه گل اززحمات اساتیددانشگاه تقدیرنمودند .
شایان ذکر است دانشگاه پیام نور مرکز داراب 120 استادمدعوو8 عضوهیات علمی دارد که دراین مرکزمشغول به تدریس می باشند.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 10:9  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 18 اردیبهشت

پیشرفت فیزیکی احداث   ساختمان اداری آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم

 عملیات ساخت پروژه ساختمان اداری آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم به مرحله نازک کاری و سنگ فرش و نصب پنجره رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم عملیات ساخت این مجموعه از پیشرفت خوبی بر خوردار بوده و بنا به گفته مسئول عمرانی دانشگاه پیام نور جهرم با رسیدن این پروژه به مرحله نازک کاری و نصب سنگ فرش امید است تا مردادماه سال جاری مراحل ساخت آن به پایان رسد و مورد بهره برداری قرار گیرد.  قابل ذکر است که پروژه فوق  در زمینی به مساحت 700متر مربع ودر 3 طبقه مجزا در حال ساخت می باشد.

 

 

برگزاري دعاي پرفيض ندبه در دانشگاه پيام نور استهبان

عاشقان اهل بيت در فراق امام زمان (عج) ودر سوگ مادر پهلو شکسته اش در دانشگاه پيام نور استهبان به ندبه نشستند.

به گزارش واحد روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان در اين برنامه که با حضور گسترده خيل مشتاقان ودوستداران يوسف زهرا ومادر مظلومه اش برگزار گرديد،حجت الاسلام جوشقانيان عضو گروه تفحص شهدا از شهر مقدس قم به سخنراني پرداخت وضمن بيان شخصيت وابعاد مختلف زندگي حضرت زهرا (س) ، ايشان را نمونه کاملي  از حيا وعفت وپاکدامني معرفي کرده وحاضرين را به الگو برداري از شخصيت بي نظير حضرت زهرا (س) دعوت نمود.

در ادامه برنامه مداحان اهل بيت ضمن قرائت دعاي ندبه در مصیبت از دست دادن  بانوي دوسرا به نوحه خواني وعزاداري پرداختند.درپايان شرکت کنندگان باصرف صبحانه ميهمان سفره بابرکت ام ابيها بودند.

 

 

 

بزرگداشت یادوخاطره شهید ماشاالله شیخی در پیام نور لارستان

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لارستان یاد و خاطره ی سردار شهید ماشااله شیخی در جمع دانشجویان بسیجی گرامی داشته شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، در حاشیه اجلاسیه سرداران و 14600 شهید استان فارس ، بسیج دانشجویی این دانشگاه در مراسمی با حضور پدر و مادر شهید شیخی به بررسی افکار و اندیشه های این سردار شهید پرداختند.

بنا براین گزارش در این مراسم ، مادر شهیدو یکی از همرزمان او ، خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی و نیز زمان حضور او در جبهه بیان کردند.

 

 

تقدیر و تشکر از اساتید در دانشگاه پیام نور سپیدان

دانشگاه پیام نور واحد سپیدان با تقدیم هدیه ای از اساتید دانشگاه تقدیر نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در هفته معلم طی مراسمی از زحمات اساتید دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در این مراسم که با همکاری انجمن علمی دانشگاه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سپیدان برگزار شد با تقدیم هدایایی به اساتید از زحمات آنها تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

برگزاری  مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س)در دانشگاه پیام نور جهرم

مراسم عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه  با حضور دانشجویان و کارکنان در دانشگاه پیام نور جهرم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم در این مراسم ابتدا حجت السلام و المسلمین حسینی جهت دانشجویان  ایراد سخن نمود و سپس کربلایی ابوالفضل قناعتیان از مداحان اهل بیت در سوگ شهادت بی بی دو عالم ذکر مصیبت نمود .

در این مراسم با اهدا لوح یادمان استان زنجان و همچنین لوح تقدیر رییس دانشگاه پیام نور فارس از خانواده دانشجوی مرحوم قناعت (حائز مقام اول مسابقات قرانی دانشگاه پیام نور فارس) که چندی پیش براثر سانحه تصادف به دیار باقی شتافت تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است همچنین با اهدا لوح تقدیر از طرف دانشگاه پیام نور جهرم به خانواده مرحوم شفیعیان  ازدانشجویان فعال فرهنگی این دانشگاه نیز تقدیر به عمل آمد.

 

برگزاری همایش"خواستگاری و سوالات آن" درپیام نور فسا

همایش خواستگاری و سوالات آن در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این همایش با حضور استاد بخش علوم تربیتی خانم نادری تشکیل شد و در آن به مسائلی از قبیل معیارها و ملاک های ازدواج و نقد و بررسی سوالات جلسه خواستگاری با هدف شناخت بیشتر طرفین،  پرداخته شد.

 

 

برگزاري مراسم سخنراني پيرامون ايام فاطميه در دانشگاه پيام نور قيروکارزين

مراسم سخنراني به مناسبت ايام فاطميه با حضور نماينده ولي فقيه در دانشگاه آزاد و جمع کثيري از دانشجويان و کارمندان در دانشگاه پيام نور قيروکارزين برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي واحد قيروکارزين ، در اين مراسم حجت الاسلام فاطمي نيا به تبيين جايگاه حضرت زهرا (س)  در اسلام و نقش ايشان در ولايت و همچنين در خصوص مقام والاي معنوي فاطمه زهراء (س) و توجه ايشان به ارزشهاي اخلاقي همچون رعايت تقوا و حياء و لزوم الگوي پذيري از ايشان براي نيل به اهداف انساني و ديني  در زندگي خويش مطالبي را بيان كرد.

وي در ادامه  به جايگاه تشيع و حادثه غدير در اسلام و مقايسه سيره بين اهل تسنن و تشيع سخناني را ايراد نمود و  در پايان به سوالات دانشجويان درمورد مسائل ديني پاسخ گفت.

 

اساتید و کارکنان مرکز آباده سوگوار یکی از همکارانشان شدند

 محمد حسین آزادی یکی از کارکنان بازنشسته صدیق و دلسوز مرکزآباده پس از طی یک دوره بیماری ملکوتی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده پرسنل مرکز در مراسم تشییع جنازه و خاک سپاری همکار فقیدشان شرکت کردند و با بازماندگان ابراز همدردی نمودند. محمدحسین آزادی از پرسنل زحمت کش خدمات بود و در سال 1381  به افتخار بازنشستگی نایل آمده بود.

 

برگزاری مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) در مرکز آباده

به مناسبت شهادت بی بی دو عالم مراسم سوگواری تحت عنوان بانوی بی حرم در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده ، استاد حوزه اثنی عشری شهرستان در بخشی از سخنانش گفت: داستان فرهنگ فاطمه است، فاطمه ای که جلوی حرام را میگیرد. فاطمه ای که عشق و دغدغه اش شیعیان پدرش می باشد. فاطمه ای که در خدا وقف شده بود و فاطمه ای که مسوولیت پذیر بودو سیاست این بود که فرهنگ فاطمه نباشد زیرا او عدالت مجسم بود.

علیرضا ساجدی ادامه داد: ارزش زندگی انسان به طول عمر نیست بلکه به طول ارتفاع است وممکن است کسی مانند فاطمه ظرف 18 سال رفیع شود و اوج بگیرد .

وی  خاطرنشان کرد فاطمه در کلیدی ترین جاها بهترین سرمشق ها را برجای گذاشت از جمله مسوولیت پذیری، انسان دوستی و...

استاد حوزه در ادامه، سخنانی در بیان عظمت این بانوی بی حرم بیان کرد: به گفته مقام معظم رهبری : اگر فاطمه مرد بود و نبی نبود بی شک او نبی می شد.

مرثیه سرایی ، قرائت اشعار و مقاله نیز قسمت هایی از این برنامه را تشکیل می داد که توسط محمدجواد آزادی، فریبا کرمی، مجتبی مرادی، رحمان مولائی، اصغر خلیلی و نفیسه خیراندیش از دانشجویان مرکز اجرا گردید.

 

برگزاري مسابقه دوستانه فوتسال به مناسبت هفته معلم در مراکز سپیدان وبیضا

به مناسبت روز معلم مسابقه دوستانه اي بين تيمهاي پيام نور بيضاء و پيام نور سپيدان به ميزباني واحد سپيدان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد بيضاء این مسابقه با برتري تیم سپیدان و با نتیجه 4-2 خاتمه يافت.

 اسامي بازيکنان تيم بيضاء: حسن رمضاني، هاشم بانشي، آرش نوربخش، حسين روزيطلب، محمدجواد علمداري،يوسف خسروي، حمزه خاني، يعقوب کشاورز ومصطفي ستوده

 

کوهنوردی پیام نوری های لارستان

گروه کوهنوردی دانشگاه پیام نور لارستان ، به ارتفاعات پارک جنگلی صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی ، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در قالب یه گروه 70 نفری به ارتفاعات مشرف بر پارک جنگلی لارستان صعود کردند.

 

مراسم عزاداری و نوحه خوانی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پیام نور ممسنی

دانشگاه پیام نور ممسنی با همکاری اداره اوقاف به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری ونوحه خوانی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی این مراسم بعداز نماز مغرب وعشاء با حضور کارکنان، اساتید، دانشجویان وعموم مردم در محوطه امامزاده دروازه آهنی برگزار گردید.

 

 

برپایی نمایشکاه کتب و آثار شهید مطهری در دانشگاه پیام نور لامرد

به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت هفته معلم نمایشکاه کتب و آثار شهید مطهری در دانشگاه پیام نور مرکز لامرد برگزار گردید،

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد 99 عنوان از کتاب های شهید مطهری همراه با تصاویر مربوط به دوران زندگی و مبارزات شهید مطهری در دانشگاه پیام نور مرکز لامرد به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه و آثار و تالیفات شهید مطهری که در سالن شهید پی گم کرده دانشگاه برگزار شد مورد استقبال گسترده دانشجویان قرار گرفت.

 

 

 

 

دیدارمسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بارئیس دانشگاه پیام نور داراب

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بارئیس دانشگاه پیام نوردیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورداراب، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب به همراه اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکزداراب به مناسبت بزرگداشت مقام استاد و معلم باحضوردردفتررییس دانشگاه پیام نور داراب با محمودی دیدارکردند.

 دراین دیدارابتدارزمخواه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب ضمن تبریک هفته استاد ومعلم به تشریح برنامه های بسیج دانشجویی درسال جاری پرداخت.

 سپس خانم نوروزی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراب اهداف وبرنامه های بسیج دانشجویی مرکز رابیان کرد.

درادامه نیز رییس دانشگاه پیام نور داراب ضمن تقدیر وتشکرازحضوراعضای بسیج دانشجویی بااعلام حمایت ازبرنامه های آنان خواستارفعالیت بیشتردانشجویان بسیجی درزمینه های مختلف علمی وفرهنگی بویژه ترویج نماز،قرآن وعترت ومهدویت شدند.

درپایان مسئول بسیج دانشجویی شهرستان داراب بااهدای لوح تقدیر به محمودی ازایشان وتمامی اساتید بسجی مرکزداراب تقدیربه عمل آورد.

 

 

برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه پيام نور فيروزآباد

به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم عزاداري با حضور خيل عظيم دانشجويان عزادار در دانشگاه پیام نور فیروزآباد برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد، همزمان با آغاز دهه فاطميه،  دانشجويان با نصب پرچم هاي سياه كه نماد عزاداري و سوگواري است ، اين روز را بزرگ داشتند  و با برپايي مجلس روضه خواني در غم فرزندان زهرا و اهل بيت ( ع ) خود را شريك دانست .

شايان ذكر است اين مراسم با هماهنگي و همكاري بخش فرهنگي و بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد صورت گرفت.  

 

برگزاری نمايشگاه بانوي آفتاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان

به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) نمايشگاه بانوي آفتاب در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برپا گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان نمايشگاه  بانوي آفتاب که به همت واحد فرهنگي وهمکاري دانشجويان درمحل دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برپا گرديد، از قسمت هاي مختلفي مانند خانه حضرت زهرا (س) ، حرم حضرت رسول (ص)، بيت الاحزان ،کوچه ي بني هاشم،باغ فدک ،قبرستان بقيع  در فضائي سرشار از غم واندوه تشکيل شده است .

بازديد کنندگان با قرار گرفتن درحال و هواي شهر مدينه با سينه اي آکنده از غم واندوه براي غريبي حضرت زهرا (س)  و مصيبت هاي رسيده به آن بانوي بزرگوار اسلام گريه مي کنند.

ياد آور مي شود که اين نمايشگاه تا تاريخ 21/02/90 جهت بازديد کليه علاقه مندان داير مي باشد.

 

 

برگزاری اولین نشست کانون مهدویت در دانشگاه پیام نور فراشبند

اولين نشست كانون مهدويت با حضور دانشجويان خواهر و مسئولان دانشگاه در سالن غدير فرمانداري فراشبند برگزار گرديد،

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور فراشبند ، در اين جلسه پيرامون مهدويت، انتظار واقعي و علائم ظهور سخناني ايراد شد و دانشجويان سوالات خود را در اين زمينه مطرح كردند.

همچنين به دليل مقارن بودن با ايام فاطميه و تشييع شهيد گمنام در فراشبند در خصوص ارزشهاي الهي شهادت و تاثيرات آن بر جامعه منتظر نيز سخناني ايراد شد.

 

 

برگزاری مسابقه دوستانه فوتسال دانشگاه پیام نور سپیدان و دانشگاه پیام نور بیضاء

مسابقه فوتسال دوستانه بین دانشجویان  دانشگاه پیام نور واحد سپیدان و دانشگاه پیام نور واحد بیضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان این مسابقه در سالن هلال احمر شهرستان برگزار شد که تیم دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد سپیدان به مربیگری محمدصادق یوسفی به پیروزی رسید.

یوسفی گفت: امیدواریم در مسابقه برگشت نیز پیروز میدان باشیم. وی افزود: با تمرین های مداوم امیدواریم تیم دانشگاه پیام نور واحد سپیدان همچون سال گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ شهرستان شود.

 

 

بازديد علمي دانشجويان رشته تاريخ صفاشهر از اماكن تاريخي كازرون

دانشجويان رشته تاريخ دانشگاه پيام نور صفاشهر از اماكن تاريخي شهرستان كازرون بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، دانشجويان رشته تاريخ اين مركز جهت آشنائي بيشتر با مباحث درسي خود با هماهنگي پيام نورمركز كازرون از اماكن تاريخي اين شهرستان همچون غار شاپور ، شهر بيشاپور وكتيبه هاي آن ديدن  كرده واز مطالب ارائه شده توسط مسئولين ميراث فرهنگي استفاده نمودند. ضمنا در ادامه اين برنامه علمي ،بازديد از اماكن تاريخي شهر مرودشت(تخت جمشيد ، نقش رستم )وپاسارگاد صورت گرفت.

 

برگزاري مراسم دعا وعزاداري شهادت حضرت زهرا ويژه كاركنان  صفاشهر

بمناسبت شهادت حضرت زهرا (س) مراسم قرائت دعا ومداحي ويژه كاركنان پيام نور صفاشهر برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،كاركنان اين مركز همزمان با ايام فاطميه وشهادت حضرت زهرا در مراسم قرائت دعا وعزاداري شركت واز سفره بركت حضرت زهرا (س)بهره مند شدند.

 

 

دانشگاه پيام نور صفاشهر ميزبان اولين جلسه هم انديشي كانونهاي قرآني مراكز شمال فارس

كانون قرآن وعترت پيام نور صفاشهر ميزبان اعضاي كانونهاي دانشجوئي قرآن وعترت مراكز پيام نور شمال فارس است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، كانون قرآن وعترت آل ياسين اين مركز در نيمه دوم ارديبهشت ماه ميزبان اولين جلسه هم انديشي اعضاي كانونهاي قرآني شمال فارس است . در اين جلسه علاوه برتبادل اطلاعات وتجربيات كانونها، محفل انس با قرآن با احراي برنامه هاي متنوع توسط هر يك از كانونهاي شركت كننده در مراسم  برگزار مي گردد.

 

برگزاري جلسه خداحافظي كاركنان پيام نور صفاشهر  با رئيس سابق مركز

كاركنان مركز صفاشهر آخرين جلسه خود را با رئيس سابق دانشگاه برگزار كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر، جلسه خداحافظي كاركنان مركز با رئيس سابق دانشگاه ناصر صادقيان همزمان با هفته گراميداشت مقام استاد برگزار گرديد. در اين جلسه مسئول امور جاري مركز به

نمايندگي از كليه همكاران از زحمات ناصر صادقيان تقدير وسمت جديد ايشان در سرپرستي حراست دانشگاه پيام نور استان را تبريك گفت.

در ادامه نيز صادقيان ضمن تشكر از برپائي اين جلسه اجراي برنامه فرهنگي درجهت حمايت از جنبش ملتهاي مسلمان را يكي از وظايف مهم دانشگاه قلمداد كرده واهتمام به فعاليتهاي فرهنگي در دانشگاه را مهمتراز هر حركت ديگر دانستند .در پايان نيز بسته هاي هداياي امور  فرهنگي به كليه كاركنان اهدا گرديد.

 

برگزاري اردوهاي تفريحي در پيام نور صفاشهر

اردوي تفريحي بهشت گمشده ويژه  دانشجويان پيام نور صفاشهربرگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز صفاشهر،دانشجويان اين مركز  در اردوي تفريحي بهشت گمشده شركت كرده واز اماكن تفريحي منطقه كامفيروز ،سد درودزن و . . ديدن  كردند.

 

 

تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور داراب به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم

به مناسبت روزمعلم ازاساتید دانشگاه پیام نورمرکزداراب تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب به مناسبت هفته بزرگداشت مقام استاد، معاون ومسئول آموزش دانشگاه پیام نورداراب با جمعی از دانشجویان باحضوردرکلاسهای درس و با اهداءلوح سپاس وشاخه گل اززحمات اساتیددانشگاه تقدیرنمودند .

شایان ذکر است دانشگاه پیام نور مرکز داراب 120 استادمدعوو8 عضوهیات علمی دارد که دراین مرکزمشغول به تدریس می باشند.

 

تقدير از مقام اساتيد بمناسبت روز معلم در دانشگاه پيام نور فراشبند

به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته ی تقدير از مقام شامخ معلم، سرپرست دانشگاه با حضور نمادين در هر كلاس و در حضور دانشجويان اين روز را گرامي داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فراشبند، احمدي قراچه سرپرست واحد فراشبند در حركتي نمادين با حضور در كلاس هاي در س و در حضور دانشجويان با اهداء لوح تقدير و شاخه گل از مقام شامخ اساتيد تجليل بعمل آورده و اين روز را گرامي داشتند.

 

مراسم شام غریبان حضرت زهرا(س) در پیام نور ششده

مراسم شام غريبان حضرت زهرا(س) در مصلی بزرگ شهرستان فسا برگزار شد.

با حضور سرپرست و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ مراسم شام غريبان حضرت زهرا(س) در مصلی بزرگ شهرستان فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ در شام غریبان شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسم با شکوه سوگواری و عزاداری بانوی عصمت و پاکدامنی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلی شهرستان فسا برگزار شد.

در این مراسم پُر فیض و معنوی که عظمت و غربت خاندان اهل بیت علیهم السّلام تبیین شد و عزاداران در سوگ مصائب دُخت گرامی پیامبر اسلام بعد از نماز مغرب و عشا گریستند و عزاداری کردند و به صورت نمادین پیکر مطهر بانوی دو عالم از مصلی به طرف تپه شهدا تشییع گردید.

 

برگزاری مراسم ایام فاطمیه(س) در موسسه ی فاطمیه(س) روستای امیرحاجیلو توسط دانشجویان پیام نورششده

با حضور سرپرست و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ مراسم ایام فاطمیه (س) در دروستای امیرحاجیلو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ،  در این مراسم که با حضور سبز حضرت آیت ا... حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه قم ، رحیمی صادق امام جمعه شهرستان فسا، موسوی انور امام جمعه ششده و قره بلاغ،دکتر دوگانی نماینده شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ، بخشدار، مسئولین و اقشار مختلف مردم در موسسه فاطمیه (س) برگزار گردید. عاشقان و محبّان حضرت صديقه طاهره از سخنان حجت الاسلام و المسلمين حسینی بوشهری و مداحي ذاكر اهل بيت انجوی بهره مند شدند.

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 11:50  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 14 و15 اردیبهشت

برگزاری نمایشگاه کتاب از آثار استاد مرثضی مطهری در دانشگاه پیام نور ممسنی

به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته ی معلم نمایشگاه کتابی از آثار این استاد ارجمند در دانشگاه پیام نور ممسنی برپا شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز  ممسنی،  این نمایشگاه به مدت یک هفته دایر و دانشجویان از این نمایشگاه دیدن و با آثار ارزنده استاد مطهری آشنا شدند .

مسئول امور فرهنگی دانشگاه در مراسم افتتاح این نمایشگاه ضمن تبریک به مناسبت روز معلم و ارزش معنوی کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از ضرورتهای زندگی بشری کتاب است و قشر دانشگاهی باید بهترین استفاده را از مطالعه ی متون و آثار این استاد ارجمند داشته باشند  و دانشجویان عزیز باید با ابعاد مختلف شخصیت علمی این استاد فرزانه آشنا شوند.

 

تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نورفسا در هفته معلم

دانشگاه پیام نور فسا با فرارسیدن هفته معلم مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، این مراسم با حضور اساتید، کارکنان، امام جمعه و بخشدار مرکزی شهرستان فسا برگزار شد که طی آن از مقام معلم و اساتید دانشگاه تجلیل و تکریم به عمل آمد.

اردالی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فسا ضمن خوش امدگویی به اساتید و دیگر مدعوین سخنانی درمورد مقام و منزلت معلم و اهمیت وجایگاه آن در جامعه سخنانی ایراد نمود.

جلسه با سخنرانی امام جمعه شهرستان ادامه یافت و سپس هدایای تدارک دیده شده در بین اساتید توزیع شد.

 

 

برگزاري جلسه کانون انديشه مطهر دردانشگاه پيام نورزاهدشهر

جلسه کانون انديشه مطهرباحضوردانشجويان دردانشگاه پيام نورزاهدشهربرگزارگرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورزاهدشهر، دانشجويان دراين نشست با انديشه هاي شهيد بزرگوارمرتضي مطهري آشنا شدند ودرخصوص کتاب هاي استاد مطهري به بحث وگفتگوپرداختند.

لازم به ذکراست درابتداي جلسه، به مناسبت تقارن بزرگداشت روز معلم با ايام فاطميه ، فضايل آن بانوی بزرگوار و به ویژه موضوع حجاب سخنانی ایراد شد .

 

سمینار« ازدواج در شأن تو» در دانشگاه پیام نور مرکز اوز

سمیناری با عنوان« ازدواج در شأن تو» در دانشگاه پیام نور مرکز اوز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز، انجمن علمی رشته ی روانشناسی این دانشگاه سمیناری با محوریت موضوع ازدواج برگزار کرد.

سلامی کارشناس ارشد رشته روانشناسی و مشاوره خانواده در امر ازدواج و طلاق با بیان مقدماتی در مورد برهه های مختلف سنی که انسان پشت سر می گذارد گفت: در هر حال عوامل مختلفی می تواند گذر انسان از مرحله نوجوانی به جوانی را تحت تأثیر قرار دهد که برخی به صورت عوامل تأخیردهنده و برخی به صورت علل تسهیل کننده عمل می کنند.

وی مهمترین عامل تآثیر گذار در زندگی افراد را همسر آنان دانست و اضافه کرد:  انتخاب صحیح  همسر می تواند باعث شکوفایی شود و در غیر این صورت به تزلزل زندگی شخصی و اجتماعی  می انجامد.

در این جلسه که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد به سؤالات و ابهامات دانشجویان پاسخ داده شد.

 

 

بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه پیام نور لارستان

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم ، طی مراسمی از اساتید دانشگاه پیام نور لارستان قدردانی بعمل آمد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لار ، در مراسم بزرگداشت مقام استاد که با حضور اساتید ، کارکنان و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد  از تلاشهای بی شائبه و صمیمانه اساتید قدردانی گردید.

در این مراسم دانشجویان رشته های مختلف با زبان خاص خود متن تبریک و تشکر خود را قرائت نمودند.اجرای سرود " روز استاد "  به زبان محلی توسط گروهی از دانشجویان مورد توجه حاضرین قرار گرفت .

 

 

 

برگزاري دعاي پرفيض ندبه در دانشگاه پيام نور استهبان

همزمان با سالروز شهادت ام ابيها ( س) مراسم دعاي پر فيض ندبه در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برگزار مي شود .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان، اين مراسم که به همت واحد فرهنگي دانشگاه پيام نور مرکز استهبان وباهمکاري ستاد دعاي ندبه وبسيج دانشجوئي  شهرستان استهبان در تاريخ 16/2/90 به صورت متمرکزدر دانشگاه پيام نور مرکز استهبان برگزار مي گردد، حجت الاسلام جوشقانيان ازشهر مقدس قم به سخنراني خواهد پرداخت ومداحان اهل بيت پس از قرائت دعاي ندبه در سوگ شهادت بي بي دوعالم به عزاداري مي پردازند.

لازم به ذکر است که در کنار اين مراسم شرکت کنندگا ن مي توانند از نمايشگاه بانوي آفتاب ديدن نمایند.

 

 

حضور جمعي از دانشجويان پيام نوربيضاء در تخت جمشيد

دانشجویان دانشگاه پیام نور بیضا از آثار باستانی تخت جمشید دیدن کردند.

به گزارش روايط عمومي دانشگاه پيام نور بيضاء،  جمعي از دانشجويان رشته های تاریخ و علوم سیاسی با سفر به مرودشت و حضور در تخت جمشيد از آثار باستاني این شهر ديدن کردند،

 دراين سفر علمي دانشجويان از نقش رستم نيز بازديد نمودند .

 

 

نشست عمومی انجمن علمی ریاضی دانشگاه پیام نورداراب

انجمن علمی ریاضی دانشگاه پیام نورمرکزداراب بارئیس ومسئول امورفرهنگی مرکزتشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی مرکزداراب  جلسه عمومی انجمن علمی ریاضی برگزارشدکه درطی آن دانشجویان رشته ریاضی مشکلات خودرا درزمینه های علمی، فرهنگی و... بیان کردند.

درادامه رییس دانشگاه پیام نور مرکز داراب  از دانشجویان خواست که فعالیت خودرابیشترکنند وهرجاکه بامشکل مواجه شدند  بامسئول امورفرهنگی مرکز درمیان بگذارند .

وی  خواستار تسهیل دراموردانشجویان را در زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی و ...شد.

 

 

مراسم بزرگداشت روز معلم در دانشگاه پيام نور گله دار

به مناسبت سالروز شهادت آیت اله مرتضی مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم از اساتید دانشگاه پیام نور گله دار تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد گله دار در اين مراسم كه با حضور اساتید و کارکنان برگزار شد،  با اهداي هدايا از اساتيد تقدیر و ياد و خاطره اين روز بزرگ را گرامي داشته شد .

 

 

آغاز عملیات  انتقال آب سوله ورزشی دانشگاه پیام نور جهرم

عملیات زهکشی و کانال انتقال آب سوله ورزشی دانشگاه پیام نور جهرم با انجام بتون ریزی به مرحله اتمام کار خود نزدیک شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم این پروژه که عملیات ساخت آن  تقریبا از اواخر اسفند ماه سال گذشته با اختصاص بودجه ای بالغ بر380میلیون ریال  آغاز گردیده بود قرار است تا 20اردیبهشت ماه سال جاری به پایان رسد.

 

نشست بسیج اساتید  در دانشگاه پیام نور خنج

جلسه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور واحد خنج با حضور جمعی از اساتید این واحد دانشگاهی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج،  طی این نشست اساتید نظرات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کیفیت علمی و اخلاقی دانشجویان بیان کردند.

در این خصوص یکی از اساتید گفت: دانشجویان را فرزندان خود بدانیم و با توجه به تجربه کمشان سعی بر هدایت آنها در زمینه های مختلف داشته باشیم، چرا که سالم نگه داشتن این نسل سالم ماندن جامعه است.

یکی دیگر از اساتید نیز خواستار افزایش بنیه علمی اساتید و به روز بودن آنها جهت ایجاد انگیزه بیشتر در دانشجویان شد.

 

 

سلسله نشست های دانشجویی در دانشگاه پیام نور بوانات

اولین سلسه نشست های دانشجویی در دانشگاه پیام نور بوانات با استقبال قابل توجه دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در اولین روز از این سلسله نشست ها موضوعات فتنه سال 88 و نوع اعتراض های خیابانی صورت گرفته در آن مقطع زمانی مورد بررسی قرار گرفت و به سوالات دانشجویان در مورد شبهه های این فتنه ها و تبعات ناشی از آن پاسخ داده شد.

در ادامه بحث موضوع کرسی های آزاد اندیشی دنبال شد و به سوالات دانشجویان در زمینه های اعتقادی و اجتماعی و  از جمله  ازدواج دانشجویی پاسخ داده شد.

 

 

تقدیر و تشکر اهالی شهرستان از رئیس دانشگاه پیام نور سپیدان

جمعی از  مردم شهرستان سپیدان با نصب بنر در سطح شهر از زحمات هاشمی رئیس دانشگاه پیام نور واحد سپیدان تقدیر و تشکر به عمل آورند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان، پس از گذشت سه سال از فعالیت های مستمر دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در سطح شهرستان و همچنین موفقیت در زمینه های مختلف آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، جمعی از مردم این شهرستان با نصب بنر در روز معلم از زحمات بی دریغ وی تجلیل نمودند.

 

باحضور امام جمعه،دادستان ،اساتید و دانشجویان برگزار شد

همایش ضرورت پیشگیری از مواد مخدر در دانشگاه پیام نور کازرون

اولین همایش ضرورت پیشگیری از مواد مخدر به همت انجمن علمی حقوق دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و با همکاری اداره بهزیستی ، بهداشت و درمان ، فرمانداری نیروی انتظامی و فرمانداری بسیج سپاه پاسداران کازرون و جمعی از قضات و وکلا ی دادگستری و اساتید و دانشجویان، در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون : عباسی رئیس دانشگاه پیام نور کازرون  ضمن اشاره به ایام  فاطمیه و گرامیداشت روز کارگر و هفته معلم گفت : انسان بواسطه تعلیم و تربیت به کمال می رسد و این امر به وسیله معلمین تحقق می یابد.

عباسی به ضرورت پیشگیری از اعتیاد در جامعه اشاره  کرد و افزود : اعتیاد از مهم ترین معضلات جوامع امروز است که با تهدید مغز و شخصیت انسان و با نشان دادن چهره ای به ظاهر زیبا ، مشکلات خود را به همراه می آورد.

وی  اعتیاد را طاعون قرن حاضر معرفی کرد و مبارزه با آن را یک امر ملی برشمرد و بهترین راه را آگاهی و  بهترین روش مبارزه را پیشگیری از این معضل دانست.

در ادامه مومن زاده رئیس دانشگاه علمی کاربردی کازرون رویکرد جوانان و حتی نوجوانان به سوی اعتیاد را اعلام کرد و علت اصلی را تبلیغات مثبت برای این معضل دانست.

وی خاطر نشان کرد : موظفیم با فرهنگ سازی جامعه و شناسایی خلأ های دوران دانشجویی ، زمینه را برای سایر خطرات و تهدیدها از بین ببریم و همکاری دانشگاه علمی کاربردی را با تمامی مراکز و دانشگاه ها جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد اعلام نمود.

ایزدی خواه دادستان کازرون در ادامه به بررسی قوانین وضع شده در مورد مواد مخدر پرداخت.

همچنین خرسند امام جمعه کازرون مواد مخدر را به عنوان یک عنصر و حربه سیاسی برشمرد و گفت : کسی که مواد مخدر مصرف میکند سرباز پیاده دشمن در یک جدال خانمان سوز است.

وی مواد مخدر را راه جدایی جوانان از هویتشان دانست که دشمن از این راه قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را دارد و از مهم ترین عوامل پیشگیری را استحکام بخشیدن به مبانی اعتقادی و دینی برشمرد و گفت : امیدوارم این همایش ها ادامه یابد و جنبه عملی و کاربردی پیدا نماید و اطلاعات و آگاهی های لازم را در اختیار خانواده ها قرار دهد.

در ادامه یکی از حاضرین در جلسه با سرودن قطعه شعری در بیان مضرات سیگار،  به تشریح مواد مخدر سنتی و مواد مخدر صنعتی پرداخت.

گفتنی است در حاشیه این همایش نمایشگاه عکس و مواد مخدر نیز برگزار شد.

 

 

گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه پیام نور آباده

همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم با همکاری امور فرهنگی، بسیج اساتید و بسیج دانشجویی مراسمی در سالن اجتماعات مرکز آباده برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز آباده، محمود کمالی رئیس دانشگاه پیام نور آباده در ابتدا ایام فاطمیه را تسلیت و روز معلم را شادباش گفت و ادامه داد: اولین چیزی که خداوند به پیامبر اکرم(ص) فرمود اقراء بود و این کلمه معنی بزرگی داردو نشان می دهد که اسلام دین دانش و پژوهش است و خداوند این امر را بر امور دیگر ارجحیت بخشیده است.

در بخشی از این مراسم یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در سخنانی اشرف مخلوقات خواندن انسان را به دلیل وجود صفتی برتر و ویژه بیان کرد و گفت: در عالم خلقت و در میان همه موجودات عالم هیچ موجودی بدون داشتن یک صفت برتر نمی تواند برتر از سایرین باشد.

حجه الاسلام و المسلمین صمدی یزدی ادامه داد: این انسان است که قوس صعود و نزول در اوعجیب است تا جایی که می تواند اورا اشرف مخلوقات یا خفیف تر از حیوانات سازد.

وی خاطرنشان کرد: ایمان به خدا، علم، تقوا و پرهیزگاری و جهاد در راه خدا ملاک برتری انسان است که افرادی مانند حضرت زهرای مرضیه(س) را بزرگ می سازد. عفتی که در ایشان متجلی است نشانه بروز صفت برتر انسانی و داشتن خصوصیات ذکر شده است.

حجه الاسلام صمدی یزدی افزود: شهید مطهری نیز از جمله افرادی است که با ملاک های ذکر شده توانست در دوران خفقان به عنوان روحانی در دانشگاه ها حضور یابد.

قرائت شعرو متن ادبی توسط شکوفه آزادی و حمیده احمدی، اهدای نشان طلای محمدمهدی تقی زاده استاد جغرافیای مرکز، اهدای هدیه فیروزه روزبه مدرس مرکز و نفر اول مسابقه کتابخوانی ویژه اعضای علمی و مدرسین مدعو وهدایای اعضای علمی از برنامه های جنبی مراسم بود. 

 

 

پیگیری برنامه های عمرانی دانشگاه پیام نور زرین دشت با حضور نماینده رییس جمهور

جلسه پیگیری مصوبات دور سوم سفرهای ریاست جمهوری با حضور  شاهمرادی نماینده رییس جمهور در پیگیری مصوبات و جمعی از کارشناسان استانداری فارس در فرمانداری شهرستان زرین دشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت، در این جلسه مسئول امور جاری دانشگاه  پیام نور واحد زرین دشت در خصوص روند پیشرفت کارهای دانشگاه توضیحاتی داد.

در ادامه شاهمرادی قول مساعد داد که با توجه به محرومیت شهرستان زرین دشت در سفر چهارم ریاست جمهوری اعتبار ویژه ای جهت ساخت دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت در نظر گرفته شود.

 

 

تشکر از استاتید دانشگاه پیام نور زرین دشت به مناسبت بزرگداشت روز معلم

به مناسبت بزرگداشت روز معلم مراسم تقدیر و تشکر از اساتید دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت، در این مراسم ابتدا مسئول امور جاری این دانشگاه پیرامون روز معلم و بزرگداشت استاد مطهری و اهمیت معلمی سخنانی ایراد کرد و سپس هدایایی که با همکاری فرمانداری شهرستان زرین دشت تهیه شده بود تقدیم اساتید گردید. 

 

 

بزرگداشت روز معلم در دانشگاه پیام  نور ششده وقره بلاغ

عضو کمیسیون آموزش عالی مجلس: با برنامه ریزی و جدیت در سال«جهاد اقتصادی» شرایط خدمتگزاری  به قشر دانشگاهی  فراهم شود

به مناسبت دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم مراسمی در دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه  پیام نور واحد ششده و قره بلاغ ، جهت پاسداشت مقام متعالی معلم، مراسم تجلیل از اساتید این واحد با حضور سرپرست دانشگاه،دکتر دوگانی نماینده مردم شهرستان فسا، امام جمعه ، بخشدار ، دانشجویان،کارکنان و تمامی مسئولین منطقه و شهرستان برگزار گردید.

در این مراسم نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس ، با گرامیداشت روز معلم و تجلیل از مقام معلم از، شهید مطهری را به عنوان شخصیتی که هم مصداق« مداد علما» و هم « دماء شهداء» است یاد نمود. دوگانی در ادامه افزود:" امیدوارم به لطف الهی و برنامه ریزی و جدیت در سال«جهاد اقتصادی» شرایط خدمتگزاری برای قشر فرهیخته و ممتاز فرهنگی و دانشگاهی بیش از پیش فراهم گردد و شأن شایسته و قدر و منزلت بایسته استاد و معلم مورد توجه همگان به ویژه مسئولان و مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد .

 در پایان ضمن پذیرایی از مدعوین، لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود به اساتید اهدا گردید.

 

 

برگزاري مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه پيام نور خرامه

به مناسبت دوازدهم ارديبهشت ماه سالگرد شهادت استاد مطهري مراسم بزرگداشتي در دانشگاه پيام نور خرامه برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور مرکز خرامه ، جهت تجليل از اساتيد مرکز جلسه ای با حضور رئيس مرکز ، امام جمعه ، فرماندار محترم و نماينده هيات موسس و مسئولين محلي در فضايي صميمي برگزار گرديد .

درابتدا خاکپور سرپرست مرکز خرامه در خصوص معلم شايسته از ديدگاه قرآن گفت  : معلم شايسته بايد داراي ويژگيهايي مانند خلوص نيت ، صلاحيت علمي ، فروتني و گذشت ، عدالت در بين شاگردان ، عطوفت و مهرباني ، احترام به شخصيت و نام شاگردان و عشق و تربيت و گريز از دنيا پرستي باشد.

وی در ادامه  افزود: با عنايت به برگزاري کنگره سرداران و 14600 شهيد استان فارس،  فلسفه فرهنگ ، جهاد و شهادت را باید در کلاس درس  سرلوحه کار قرار داده و ياد و خاطره شهدايي که با نثار جان خود در راه ميهن اسلامي فداکاري کردند را زنده نگهداشت .

در ادامه جلسه حاج آقا صباحي امام جمعه شهر خرامه، ضمن تقدير از مسئولين دانشگاه در خصوص برگزاري و اهميت اين روز بزرگ نکاتي را در مورد شان و منزلت مقام معلم بيان کرد و سپس نماز جماعت ظهر و عصر به امامت امام جمعه برگزار شد و پس از صرف نهار ، با اهداء لوح تقدير و يک شاخه گل از  زحمات اساتيد تقدير بعمل آمد . 

 

 

آغاز ساخت سوله ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام نور ممسنی

عملیات ساخت سوله ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام نور ممسنی با تحویل زمین به پیمانکار مربوطه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ممسنی، اقدامات اولیه جهت تسطیح زمین و آزمایش خاک انجام و به پیمانکار  واگذار گردید.

این سوله ورزشی در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع آغاز گردیده که پیش بینی می شود تا دوسال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

 

اردوی دانشجویان دانشگاه پیام نور بوانات به مشهد مقدس

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بوانات به سفرزیارتی، سیاحتی مشهدمقدس اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات همزمان با ایام فاطمیه امور فرهنگی  دانشگاه پیام نور مرکز بوانات ، اقدام به اعزام 50 نفر از دانشجویان این دانشگاه به مشهد مقدس نمود.

دراین اردو دانشجویان علاوه بر زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) از اماکن زیارتی و دیدنی شهر مشهد نیز دیدن کردند.

قابل ذکر است زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) و همچنین مسجد مقدس جمکران و مرقد مطهر عبدالعظیم حسنی در شهر ری و زیارت مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر برنامه های این سفر زیارتی  بود .

 

 

ایجاد كارگاه طراحي صنايع دستي  دردانشگاه پیام نور فیروزآباد

رئيس دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد از كارگاه طراحي رشته صنايع دستي بازدید کرد و با چگونگي فعاليت و پيشرفت اين رشته مطلع شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد، در این بازدید مشكلات و نقطه نظرات دانشجويان بیان گردید و صفاری رئیس مرکز ضمن تقديرو تشكر از روند اجرا در امر آموزش،  انتقادات و پيشنهادات را نقطه عطفي در پيشرفت و توسعه دراين رشته دانست و قول مساعد داد در حد توان خويش سعي در حل مشكلات و رفع نواقص كند و يا نواقص را به حد اقل برساند.   

 

 

دانشگاه پیام نور آباده قطب شمال فارس در برگزاری کارگاه آموزشی ولایت فقیه

کارگاه آموزشی ولایت فقیه ، طرحی استانی است که توسط دانشگاه پیام نور استان فارس اجرا می گردد و موضوع آن سلسله مباحث تبیین مبانی ولایت مطلقه فقیه در سیر اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) می باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور آباده،این مرکز به عنوان قطب شمال فارس، مراکز و واحدهای صفاشهر، بوانات، اقلید، ارسنجان، سعادت شهر و سرچهان را تحت پوشش دارد.

این مرکز با هماهنگی استان طرح پوستر وبنرهای تبلیغاتی کارگاه را در اختیار مسوولین فرهنگی مراکز و واحدها قرار داده است و روزانه گزارش فعالیت های انجام شده را پیگیری می نماید.

بر اساس تصمیم گیری در نشست رؤسا و مسوولین فرهنگی مراکزشیراز، آباده، اوز، فسا و نورآباد ممسنی به منظور سهولت در امر برگزاری کارگاه ، قرار بر این شد که مرکز آباده میزبان دانشجویان اقلید، صفاشهر میزبان ارسنجان و سعادت شهر و بوانات میزبان دانشجویان سرچهان باشند.

کارگاه ویژه دانشجویان در این مرکز در تاریخ بیست و هشت ارد یبهشت و کارگاه ویژه اساتید و کارکنان بیست و نهم اردیبهشت با مرکزیت آباده تشکیل می گرددکه به همین منظور اطلاع رسانی از طریق پیامک انجام خواهد گرفت.

مدرس این کارگاه ها محسن نصری استاد دانشگاه اصفهان و مؤلف کتاب ولایت فقیه و مجلس خبرگان خواهد بود.

 

 

 

 

شروع به کار عملیات اجرایی سردرب دانشگاه پیام نور مرودشت

با تلاشهای رئیس دانشگاه ومساعد رئیس دانشگاه پیام نور استان پروژه عمرانی سردرب دانشگاه پیام نورمرودشت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت،این پروژه به متراژ152 متر مربع و اعتباری بالغ بر 490 میلیون ریال در حال اجرا می باشد. مدت تحویل پروژه از آغاز کار به مدت 4 ماه می باشد

 

 

برپایی مراسم عزاداری به مناسبت دهه دوم فاطمیه در دانشگاه پیام نور مرودشت

امور فرهنگی و دانشجویان رشته الهیات دانشگاه پیام نورمرودشت به مناسبت دهه دوم فاطمیه مراسم عزاداری برپا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت،این مراسم با حضور رئیس دانشگاه،اساتید،کارکنان وجمعی از دانشجویان به نوحه خوانی در سوگ حضرت فاطمه زهرا نشستند در پایان دعاء کساء به معنویت این مراسم افزود.

 

افتتاح نمایشگاه دانشجویی در دانشگاه پیام نور بوانات

به مناسبت ایام فاطمیه و بزرگداشت هفته معلم نمایشگاهی از فعالیت های دانشجویی در دانشگاه پیام نور بوانات افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات این نمایشگاه که با هدف آشنایی دانشجویان با فعالیت های علمی و فرهنگی انجمن ها و کانون های دانشگاه برگزار شده است شامل غرفه هایی با موضوع محیط زیست،هنرهای دستی ،حجاب ،سیاست ، هلال احمر ، فرقه شناسی و غرفه صلوات بود .

این نمایشگاه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات و با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار گردیده است و به مدت یک هفته پذیرای علاقه مندان بود .

 

 

بررسی فقه استراتژیک و ابر جنگ تاریخ در دانشگاه پیام نور بوانات

مباحث فقه استراتژیک  و ابر جنگ تاریخ در دانشگاه پیام نور بوانات مورد بحث و بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در ادامه سلیله نشست های دانشجویی در دانشگاه بوانات حجه الاسلام میبدی از اساتید دانشگاه در خصوص فقه استراتژیک و مراتب استراتژیک در اسلام و غرب سخنانی ایراد کرد که ضمن بر شمردن مراتب عقل ، ذهن ، قلب و بدن ، خاطر نشان کرد: حوزه پیشرفت غربی ها بیشتر در حوزه تجربی بوده است.

در ادامه بحث حجه الاسلام میبدی در مورد مبحث ابر جنگ تاریخ نیز سخنرانی کرد و به این مورد اشاره داشت که جنگ میان خیر و شر(شیطان) جنگ همیشه تاریخ بوده است و معمولا شر یا شیطان برای حذف مخالفان خود از سه نوع ترور استفاده میکند ترو شخص ، ترور شخصیت و ترور شاخص.  

قابل ذکر است این نشست ها که به همت بسیج دانشجویی مرکز و با همکاری امور فرهنگی برگزار می شود به مدت یک هفته ، هر روز با موضوعات مختلف در دانشگاه پیام نور بوانات ادامه خواهد داشت .

 

تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه پیام نور از سوی فرمانداری ویژه لارستان

امیری معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ، از اساتید مراکز آموزش عالی لار و اوز قدردانی کرد .

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این مراسم که اساتید معرفی شده از طرف مراکر آموزش عالی و روسای دانشگاهها حضور داشتند ، اساتید نمونه هر واحد دانشگاهی معرفی و هدایایی به آنها تقدیم شد.

بنا بر این گزارش از طرف دانشگاه پیام نور لارستان ، سرکار خانم محبوبه نیکخو ، سر کار خانم سیده عاطفه قرشی و جناب آقای رستم روانبخش بعنوان اساتید نمونه انتخاب شدند

 

نمايشگاه نت شيطان در دانشگاه پيام نور مركز شيراز

دومين نمايشگاه نت شيطان در دانشگاه پيام نور مركز شيراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور مركز شيراز دومين نمايشگاه نت شيطان با هدف شناخت مكتب فراماسونري و نقد شيطان پرستي  و نقش صهيونيست در شيطان پرستي  با همكاري امور فرهنگي وكانون مذهبي غدير برگزار شد

 

دبير كانون غدير در گفتگويي برگزاري چنين نمايشگاههايي را مفيد ارزيابي كرد وآن را قدمي در راه افزايش اگاهي دانشجويان نسبت به فرقه هاي بي اساس دانست.

سميعي از توزيع كتاب و سي دي و پخش كليپ در نمايشگاه سخن گفت واز همكاري نزديك امور فرهنگي تشكر وقدرداني كرد.

 

 

دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز در نمایشگاه بین المللی ابداعات و اختراعات ارشمیدس روسیه

 دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز  موفق به حضور در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ابداعات و اختراعات ارشمیدس 2011 روسیه و کسب مدال طلای این مسابقات  شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز در این دوره از مسابقات که از تاریخ 15 لغایت 19 فروردین ماه 1390 و به میزبانی کشور روسیه شهر مسکو برگزار شد ، رسول شاهسونی از مخترعین جوان کشور و دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ابداعات و اختراعات 2011 ارشمیدس روسیه حضور یافت و پس از ارائه طرح خود (سوپر دروگر، کمپاس و موتور برقSDS) و اعلام نتایج داوری، اموفق به کسب مدال طلای ارشمیدس و دیپلم مدال طلا در بخش کشاورزی و مکانیک گردید.

شایان ذکر است جایزه ویژه از سوی نماینده تایوان و نماینده انجمن مخترعین کروواسی این نمایشگاه به طرح این مخترع اختصاص یافت .

نمایشگاه ابداعات و اختراعات ارشمیدس هر ساله با حضور 15 کشور دنیا تحت حمایت سازمان ثبت فدرال دولت روسیه، وزارت علوم، وزارت دفاع و شهرداری مسکو برگزار می گردد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 17:54  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 13 اردیبهشت

ارائه خدمات فرهنگی  وورزشی در جهرم به دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور

 زمینه استفاده از خدمات فرهنگی جهت دانشجویان و کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور جهرم توسط امور فرهنگی  این دانشگاه مهیا گردید.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم از طریق رایزنی و تفاهم صورت گرفته از طریق مسولین فرهنگی این دانشگاه با مسولین باشگاههای فرهنگی ورزشی در سطح این شهرستان امکان استفاده ازامکانات  باشگاه فرهنگی- ورزشی شاهد این شهرستان در 15رشته ورزشی مختلف و همچنین امکان استفاده از بلیط نیم بها سینمای این شهرستان جهت دانشجویان و کارکنان و اساتید فراهم گردیده است.

 

 

 

برگزاري مراسم دعا ومداحي بمناسبت ايام فاطميه در پيام نور صفاشهر

بمناسبت ايام فاطميه ، مراسم قرائت دعاي توسل همرا ه با مداحي وعزاداري در دانشگاه پيام نور صفاشهر برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر ، امور فرهنگي دانشگاه با همكاري بسيج دانشجوئي همزمان با ايام فاطميه با هدف ترويج شعائر اسلامي وبزرگداشت شهادت حضرت زهرا(س)، مراسم قرائت دعاي توسل همراه با مداحي وعزاداري برگزار نمود .اين مراسم با اقامه نماز مغرب وعشاء همراه بود ودر پايان برنامه نيز يك دوره ختم كامل قرآن جهت قرائت به نيت تعجيل در فرج امام زمان(عج) وپيروزي ملتهاي مسلمان بين كاركنان ودانشجويان توزيع گرديد .

 

 

آغاز ثبت نام اولين كارگاه آموزشي تبيين مسائل عقلي ونقلي ولايت فقيه در پيام نور صفاشهر

در راستاي اجراي طرح بزرگ فرهنگي تبيين مباحث عقلي ونقلي ولايت فقيه در مراكز پيام نور استان ، ثبت نام دانشجويان متقاضي شركت در اين كارگاه در پيام نور صفاشهر آغاز گرديد . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر فراخوان اطلاعات ونحوه برگزاري برنامه از طريق سيستم ارسال پيامك، درج در سايت دانشگاه ونصب بنر وپوستر تبليغاتي  وتبليغات چهره به چهره صورت گرفته است . اين كارگاه در نيمه دوم ارديبهشت ماه به ميزباني صفاشهرو با حضور دانشجويان مراكز ارسنجان وسعادتشهر برگزار مي گردد.

 

مسابقات فوتسال به مناسبت روز معلم در پيام نور صفاشهر

مسابقات فوتسال چهارجانبه جام استاد مطهري با حضور دانشجويان مراكز شمال فارس وبه ميزباني پيام نور صفاشهر برگزار گرديد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، مسابقات چهار جانبه فوتسال دانشجويان پيام نور شمال فارس با حضور تيمهاي مراكز آباده ، بوانات ،صفاشهروپاسارگاد توسط تربيت بدني اين مركز برگزار گرديد كه در نهايت تيمهاي بوانات ، صفاشهر وآباده به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم را كسب نمودند.

 

 

برگزاري مراسم تجليل از مقام استاد در پيام نور صفاشهر

همزمان با 12 ارديبهشت ماه ، سالروز شهادت استاد مطهري مراسم تجليل از مقام اساتيد دردانشگاه پيام نور صفاشهر برگزارشد

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور صفاشهر، امور فرهنگي دانشگاه با همكاري بسيج اساتيد همزمان با 12 ارديبهشت ماه ، سالروز شهادت استاد مطهري، مراسم ويژه تجليل از اساتيد را برگزار نمود . دراين برنامه ابتدا ناصر صادقيان( رئيس سابق مركز صفاشهروسرپرست حراست پيام نور  استان) با تبريك اين روز به اساتيد ، وظيفه خطير آنان رابا تاسي از شهيد مطهري رشد علمي وفرهنگي دانشجويان قلمداد كرد. در ادامه جلسه نيز کوشکی مسئول امور جاري مركز و دستلان مسئول بسيج اساتيد ضمن تبريك اين روز واشاره اي مختصر به شخصيت شهيد مطهري، حضور فعال اساتيد در برنامه هاي فرهنگي دانشگاه را ضروري دانستند. در حاشيه اين برنامه هداياي فرهنگي شامل كتاب ،سي دي و . . به رسم يادبود به اساتيد تقديم شد

 

برگزاری اردوی دانشجویان پیام نور سپیدان به آبشار مارگون

دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در اردوی سرمهر مارگون شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در این اردوی یک روزه، دانشجویان ابتدا در سرمهر توقف و پس از آن به سوی آبشار مارگون حرکت نمودند.

از جمله فعالیت های انجام شده در اردو می توان به تلاوت دسته جمعی دعای فرج و برگزاری مسابقه طناب کشی اشاره نمود.

 

 

برگزاری مراسم بزرگداشت و تجلیل از مقام استاد در دانشگاه پیام نور خنج

 مراسمی به مناسبت روز استاد و شهادت استاد مرتضی مطهری در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این مراسم که به همت کانون بسیج اساتید و امور فرهنگی دانشگاه برگزار گردید مسئولین، اساتید و جمعی از دانشجویان دانشگاه حضور داشتند.

زاهدیان، سرپرست دانشگاه ضمن قدردانی از زحمات اساتید در پیشبرد سطح علمی دانشجویان گفت: بشر همه مواقع نیاز به راهنما داشته و دارد، بدون راهنمایی و ارشاد انسان نمی تواند موفق باشد.

 وی افزود: بزرگترین معلم بشریت پیامبر اعظم(ص) می باشد و والاترین درس قرآن کریم است که الی الابد برای بشر ساری و جاری است و انسان را به سر منزل مقصود میرساند.

وی استاد مطهری را از بزرگترین متفکران اسلام دانست و بیان کرد: اندیشه و افکار استاد مطهری  نشات گرفته از پیامبر اسلام و قرآن کریم است. و ی در ادامه از دانشجویان خواست که با بهره جویی از اندیشه ها و تفکرات این استاد شهید که در کتابهایش مکتوب گشته است به سوی آینده ای موفق پیش روند.

در ادامه مرادی، از اساتید دانشگاه به بیان مختصری از زندگینامه علامه مطهری پرداخت. وی گفت: علامه مطهری یک شخص نبود، یک تفکر نبود بلکه یک اندیشه از جنس نور بود او علم را نور می دید. وی افزود: استاد مطهری بر لوح دلش فقط یک حرف نگاشته بود آن هم الف قامت دوست بود و همین را دلیل عنایت خاص خداوند به ایشان دانست.

فتحی، مسئول دفتر نماینده اهل سنت در خنج نیز در طی سخنانی به بیان دلایل جاودانه ماندن شهید مطهری پرداخت و گفت: استاد مطهری سخنانش متناسب با فطرت و سرشت انسانی و با در نطر گرفتن همه احوال زمانه است، استاد مطهری آیات قرآن را ملاک قرار میداد و همین راز جاودانه ماندن ایشان است.

در پایان از اساتید گرانقدر دانشگاه با اهداء لوح سپاس و شاخه گل تجلیل و قدر دانی بعمل آمد. و بعد از مراسم نیز حاضرین از نمایشگاه کتاب های استاد شهید مرتضی مطهری که در دانشگاه برپا گشته بود دیدن کردند.

 

 

تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور لامرد در روز معلم

مراسم تجلیل از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد با حضور اساتید و دانشجویان در محل سالن اجتماعات از اساتید این دانشگاه تجلیل شد.

 در این مراسم  خسروی رئیس دانشگاه پیام نور  لامرد،  ضمن تشریح ویژگی ها و ابعاد شخصیتی شهید مطهری، این شهید بزرگوار را به عنوان دیده بان و تئوریسین نظام جمهوری اسلامی برشمرد و با بیان اینکه شهید مطهری شخصیتی جامع الاطراف بود و با زبان زمان با جامعه سخن می گفت به آثار شهید مطهری اشاره و اظهار داشت شهید مطهری که باید الگوی جامعه علمی و انسانی قرار گیرد مشعل فروزان و آتشفشان اندیشه اسلام ناب بود.

در ادامه این مراسم باشکوه با پخش کلیپی از زندگی شهید مطهری، اشعار دانشجویان در وصف و رسای معلم قرائت گردید. در پابان این مراسم با اهدای هدایا از اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد قدردانی گردید.

 

برگزاری نمایشگاه کتاب های شهید مطهری در دانشگاه پیام نور خنج

 نمایشگاهی از کتابهای استاد شهید مرتضی مطهری در دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری برگزیده ای از کتابهای ایشان در دانشگاه پیام نور خنج به نمایش گذاشته شد و دانشجویان و اساتید دانشگاه از این نمایشگاه دیدن کردند.

 

 

برگزاری کلاس های امداد و نجات در پیام نور فسا

یک دوره کلاس امداد و نجات در دانشگاه پیام نور فسا برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا،این دوره کلاس ها به مدت 5 روز متوالی تشکیل خواهد شد.موضوعات آموزشی در این کلاس ها شامل خفگی ها، احیاء قلبی و ریوی، خونریزی،انواع شوک و سوختگی ها می باشد.انجمن هلال احمر دانشگاه پیام نور فسا در نظر دارد این مسائل را مطرح نموده و راههای مواجهه و برخورد با آنها را بیان نماید و راجع به کمکهای اولیه در هر مورد توضیحاتی را ارائه نماید

 

 

بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه پیام نور مرکز اوز

همزمان با فرا رسیدن روز معلم مراسم بزرگداشتی در مرکز اوز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز، همزمان با فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و هفته ی معلم، امور فرهنگی دانشگاه با همکاری دانشجویان مراسمی را در سالن پروین اعتصامی برگزار کرد. در این برنامه دانشجویان به اجرای تئاتر، نمایش کلیپ های متنوع، خوانش مقاله و ... پرداختند.

 سخنران این مراسم زمانی رییس آموزش و پرورش بخش اوز بود که در سخنان خود به اهمیت تعلیم و تعلم در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: علم در آیین ما از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و این موضوع از آیات قرآن مجید، احادیث و روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه ی معصومین نمودار است.

وی اضافه کرد: بایستی دانشجویان بسیار جدی تر به مسأله ی آموختن دانش توجه کنند و بدانند که دشمن برای رخنه در نظام اسلامی آنان را نشانه رفته است. زمانی گفت: مسلح شدن جوانان به سلاح علم و تقوا آرزوی دشمنان را  نقش بر آب می کند. در این برنامه که رییس مرکز، امام جماعت دانشگاه، رییس دانشگاه آزاد، مسؤول نشریه عصر اوز، بخشدار، فرمانده سپاه و ... حضور داشتند از اساتید هیأت علمی، اساتید مدعو و اساتید بسیجی با لوح سپاس قدردانی شد. در پایان مراسم از مرضیه آهسته نفر دوم مسابقه ی استانی قرآن کریم و نیز از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی ولایت فقیه تقدیر گردید.

 

 

قهرمانی تیم فوتسال پیام نور بوانات در مسابقات فوتسال دانشگاه های پیام نور شمال استان فارس

تیم فوتسال دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در مسابقات فوتسال  دانشگاه های پیام نور شمال استان فارس حائز مقام اول شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات این مسابقات که با حضور دانشگاه های پیام نور شمال استان فارس شامل تیم های فوتسال بوانات،  آباده،  صفاشهر و سعادت شهر برگزار شد دانشگاه پیام نور بوانات با دو برد مقابل سعادت شهر و صفاشهر مقام اول این مسایقات را کسب نمود 

قابل ذکر است تیم فوتسال مرکز صفاشهر مقام دوم و تیم های آباده و سعادت شهر به ترتیب مقام های سوم و چهارم را کسب نمودند.

 

 

برگزاری مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور ارسنجان

به منظور تجلیل از مقام شامخ معلم و زنده نگه داشتن یاد خاطره واستاد شهید مرتضی مطهری با حضور فرماندار شهرستان و سرپرست دانشگاه مراسمی برگزار گردید و از تلاش اساتید قدرانی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورارسنجان نعمت الهی سرپرست دانشگاه براهمیت وجایگاه علم ودانش در اسلام  تاکید کرد وی افزود تلاش اساتید با معیارهای مادی قابل سنجش نیست وبایستی با معیارهای معنوی سنجیده شود ودر پایان از طرف فرماندار هدایایی به اساتید تقدیم گردید.

 

تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور استهبان

همزمان با سالروزشهادت استاد مطهري، در مراسمي از اساتيد دانشگاه پيام نور استهبان تجليل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استهبان اين جلسه که به مناسبت دوازدهم ارديبهشت ماه سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري وبزرگداشت مقام استاد  در محل باغ شانديز استهبان برپاشد، دکتربامداد معاون آموزشي دانشگاه پيام نور استهبان ضمن تبريک روز استاد وارج نهادن به مقام معلم و گراميداشت يادوخاطره استاد شهيد مطهري ، از معلمي بعنوان شغلي شريف ومقدس يادکرده واز اساتيد خواستار ادامه دادن راه اين شهيد بزرگوارشد.

 اين مراسم  با اهداءجايزه به اساتيد شرکت کننده و صرف شام به پايان رسيد. لازم بذکر است حدود 120 نفر از اساتيد خواهر وبرادر در دانشگاه پيام نور مرکز استهبان مشغول به تدريس مي باشند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:43  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار روز 12 اردیبهشت

بزرگداشت خاطره استاد شهید مطهری وروز بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه پیام نوراستان فارس

تاکید رئیس دانشگاه پیام نور فارس بر تحقق"مهندسی فرهنگی" در جامعه

موغلی:آثار شهید مطهری،بهترین وپرمحتوا ترین کتب برای حفظ وصیانت از اسلام ناب محمدی است

 رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس گفت: شهید مطهری به عنوان یک تئوریسن بزرگ وظیفه مرزبانی مکتب کامله اسلام را در کشور برعهده داشت.

دکتر علیرضا موغلی که به مناسبت بزرگداشت روز معلم وشهادت استاد مطهری در جمع روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس سخن می گفت، اظهار داشت: استاد مطهری به عنوان تئوریسن علمی ویکی از متفکرین بزرگ انقلاب اسلامی در سنگر تعلیم و تعلم، به قله های رفیعی دست یافت  که کتاب های ایشان بهترین  وپرمحتواترین کتاب ها برای حفظ و صیانت از اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی با تجلیل از اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس  به خاطر تلاشها و جدیت آنان برای پیشرفت علمی دانشجویان ،بر دنبال کردن بحث مهندسی فرهنگی درکشور تاکید کرد و یادآور شد:هفته بزرگداشت مقام معلم زمان خوبی برای عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری درباره بحث مهم مهندسی فرهنگی است.

موغلی تصریح کرد: اجرای رویکرد مهندسی فرهنگی رشد شاخص های فرهنگی  را به دنبال خواهد داشت و  نوع تعامل بخشهای فرهنگی با سایربخشها را مشخص خواهد کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود،جهاد اقتصادی را بدون جهاد علمی  امکان پذیر ندانست ودر این خصوص تاکید کرد: جهاد علمی دردانشگاه ها با دانش آفرینی و دانشهای بنیادی محقق می شود.

وی افزود: باید در کشور خصوصاً در بحث اقتصادی شرایط" جد و جهد" ایجاد شود تا با شناخت زیرساخت ها ،توسعه کارآفرینی صورت پذیرد.

دکتر موغلی در بخش دیگری از سخنان خود،همه موفقیت های کشور را مرهون وجود ولایت فقیه دانست و خطاب به روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور شهرستانهای فارس اظهار داشت:اگر از فرمایشات و رهنمودهای گرانبهای ولی امر مسلمین پیروی نکنیم رو به نابودی وانحراف خواهیم رفت .پس برای  حل مشکلات و همچنین توسعه و پیشرفت کشور باید به دنبال تحقق رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب باشیم.

وی  همچنین با اشاره به برگزاری یادواره سرداران و14600شهید استان فارس خاطرنشان کرد: برگزاری این یادواره بزرگ، ایده خوب و منطقی است که امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین برنامه هایی فرهنگ ایثار ومقاومت را درجامعه نهادینه کرده و آن را به نسل جوان منتقل نماییم.

وی از اساتید خواست درابتدای کلاسهای درس از شهدا یاد نموده و دانشجویان را با ارزشهای دفاع مقدس و از خودگذشتگی های شهیدان آشنا نمایند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:59  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار روز 12 اردیبهشت

بزرگداشت خاطره استاد شهید مطهری وروز بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه پیام نوراستان فارس

تاکید رئیس دانشگاه پیام نور فارس بر تحقق"مهندسی فرهنگی" در جامعه

موغلی:آثار شهید مطهری،بهترین وپرمحتوا ترین کتب برای حفظ وصیانت از اسلام ناب محمدی است

 رئیس دانشگاه پیام نوراستان فارس گفت: شهید مطهری به عنوان یک تئوریسن بزرگ وظیفه مرزبانی مکتب کامله اسلام را در کشور برعهده داشت.

دکتر علیرضا موغلی که به مناسبت بزرگداشت روز معلم وشهادت استاد مطهری در جمع روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس سخن می گفت، اظهار داشت: استاد مطهری به عنوان تئوریسن علمی ویکی از متفکرین بزرگ انقلاب اسلامی در سنگر تعلیم و تعلم، به قله های رفیعی دست یافت  که کتاب های ایشان بهترین  وپرمحتواترین کتاب ها برای حفظ و صیانت از اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی با تجلیل از اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس  به خاطر تلاشها و جدیت آنان برای پیشرفت علمی دانشجویان ،بر دنبال کردن بحث مهندسی فرهنگی درکشور تاکید کرد و یادآور شد:هفته بزرگداشت مقام معلم زمان خوبی برای عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری درباره بحث مهم مهندسی فرهنگی است.

موغلی تصریح کرد: اجرای رویکرد مهندسی فرهنگی رشد شاخص های فرهنگی  را به دنبال خواهد داشت و  نوع تعامل بخشهای فرهنگی با سایربخشها را مشخص خواهد کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود،جهاد اقتصادی را بدون جهاد علمی  امکان پذیر ندانست ودر این خصوص تاکید کرد: جهاد علمی دردانشگاه ها با دانش آفرینی و دانشهای بنیادی محقق می شود.

وی افزود: باید در کشور خصوصاً در بحث اقتصادی شرایط" جد و جهد" ایجاد شود تا با شناخت زیرساخت ها ،توسعه کارآفرینی صورت پذیرد.

دکتر موغلی در بخش دیگری از سخنان خود،همه موفقیت های کشور را مرهون وجود ولایت فقیه دانست و خطاب به روسای مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور شهرستانهای فارس اظهار داشت:اگر از فرمایشات و رهنمودهای گرانبهای ولی امر مسلمین پیروی نکنیم رو به نابودی وانحراف خواهیم رفت .پس برای  حل مشکلات و همچنین توسعه و پیشرفت کشور باید به دنبال تحقق رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب باشیم.

وی  همچنین با اشاره به برگزاری یادواره سرداران و14600شهید استان فارس خاطرنشان کرد: برگزاری این یادواره بزرگ، ایده خوب و منطقی است که امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین برنامه هایی فرهنگ ایثار ومقاومت را درجامعه نهادینه کرده و آن را به نسل جوان منتقل نماییم.

وی از اساتید خواست درابتدای کلاسهای درس از شهدا یاد نموده و دانشجویان را با ارزشهای دفاع مقدس و از خودگذشتگی های شهیدان آشنا نمایند.

 

گرامیداشت روز معلم در دانشگاه پیام نور شیراز

درمراسمی از اعضا هیئت علمی،اساتید و فرهیختگان دانشگاه پیام نور مرکز شیراز تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورشیراز، دراین مراسم که باحضور معاون دانشگاه پیام نور استان فارس و سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار شد،با اهدای هدایا به اساتید،یادوخاطره شهید مطهری گرامی داشته شد.

بنابراین گزارش درحاشیه این مراسم مظلومیان معاون دانشگاه پیام نوراستان فارس شغل معلمی واستاد را بهترین شغل دانست و اساتید را به ادامه دادن راه شهید مطهری دعوت کرد.

همچنین دکتر رمضانی سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شیراز نیز طی سخنانی این روز بزرگ را به اساتید  تبریک گفت وراه آنان را ادامه راه انبیاء دانست.

درادامه این مراسم مسئولین دانشگاه ضمن حضور در کلاس درس چندین استاد با اهداء گل لوح تقدیر از خدمات گرانقدر این عزیزان قدردانی کردند.

 

 

برگزاری نمایشگاه حریم یاس در دانشگاه پیام نور مرکز شیراز

سومین نمایشگاه بزرگ حریم یاس همزمان با دهه فاطمیه دردانشگاه پیام نورمرکز شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز این نمایشگاه معنوی حریم یاس باهدف شناساندن ارزشهای والای شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور مسئولین دانشگاه و جمعی از اساتید ودانشجویان آغاز به کار کرد.

به گفته دبیرکانون محبین اهل بیت(ع) دانشگاه پیام نور مرکز شیراز،این نمایشگاه به همت امورفرهنگی و کانون دانشجویی محبین اهل بیت(ع) برگزار شده و هدف آن مانوس نمودن دانشجویان با سیره زندگی معنوی حضرت فاطمه زهرا(س) می باشد.

موسوی اظهار داشت: نمایشگاه حریم یاس 3 تا پایان هفته جاری دایر می باشد که درحاشیه آن نیز نمایشگاه کتاب و سی دی های مذهبی به دانشجویان عرضه خواهد شد.

 

 

پاسداشت سال2011 به عنوان سال جهانی شیمی در دانشگاه پیام نور شیراز

به مناسبت سال 2011 سال جهانی علم شیمی همایشی با عنوان علم شیمی در دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز دراین همایش  که با همت انجمن علمی رشته شیمی  و با هدف آشنایی دانشجویان با علم شیمی برگزار شد،ابتدا مظلومیان معاون دانشگاه پیام نوراستان فارس ضمن گرامیداشت یادوخاطره سرداران و 14600شهید استان فارس ،علم شیمی را علم پیشرو در کشور دانست و از حضور نخبه های علمی این رشته در دانشگاه پیام نوراستقبال کرد.

در ادامه این مراسم پروفسور هاشم شرقی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز  طی سخنانی جایگاه علوم تجربی در قرآن کریم را تشریح کرد و به سئوالات دانشجویان در زمینه علم شیمی پاسخ گفت.

 

 

بزرگداشت روز معلم در دانشگاه پیام نور بوانات

به مناسبت روز معلم ، از اساتید دانشگاه پیام نور مرکز بوانات تجلیل شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات ، مسئولان دانشگاه به مناسبت 12 اردیبهشت روز شهادت استاد شهید مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم با حضور در کلاس های دانشگاه با اهداء لوح سپاس و شاخه گل از زحمات اساتید دانشگاه تقدیر کردند.

این مراسم با حضور مسئول آموزش مرکز و مسئول امور فرهنگی و جمعی از دانشجویان برگزار شد.

 قابل ذکر است 80 استاد مدعو در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات مشغول به تدریس می باشند این مرکز دارای 5 عضو هیئت علمی نیز می باشد.

 

 

 

برگزاری نشست آموزشی در دانشگاه پیام نور گله دار

اولين جلسه شوراي آموزشي در دانشگاه پيام نور واحد گله دار برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد گله دار اين جلسه كه به منظور هماهنگي بهتر و ارائه پيشنهادات و نظرات اساتيد  در خصوص روند آموزشي و همچنين هماهنگي كادر اداري با كادر آموزشي در دانشگاه برگزار گرديد،ابتدا مسئول امور جاري دانشگاه ضمن خير مقدم و تشكر از زحمات اساتيد و كادر اداري در طول ترم گذشته، هدف از تشكيل جلسه را استفاده از تجربيات و نظرات دررابطه با كيفيت بخشي به امر آموزش در سيستم  پيام نور اعلام كرد.

در ادامه همه اساتيد محترم و كادر اداري نظرات و پيشنهادات خود را ارائه نموده و مقرر شد كه موارد مطرح شده مدنظر و دستوركار در ترم هاي جاري قرار گيرد .

 

برگزاری دهه دوم فاطمیه در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات

مراسم سوگواری دهه دوم فاطمیه در دانشگاه پیام نور بوانات آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات این مراسم به مدت یک هفته در دانشگاه پیام نور بوانات و حسینیه امام صادق (ع) شهرستان برگزار می گردد . مراسم سوگواری و عزاداری با سخنرانی حجه الاسلام ابولفضل میبدی از شهر مقدس قم و مداحی علی اصغر بهمنی از دانشجویان دانشگاه به مدت یک هفته هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در حسینه امام صادق (ع) برگزار می شود .

قابل ذکر است به مناسبت این ایام ، نشست های ویژه دانشجویی با موضوعاتی چون کرسی آزاد اندیشی ، تحلیل استراتژی جهاد اقتصادی ، ابرجنگ تاریخ و فقه استراتژیک نیز در مدت یک هفته هر روز در محل دانشگاه برگزار میگردد .

 

 

بازديد علمي دانشجويان پيام نور خرامه از مرکز توانبخشي معلولين ذهني شیراز

دانشجويان دانشگاه پيام نورمرکز خرامه از مرکز توانبخشي معلولين ذهني شيراز ديدن کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه ، تعدادي از دانشجويان رشته روانشناسي به همراه استاد مربوطه از مرکز توانبخشي معلولين ذهني دختران بالاي چهارده سال بازديد کردند. در اين بازديد کارشناس مربوطه براي دانشجويان توضيحات لازم را ارايه نمود

 

 

بازديد علمي دانشجويان پيام نور خرامه از ايستگاه هواشناسي زرقان

دانشجويان دانشگاه پيام نور خرامه از ايستگاه هواشناسي زرقان بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه، دانشجويان رشته مهندسي منابع طبيعي مر کز خرامه به همراه استاد مربوطه از ايستگاه هواشناسي زرقان بازديد  و  با توجه به توضيحات کارشناس ايستگاه هواشناسي دانشجويان با نحوه عملکرد اين اداره آشنا شدند.

 

 

 

گرامیداشت استاد مطهری و روز معلم در دانشگاه پیام نور نورآباد ممسنی

به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم همایشی از سوی دانشگاه پیام نور و دانشکده فنی امام رضا (ع) با حضورحجه الااسلام سید مجدالدین حسینی امام جمعه ومرادی سرپرست دانشگاه واساتید وکارکنان دانشجویان وجمعی از مسوولین در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره)  نورآباد ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور نورآباد ممسنی،سیامک مرادی سرپرست دانشگاه پیام نور ممسنی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت استاد مرتضی مطهری هفته معلم را گرامی داشت و با تشریح شخصیت استاد مطهری و نقش معلم در جامعه ارتقاء علمی دانشجویان و اساتید را خواستار شد.

سپس امام جمعه شهرستان با تشریح پیشرفت علم در دنیا ، دانشجویان و اساتید دانشگاه را به مطالعه و ارتقا علمی دعوت نمود و گفت : امروز در ایران خبری از کمونیسم و مارکسیسم نیست.

    سپس در ادامه همایش پس از قرائت اشعار محلی در وصف مقام معلم به زبان محلی، امید نصیبی نماینده اساتید این مرکز پیرامون مقام شامخ استاد مطهری گفت: بی شک هر جا نامی از متفکران اسلام به میان می اید شخصیت والای شهید مطهری در ذهن متبلور خواهد شد و نام او همیشه در جامعه ی اسلامی زنده است . در پایان همایش از دویست و سی استاد این مرکز تجلیل به عمل آمد.

 

 

اولین قدم در برگزاری سلسله مباحث ولایت مطلقه فقیه در دانشگاه پیام نور بوانات

سلسله مباحث تبیین مبانی (عقلی و نقلی) ولایت مطلقه فقیه در سیر اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات تبلیغات و اطلاع رسانی در این زمینه با نصب بنر و پوستر و تبلیغات محیطی در محیط دانشگاه آغاز شده است و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت .

 نام نویسی و ثبت نام و ارائه برنامه تفصیلی کارگاه به مدت 10 روز خواهد بود و کارگاه آموزشی جهت دانشجویان نیز به مدت 6 روز برگزار خواهد شد .

برخی از محوریت های مورد بحث در این سلسله مباحث عبارت است از آشنایی با مبانی عقلی و نقلی ولایت مطلقه فقیه ، آشنایی با مبانی حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران ، آشنایی با جریانات انحرافی در مقابله با نظام ولایت فقیه و ...

 

 

 دانشجویان پیام نور فیروزآباد ازنزدیک با شیوه های پرورش ماهی آشنا شدند

دانشجويان دانشگاه پيام نور مرکز فيروزآباد طي اردوي يكروزه به ميمند از حوضچه هاي پرورش ماهي بازديد نمودند

به گزارش  روابط عمومي دانشگاه پیام نور فیروزآباد، اين حوضچه های پرورش ماهي در 10  كيلومتري شهر ميمند قرار دارد و به تفرجگاه تنگ تشگاه معروف مي باشد .

شايان ذكر است نوع ماهي توليدي قزل آلا سردابي مي باشد . ضمنا در گذشته 19 حوضچه فعال بوده و اين بخش توليدي خود عاملي براي اشتغال زايي بوده است اما در حال حاضر بدليل كم آبي بيش از 4 استخر فعال نمي باشد. 

 

 

 

برگزاری اردوی علمی  دانشجویان رشته زمین شناسی پیام نور جهرم

 عملیات صحرایی درس زمین شناسی صحرایی دانشگاه پیام نورجهرم به مدت 6شبانه روزبا موفقیت کامل صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم این اردوبه همراهی اساتید بخش زمین شناسی مهندس بدرالدین کرمپور و رضا صادقی  در برش چینه شناسی تنگ آب (تاقدیس جهرم)واقع در 30کیلومتری شرق جهرم صورت پذیرفت .

 

 

 

برگزاري اردوي يك روزه  دانشجویان پیام نور فراشبند

تعداد 70 نفر از دانشجويان در اردوي يكروزه سياحتي - زيارتي كه به همت امور فرهنگي دانشگاه با هدف اصلي توجيه دانشجويان در جهت نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري برگزار شد شركت داشتند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد فراشبند ، ازجمله برنامه هاي فرهنگي انجام شده در اين روز زيارت دسته جمعي دانشجويان - قرائت قرآن در جوار ضريح امام زاده شهيد توسط دانشجويان و جلسه توجيهي در زمينه چرايي و چگونگي نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري  بود كه با سخنراني حجه الاسلام و المسلمين حاج آقا بشيري نماينده محترم ولي فقيه در سپاه ناحيه فراشبند همراه بود و در پايان جلسه به سوالات و شبهات دانشجويان در زمينه نيز پاسخ داده شد.

 

 

برگزاری همایش باموضوع خودکشی و علل و عوامل آن در دانشگاه پیام نور فراشبند

همايشي به همت امورفرهنگي و انجمن علمي حقوق با موضوع خودكشي و علل و عوامل آن با شركت دانشجويان رشته حقوق و تني چند از اساتيد اين رشته در سالن الغدير فرمانداري شهرستان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي  دانشگاه پیام نور واحد فراشبند، در اين همايش ابتدا يكي از دانشجويان حقوق به ارائه چكيده تحقيق خود در اين زمينه پرداخت و سپس ضمن تقدير و تشكر از دانشجويان فعال انجمن در برگزاري چنين همايش هايي به تبيين و تشريح علل و عوامل خودكشي در سنين مختلف در جامعه و پيامد هاي ناشي از آن پرداختند.

 

اردوي تفريحي دانشجويان پيام نور گله دار به ميمند و سپيدان

جمعی از دانشجویان  دانشگاه پیام نور  گله دار به ميمند و سپيدان  سفر کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد گله دار مسئول امور فرهنگي دانشگاه اظهار داشت دانشجويان در اين اردوي دو روزه از ميمند و آبشار مارگون،چله گاه و شش پير سپيدان بازديد كردند.

 

 

حرکت نمادین دانشگاه پیام نور خنج به مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس

امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد خنج در طی یک طرح نمادین اقدام به رونمایی از نقشه خلیج فارس نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در طی این مراسم امور فرهنگی دانشگاه با بیان دلایل مستند به اثبات خلیج همیشه فارس بودن خلیج فارس پرداخت. وی در نهایت به سوالات دانشجویان در این خصوص پاسخ داد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:59  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 11 اردیبهشت

شرکت اساتید ایثارگر دانشگاه پیام نور جهرم در اجلاسیه سرداران و 14600شهید استان فارس

جمع کثیری از اساتید ایثارگر و اعضا هیئت علمی دانشگاه های پیام نور، در نشست اساتید شهید وایثارگر فارس که همزمان با اجلاسیه سرداران و 14600شهید استان فارس در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد شرکت کردند.

همچنین گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم حاکیست  همزمان با برگزاری این اجلاسیه در  دانشگاه پیام نور جهرم  برنامه های متعدد دیگری نظیر ذکر رشادت و ایثارگری شهیدان توسط اساتید در سر کلاس های درس و همچنین شناسایی اساتید ایثارگر و معرفی به دفتر اجلاسیه جهت تقدیر از آنان و....انجام پذیرفت.

 

  

برگزاری مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور کازرون

 مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور مرکز کازرون همزمان با هفته معلم برگزارشد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون  دراین مراسم که  به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و مقام استاد با حضور عباسی رئیس دانشگاه پیام نور ، غلامرضا دهقان ناصرآبادی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، صباحی امام جمعه خرامه ، اساتید ، کارکنان و خانواده های آنان در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید، عباسی در سخنان خود ضمن گرامیداشت مقام معلم به ویژه استاد مطهری افزود: این استاد بزرگوار با روشنگری های خود نقش موثری در بیداری جوانان داشتند و موجبات ظهور انقلاب را فراهم نمودند.

وی در ادامه به ارزش های تعلیم و تربیت اشاره نمود و مقام معلم را ارزشمندترین فعالیت و حرفه در عالم هستی دانست و خاطر نشان کرد : خداوند ، انسان را که اشرف مخلوقات است به دست معلم سپرد و ما باید به خود ببالیم که عزیزترین موجود خدا را در اختیار داریم. عباسی همچنین تعلیم و تربیت را یک برنامه بلند مدت دانست که نتایج ارزشمندی دارد.

در ادامه صباحی امام جمعه خرامه ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع این عزیزان افزود : هنر اسلام این است که تزکیه و تعلیم و تربیت را قبل از علم توصیه نموده است.

وی در ادامه با مقدس شمردن شغل معلمی اضافه کرد : معلم هدایت گری است که خداوند آن را به نام خود نامید و ما باید با رفتار ، گفتار و کردار خود فرزندان جامعه را به گونه ای تربیت کنیم که در آینده به نسل تربیت شده ی خود افتخار نمائیم.

در پایان به قید قرعه به سه نفر از حاضران کمک هزینه سفر حج از طرف نماینده مردم کازرون در مجلس و به دو نفر نیز کمک هزینه سفر به مشهد مقدس از طرف رئیس دانشگاه اهدا شد. هچنین به تمامی اساتید لوح سپاس تقدیم گردید.

 

 

نماینده مردم کازرون در مجلس:

اساتید دانشگاه ها، به مدیران مشاوره دهند

دهقان ناصرآبادی  در جمع اساتید دانشگاه پیام نور کازرون به مناسبت روز معلم گفت: اینکه پیامبراکرم(ص) فرموده معلمی شغل انبیاست سخن بس ژرف و پرمحتوایی است. رسالت پیامبران دریافت وحی و ابلاغ وحی به افراد و هدایت آنها در مسیر تکاملی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورکازرون، دهقان ناصرآبادی افزود: امروز جامعه بشری به لحاظ سلطه ی استکبار در راه رسیدن به تکامل و توسعه موجب ضلالت و گمراهی بشریت شده است.امروز رسالت و وظیفه شما بسی سنگین تر از صدر اسلام است. امروز دانشگاههای ما نیاز به پیشرفت و ترقی دارند و در حقیقت پیشرفت های شگرفی در کشور اتفاق افتاده است و قطعا در دوران بعد از  انقلاب شاهد رشد و شکوفایی در رشد ملی و منطقه ای بوده ایم.

وی افزود: امروز آنچه در شهرستان به آن نیاز داریم  حفظ وحدت و همدلی و انسجام است و از اساتید خواستند که اتاق فکری جهت مشاوره برای ما و مسئولین اجرایی شهرستان باشند.

 

 

بازديد علمي دانشجويان پيام نور خرامه از باغ جهان نمای شیراز

 

 دانشجويان دانشگاه پيام نور خرامه از سازمان پارکها و فضاي سبز باغ جهان نماي شيراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه، دانشجويان رشته مهندسي منابع طبيعي مرکز خرامه به همراه استاد مربوطه از سازمان پارکها و فضاي سبز شيراز بازديد کردند.

 در اين بازديد دو نفر از کارشناسان رشته کشاورزي در خصوص طراحي باغ و پارک و همچنين آفات و بيماري هاي مربوط به فضاي سبز توضيحاتي ايراد نمود. در ادامه بازديد، دانشجويان از طرحهاي فضاي سبز در باغ جهان نما به طور عملي بازديد کردند.

 

احداث يک حلقه چاه آب صنعتي در دانشگاه پيام نور خرامه

يک حلقه چاه آب صنعتی با عمق 120 متر در محوطه دانشگاه پيام نور مرکز خرامه احداث و به مرحله بهره برداري رسيد .

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه، این حلقه چاه با عمق 120 متر با کاربري تامين آب ، فضاي سبز و شرب ، با توجه  به راه اندازي کارگاههاي عملي دروس رشته منابع طبيعي، با مجوز استخراج 2 اينچ آب با هزينه اي بالغ بر 30 ميليون تومان در محوطه دانشگاه احداث و به مرحله بهره برداري رسيد و به شبکه آب دانشگاه متصل شد.

 بنابرگزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه همزمان با افتتاح اين پروژه يک مخزن هوائي با ظرفيت 20 هزار ليتر جهت ذخيره سازي و مرتفع نمودن کمبود آب در فصل تابستان خريداري و بر روي اين چاه نصب گرديد .

شايان ذکر است با توجه به تمليک 5 هکتار زمين مزروعي در جوار ساختمان اداري آموزشي اين مرکز ،  احداث اين چاه زير ساختهايي مناسب جهت دائر نمودن رشته هاي جديد کشاورزي بخصوص رشته زراعت و اصلاح نباتات را در سالهاي آتي براي اين مرکز فراهم نموده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 12:44  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای 10 اردیبهشت

نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز با رئیس استان

در نشست صمیمانه اعضای هیئت علمی دانشگاه مرکز شیراز با دکتر موغلی رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس،مشکلات و نیازهای اساتید بررسی و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز شیراز،دراین نشست دکتر موغلی ضمن پاسخگویی به سئوالات اعضا،آخرین اخبار واطلاعیه ها و همچنین آیین نامه ها و بخشنامه های جدید آموزشی را تشریح کرد.

دکتر موغلی در بخش دیگری از سخنان خود به روند رو به رشد دانشگاه در تمامی زمینه ها به خصوص محوطه سازی و... اشاره کرد و از همه عزیزانی که در این امور مشارکت داشته اند تشکر وقدردانی کرد.

+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:19  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار8 اردیبهشت

 

بزرگداشت ياد و خاطره شهدا در دانشگاه پيام نور مرکز خرامه

مراسم گراميداشت ياد و خاطره شهداي 8 سال دفاع مقدس با حضور دانشگاهيان پيام نور مرکز خرامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه ، همزمان با برگزاري کنگره سرداران و 14600 شهيد ولايتمدار استان فارس، اساتيد، دانشجويان ، کارکنان و اعضاء هيات علمي دانشگاه ، با حضوري گسترده در محل گلزار شهداي شهرستان خرامه ، مراسم عطر افشاني ، غبار رويي و نثار شاخه گل از شهداي والامقام هشت سال دفاع مقدس اين شهرستان تجليل و قدرداني نمودند.

 در اين مراسم که با حضور مسئولين محلي ، نماينده محترم هيات موسس و خانواده معظم شهدا برگزار گرديد ابتدا  خاکپور سرپرست مرکز خرامه، ضمن ايراد سخنراني به پاسداشت رشادتها و جانفشاني هاي اين عزيزان ، ياد و خاطره شهداي جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس را گرامي داشتند.

 شايان ذکر است در اين مراسم با شکوه ، کارکنان ، دانشجويان و اساتيد و مدعوين هر کدام يک شاخه گل بر روي تمامي قبور مطهر شهدا قرار دادند . همچنين دانشجويان از نمايشگاهي که به همين مناسبت در محل گلزار شهداي شهرستان دائر شده است بازديد بعمل آوردند .

 

 

برپایی نمایشگاه طراحی حدیث دردانشگاه پیام نور مرکز لامرد

کانون قرآن وعترت دانشگاه پیام نور مرکز لامرد اقدام به برگزاری مسابقه ونمایشگاه طراحی حدیث دربین دانشجویان نمود .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد، کانون قرآن وعترت بابرگزاری مسابقه طراحی احادیث ائمه اطهار از نظر نوع حدیث وطراحی پوستر وتصویر متناسب با حدیث دربین دانشجویان ،اقدام به برپایی نمایشگاه آثار 40نفر از دانشجویان طراح احادیث نمود که این نمایشگاه به مدت چهار روز درمعرض دید دانشجویان قرار گرفت درطول مدت برپایی نمایشگاه،تعداد 400 نفر از دانشجویان از این نمایشگاه بازدید نمودند .دراختتامیه این نمایشگاه به طراحان پوسترهای احادیث برتر هدایایی اهدا گردید.

 

 

 

بازدید سرزده کارشناس طرح تکریم ارباب رجوع استانداری فارس از دانشگاه پیام نور سپیدان

کارشناس طرح تکریم ارباب رجوع استانداری فارس به صورت سرزده از ساختمان اداری دانشگاه پیام نور واحد سپیدان بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان کارشناس طرح تکریم ارباب رجوع استانداری فارس ضمن بازدید از قسمت های مختلف اداری و صورتجلسه های تحول اداری روند طرح تکریم ارباب رجوع را در این واحد مشاهده نمود.

کارشناس طرح تکریم ارباب رجوع استان فارس گفت: دانشگاه پیام نور سپیدان اصول مربوط به طرح تکریم ارباب رجوع را به نحو احسن اجرا نموده و با جلسات منظم در راستای تحقق طرح تکریم ارباب رجوع اهتمام لازم را به کار برده است.

آموزگار افزود: نصب راهنمای مناسب برای ارباب رجوع، برخورد مناسب همکاران، محیط اداری منظم و صندوق های انتقادات و پیشنهادات از عوامل تاثیر گذار در طرح تکریم ارباب رجوع می باشد که خوشبختانه این واحد در این مورد کارهای در خور تحسینی انجام داده است.

 

 

برگزاری سمینار کنترل استرس در دانشگاه پیام نور خنج

سمینار استرس و راههای مقابله با آن با حضور دکتر احمدی آزاد، متخصص اعصاب و روان در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور واحد خنج برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این سمینار دکتر احمدی آزاد در طی سخنانی به بیان استرس و اضطراب و راههای کنترل آن پرداخت.

دکتر احمدی آزاد استرس را عاملی که در اثر فرآیندهای بیولوژی و روانشناختی موجب احساس فشار در همه موجودات زنده می شود دانست و افزود استرس در هر موجود زنده ای وجود دارد اما انسان می تواند آن را کنترل کند .

وی گفت استرس امری طبیعی است که با کنترل مناسب میتواند موجب پیشرفت گردد. وی در ادامه به علائم جسمی، روانی و رفتاری استرس در انسان اشاره کرد و با بررسی عوامل استرس زا به بیان راههای کنترل آن پرداخت.

 

 

 

برگزاري مراسم زيارت عاشورا و زيارت حضرت فاطمه در دانشگاه پيام نور واحد زاهدشهر


به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورواحد زاهدشهر، مراسم زيارت عاشورا وحضرت فاطمه (س) با حضور دانشجويان و کارکنان برگزار گرديد.

دراين مراسم که با همکاري امور فرهنگي انجام گرفت پس از انجام مراسم ،مسئول امور فرهنگي دانشگاه پيام نور واحد زاهدشهر درخصوص گسترش فرهنگ قرآني وراه هاي نوين نشرانديشه هاي اسلامي با دانشجويان شرکت کننده به تبادل اطلاعات ونظرخواهي ازآنان پرداخت

 

 

 

دانشگاه پيام نور مهر مقام اول مسابقات فوتسال را كسب كرد

تيم فوتسال دانشگاه پيام نور واحد مهر مقام اول مسابقات فوتسال كه به ميزباني دانشگاه دانشگاه پيام نور مركز لامرد برگزار شد را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد مهر، در فينال اين دوره از مسابقات كه به ميزباني دانشگاه پيام نور مركز لامرد در سالن ورزشي شهيد فهميده بيت العباس بين تيم هاي فوتسال دانشگاه پيام نور مهر و جنوب لامرد برگزار شد پيام نور مهر توانست با اقتدار و شكست چهار بر يك حريف به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات دست يابد.

شايان ذكر است اين دوره از مسابقات با حضور 6 تيم در قالب دو گروه برگزار شد كه تيم پيام نور مهر با يك تيم هفت نفره با نامهاي ابوالحسن رضايي،جواد كوه پيكر،محمود قرباني،روح الله عبدالهي،جواد حسن زاده،محمد مهدي پور و خليل سوانج در اين مسابقات شركت داشت.

 

 

مسابقه عکاسی در دانشگاه پیام نور سپیدان برگزار می‌شود

مسابقه عکاسی با موبایل و دوربین دیجیتال در دانشگاه پیام نور واحد سپیدان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان این واحد، اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی با موبایل و دوربین دیجیتال نموده است. کلیه دانشجویان این واحد که علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه هستند، می توانند آثار خود را در دو بخش «آزاد» و «دانشگاه از نگاه دانشجو» ارائه کنند.

مهلت ارسال آثار 20 اردیبهشت 90 با حداکثر 5 قطعه عکس در هر بخش «آزاد» و «دانشگاه از نگاه دانشجو» قابل پذیرش است. عکس‌ها باید در قالب CD با ذکر کامل مشخصات (نام و نام خانوادگی، رشته تحصیلی، شماره دانشجویی و شماره تماس) به دانشگاه پیام نور واحد سپیدان تحویل داده شود.

سایز و کیفیت عکس‌ها آزاد است اما به دلیل برپایی احتمالی نمایشگاه از آثار برگزیده، عکس‌های موبایل با سایز و کیفیت مناسب و فایل عکس‌های دوربینی در سایز 30 در 15 و با وضوح 300 dpi ارسال گردد.

در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

 

تاکید رئیس دانشگاه پیام نور سپیدان بر توسعه فعالیت های الکترونیکی

در نشستی کارکنان دانشگاه پیام نور سپیدان مسائل مربوط به روابط عمومی را بررسی کردند

در جلسه ای که با حضور رئیس و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد سپیدان برگزار شد اهمیت مسئله روابط عمومی در یک سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در راستای اجرای هر چه بهتر مصوبات جلسات روابط عمومی مرکز استان مسائل مربوط به روابط عمومی و اهمیت در خور توجه آن و همچنین پیشبرد این مهم به سمت و سوی الکترونیکی شدن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد سپیدان گفت: اهمیت روابط عمومی در یک سازمان آینه تمام نمایی برای ارتباط دو جانبه بین سازمان و مردم است.

هاشمی افزود: با توجه به ارتباط تنگاتنگ روابط عمومی و امور فرهنگی، این دو مجموعه مهم دانشگاهی باید هماهنگی و مشارکت لازم و در خور شانی را با یکدیگر ایجاد نمایند.

هاشمی خاطر نشان کرد: قسمت های مختلف اداری به خصوص روابط عمومی دانشگاه، ایده ها و نظرات خود را در زمینه حرکت به سوی الکترونیکی شدن اعلام نمایند تا حمایت های لازم از طرح ها به عمل آید و حرکت به سوی الکترونیکی شدن را در راس امور خود قرار دهند.

 

اردوی تفریحی و فرهنگی دانشجویان پیام نور قیروکارزین

اردوي زيارتي - فرهنگي و تفريحي با حضور دانشجويان دانشگاه پيام نور قيروکارزين برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي واحد قيروکارزين ، به منظور افزايش نشاط روحي ، تقويت حس خوداتکايي ، آشنايي با ميراث فرهنگي ، زيارت اماکن متبرکه ،ديدار جاذبه هاي طبيعي و اماکن تفريحي ، اردوي زيارتي – فرهنگي و تفريحي با حضور جمعي از دانشجويان و بسيج دانشجويي برگزار گرديد.

در اين بازديد از امامزاده هاشم معروف به نه تن بازديد بعمل آمد .و سپس از آثار تاريخي هفت آسياب و در پايان از پارک جنگلي آبسکويه ديدن شد.

 

 

پیام نور اوز میزبان خالق قصه های مجید

استاد هوشنگ مرادی کرمانی هفتم اردیبهشت ماه امسال خاطره ای به یاد ماندنی را در ذهن دانشجویان مرکز اوز رقم زد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز، امور فرهنگی دانشگاه با همکاری کانون آموزش و پرورش و نشریه ی عصر اوز نشستی صمیمانه با استاد مرادی کرمانی در دانشگاه پیام نور ترتیب داد. این جلسه که با استقبال پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان همراه شد با خیر مقدم دکتر مقتدری رییس مرکز آغاز شد.

 دکتر مقتدری اظهار امیدواری کرد که مرکز اوز باز هم بتواند در خدمت استاد باشد تا از تجربیات ارزشمند ایشان بهرمند شود و همین امر مشوق دانشجویان در تعالی بخشیدن ادبیات این سرزمین باشد.

 مرادی کرمانی پس از صحبت با دانشجویان با پرسشهای بسیاری مواجه گردید که سعی کرد به بیشتر این سؤالات پاسخ دهد.

وی انسان را سرشار از امید به زندگی دانست و گفت: انسان در طول زمان ثابت کرده است که با وجود همه ی پستی ها و بلندیها زیستن با تمام وجود را فراموش نکرده است. وی در تأیید سخنانش این جمله را قرائت کرد: بلبل توی قفس آواز می خواند/ ما نمی دانیم چه می خواند/ اما می دانیم که با تمام وجودش می خواند. در پایان با اهدای لوح سپاس از استاد تقدیر به عمل آمد.

 

 

صعود کارکنان دانشگاه پیام نور فیروزآباد به ارتفاعات کوه پادنا

تعدادي از كاركنان دانشگاه پيام نور فيروزآباد به ارتفاعات كوه پادنا شهرستان صعود كردند .

به گزارش روابط عمومي اين صعود به سرپرستي بابك اجتماعي معاون دانشگاه صورت گرفت و به نفرات برتر جوايزي اهداءشد .

شايان ذكر است اين اردو براي بالا بردن نشاط روحي اعضاء و استفاده از طبيعت بهاري فيروزآباد برگزارگرديد .

 

 

حضور مسئولین دانشگاه پیام نور خنج در مراسم یادواره شهدای اهل سنت استان فارس

مسئولین و برخی از اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد خنج در مراسم یادواره شهدای اهل سنت استان فارس به همراه دیگر مسئولین شهرستان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج، در این مراسم که در راستای اجلاسیه کنگره سرداران و 14600 شهید استان فارس در شیراز برگزار گردید، مسئولین و علمای بزرگ اهل سنت و تشیع از مناطق مختلف استان فارس حضور داشتند.

در این یادواره علمای اهل تشیع و تسنن در طی سخنانی از بزرگی و عظمت شهداء گفتند و جایگاه آنان در نزد خداوند متعال را یادآور شدند و به اتحاد بیشتر هر دو مذهب جهت مقابله با دشمنان نظام تأکید کردند.

 

 بزرگداشت هفته معلم در دانشگاه پیام نور فسا

با فرارسیدن هفته معلم در دانشگاه پیام نور فسا برنامه هایی جهت بزرگداشت هفته معلم برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا، در سالروز شهادت استاد مطهری طی مراسمی  از اساتید دانشگاه تجلیل به عمل می آید .از جمله برنامه های دیگر بخش فرهنگی دانشگاه مسابقه کتابخوانی و مسابقه پیامکی تفکر مطهر می باشد که جهت آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با شخصیت و اندیشه های استاد مطهری ترتیب داده شده است.

 

دانشجویان پیام نور فسا با راه های امداد ونجات آشنا شدند

اولین جلسه کلاس های امداد و نجات در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا،یزدان فرد مربی سازمان هلال احمر فسا در این جلسه به بیان اصول و اهداف هلال احمر و کمک های اولیه پرداخت.

وی هفت اصل مهم هلال احمر را بی طرفی، بی غرضی، انسانیت، استقلال، جهان شمولی، وحدت و خدمات داوطلبانه معرفی نمود. یزدان فرد در ادامه اهداف،وظایف و خصوصیات یک امدادگر را تشریح نموده و تاریخچه ای از جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ بیان کرد. دانشجویان طی جلسه نظرات خود را درباره موضوعات مطرح شده ارائه دادند.

 

راه اندازی اتوماسیون تغذیه دردانشگاه پیام نور لامرد

به منظور تسهیل درتوزیع غذای گرم دربین دانشجویان ،اتوماسیون تغذیه دردانشگاه پیام نور لامرد راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد با نصب دستگاهها وراه اندازی نرم افزار تغذیه کلیه مراحل رزرو وتوزیع غذا با اتوماسیون انجام می شود که این اقدام موجب صرفه جویی در وقت دانشجویان و روان سازی طبخ وتوزیع غذا شده است دردانشگاه پیام نور لامرد هر روز یک وعده غذای گرم طبق برنامه غذایی وبا کیفیت مناسب دربین دانشجویان توزیع می شود.

 

بازدید علمی دانشجویان دانشگاه پیام نورلامرد از آثار باستانی لارستان

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز لامرد از موزه وآثار باستانی روستای کرشکی لارستان بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد تعداد 40نفر از دانشجویان رشته های جغرافیای روستایی و جغرافیا وبرنامه ریزی شهری از موزه وآثار باستانی روستای کرشکی لارستان بازدید کردند.

 دراین بازدید علاوه بر مدرس رشته جغرافیا محمود دلیر مسئول موزه درخصوص اشیا و آثار موجود،توصیحات لازم ارائه نمود.

 

آشنایی دانشجویان پیام نور مرودشت با آثار باستانی کازرون

با همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرودشت ودانشجویان رشته جهانگردی اردویی جهت بالا بردن سطح علمی دانشجویان به مقصد کازرون برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت، در این اردوی یک روزه دانشجویان از آثار باستانی بیشاپور و تنگ چوگان دیدن نمودند.این آثارتوسط استاد افروز برای دانشجویان شرح داده شد.

در بین راه بروشورهایی جهت معرفی شهرستان های استان فارس توزیع گردید تا دانشجویان با آثار باسانی موقعیت جغرافیایی وپوشش گیاهی و.... شهرهای استان فارس اطلاعات کاملی کسب نمایند.

 

 

برگزاری کلاس های مقدماتی امداد و نجات در دانشگاه پیام نور بوانات

دوره کلاس های مقدماتی آموزشی هلال احمر در دانشگاه پیام نور بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات این کلاس ها به همت کانون دانشجویی هلال احمر مرکز بوانات و با همکاری هلال احمر شهرستان برگزار شد.  اين دوره از كلاس ها شامل آموزش امداد ونجات و كمك رساني به مصدومان  و آموزش اصول كمك هاي اوليه مي باشد

قابل ذکر است در پایان کلاس ها از دانشجویان آزمون به عمل آمده و گواهی نامه آموزشی به آنان اعطا خواهد شد  .

 

تزیین  ورودی دانشگاه  با شعار ایجاد عدالت آموزشی با آموزش برای همه ، همه جا ، همه وقت

ورودی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات به شعار والای دانشگاه پیام نور مزین شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات ، در راستای فعالیت های روابط عمومی مرکز در خصوص اطلاع رسانی بنری با مضمون رسالت دانشگاه پیام نور در ورودی مرکز نصب شد.

متن بنر مزین به حدیثی از امیر المومنین (ع) می باشد که :ارزش هر کس به میزان دانایی اوست .

 رسالت دانشگاه پیام نور با محوریت شعار  ایجاد عدالت آموزشی با آموزش برای همه ، همه جا ، همه وقت نیز بخش دیگری از متن بنر است .

 

عصر شعر هجرانی مادر در مرکز آباده

به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س)، مراسم عصر شعری تحت عنوان هجرانی مادردر دانشگاه پیام نور مرکز آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز آباده، این مراسم با شرکت دانشجویان دانشگاه پیام نور ودانشگاه آزاد اسلامی در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید. در این عصر شعر چهارده نفر از دانشجویان اشعار خود را در قالب شعر سپید، غزل و قصیده با محتوای تکریم اهل بیت(ع) به خصوص مدح حضرت زهرا (س) ارائه نمودند.

لازم به ذکر است که مژگان محبی شاعره شهرستان به عنوان مهمان افتخاری این مراسم بود که در پایان برنامه از ایشان و شاعر شعر برتر تقدیر گردید

 

 

تکمیل ساختمان فرهنگی دانشگاه پیام نور اشکنان

ساختمان فرهنگی دانشگاه پیام نور اشکنان به همت خیرین اشکنانی و پیگیری های کارکنان دانشگاه پیام نور اشکنان بخصوص سرپرست محترم واحد، تکمیل و راه اندازی گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اشکنان، این ساختمان که متعلق به بخشداری اشکنان بوده و پس از فوت مرحوم محمد اکبر عالی نژاد، خیر اشکنانی، نیمه تمام باقی مانده بود، با اهدا  این ساختمان توسط بخشداری اشکنان به دانشگاه پیام نور ،سرانجام با همت مسئولین و کمک خیر اندیشان، به بهره برداری کامل رسید. این ساختمان هم اکنون تجهیز گردیده و به عنوان استاد سرای دانشگاه  مورد استفاده قرار می گیرد.

بازدید دانشجویان پیام نور بوانات از اداره هواشناسی شهرستان

دانشجویان رشته زیست شناسی مرکز بوانات از اداره هواشناسی شهرستان دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در این بازدید ، دانشجویان با انواع دستگاه های هواشناسی و روش کار آن ها و شیوه پیش بینی هوا آشنا شدند.

قابل ذکر است این بازدید در راستای فعالیت های عملی دروس رشته زیست شناسی برگزار شد و یکی از کارشناسان اداره هواشناسی بوانات به سوالات دانشجویان در خصوص پیش بینی صحیح دما و باد و تشخیص درست میزان تبخیر و رطوبت پاسخ گفت .

 

                 

اعلام حمایت دانشجویان دانشگاه پیام نور نی ریز از مردم مظلوم بحرین

دانشجویان دانشگا پیام نور نی ریز  با حضور در دانشگاه و صدور و قرائت بیانیه حمایت خود از مردم بحرین اعلام کردند.

در قسمتی از این بیانیه که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهیه شده  آمده است: ما مردم مسلمان ایران و بالاخص دانشجویان دانشگاه پیام نور نی ریز با پیروی از مقام معظم رهبری و در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی ایران حمایت خود را از ملت مظلوم بحرین وسایر ملل اسلامی اعلام کرده و کشتار بی رحمانه مسلمانان را در سراسر جهان به دست استکبار وایادی آن محکوم می نماییم"

در این مراسم دانشجویان با سر دادن شعار های الله اکبر ، مرگ بر آمریکا ومرگ بر اسرائیل نفرت وانزجار خود را از قاتلین مسلمانان در سراسر جهان نشان دادند.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور زرین دشت

مراسم پر فیض زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت، مراسم پرفیض زیارت عاشورا به همت امور فرهنگی دانشگاه در دهه فاطمیه و با حضور ریاست دانشگاه، دانشجویان، کارکنان دانشگاه ،نماینده ولی فقیه در سپاه، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه به همراه پاسداران و بسیجیان شهرستان زرین دشت در دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت برگزار شد.

 

واگذاری 7 هکتار زمین جهت احداث دانشگاه پیام نور زرین دشت

7هکتار زمین از اراضی ملی جهت احداث ساختمان دانشگاه و فضای آموزشی به دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد زرین دشت مسئول امر جاری این واحد گفت: این قطعه زمین در کمربندی شهر واقع شده است و از موقعیت خوبی برخوردار است.

محمدرضا رنجبر افزود زمین مذکور با همکاری فرمانداری و اداره منابع طبیعی شهرستان زرین دشت واگذار شده است

 

برگزاری مسابقات قرآن کریم در دانشگاه پیام نور مرکز کازرون

یک دوره مسابقات قرآن در رشته های قرائت ، ترتیل و روخوانی،حفظ یک جزء ،حفظ دو جزء و تفسیر سوره حجرات در دو قسمت خواهران و برادران به مدت سه روز در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکزکازرون محمدجعفر شفیعی مسئول برگزاری مسابقات گفت: هدف از برگزاری مسابقات در راستای تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اسلامی کردن دانشگاهها، تمسک به قرآن کریم و ثقلین ، دانش قرآنی ،ترغیب دانشجویان ،اشاعه فرهنگ قرآنی فراهم آوردن زمینه ای برای تفکر و تعمق در آیات قرآن و تلاش برای درک مفاهیم قرآنی بوده است.

شفیعی در ادامه عنوان نمود: برگزاری مسابقات در چنین سطحی قطعا آثار و برکات زیادی داردمخصوصا در سالهای اخیر که ما با موج اسلام ستیزی و قرآن ستیزی جهان استکبار روبرو هستیم که پرداختن به قرآن و معرفی ابعاد مختلف قرآن مایه وحدت در جامعه اسلامی و باعث خواهد شد که غیرمسلمانان و بخصوص کفاری که با قرآن در ستیز هستند متوجه شوند که جامعه اسلامی علی الخصوص جامعه دانشگاهی برای قرآن چه اهمیتی قائل است و در خنثی کردن توطئه های آنها تاثیرگذار است.

شفیعی در پایان گفت: به نفرات برتر این مسابقات جوایز ارزنده ای اهدا می گردد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:24  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبرهای جدید

دومین دوره ختم قرآن در سال 90 به مناسبت یادواره 14600 شهید استان فارس

دانشگاه پیام نور لارستان با نیت تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) اقدام به برگزاری دومین دوره ختم قرآن می نماید.

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه همزمان با یادواره 14600 شهید استان فارس و با مشارکت اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان فارس و همچنین اقشار مختلف مردم ، دومین دوره ختم قرآن کریم برگزار خواهد شد.

بنابر این گزارش علاقمندان می توانند با ارسال نام و نام خانوادگی خود به سامانه پیام کوتاه این دانشگاه به شماره  3000644141  ارسال و نسبت به ثبت نام و دریافت حزب مورد قرائت خود اقدام نمایند. دوره ختم قرآن در روز پنج شنبه  15/02/1390  برگزار خواهد گردید

 

بازدید نماینده دفتر فنی فرمانداری جهرم از ساختمان آموزشی پیام نور خاوران

نماینده و کارشناسان دفتر فنی فرمانداری شهرستان جهرم از ساختمان آموزشی پیام نور خاوران بازدید کردند.

نماینده دفتر فنی فرمانداری از قسمتهای مختلف ساختمان و مراحل انجام کار بازدید و به نواقص کار اشاره و درخواست نمودند که پیمانکار ضمن رفع نواقص به پیشرفت هرچه بهتر پروژه و تسریع در انجام آن اقدام نماید.

رستگار در ادامه بر ضرورت نظارت مستمر و پیگیری جهت رفع موانع موجود که در راه اجرای پروژه ها خلل ایجاد می کند تاکید نمود.

در ادامه زاهدی سرپرست دانشگاه پیام نور خاوران توضیحاتی پیرامون اقدامات و پیگیریهای صورت گرفته در خصوص مراحل ساخت این پروژه ارائه و اظهار امیدواری نمود با رفع موانع و نواقص مورد اشاره علاوه بر کاهش زمان اجرا ،از افزایش هزینه ها نیز جلوگیری بعمل آید.

 

 

برگزاري نماز جماعت و مراسم عزاداري در پيام نور خاوران

مراسم بزرگداشت دهه فاطمیه در پيام نور خاوران برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي واحد خاوران اين مراسم که به مناسبت ايام فاطميه و به همت پايگاه بسيج دانشجويي برگزارگرديد؛ حجه الاسلام صحرائيان  از روحانیون شهر، به تبيين و نقش جايگاه حضرت زهرا(س) در اسلام وتربيت فرزندان صالح و جايگاه وي نزد پيامبر اسلام(ص)اشاره نمود.

 وي همچنين در خصوص رعايت حجاب و عفاف و الگو قرار دادن حضرت فاطمه (س) توسط خواهران دانشجو تاکيد نمود.

در ادامه دانشجويان در مصيبت و سوگ حضرت فاطمه(س) به نوحه سرايي و سينه زني پرداختند. گفتني است قبل از اجراي مراسم عزاداري، نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجه الاسلام صحرائيان و با حضور پرشور دانشجويان و پرسنل برگزار گرديد.

 

 

دانشجویان بسیجی پیام نور آباده طشک جزء ممتازین طرح ولایت

2 دانشجوی برگزیده طرح ولایت استانی فارس از دانشگاه پیام نور آباده طشک در جشنواره کشوری طرح ولایت شرکت می نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد آباده طشک،  طی برنامه دو هفتگی طرح ولایت 1 که در تابستان 89 در شهر شیراز  با حضور 400 دانشجوی بسیجی خواهر از دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر استان  فارس برگزار گردید، 2 نفر از دانشجویان خواهر بسیجی پیام نور آباده طشک به نام ها ی فرزانه بخشی پور و راضیه قجر جزء نفرات ممتاز این طرح معرفی شدند تا همراه با دیگر دانشجویان ممتاز در طرح ولایت 2  که تابستان سال 90 در دانشگاه فردوسی مشهد به مدت 30 روز برگزار می شود ، شرکت نمایند .  

 

 

برگزاری همایش اعجاز قرآن کریم  در دانشگاه پیام نور کازرون

همایشی تحت عنوان اعجاز علمی قرآن کریم توسط کانون نوسازی معنوی بسیج دانشجویی در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون در این مراسم که با حضور دانشجویان پیام نور، دانشگاه آزاد ، مرکز آ موزش عالی همراه بود عباسی رئیس مرکزکازرون ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه به تبین ضرورت برگزاری چنین برنامه هایی پرداخت .

وی در ادامه با اشاره به حدیث ثقلین خاطر نشان کرد: اگر انسان به معنای واقعی کلمه بتواند قرآن را در ک کند و معنا و مفهوم آن را در عمق جان او نفوذ کند هیچ گاه منحرف نخواهد شد .

اسداله عباسی در ادامه گفت : جایگاه اهل بیت (ع) در تبیین و تفسیر آیات قرآن کریم بسیار مهم است و بدون توجه به روشنگری های آنان زمینه درک برخی آیات قرآن میسر نیست .

در ادامه برنامه احمد زارعی مسئول کانون نوسازی معنوی به تبیین ابعاد مختلف اعجاز علمی قرآن در یافته ها و مباحث علمی روز نظیر سیاره ها ، کرات ، مدارها و ... پرداخت .

در پایان مراسم به 5 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزای اهدا شد.

 

 

موفقیت پیام نور سپیدان در جذب رشته های تحصیلی و افزایش تعداد دانشجو

دانشگاه پیام نور واحد سپیدان در جذب رشته های تحصیلی و افزایش تعداد دانشجویان موفق بوده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان این واحد توانسته است در طول 3 سال از شروع فعالیت خود، رشته های تحصیلی را به 11 رشته و تعداد دانشجویان را بالغ بر 750 نفر افزایش دهد.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد سپیدان گفت: از آغاز شروع به کار این واحد دانشگاهی با توجه به مساعدت های رئیس محترم دانشگاه پیام نور استان فارس و با درخواست های صورت گرفته و همچنین پتانسیل موجود در جهت افزایش رشته های مورد نظر روند رو به رشدی را مشاهده کرده ایم.

هاشمی افزود: نزدیک بودن این واحد به مرکز استان، آب و هوای مناسب شهرستان و تنوع رشته های تحصیلی از عوامل جذب دانشجویان بوده است و با اتمام ساختمان آموزشی دانشگاه این امر مهم گسترش قابل توجهی خواهد یافت.

 

بازديد نماينده دفتر منابع انساني و تحول اداري استانداري فارس و کارشناس فرمانداري از دانشگاه پيام نور قيروکارزين

نماينده دفتر منابع انساني و تحول اداري استانداري فارس و کارشناس فرمانداري شهرستان قيروکارزين به طور سرزده از دانشگاه پيام نور قيروکارزين بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي واحد قيروکارزين ، در اين بازديد قاسمي نماينده دفتر منابع انساني و تحول اداري استان ضمن ابراز رضايت از وضعيت موجود و اميدواري در جهت تکميل ساختمان جديد دانشگاه پيام نور قيروکارزين در آينده نزديک ، بيشتر مشکلات دانشگاه را ناشي از ساختمان فعلي دانست و همچنين يادآور شد که ساختمان فعلي نسبت به سال قبل پيشرفت مطلوب و قابل توجهي از نظر فيزيکي داشته است.

وي در ادامه افزود : تکريم ارباب رجوع و اطلاع رساني از نحوه خدمات به مردم و پيش بيني فضا و امکانات مناسب جهت استقرار ارباب رجوع از جمله مسائلي است که بايد در هر نهادي مورد توجه قرار گيرد.

 

 

انتصاب رئيس دانشگاه پيام نور واحد مرودشت

بنا به پيشنهاد دكتر موغلي رييس دانشگاه پيام نوراستان فارس و طي حكمي از سوي دكتر زياري رئيس دانشگاه پيام نور رئيس واحد مرودشت منصوب شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرودشت ، با حكم دكتر زياري رئیس دانشگاه پیام نور کشور ،عابدین عمادی  که تاکنون سرپرست دانشگاه پیام نور واحد مرودشت را برعهده داشت به سمت ریاست  این واحد دانشگاهی منصوب شد.

در بخشی از حكم دكتر زياري به رئیس دانشگاه پيام نور مرودشت آمده است:ضمن آرزوي توفيق شما در توام نمودن علم با عمل وتلاش جهت كسب رضاي الهي ، اميد است با استمداد از عنايات حق تعالي وبهره مندي از توانايي همكاران ارجمند،در راه تحقق اهداف دانشگاه و خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران موفق ومويد باشيد.

برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشگاه پیام نور کازرون

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم ، سومین نمایشگاه کتاب دانش پژوهان فرهنگ و ادب قشقایی به مدت 10 روز در ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور آغاز به کار کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون مجید حقده مسئول برگزاری این نمایشگاه ، ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و همچنین اشتغال جوانان را از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه اعلام داشت و خاطر نشان کرد : این نمایشگاه با 160 جلد کتاب در عنوان های آثار شهید مطهری، مذهبی ، تاریخی ، اجتماعی و روانشناسی برپا شده است.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 8:59  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب قدیمی‌تر