اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس - 30/9/89

 

برگزاري غربالگري پزشكي كاركنان در دانشگاه پيام نور شيراز

 مرحله دوم غربالگري پزشكي كاركنان دانشگاه پيام نور شيراز در اين مركز دانشگاهي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس، در اين برنامه كه با همكاري مركز بهداشت شهداي والفجر شيراز  برگزار شد با انجام نمونه گيري خون معيارهاي سلامتي كاركنان مورد ارزيابي قرار گرفت.

  در اين مرحله از غربالگري با انجام آزمايش برروي نمونه خون در صورت نامتعادل بودن چربي و قند مشاوره هاي لازم به افراد داده خواهد شد.

در مرحله نخست غربالگري كاركنان كه توسط پزشك متخصص انجام شده بود فشارخون،قد،وزن و ساير معيارهاي اوليه سلامتي مورد ارزيابي قرار گرفته بود.

 بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده از سازمان انرژی هسته ای اصفهان

تعداد بیست نفر از دانشجویان رشته فیزیک دانشگاه پیام نور مرکز آباده از سازمان انرژی هسته ای اصفهان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز آباده در این اردوی یک روزه، دانشجویان با پروسه تولید کیک زرد، سانتریفیوژها و... آشنا شدند.

 برگزاری مراسم روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه پیام نور استهبان

 به مناسبت 27 آذرماه  روز وحدت حوزه و دانشگاه ،مراسمی در حوزه علمیه الزهرا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان، دراین مراسم پس از ارائه مقاله ای در رابطه با شهادت دکتر مفتح وروز همبستگی حوزه ودانشگاه ، ساجدی رییس حوزه علمیه خواهران استهبان حضور دانشجویان در حوزه علمیه راگامی برای آغاز حرکت فرهنگی دانست. وی همچنین افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری  حوزه ودانشگاه باید با هم تلاش کنند ، باهم انس داشته باشند واز تجربیات علمی یکدیگر استفاده کنند . وی سپس به ذکر خصوصیاتی از حضرت زینب (س)  پرداخت.

گفتنی است در همین راستا گروهی دیگر از کارکنان این مرکز نیز با حضور در حوزه علمیه امام صادق (ع) این روز راگرامی داشتند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر ۱۳۸۹ساعت 11:37  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس - 28/9/89

برگزاری مراسم گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در پیام نور لارستان

دانشگاه پیام نور لارستان روز وحدت حوزه و دانشگاه را با ارسال پیامی به سایر دانشگاه های سطح شهرستان گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد لار حسین وصال سرپرست دانشگاه، در پیامی که به سایر دانشگاهها ارسال کرد گفت:"روز وحدت حوزه و دانشگاه از یادگارهای ارزشمندامام (ره)است.

تلاش بي‌امان دشمن براي ايجاد جدايي ميان اين دو قشر نشانه اهميت همگرايي اين دو نهاد مقدس در مواجهه با توطئه‌هاي دشمنان نظام اسلامي و پيشبرد ايران اسلامي بسوي اهداف متعالي است.

شهید مفتح از جمله افرادی بود که توطئه استعمار در جدا نگاه داشتن دو قشر دانشگاهی و روحانی از هم را، با تمام وجود احساس کرده بود. وی در راه تحقق بخشیدن به آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی، ایجاد وحدت میان این دو قشر مهم جامعه را وجهه همت خود قرارداد."

همچنین پوستر طراحی شده به مناسبت این روز ارسال و بر دیوار دانشگاه نیز نصب شد.

 

برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در پیام نور واحد ششده و قره بلاغ

 مراسم بزرگداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه با حضور امام جمعه ، بخشدار ، سرپرست دانشگاه ، اساتید ، دانشجویان ، کارکنان و طلّاب دردانشگاه پیام نور ششده وقره بلاغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ، در این مراسم ابتدا بهمنی از طرف دانشگاه و یوسفی از طرف حوزه علمیه سخن گفتند.

 درادامه حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه ششده با مهم خواندن بحث وحدت حوزه ودانشگاه خاطرنشان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه يكى از آرمان ها و شعارهايى بود كه امام راحل(ره) پس از شهادت آيت اللّه مفتح آن را مطرح نمود و وی پرچمدار وحدت حوزه و دانشگاه است .

وی افزود: امروز نوبت نسل سوم حوزه و دانشگاه است كه با هوشمندي و درايت از نقاط مثبت و منفي فعاليتهائي که تاکنون صورت گرفته است بهره گيرد و نقش بسيار مهم و خطير خود را در نهادينه كردن ارزشهاي انقلابي و تكميل پروژه وحدت ايفا نموده و در به انجام رساندن تكليف بزرگي که از طرف خدا و مردم بر دوش حوزه و دانشگاه است، تمامي همت و تلاش خود را معطوف دارند.

 

 

درراستای حمایت از دانشجویان کم بضاعت صورت گرفت

افتتاح صندوق قرض الحسنه غدیر  در دانشگاه پیام نور استهبان

صندوق قرض الحسنه دانشگاه پیام نور استهبان با حضور نماینده مردم شهرستان استهبان در مجلس شورای اسلامی افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان، سقایی نماینده مردم شهرستان استهبان در مجلس شورای اسلامی باحضور درجمع کارکنان دانشگاه پیام نور با آنها دیدار کرد. در این دیدار صمیمانه که پیرو جلسات قبلی وبه منظور پیگیری مصوبات صورت پذیرفت کوچک زاده سرپرست دانشگاه پیام نور استهبان ضمن تشکر ازمهندس سقایی نماینده مردم شهرستان در مجلس به خاطر توجه وحمایتهایی که از دانشگاه پیام نور استهبان داشته است  خواستار پیگیری درمورد سردرب دانشگاه پیام نور وآزمایشگاه این مرکزشد.

کوچک زاده در این دیدار در مورد سروس ایاب و ذهاب دانشجویان نیز اعلام نمود علی رغم پیگیری های مستمر  وقول مساعد رییس شورای شهر اما متاسفانه شهرداری به نحو مطلوبی  دراین خصوص همکاری نمی کند.

 وی همچنین از افتتاح صندوق قرض الحسنه با نام غدیر ویژه دانشجویان کم بضاعت  دانشگاه پیام نور استهبان با سرمایه اولیه 000/000/10 ریال خبر داد.

سقایی در این دیدار ضمن تسلیت ماه محرم، از کارکنان دانشگاه پیام نور به خاطر زحمات بی دریغشان تقدیر وتشکر کرد. وی همچنین خاطر نشان کرد: در مورد بودجه جاری دانشگاه که مقرر گردیده بود 5/1 ملیارد ریال تخصیص یابدولی یک ملیارد ریال تخصیص داده شده  وهمچنین انشعاب آب وبرق پیگیری های لازم را انجام  خواهد داد.

شایان ذکر است در پایان جلسه  به پاس زحمات بی شائبه نماینده مردم شهرستان استهبان در امر خدمت رسانی  به دانشگاه پیام نور با اهداء لوح تقدیر ازوی قدر دانی به عمل آمد.

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 10:17  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس - 27/9/89

برگزاری ششمین دوره کارگاه علمی، تجارت الکترونیک دردانشگاه پیام نورمرکزداراب

ششمین دوره کارگاه علمی، تجارت الکترونیک دردانشگاه پیام نورمرکزداراب برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکزداراب، انجمن علمی مدیریت صنعتی باهمکاری واحدفرهنگی مرکز، ششمین دوره کارگاه علمی را باعنوان تجارت الکترونیک باحضور 50 نفرازدانشجویان رشته های مدیریت صنعتی ودولتی زیرنظرمحسن حیدری ازپرسنل اداره بازرگانی استان فارس برگزارنمود.این دوره هاهرساله برگزارمی شود که درپایان دوره به شرکت کنندگان مدارک معتبر ازطرف اداره بازرگانی ارائه می شود.

 

 برگزاری زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور واحد کوار

با حضور کارکنان و تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد کوار مراسم پر فیض زیارت عاشورا با مداحی دانشجویان حسین رحیمی و عباس امیدوار و برادر سعید خانی از مداحان اهل بیت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد کوار در پایان این مراسم بسته های فرهنگی و CD های سخنرانی آیت اله العظمی مکارم شیرازی بین شرکت کنندگان توزیع گردید .

 

برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا در دهه اول محرم در دانشگاه پیام نور جهرم

به همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم ، مراسم عزاداری ابا عبداله الحسین (ع) در دهه اول محرم جهت کارمندان و مسئولین دانشگاه هر روز صبح برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم،این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین برازنده،قرائت زیارت عاشورا و مداحی مسعود سرمدی پور همراه بود.

 

اهداي خون در دانشگاه پيام نور مركز فسا

 جمعي از كارمندان،‌اساتيد و دانشجويان دانشگاه پیام نور مرکز فسا به مناسبت دهه اول محرم خون خود را اهدا كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز فسا، كاركنان مركز بهداشت همراه با تجهيزات پزشكي خود در دانشگاه حضور يافتند و كار اهداي خون در دانشگاه انجام شد.

 

برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری در دانشگاه پیام نور واحد خاوران

به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) مراسم سوگواری و عزاداری در دانشگاه پیام نور خاوران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خاوران در این مراسم دانشجویان بعد از شرکت در نماز مغرب و عشا به عزاداری پرداخته و حجت الاسلام صحراییان امام جماعت دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخته و ابعاد واقعه عاشورا و شجاعت امام حسین و یارانش را برای دانشجویان تشریح نمود.

 

برپایی مراسم دعای پرفیض زیارت عاشورا وعزاداری سید و سالار شهیدان دردانشگاه پیام نور مرودشت

امور فرهنگی و دانشجویان رشته مدیریت دولتی وحسابداری اقدام به برپایی دعای پرفیض زیارت عاشورا نمودند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت،  این مراسم که دو روز به طول انجامید با حضور سرپرست دانشگاه،  اساتید ،کارکنان و دانشجویان برپاشد. دراین مراسم مداحان آقایان حبیب حیدری ( از تهران)، سید بهنام موسوی وعلی اصغر بهمنی حضور داشتند ابتدا زیارت عاشورا قرائت شد و بعد از آن مراسم سینه زنی و پذیرایی انجام گرفت.

 

برگزاری مراسم با شکوه معنوی زیارت عاشور در دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ

مراسم با شکوه معنوی زیارت عاشورابا حضور جمع کثیر از دانشجویان به همراه سرپرست، اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور واحد ششده و قره بلاغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه واحد ششده و قره بلاغ، در این مراسم حجت الاسلام دکتر رهنمایی معاون موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی از قم درمورد واقعه عاشورا و درسهایی که از زیارت عاشورا می توان گرفت اشاره کرد.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ساعت 10:2  توسط روابط عمومی لامرد  | 

                       در راستای توسعه روابط عمومی الکترونیک صورت گرفت

                           انتشارخبرنامه الکترونیکی در دانشگاه پیام نورفارس

  پنجمین شماره خبرنامه الکترونیکی دانشگاه پیام نوراستان فارس منتشر شد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس گفت: در راستای توسعه فعالیت های الکترونیکی در دانشگاه پیام نور فارس،خبرنامه الکترونیکی این دانشگاه هرروز انتشار می یابد.

ابراهیم اژدری افزود: این خبرنامه شامل اخبار روزانه مراکز وواحدهای تابعه،اخباردانشگاه پیام نورکشور،اخبار ومطالب منتشر شده از دانشگاه در مطبوعات استان فارس و همچنین خبرهای مرتبط با آموزش عالی  انتشار یافته در خبرگزاری ها می باشد .

وی افزود: درحال حاضر  این خبرنامه از طریق پست الکترونیک به روسای مراکز وواحدها،مدیران وکارکنان دانشگاه پیام نورفارس ارسال می گردد. این خبرنامه همچنین در پورتال خبری دانشگاه پیام نورفارس به نشانیfarspnu.ir نیز قابل دسترسی است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه پیام نورفارس، توسعه فعالیت های الکترونیکی در روابط عمومی را یکی از مهمترین اولویت های این مرکز عنوان نمود و خاطرنشان ساخت: ایجاد پایگاه اینترنتی 42 مرکز وواحد دانشگاه پیام نوردر شهرستانهای فارس،راه اندازی سامانه اطلاع رسانی پیام کوتاه در کلیه مراکز وواحدهای استان،فراهم نمودن امکان دسترسی مستقیم دانشجویان با رئیس استان از طریق پیامک و همچنین تهیه مجموعه های مالتی مدیا به مناسبت های مختلف از جمله برنامه های اجرا شده توسط روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس در حوزه روابط عمومی الکترونیک می باشد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ساعت 8:40  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس (23/9/89)

دانشجوی پیام نور نی ریز مدال طلای مسابقات بین المللی اختراعات کره جنوبی را کسب کرد

دانشجوی پیام نور نی ریز مدال طلای مسابقات بین المللی اختراعات کره جنوبی را از آن خود کرد.

رویا آزاده دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور واحد نی ریز با ثبت اختراع خود وشرکت در مسابقات بین المللی اختراعات کره جنوبی موفق به کسب مدال طلای این مسابقات شد. وی روز  در میان استقبال تعدادی از دانشجویان وخانواده خود به نی ریز باز گشت.

 

مراسم عزاداری در دانشگاه پیام نورنی ریز

تعداد 80 نفر از دانشجویان دختر این واحد دانشگاهی در مراسم عزاداری سید وسالار شهیدان در هیئت شاهد خواهران حضور یافتند و همراه سایر عزاداران حسینی به عزاداری و سینه زنی پرداختند. عزاداران در این مراسم اشعاری در اوصاف حضرت قاسم (ع) خوانده ونوحه خوانی کردند.این مراسم ساعتی پس از نماز مغرب وعشا آغاز شده بود و تا  22:30 دقیقه ادامه داشت.

 

حضور دانشگاه پيام نور فارس در نمايشگاه هفته پژوهش

رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس و رئيس شوراي پژوهشي اين دانشگاه از حضور دانشگاه پيام نور در نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاهها در هفته پژوهش خبر داد.

دكتر عليرضا موغلي با بيان اينكه امسال نيز همانند سالهاي گذشته پيش بيني مي شود غرفه دانشگاه پيام نور از پربيننده ترين غرفه هاي مراكز آموزش عالي و پژوهشي باشد افزود: علاوه بر آثار برجسته پژوهشي، كتب و طرحهاي تحقيقاتي، گزارش مقاله هايي كه در ISI و نمايه شده هاي معتبر به چاپ رسيده اند نيز به نمايش گذاشته خواهد شد.

وي همچنين به معرفي پژوهشگران منتخب دانشگاه در اين غرفه اشاره كرد و اظهار داشت: معرفي اعضاي هيات علمي دانشگاه پيام نور شيراز و تخصص آنان نيز در اين نمايشگاه انجام خواهد شد.

وي همچنين به برگزاري 15 كارگاه آموزشي استاني تا پايان سال خبر داد و با تاكيد بر حمايت دانشگاه از پژوهشگران يادآور شد: تعريف اعتبارهاي گرانت و حمايتهاي مالي در حوزه انجام پژوهشهاي تخصصي و نيازهاي استاني و همچنين حمايت از اختراعات و چاپ مقالات معتبر از جمله مشوق هاي دانشگاه پيام نور استان فارس در اين زمينه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس ، پروفسور بهمن يوسفي عضو هيات علمي گروه رياضي دانشگاه پيام نور شيراز  و دكتر عليرضا موغلي عضو هيات علمي گروه مديريت دانشگاه پیام نور درسال جاری به عنوان دو تن ار شش پژوهشگر برتر دانشگاه پيام نور كشور برگزيده شده اند.

 

همایش ازدواج و راهکارهای آن در دانشگاه پیام نور صفاشهر

دانشجویان عضو انجمن علمی روانشناسی دانشگاه پیام نور مرکز صفاشهر ، همایش ازدواج وراهکارهای آن را برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور صفاشهر ،ا نجمن علمیروانشناسی همایشی با عنوان ازدواج وراهکارهای آن را با حضور استاد بهرامیان برگزار کرد . در این همایش ابتدا بهرامیان نکات اساسی در مورد ازدواج وعلت اصلی تشکیل خانواده از نظر اسلام را بیان کرد وسپس دانشجویان سئوالات خود را در زمینه های مختلف از قبیل  روابط دختر وپسر، حریم هاو روابط ، سختگیری  برای ازدواج از طرف خانواده ها ، موانع ومشکلات ازدواج جوانان و راهکارهای اصلی برای ایجاد یک زندگی مطلوب دینی مطرح نموده و و پاسخهای لازم را دریافت کردند. این همایش با استقبال گسترده دانشجویان مواجه  گردید و خواستار برگزاری ادامه این مباحث شدند.

 

بازدید  دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور جهرم از بیمارستان اعصاب و روان شیراز

دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم طی یک بازدید علمی یک روزه به شیراز رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم،40 نفر از دانشجویان رشته روانشناسی  این مرکز آموزشی که درس آموزش وپرورش کودکان استثنایی و آسیب روانی را اخذ کرده بودند به بیمارستان اعصاب و روان شیراز اعزام شدند.

در این بازدید دانشجویان علاوه بر آشنائی با بخش های مختلف بیمارستان به ملاقات و دلجوئی از  بیماران پرداختند.شرکت کنندگان در این برنامه همچنین از ارامگاه سعدی و باغ ارم دیدن نمودند.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور سروستان

مراسم پرفیض زیارت عاشورا با حضور پر شور دانشجویان ،اساتید و کارمندان در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد.

در این مراسم ابتدا زیارت عاشورا برگزار، سپس حجه الاسلام جلالی  در سخنانی ضمن لزوم گرامی داشت دهه محرم و تاکید بر سخن امام راحل که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است افزود:امروز بیش از هر روز دیگری جوانان ایران اسلامی به حسین و راه و رسم حسین(ع) نیاز دارند.

وی در ادامه محرم را ماهی دانست  كه عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قيام كرده ، و به اثبات رسانده است كه ، هميشه حق بر باطل پيروز است.

 

 

 

برپایی مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) دردانشگاه پیام نورجهرم  با حضور نماینده مردم  در مجلس

نماینده جهرم در مجلس: در برنامه پنجم توسعه، روند رو به رشد توسعه کیفی وکمی دانشگاه پیام نور ادامه می یابد

مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) با حضور دکتر محمد رضا رضایی نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، به همت امور فرهنگی وکانون فرهنگ و معارف اسلامی دانشگاه پیام نور جهرم در سالن غدیر این دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکزجهرم،در این مراسم پرسنل و اساتید دانشگاه ، جمعی از دانشجویان و تنی چند از مسئولین  محلی حضور داشتند.

در آغاز این مراسم حجت الاسلام والمسلمین برازنده سخنانی پیرامون معنویت و داشتن تقوا ایراد نمود و گفت: خداوند در سوره های مختلفی از قرآن همچون سوره مائده، مؤمنین را به داشتن تقوا دعوت کرده و به انسانها متذکر شده که در این دنیا مسافری بیش نیستند و از آنجایی که هر سفری نیاز به زاد و توشه ای دارد بهترین توشه سفر یک انسان تقواست و البته نباید از این موضوع غافل شد که برای دستیابی به این مهم،توسل کردن را نیز مد نظر داشته باشیم که یکی از راه های کسب تقوا است.

در ادامه عبدالرحیم زارعیان،سرپرست دانشگاه ضمن خوشامد گویی و عرض خیر مقدم به مهمانان ، از کمک ها و پیگیری های نماینده جهرم که منجر به تکمیل شدن بخش های مختلف دانشگاه شده است تشکر کرد.

در بخش دیگری از مراسم ، دکتر رضایی نماینده مردم در مجلس ، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و نیز ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان و مسئولین دانشگاه در پاسخ به بحث های مطرح شده گفت: پروژه ها و برنامه هایی که تا کنون اجرا شده است به خاطر همکاری و پیگیری همه کادرهای مربوطه از جمله مسئولین دانشگاه بوده که در محیطی همگرا و دوستانه برای رفع مشکلات اقدام کرده اند.خوشبختانه دانشگاه پیام نورهم از نظرکیفی و هم از نظر کمی روند رو به رشدی داشته که در برنامه پنجم نیز تلاش شد برای این دانشگاه امکانات بیشتری در نظر گرفته شود. از جمله برنامه هائي که براي دانشگاه پيام نور جهرم تصويب گرديده پروژه مجتمع فرهنگي و مسجد است که در سال جاري اجرا خواهد شد .

وي همچنين با ذکر اين نکته که امروز بزرگترين خدمت به انقلاب ايجاد اميد در مردم است يعني مردم باور کنند که مسئولينشان به فکرشان هستند حضور در جمع مردم و ارتباط با آنان را از ويژگي هاي يک مدير دانست.

رضائی همچنين در بخش ديگري از صحبت هاي خود گزارشي از پروژه هاي در حال احداث در  شهرستان جهرم ارائه نمود و در پايان خاطر نشان کرد که مسائل و مشکلات مطرح شده را حتما پيگيري کرده و براي رفع آنها اقدام مي نمايد.

در پايان اين مراسم حاج هادي حق پرست مداح اهل بيت(ع) در عزاي سيد الشهدا(ع) مرثيه سرائي کرد.

همچنین در حاشیه این مراسم یادمانی از خیمه گاه یاران امام حسین(ع) و صحرای کربلا بر پا گردید.

 

اردوی علمی- تفریحی دانشجویان رشته الهیات دانشگاه پیام نور جهرم به شیراز

دانشجویان رشته الهیات دانشگاه پیام نور مرکز جهرم به اردوی علمی- تفریحی یک روزه ای به مقصد شیراز رفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم،30 نفر از دانشجویان رشته الهیات این مرکز با هدف آشنا شدن با ابعاد عملی درس آشنایی با ادیان بزرگ جهت بازدید از انجمن زردشتیان به شیراز اعزام شدند. دانشجویان در ادامه همچنین از باغ ارم و باغ عفیف آباد دیدن نمودند.

 

 

برگزاری سمینار کار آفرینی در دانشگاه پیام نور جهرم

سمیناری تحت عنوان «کار آفرینی» به همت انجمن علمی رشته مدیریت دانشگاه پیام نور مرکز جهرم در سالن غدیر این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم، در این سمینار تخصصی مباحثی چون زندگی شغلی ، رسته بندی مشاغل بر اساس علایق , ورود به دنیای کسب و کار و... شرح داده شد.

روزی طلب سخنران این مراسم در تشریح موارد فوق یکی از روش های دسته بندی زندگی را بر پایه وظیفه دانسته و براین اساس دو نوع زندگی شغلی و تحصیلی را بر شمرد و زندگی بر مبنای کارآفرینی را یکی از زیر مجموعه های زندگی شغلی دانست. وی در ادامه صحبت های خود گفت: زندگی کار آفرینی زندگی توأم با هیجان، تغییر و تنوع، خلاقیت، پیروزی و شکست و عاری از هرگونه سکون و رخوت است که در آن یک کار تکراری با خلاقیت و شیوه ای متفاوت انجام می شود. مهارت های عمومی کسب و کار مثل مهارت در انتخاب نام و مکان و نوع کسب و کار و مهارت های مدیریتی از جمله مهارت هائی هستند که یک فرد کارآفرین باید از آن آگاهی داشته باشد.

روزی طلب در پایان صحبت های خود با اشاره به این موضوع که تمام رهبران بزرگ دنیا ، استادان برقراری ارتباط بودند ، داشتن هدف را عاملی مهم و تأثیرگذار در زندگی و ورود به دنیای کارآفرینی را مستلزم تحمل و پذیرش سختی های این راه  دانست.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:14  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس - 22/9/89

مراسم گراميداشت دهه اول محرم الحرام در دانشگاه پیام نور گله دار

 به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو و همچنين فرا رسيدن ماه محرم الحرام مراسم باشكوهي در سالن دانشگاه پيام نور واحد گله دار برگزار گرديد.

 در اين مراسم كه با حضور جمعي از مسئولين محترم شهر گله دار از جمله امام جمعه، شهردار، بخشدار، مسئولين و اساتيد دانشگاه و جمع كثيري از دانشجويان برگزار گرديد برنامه هايي به مناسبت 16 آذر و همچنين دهه محرم اجرا شد.

دانشجويان و اساتيد در اين مراسم همچنين اقدام دشمنان نظام را در خصوص ترور دو استاد دانشگاه شهيد بهشتي محكوم كردند.

در پايان بخش مراسم هدايايي به رسم يادبود به كليه دانشجويان و نيز هدايايي به نفرات اول تا سوم هر رشته اهدا گرديد.

 

برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا  در دانشگاه پیام نور لار

به همت بسیج دانشجویی شهید ماشالله شیخی دانشگاه پیام نور لار ، مراسم پر فیض زیارت عاشورا با مداحی برادر علی اصغر لطفی در محل سالن اجتماعات دانشگاه با حضور کارمندان و دانشجویان برگزار گردید.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی

مراسم دعای پر فیض زیارت عاشورا  با حضور سرپرست دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور با همکاری امور فرهنگی و بسیج دانشجویی برگزار گردید.

 

مراسم عزاداري ابا عبدالله الحسين در دانشگاه پيام نور فسا

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز فسا، مراسم عزاداري اباعبدالله الحسين در دانشگاه برگزار  گرديد.

در اين مراسم كه با سخنراني دكتر رهنمايي عضو هيئت علمي موسسه امام خميني(ره) و مداحي كربلايي محمد صادق طاهري همراه بود 300 نفر از دانشجويان،‌اساتيد و كاركنان  دانشگاه حضور داشتند. دكتر رهنمايي گفت: فرهنگ نوراني امام حسين(ع) ما را در ركاب امام زمان (عج) قرار مي دهدو افراد خاص به مراسم امام حسين(ع) دعوت مي شوند.وي افزود جاي درنگ نيست و ما به عشق مكتبي حركت مي نماييم كه پويا است و تنها مذهبي كه به  پويايي و حركت خود ادامه مي دهد مذهب شيعه 12 امامي است و يادآور شد كه از عاشورا و انتظار بهره مند باشيد و از عاشورا درس بگیرید، تا به خودشناسي برسيد و هميشه در نظر داشته باشيد كه بايد خونخواه امام حسين(ع) باشيد و در مجاهدت هاي امام زمان(عج) سهيم باشيد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:15  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس (21/9/89)

سرپرست دانشگاه پیام نور شیراز:

تعامل حوزه ودانشگاه از ضروريات الگوي اسلامي ايراني پيشرفت است

سرپرست دانشگاه پيام نور شيراز گفت: تعامل بين حوزه و دانشگاه از ضروريات به فعليت رساندن الگوي اسلامي ايراني پيشرفت است.

دكتر محسن جاجرمي زاده با بيان اينكه پيش فرض و اصول حاكم بر تفكر ديني كه متناسب با نيازهاي جامعه باشد بايستي از نظام علمي حوزه خارج شود افزود: در اين ميان دانشگاهها نيز بايد سيستمي طراحي كنند كه اين نظام ارزشي را در عالم خارج به فعليت درآورند.

وي با اشاره به لزوم ارائه الگوهاي كاربردي مبتني بر ارزشهاي ديني و مقتضيات بومي از سوي حوزه اظهار داشت: ازضروريات طراحي و اجراي  الگوي اسلامي ايراني پيشرفت ارتباط روشن و تعامل موثر بين حوزه و دانشگاه است.

وي همچنين با اشاره به اركان مختلفي كه مقام معظم رهبري در چند سال گذشته مانند چشم انداز 20 ساله توسعه اعلام كردند اظهار داشت: طراحي الگوي اسلامي ايراني پيشرفت راهبردهاي مناسبي را در ابعاد مختلف فرهنگي، سياسي،اقتصادي، آموزشي و غيره براي دستيابي به اين چشم انداز فراهم مي كند.

سرپرست دانشگاه پيام نور شيراز افزود: در جهان غرب نظام اجتماعي وتمدن را براساس نظرياتي مي سازند كه  بر پايه فلسفه مادي آن جوامع است بنابر اين اگر بخواهيم ابزار بومي پيشرفت را تعريف كنيم بايد بر اساس فرهنگ وجهان بيني بومي باشد.

دكتر جاجرمي زاده همچنين با تاكيد بر اينكه در صورت ترسيم راهبردها واستراژي هاي پيشرفت و اقتباس از مدلهاي توسعه جوامع ديگر پس از سالها دچار چالش خواهيم شد يادآور شد: مقام معظم رهبري براي كاهش دادن اين چالشها در اداره نظام اسلامي پيشنهاد ميكنند كه نخبگان جامعه به يك اجماع در الگوي اسلامي وايراني پيشرفت برسند كه هم مقتضيات بومي وايراني در آن لحاظ شده باشد و از سوي ديگر از ارزشها واصول عدول نكند و لازمه اين رويكرد شناخت متغيرها و عوامل تاثير گذاري است كه بتوان با تكيه بر آن راهبرد پيشرفت جامعه را در راستاي ارزشهاي اسلامي رقم زد.

وي افزود: ممكن است همه محتوايي كه از الگوي اسلامي ايراني در ذهن داريم در كلمات رشد يا توسعه نگنجد بنابراين مقام معظم رهبري از واژه پيشرفت در اين الگو استفاده كرده اند.

 

برپایی یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه پیام نور ممسنی

به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو  مراسم با شکوهی با حضور سرپرست دانشگاه پیام نور ممسنی، اساتید و کارکنان و جمع کثیری از دانشجویان در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 در این مراسم  سیامک مرادی سرپرست دانشگاه پیام نور ممسنی  ضمن خیر مقدم به حضار در مراسم طی سخنرانی با بیان دستاورد انقلاب اسلامی و نقش دانشجویان در انقلاب گفت :

دانشجویان که هر کدام یک پتانسیل و قابلیت برای منطقه محسوب می شوند اگر از توانایی ها و استعداد هایشان استفاده بهینه شود می توانند برای جامعه مثمر ثمر واقع گردند.وظیفه دانشگاه نیز شناسایی و به کار گیری این استعداد ها می باشد.

وی با تقدیر از حضور امام جمعه ممسنی دراین مراسم، متذکر شد که جامعه کنونی ما با جامعه صدر اسلام شباهت زیادی دارد، همان گونه که یاران با وفای رسول الله در مقابل کارشکنی و توطئه های منافقین استقامت کردند و دین اسلام را نگه داشتند ما هم وظیفه داریم در این جنگ نرم و استکبار جهانی همانند آنها ایستادگی کنیم.این ضرورت را بشناسیم  و با اطاعت  از ولی امر مسلمین این طرح های شیطانی را ناکام بگذاریم.

   وی افزود: این یک چشمه جوشان است که خدا خواسته بجوشد و جوشش آن حیات ونشاط به جامعه تزریق می شود و باید از این فرصت طلایی استفاده کرد و کارهای فرهنگی بیشتری انجام دهیم و افکار را تعمق بخشیم و جلوی آفات و آسیبها را بگیریم.

مرادی از طرح های در دستور اجرای این دانشگاه خبر داد و گفت :با مساعدت و پیگیری نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی  و دکتر موغلی رئیس دانشگاه پیام نور استان و همچنین  گنجه ای فرماندار پر تلاش بسیجی شهرستان  یک مجتمع فرهنگی مذهبی در دانشگاه و سوله ورزشی، محوطه سازی و ساخت سردرب دانشگاه در آینده نزدیک به اجرا در خواهد آمد.

 وی اضافه نمود با تجهیز کارگاه کامپیوتر که در این مرکز انجام گرفته انشاء اله بتوانیم برخی از مشکلات رشته کامپیوتر را پاسخگو باشیم.

دربخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام سید مجد الدین حسینی امام جمعه شهرستان ممسنی ضمن تسلیت ایام محرم الاحرام و تشکر از مسئولین دانشگاه جهت فراهم آوردن این مراسم فرهنگی مذهبی وضعیت انقلاب و کشور را بسیار حساس دانست و بیان داشت که کشور ما با هیچ دولت دوستی در حال جنگ نیست شاید در میان جنگ های اسلامی وضعیت دفاع مقدس و شرایط فعلی که در جنگ نرم هستیم را بتوان به جنگ احزاب تشبیه کرد قبایل مختلف می خواستند فاتحه نظام اسلام و حکومت نبوی را بخوانند و حتی عده ای از منافقین به نفع دشمن وارد صحنه شده بودند همان طور که می دانید دراین جنگ مسلمانان با تمام شگفتی به پیروزی رسیدند .

 در ادامه این مراسم شعرهایی از طرف دانشجویان این مر کز – مداحی و سرودهایی در شان و منزلت امام حسین و شهدای دانشجو قرائت گردید.

  

انتشار نشريه هنري" رسپينا"  در دانشگاه پيام نور شيراز

نخستين نشريه تخصصي دانشجويي با موضوعيت هنر در دانشگاه پيام نور شيراز منتشر شد.

در اين گاهنامه كه با عنوان"رسپينا" و با صاحب امتيازي حميد شهرياري ومدير مسئولي نازنين غرقي و با 7 عضو تحريريه منتشر شده است به موضوعاتي چون ريزترين آثار هنري جهان، سيستم هنرهاي تجسمي،جامعه شناسي هنر،نقش عكاسي به عنوان يك رسانه بصري شگرف، هنر درماني، گرافيست ونقاشي هاي ناخودآگاه وشخصيت پرداخته شده است.

 

برگزاری سوگواری شهادت ابا عبد ا.. حسین (ع) در پیام نور کازرون

به همت امور فرهنگی مراسم سوگواری دهه اول محرم با حضور  کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور مرکز کازرون در محل نماز خانه این مرکز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پیام نور مرکز کازرون این مراسم که همه ساله در این مرکز برگزار می گردد با مداحی حاج آقا امیریان و پس از آن خواندن زیارت عاشورا سینه زنی و مداحی همراه می باشد.  

 

بازدید دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور کازرون از بیمارستان رازی

به همت انجمن روانشناسی و همکاری امور فرهنگی دانشگاه پیام نورمرکز کازرون، اردویی یک روزه جهت بازدید از بیمارستان رازی با حضور 45 نفر از دانشجویان و اساتید این رشته برگزار شد که دانشجویان ضمن بازدید از بخشهای مختلف با بیماران به گفت وگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون ،فاطمه عالیشوندی دبیر انجمن روانشناسی گفت : هدف از این بازدید آشنا شدن دانشجویان با ابعاد عملی و واقعی درس آسیب شناسی 2 بوده است.

     بیمارستان اعصاب و روان رازی از 10 بخش مردان و چهار بخش زنان تشکیل شده که از جمله بخشهای توانبخشی کرونیک، اتاق ایزوله و اسکیزوفرنی می توان نام برد. در این مرکز عمده روشهای دارو درمانی ، الکتروسکپ ، گروه درمانی ، کار درمانی و ورزش درمانی می شود  نام برد.

  در پایان این اردو دانشجویان از تفرجگاه ارم دیدن نمودند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:40  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز وواحدهای استان فارس20آذر

 

برگزاری نمايشگاه يادواره 186 شهيد دفاع مقدس در  دانشگاه پيام نور خرامه

  همزمان با سوم محرم نمایشگاهی تحت عنوان یادواره 186 شهید گلگون کفن منطقه خرامه به محوریت دانشجویان دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه پیام نور خرامه، در این نمایشگاه که ادارات خرامه در غرفه های مستقل دستاوردهای شهدا را به نمایش  گذاشتند که مورد استقبال دانشجویان و مردم شهید پرور خرامه قرار گرفت.  این نمایشگاه به همت امور فرهنگی دانشگاه ، دانشجویان ، بسيج دانشجويي ،کانونهاي علمي و گروه مهندسي فناوري اطلاعات دانشگاه برگزار گرديد که درمراسم افتتاحیه مسئولین محلی ،عموم مردم، دانشجويان، کارکنان ادارات و فرهنگيان شهر حضور داشتند.

 

بازديد علمي دانشجويان زمين شناسي پيام نور جهرم از معادن استان کرمان

   دانشجويان رشته زمين شناسي دانشگاه پيام نور مرکزجهرم  به منظور فراگيري بيشتر مباحث دروس زمين شناسي صحرائي و زمين شناسي مهندسي  به استان کرمان اعزام شدند.

  به گزارش ر وابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز جهرم ، 23 نفر از دانشجويان رشته زمين شناسي اين مرکز در اين برنامه حضوريافته و از معدن آهن گل گهرسيرجان ، معدن مس سرچشمه رفسنجان و آزمايشگاه مکانيک خاک کرمان بازديد نمودند.

 

برگزاري مسابقه سراسري كتابخواني در دانشگاه پيام نور شيراز

آزمون مسابقه سراسري كتابخواني از سري مسابقات جشنواره ملي مطالعات قرآني دانشجويان ايران در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين آزمون كه همزمان با ساير دانشگاههاي كشور در ساختمان انديشه دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد دانشجويان علاقه مند در آزمون كتاب منشور عقايد اماميه تاليف آيت الله جعفر سبحاني به رقابت پرداختند.

جهاد دانشگاهي كشور با همكاري دانشگاهها وموسسات آموزش عالي كشور اجراي اين برنامه را برعهده دارد.

 

بزرگداشت یادواره ی 15 شهید دانشجو دانشگاه پیام نور فیروزآباد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور  مراسمی تحت عنوان بزرگداشت یادواره ی 15 شهید دانشجو برگزار کرد به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز فیروزآباد ، در این جلسه حاج آقا انجوی نژاد ، صفاری سرپرست دانشگاه پیام نور ، طاهری مسئول بسیج دانشجویی شهرستان ، حاج جاوید فرماندار سپاه ناحیه فیروزآباد ، خانواده معظم شهدا ، جمعی از مسئولین ادارات و تعداد 500 نفر از دانشجویان  حضور داشتند . صفاری سرپرست مرکزفیروزآباد ضمن خیر مقدم بیان کرد امروز وظیفه ی دانشجوی بسیجی با توجه به مشخص نمودن معیارهای فرد بسیجی از طرف مقام معظم رهبری که همانا بصیرت اخلاص وعمل به موقع می باشد بسیار خطیر وحیاتی می باشد.

وی افزود: همه ما با تأسی به راه شهدا می بایست در مسیر ولایت به ترویج فرهنگ شهادت اهتمام ویژه داشته باشیم.

 

حمایت از طرحهاي پيشنهادي دانشجويان در حوزه فرهنگي

سرپرست معاونت فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز گفت: در حوزه برنامه هاي فرهنگي دانشگاه بنا به فرمايشات مقام معظم رهبري با تاكيد بر الگوي اسلامي ايراني حركت مي كنيم.

محمد قربان زاده با اشاره به اولويتهاي فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز،  الگوي پيشرفت را الگويي دانست كه با اجتناب از كپي برداري از غرب، متناسب با شرايط و مقتضيات كشور باشد و افزود: در مسايل فرهنگي، تربيتي،اخلاقي ورفتاري برنامه ريزي هاي خود را مطابق با موازين ارزشمند اسلام انجام مي دهيم.

وي با اشاره به اينكه استقبال وحمايت از كرسي هاي آزاد انديشي دانشجويان مبتني بر تاكيدات مقام معظم رهبري در دستور كار اين معاونت قرار گرفته است اظهار داشت: حمايت از دانشجويان مخترع، مولف، مبتكر وپژوهشگر، پشتيباني وحمايت از سمينارها وهمايشهاي دانشجويي، فراهم ساختن بستر مناسب براي انجمن هاي علمي و كانونهاي فرهنگي در زمينه ارائه پيشنهادات و طرحهاي فرهنگي و ديني در دانشگاه و حمايت از فعاليتهاي آنان در چارچوب مقررات وموازين از اولويتهايي است كه در شوراي فرهنگي دانشگاه بيش از پيش به آن پرداخته خواهد شد.

وي با بيان اينكه اولويتهاي فرهنگي دانشگاه بايد در جهت توسعه زيرساختها براي به فعل رساندن منويات ودستورات رهبر معظم انقلاب باشد يادآور شد: مبحث الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در حوزه معاونت فرهنگي دانشگاه پيام نور شيراز مورد تاكيد قرار گرفته و در كارگروههاي تخصصي فرهنگي وشوراي فرهنگي دانشگاه به طور جدي به آن پرداخته خواهد شد.

 

برگزاری دعای زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور فیروزآباد

به گزارش روابط عمومی  در ایام  سوگواری سید الشهدا امام حسین (ع) دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد همه روزه اقدام به برگزاری دعای زیارت عاشورا با حضور کلیه کارکنان نموده است.

 

برگزاری اولین جلسه توجیهی اساتید علوم پایه در فیروزآباد

اولین جلسه توجیهی اساتید گروه علوم پایه در دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اولین جلسه توجیهی اساتید گروه علوم پایه در دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد برگزار گردید. در این نشست مسئولین بخشهای مختلف دانشگاه حضور داشتند. صفاری سرپرست مرکزفیروزآباد، مسائل آموزشی و پژوهشی مربوطه را توضیح داد و در پایان پرسش و پاسخ انجام گرفت و به سوالات مطرح شده پاسخ داده شد.

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور سپیدان

مراسم پر فیض زیارت عاشورا همزمان با هفته اول محرم در دانشگاه پیام نور واحد سپیدان برگزار گردید.

این مراسم در سالن نمازخانه ساختمان آموزشی دانشگاه و با حضور جمع کثیری از دانشجویان و با شکوه خاصی برگزار شد. در ادامه دانشجویان با صرف صبحانه و نشاط معنوی در کلاسهای درس شرکت کردند.

 

 

برگزاری پانزدهمین مسابقات قرآن وعترت در دانشگاه پیام نور نورآبادممسنی

برگزاری پانزدهمین مسابقات قرآن وعترت دانشجویان وکارمندان همزمان باسراسرکشور با حضور مسولان فرهنگی وداوران مسابقه در کتابخانه دانشگاه پیام نور نورآباد ممسنی برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه تعداد شرکت کنندگان دانشجو و کارمندان در این مسابقه 40 نفر بود که از این تعداد 30 نفر زن و 10 نفر مرد در رشته های قرائت، ترتیل وحفظ به رقابت پرداختند و از این میان نادیا قربانی در رشته قرائت 95 امتیاز نفر اول –سید رضوان سجادی با 93 امتیاز نفر دوم – صدیقه میر حاجی با 85 امتیاز نفر سوم انتخاب شدند. همچنین در رشته ترتیل فرخنده محمد صالح با 75امتیاز نفر اول – طاهره آرام 67 امتیاز نفر دوم –زهرا حسینی با 63امتیاز نفر سوم و در رشته حفظ فروزان تیما با 56 امتیاز نفر اول انتخاب شد.  صمد اله ایزدی نیز با75 امتیاز به مرحله استانی راه یافت.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:16  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه استان فارس (18/9/89)

برگزاری سمینار تفاوت دختر و پسر در روابط اجتماعی در دانشگاه پیام نور خنج

سمینار آموزشی تفاوت دختر و پسر در روابط اجتماعی به همراه جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر عدنان احمدی آزاد متخصص اعصاب و روان در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحد خنج در ابتدای سمینار، زاهدیان، سرپرست دانشگاه پیام نور خنج به ضرورت تشکیل چنین جلساتی با وجود مشکلات زیاد اعصاب و روان در جامعه و عواقب ناشی از آن اشاره کرد و خاطر نشان ساخت که دانشگاه سعی می کند ماهانه  یک جلسه را به مشاوره و راهنمایی دانشجویان اختصاص دهد.

در ادامه، دکتر احمدی آزاد ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع)، الگو برداری از شخصیت های بزرگ اسلام جهت رشد جامعه را یادآور شد.

وی تفاوتهای مرد و زن را از دو دیدگاه جامعه شناسی و بیولوژیکی بیان کرد و از حاضرین خواست که برای ایجاد ارتباطات خود این تفاوتها را در نظر بگیرند و در صورتی که ارتباط با احترام متقابل همراه باشد مشکل ساز نخواهد بود

 وی ادامه داد: در برقراری ارتباط پرسیدن سه سوال و پاسخگویی به آنها در ذهن می تواند به ایجاد ارتباط سالم کمک نماید، این سه سوال عبارتند از:1- why (چرایی ایجاد این ارتباط را از خود پرسیدن)2- what(این رابطه چه نوع رابطه ای می خواهد باشد؟) 3- How (این ارتباط چگونه باشد؟)

در انتهای سمینار دکتر احمدی آزاد به سوالات دانشجویان در این خصوص پاسخ داد.

 بررسی هدف وانگیزه ازدواج در دانشگاه پیام نور ارسنجان

جلسه هفتگی دانشگاه پیام نور ارسنجان با موضوع ایده ، هدف و انگیزه ازدواج برگزار شد. دراین نشست  اهمیت تعیین هدف و انگیزه  قبل از ازدواج مورد بررسی قرار گرفت.

در این خصوص عنوان شد که زمانی ادامه ازدواج مسیر می شود که انسان قبل از هر عملی به هدف و انگیزه آن فکر کنند و سیس اقدام نمایید و همچنین نه انگیزه غلط ازدواج مطرح  گردید.

 نشست  بصيرت ، شهادت دانشجو دردانشگاه پيام نور ارسنجان

در روز دانشجو که مصادف با اول دهه  محرم بود جلسه اي با موضوع بصيرت ، شهادت دانشجو دردانشگاه پيام نور واحد ارسنجان برگزار گرديد .در اين جلسه به تعاريف بصيرت و شهادت واهميت دانش از قول ائمه عليه السلام پرداخته شد وعنوان گرديد که موتور حرکت هر جامعه دانشجويان با بصيرت مي باشند .اهميت  شهادت ورشادت که در راه خداکه همراه با بينش وبصيرت باشد داراي ارزش والاتري تلقي مي گردد.

 مراسم بزرگداشت مقام والای امام حسین(ع) در دانشگاه پیام نور اوز

همزمان با آغاز دهه محرم ، مراسم سخنرانی و عزاداری در نمازخانه قدس دانشگاه پیام نور اوز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز اوز، کانون قرآن و عترت این دانشگاه به مناسبت آغاز دهه محرم و بزرگداشت مقام سکان دار واقعه خونین کربلا مراسم سخنرانی با حضور دانشجویان برگزار نمود.

دراین مراسم حجه الاسلام سید علی صفری به سخنرانی در مورد این ایام پرداخت. وی به اهمیت ایمان در انسان به خصوص یک انسان مسلمان اشاره کرد و اظهار داشت: ایمان لقلقه زبانی نیست بلکه باید ملکه وجودی شود و به شکلی حقیقی واقعیت خود را در هر مسلمانی به منصه ظهور برساند. ایمان حقیقی است که کسی چون حسین بن علی(ع) را استوار می سازد تا از مرگ و اسارت نهراسد و تا پای جان برای حفظ اسلام ناب محمدی جهاد نماید. این مراسم با قرائت زیارت عاشورا و با مداحی و نوحه سرایی به پایان رسید.

 برگزاری دوره آموزشی قرآن کریم در دانشگاه پیام نور اوز

کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور اوز، سلسله کلاسهای آموزش تجوید را در نماز خانه قدس  دانشگاه پیام نور اوز برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز اوز، این کلاسها  با هدف ارتقای سطح کیفی قرائت قرآن و نیز کمک به تلاوت صحیح قرآن  دانشجویان برگزار می گردد که اولین جلسه آن با حضور عبدالحمید غریب نواز قاری قرآن و نیز داور بین المللی قرآن مجید تشکیل شد.

در این کلاسها علاوه بر برندگان مسابقات مقدماتی قرآن کریم سایر دانشجویان علاقه مند نیز حضور داشتند.

 سمینار بررسی حقایق تاریخی نام خلیج فارس در دانشگاه پیام نور اوز

     انجمن علمی رشته تاریخ دانشگاه پیام نور اوز سمیناری با عنوان بررسی حقایق تاریخی در مورد نام خلیج فارس در سالن پروین اعتصامی برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز اوز، دکتر محمد باقر وثوقی عضو هیأت علمی رشته تاریخ دانشگاه تهران و رئیس پیشین دانشگاه پیام نور مرکز اوز سخنران ویژه این سمینار بود.

    در ادامه دکتر مقتدری رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اوز به ایراد سخنانی در مورد موضوع سمینار پرداخت و به دکتر وثوقی و هیأت همراه خوش آمد گفت.

دکتر وثوقی با بیان اهمیت بسیار خلیج همیشه فارس از نظرگاههای مختلف جغرافیایی، تجاری و سیاسی موضوع مناقشه بر سر نام خلبج فارس را نه موضوعی ایرانی عربی بلکه آنرا بحثی جهانی دانست که قدرتهای بزرگ در پایه گذاری آن نقشی اساسی دارند. وی با اشاره به این امر که در طول تاریخ مرزهای ما از سمت مغرب و مشرق دستخوش تغییراتی شده اما در منطقه خلیج فارس و دریای عمان مرزهایمان دست نخورده باقی مانده است، این دریا را نمادی از اتحاد و یکپارچگی ایرانیان دانست. سمینار با پرسشهای دانشجویان و اساتید و پاسخهای دکتر وثوقی ادامه یافت.

  کوهپیمایی دانشجویان دانشگاه پیام نور لامرد به مناسبت روز دانشجو

به مناسبت گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو جمعی از دانشجویان پسر ودختر دانشگاه پیام نور مرکز لامرد پس از برگزاری مراسم معنوی زیارت عاشورا درمسجد دانشگاه ،بصورت گروهی با پیمودن قله های مشرف به دانشگاه دربرنامه ای که به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو وآغاز ماه محرم از سوی واحد تربیت بدنی وکانون قرآن وعترت دانشگاه تدارک گردیده بود شرکت نمودند که دراین برنامه به تعداد 10نفر از دانشجویان شرکت کننده هدایایی اهداشد.

  دیدار دانشجویان پیام نور آباده طشک با امام جمعه شهر

     به مناسبت 16 آذر ، روز دانشجو، دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده طشک همراه باسرپرست دانشگاه و مسئول امور فرهنگی ، به منظور تجدید بیعت با آرمانهای امام (ره) و مقام معظم رهبری و همچنین گرامیداشت یاد شهدای دانشجو به حضور امام جمعه این شهر رفتند.

     این مراسم که در دفتر نماینده ولی فقیه در آباده برگزار شد ، ابتدا رئیسی ، سرپرست دانشگاه پیام نور آباده طشک ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان حسین بن علی (ع) و تبریک روز دانشجو ، در مورد این روز و گرامیداشت یاد شهدای دانشجو ، سخنانی ایراد نمود و گزارشی از دانشگاه همراه با مسائل و مشکلات موجود با امام جمعه شهر در میان گذاشتند

 همچنین  رحمانی ، یکی از دانشجویان نیز به مناسبت روز دانشجو ، مقاله ای ایراد نمود و سابقه تاریخی این روز بزرگ را یادآور شد . سپس ، حجه الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه شهرآباده طشک ، ضمن تبریک این روز به دانشجویان و دلایل بزرگداشت این روز و علل نامگذاری این روز به نام روز دانشجو را متذکر شد . این دیدار که در فضای صمیمانه برگزار شد ، با نوحه خوانی و عزاداری به مناسبت ایام سوگواری محرم الحرام به پایان رسید .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:38  توسط روابط عمومی لامرد  | 

 

ويژه برنامه تقارن محرم وروز دانشجو در دانشگاه پيام نور شيراز

به مناسبت تقارن روز دانشجو و روز اول ايام سوگواري محرم الحرام ويژه برنامه اي با حضور دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز در اين مركز دانشگاهي برگزار شد.

در اين همايش كه به همت كانون دانشجويي محبين اهل بيت (ع) و با عنوان"سوگ سرخ" برگزار شد سرپرست بسيج اساتيد استان فارس طي سخناني 16 آذر را سر آغاز موجي سهمگين براي حمله به جريان ليبراليسم دانست وگفت: دانشجوي امروز بايد اين آتش سرخ استكبار ستيزي را در دل خود نگه دارد.

جوكار با اشاره به علل به وقوع پيوستن حادثه 16 آذر و حوادث پيش از آن به اهميت اين روز در تاريخ سياسي ايران پرداخت و افزود: با رويدادهايي مانند 16 آذر باب شهادت در ميان جوانان ما مفتوح شده است.

وي همچنين به تقارن روز دانشجو و ايام عزاداري امام حسين (ع) پرداخت وگفت: تاكنون كمتر دانشگاهي به نقش محرم در 16 آذر پرداخته است اما هم اكنون مشاهده مي كنيم دانشجويان دانشگاه پيام نور با برگزاري چنين برنامه هايي به پيوند ميان اين دو واقعه پرداخته اند.

وي با تاكيد بر اينكه دانشجو بايد فاعل فعال باشد نه مفعول منفعل يادآور شد: دانشجويان در كنار شناسنامه صنفي ودانشجويي يك نسب نامه نيز دارند كه بايد دقت كنند در دانشگاه از كساني نباشند كه از جريانات انقلاب مغفول واقع شده اند.

مسئول كانون رهپويان وصال شيراز نيز طي سخناني با اشاره به مباحثي چون خصوصيات اهل بيت و امام حسين(ع)،لزوم مپيگيري مطالبات دانشجويي،توسل به ائمه(ع)،لزوم رعايت حرمت اهل بيت(ع) در عزاداري ها و اهميت و نقش سوگواري گفت:قيام امام حسين(ع) اين پيام را صادر مي كند كه ما نبايد هرچيزي را بدون تحليل وبررسي بپذيريم .

حجه الاسلام محمد انجوي نژاد افزود:بستر دانشگاه نبايد راكت باشد بلكه دانشجويان بايد مطالبه داشته باشند.

وي با اشاره به اينكه دانشجويان به عنوان قشر اگاه يايد مواظب شيوه هاي عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) باشند اظهار داشت: در اين شبها مواظب باشيد به اهل بيت(ع) توهين و بي حرمتي نشود.

وي يادآور شد: عزاي ايام محرم هيچ عوارضي نداشته و تاثيرات بسيار خوبي نيز دارد بنابراين بايد با غم عاشورا در تمام ايام سال آشنا شويم.

برنامه مداحي و نوحه سرايي،شعر خواني و قرعه كشي مشهد مقدس و جمكران از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 10:2  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برپايي اولين كرسي آزاد انديشي در دانشگاه پيام نور شيراز

بسيج دانشجويي شهيد شاهچراغي دانشگاه پيام نور شيراز اعلام كرد در راستای عمل به دستور مقام معظم رهبري پیرامون برگزاری کرسی های آزاد فکری در دانشگاه ها،اولین جلسه از سلسله جلسات کرسی های آزاد اندیشی  با موضوع "آزادی آنچه هست و آنچه نیست"در مسجد دانشگاه به همت اين تشكل برگزار شد و اين جلسات به طور مستمر ادامه خواهد داشت.

با توجه به اینکه این سلسله جلسات برای نخستين بار در دانشگاه برگزار شد،با استقبال قابل توجه دانشجويان مواجه شد.

در این جلسه که با موضوع "آزادی آنچه هست و آنچه نیست" برگزار شده بود،جمعي از دانشجويان پیرامون مباحثی چون آزادی فکر و عقیده ،آزادی بیان، آزادی اخلاقی و آزادی بیان به صورت آزادانه نظرات خود را اعلام کردند و همچنین آزادی از منظر بزرگانی چون امام خمینی(ره)،مقام معظم رهبري و شهید مطهری بررسی شد و در آخر نیز مطالبه گری در جاهایی که آزادی زیر پا گذاشته می شود،به بحث گذاشته شد.

دانشجویان از برگزاری این جلسه ابراز رضایت کردند و خواستار ادامه دار شدن این سلسله جلسات در سالن همايشهاي غدير شدند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 10:0  توسط روابط عمومی لامرد  | 

شهرستانها - 15 آذر

جشن روز دانشجو در دانشگاه پيام نورلارستان

جشن روز دانشجو با شرکت دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

در این جشن برنامه های متنوعی از طرف دانشجویان اجرا و به دانشجویان ممتاز ، لوح تقدیر به همراه هدایایی از طرف دانشگاه اهداء گردید.

در پایان  دانشجویان در مراسم شام که به همت دانشگاه برگزار شده بود ، شرکت کردند.

 

برگزاري سمينار فناوري هاي نوين در علم کامپيوتر در دانشگاه پيام نور جهرم

  سميناري تحت عنوان فناوري هاي نوين در علم کامپيوتر به همت کانون علمي پژوهشي فناوري اطلاعات بسيج دانشجوئي دانشگاه پيام نور مرکز جهرم در سالن فردوسي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز جهرم، در اين سمينار که با حضور چند تن از مهندسين ، دانشجويان و تني چند از اساتيد و پرسنل دانشگاه برگزار گرديد،زارعيان سرپرست دانشگاه پيام نور جهرم، ضمن خوش آمد گوئي به شركت كنندگان دراين سمينار، جهان امروز را داراي سه قطب علم، ايمان ظاهري و اسلام ناب محمدي دانست.

وي با ابراز تأسف از ترور دانشمندان ايراني در حوادث اخير، ضعف و زبوني کشورهاي غربي در مقابل قدرت و پيشرفت علمي ايران را علت چنين جناياتي بيان نمود.

درادامه مهندس مصلي نژاد از مباحث اختصاصي پيرامون پياده سازي سيستم مناقصه گذاري الکترونيکي مبتني بر وب معنايي بر اساس استاندارد EBXML و تجارت الکترونيکي سخناني ايراد نمود و به معرفي چار چوب هاي ارائه شده براي تجارت B2B پرداخت.

در بخش ديگري از اين سمينار مهندس احمد مصلي نژاد پيرامون مرکز گواهي ديجيتال ، شهر الکترونيک و ضرورت امنيت در اين شهر سخن گفت و استفاده از فناوري اطلاعات را در راستاي انجام امور روزمره شهروندان، تجار ،کارمندان و ساير اقشار جامعه دانست.

وي  در ادامه صحبت هاي خود گفت: بحث ترافيک و آلودگي هوا از جمله مباحثي است که بروز شهر الکترونيک در کاهش آنها مؤثر است. براي تشکيل چنين شهري نياز به زيرساخت هايي همچون فناوري ارتباطات و اطلاعات، قوانين و مقررات خاص، نيروي انساني ، فرهنگ سازي و امنيت احساس مي گردد.

ديگر سخنران مراسم مهندس محمد زارعي در تکميل صحبت هاي همکاران خود به معرفي تاريخچه grid پرداخت و اين شبکه را مجموعه اي از منابع هماهنگ ، بدون يک مديريت مرکز که از پروتکل هاي منبع باز استفاده مي کند با هدف به اشتراک گذاشتن منابع به صورت هماهنگ در يک محيط نا همگن معرفي نمود.

مهندس زارعي ضمن بيان مزايا و معايب اين شبکه و معرفي پروژه هاي در حال اجرا در زمينه هاي فيزيک انرژي هاي بالا و اختر فيزيک، علوم زمين، پزشکي و علوم زيستي ، داروسازي و محاسبات لرزه نگاري گفت: زمينه هاي کاربرد اين شبکه در ايران در پردازش داده هاي ماهواره اي و پيش بيني آب و هواست و يافتن راه حلي براي کمبود منابع در تحقيقات" گريد" هنوز ادامه دارد و مدل هاي اقتصادي سعي در ورود داد و ستد به اين محيط هستند.

در بخش پاياني اين سمينار مهندس مژده رحمانيان معماري سرويس گرا(SOA) را معرفي کرد و آنرا سبکي از معماري که هدف آن رسيدن به اتصال سست ميان عامل هاي نرم افزاري است که مصرف کننده را از جوانب فني جدا مي کند، دانست.

وي در بخشي از سخنان خود گفت:قابل استفاده بودن مجدد، قابليت ترکيب پذيري ، شناسائي و کشف، و اتصال سست از اصول SOA است و اطلاع از وضعيت آب و هوا ، تهيه بليط و موتورهاي جست و جو از نمونه هاي اين سرويس است.

پخش کليپ و نماهنگ و معرفي مسابقه ACM  از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

همچنين در حاشيه اين سمينار نمايشگاهي از دست آوردهاي علمي و تحقيقاتي دانشجويان و اساتيد اين مرکز آموزشي در زمينه فناوري هاي نوين ارتباطات و اطلاعات دائر گرديد.

 

 

بازدید علمی دانشجویان کامپیوتر دانشگاه پیام نور کازرون از پارک علم و فناوری شیراز

   به همت انجمن علمی کامپیوتر ، دانشجویان رشته IT ومهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر دانشگاه پیام نور مرکز کازرون به پارک علم و فناوری در شیراز سفر كردند.

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون ، 45 نفر از دانشجویان این مرکز سفر یک روزه از پارک علم و فناوری و شرکت مخابراتی simens  و دانشگاه صنعتی شیراز دیدن کردند.

محمد عظیمی ، دبیر انجمن علمی کامپوتر مرکز کازرون در این باره گفت: هدف از این بازدید علمی آشنا شدن دانشجویان با بازار کار و آینده رشته کامپیوتر و همچنین چگونگی ادامه تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی بود. گفتنی است در این بازدید شرکت کنندگان به باغ ارم رفتند و از طبیعت زیبای آن بهره مند شدند.

 

برگزاری اردوی کوهنوردی  در دانشگاه پيام نور خاوران

دانشجویان دانشگاه پیام نور خاوران در اردوی کوهنوردی یک روزه که به مناسبت هفته بسیج برگزار گردید شرکت  نمودند.این اردو که با نماز جماعت ظهر و عصر همراه بود حاج آقا صحرائیان به بیان فواید ورزش و کوهنوردی در اسلام و تاثیر آن بر سلامتی افراد اشاره و دانشجویان را به شرکت در برنامه های ورزشی که ازطرف بسیج و تربیت بدنی دانشگاه اجرا می گردد تشویق نمود.

 

برگزاری مسابقه کتاب خوانی «همت مضاعف و کار مضاعف» در پیام نور  جهرم

مسابقه کتاب خوانی«همت مضاعف و کار مضاعف» در دانشگاه پیام نور مرکز جهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم، این مسابقه  به میمنت دهه ولایت و نامگذاری سال 89 توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به نام «همت مضاعف و کار مضاعف»، به همت ستاد غدیر و امورفرهنگی این مرکز آموزشی در دو بخش اساتید و پرسنل و نیز دانشجویان برگزار شد.

پس از فراخوانی و برگزاری مسابقه افشین رحیمی، بهشاد زارعیان و دکتر محمود شرفی در بخش پرسنل و اساتید و نیز زهرا رحیمی، محمد حسین مصلائی، عون اله رضائی، محبوبه آتش پوش، سعیده خلیقیان، فاطمه فرهمند و مریم صادقی نیا در بخش دانشجویان ، طی قرعه کشی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب و هدایایی به رسم یاد بود دریافت نمودند.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:25  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان فارس (16/9/89)

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور اوز

امور فرهنگی دانشگاه پیام نور اوز به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر و روز دانشجو، مراسم جشنی در سالن پروین اعتصامی برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز  دراین مراسم دکتر مقتدری رئیس دانشگاه پیام نور اوز به ایراد سخنانی در مورد این روز بزرگ پرداخت.

 وی اظهار داشت: تهاجم رژیم منحوس پهلوی به دانشگاه تهران در روز دوشنبه 16 آذر 1332 و كشته شدن سه دانشجوی دانشكدة فنی به نام‌های (مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت رضوی) نقطة عطفی در تاریخ فعالیت‌های سیاسی دانشجویان علیه استبداد می‌باشد.

 وی در توصیه به دانشجویان برای درک عمیق و هوشیارانه از روز دانشجو به گفته امام راحل(ره) اشاره کرد و گفت: امام در مورد دانشجویان فرمودند:«جوانان پرشور دانشگاههاي ايران با قيام هاي هشيارانه پياپي، وفاداري خود را به اسلام بزرگ و كشور عزيز خود ثابت كردند» پس باید اینک که امام نیست اما راه ایشان با رهبری روشنگرانه حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دارد، دانشجویان همچنان وفاداری خود را به اسلام و نظام اسلامی ثابت نمایند.

 مراسم با پخش کلیپ، تقدیر از دانشجویان تیم فوتسال خوش خلق خنج که در بازیهای بزرگداشت 13 آبان قهرمان شده بودند، اجرای موسیقی، مسابقه و .... ادامه پیدا کرد. در پایان مراسم از دانشجویان فعال در امور فرهنگی و همچنین فعالان انجمنهای علمی نیز قدردانی گردید.

 برگزاری مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه پیام نور استهبان

مراسم زیارت عاشورا به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان در دانشگاه پیام نور استهبان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان به همت واحد فرهنگی وحمایت بی دریغ سرپرست دانشگاه پیام نور استهبان امسال نیز همچون سالهای گذشته مراسم پر فیض زیارت عاشورا ویژه دهه اول ماه محرم در محل نماز خانه دانشگاه  پیام نور بر گزار گردید وپرسنل این مرکز با حضور گرم خود همانند سالهای گذشته کار روزانه خود را با نام شفا بخش آقا ابا عبدالله حسین (ع) شروع کردند.

 برگزاری مراسم روز دانشجو  در دانشگاه پیام نور استهبان

شرط اصلی در تضمین امروز وفردای دانشجو برخورداری از معنویت است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان واحد فرهنگی دانشگاه پیام نور استهبان درآستانه روز دانشجو بنابر سنت هر ساله امسال نیز جشن با شکوهی جهت تقدیر از مقام دانشجو در سالن اداره ارشاد شهرستان استهبان بر گزار کرد.

در این جشن علاوه بر دانشجویان دانشگاه پیام نور،جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه آزاد وآموزشکده فنی امام حسین(ع) نیز حضور داشتند.

 در ابتدای مراسم کوچک زاده سرپرست دانشگاه پیام نور استهبان روز دانشجو روز حق خواهی و استکبارستیزی رابه تمامی رهپویان علم ومعرفت تبریک گفت.

وی در ادامه سخنان خود افزود: شرط اصلی در تضمین امروز وفردای دانشجو میزان برخورداری او از معنویت است.فارغ التحصیل دانشگاه باید نسبت به میهن وکشور خود وفادار باشد با مهربانی وعطوفت باانسانها برخورد کند وبرای رسیدن به این هدف انس با خدا وچشیدن لذت ذکر ودعا اجتناب ناپذیر است واین هدیه بزرگ را تشکل ها وبسیج دانشجویی باید به دانشجویان تقدیم کنند.

در ادامه ، برنامه های شاد ومفرحی از جمله: اجرای سرود های محلی واجرای تئاتر با همکاری گروه هنر های نمایشی شهر ایج به اجرا درآمد .

در پایان مراسم نیز واحد تربیت بدنی دانشگاه به برگزیدگان ورزشی در رشته های والیبال وشطرنج که در مسابقات ورزشی مختلف موفق به کسب مقام  شده اند جوایزی اهدا کرد.

شایان ذکر است به پنج نفر از منتخبین خطبه غدیر نیز به ترتیب 2 هزینه سفر به مشهد مقدس ولوازم منزل اهدا  شد.

 برگزاری اردوی امدادی – بشردوستانه در دانشگاه پیام نور جهرم

اعضاي کانون دانشجوئي هلال احمر دانشگاه پيام نور مرکز جهرم طي يک اردوي امدادي و بشردوستانه به روستای مورچگي اعزام شدند.

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز جهرم، در اين برنامه تعداد 50 نفر از اعضای این کانون  حضور يافته و در طي يک فعاليت بشردوستانه به پاک سازي محيط پرداختند.

  همچنين مباحثي از  کمک هاي اوليه جهت شرکت کنندگان در اين برنامه بيان گرديد.

 خبرهائی از مرکز صفاشهر

راه اندازی واحد امر بمعروف ونهی ازمنکر در دانشگاه پیام نور

 امور فرهنگی با همکاری بسیج دانشجوئی دانشگاه پیام نور صفاشهر ،بمناسبت آغاز ماه محرم وهفته امر به معروف ، اقدام به راه اندازی ستاد اجرائی این فریضه الهی نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور صفاشهر در این جلسه افتتاحیه که با حضور فرماندهی سپاه ناحیه خرمبید سرهنگ احمدی(دبیر ستاد اجرائی امربمعروف شهرستان )، رئیس دانشگاه پیام نورصفاشهروحجت الاسلام صحرائیان نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خرمبیدو دانشجویان ناصح وضابط امر بمعروف برگزار شد ابتدا صادقیان رئیس دانشگاه پیام نورصفاشهر ،لزوم وجود این فریضه مهم در محیط دانشگاه را یادآوری نمود وخواستار ارائه طرحها وپیشنهادات در خصوص نحوه اجرای موثر آن شد.

پس از آن دبیر ستاد امربمعروف شهرستان ضمن اشاره به این رسالت عظیم ، یکی از اهداف قیام عاشورا را زنده نگهداشتن امربه معروف ونهی ازمنکر واصلاح دین امت رسول الله دانست وضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ، تذکر لسانی وبرخورد مناسب و توام با آگاهی بخشی را از مهمترین وظایف آمرین بمعروف معرفی کرد.

در ادامه جلسه دانشجویان ضمن ارائه نظرات خود ، لزوم برگزاری همایشهای دانشجوئی با موضوع حجاب وعفاف را ضروری دانستند.

در پایان جلسه نیز نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ضمن آمادگی خود جهت برگزاری دوره های آموزشی ناصحین وضابطین امر بمعروف، اعلام نمود.

  استقرار پایگاه انتقال خون سیار در پیام نورصفاشهر

   کانون دانشجوئی هلال احمر ، بمناسبت روز دانشجو اقدام به خونگیری از دانشجویان داوطلب نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز صفاشهر، کارکنان اداره انتقال خون آباده با تجهیزات کامل پزشکی به خونگیری از دانشجویان داوطلب پرداختند. همچنین کارکنان دانشگاه نیز بصورت خودجوش در این عمل خداپسدانه شرکت کردند.

 *برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا  بمناسبت آغاز ماه محرم وروز دانشجو

امور فرهنگی دانشگاه پیام نور صفاشهر بمناسبت آغاز ماه محرم برنامه قرائت زیارت عاشورا همراه با عزاداری ویژه دانشجویان وکارکنان دانشگاه را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز صفاشهر این برنامه هر وز ساعت 7:30

صبح در محل نماز خانه دانشگاه برگزار می شود.

  *صدور بیانیه بمناسبت روزدانشجو وتوزیع گاهنامه فرهنگی سیاسی توسط دانشجویان پیام نورصفاشهر

به گزارش ابوالحسینی روابط عمومی مرکز صفاشهر، دانشجویان دانشگاه با همکاری امور فرهنگی اقدام به صدور بیانیه بمناسبت روز دانشجو نمودند.

در این بیانیه  دانشجویان ضمن دفاع از حریم ولایت ونظام جمهوری اسلامی، لزوم تبعیت محض از ولایت فقیه را وظیفه اصلی دانشجویان معرفی نمودنددر ادامه این بیانیه ضمن محکومیت اقدام تروریستی منافقان در ترور استاد شهید شهریاری آمده است : 

درست است که چیده شدن گلی از بوستان علم و فرهیختگی این مرز وبوم بسی سخت است اما تمامی جهانیان بدانند ما دانشجویان همیشه در صحنه ایم وبیش از پیش محکمتر وبا صلابت تر از گذشته حامی ولایت فقیه و رهرو خون شهداهستیم.

ضمنا گاهنامه فرهنگی سیاسی بمناسبت روز دانشجو در میان دانشجویان توزیع گردید.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:23  توسط روابط عمومی لامرد  | 

اخبار مراکز و واحدهای استان فارس 14/9/89

برگزاری اردوی علمی دانشجویان داشگاه پیام نور لامرد به خوزستان و بوشهر

اردوی علمی دانشجویان رشته جغرافیای دانشگاه پیام نور مرکز لامرد به استانهای خوزستان وبوشهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد تعداد 30 نفراز دانشجویان رشته جغرافیای شهری و روستایی این دانشگاه درقالب اردوی علمی چهار روزه با عزیمت به استان خوزستان از شهرهای تاریخی شوشتر ،شوش، دزفول ،اندیمشک واهواز بازدید واز نزدیک با اماکن تاریخی وفرهنگی این مناطق آشنا شدند.

 دراین سفر دانشجویان از اماکنی همچون سد دز ،موزه شوش وزیگورات چغازنبیل بازدید کردند.

 

دانشجویان لامردی از اماکن تفریحی و سیاحتی بندر طاهری و عسلویه بازدید کردند.

اردوی تفریحی دانشجویان رشته های مهندسی کامپیوتر ومهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور مرکز لامرد به مقصد بنادر طاهری وعسلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد تعداد 60نفر از دانشجویان رشته های مهندسی کامپیوتر ومهندسی فناوری اطلاعات این دانشگاه با دودستگاه اتوبوس درمعیت حاج آقا سید حسین بخشی امام جماعت دانشگاه به بنادر طاهری وعسلویه اعزام شدند ودانشجویان ازاماکن تفریحی وسیاحتی بندرطاهری ومناطق صنعتی بندرعسلویه دیدن کردند.

 

برگزاری مسابقه فوتسال دانشجویان پسر در دانشگاه پیام نور لامرد

یک دوره مسابقه فوتسال بین دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور مرکز لامرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز لامرد یک دوره مسابقه فوتسال با حضور 12تیم درسه گروه چهار تیمی به مدت دو هفته درسالن ورزشی شهید فهمیده شهر لامردازسوی واحد تربیت بدنی این دانشگاه برگزار شد که چهار تیم قشقایی ،پنج منهای دو،نانو وپویش تربیت بدنی به مرحله نیمه نهایی صعود کردند وتیم های نانو وپویش با شکست حریفان خود به فینال این دوره از مسابقات راه یافتند که دردیدار پایانی ،تیم پویش تربیت بدنی با شکست 2بر1 تیم نانو به مقام قهرمانی دست یافت .

درپایان این دوره از مسابقات آقای فاضل حاجی پور از تیم پویش بابه ثمر رساندن 23 گل به عنوان بهترین گلزن وآقای حمید زائری نیز از تیم نانو به عنوان بهترین بازیکن این دوره از مسابقات شناخته شد.

 

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم در دانشگاه پیام نور بوانات

مرحله مقدماتی پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم دانشگاه پیام نور در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات ، همزمان با دانشگاه های پیام نور سراسر کشور مرحله مقدماتی مسابقات قرآن مجید دانشجویان کارمندان و اساتید دانشگاه پیام نور بوانات نیز برگزار گردید.

این مسابقات که در سه رشته شفاهی قرائت، ترتیل و حفظ برگزار شد 12 نفر از دانشجویان 2 نفر از اساتید و 3 نفر از کارکنان دانشگاه پیام نور بوانات با کسب امتیاز لازم به مرحله استانی راه یافتند.داوری این دوره از مسابقات را آقایان حاج کریم مهری و محمد برزگر و خانم آمنه دهقانیان از مربیان باسابقه قرآنی اداره آموزش و پرورش شهرستان بوانات بر عهده داشتند.

 

مسابقات واليبال خواهران در دانشگاه پيام نوراستهبان

    مسابقات والیبال خواهران در دانشگاه پیام نور استهبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان، در آستانه روز دانشجو مسابقات والیبال خواهران  با شرکت چهار تیم  در سالن شهید فقیهی شهرستان استهبان بر گزار شد.

    بنا بر اعلام بسیج  خواهران دانشگاه پیام نور استهبان این مسابقات با حضور چهار تیم  ازخوابگاه های شهید همت ، شهید آوینی ،شهید مفتح ، شهید علم الهدی در سالن شهید فقیهی انجام گرفت. و در پایان تیمهای شهید آوینی ، شهید مفتح وشهید علم الهدی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب نمودند .

شایان ذکر است درپایان این مسابقات که به صورت دوره ای برگزار گردید به تیم قهرمان جوایزی اهدا گردید.

 

بازديد علمي دانشجويان رشته مهندسي منابع طبيعي خرامه

دانشجويان رشته منابع طبيعي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه از شرکت آبزي اتحاد فارس بازديد کردند.  به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه در اين اردوي يک روزه که توسط انجمن علمي رشته منابع طبيعي و با همکاري امور فرهنگي دانشگاه پيام نور مرکز خرامه برگزار گرديد دانشجويان با مراحل تميز کردن ؛بسته بندي و آماده سازي براي فروش ماهيان آبزي آشنا شدند. در اين بازديد علمي که با همکاري يکي از اساتيد رشته منابع طبيعي برگزار شد 22 نفر از دانشجويان اين رشته حضور داشتند.

 

مرحله مقدماتی پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم در واحد نی­ریز

مرحله مقدماتی پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم دانشگاه پيام نور واحد نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پيام نور واحد نی ریز در این دوره از مسابقات 32 نفر از دانشجویان شرکت داشتند که درنهایت 11 نفر ازرشته های مختلف به ترتیب زیر به مرحله استانی راه یافتند. در رشته قرائت سیده فاطمه موسوی،سمیه عابدی،نجمه پاسالار،در رشته ترتیل مریم جعفری، محدثه یوسفی ، منیره عابری و محمد حسین بلاغتی،در رشته حفظ پنج جزء ثمانه عزت،زینب امین پور و عادل جلالی و در رشته حفظ کل قرآن کریم حجت دیانت پذیرفته شدند.داور این مسابقات خانم رئوف از جامعه القرآن نی ریز دعوت شده بود.

 

همايش آشنايي با ايدز وبرخورد اجتماعي با بيماران در واحد ني ريز

همایش آشنایی با ایدزو برخورد اجتماعی با بیماران +HIV در دانشگاه پيام نور واحد      نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نی ریز، در همایشی كه با عنوان برخورد اجتماعی با بیماران HIV  با حضور 80 نفر از دانشجویان در واحد نی ریز برگزار شد،حیدری کارشناس شبکه بهداشت و درمان نی ریز در خصوص نوع بیماری و راه های انتقال آن به اختصار مطالبی را بیان کرد  و سپس با بیان این مطلب که "به جای بیماری با بیمار مقابله نکنیم" درباره لزوم فرهنگ سازی و شیوه برخورد  با بیماران مبتلا درکشور کرد وگفت: " دوری از افراد مبتلا به ایدز نابود کننده است و آن ها را به تنهایی و انزوا می کشاند که افراد جامعه با حمایت آنها و بیرون کشیدن از انزوا وشکستن سکوتشان باعث ایجاد حس اعتماد و مثبت اندیشی در آن ها می شوند".

 وی در ادامه افزود:" ترس از بد نامی و طرد شدگی باعث می شود که داوطلب جهت انجام آزمایش ومشاوره مراجعه نکند  ویا نتیجه آزمایش خود را فاش ننماید که این خود منجر به انکار بیماری و گسترش آن در سطح جامعه می شود".

همچنین در این همایش بروشوری با عنوان "چه باید کرد؟"در بین شرکت کنندگان توزیع شد. 

 

 

اردوي علمي دانشجويان رشته دانشگاه پيام نور مركز داراب

اردوی علمی دانشجویان رشته زیست شناسی دانشگاه پیام نورمرکزداراب به شیراز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز داراب تعداد 20 نفر از دانشجویان دختر رشته زیست شناسی گرایش علوم گیاهی  این مرکز به همراه استادخود از شهرشیرازبازدید کردند.

در این بازدید که از باغ ارم ، حافظیه وباغ پرندگان  صورت گرفت دانشجویان با انواع گونه های پرندگان و  گیاهان مربوط به دروس جانورشناسی و گیاه شناسی خود آشنا شدند.

  این اردوی یک روزه از طرف انجمن علمی رشته زیست شناسی وبا همکاری واحدفرهنگی مرکزداراب برگزار شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:53  توسط روابط عمومی لامرد  | 

سمینار غزل متفاوت در دانشگاه پیام نورآباده

با همکاری انجمن علمی ادبیات و کانون شعر و ادب اورنگ سمیناری تحت عنوان«غزل متفاوط» در سالن اجتماعات مرکز آباده برگزار گردید.

.به  گزارش روابط عمومی دانشگاه ،دراین مراسم سجاد حیدری دانشجوی دانشگاه آزاد قیروکارزین و برگزیده جشنواره شعر فسا اشعار خود را قرائت کرد.سپس محمد کاظم محمدی شاعر ،پژوهشگرو دانش آموخته آموزشکده فنی نیریز   شناسه های غزل متفاوت از جمله شکست روایت، اتفاق در زبان، تأثیرپذیری از هنرهای امروز و چند صدایی را معرفی کرد. پس از آن علی نعمت الهی (بهمنی) شاعر شهرستان آباده به بررسی غزل متفاوت پرداخت و گفت: زبان بازنمود شرایط زمانی است و صرفاً مخصوص غزل و ادبیات نیست.وی نهضت ترجمه را عامل مهم و تأثیرگذار در بوجود آمدن غزل متفاوت عنوان کرد. در ادامه به تاریخچه غزل متفاوت پرداخت وبا بیان اشعار مصداق آن را بیان کرد.

 بزرگداشت هفته ولایت و بسیج در پیام نور آباده

با تقارن هفته ولایت و بسیج امور فرهنگی و بسیج دانشجویی برنامه هایی را به صورت مشترک به شرح زیر اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، اجرای مسابقه کتابخوانی از کتاب خطبه غدیر، توزیع شیرینی به منسبت میلاد امام هادی (ع)، برگزاری جشن عیدالله اکبر و تکریم سادات دانشگاه، برگزاری همایش تولدی دیگر با محوریت حجاب و عفاف و دعوت اززوج  تازه مسلمان شده تانزانیایی ، برگزاری همایش جنگ نرم و انقلاب های مخملی با حضورعروجی نماینده ولی فقیه درسازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان،، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های تنیس ، کاراته، بدمینتون، و والیبال در دو رده کارکنان و دانشجویان ازجمله برنامه های اجرا شده در هفته ولایت و بسیج دانشجویی بود.

 

 دانشگاه پیام نور مرکز بوانات میزبان نماز جمعه  شهرستان

دانشگاه پیام نور مرکز بوانات افتخار میزبانی نماز باشکوه جمعه شهرستان بوانات را در این هفته داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات ، نماز جمعه 12 آذر شهرستان بوانات به مناسبت هفته دانشجو به میزبانی دانشگاه پیام نور بوانات برگزار گردید.

حجه الاسلام ملک مکان امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن اشاره به مناسبت های پیش رو در این هفته با یادآوری 16 آذر روز دانشجو در مورد فراگیری علم و دانش با بیان احادیث و روایاتی در باب دانش اندوزی به اهمیت دانش و دانشگاه اشاره کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان بوانات پرداختن به مسائل فرهنگی در کنار آموختن علم را نیز از وظایف مهم دانشگاه برشمرد و خاطر نشان کرد که برای برنامه های فرهنگی باید یک سرمایه گذاری طولانی مدت انجام گیرد.

در ادامه نیز حجه الاسلام ملک مکان از ریاست کارمندان و اساتید دانشگاه پیام نور مرکز بوانات بخاطر حضور موثر و مداوم در برنامه های مذهبی و فرهنگی شهرستان و نقش فرهنگ ساز این دانشگاه در شهرستان بوانات تقدیر و تشکر کرد.

 

                         پیاده روی دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بوانات

به مناسبت هفته دانشجو ، پیاده روی دانشجویان دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در این پیاده روی که صبح جمعه برگزار شد ، ریاست دانشگاه ، اساتید و کارمندان دانشگاه پیام نور مرکز بوانات نیز دانشجویان را همراهی کردند.

این پیاده روی از یکی از میدان های اصلی شهر شروع شد و پس از طی مسافتی در یکی تفرجگاه های اطراف شهر بوانات پایان یافت.

در این مراسم که با ورزش صبحگاهی نیز همراه بود دکتر کمالی رئیس دانشگاه ضمن سخنانی هفته دانشجو را به دانشجویان و دانشگاهیان تبریک گفت

در پایان نیز به تعدادی از شرکت کنندگان در پیاده روی هدایایی اهدا گردید.

 

کنکور آزمایشی دردانشگاه پيام نور قیروکارزین

مرحله دوم آزمون کنکور آزمايشي در شهرستان قيروکارزين برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي واحد قيروکارزين اين آزمون در دو گروه آزمايش علوم رياضي و علوم تجربي ديروز با حضور 6 نفر شرکت کننده در محل دانشگاه پيام نور قيروکارزين برگزار شد.

 

برگزاری جام قهرمانی غدیر در دانشگاه پیام نور مرکز کازرون

به مناسبت هفته بسیج و عید سعید غدیر خم مسابقات والیبال خواهران با شرکت پنج تیم در سالن هلال احمر کازرون برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، این دیدار با حضور تیم های تربیت بدنی،  فرهنگی ، بسیج دانشجویی پیام نور و تیم فجر خشت  و بنیاد شهید در سالن هلال احمر انجام گرفت . این مسابقات با قرعه کشی بین تیم ها آغاز گردید و در ده دور برگزاری مسابقه تیـم ها به رقابت با هم پرداختند و در نهایـت تیـم بسیج دانشجویی با امتیاز قابل توجهی به مقام اول دست یافت .

 سپس به ترتیب تیم های فجر خشت و تربیت بدنی دانشگاه پیام نور  مقام دوم و سوم را از آن خود کردند . و بدین صورت بار دیگرافتخاری بر دیگر افتخارات پیام نور کازرون اضافه شد.این مسابقه با اهدای مدال و هدایا به تیمهای برتر به پایان رسید . 

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:41  توسط روابط عمومی لامرد  | 

نگارش كتاب "بل بربلنداي فارس" توسط عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور

عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور شيراز كتاب "بل بر بلنداي فارس" را با تاكيد بر فراهم ساختن آگاهي هاي تاريخي، جغرافيايي و فرهنگي شهرستان اقليد تاليف كرد.

كتاب دكتر سيد مهدي خيرانديش عضو علمي دانشگاه پيام نور شيراز ومديرگروه ادبيات فارسي اين دانشگاه كه به طور تخصصي به معرفي فرهنگ، تاريخ وادبيات شهرستان اقليد در شمال استان فارس پرداخته است چاپ اول خود را توسط انتشارات نويد شيراز با تيراژ 1500 جلد به دانشگاهيان وفرهنگ پژوهان استان فارس معرفي كرد.

در اين اثر كه در شش فصل موقعيت طبيعي وجغرافيايي،پيشينه تاريخي،ساختار انساني،سياسي واقتصادي،بافت وساختار اقليد،فرهنگ مردم و آموزش وپرورش وآموزش عالي نگاشته شده است به آثار تاريخي منطقه، زبان وگويش مردم،محصولات كشاورزي وباغي،جمعيت وساختار جغرافيايي ،بزرگان وفرهيختگان گذشته ومعاصر ، صنايع دستي وآداب ورسوم مردم منطقه پرداخته شده است.

نويسنده اقليد را شهري ريشه دار در تاريخ كهن مرزو بوم دانست وگفت: اين شهر همانند برخي از شهرهاي كهن در حافظه تاريخ ايران نقش بسته است.

وي افزود: در اين كتاب سعي شده است خوانندگان هرچه بيشتر و بهتر با شناسنامه تفصيلي اين شهر در برخي زمينه ها  آشنا شوند.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 9:44  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاري همايش راه موفقيت در دانشگاه پيام نور شيراز

اولين همايش راه موفقيت از خواستن تا پرواز با محوريت تجليل از نخبگان وبرگزيدگان دانشگاه پيام نور شيراز در اين مركز دانشگاهي برگزار شد.

معاون دانشگاه پيام نور استان فارس  در اين مراسم طي سخناني سيستم آموزشي دانشگاه پيام نور را منحصر به فرد خواند وگفت: تجربه نشان داده است پيشرفت علمي وتحصيلي در بين دانشجويان ودانش اموختگان دانشگاه پيام نور به نسبت ساير دانشگاهها بسيار قابل توجه بوده است.

سعيد مظلوميان افزود: دانشگاه پيام نور با گسترش در تمام مناطق كشور نقش بسيار مهمي در آموزش عالي كشور ايفا مي كند.

وي با اشاره به رشد كيفي دانشگاه در سالهاي اخير اظهار داشت: در مقطعي از زمان دانشگاه پيام نور رشد كمي قابل توجهي نيز داشت تا جايي كه تعداد دانشجويان دانشگاه پيام نور كشور با رشد 300 در صدي به حدود يك ميليون نفر رسيده است.

مهندس ايرج حسابي رييس بنياد پروفسور حسابي وفرزند اين دانشمند زنده ياد نيز طي سخناني به خصوصيات علمي و شخصيتي پروفسور حسابي پرداخت و وي را فردي متواضع،ساده زيست ، پرتلاش و باهوش دانست.

وي از مسئولين خواست بيش از پيش به نخبگان و دانشمندان كشور توجه كنند و بزرگان علم ودانش را به دانش آموزان و دانشجويان معرفي كنند.

دبير اين همايش با بيان اينكه خداوند انسان را به عنوان جانشين خود در زمين معرفي كرده است گفت: اگر هدف خود را مشخص وبه خداوند توكل كنيم مي توانيم در راه رسيدن به اهداف با ارزش موفق باشيم.

رسول شاهسوني افزود: دانشجويان دانشگاه پيام نور بايد تلاش كنند با همت بلند و روحيه دانشجويي خود كيفيت پژوهشي دانشگاه را ارتقاء داده و دستاوردهاي علمي جديدي را به دست اورند.

وي هدف برگزاري اين همايش را تاكيد بر شناخت راه موفقيت و اتكال به خداوند در راه رسيدن به اهداف دانست و ياد آور شد: به دليل نقش دكتر حسابي در جامعه علمي كشور گراميداشت نام اين استاد نيز در همايش مورد تاكيد قرار گرفت.

در پايان اين همايش از 38 مخترع، مبتكر، مدال آور المپيادهاي علمي ، مولف وپژوهشگر تجليل و قدرداني شد كه چند تن از اين افراد حائز مقامهاي برتر بين المللي و سراسري در حوزه اختراعات و روباتيك شده اند.

اين همايش به همت كانون كارافريني دانشگاه پيام نور شيراز،شوراي دبيران انجمن هاي علمي،شوراي دبيران كانونهاي فرهنگي وامور فرهنگي وفوق برنامه دانشگاه در سالن همايشهاي غدير برگزار شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:21  توسط روابط عمومی لامرد  | 

همایش دانشجویی بررسی تاریخچه شیطان پرستی در دانشگاه پیام نور اوز

همایش دانشجویی با موضوع بررسی تاریخچه شیطان پرستی در سالن پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور مرکز اوز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز،دراين مراسم لطفی مسؤول عقیدتی سیاسی حوزه مقاومت سپاه اوز به ایراد سخنرانی پرداخت.   

وی با بیان تاریخچه ای از شیطان پرستی علایم و نمادهای این گروه را برای حضار توضیح داد و گفت: متأسفانه در جامعه ما بی اطلاعی عاملی است تا جوانان به طرف لباسها، مدل موها، لوازم و ...این گروه جذب شوند و همین امر باعث می شود پس از مدتی افکار انحرافی بر آنها تأثیر بگذارد.

وی همچنین اظهار داشت: طبق آخرین آمار طی 25 سال گذشته 2500 فرقه انحرافی در کشورمان ایجاد شده است یعنی هر هفته دو فرقه انحرافی پای گرفته است و این موضوعی است که نگرانی ما را بر می انگیزد. لطفی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری از دانشجویان خواست تا به سه موضوع مورد انتظار رهبرمعظم انقلاب یعنی: اخلاص، بصیرت و عمل بهنگام و به موقع جامه ی عمل بپوشانند. در پایان برنامه از سخنران جلسه توسط دکتر مقتدری تقدیر شد.

 

تجليل از مقام والاي شهداي دانشجو دردانشگاه پيام نورداراب

درمراسمي از مقام والاي شهداي دانشجو دردانشگاه پيام نورداراب تجليل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز داراب ،بسيج اساتید اين مرکزباهمکاری بسیج دانشجویی اقدام به برگزاری وتجلیل ازمقام شامخ  شهدای دانشجونمود.

دراین همایش   که  باحضورخانواده های معزز شهداهمراه بود ، رزمخواه مسوول بسیج دانشجویی شهرستان  داراب ضمن خوش آمدگویی از حضور و استقبال مدعوین تقدیروتشکر نمود.

درادامه دکتر نادری از اساتيد حوزه علميه قم، ضمن تقدیر وتجلیل ازمقام شهدا وحضور خانواده های این عزیزان ودیگر مسوولین ودانشجویان در این همایش  به ارتباط فتنه 88 بابحث هسته ای واینکه تمام مشکلات ایجاد شده درسرراه پیشرفت انرژی هسته ای صلح آمیز ناشی از دخالت و فشار امریکا بردیگراعضای گروه 1+5 می باشد افزود: تمامی ادعاهای آنها درجریان انتخابات دهم و مسائلی که قبل وبعدازآن روی داد باعث شد امریکا استراتژی خود راتغییر دهد.وي  همچنین به مسأله افغانستان وعراق نیز اشاره کرد.

ازجمله برنامه های دیگر این یادواره اجرای نمادین حمل تابوت جسد شهید، مداحی اهل بیت (ع )، ارائه مقاله  توسط یکی ازفرزندان معززشهدا واهدائ لوح تقدیر وجوایز به خانواده های شهدای دانشجو بود.

 

همایش رسالت دانشگاهیان درمقابل جنگ نرم دردانشگاه پيام نورداراب

 به مناسبت هفته بسیج ،بسیج دانشجویی  دانشگاه پيام نور داراب اقدام به برگزاری همایشی باعنوان رسالت دانشگاهیان درمقابل جنگ نرم باسخنرانی حجت الاسلام نادری ،ازاساتیدحوزه علمیه قم نمود.

دراين همايش  دکترنادری از اساتيد حوزه علميه قم  به تشریح ونقش گروههای مختلف درانتخابات ریاست جمهوری قبل وبعدازآن پرداخت وگفت اززمانی که جریانی به عنوان اصلاحات شکل گرفت مقطع 76 درنظرگرفت گروهی است به نام جی 7 گروههای هفت گانه ای که جلسات منظم دارند وکارآنها طراحی راهبرد و استراتژیک است.

 دراین همایش علاوه بردانشجویان، اساتیدوکارکنان  دانشگاههای شهرستان داراب،فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه نماینده ولی فقیه درسپاه و....نیز حضور داشتند.

 

برگزاری سمینار " حجاب و عفاف " در دانشگاه پیام نور خنج

 سمینار "حجاب و عفاف" به همت بسیج دانشجویی در سالن اجتماعات دانشگاه پيام نور واحد خنج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خنج، در این سمینار اسفندیاري دبير مشاوره و راهنمايي آموزش و پرورش به مقایسه دیدگاه اسلام و کشورهای غرب  به مسئله حجاب و عفاف پرداخت. و در انتهای جلسه مسئله ازدواج و مشکلات آن را بیان کرد. وی در این مورد اظهار داشتند که سن بالای ازدواج  موجب بی عفتی و فساد در جامعه مي شود. 

 

نمایشگاه یادواره شهدا در دانشگاه پیام نور واحد خنج

 مراسم اختتامیه نمایشگاه یادواره شهدا با نام " از خاک تا افلاک" که به مناسبت هفته بسیج  از اول آذر ماه برپا شده بود با حضور مسئول سپاه پاسداران شهرستان،مسئولین ادارات و خانواده های شهدای شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خنج در این مراسم زاهدیان، سرپرست دانشگاه پيام نور خنج از جنگ و نقش شهدا در انقلاب اسلامی سخن گفت و در ادامه پاسدار ثامنی سخنران راوی جنگ بود. در انتهای مراسم نیز جنازه نمادین شهدا تشییع شد.

 

نشست بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور واحد خنج

 جلسه بسیج اساتید دانشگاه پيام نور خنج دراين مركز دانشگاهي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پیام نور خنج ، دراين نشست زاهدیان،سرپرست دانشگاه پيام نورخنج  به مسئله هدفمندی يارانه ها اشاره كرد و خواستار آشنا نمودن دانشجویان با این مسئله توسط اساتید شد.

در ادامه جهانگیری، معاون فرماندارخنج درخصوص هدفمندی یارانه ها خواستار هماهنگ نمودن دانشگاه با فرمانداری در اجرای مراسم و گردهمایی ها شد.

 وی اظهار داشت که فرمانداری آمادگی کمک به دانشگاه را در این خصوص دارد.

در پایان جلسه اساتید پیشنهاداتی را درخصوص روش تدریس در دانشگاه بیان کردند و خواستار تشکیل کمیته انظباطی در دانشگاه شدند و برخی نیز درخواست کمک رفاهی به اساتید مدعو شدند.

 

مسابقات هندبال خواهران در دانشگاه پیام نور اوز

همزمان با هفته ی بسیج، مسابقه هندبال خواهران بین تیمهای بسیج خواهران و خوابگاه الف خواهران در مجموعه ورزشی مرحوم محمد علی صدیق دانشگاه پيام نور اوز برگزار شد.

این مسابقه که به پیروزی 13 بر 3 تیم خوابگاه الف انجامید از حمایت بی دریغ رئیس دانشگاه برخوردار بود. بازیکنان تیم الف عبارت بودند از: زهرا علی برزی، مینا فاطمی، ژیلا اقتدار، کبری غفوری، فاطمه نوروزی، فریال شیخی، شیما فقیهی نژاد و فرنگیس قدیری. مربیگری تیم بر عهده خانم امهانی بازآور بود و سرپرستی تیم را خانم صغری محمدی برعهده داشت.

 

برگزاری مسابقات مقدماتی قرآن در دانشگاه پیام نور اوز

مسابقات قرآنی برادران و خواهران دانشجو در دانشگاه پیام نور اوز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوز این مسابقات که در سه رشته: تحقیق، ترتیل و حفظ برگزار شد كه نفرات اول تا سوم هر رشته جهت معرفی به استان و مسابقات نیمه نهایی مشخص گردیدند.

  

بررسي بهايت وفرقه هاي شيطان پرستي در پيام نورارسنجان

در نشستي دردانشگاه پيام نور ارسنجان، بهايت وفرقه هاي شيطان پرستي مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورارسنجان، سلسه جلسات هفتگي اين واحد دانشگاهي با موضوع بهاييت وشيطان پرستي برگزار شد و دانشجويان اين دانشگاه با فرقه ضاله بهاييت وريشه اي آن آشنا شدند و مباني اين فرقه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

 همچنين در ادامه به رابطه بين اين فرقه ومبحث شيطان پرستي پرداخته شد ودانشجويان با نماد ها وديگر مسائل مرتبط با فرقه ضاله شيطان پرستي آشنا شدند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 9:31  توسط روابط عمومی لامرد  | 

خبر

 

تاکید بر احداث پروژه سالن آمفی تئاتر مرکز خرامه       

سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز خرامه با 50درصد پیشرفت فیزیکی درحال احداث است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز خرامه ، در بازدیدی که از پروژه سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز خرامه  با حضـور خاکپور مسئول محترم امور جاری مرکز ، حاج حیدر تقی زاده نماینــده هیات موسس و سرداری از شرکت سیما چوب وس ابراهیمی،مهندس ناظر  بومی و مهندسین تاسیسات ، از این پروژه  بعمل آمد ، جزئیات و نواقص مراحل اجرائی کار مورد ارزیابی و نظارت کامل قرار گرفت و مقرر گردید کلیه ایرادات وارده مرتفع و روند عملیات تجهیز پروژه تا مرحله نهائی بصورت مستمر ادامه یابد .

 

برگزاری ارودی تخت جمشید در دانشگاه پیام نور جهرم

دانشجویان رشته ادبیات دانشگاه پیام نور جهرم جهت بازدید از تخت جمشید به مرودشت اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم، تعداد 25 خواهر و 5 برادر از دانشجویان رشته ادبیات این مرکز آموزشی که درس تاریخ ادبیات 3 را اخذ نموده بودند به این بازدید اعزام شدند.

در این برنامه دانشجویان علاوه بر تخت جمشید از آرامگاه حافظ ، نقش رستم و نقش رجب  نیز دیدن نمودند.

 

برگزاری مرحله مقدماتی جشنواره سراسری قرآن در دانشگاه پیام نور شیراز

مرحله  مقدماتی جشنواره سراسری قرآن کریم در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس، دبیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه این دوره از مسابقات همزمان با سایر مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور سراسر کشور و با حضور 110 دانشجو، کارمند و استاد دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار شد گفت: شرکت کنندگان در رشته های ترتیل، قرائت، حفظ5جزء و حفظ10 جزء به رقابت پرداختند.

محبوبه نکویی مهر افزود: شرکت کنندگانی که حائز بیشترین امتیاز در هر کدام از رشته ها شوند در مرحله نیمه نهایی واستانی که اسفند ماه با حضور شرکت کنندگان مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور فارس در شیراز برگزار می شود  شرکت خواهند  کرد.

وی یادآور شد: مرحله نهایی و کشوری جشنواره سراسری قرآن کریم اردیبهشت 1390 به میزبانی دانشگاه پیام نور استان زنجان برگزار خواهد شد.

مرحله مقدماتی  جشنواره قرآنی دانشگاهیان دانشگاه پیام نور به همت کانون دانشجویی  قرآن وعترت تسنیم و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه پیام نور شیراز در این مرکز دانشگاهی برگزار شد.

 

اطلاعیه مهم درباره منابع امتحان میان ترم وپایان ترم دانشجویان

ملاك امتحانات میان ترم و پایان ترم دانشجويان در سال تحصيلي 90-89 براساس وضعیت منابع درسی (گزارش 1009) سیستم جامع گلستان می باشد. و همچنين مجموعه ای از کتب کمیاب و نایاب در بخش pdf منابع در سایت دانشگاه (تهیه مواد و تجهیزات آموزشی) موجودمي باشد.

   

ليست بيمارستان هاي طرف قرارداد بیمه تکمیلی  همکاران دراستان فارس

http://www.iraninsurance.ir/index.php?module=pmk&page_id=17

 

 آخرین مهلت حذف اضطراری نیمسال اول

به اطلاع دانشجویان عزیز  می رساند آخرین مهلت حذف اضطراری :27/9/89 می باشد. برای حذف اضطراری می بایست به سامانه گلستان مراجعه نمایید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:18  توسط روابط عمومی لامرد  | 

برگزاری سمینار مهدویت و سینمای هالیوود در دانشگاه پیام نور جهرم

سمیناری تحت عنوان مهدویت و سینمای هالیوود در دانشگاه پیام نور جهرم برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم ، در این مراسم که به همت امورفرهنگی و کانون فرهنگ و معارف اسلامی این دانشگاه در سالن غدیر این مرکز آموزشی با حضور اساتید، کارمندان و دانشجویان برگزار گردید، سخنران مراسم استاد حداد پور سخنانی پیرامون مهدویت و سینمای غرب و ایران ایراد نمود.

 وی با ذکر این نکته که سینمای جهان خواسته یا نا خواسته به سمت مهدویت گام بر می دارد سهم ایران را در اشاعه این فرهنگ و مبارزه با تهاجم تصویری و سینمائی غرب ناچیز ارزیابی کرده و غرب را تغذیه کننده مؤثر سینمای ایران دانست.

  حداد پور در ادامه صحبت های خود گفت :    غرب قدرت و تاکتیک تصویری اش را تقویت می کند و در قالب سینما به کار برده و فیلم های هدفمند می سازد. مدینه فاضله را فقط از طریق جذب مخاطب و تصویر مطرح می نماید و مقاله ها و پایان نامه های دانشگاهی فراوانی در زمینه پایان جهان نوشته اند.

   وی همچنین مهمترین هدف غرب را جلب افکار عمومی بیان نمود و غرب را به دنبال پاک نمودن ذهن جهانیان نسبت به مهدویت و موعود دانست.

  مداحی در مدح امیرالمؤنین (ع) ، پاسخ به سئوالات حضار و پخش کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از دیگر برنامه های مراسم بود.

 

مراسم شب شعر شجره طیبه در دانشگاه پيام نورجهرم

دانشجویان پیام نور جهرم با برپایی مراسم شب شعر شجره طیبه، هفته بسیج را گرامی داشتند.

 همزمان با هفته بسیج ، شب شعری تحت عنوان شجره طیبه با هدف گرامی داشت این هفته مبارک و یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس در جهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور جهرم، این مراسم به همت امور فرهنگی و بسیج دانشجوئی این دانشگاه با حضورگسترده مردم شهید پرور،جمع کثیری از دانشجویان و شاعران این شهرستان در سالن شهرداری جهرم برگزار شد.

در این مراسم شاعرانی از جمله عبدالرضا کوهمال،جواد شادمند ، محمد ابراهیم جهان بین، ندا چهار گانه ، زهرا نجاتی، فاطمه صادقی علی رضا رنجکش و چند تن از دیگر شاعران شهرستان و دانشگاه به قرائت اشعار خود پرداختند.

در پایان مراسم نیز به رسم یادبود هدیه ای به این شاعران بزرگوار اعطا گردید .

 

انتصاب معاونين دانشگاه پيام نور شيراز

به دنبال اجراي ساختار جديد سازماني دانشگاه پيام نور و پس از انتصاب دكتر محسن جاجرمي زاده به عنوان سرپرست مركز شيراز معاونين اين مركز دانشگاهي نيز منصوب شدند.

بنابراين گزارش طي احكام جداگانه اي دكتر قربان زاده عضو هيات علمي ومدير گروه حقوق به عنوان معاون فرهنگي وپژوهشي، خانم خوشدل عضو علمي گروه رياضي به عنوان معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و دكتر رضوي زاده عضو علمي گروه شيمي به عنوان معاون توسعه وپشتيباني دانشگاه پيام نور شيراز منصوب شدند.

 

برگزاری همایش حجاب و عفاف در دانشگاه پیام نور جهرم

 به مناسبت هفته بسیج و دهه ولایت همایشی تحت عنوان حجاب و عفاف به همت بسیج دانشجوئی دانشگاه پیام نور جهرم در سالن شهرداری این شهر برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز جهرم، در ابتدای این مراسم فرمانده حوزه سیج دانشجوئی امام محمد باقر (ع)جهرم ، سروان پاسدار شعبانپور ضمن خوش آمد گوئی حجاب حاکم بر شهرستان جهرم را به برکت حضور علمای بزرگ، حجاب برتر و چادر دانست.

   در ادامه این مراسم معاون امور خواهران بسیج دانشجوئی کشور ، خانم حسینی جبهه فرهنگی انقلاب را به نگاه علمی از دیدگاه دین به ارزش حجاب و شبهات پیرامون آن در جوامع فراخواند.

وی در ادامه صحبت های خود با ذکر این نکته که هنوز عینت جنگ نرم و ماهیت حقیقی آنرا نفهمیده و باور نکرده ایم، خواستار واکاوی پس از باور آن شد و از مصداق و دستورات آئین های ابراهیمی (ع) پیرامون حجاب و پوشیده بودن زن سخن گفت.

   حسینی در بخشی از سخنان خود گفت : در جامعه باید با برداشتن نگاه جنسی محیطی پویا در جهت اصول اسلامی ایجاد نموده تا در کمال امنیت اخلاقی و روانی در جامعه ظاهر شویم.

   همچنین مرثیه خوانی و مداحی از دیگر برنامه های این همایش بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت 10:10  توسط روابط عمومی لامرد  | 

مطالب قدیمی‌تر